PZC Eindelijk skatebaan voor jeugd Waarde PZC We gaan meteen de wekker verkopen Bevelandse dorpen krijgen predikaat Kern met Pit Derde ronde Hooikoorts >15 Wachttijd bij woningstichting minstens anderhalf jaar Kanonnen komen terug in de stad agenda donderdag 27 november 2003 Voordelen Rude Blues Band Informatiedag veilig vrijen Groenteman Bram Dirkx zegt de markt vaarwel Weer stroomstoring op Schouwen Botsing met brommobiel Fietser breekt onderarm Culturele Prijs voor Hava Naguila Afdeling ChristenUnie Vlissingen Afscheidsbriefjes Zuinig Jong en oud Vinden huurhuis Goes drama door Freek Janssen Wie een huurwoning zoekt in Goes, moet een enge lengeduld hebben. De gemid delde wachttijd bij woning bouwverenigingen is de laatste jaren gegroeid tot ongeveer twee jaar. Maar ook via andere kanalen lijkt het vinden van een huurwoning op korte ter mijn steeds meer op een mis sion impossible. Grofweg zijn er drie manieren om aan een huurwoning in Goes te komen: via één van de twee woningbouwverenigin gen, een makelaar, of een parti culiere huiseigenaar. Alle drie de wegen lijken steeds vaker dood te lopen. Zeker voor wie wel haast heeft, maar geen ur gentieverklaring. De manier die het meest voor de hand ligt, is de woning bouwvereniging. Deze heeft veel voordelen: je betaalt rela tief weinig huur en je komt ook nog eens in aanmerking voor huursubsidie. Bovendien, als je een loodgieter of een verwar mingsmonteur nodig hebt, staat er vaak snel iemand bij je op de stoep. Maar er kleeft ook één groot nadeel aan, en dat zijn de ellenlange wachtlijsten. Bij Stichting Maatschappelij ke Belangen is de gemiddelde wachttijd voor een eengezins woning dik anderhalf jaar, bij de Regionale Woningbouw vereniging Samenwerking (RWS) is dat zelfs twee jaar. Wie binnen kortere tijd iets wil vinden, kan op zoek gaan bij een makelaar. Je betaalt dan wel meer huur, omdat het com merciële instellingen zijn. In Goes is Sinke Komejan eigen lijk de enige makelaar waar je terecht kan voor een particu liere huurwoning. Dat is een aflopende zaak; de vastgoed bedrijven waar het bedrij f voor bemiddelt, Vesteda en Amvest, zijn bezig de huurwoningen te verkopen. Volgens woordvoer der S. Graat van Vesteda trekt het vastgoedbedrijf zich hele maal terug uit de regio. „Alles wat leeg staat wordt verkocht. Huurwoningen die vrij komen gaan meteen de koopmarkt op." Dan is er nog een laatste mogelijkheid om aan een huur woning te komen; de particu liere verhuurders, of huisjes melkers. Vaak bieden deze hun vrije woningen aan via adver tenties in kranten, huis-aan- huisbladen of op internet. Maarookdat levert in het geval van Goes niets op. De populai re website www.zeelandnet.nl heeft een prikbord waar huur woningen worden aangebo den. Woningen in Goes kom je er niet tegen, vaak wel in Vlissingen of in een van de dor pen. Bovendien worden de meeste woningen alleen aangeboden voor de winterperiode. Wie dus ook 's zomers hier wil wonen, maar geen huis wil of kan ko pen, moet nog een jaar of twee wachten. door Rob Paardekam HAARDE - De jongeren in Waarde krijgen eindelijk een skatebaan. Op het speelveld aan deSchaarweg wil de gemeente een zogeheten funbox en een luartramp realiseren. De wens voor een skatebaan leeft al enkele jaren onder de jeugd. Ook de dorpsraad heeft de gemeente er veelvuldig naar gevraagd. Het vinden van een geschikte locatie heeft echter veeltijd in beslag genomen. Be gin dit j aar leverden de j ongeren ruim driehonderd handtekenin gen af op het gemeentehuis om extra druk op de ketel te zetten. Dat heeft geholpen, want de ge meente heeft nu een plan klaar. De locatie is niet het door de jeugd gewenste braakliggend stuk grond naast het sportveld geworden, maar het speelveld aan de Schaarweg. Op dat veld liggen nu een speeltoestel en een trapveldje. Om plaats te maken voor de skatebaan zal dat laat ste negentig graden worden ge draaid. Het speeltoestel wordt verplaatst. De totale kosten van de voorzie ning bedragen ruim 70.000 eu ro, Dat vindt de gemeente veel geld. Vooral de geasfalteerde STREEKACTIVITEITEN redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus 31 4460 aa goes Tel: (0113) 315670 Fax:(0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 aa goes Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ondergrond (31.000 euro) is duur. Met de j ongeren zijn goed kopere alternatieven bespro ken, maar dat bleek geen haal bare kaart. Alleen een halfpipe, in plaats van een funbox en een quartramp, vindt de jeugd niet leuk, omdat op zo'n toestel wei nigvariatie mogelijkis. Ookvan de geasfalteerde ondergrond willen ze niet afstappen, omdat dat ideaal is voor jonge onerva ren skaters. Omdat de gemeente niet wil in vesteren in een voorziening die na een tijdje niet meer wordt ge bruikt, kiest ze toch voor de du re variant met de funbox en de quartramp. Wel is met de dorps raad afgesproken dat deze op zoek gaat naar fondsen. Overigens moet de gemeente raad nog akkoord gaan met de aanleg van de skatebaan. Dat gebeurt vermoedelijk in ja nuari. THOLEN - The Rude Blues Band geeft zondag een optreden in café The Sixties aan de Kaaij in Tholen. De band bestaat uit vijf man en speelt vooral rock en bluesmuziek. Het optreden be gint om 16.30 uur. GOES - Wijkgebouw Jan Ligthart, 19.00 uur:Technika 10 voor meisjes van 10 t/m 12 jaar; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Se- 'rorensoos; KAPELLE - Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel S5-plussers; 12.00-13.00 uur: Bewegen voor carapatiënten; fruitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur: loomtoppers, op de fiets ofte voet; DeVroone, 19.45 uur: Sinterklaasavond NBvP; KWADENDAMME - Kwekerij Het Groene ■Veegje, 10.00-17.00 uur: Geopend voor publiek; Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00- 17.00 uur: Vlindertuin, Wandeltuinen «iet Orangerieplanten en waterpartijen jeopend voor publiek; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- 17,00 uur: Biljartcompetitie senioren; RILLAND - Vliedberg, 14,00 uur: Bingo voor 55-plus; Voormalige brandweerkazerne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvingers, groep 1; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE - Dorpshuis De Wemel, 13.00 uur: Sociëteit en sjoelen; VERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Ooster- schelde; Zorgcentrum Vredelust, 13.30 uur biljar teninde hal; 14.30 uur: Welfare. BERGEN OP ZOOM - De Nederlandse vereniging tot integratie van homo seksualiteit COC houdt zondag een informa tiemiddag over veilig vrij- Aanleiding voor deze middag is het toenemende aantal geslachtsziektes en de Wereld Aids Dag op 1 december. Behalve mede werkers van het COC zijn ook sociaal verpleegkun digen en GGD West-Bra bant aanwezig. De mid dag duurt van 15.00 tot 16.30 uur en is in het COC-gebouw aan de Blokstallen in Bergen op Zoom. MIDDELBURG - Twaalf negentiende-eeuwse kanonnen krijgen een nieuw leven in Middelburg. De kanonnen zijn afkomstig uit het Sta tionsgebied. Ze hebben ruim een eeuw dienst gedaan als meerpaal voor schepen in het Kanaal door Walcheren. Twee exemplaren worden in hun oude glorie hersteld. Voor de rest wordt nog een plan bedacht, de gemeente overweegt om ze te verwerken in een kunstwerk. foto Ruben Oreel WESTKAPELLE - De derde voorronde van de talentenjacht Hooikoorts wordt woensdag ge houden in discotheek De Hooi zolder in Westkapelle. Tijdens de talentenjacht zijn verschil lende optredens te zien op mu ziek- en dansgebied. Het publiek kan van 20.00 uur tot 23.00 uur tal van optredens verwachten. Zo brengt de band Yes you did een vernieuwende soort blues op de planken. De groep Essence brengt stevige funkmuziek ten gehore. Elton Amat neemt plaats achter de draaitafels. Hij noemt zichzelf 'Vince Marshall', is een zogehe ten Dance hall dj en brengt van Jamaica afkomstige muziek ten gehore. Het akoestische duo Annika Bart speelt veel intiemere mu ziek. Samen spelen ze gitaar en zingen ze zelfgeschreven num mers. Ze spelen ook in een band, maar willen op Hooikoorts als akoestisch duo een finaleplaats zien te bemachtigen. Een ander duo, Girlthing, doet mee aan de danswedstrijd. Deze street- dancers dansen op Christina Aguilera's Can't hold us down. De bands en danseressen maken woensdag tij dens de derde voor ronde uit wie er doorgaat naar de finale. In totaal zijn er zes voorrondes in de Hooikoorts wedstrijd. De finale staat voor april gepland. Woensdag rijden de speciale Hooikoorts-bussen de gebruikelijke routes. Meer informatie over bussen en op tredens is te vinden op www.de- hooizolder.nl door llona Vette GOES - Groenteman Bram Dirkx (56) staat morgen en za terdag voor het laatst op de markten in Terneuzen en Goes. Na 36 jaar neemt hij niet alleen afscheid van zijn werk, maar ook van zijn hobby. Samen met Bram zegt ook zijn vrouw Elly (56), die al 27 jaar trouw met hem meewerkt, het markt leven vaarwel. Het echtpaar zegt vooral de gezelligheid te gaan missen, en niet de lange dagen. De familie Dirkx uit Baarland werkte altijd vijf dagen in de week op de markt. Maar sinds een aantal maanden staat alleen Elly nog met het personeel twee keer in de week in Goes en één keer in Terneuzen. Bram helpt 's qchtends met uitladen en 's mid dags met inladen. Niet dat hij niet meer op de markt zou willen staan, hij kan het niet meer. Vanwege zijn spierziekte kan en mag Bram niet te lang meer staan en lopen en daarom be sloot het echtpaar te stoppen met het werk. Elly: „We vinden het echt heel jammer om zo af scheid te moeten nemen. Nor maal gesproken ben je blij dat je met pensioen gaat, maar nu staan we niet echt te juichen." Het liefst zou Bram ook nog een aantal jaar doorwerken, want zijn werk is nu eenmaal zijn hobby. „Ik begon veertig jaar „Normaal gesproken ben je blij dat je met pensioen gaat, maar nu staan we niet echt te juichen." foto Dirk-Jan Gjeltema geleden, toen werkte ik in de bloemenkraam van mijn zwa ger. Ik vond het toen al zo leuk dat ik graag iets voor mezelf wilde beginnen." Het beroep marktkoopman is een leuke, maar zware baan. Om vier uur 's ochtends staat Bram op en hij is dan tot zes uur 's avonds druk bezig. „Het is hard werken, maar heel gezellig en je maakt veel mee. Ik heb in al die jaren gezinnen zien opgroeien. Toen ik pas in Terneuzen stond kwam er iedere week een veertienjarig meisje en die komt sinds kort met haar kleinkind." Wat Bram niet zal missen, is het opstaan op een voor veel mensen onmoge lijk tij dstip„Ik denk dat het een rare gewaarwording is, als je niet zo vroeg meer hoeft op te staan. Ik ben veertig jaar lang niet anders gewend en ik vond ZIERIKZEE - Voor de vierde keer dit jaar heeft een deel van Schouwen-Duiveland gisteravond korte tijd zonder stroom gezeten. Rond kwart over acht 's avonds viel in het gebied van Zierikzee tot aan Scharendijke de elektriciteit uit. Nutsbe- dri j f Delta wist voor een groot deel van het getroffen gebied de stroom snel om te leiden. Rond kwart over negen hadden de meeste kernen weer licht. Alleen een deel van Scharendijke zat op dat moment nog even in het donker. Eerder dit jaar is de Schouwse Westhoek al twee keer getrof fen door een stroomstoring: tijdens het Pinsterweekend en be gin augustus. Aan het eind van die maand volgde een derde, kleinere stroomstoring, die het centrum van Zierikzee enige tijd lam legde. Wat de oorzaak van de jongste stroomstoring is geweest, kon Delta-woordvoerdster M. van Zuilen gisteravond nog niet zeggen. KATS - Een tachtigjarige man uit de gemeente Noord-Beve land heeft gistermorgen bij een aanrijding in Kats een ge kneusde rib opgelopen. De man zat in een brommobiel, die be stuurd werd door een 75-jarige vrouw. De vrouw gaf op de kruising Veerhavenweg en Noordlangeweg geen voorrang aan een bestelauto, bestuurd door een 39-jarige inwoner van de gemeente Reimerswaal. GOES - Een dertienjarige fietser uit Goes is gistermiddag op de Westwal in zijn woonplaats ten val gekomen. De jongen fietste ter hoogte van de Albert Heijn toen zijn voorwiel weg gleed. Hij is met een gebroken onderarm per ambulance over gebracht naar het ziekenhuis in Goes. HULST - Volksdansgroep Hava Naguila uit Vogelwaarde heeft de Culturele Prijs 2003 van de gemeente Hulst in de wacht gesleept. De bijzondere commissie culturele zaken be sloot op 17 november unaniem de volksdansgroep voor te dra gen voor deze prijs. Burgemeester en wethouders namen dit advies over. De commissie droeg deze groep uit Vogelwaarde voor, omdat zij een bijzondere vorm van vrijetijdsbesteding biedt. Daar naast vervult Hava Naguila een ambassadeursfunctie voor de gemeente Hulst in binnen- en buitenland. De volksdansgroep is al 35 jaar actief, bestaat uit zowel jeugd- als seniorleden en draait louter op vrijwilligers. Wethouder F. van Driessche (cultuur) bracht Hava Naguila dinsdagavond op de hoogte van de toekenning van de prij s tij - dens de repetitie. De Culturele Prijs 2003 wordt toegekend als waarderingsprijs. De prijs wordt 13 december uitgereikt in het stadskantoor van Hulst. VLISSINGEN - Vlissingen is een van de laatste gemeenten in Nederland waar de ChristenUnie (CU) is opgericht. De partij zal na de ledenvergadering begin volgend jaar bekend maken of ze ook meedoet aan de gemeenteraadsverkiezingen in 2006. De leden kunnen besluiten dat de ChristenUnie zijn steun geeft aan de bestaande lokale partij, de Rechts Protestants Christelijke Unie (RPCU) óf dat de RPCU opgaat in de Chris tenUnie. het ook nooit erg, maar ik ben benieuwd hoe het is om er niet per se uit te moeten." Elly: „Ik heb al tegen Bram gezegd dat we straks meteen de wekker gaan verkopen." Elly en Bram hebben al veel re acties gekregen sinds ze bekend maakten dat ze weggaan. Enke le oudere klanten die al jaren bij hun kraam kwamen, pinkten zelfs wat traantj es weg. Het per soneel heeft een doos gemaakt waarin klanten afscheidsbrief jes kunnen stoppen. In het begin vond het echtpaar dat een beetje overdreven, maar uiteindelijk zijn ze allebei wel blij met de leuke reacties die ze al hebben gehad. Elly: „De lieve berichtjes doen me goed, en zo zie je ook dat je echt een trouwe klanten kring hebt opgebouwd." Wat gaan Bram en Elly nu doen? Bram: „We gaan nog proberen zoveel mogelijk te genieten van onze vrije tijd. We houden erg veel van wandelen en fietsen, maar dat zit er niet meer in voor mijdus gaan we scooters kopen om door het land te toeren. We zijn een aantal jaar geleden pas voor het eerst op vakantie ge gaan, dus we hebben nog veel vrije tijd in te halen." Het echtpaar staat morgen voor het laatst op de markt in Ter neuzen en zaterdag in Goes om afscheid te nemen van hun klan ten en andere marktkooplieden. door llona Vette GOES - De kernen Kattendijke en 's-Heer Arendskerke zijn al lebei het predikaat 'Kern met Pit' en duizend euro rijker. Dat predikaat en het geldbedrag gaf de Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij (KNHM) gisteren in het Goese Stadhuis' aan twee werkgroepen uit die kernen die zich hadden zich in gezet om hun directe woonom geving te verbeteren. De KNHM organiseert de Kern- met-Pitwedstrijd voor de ne gende keer sinds 1978. Het doel van de wedstrijd is bewoners uit te dagen om met plannen te ko men die hun woonomgeving blijvend verbeteren. De criteria voor een dergelijk project zijn dat het project plaats vindt in de directe woonomgeving en dat het door de bewoners zelf wordt uitgevoerd. De projecten uit Kattendijke en 's-Heer Arendskerke zijn dit keer de enige Zeeuwse winnaars. Ze dingen volgend jaar in maart ook nog mee naar één van de tien trofeeën voor de meest bijzondere projecten van heel Nederland en een extra 1500 euro. Wethouder D. van Ewijk (welzijn) deelde gisteren de certificaten uit aan de win naars. De commissie 'Werk in Uitvoe ring' van de Kattendijkse dorpsraad knapte de speeltuin in de Blokhuisstraat op. De ge meente Goes had al plannen om de speeltuin wat aan te passen vanwege veiligheidseisen, maar de commissie besloot het speel veldje dan maar gelijk rigoureus aan te pakken. De dorpsbewo ners knapten zelf de speeltuin op en de commissie schraapte overal wat geld bij elkaar voor nieuwe toestellen. De jury van de KNHM koos dit project om dat het opknappen van de speel tuin de leefbaarheid van het dorp vergroot. F. Pauptit van de commissie: „We zijn erg blij met deze prijs. Het hele dorp is trots op de nieuwe speeltuin. Ik weet niet waardoor het precies komt, maar iedereen is er ook ontzet tend zuinig op en houdt 'm net jes schoon." De werkgroep Speelplaats Wal- straat uit 's-Heer Arendskerke creëerde een ontmoetingsplaats voor jong en oud op een gras veldje dat eerst een hondenuit- laatplaats was. De buurt hield een schoonmaakactie en in een aparte groepjes werd gewerkt aan de beplanting en betegeling van de grond. Via stichtingen en fondsen kon de werkgroep een tafeltennistafel en een speel- huisje aanschaffen. Inmiddels maken veel inwoners gebruik van het veldje, dat nu is omgedoopt tot 'Bleekweie'. De jury van de KNHM koos dit project omdat het daadwer kelijk jong en oud bij elkaar brengt en een gezellige sfeer schept. J. Venhuizen van de werkgroep: „Het is leuk om dat predikaat te krijgen. Zo'n titel doet het hele dorp eer aan, want er zijn zoveel dorpsgenoten bij betrokken ge weest. We zijn allemaal erg blij met het eindresultaat en met de saamhorigheid die het project de buurt heeft gebracht." (Advertentie 0°k •"f WALSTRAAT 199 VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37