13 Reddingsbrigades luiden noodklok Een stukje oud vertrouwen gaat weg Overwinteren in Nieuwdorp Schouwen-Duiveland verliest eerste plaats gemeentelijke website Thoolse drukkerij aangepast voor invalide werknemer wea Onderwaterclub vreest afname veiligheid als brandweerploeg niet wordt ingezet Kerstuitkering Meisje gewond lij ongeluk afrit A58 bij Orange betaal je alles uit 1 bundel (ook je mms'jes) zeeuwse almanak waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND woensdag 26 november 2003 - Chatten Nog MRS A in ziekenhuis van Goes ACCOUNTANTS ADVISEURS n torNadia Berkelder DOMBURG - Twee van de drie jddingsbrigades die tot deze inner de stranden in de ge- neente Veere bewaakten, zijn uleurgesteld over de plannen B de vrijwilligers te vervangen joor betaalde krachten. De ge- jeente wil daarmee een eind jaken aan de versnippering an de strandbewaking. „Voor de Domburgse reddings brigade betekent dit het einde", zegt voorzitter C. de Jonge. „Er is geen werk meer en het materi aal wordt ons afgenomen." Daags na de gemeenteraadsver gadering in december, waarin wordt beslist over de reddings brigades, vergadert het bestuur. Dan besluit de reddingsbrigade over haar voortbestaan. Als de brigade door gaat, zou dat alleen nog zijn om zwemles te geven in het zwembad in Dom burg. „Veel kinderen uit West- kapelle, Aagtekerke en Dom burg leren bij ons zwemmen. Als we gedwongen worden om er mee op te houden, vervalt die so ciale functie ook." De vrijwilligers kunnen sollici teren naar een betaalde functie bij de Stichting Strandexploi- tatie Walcheren (SSW), maar volgens De Jonge is dat voor veel vrijwilligers geen optie. Volgens Boeije zijn de bri gades nauwelijks betrokken bij de nota strandbewaking. „Een jaar of vijf geleden zijn de be sprekingen begonnen. Toen werden we wel serieus geno men. Maar we zijn er steeds minder bij betrokken." Hij be grijpt niet waarom de leden niet gewoon als vrijwilliger kunnen blijven werken. Directeur N. Kramer van de SSWlaat weten dat het niet de bedoeling is dat de vrijwilligers komende zomer thuis zitten. „We hopen dat veel leden van de brigades vakantiekracht bij ons wor den." Bond tegen opheffing duikteams tor Al i Pankow Z1ERIKZEE - De Nederlandse Onderwatersport Bond (NOB) naakt bezwaar tegen het be- van het dagelijks gemeen tebestuur de duikersploegen nu de brandweereenheden in Bminisse, Zierikzee en Brou- itrshaven op te heffen. De lan- ielijke belangenorganisaties toor duikers maakt dit kenbaar ineen brief aan het college van B inffen de gemeenteraad. Volgens verenigingsconsulent L.Schotel van de NOB betekent let opheffen van duikersploe gen op Schouwen-Duiveland i substantiële afname van de veiligheid rond het sportduiken i Zeeland. De NOB rekent de duikers tot de eerste categorie ielanghebbenden in deze kwes- üe. „Het verwondert ons dan nok, dat wij niet zijn uitgeno- lij de openbare voorberei dde commissievergadering over dit onderwerp. Wij zouden Jaar graag onze wettelijke rechten als inspreker vervuld rebben", aldus de verenigings- msulent. Er vanuit gaande dat let besluit tot opheffing van de iiikersploegen inderdaad in eet voorbereidende commissie »tstand is gekomen, dringt de erop aan deze procedure ipiieuw te starten. De belang eenden zouden alsnog de aas moeten krijgen hun zegje ïioen. Idagelijks gemeentebestuur a Schouwen-Duiveland is éer niet in commissiever- w maar binnen het besloten (0ES - Een achtjarig meisje uit 1( gemeente Borsele is gister- oiildag gewond geraakt bij een •geluk op de afrit Deltaweg ■deA58 in Goes. Hetmeisje zat in de auto die be- jtardwerd door een 39-jarige inwoner van de gemeente Bor- Sle. Ze werd uit de auto geslin- N, toen het voertuig over de sop sloeg. Kort daarvoor kwam ie automobilist in de linker arm terecht, week na een itfflreorrectie uit naar rechts en h'am vervolgens op de A58 te bjden. bet voertuig werd terugge- 'latst en kwam daardoor on- teteboven op de uitvoeg- itrook terecht. bet meisje brak haar sleutel en, had verwondingen aan nar kaak en liep schaafwonden lp. Haar vader en broertje die W in de auto zaten, raakten iet gewond. collegeberaad tot het besluit ge komen de brandweerduikteams op te heffen. De kosten ervan worden het college te hoog. Om te kunnen voldoen aan de steeds strenger wordende regels zou de gemeente jaarlijks 30.000 euro moeten investeren. Wethouder G. van de Velde-de Wilde vindt dat bedrag te fors in relatie met het aantal keren dat de duikteams worden ingezet. Volgens de wethouder is het aantal uitrukken van de duik- ploegen minimaal en kiest het college ervoor op andere fronten te investeren in de brandweer. Zij vindt dat de gemeente met het opheffen van de brandweer- duikploegen een 'verantwoord risico' neemt. De betrokken brandweerlieden die zich met hart en ziel inzetten voor de duikteams hebben weinig be grip voor deze keuze van het ge meentebestuur. Zij voeren van hun kant aan dat Schouwen- Duiveland over heel veel bin nenwater en over 207 vierkante kilometer buitenwater be schikt. Als er iets gebeurt, moet er een duikploeg uit Goes ko men en volgens hen zal dat te lang duren om tijdig hulp te kunnen bieden. Het voorstel tot opheffing van de duikploegen en de brief van de NOB komen aan de orde tij dens de begrotingsbehandeling in de gemeenteraad op woens- De sloop van de gereformeerde kerk in Nieuwerkerk voltrekt zich razendsnel. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman NIEUWERKERK - Vreugde en weemoed gaan hand-in-hand bij de sloop van het kerkgebouw van de gereformeerden (syno daal) in Nieuwerkerk. Op de plek waar nu alleen restanten nog herinneren aan de kerk van weleer wordt een nieuw gods huis neergezet. Het afbreken van het pand, dat eind negentiende eeuw is ge bouwd, verloopt in een razend snel tempo. Voor de bouw moet iets meer geduld worden opge bracht. Met de tweehonderd werkbare dagen die nodig zijn om de door architectenbureau Fierloos ontworpen kerk neer te zetten, wordt naar verwachting zeker een jaar lang gekerkt in het gebouw van de gereformeer de kerk in de Ooststraat. Diaken J. Brouwer ziet naar het nieuwe kerkgebouw uit, al ver vult de sloop van de oude kerk hem met een 'bepaalde wee moed'. Zijn leven lang (hij is bij na 69 jaar) heeft hij verbintenis gehad met de kerk aan de Mo lenstraat. Hij is er zelf gedoopt, heeft er belijdenis gedaan en zijn drie dochters zijn er ge doopt. Ook rouwdiensten maakte hij ermee. Alleen om te trouwen maakte Brouwer een uitstapje naar Bruinisse, omdat zijn vrouw daar vandaan kwam. Het tweetal woonde daar ook een jaar, om vervolgens vanwe ge het werk van Brouwer weer naar Nieuwerkerk terug te ke ren. Sinds een jaar of acht ver vult hij de functie van diaken. Ook is hij scriba van de diaco nie. „De kerk is een stukje van jezelf het is een stuk oud vertrouwen dat weggaat", reageert Brouwer op de afbraak van dat voor hem C Advertentie m TIHM— NIEUWDORP - De Prinses Margrietstraat in Nieuwdorp heeft sinds een week nieuwe bewoners. Drie ransuilen hebben een boomtak in de drukke straat verkozen als overwinterplaats. Dat is op vallend, omdat ze meestal overwinteren in bosrijke gebieden. Ransuilen die zich wel tussen de mensen begeven vallen meestal niet op. Ze bouwen hun nesten in dichtbegroeide bomen - zoals coniferen - en hebben goede schutkleuren. Bovendien jagen ze al leen 's nachts, overdag zitten ze vaak muisstil. De drie exemplaren in Nieuwdorp zijn duidelijk niet mensenschuw. Op de foto zijn twee van de drie uilen te zien. Ze hebben een beetje een katachtig uiterlijk, met een hoekige kop, lange oren, oranjegele ogen en een slanke gestalte. foto Willem Mieras dag 3 december. De vergadering in de burgerzaal van het ge meentehuis begint om 13.30 uur en duurt naar verwachting tot circa 22.00 uur. Direct aan het begin van de agenda krijgt het publiek de gelegenheid desgewenst in te spreken op de verschillende agendapun ten. door Esme Soesman ZIERIKZEE - De gemeenten Schouwen-Duiveland en Mid delburg zijn hun (gedeelde) eer ste plaats op de ranglijst van ge meentelijke websites kwijt. De nieuwe criteria die op de web sites worden losgelaten, zijn meer en meer toegespitst op onder meer mogelijkheden tot het doen van digitale transac ties. Dat is de reden dat Dordrecht nog altijd wel bovenaan de lijst van websites prijkt. Bij deze ge meente is het bijvoorbeeld mo gelijk, met een pincode, een af schrift uit de gemeentelijke basisadministratie te krijgen. Op Schouwen-Duiveland is dat nog niet mogelijk, al gaan de ontwikkelingen vliegensvlug. Vorige week nog konden inwo ners van de gemeente voor het eerst chatten met burgemeester Asselbergs. De website van de gemeente Schouwen-Duiveland staat nu, met een puntentotaal van 79,2, op de veertiende plaats .Middel burg staat als achtste op de lijst genoteerd. Volgens Asselbergs is zo'n veertiende plaats, uit gaande van de 480 gemeenten die Nederland rijk is, nog altijd niet gek. „We zijn buitenge woon trots op onze website. Al die ontwikkelingen hoeven ook niet allemaal tegelijk. We kun nen beter elke stap proberen goed te doen." Wat begon als een digitale ge- meentegids is in een paar jaar tijd uitgegroeid tot een site met vele mogelijkheden, schetst webmaster T. Wandel van de ge meente Schouwen-Duiveland. Tal van documenten kunnen door burgers via internet wor den opgevraagd, er wordt door lopend actuele informatie gege ven en er zijn interactieve elementen toegevoegd zoals bij voorbeeld de mogelijkheid om met een bestuurder te chatten. Dat laatste aspect werd onlangs ook nog geroemd door de orga nisatie die de websites onder ling vergelijkt. Er zijn maar weinig gemeenten die tot dus verre diezelfde stap hebben we ten te zetten. In de toekomst worden die func ties zeker verder uitgebreid, weet Wandel. Om zover te gaan als bijvoorbeeld de gemeente Dordrecht is niet zomaar even geregeld. Zo moet de computer programmatuur van verschil lende afdelingen op elkaar wor den afgestemd. Juist omdat het veelal om persoonlijke informa tie gaat, zal daarnaast gewerkt moeten worden aan een deugde lijk juridisch en storingsvrije voorziening. GOES - Het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes kampt nog al tijd met de MRSA-bacterie. In totaal blijken drie patiënten op de afdeling algemene chirurgie te zijn besmet. Vorige week donderdag bleek dat de beruchte bacterie, na een besmetting vorige maand, op nieuw de kop had opgestoken in het Goese ziekenhuis. Naar aanleiding daarvan is een tijde lijke opnamestop ingesteld voor de afdeling algemene chirurgie, waar één MRSA-geval was vastgesteld. De afgelopen da gen zijn de andere patiënten op de afdeling en het verplegend personeel onderzocht. Dat le verde bij nog twee patiënten een positieve uitslag op. Onder het personeel waren alle testen ne gatief. De uitkomsten betekenen dat de ingestelde maatregelen voorlo pig van kracht blijven. De opna mestop voor de betrokken afde ling, waar nog een tiental men sen verblijft, wordt gehand haafd totdat alle patiënten zijn ontslagen. zo vertrouwde gebouw. Tegelij kertijd is hij blij dat er een nieu we kerk wordt neergezet, in de ze tijd waarin her en der - door ontkerkelijking - ook kerken verdwijnen. De nieuwe kerk komt er, met zwarte en rode la gen baksteen, heel anders uit te zien. Maar, zegt Brouwer: „Daar ga je toch ook weer naar uitzien. Het wordt een mooi en functioneel gebouw. Echt een gebouw naar zijn tijd." door llona Vette THOLEN - Toen Peter Luten (35) uit Tholen een aantal jaar geleden na een ongeluk in een rolstoel belandde, had hij niet verwacht ooit weer aan de slag te kunnen bij de drukkerij waar hij werkte. Toch pakte hij een jaar geleden zijn baan in de drukkerij weer op, nu niet als drukker, maar op de adminstra- tie. Inmiddels is de drukkerij voor Peter verbouwd tot een rol stoeltoegankelijke werkplaats. De laatste werkzaamheden aan drukkerij Dieleman-Limovi in Tholen werden vorige week af gerond. Afgelopen zomer werd begonnen met het verbouwen van de drukkerij tot een rol- stoelvriendelijke ruimte. Peter kan nu met zijn rolstoel overal naar toe. Hij werkt inmiddels op therapeutische basis halve da gen op de adminstratie. Peter reed 3,5 jaar geleden in zijn busje over de weg en vanaf idat moment tot zo'n vijf weken later weet hij niets meer. Peter: „Ik werd na vijf weken wakker in het ziekenhuis en toen bleek dat ik met m'n bus in de sloot ge reden was. M'n vrienden vertel den dat de bus drie keer over de kop was gegaan." Peter heeft een dwarslaesie en zit sinds het ongeluk in een rolstoel. Na het ongeluk dacht hij dat hij niet meer terecht kon in de drukkerijPeter was bang om de rest van zijn leven thuis te moe ten zitten. Maar toen kreeg hij van zijn baas te horen dat die er alles aan zou doen om hem aan het werk te houden. Hij werkt nu aan een bureau en heeft veel contacten met leveranciers en klanten. Advertentie MAATSCHAP WEA ZEELAND Onze vestigingen: Goes, Middelburg, Oostburg, Renesse, Zierikzee zijn op vrijdag 28 november a.s. gesloten i.v.m. onze personeelsreis. Het bedrijfsleven beleeft bar re tijden. De omzetten dalen. En de winsten verdwijnen. „Dat dwingt tot maatrege len", berichten onze Raden van Bestuur. Vanuit hun bu relen dwarrelt de een na de andere onheilstijding op de werkvloeren neer: salarissen bevroren, arbeidskrachten de laan uit, onkostenvergoe ding teruggedraaid. Zo ook in de Goese vestiging van een landelijk opererende onderneming. Men werd er daar niet vrolijk van. Tot gis teren opnieuw een 'algemene mededeling' op de prikbor den verscheen. Met dikke let ters stond er boven: "Bijzon dere uitkering met Kerst". Op de werkvloer begonnen ze met kloppend hart te lezen. Dat 'de resultaten zwaar on der druk staan en sterk ach ter blijven', ja, dat wisten ze nu zo onderhand wel. Sym pathiek dat de Raad van Bestuur desalniettemin ge negen was een bijzonder ex traatje te geven. Hoe bijzonder? Dat was wat verderop te lezen: „De feest daguitkering van euro 136", stond daar geschreven, „zal niet worden uitge keerd." Het zijn donkere da gen in het Goese, niet alleen voor, maar straks ook tijdens de kerst. Een belletje uit het buitenland, een sms'je, een foto versturen... Alleen bij Orange betaal je alle diensten uit 1 bundel. Heel simpel. Zo bepaal je zelf waaraan jij je geld besteedt. Bovendien verstuur je als nieuwe Orange Free abonnee alle mms- en sms-berichten gratis tot 1 februari 2004. Kijk dus snel op www.orange.nl, of loop eens binnen bij de Orange shop, BelCompany of TeleCom-Today. the future's bright, the future's Orange www.orange.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37