PZC Nieuwe duintrap bij de Laone PZC Welzij nspot stelt ook teleur Inloopconcert in het teken van Sinterklaas Snel afhandelen verzoeken buitengebied levert tijdwinst op 15 Karwei op Schouwen-Duiveland kost 164.000 euro agenda woensdag 26 november 2003 Rijverbod voor Middelburger Boete voor sms-bedreiging Vrij verval Buitenzijde Van Heukelom hervat werk Werkstraf voor winkeldief Rijontzegging voor Goesenaar Vrijspraak voor Goesenaar Werkstraf voor huisvredebreuk Kaartavond in Renesse Dorpsraad Nieuwerkerk Personeelskosten Herhaling Tijdwinst Schattingen KOMT WEER LANGS!!!! Gemeente renoveert rioolgemalen Hoor Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland gaat vijf rioolopvoergemalen renoveren. Dat is nodig om de 'betrouwba re werking' van het riolerings stelsel op het eiland te kunnen blijven garanderen. Met de re novatie is een bedrag van 164.000 euro gemoeid. In het in 1999 vastgestelde Ge meentelijk Riolerings Plan (GRP) staat beschreven hoe het met de leidingen, gemalen en gemaaltjes is gesteld en wat er moet gebeuren om problemen nu en in de toekomst te voorko men. Er is inmiddels al fors ge ïnvesteerd in vervanging en on derhoud. Op verschillende plaatsen zijn bergbezinkbassins MIDDELBURG - Een 57-jarige automobilist uit Middelburg heeft in de nacht van maandag op dinsdag een rijverbod van twee uur en een proces-verbaal gekregen. De man werd op de Sandberg- laan aangehouden voor rijden onder invloed. MIDDELBURG - Een 33-jarige man uit Westdorpe is gisteren in Middelburg voor het versturen van bedreigende sms-berichten aaarzijn ex veroordeeld tot 200 euro boete. De politierechter achtte bewe zen dat de vrouw, die in Oost- burg woont, telefonisch was be- Zo stond er 2 6 mei dit j aar onder meer op haar mobieltje te lezen. .Als je wilt dat je mij niet alles terug moet betalen en dat ik je Ét kapot en dood maak, moet je zorgen dat je morgen alleen rnr 1 uur bij me bent. Anders Sje eraan. Geloof me, dat is a geintje." gerealiseerd en ook is begonnen met het vervangen van dertien drukrioleringsgemaaltjes in Zierikzee, Nieuwerkerk en Oos- terland. Nu zijn vijf rioolopvoergemalen aan de beurt om stevig onder handen te worden genomen. De gemaaltj es in kwestie - te vin den in Burgh-Haamstede, Zie rikzee en Bruinisse - variëren in leeftijd van 30 tot 40 jaar en zijn daarmee aan het einde van hun 'technische levensduur' geko men. Alles bij elkaar zijn op het eiland enkele tientallen ri oolopvoergemalen te vinden. Rioolopvoergemalen maken on derdeel uit van een vrij verval- rioleringsstelsel. Uitgangspunt van vrij verval is dat het water van een hoog naar een lager ge legen punt stroomt. Daar waar het laagste punt bereikt is, zor gen opvoergemalen ervoor dat het rioolwater naar een hoger punt gepompt wordt om van daar weer in vrij verval verder te stromen. Het is de bedoeling dat het riole ringsstelsel op Schouwen-Dui veland voor 2005 helemaal op orde is. Dat is overeengekomen met Waterschap Zeeuwse Ei landen. De gemeente heeft voor het karwei in totaal 7,4 ton voor uitgetrokken. De aanpak van de riolering ligt volgens wet houder openbare werken G. van de Velde-de Wilde aardig op schema. Volgend j aar wordt in een evalu atie op eenrijtje gezet wat er nog moet gebeuren en of dat alle maal via het budget kan worden uitgevoerd. Voorzover nu te overzien blijft de gemeente aar dig in de pas voor wat betreft de financiën. Er zijn, meldt de wet houder, wat tegenvallers ge weest, maar ook wat meeval lers. Die twee zijn tegen elkaar weg te strepen. Of de tarieven voor het riool recht omhoog moeten is volgens de wethouder nog niet te zeg gen. Uitgangspunt is dat de ta rieven kostendekkend zijn. Ook dat komt volgend jaar bij de evaluatie van het gemeentelijk rioleringsplan aan de orde. De betonnen trap kan naar verwachting in januari betreden worden. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman RENESSE - Na dertig jaar over houten tre den te hebben geklost, kunnen strandgan- gers vanaf januari via een betonnen trap het strand tér hoogte van de Laone in Renesse bereiken. Het nieuwe gevaarte wordt op dit moment gebouwd. In verband met die werkzaamheden is de duinovergang Laone afgesloten voor pu bliek. Dat duurt nog tot eind december. Het strand is te bereiken via de nabijgele gen duinovergang Kijkduin. Naar verwach ting kan in het nieuwe jaar ook de Laone- overgang weer worden overgestoken. Al leen de stalen trapleuning, die pas uitgeme ten en gefabriceerd wordt als de trap zelf gereed is, zit er dan waarschijnlijk nog niet op. Gekozen is voor een trap die qua breedte en helling identiek is aan z'n voorganger. Het grote verschil is dat er nu gekozen is voor beton, omwille van de duurzaamheid en het vereiste onderhoud. Tot 1973, schetst direc tieuitvoerder D. Bezuijen van de gemeente Schouwen-Duiveland, lag er op diezelfde plek ook een betonnen trap. Deze werd van wege z'n smalte vervangen door een breder, hardhouten exemplaar. Na dertig jaar is die trap echter op. Tussentijds zijn er ook nog regelmatig 'forse reparaties' aan de trap uitgevoerd. Daarom is nu weer gekozen voor beton, in de vorm van prefab blokken die als losse traptreden in gestabiliseerd zand (zand ge mengd met cement) worden gelegd. Dat moet, in verband met de omringende natuur van het duin, binnen een beperkte werk ruimte gebeuren. In de treden zit een anti slip-profiel verwerkt, een soort wafeltjes patroon. Dat is de les die de gemeente Schouwen-Duiveland heeft geleerd toen twee jaar geleden zo'n zelfde betonnen trap is gelegd bij duinovergang de Rotonde bij Westenschouwen. De combinatie zand en voetstappen bleek de treden spiegelglad te maken. Met een speciale coating met anti- sliplaag is met dat probleem korte metten gemaakt. Aan de buitenzijde, dus aan de strandkant van het duin, blijft hout echter onveranderd van toepassing. Daar is het materiaal - doordat de wind vrij spel heeft - beter van conditie. Een betonnen trap behoort door gaans op die plek ook niet tot de mogelijk heden in verband met afslag en aanwas van het talud. MIDDELBURG - Gedeputeerde G. van Heukelom is weer aan het werk. Hij moest om gezondheidsredenen begin oktober zijn functie tijdelijk neerleggen. Zijn huisarts had hem rust voorgeschreven. De gedeputeerde (SGP) kondigde toen aan zich te zullen bezinnen op zijn nevenfunctiesHij heeft in middels zijn 'landelijke functies in het onderwijs en het pas torale werk geminimaliseerd'. „Dat is goed voor mij geble ken." MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft gis teren een 37-jarige Middelburger voor drie winkeldiefstallen veertig uur werkstraf opgelegd. De man had op 24 september dit jaar in Goes levensmiddelen weggenomen bij drie ver schillende supermarkten. MIDDELBURG - Een dertigjarige man uit Goes is gisteren door de politierechter in Middelburg veroordeeld voor het rij - den onder invloed en het rijden zonder geldig rijbewijs tot zes maanden rijontzegging, 970 euro boete en twee weken voor waardelijke gevangenisstraf. De Goesenaar werd op 26 mei dit jaar in zijn woonplaats op de Ringbaan West door de poli tie aangehouden. Uit de blaastest volgde een score die drie keer hoger was dan toegestaan. Verder bleek de verdachte niet geen geldig rijbe wijs te hebben. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. Nomes heeft gisteren een 24-jarige inwoner van Kapelle vrijgespro ken van een diefstal. De man werd ervan beschuldigd 24 mei dit jaar in Goes twee kratten bier te hebben gestolen. De krat ten werden in de vroege morgen door twee agenten aangetrof fen buiten de opslagplaats van een discotheek, waar de ver dachte kort daarvoor was gesignaleerd. Zij hadden de man zien wegrennen. Even later konden de agenten hem aanhouden. „Ik stond te plassen. Omdat ik bang was dat ik bekeurd zou worden voor wildplassen, ben ik hard weggelopen", zei hij. Officier van justitie J. Zondervan achtte de diefstal bewezen. Hij eiste 250 euro boete, maarde politierechter had zijn twijfels. Zo had de bedrijfsleider verklaard dat de diefstal tussen één uur en half vijf 's morgens moet zijn gepleegd. „Daar zit zo veel tijd tus sen. Ik kan niet uitsluiten dat een ander de kratten heeft weg genomen", motiveerde Nomes zijn vonnis. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 28-jarige inwoner van Goes voor huisvredebreuk en een vernieling veroordeeld tot een voorwaardelijke werkstraf van dertig uur. De verdachte drong 22 september dit jaar in Goes de woning van zijn ex-vriendin binnen. Dat deed hij door de voordeur in te rammen. „Ik kom mijn spullen halen", had hij gezegd. De vrouw had de relatie verbroken, omdat de Goesenaar hele da gen zat te blowen. Voor zijn drugsverslaving wordt hij nu behandeld in de kli niek De ReilofOfficier van justitie J. Zondervan eiste dertig uur werkstraf onvoorwaardelijk. De politierechter besloot de taakstraf voorwaardelijk op te leggen, met de bedoeling dat de man zich voortaan zal bedenken. door Al 1 Pankow ZIERIKZEE - Geheel in de stijl van de eeuwenoude wandelcon- terten wordt donderdagavond 4 december in de Nieuwe Kerk in Zierikzee een inloopconcert ge houden dat in het teken van Sint Mcolaas zal staan. De deuren van de kerk staan open voor ie dereen die even wil zitten, luis- teren of een kijkje in de kerk wil aemen. Twee organisten, Rinus Verhage oitSommelsdijk en Mar van der fer uit Zierikzee, geven een concert dat past bij de tijd van het jaar. De orgelcommissie zorgt ervoor dat er warme cho colademelk en speculaas ver krijgbaar zijn in de kerk. De or ganisatoren hopen hiermee een Oudhollandse sfeer te creëren zoals in de Gouden Eeuw. Orga nisten speelden toen vaak mid denin de week tijdens marktda- REDACTIE schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: (0111)454647 Fax:(0111)454657 E mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: "800-0231231 °P maandag t/m vijdag gedu rende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur gen op het orgel hun variaties op bekende liedjes van die tijd. Er wordt geen toegangsprijs gehe ven. De concertgevers en de or gelcommissie hopen alleen dat de luisteraars een kleine gift voor het orgel achterlaten. Het programma bestaat uit een mix van bestaande orgelwerken en geïmproviseerde orgelmu ziek. Verhage koos voor 'leuke' en zeer bekende werken met als grote uitsmijter de Toccata en Fuga in d van Bach, waarin de componist overvloedig met no ten strooit. Organist Van der Veer gaat de uitdaging aan 'te variëren over de voysen'. Hij wil de bekende sinterklaasliederen al improviserend laten uitgroei en tot grote orgelwerken en zal in allerlei stijlen het orgel be spelen. Uiteraard komt daarbij ook de Spaanse stijl aan bod. Dit eerste wandelconcert geldt tevens als experiment. In diver se andere steden in Nederland zijn wandelconcerten een be grip. De organisatoren hopen deze vorm van concerteren ook in Zierikzee een plekje te geven. Het concert begint om 19.30 uur en duurt ongeveer een uur. RENESSE - Kaartvereniging Trouw Moet Blijken in Renesse houdt zaterdag in het dorpshuis Renesse een open kaartavond voor klaverjassers en jokeraars. De wedstrijden beginnen om om acht uur. Belangstellenden die nen zich vooraf op te geven: 0111-461913. NIEUWERKERK - In Ons Dorpshuis in Nieuwerkerk houdt de dorpsraad van Nieu werkerk vanavond een openba re vergadering. Op de agenda staan onder meer ontwerpbestemmingsplan d'Heule II en het voorontwerp bestemmingsplan Kom Nieu werkerk. Kernbestuurder bur gemeester Asselbergs geeft een toelichting op de gemeentelijke bezuinigingen. Verder wordt een presentatie gehouden door SKNWK en er wordt aandacht geschonken aan het reilen en zeilen van zwembad Dol-fijn. De vergadering begint om 19.30 uur. Het trio Rumorosamente met accordeonist Enrico tijdens het optreden bij Muziek Monumentaal dit jaar. De organiserende stichting moet bezien of dit festival in 2004 zonder gemeentelijke bijdrage nog gehouden kan worden. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow ZIERIKZEE - Voor het totaal aan subsidies voor welzijn, sport, volksgezondheid en cul tuur trekt het gemeentebe stuur het komend jaar 3,4 mil joen euro uit. De verhoging ten opzichte van vorig jaar (2,8 miljoen euro) heeft te maken met CAO-verplichtingen voor subsidiabele loonkosten. Vooral Muziek Monumentaal, Filmtheater Zierikzee en de Stichtingen Jeugd en Peuter speelzalen zijn teleurgesteld over het aandeel dat zij krij gen toebedeeld uit de wel- zijnspot. Muziek Monumentaal vist in 2004 zelfs geheel achter het net. De organisatie van het jaarlijkse festival wereldmu ziek rond de open monumen tendag wordt afgestraft voor het feit dat zij verzuimd heeft tijdig een subsidieverzoek in te dienen. Het gevolg daarvan is dat de subsidie van ruim 4600 euro die de organisatie elk jaar ontvangt nu meteen tot nul is gereduceerd. Muziek Monumentaal meende dat slechts één keer in de vier jaar subsidie moest worden aange vraagd. Een mondelinge en schriftelijke toelichting op die vergissing heeft het dagelijks gemeentebestuur niet kunnen vermurwen de jaarlijkse sub sidie alsnog toe te kennen. Vol gens het college van B en W had de stichting best op de hoogte kunnen zijn van de juiste gang van zaken. Filmtheater Fizi doet een po ging de subsidiebijdrage van 4545 euro aanzienlijk ver hoogd te krijgen tot ruim 25.000euro.Die verhoging zou voornamelijk bestemd zijn voor personeelskosten. Het subsidiëren van personeels kosten past echter niet in het beleid dat de gemeente voert met betrekking tot particulie re initiatieven. Het college houdt daarom vast aan de af spraken die in 2001 al over de exploitatiesubsidie zijn ge maakt. De Stichting Jeugd betreurt het dat de gemeente in 2004 geen subsidie wil uittrekken voor de politieke jongerendag. Volgens welzijnsambtenaar J. Coumou maakt de gemeente hier een afweging tussen de verschillende producten van de Stichting Jeugd en de ver eiste financiën. In de opmaat naar de vorming van het Wel zijnshuis worden de betrokken organisaties gevraagd al zo veel mogelijk een productbe groting in te dienen. Volgens Coumou kan de gemeente als subsidiënt zo wat meer de re gie in handen houden ten aan zien van de activiteiten van deze stichtingen. In het geval van de Stichting Jeugd blijkt de gemeentelijke bijdrage niet toereikend om alle activiteiten te kunnen uit voeren. „Daar komt bij dat de functionarissen wat meer tijd moeten inruimen voor de voorbereiding van het Wel zijnshuis. Vandaar de keus van de gemeente geen bijdrage te leveren aan de politieke jonge rendag. Wel staat het de Stich ting Jeugd vrij daar externe fi nanciering voor te vinden", aldus Coumou. De discussie over een extra subsidie van 15.000 euro voor een administratieve kracht binnen de Stichting Peuter speelzalen lijkt een herhaling van zetten te worden. Bij de begrotingsbehandeling vorig jaar dwong de meerderheid van de raad via een motie dat bedrag voor dit jaar als een malige bij drage af. Volgens het college is er echter geen geld om die extra subsidie structu reel te verlenen. Het welzijnsprogramma 2004 moet in de gemeenteraads vergadering van donderdag 18 december worden vastge steld. door Famke van Loon ZIERIKZEE - Een versnelde af handeling van verzoeken voor het buitengebied van Schou wen-Duiveland levert een maximale tijdswinst op van een jaar. De kosten voor deze in haalslag zijn door het college geschat op 120.000 euro. Sinds 1997 wil de gemeente één bestemmingsplan maken voor het Schouwen-Duivelandse poldergebied buiten de dorpen en steden. Sinds die tijd moeten plannen voor bijvoorbeeld een windmolenpark, landgoed of een bedrijf in dat buitengebied wachten. Pas nog heeft de ge meenteraad vastgelegd wat er wel en niet mag in dit gebied in de beleidsvisie. Omdat onder nemers en bewoners al lang hierop hebben gewacht, wil het college nu vooruitlopend op de daadwerkelijke vaststelling van het nieuwe bestemmings plan de 71 liggende verzoeken en plannen versneld afhande len. Dit kost de gemeente 120.000 euro. De verschillende fracties van Schouwen-Duiveland zijn te vreden dat het college nu vaart wil zetten achter deze slepende kwestie. Maar daar tegenover staat wél, dat er (opnieuw) een flinke schep geld nodig is voor achterstanden op ruimtelijke ordening. Wanneer er met de af handeling gewoon gewacht wordt op het nieuwe bestem mingsplan, dan hoeft de ge meente geen kostbare, planolo gische procedures te voeren. En kan dat geld dus bespaard wor den. Het college wil toch graag begin 2004 aan de slag met deze ver zoeken. Want het levert tijd winst op voor de wachtende on dernemers en bewoners in het buitengebied. De eerste vergun ningen kunnen dan waarschijn lijk eind volgend jaar gegeven worden. „Als voor deze verzoe ken gewacht moet worden op goedkeuring van het uiteinde- lijke bestemmingsplan dan zal pas november december 2005 vergunning verleend kunnen worden", zo schrijft het college in een nieuwe brief aan de ge meenteraad. Een jaar tijdwinst is overigens niet voor alle plan nen te behalen .Onder meer voor landgoederen, Nieuwe Econo mische Dragers (NED) en wind molenparken verwacht het gemeentebestuur door ingewik kelde procedures meer tijd no dig te hebben. Veel zekerheid over de daad werkelijke tijdwinst kan het college de gemeenteraad in de brief echter niet bieden. Zowel de investering van 120.000 euro als de tijd, die nodig is, zijn schattingen. Wel benadrukt het gemeentebestuur de juiste weg te bewandelen, mocht de ge meenteraad dit bedrag willen investeren in de inhaalsslag. Want medewerking verlenen aan plannen wanneer er geen bezwaren worden ingediend, zoals het CDA voorstelde, vindt het college niet verstandig. De raadsbrief komt aan de orde tijdens de begrotingsraad. Deze wordt op woensdag 3 december gehouden om half twee in de raadszaal van het gemeente huis. Advertentie STREEKACTIVITEITEN NIEUWERKERK - Ons Dorpshuis, 19.30 uur: Openbare vergadering dorpsraad; RENESSE - Ecoscope, 14.00 - 16.00 uur: Herfst-themamiddag voor kinderen; DE SLIJPER van Zwillingen J. A. Henckels Vrijdag 28 november in Middelburg Vanaf 11.00 uur kunt u bij ons terecht voor het deskundig slijpen en kartelen van alle merken. Event, klaar terwijl u wacht. Eerder inleveren en later ophalen kan ook. Middelburg L. Noordstr. 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39