PZC Gerard van Maasakkers 25 jaar zanger ■30 Oratorium bezingt L'Enfance du Christ donderdag 27 november 2003 ZATERDAG ZONDAG Bezong de Middelburgse Oratoriumvereniging on langs nog in Handels Israel in Egypt de uittocht van het Joodse volk, zaterdag bewan delen koor, orkest en solisten de weg terug in L'Enfance du Christ van Hector Berlioz. Omdat het najaarsconcert van de vereniging ver in november viel, besloot dirigent Jan Hut iets met het kerstverhaal te doen. De keuze voor het ander half uur durende L'Enfance du Christ van Berlioz was volgens Hut snel gemaakt. ,,Het aardi ge van dit stuk is dat het een ander gedeelte uit het kerst verhaal belicht dan werken zo als het Weihnachtsoratorium. Berlioz beperkt zich tot Hero- dus die, bang voor zijn eigen kroon, alle kleine jongetjes wil vermoorden en tot de vlucht van Jozef, Maria en Jezus naar Egypte. Bovendien is het een compositie uit de Romantiek. Dat repertoire ligt de oratori umvereniging qua omvang en aantal stemmen erg goed." In de herfst van 1850 krabbel de Berlioz tijdens een verve lend spelletje kaarten een vier stemmig orgelstukje op papier. Hij voegde er woorden aan toe en zo ontstond het Koor van de Herders die Afscheid Nemen van het Kind Jezus terwijl de Heilige Familie zich Klaar maakt voor Vertrek naar Egyp te, tegenwoordig nog altijd po pulair als Afscheid der Herders. Berlioz schaamde zich een klein beetje voor de, in zijn ogen, wat simpele muziek. Toch liet het gegeven hem niet los en componeerde hij gedu rende vier jaar stukje bij beetje het oratorium bij elkaar in een stijl die voor zijn doen vrij een voudig was. Het laatste beaamt Jan Hut. „Het werk is soms zelfs een beetje voorspelbaar. Daar staan echter mooie dingen te genover. De twee geweldige duetten van Jozef en Maria bij voorbeeld. In het laatste duet hebben de altviolen een motief dat maar blijft doorgaan. Dat zit compositorisch mooi in el kaar. Ook het slot is prachtig, een stuk voor koor en orkest dat eindigt met vijf bladzijden koor zonder enige begeleiding, dat komt nergens anders voor." Zaterdag is het Dordts Kamer Orkest dus iets eerder klaar dan het koor. De solopartijen worden gezongen door Hieke Meppelink, Bart de Kegel, Charles van Tassel en Rob van der Meule. De laatste naam in de rol van Jozef is opvallend. Van der Meule is in Zeeland vooral bekend om zijn rollen in musicals. Jan Hut: „Rob heeft een klassieke opleiding en heeft zich gespecialiseerd in musicals. Dit stuk is bijna een opera, als zanger moet je er dus gewoon staan. Rob kan dat erg goed." Douwe Eisenga S'tr' Oratoriumvereniging Tot Oefe ning en Uitspanning zingt za terdag in de Concertzaal in Mid delburg (20.00 uur). Rob van der Meule S inger- song writer s samen op de planken Een speciale aanbieding, dat is de zogenaamde Songwriter Circle. Vier sin- ger-songwriters op één podi um. En niet de minsten. Deze maand trekken de Canadese Lynn Miles en de Amerika nen Ray Wylie Hubbard, Larry John McNally en Slaid Cleaves door Nederland in een aantrekkelijk samen- werkings verb and. Slim ideetje van de platen maatschappij die in Neder land albums van dit kwartet op de markt brengt. De som is meer dan de delen. Je ziet muzikanten in een niet-alledaagse setting en voor de zaaleigenaren is deze aanpak lucratiever. Ze krijgen niet de fans van één artiest, maar van vier muzikanten bin nen. Lynn Miles heeft er zin in. De Canadese heeft dergelijke pro jecten al vaker aan de hand ge had. „Deze bundeling van crea tieve krachten is afgekeken van de Blue Bird, een café in Nash ville. In die stad heb je veel mu zikanten die zich als onderdeel van een totaalpakket, samen met collega's, presenteren. Op deze manier krijg je een groter publiek dan wanneer je alleen op de bühne staat. In Toronto heb ik een keer zoiets gedaan met Emmylou Harris en haar gi tarist, hoe heet hij ook alweer, Buddy Miller. In mijn woon plaats Ottawa maakte ik een tijd terug deel uit van een clubje waarin ook wijlen Warren Ze- von, Nick Lowe en Greg Brown speelden. Dergelijke optredens zijn fantastisch om te doen. Vaak is Miles, van wie onlangs een live-dvd verscheen, vergele ken met haar beroemdere colle ga's Joni Mitchell en Lucinda Williams. Miles: „Dat geeft niets. Ik stoor mij niet aan die vergelijkingen. In het gezelschap van Joni Mit chell en Lucinda Williams zit je goed. Ik beschouw dergelijke vergelijkingen als een compli ment. Ik zelf weet drommels goed dat ik heel anders klink dan die beide vrouwen en dat De Canadese singer-songwriter Lynn Miles. ik een geheel eigen geluid heb." McNally is een singer-songwri- ter wiens muziek raakvlakken kent met die van de Canadees Bruce Cockburn. Hij is onder andere beïnvloed door Chet Ba ker, Jackson Browne, Allen Toussaint en Boz Scaggs. Don Henley, Bonnie Raitt en Rod Stewart behoren tot de mu sici die nummers hebben opge nomen van deze singer-song- writer die al sinds 1981 albums maakt. Slaid Cleaves uit Austin is een zeer getalenteerde singer-song- writer met een aantal goede al bums op zijn naam. Hij klinkt op laatste, in 2002 uitgebrachte al bum For the brave and free als een americana-variant op Jack son Browne. Miles: „Ik heb al een aantal keren met Slaid ge toerd. Hij is een fantastisch lied jesschrijver." Een van de leermeesters van Cleaves is Ray Wylie Hubbard, eveneens uit Austin. Hubbard is de meest extraverte van het kwartet. Hij is ook het langst foto GPD werkzaam in de muziekwereld. Dit jaar verscheen van hem de cd Growl. Op het podium is deze Texaanse singer-songwriter een ideale mix van een muzikant en cabaretier. De lach hangt aan zijn kont. Of om met Lynn Miles te spreken: „Ray Wylie is een beetje gek in de goede zin van het woord." René Megens The Songwriters Cirkel komt vrijdag in het Arsenaaltheater in Vlissingen (20.15 uur). Gerard van Maasakkers zit 25 jaar in het vak. Het grote publiek boven de grote rivieren zal het zijn ontgaan. Brabant niet. Daar kreeg hij de Hertog Jan, een hoge provinci ale onderscheiding. „Wat ik zing is heel duidelijk van hier, maar niet typisch Brabants", vindt hij. „Jarenlang heb ik voor maar dertig man gezon gen. Nu zitten in het zuiden de zalen vol. En de laatste jaren ben ik ook in de rest van het land wat bekender. Vooral door de cd Vol dagen die in Hilver sum werkelijk de hemel in is geprezen. Daardoor kan ik me zelf nu met iets meer lef aan de man brengen." Hertog Jan was zanger van minneliederen. In de teksten van Van Maasakkers zou je ook gemakkelijk een nostalgische sfeer kunnen proeven. Maar dan zit je fout bij de man uit Budel. „Noem me geen trouba dour en noem me niet nostal gisch. Dan lijkt het alsof ik niet van deze tijd ben. Als het eens over vroeger gaat, is dat hoogstens om toen en nu tegen elkaar af te zetten, om het he den kleur te geven. Vroeger is dan niet meer dan een aanlei ding. Zoals in Liedje van al tijdvoor de ontroering in dat lied heb ik het verleden nodig." „Ik ben zanger en schrijf mijn eigen liedjes. Liedjeszanger is me te vrijblijvend, maar het woord liedzanger bestaat ei genlijk niet. 'Liedermacher', dat zou mij passen, of singer- songwriter, en daar-dan een Nederlands woord voor." Hij is van 1949. Geboren in Nuenen, in de straat waar ook Vincent van Gogh heeft ge woond. Gerard schreef er het lied De Aardappeleters over. Een man van gedachten is hij, niet van moeilijke woorden. Zijn eenvoud is raak. Kenmer kend is de titel van het jubile umboek met al zijn liedteksten: 'de woorden'. Of van de laatste cd en het programma waarmee hij nu toert: Vol dagen. „Over elk woord denk ik tegenwoor dig na", vertelt hij. „Maar 25 jaar geleden, toen deed ik maar wat. Die onbevangenheid, ik verbaas me er nog over. Ik wist toen nog van niks. Dat was misschien ook de charme." Zijn verhaal is herkenbaar: als jongen mocht hij geen solo zin gen in de nachtmis en als tie ner was hij te bleu om zich pu bliek te laten horen. „Ik heb altijd gevoeld dat ik het kon, maar dat ik zover nog niet was", zegt hij. 'Vroeger onder de afwas werd wel altijd ge zongen. En wat later organi seerde ik songfestivals in de straat. Kleine kokette Katinka en zo. Het zat er al vroeg in, maar de mogelijkheden waren er niet. Ik ging naar de middel bare tuinbouwschool. Uitein delijk was het tijdens die stu die in Nijmegen dat meneer Vullings culturele middagen organiseerde. Ik zong er Non, je ne regrette rien. Hoe ik het gedurfd heb! Dat podium sti muleerde me enorm." Dick Laning Gerard van Maasakkers en de Vaste Mannen treden zaterdag op in Luctor et Emergo in Ril land (20.00 uur). ANTWERPEN Achter 't Eten. Dramatische bewerking van een vergeelde briefwisseling tussen twee vrouwen over meegedragen gehei men, leven en dood; tekst Eric De Volder, muziek Dick van der Harst, gespeeld door Ineke Nijssen en Marijke Pinoy. do. vr. za. en wo. Zuidpool 20.00 uur Adres onbekend. Toneelstuk over een briefwisseling tussen twee vrienden en za kenpartners, die elkaar dreigen te verlie zen; een vurige aanklacht tegen het nazis me van Kathrine Kressmann Taylor met Erik Burke en Wim Stevens, vr. en za. Het Klokhuis 20.30 uur, zo. 15.00 uur V. Theaterstuk met teksten over het leven van Virgina Woolf. vr. za. en zo. Theater Het Appeltje 20.30 uur Olijfje en haar moordenaars. Komische thriller van John Patrick over gangster bende die bij Olijfje intrekt, vr. en za. Noordteater 20.30 uur, zo. 15.00 uur De geit of wie is Sylvia? Provocerend to neelstuk en komedietragedie persiflage over midlifecrises drama naar Albee. vr. en za. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur Theaterstukken in het Fakkeltheater: Sa lon Brigitte, toneelstuk van Vanessa Van Durme, vr. en za. zwarte zaal 20.30 uur; De Poezemuis, een obscene fabel van Dario Fo door Helger Staepels en Een handvol aarde, een monoloog over een Russische vluchtelinge, vr. en za. keldertheater 20.30 uur; Let the Magie entertain you, Black- en white illusion show; een avond je Las vegas in Antwerpen, vr. en za. rode zaal 20.30 uur; Holebi Songfestival door Antar i.v.m. 20-jarig bestaan, zo. 14.30 en 20.00 uur; Vagina Monologen, tekst Eve Ensler door An Nelissen, ma. 20.30 uur; Moeder Cent Malcontant, vertelling naar Ernest Claes, over de ultieme bedevaart naar Oostakker van Moeder Cent, wo. ro de zaal 20.30 uur Chigago. Musical, do. vr. za. zo. di. en wo. Stadsschouwburg 20.00 uur, zo. 15.00 uur Voorstellingen in de Arenbergschouw- burg: Vitalskin Pur Sang De Lifter, ra zendsnelle monoloog en persoonlijk re laas door Vitalskin, do. 20.30 uur; AU Pri ze Muskies, combinatie van animatie en songs/geluid in het kader pop/rock, vr. 20.30 uur; Yasmine, concert met chansons waarin gelukkig zijn wordt verheven tot een kunstvorm, za. 20.15 uur; De geit of wie is Sylvia?, provocerend toneelstuk en komedietragedie persiflage over midlife crises drama naar Albee, zo. 20.15 uur; Jazz Singer's Night-Your my Flame, jazz- concert, zo. 20.30 uur; Willem Vermandere Djivan Gaspaiyan, concert, di. 20.15 uur; Geert Hoste Hard, cabaret over de grote en kleine nieuwsfeiten van 2003, wo. 20.15 uur Voorstellingen in De Singel: Visitors Only, hedendaagse dansvoorstelling, do. vr. en za. 20.GO uur; Symfonisch concert door De Filharmonie o.l.v. Daniele Callegari, m.m.v. mezzosopraan Anna Bonitatibus, do. 20.00 uur; Concert met cantates door koor en orkest van Collegium Vocale o.l.v. Philippe Herreweghe, zo. 20.00 uur; Ben Sluys Quartet-BassDrumBone, concert met mix van jazz en eclectische muziek, di. 20.00 uur Internationaal Joods Muziekfestival in het Zuiderpershuis: Veretski Pass en Fuks Roby Lakatias, za. 20.00 en 22.00 uur; Zahava Seewald The Klezmatics, zo. 17.00 en 20.00 uur Voorstellingen in de Kon. Elisabethzaal: La Magia della Musica, opera- en belcan togala met werken van Verdi, Puccini en tijdgenoten, zo. 15.00 uur; The Kelly Fa mily, concert met emotionele ballads en donderende rocksongs, ma. 20.00 uur; Zoo Light, concert met Hommage a Brei door Filip Jordans en Les P'tits Mozarts de ce Soir, di. 20.00 uur; René Froger, minicon- cert door Froger en de Lou Roman Band The Frogrettes, wo. 20.00 uur Mozart Bruck. Lunchconcert m.m.v. Heridrik Derolez, piano, Fang Song, klari net en Béatrice Derolez, altviool, wo. Vlaamse Opera 12.30 uur De Notenkraker. Klassieke balletvoor stelling. do. za. en di. Theater 't Eilandje 20.00 uur De grote Sinterklaas Show. za. Sportpa leis 11.00 en 15.00 uur, zo. 11.00 en 16.00 uur In 't Midden. Concert door Clouseau. di. Sportpaleis 20.30 uur GENT De jongen die het wist. Jongerentheater- voorstelling, gebaseerd op de detective Maigret a L'Ecole van Simenon. za. Ko- pergicterij 20.00 uur Hoofd zonder Wereld. Komedie en drie luik gebaseerd op Elias Canetti's Het Mar- tyrium door 't Barre Land. do. Minard 20.00 uur Rap Battle 2003. Theaterconcert van Paul Pourveur. do. vr. za. en wo. Publieksthea- ter Area 20.30 uur Grote Stemmen. Concert met werk van Verdi, Mahler en Strauss door Cheryl Stu- der, sopraan en Ivan Törzs, piano. do. Vlaamse Opera 20.00 uur Voorstellingen in Vooruit: Leutti, trendy kitscherig theater met wreedheden, do. en vr. 20.00 uur; Vooruit Geluid Aywa! con cert, do. 20.00 uur; Kafeeconcert/ Klezmicnoise, do. 22.00 uur; Grunberg Follies, literaire avond rond Arnold Grun berg, vr. 20.00 uur; Festivaldag elektroni ca, concerten en experimentele film, za. 21.00 uur; Quarantaine, theaterstuk over drie mensen die 15 jaar geleden een vriendschap hadden, wo. 20.00 uur Voorstellingen in het Capitole: Abbama- nia, Beleef Abba opnieuw!, do. vr. ma. di. en wo. 20.00 uur, za. en zo. 15.00 uur Concerten in de Handelsbeurs: Nobuko Imai, do. 20.15 uur; Indigenous 't Hof Van Commerce, vr. 20.15 uur; Lamia Bé- dioui Bnet Marrakesh, za. 20.15 uur; Kafichantas SouAd Massi, zo. 20.15 uur; Spinvis, di. 20.15 uur; Gezien, gezegd en gezongen, wo. 20.15 uur Concerten in de Bijloke: Klassiek concert met werken van Brahms, Dvorak en Schu mann door Het Spiegel String Quartet, do. 20.00 uur; De Bijloke Symfonisch III, Sjostakovitsj VII, concert door het Vlaams Radio Orkest o.l.v. Yoel Levi, zo. 15.00 uur Concerten in de Handelsbeurs: Piano Ad ventures, Boyan Vodenitcharov, do. 20.15 uur; El Tattoo del Tigre, zo. 20.30 uur; Dji van Gasparyan, wo. 20.15 uur Peter en de Wolf. Familieconcert met ver teller Warre Borgmans. vr. Vlaamse Opera 19.00 uur Les Contes d'Hoffmann - Franse Esprit. Opéra fantastique van Jaques Offenbach in 3 akten met proloog en epiloog op li bretto van Jules Barbier o.l.v. Patrick Fournillier. vr. en di. Vlaamse Opera 19.30 uur, zo. 15.00 uur BRUGGE De Kavijaks. Theatermnooog over een bende uit Heist-aan-zee naar Josef Van- torre gespeeld door Kurt Defrancq. do. vr. en za. De Werf 20.30 uur Kronkels. Theatervoorstelling, geïnspi reerd op het leven en werk van Simon Car- miggelt door Fred Delfgaauw. zo. C.C. De Valkaart 20.15 uur L'ame des poètes. Jazzconcert gebaseerd op Franse chansons door Pierre Vaiana, sopraansax, Fabien Degryse, gitaar en Jean-Louis Rassinfosse, contrabas, do. Concertgebouw 20.00 uur In Concert. Muziekspektakel met tradi tionele muziek van Canada door Barra- chois. do. stadsschouwburg 20.00 uur Anima Eterna. Concert met werken van Mendelssohn, Weber, Beethoven en Berio door Anima Etema m.m.v. klarinettist Er ic Hoeprich en accordeonist Teodoro An- zelloti. vr. Concertgebouw concertzaal 20.00 uur Danel im Herbst. 3. Concert met werk van Mendelssohn, Rihm en Brahms, vr. Con certgebouw - kamermuziekzaal 20.00 uur Teodoro Anzellerti Luk Vaes. Concert met muziek van Mauricio Kagel voor pia no en solo-accordeon, za. Concertgebouw 20.00 uur Vioolmuziek uit Napels. Concert met Ita liaanse instrumentale muziek uit mid den- en laatbarok door Accademia per Musica. za. Stadsschouwburg 20.00 uur Goudbeek/Fengxia/Fonda. Jazzconcert met guzheng (chinees snareninstrument), saxofoon, bandoneon en bas. ma. De Werf 20.30 uur Jacky Terrasson Trio. Jazzconcert, wo. De Werf 20.30 uur Oratorium De Koninklijke Oratorium Vereniging Tot Oefening en Uitspan ning voert L'Enfance du Christ uit. Dit werk van Hector Berlioz wordt gezongen met medewerking van Hieke Meppelink (sopraan), Bart de Kegel (tenor), Rob van der Meule (bariton), Charles van Tassel (bas) en Ineke de Vente (harp). De oratoriumvereniging wordt begeleid door het Dordts Kamer Orkest en het geheel staat onder leiding van Jan Hut Voorafgaand aan het concert houdt Leen de Broekert een lezing (aanvangl9.00 uur) over Berlioz en zijn werk. Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur Stichting Dansz De stichting Dansz brengt voor het laatst de productie Van Bin nen Uit. Na de zeer succesvolle productie op locatie Van Nature Vrij Grondig is de Stichting Dansz nu terug in het theater met cho reografieën van onder anderen Lia Sorber, Raymond Esterhui zen, Miranda Popken en Saskia de Schipper. De Mythe, Goes, 20.00 uur Smalstads Mannenkoor Het Smalstads Mannenkoor geeft een adventsconcert. Uit het brede repertoire van het koor uit St. Maartensdijk staat deze keer de muziek van de adventstijd en kerst centraal. Het koor wordt begeleid door organist Bram Beekman uit Middel burg, die ook enkele solowerken zal spelen. Hervormde Kerk, Kapelle, 20.00 uur Gerard van Maasakker Gerard van Maasakker en De Vaste Mannen brengen het pro- gramma Vol Dagen. Van Maasakker zoekt de verstilling op. Twintig liedjes vormen het uitgangspunt voor een muziektheaterprogramma in de regie van Wim Berings (Wetten van Kepler). Muzikaal is het een rijk, warm programma met prachtige, eigen muziek, die door de Vaste: Mannen veelkleurig wordt gespeeld. Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur Drums for Nature De opbrengst van het benefietconcert van Drums fot Nature gaat naar het Wereld Natuur Fonds. Een daverende voorstelling van trommels, dans, licht, live-mu- ziek en theater vanuit allerlei culturen uitgevoerd door mensen uit onze eigen omgeving. Muziekdocent Menno de Bruin koppelt zijn passie voor de Afrikaanse djembé aan liefde voor het Afri kaanse natuurschoon. Samen met zijn leerlingen maakte hij er een voorstelling van die niet snel vergeten zal worden. De Bruin geeft les in percussie-instrumenten aan onder meer de Temen- zense muziekschool. Deze voorstelling is uitverkocht. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Hafabra-concert De Koninklijke Muziekvereniging Veronica uit Zuidzande geeft een Hafabra-concert. Hieraan werken mee Delta Brass Zeeland en de Koninklijke Ka tholieke Harmonie Vredekring uit Zelzate. Het is bijzonder zo wel een harmonieorkest, een fanfareorkest als een brassband in één concert te beluisteren. RK Kerk, Oostburg, 20.00 uur Esra Pehlivanli Esra Pehlivanli en Anastasia Safonova geven een concert. De altvioliste Pehlivanli werd in 1977 geboren in Ankara en vol tooide haar studie met onderscheiding van 1997. Ze deed ver volgstudies aan het Royal College of Music en aan de Schleswig- Holstein Music Festival Acadamy. In 1999 ging ze studeren aan het concervatorium van Gent en ze studeert momenteel verderin Maastricht. Haar repertoire strekt zich uit vanaf de baroktothe- dendaagse muziek. Op het programma staan werken van Glinka, Brahms en Clarke. Ze wordt begeleid door de pianiste Anastasia Safonova. Markiezenhof, Bergen op Zoom, 20.00 uur Los Zand De Zeeuwse Komedie speelt het toneelstuk Los Zand. Zie vrijdag. Vestzak99, Vlissingen, 20.15 uur Norma Norma geldt als Vinzenzo Bellini's krachtigste opera. Het drama speelt zich af ten tijde van de Romeinse overheersing in Gallië, het land van opperpriesteres Norma. Topsolisten, koor en orkest van de Poolse Staatsopera van Krakau brengen een in drukwekkende vertolking met sfeervolle, eigentijdse enscene ringen. Norma heeft twee kinderen van de Romein Pollione. Omwille van hem stelt ze de opstand van de Galliërs tegen de Ro meinen uit, maar Pollione heeft meer interesse in de jongere priesteres Adalgisa. De voorbespreking start om 19.30 uur. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Ja zuster, nee zuster Het Middelburgs Theater brengt de musical Ja zuster, nee zuster, Zie vrijdag. Minitheater, Middelburg, 20.30 uur Patricia Beysens Patricia Beysens brengt haar programma Spötterdammerung. Ruim twintig jaar verdiept zij zich in het Duitse chanson, metna- me in de jaren '20 en '30 in deBerlijnse Kabarets. In dit program ma brengt zij haar favoriete liedjes van haar drie cd's (waarvan de laatste net uit is). Ze wordt aan de piano begeleid door Frank Vercruysse. Theater De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland, 20.30 uur Wè-nun Henk Wè-nun Henk is een folkband met een Nederlands repertoire. Vrij vertaald uit het Brabants betekent de naam zoveel als: wat een malloot. Deze jonge Brabanders hebben nummers uit de ja ren zeventig weer opgepakt, onder meer door een aantal num mers te arrangeren die dertig jaar geleden door de Vlaamse legendarische groep Rum ten gehore werden gebracht. De nieuwste cd van Wè-nun Henk bevat een selectie van wat noemde Vlaamse groep zoal op het repertoire had. Razzmatazz, Oost-Souburg, 21.00 uur Benefietconcert Rob van Kreeveld en Ronald Douglas geven een benefietconcert. De pianist en de zanger geven dit concert om de Stichting Te Gek Voor Woorden in staat te stellen het boek Weg van de Waan uit te geven. De stichting is opgericht door een groep familieleden die' sinds een aantal jaren de zorg voor hun familielid met de ziekte schizofrenie op zich heeft genomen. Porgy Bess, Terneuzen, 21.00 uur Southern Company De band Southern Company verzorgt een optreden. De groep brengt swingende southern rock met werk van Lynyrd Skynyrd, ZZ Top, Thin Lizzy, Lenny Kravitz en The Black Cro wes. Café De Weerlt, Middelburg, 22.00 uur Brainshake De bands Cancelled en Wowbeggar treden op. De muziek van Cancelled is een mix van melodieuze en hardere metalstijlen. De leden noemen het 'Dynamic Thrash'. Gezien de muzikale invloeden als Machinehead, Biohazard, Tool en Sys tem of a Down is het niet makkelijk de naam in één noemer te vangen. De band bestaat sinds 2001. De band timmert trouwens niet alleen in de Benelux aan de weg. In 2002 werd een tournee door Tsjechië en Slowakije gemaakt. Caribbean/Latin Soul fury dat botste met Hollandse gierende gitaren, mooie melodieën en opzwepende percussie: dat is de intense ervaring genaamd Wowbeggar. De band bestaat sinds 2001 na een barre zoektoc van twee Gentse muzikanten naar gelijkgezinden. Maar gaat het ook snel, De Piek, Vlissingen, 22.00 uur Aram Ensemble Het Aram Ensemble geeft een koffieconcert. Het quintet bestaat uit klarinet en strijkkwartet Raadzaal Belfort, Sluis, 11.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 58