Goese ijs- en skatebaan geopend Meubelmaker droomt van ambachtelijke houtzagerij 20% KORTING UITVERKOOP Gimbrêre BEAU Verzorgingshuis Wissenkerke wordt gesloopt I Reimerswalers mogen toch op klipper Oosterschelde trouwen Kloetinge wil liefst verplaatsbare kiosk VERBOUWINGSOPRUIMING Op de totale wintercollectie De Pantalon a Schilderij Eén besmetting met bacterie geconstateerd, patiënt in quarantaine gsus - Diesel - Replay OPRUIMING OPRUIMING zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN donderdag 27 november 2003 ampzalig Johanna Kruit De Keersluis- moord Lighthouse Quintet Koopavonden Sinterklaas KERY Markt 51 Middelburg (0118) 886886 Afgeschreven loeken te koop Brasseriemenu Wim Hofman Plassen Ambachtelijk Smallegange signeert boeken Subsidie (5 +-> CO CD (vanaf vandaag) St. Jacobspassage 26 Vlissingen fi) A.s zondag 30 november open 13.00-17.00 uur 2 halen 1 betalen 1 paar 30% korting Excelsior Hoor Ingrid Huibers WISSENKERKE - Het voor malige verzorgingshuis Vrede- stein in Wissenkerke dat al bij na een jaar leeg staat, wordt gesloopt. De gemeenteraad van Noord-Beveland luidde vorige week de noodklok om dat in het leegstaande gebouw met enige regelmaat vernielin- »en werden aangericht. De raadsleden vreesden voor de veiligheid van de leerlingen van de tegenover gelegen ba sisschool die het leegstaande gebouw als speelplek gebruik ten. Ook was de raad bang voor brand, omdat de grote lege ruimte misschien uit zou nodi gen tot het stoken van illegale vuurtjes. De slopers beginnen maandag aan de klus. Omdat er asbest in het gebouw is verwerkt, moet het slopen zorgvuldig gebeu ren. De Stichting Ouderenzorg Noord-Beveland, eigenaar van Vredestein, besloot naar aan leiding van de protesten van de raad het verzorgingshuis te slopen. Eerder hield de stich ting de boot af, omdat er druk werd onderhandeld met pro jectontwikkelaar Marsaki die op de plek van Vredestein een woonzorgcomplex wil bou wen. De stichting wil de grond al leen aan Marsaki verkopen als er een woonzorgcomplex met 56 woningen verrijst. Over de invulling van dat ge bouw werd het afgelopen jaar door de stichting en Marsaki flink gesteggeld. Inmiddels is er volgens bestuursvoorzitter V. Slenter van de Stichting Ou derenzorg Noord-Beveland genoeg 'vertrouwen' in de haalbaarheid van de bouw van het nieuwe woonzorgcomplex, dat met sloop van het oude Vredestein kan worden begon- Ook MRSA bij Emergis Kloetinge itoorMieke van der Jagt KLOETINGE - Behalve in het Oosterscheldeziekenhuis in does is de MRSA-bacterie nu ook op de afdeling klinische psychiatrie van Emergis in floetinge opgedoken. Een pati- ot van Emergis (centrum voor «stelijke gezondheidszorg) ileek bij een controle drie we ten na de behandeling van een uiid, een besmetting met de bacterie te hebben opgelopen. folgens geneesheer-directeur K, Lemke van Emergis, is dat ipmerkelijk omdat de patient direct na de behandeling van de wond negatief getest werd op URSA. taergis heeft onmiddellijk alle maatregelen genomen die nodig rijn om verspreiding van de jacterie tegen te gaan. De be trokken patiënt is inmiddels ge- rd in een speciale ver- ileegruimte voor lichamelijk ti op de ouderenafdeling aEmergis. ,,Niet dat die pati- atoud is, maar de ruimte is nu nmaal het meest geschikt om Bisen in quarantaine te zet- (ii. Het verplegend personeel pat alleen met beschermende leding naar binnen en de pati- nt, die zich overigens kiplek- er voelt, heeft een antibioti- im gekregen." :MESA-bacterie is ongevoe- >voor veel soorten antibiotica bacterie vormt alleen voor zaterdag 29 november 12.00-13.00 uur signeert De Geitenbreier, de brillenkoker en andere rare snuiters Gerard van der Hoeven en Femke Gerestein signeren 15.00-16.30 uur woensdag 3 december donderdag 4 december bekijk ook onze website ivww.drukkeriimiddelburg.nl Beeld ScGeluid ernstig verzwakte patiënten een bedreiging. Op intensive-care- afdelingen of bij patiënten met een zeer verminderde weer stand door bijvoorbeeld een chemokuur, heeft een besmet ting met MRSA een rampzalige uitwerking. Lemke: „De meeste mensen in Emergis mankeren li chamelijk niets, dus hun ge zondheid wordt niet bedreigd door de besmetting. We moeten echter alles doen om die bacte rie uit de samenleving te hou den. Alle patiënten die met de betrokken persoon in contact zijn geweest en ook de perso neelsleden zijn inmiddels ge test. Maandag weten we of er meerdere dragers van de bacte rie zijn of niet. Inmiddels is van alle geteste personen ook nage gaan of ze contact hebben gehad met patiënten met een sterk ver minderde weerstand. Dat bleek gelukkig niet het geval." Vol gens Lemke moet de patiënt een of twee weken in de geïsoleerde ruimte blijven. Eventuele ande re dragers zullen met een anti bioticum worden behandeld. Het Oosterscheldeziekenhuis in Goes kampt al meer dan een maand met MRSA-besmettin- gen. Omdat de bacterie telkens op gevoelige afdelingen op duikt: chirurgie of intensive ca re, nam het ziekenhuis een in grijpende maatregel, namelijk een opnamestop. jHHiüa HES - De bibliotheek in Goes irkoopt morgen en zaterdag (geschreven boeken en tijd- ihriften. ectuur en literatuur wordt leestal afgeschreven omdat de Ibliotheek herdrukken heeft mgeschaft of omdat het mate iaal te gedateerd is. Ie bibliotheek is morgen van 11.00 tot 20.00 uur open en za- ïrdag van 10.00 tot 13.00 uur. Advertentie Griekse salade en biefstuk friet of groentetaart (vegetarisch) en Turkse yoghurt 11,50 9,00 vegetarisch menu) vanavond, 19.30-20.30 uur presentatie nieuwe boek Wat we hadden en wat niet Goese jongeren maken meteen gebruik van de zojuist geopende skatebaan. foto Willem Mieras door Freek Janssen GOES - Sinterklaas zélf heeft gisteren de nieuwe ijs- en skeelerbaan in de Goese wijk Goes-Zuid geopend. Het weer werkte niet echt mee; het regende en er stond een stevige herfstwind. De goedheiligman bleek slecht bestand te gen dat gure Nederlandse weer. Hij was blij met de baan, maar hoopte toch dat deze voorlopig nog geen dienst zou doen als schaatsbaan. Althans niet voor zijn terugtocht, op 6 december. Het welkomstpraatje door wethouder D. van Ewijk werd dan ook binnen ge houden, in de aula van basisschool Prinses Beatrix. De meeste aanwezigen waren ouders met kinderen in de basis schoolleeftijd. De jongste kinderen kwamen vooral voor de sint, de ouderen om te skaten. En waarschijnlijk stiekem ook een beetje voor sinterklaas. De eerste plannen voor een ijs- en skee lerbaan stammen al uit 1991. In de j aren daarna is er veel geharreward tus sen de gemeente, de ijsclub en omwo nenden over de financiering. Ook on derzocht de gemeente of er wel genoeg belangstelling was voor de baan. De kinderen in Goes-Zuid werden daar ook over gehoord. Volgens VanEwijk is de algemene opvatting, nu de baan een maal klaar is, dat deze 'vet cool' gewor den is. De 400 meter lange baan is nog niet he lemaal af. Er moet nog een vlonder ge plaatst worden en er komen twaalf lichtmasten bij. Ook de kleedruimtes en toiletten zijn nog niet af. En als het geregend heeft, blijven er plassen water op de baan liggen. Maar ook dat euvel wordt binnenkort verholpen. Bij vorst wordt de baan helemaal on dergespoten met vijverwater, waar door er een flinterdunne laag ijs ont staat. Ook op het middenterrein kan vanaf volgend jaar worden geschaatst. Iedereen mag gratis de baan op. Tijdens lesuren zullen er wel vaak trainende Cios-studenten te vinden zijn. Na de openingshandelingen bij de baan stormden de kinderen de gloednieuwe baan op. Sommigen op skeelers, ande ren op skateboards, mini-steps, fietsen en zelfs speelgoedtractortjes. De eer ste meters werden heel snel afgelegd, maar op de terugweg zakte bij iedereen het tempo ver terug. Maar daar was een goed excuus voor; de sterke tegen wind. Advertentie door Ingrid Huibers KORTGENE - De droom van meubelmaker Kees Wesdorp uit Kortgene is het inrichten en la ten werken van een ambachte lijke zagerij. Hout dat daar wordt verzaagd kan weer worden gebruikt voor het res taureren van monumentale ge- potdekselde boerenschuren, molens, of historische zeilsche pen. Wesdorp ziet het helemaal voor zich. Hij heeft in België een vooroorlogse boombandzaag gekocht die hij in één van de loodsen bij zijn woning aan de Oud Kortgenedijk wil plaatsen. „Dan komt zo'n boom op een treintje aanrijden", gebaart hij met zijn handen inde lucht. „En die wordt dan in één keer ver zaagd. Dat is echt een prachtig gezicht." Wesdorp heeft zijn werkplaats ingericht in een voormalige landbouwschuur waarvan hij de gevel inmiddels heeft geres taureerd. De andere loodsen waar ooit de landbouwmachi nes van. aardappelhandel Val kier stonden, wil Wesdorp ver huren aan jonge ondernemers die bijvoorbeeld een ambachte lijk scheepstimmerbedrijfje of een instrumentenmakerij wil len beginnen. Het geheel, of de houtwerf zoals Wesdorp het project noemt, kan als museum fungeren. „Maar dan wel een museum waar echt gewerkt wordt", benadrukt hij. „Waar mensen kunnen zien dat er ook in deze tijd vraag is naar ambachtelijke producten." En die vraag is er, daar is Wes dorp van overtuigd. „Voor het restaureren van monumentale woningen, molens of schepen is vaak hout nodig in een maat die in gewone winkels niet te krij gen is", zegt hij. „Zo levert de NISSE - Gerard Smallegange signeert zaterdag zijn nieuwe boek Rond 't Hof in bakkerij/ theetuin Jikkemiene in Nisse, onderdeel van stichting Het Gors. De theetuin is zaterdag open van 10.00tot 17.00 uur en Smal legange is van 10.30 tot 12.00 uur aanwezig om zijn boek te signeren. houtwerf een bijdrage aan het behoud van het Zeeuwse cultu rele erfgoed." Toen Wesdorp stuk liep op de planologische en financiële on derbouwing van zijn plan, schoot Anton Rosier - die Wes dorp tijdens zijn vakantie op Noord-Beveland leerde kennen -tehulp. De twee zijn inmiddels bezig met de oprichting van de Stichting Houtwerf. Burgemeester en wethouders van de gemeente Noord-Beve land zijn benaderd voor een noodzakelijke bestemmings planwijziging die vanavond door de gemeenteraad wordt besproken. Krijgen de plannen voor de houtwerf groen licht van de raad, dan kunnen de subsidie aanvragen de deur uit. „We hebben zo'n 3 a 3,5 ton no dig om de verbouwing van de loodsen en de aanschaf van ma chines te kunnen bekostigen", zegt Rosier. „Daarna denken we drie tot vijf jaar nodig te hebben voordat de houtwerf zichzelf kan bedruipen." De gemeenteraad vergadert vanavond vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis in Wissenker ke. l c co &- 0 Q 7s f Advertentie door Rob Paardekam KRUININGEN - Reimerswaal- se paren kunnen voortaan toch trouwen op Tweemastklipper De Avontuur. Dinsdag besloot een meerderheid van de ge meenteraad het vaartuig aan te wijzen als officiële trouwloca tie. Momenteel kan het burgerlijk huwelijk in Reimerswaal alleen worden voltrokken in de trouw zaal van het gemeentehuis in Kruiningen. Een jaar geleden deed hotel de Poort van Antwer pen een verzoek om aangewezen te worden als 'huis der gemeen te', zodat er getrouwd kon wor den. Burgemeester en wethou ders zagen dat wel zitten, maar de gemeenteraad verzette zich tegen het plan. Ze vreesde pre- cendentwerking en oneerlijke concurrentie voor dorpshuis Luctor en Emergo. Het is im mers te verwachten dat veel stellen die elkaar in de Poort van Antwerpen het jawoord geven daar ook feesten. Nu ligt er een tweede verzoek. De stichting Traditioneel Zei lend Zeeland wil dat twee mastklipper De Avontuur wordt aangewezen als trouwlo catie, zodat paren varend op de Oosterschelde in de echt kun nen treden. Gezien het stand punt van de gemeenteraad van een jaar geleden, wees het colle ge het verzoek af. Bestuurslid G. van Hecke van Traditioneel Zeilend Zeeland deed dinsdag een succesvolle poging om de raadsleden van zijn gelijk te overtuigen. Vol gens hem heeft zijn stichting in tegenstelling tot de Poort van Advertentie Antwerpen geen commerciële motieven. „Wij proberen met vrijwilligers het maritiem cul tureel erfgoed in stand te houden. Als we wat extra in komsten kunnen genereren uit trouwerijen, wordt dat een stuk gemakkelijker." Volgens Van Hecke gaat het puur en alleen om huwelijksvoltrekkingen. Feesten aan boord van De Avon tuur kan niet. Op de SGP na stemden alle par tijen in met het aanwijzen van de klipper als 'huis der gemeen te'. „Ik heb daar geen moeite mee", zei M. Weststrate (LR). „Anders dan bij de Poort van Antwerpen gaat het hier niet om economische motieven. Boven dien zal het heus niet om tiental len huwelijken per jaar gaan." Ook de PvdA is gecharmeerd van het plan. „In andere ge meenten kan ook getrouwd worden op leuke locaties, maar in Reimerswaal kan dat alleen op het saaie gemeentehuis." De SGP reageerde boos op het besluit van de meerderheid. On danks het feit dat de andere par tijen duidelijk aangaven waar om ze nu wel akkoord gingen, sprak de partij van een zigzag- beleid. „Binnen een jaar ne men we een compleet ander besluit. Dat is belachelijk", zei H. Knuist. „Laten we blij zijn dat mensen nog willen trou wen", reageerde A. Jumelet (ChristenUnie). „We moeten ze niet gaan betuttelen door één verplichte trouwlocatie aan te wijzen." Op verzoek van de raad zal het college duidelijke crite ria opstellen waaraan nieuwe trouwlocaties moeten voldoen. Dit om te voorkomen dat er nu een storm aan nieuwe verzoe ken binnenkomt. Advertentie St. Janstraat 5-7 Middelburg st. Janstraat IA - Middelburg IKSH9HM door Mieke van der Jagt KLOETINGE - De inwoners van Kloetinge willen graag een muziektent op het Geertesplein, maar de vraag blijft: wat voor één? De Vereniging Dorpsbe langen Kloetinge vergaderde deze week over het idee om het wijkbudget van de afgelopen drie jaar, het geld dat de ge meente Goes jaarlijks beschik baar stelt voor verbeteringen in de de openbare ruimte, aan een nieuwe kiosk te besteden. Rond de Tweede Wereldoorlog heeft er een dikke tien jaar een muziektent gestaan op het Marktveld in Kloetinge, die be gin jaren 50 werd afgebroken om plaats te maken voor een verplaatsbare kiosk. Die werd in het begin van de jaren 80 door de gemeente Goes in de Man- huistuin geplaatst. De meeste Kloetingers zouden het liefst opnieuw een ver plaatsbare muziektent willen, maar de nu beschikbare 25.000 euro is daarvoor niet toerei kend. Een redelijke vaste voor ziening kan er wel van worden gebouwd, maar veel Kloetin gers, vooral aanwonenden van het Geertesplein, zijn bang dat de kiosk als hangplek voor de jeugd gebruikt gaat worden, of als slaapplaats voor daklozen. Met dat laatste zal het volgens velen wel loslopen en inmiddels is ook het idee geopperd om de jongeren bij de bouw van een kiosk te betrekken. Leden van de Vereniging zijn in Noordgou- we op bezoek geweest, waar het hele dorp, inclusief de hang jeugd, zich verantwoordelijk is gaan voelen voor de muziektent. Probleem blijft toch bij de bouw van een vaste kiosk, dat Kloe tinge op de uitgaansroute Goes- Kapelle-Wemeldinge-Yerseke ligt. Nu al is het nagenoeg iedere weekeinde raak: ingegooide ra men, vernielingen en diefstal. Afgelopen weekeinde werden i nog luiken van de ramen gesto len. Een vaste muziektent zou t ertoe kunnen leiden dat het dronken uitganspubliek nog langer in het Kloetingse dorps- hart blijft hangen. Al die angst wordt met de aan schaf van een verplaatsbare muziektent in één keer wegge nomen. Bovendien kan een am bulante tent op meer plaatsen worden neergezet. De Am- bachtsvrouwe van Kloetinge heeft al geopperd dat er in haar tuin kan worden gemusiceerd. Dat er een muziektent moet ko men, staat overigens wel vast. Kloetinge is de trotse thuisbasis van Excelsior, een bloeiende muziekvereniging die in de hoogste regionen van de mu- ziekfederatie (KNF) speelt. Advertentie Kinderkleding/schoenen Segeersstraat 26 Middelburg LANGE DELF 16 MIDDELBURG Het schilderij was lang sto rend aanwezig. Het hing al leen maar in hun huis omdat een goedwillende vriendin uit de sector beeldende kun sten het destijds ten geschen ke had gegeven. Ze wilden haar niet voor het hoofd sto ten en zodoende keken ze sinds jaar en dag aan tegen een abstract werk in olieverf, getiteld 'vriendschap' hoe wel het eigenlijk beter 'geen talent' had kunnen heten. Onlangs kwam er een eind aan het geduld van de Mid delburgers wier muur reeds zo lang werd ontsierd. Ze hadden wat nieuwe boeken kasten aangeschaft en acht ten het moment van herin richting van de woonkamer heel geschikt om 'vriend schap' een fijne plek op zol der te geven. Natuurlijk speelde de duivel ermee. Twee dagen later meldde zich, na lange tijd, de kunstenares. Ze bleef maar kort. Moest naar huis. Om een stukje emotie op het doek te gaan smijten. De titel? 'Ontgoocheling'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35