PZC Experiment met avondvergadering provincie mislukt Wegen in De Poel worden afgesloten voor autoverkeer KORTINGAy wr28,29,30 NOVEMBER van den Goorbergh Hé verplegende- Zin in een werkvakantie? tz&x&r -J Kinderen met hersenletsel 0 Giro 860 PZC op het gehele assortiment! vrijdag k en zondag 14 Promotieteam, rondleidingen en duidelijke taal moeten negatief beeld wegnemen de Zonnebloem* Meer informatie? huisartsen en neurologen verwijzen te weinig door I s *s; êM 'mmBhüH M/V NABEZORGERS m/V IMl éÉÊÊHÊ weekenddiensten Nu al voordeel voor de feestdagen! parfumerie - drogisterij w vrijdag 28 november 2003 Huisartsen Tandartsen Verloskundigen Dierenartsen Apotheken Thuiszorg Bezoeking Verzamelbeurs in Middelburg (M.u.v. geneesmiddelen en zuigelingenvoeding. De actie geldt niet in combinatie met andere \SS33 ERSENSTICHTING NEDERLAND In West-/Oost-Souburg zoeken wij Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? In deze regio zoeken wij Waterschap wil imago opvijzelen door Freek Janssen GOES - Wie komende zomer gaat kanoën op het Veerse Meer, kan zomaar een promotieteam van het waterschap tegen het lijf lopen. Het is onderdeel van een charme-offensief, waarmee waterschap Zeeuwse Eilanden zijn imago hoopt op te vijzelen. Uit onderzoek eerder dit jaar onder inwoners van Midden- en Noord-Zeeland bleek dat de or ganisatie kampt met een slecht imago. Zo vindt slechts één op de vijf mensen dat het water schap het belastinggeld goed besteedt. Dat is jammer, omdat 85 procent van de ondervraag den de organisatie kent van de waterschapsbelastingen. Het beeld heerst van een organisatie die weinig slagvaardig is, amper inspraak van de burgers duldt en niet openstaat voor nieuwe ideeën. Bovendien hebben wei nig Zeeuwen een idee van wat het waterschap Zeeuwse Eilan den nou eigenlijk doet. Dat de organisatie verantwoordelijk is voor gladheidsbestrijding, weet minder dan de helft van de on dervraagden. Een taak die wel bijna iedereen kent (94 procent) is het instandhouden van het waterpeil. Om het tij te keren neemt het be stuur allerlei maatregelen. Me dewerkers worden ervan be wust gemaakt dat ze een visitekaartje zijn van de organi satie. Ingewikkelde terminolo gie in de communicatie naar burgers moet zoveel mogelijk worden vermeden. Om de naamsbekendheid verder te vergroten worden evenementen gesponsord en folders uitgedeeld. In het toekomstige hoofdkantoor in Middelburg worden rondleidingen gehou- spraakmogelijkheden door worden. Door borden te plaats- imago-onderzoek opnieuw ge- middel van een digitaal forum ten op objecten van het water- houden. Het waterschap heeft den en exposities door Zeeuwse op de website. Ook het digitaal schap moeten de werkzaamhe- de lat voor zichzelf hoog gelegd: door Maurits Sep kunstenaars. Inwoners krijgen meer in- aanvragen van vergunningen en kwijtschelding moet mogelijk den zichtbaarder worden voor op alle onderdelen moet de score de burgers. In 2006 wordt het worden verbeterd. door Freek Janssen GOES - Het wordt automobilis ten die de sluiproute nemen tus sen Goes en Heinkenszand zo moeilijk mogelijk gemaakt. De gemeenten Goes en Borsele en het waterschap Zeeuwse Eilan den zijn van plan om wegen in De Poel af te sluiten. De route over de Sinoutskerke- weg, de Noordhoekweg en de Westhofsezandweg is al jaren populair als snelle route tussen Goes en Heinkenszand. Fiet sers, omwonenden en land- bouwverkeer worden echter door het sluipverkeer gehin derd. Eerdere pogingen om het verkeer op het traject terug te dringen mislukten. Een doseer- installatie, die auto's met tus senpozen doorliet, was vaak buiten werking door technische storingen en vernielingen. Ook veroorzaakte het apparaat veel ongelukken, omdat het niet werd opgemerkt door sommige bestuurders. Deze week kwamen de wegbe- heerders op Zuid-Beveland bij een voor overleg. Het water schap stelde twee oplossingen voor om het verkeersprobleem in De Poel in te dammen. De eer ste was het toestaan en makke lijker maken van autoverkeer, door het aanleggen van een nieuwe weg of fietspaden. De andere variant, het weren van auto's, had de voorkeur van alle partijen. Daartoe moeten wegen worden afgesloten. Welke dat zijn en wanneer het gaat gebeu ren, moet nog onderzocht wor den. Binnen een half jaar hopen de partijen een voorstel op tafel te hebben. Voorwaarde is wel dat bewoners en landbouwers in het gebied niet door de afslui tingen worden gehinderd. Veel mensen weten niet precies wat het waterschap allemaal doet. Zeeuwse Eilanden beheert bijvoorbeeld ook de voorzieningen langs het VeerseMeer. foto Willem Mieras zaterdag 29 en zondag 30 november 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tijdens feest dagen) Huisartsengroep 'de stad Middelburg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: A. P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. (0118) 644301. zondag: F. J. Heere, J. H. Huyssenstraat 15, Mid delburg, tel. (0118) 644301 Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30- zon. 23.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Se- rooskerke, tel. (0118) 591212. zo. 23.00-ma. 8.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Walcheren A. P. de Looff, Badhuisstraat 140, Vlissin gen, tel. (0118) 413881. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Vlissingen.don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. Hament, tel.(0118)471140, vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: J. van Dierendonck.tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M. de Jonge, tel. (0118) 616761. Landbouwhuisdieren tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren 0118)460860. Mw. J. Oostenbrug, Oude Domburgse- weg 33-a, Oostkapelle, tel. (0118) 581443. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel le tel. (0118) 633803, zaterdag en zon dag visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke' Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek Welsinge, Jw. Thibautstraat 45, Middelburg, tel. (0118) 623298. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Papegaaienburg, winkelcen trum Papegaaienburg 24-26, Vlissingen, tel.(0118)466345. Walcheren voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000. MIDDELBURG - Het experi ment van de provincie om 's avonds te vergaderen zodat meer burgers aanwezig kunnen zijn, is mislukt. Na een half jaar is geconstateerd dat de publieke tribune vrijwel leeg is gebleven. Bovendien waren de politici zelf ook niet blij met de avondsessie. Vanaf januari komt de commis sie sociale en bestuurlijke zaken daarom weer overdag bijeen. Het experiment zou een jaar lang de tijd te krijgen, maar al na acht maanden is vastgesteld dat het geen succes is geworden en ook niet zal worden. „Er zit geen ontwikkeling in, het heeft dus ook geen zin om door te gaan. Er kwam gewoon nie mand", verklaart J. van Oosten van de ChristenUnie. De avondvergadering was een initiatief van H. Smits (Zeeuws Belang, voorheen LPF). Zij is teleurgesteld, maar heeft ook kritiek op haar collega-com missieleden. „Ikhoornupas dat eigenlijk is geëxperimenteerd met de verkeerde commissie. De oude commissie welzijn duurde vaak al een hele dag. Die com missie was nu samengevoegd met algemeen bestuur. We had den dus kunnen weten dat het een onmogelijke missie zou worden." Smits geeft wel toe dat hetzoals het nu ging, geen zin had het ex periment voort te zetten. Er kwamen inderdaad nauwelijks burgers op de bijeenkomsten af. Maar ook daarvoor legt zij de schuld bij de Staten zelf. „Het is nauwelijks gepromoot dat de commissie op dinsdagavond bijeenkwam. Er is niets gedaan om mensen actief uit te nodi gen." Een andere belangrijke reden om de vergaderingen weer over dag te houden, was dat de politi ci zelf ongelukkig waren met de avondsessies. De vergaderingen duurden vaak erg lang. „Het werd als een hele belasting er varen om na een dag werken ook nog zo'n lange avond te vergaderen", legt Statengriffier B. Allewijn uit. De commissievergadering van afgelopen dinsdag spande wat dat betreft de kroon. Na een werkbezoek aan de Wester- scheldetunnel (om 16.00 uuijen een toelichting van de Algeme ne Rekenkamer (om 19.30 uur) begon de echte vergadering pas om 20.15 uur. Om 23.45 uur ging de commissie, of wie er nog aan wezig waren, uiteen. Van Oos ten was toen al weg. „Ik ben ge woon eerder weggegaan. Ik vind half elf, elf uur mooi zat." Van Oosten wil met zijn colle ga's nog eens praten over de 'vergaderdiscipline'. „Er wor den zo veel vragen gesteld tij dens de commissie die je beter vooraf aan een ambtenaar kunt stellen. Vooral dat maakt het een vreselijke bezoeking." Commissievoorzitter M. Ie Roy (PvdA) is verheugd over het af- shcaffen van de avondvergade ring. zij voelde zich af en toe welhaast 'een slavendrijver', „We hadden soms 35 agenda punten. Dat konniet. Datwaste verwachten geweest, maar de fractievoorzitters hadden be sloten tot de avondvergadering zonder mij of de commissie daarin te kennen." Op welke dag de commissie met ingang van januari bijeenkomt, is nog niet bekend. De commis sie vergadert nu op dinsdag avond. De dinsdag is overdag echter niet beschikbaar omdat Gedeputeerde Staten dan hun wekelijkse overleg hebben. MIDDELBURG - De vereniging De Verzamelaar houdt zaterdag 6 december een beurs in Ont moetingscentrum Dauwendae- le in Middelburg. De zaal is van 9 tot 16 uur open. Er zijn onder meer ansichtkaar ten, postzegels, munten te zien. 19%/ fM.u.v. afinfiGsmiridelen ZStOTOSQ Lange Zelke 50, 4381 GA Vlissingen Ël) DAtldflCC Wil jij de Zonnebloem helpen om 1 6750 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van 7000 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en ziekenver zorgenden. Het kost je een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. vakantie 'ts echt kicken1 "Een ZonneW°ern zei(len te tijdens ,-nt staat attqd centiaa - daffl. merk ik "0e P ?lkunde-oPte!din9' oersonee\, een in de Prak 11 teveel regelde ionne- teh°ge«® .,\Kde vakanties Kantie te tioged vakauu" - „aKanW lnêènenie^eaandacW.Oattsno«P heb.» Wft* H#JÉ NATIONALE VERENIGINC Postbus 2100, 4800 CC Breda Postbank 10 98 510 E-mail info@zonnebloem.nl Internet www.zonnebloem.nl Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl Revalidatiearts Nienke Roux van Sophia Revalidatie Den Haag zegt het stellig: 'Van alle kinderen met her senletsel door bijvoorbeeld een onge val of ontsteking, komt slechts een klein deel bij ons terecht'. 'Huisartsen en neurologen verwijzen kinderen met niet-aangeboren her senletsel zelden door naar een revali datiecentrum. Tegen kind en ouders wordt al te vaak gezegd: "Met de tijd komt het wel goed." Het besef dat re validatieartsen aanvullend veel voor deze kinderen kunnen betekenen, is er te weinig. Terwijl aan bijvoorbeeld verminderde concentratie of bewe gingsproblemen meestal nog veel te doen is.' Wat is een revalidatie- programma? Bij een revalidatieprogramma kan de patiënt ook zelf aangeven welke din gen hij het belangrijkst vindt: voor de een is dat goed kunnen lopen, een ander wil zijn geheugen verbeteren. Veel van de kinderen worden na de eerste intensieve revalidatieperiode nog geruime tijd begeleid. Speciale voorzieningen Roux: 'Waar ook nog veel aan verbe terd moet worden, zijn scholing en woongelegenheid voor jonge volwas senen met niet-aangeboren hersen letsel. Als het hersenletsel zo ernstig is dat het halen van een diploma niet lukt, ook niet op het speciaal onder wijs, dan heb je vervolgens niets. Voor deze kinderen zijn geen speciale voorzieningen. Ze komen als zestien-, zeventienjarige automatisch op een dagactiviteitencentrum terecht, tus sen mensen die meestal veel ouder zijn... Verder bestaan er voor kinde ren met hersenletsel nauwelijks mo gelijkheden om begeleid op zichzelf te wonen. Hiervoor moet meer aan dacht komen.' Enige cijfers: In Nederland krijgen 2,7 op de 100.000 kinderen per jaar een her seninfarct of hersenbloeding. Elk jaar komen zo'n 1.000 kinde ren na een verkeersongeval in het ziekenhuis terecht. De helft van deze kinderen heeft hoofdletsel. Steun de Hersenstichting Nederland Wetenschappelijk onderzoek en reva lidatie zijn uiterst belangrijk om her senletsel te behandelen. Verder is goede voorlichting van belang. Word daarom donateur van de Hersen stichting of doe een gift. Ons CBF- keurmerk garandeert een verant woorde besteding van uw bijdrage. GOEDE DOELEN Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage-Tel. 070 - 360.48.16 - www.hersenstichting.nl KRANT VOOR ZEELAND Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgers kortingen Attenties bij o.a. feestdagen Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 5111 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken De minimumleeftijd is 15 jaar. iiiiiii» I m ÉÉÊSIH«**M KRANT VOOR ZEEL .AND J Het nabezorgen van de krant gebeurt op vaste tijdstippen per dag: een service van PZC, waar u verantwoordelijk voor bent. U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale kortingsacties Attenties bij o.a. feestdagen Kilometervergoeding Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 5111 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken De minimumleeftijd is 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14