Arsenal knalt Internazionale omver: 1-5 Zeeuws Tourpotje is nog lang niet leeg Ajax mikt op een gelijkspel Schumacher en Sting doen loting WK 2006 21 lennegoor of Hesselink kopt Eindhovenaren naar gelijkspel woensdag 26 november 2003 iemand mag iaar Clarence luiten in Arena Dundee ontslaat twintig spelers Record Jan Doggen overleden Breinburg in selectie Feyenoord Haifa-Valencia mogelijk bij Sparta Drie sporters genomineerd Thijssen assistent van Israel c/iampions league Groep A Groep B Groep C Glans <roep D ?zc PSV behoudt een minieme kans «rHenk van Weert (ONACO - PSV behoudt een •iniem kansje op de tweede laats in groep C van de Cham- jons League. Veel waarschijn- jkeris echter dat de ploeg na de ijnter weer eens aan de gang ja» in het troosttoernooi om de da Cup. Alleen een ruime ze- j van 2-0 of meer, op Deporti- ÖlSTERDAM - Op initiatief ran een groep supporters van Ijax worden vanavond in de Imsterdam Arena pamfletten itgedeeld waarin wordt opge spen Clarence Seedorf niet aeeruit te fluiten. }e speler van AC Milan viel de astste keren dat hij in Neder- and speelde een flink fluitcon- srtten deel. Ajax speelt van- üond in de Champions League :egen AC Milan. lokRonald Koeman ergert zich jan de fluitconcerten voor See- litf: „Ik vind dat jammer", al- lis de trainer van Ajax. „Hij itefthier jarenlang fantastisch ispeeld. Ik had gehoopt dat er its meer respect voor hem zou sjn."AJVP (IASGOW - De Schotse voet- ilclub Dundee ontslaat twin- ijspelers om de financiële pro- imen het hoofd te bieden. De natie kampt met een schul dlast van 20 miljoen pond. Ider de ontslagen voetballers loader anderen de Italiaan Fa- feio Ravanelli. „Het spijt lldee ontzettend, maar we skn geen andere keus als we Mtb van de ondergang willen «Sen", aldus een verklaring mie 110 jaar oude formatie, life staat zevende in de fttse competitie. ANP/RTR vo La Coruna in de slotwed strijd kan het elftal van Guus Hiddink nog verder brengen. Jan Vennegoor of Hesselink be zorgde zijn ploeg dit kansj e door in de slotfase koppend te scoren: 1-1. Met die uitslag is PSV zeker van de derde plek in de poule en daarmee van het Uefa Cup toernooi. Als PSV het laatste duel op 10 december met 2-0 wint, werken de Eindhovenaren de 2-0-uitnederlaag weg, telt het totale doelsaldo en gaat PSV door. Bij 3-1 gaat Deportivo (dat gisteravond AEK met 3-0 klop te) door. Lange tijd leek alles verloren in Monaco. Volkomen onver wacht, pal nadat Zikos met een tweede gele kaart van het veld gestuurd was, sloeg de net inge vallen Vermegbor of Hesselink toe: 1-1. Op dat moment was het tegen de verhouding in. Monaco leek de 1-0-voorsprong over de eindstreep te kunnen brengen. PSV zal nog vaak met bitterheid terugkijken op de vroege neder lagen tegen Monaco (1-2) en De portivo La Coruna (2-0). Met slap spel in die eerste twee wed strijden legde de Nederlandse landskampioen de basis voor de gisteravond nog even uitgestel de uitschakeling. Toch hoefde PSV zich gister avond niet- veel verwijten te makenHet team van Guus Hid dink kwam in Monaco het opge heven hoofden van het veld. Er was strijd geleverd, er werd 'slechts' gelijk gespeeld waar op een zege gemikt werd, maar een afgang werd het absoluut niet. Wat in het eerste halfuur opviel was het zelfvertrouwen van PSV. In de vorige wedstrijd te gen Monaco en uit bij Deportivo La Coruna speelde PSV bange lijk en slap. In Monaco nam de ploeg van Hiddink een alles-of- niets-houding aan, kennelijk bevrijd van de spanning uit de eerste wedstrijden. Die druk heeft de ploeg dit seizoen vaker de das omgedaan, naast uiter aard het kwaliteitsverschil. Het eerste halfuur was vanwege de onbevangenheid ook j uist het beste van PSV in deze editie van de Champions League. De landskampioen nam het initia tief met snel combinatiespel, waarbij de bal vaak een keer ge raakt werd. Onder leiding van Johann Vogel - betere regisseur deze keer dan hij meestal is - pe netreerde PSV in die periode de stellingen van Monaco. De jon ge Johan Vonlanthen kon daar in aardig meekomen. De Zwit ser maakte zijn debuut in de basis, omdat John de Jong nog te grieperig was om te starten. PSV speelde zo met de jongste aanval in tijden: Kezman (24), Robben (19), Park (22) en Von lanthen (18). Hoe PSV ook de druk probeerde op te voeren, Monaco knipperde aanvankelijk niet eens met de ogen. De Monegasken bleven met een minimum aan inspan ningen overeind en maalden niet om balbezit. In de vorige wedstrijd klopte Monaco De portivo La Coruna met 8-3, een record in de Champions League. In die partij hadden de Span jaarden verreweg het meeste balbezit. Na een halfuur vond het elftal van Didier Deschamps het wel letjes. De dreiging werd opge voerd en bij de tweede kans was het al raak. Morientes kopte de bal in de 34e minuut achter Wa terreus: 1-0. Met die bijna laco niek genomen voorsprong be vestigde Monaco zijn naam als meest verrassende ploeg in deze Europese reeks. In de tweede helft leek het pleit feitelijk beslecht toen Theo Lu cius in de vijftigste minuut door de Kroatische scheidsrechter Zeljko Siric van het veld ge stuurd werd, nadat hij een vrije trap te snel had genomen. De middenvelder ontving een tweede gele kaart. Dat was van een flauwheid die niet paste bij het aantrekkelijke duel. Monaco, dat al aan een puntje genoeg had, raakte daarna als nog de draad kwijt. Zikos kreeg tweemaal geel en PSV maakte direct daarna gelijk via invaller Jan Vennegoor of Hesselink. De Twent, een beetje op een zij spoor geraakt, haalde daarmee zijn gram. Nog een minuut later was er geel voor Kezman en rood voor Giuly. En Vennegoor had zelfs nog de winst kunnen bin nenhalen voor PSV. Zijn kopbal werd echter gekeerd. Monaco (Fra) - PSV (Ned) 1-1 (1-0). 34. Morientes 1-085. Vennegoor of Hesselink 1-1. Scheidsrechter: Siric (Kro). Rode kaart: 50. Lucius (PSV, 2xgeel), 84. Zikos (Monaco, 2xgeel), 88. Giuly (Monaco). Gele kaart: Robben, Bögelund (PSV). Aantal toeschouwers: 16.000. Monaco: Roma; Givet, Squillaci, Rodriguez en Evra (75. Ibarra); Giu ly, Bemardi, Zikos en Rothen; Mori entes (81. Adebayor) en Prso (59. Cissé PSV: Waterreus; Bögelund (72. Co lin), Faber, Bouma en Lee (78. De Jong); Park, Lucius, Vogel en Rob ben; Vonlanthen (64. Vennegoor of Hesselink) en Kezman. GPD WOUW - In de Brabantse plaats Wouw is gisteren de voorma lige topbiljarter Jan Doggen overleden. De viervoudig Neder- lands kampioen driebanden is 85 jaar geworden. Doggen, die jarenlang in zijn geboorteplaats Heerle bij Roosendaal werk zaam was als kastelein, veroverde zijn eerste titel in 1965 in Amsterdam. De bondsridder van de KNBB haalde een toen tertijd knap moyenne van 0,939. In 1973 werd hij voor het laatst kampioen in deze discipline. Doggen bleef tot zijn 75e jaar competitie spelen. Hij maakte één keer deel uit van het Nederlandse team dat Europees goud haalde op de vijfkamp. Coryfeeën als Henk Scholte, Tiny Wij nen, Hans Vultink en Henk de Kleine waren zijn ploeggeno ten. Doggen wordt zaterdag in Heerle begraven. ROTTERDAM - Trainer Bert van Marwijk heeft Reinhard Breinburg opgenomen in de selectie voor het Uef a-bekerduel met Teplice. De aanvoerder van Jong Feyenoord neemt de plaats in van de aan zijn knie geblesseerde Lazovic. Ook Ramon van Haaren, die vorig weekeinde voor het eerst sinds dertien maanden deel uitmaakte van de selectie, reist mee naar Tsjechië. Hij raakte in vorig jaar in het Champions League-duel met Dinamo Kiev geblesseerd aan de knie. De geblesseerde Gérard de Nooijer en Leonardo ontbreken nog wel in de ploeg. ANP ROTTERDAM - De Europese bekerwedstrijd tussen Maccabi Haifa en Valencia wordt mogelij k op 11 december op het Kas teel van Sparta gespeeld. De wedstrijd in de tweede ronde van de Uefa Cup stond voor morgen in de Turkse plaats Izmir op het programma. Wegens de recente bomaanslagen in Istan- boel stelde de Europese voetbalbond Uefa het duel uit. Israë lische clubs mogen sinds vorig jaar geen Europese wedstrij den meer spelen op eigen grond. De Uefa stelde daartoe in maart 2002 om veiligheidsredenen een verbod in. De keuze voor Rotterdam is niet vreemd. Eerder speelde Hapoel Tel Aviv twee wedstrijden voor de Uefa Cup in het stadion van Sparta. De duels tegen FC Banants en Gaziantepspor trokken nauwelijks publiek. GPD ARNHEM - Sportkoepel NOCNSF heeft trampolinesprin gers Alan Villaf uerte en Andrea Lenders genomineerd voor de Olympische Spelen volgend jaar in Athene. Ze eindigden res pectievelijk als twaalfde (geschoond) en elfde bij de wereld kampioenschappen. Ook atlete Lornah Kiplagat heeft zich weten te nomineren voor de marathon door haar derde plaats bij de marathon van New York. De Keniaanse met Nederlands paspoort was al in bezit van nominaties op de 5000 en 10.000 meter. De sporters moeten nog wel vormbehoud tonen volgens de gemaakte af spraken tussen de betrokken bond en NOCNSF. ANP HILVERSUM - Oud-voetbalprof Frans Thijssen gaat met hoofdcoach Rinus Israel aan de slag in de Verenigde Arabi sche Emiraten. De voormalige trainer van onder meer Vitesse treedt bij Al Wahda in dienst als assistent-coach. Israel maak te vorige week bekend dat hij bij ADO Den Haag vertrekt. Het Nederlandse trainersduo begint volgende maand met de werkzaamheden bij Al Wahda. ANP Mtrlecht (Bel) - Olympique ijoii(Fra) 1-0 (0-0). 71. Tihinen ■i Scheidsrechter: Messina lie (Sch) - Bayern München li) O-O. Scheidsrechter: Tem- ïik(Ned). Gele kaart: Thomp- ffl (Celtic), Sagnol, Kuffour, üarazu, Kahn (Bayern). iSc 5 2 1 2 7 6-4 telecht 5 2 1 2 7 4-5 5 2 1 2 7 4-5 WiM 5 13 16 5-5 iomotiv Moskou (Rus) - Di- Kiev (Oek) 3-2 (2-1). 28. tamkin 1-0, 37. Belkevitsj 1- 15. Ignasjevitsj 2-1 (straf- i>p), 65. Sjatskich 2-2. 89. 'tks3-2. Scheidsrechter: Dau- knlbanez (Spa). Gele kaart: ikcetho (Lokomotiv), Sablic Jinamo). tonazionale (Ita) - Arsenal 1- '(1-1). 25. Henry 0-1, 33. Vieri "1,49. Ljungberg 1-2, 85. Hen- )'l-3,88. Edu 1-4, 89.Pires 1-5. kkeidsrechter: Stark (Dui). Gekaart: Cygan, Edu (Arse- t Moskou 5 2 2 1 8 7-5 'Wal 5 2 1 2 7 7-6 5 2 1 2 7 7-10 nK«v 5 2 0 3 6 7-7 kportivo la Coruna (Spa) - Athene (Gri) 3-0 (1-0). 22. «tor 1-0, 51. Valeron 2-0, 71. ■ïpe 3-0. Scheidsrechter: :"e!' (Eng). Gele kaart: Kas- fls, Okkas, Kostenoglou, Am- »»sah(AEK). taaco - PSV 1-1. knaco Jan Vennegoor of Hesselink bezorgde PSVgisteren eenl-l-gelijkspel. foto Jasper Juinen/ANP door Ger Lammerink RIJSWIJK - Arsenal en Bayern München leven nog in de Cham pions League. De Engelsen voorkwamen gisteren een vroegtijdige uitschakeling door op sensationele wijze te winnen bij Internazionale (5-1). De Duitsers ontsnapten aan uit schakeling door gelijk te spelen in Schotland bij Celtic (0-0). Na Juventus, dat niet speelde, plaatste in groep D ook Real So- ciedad zich. De Spanjaarden deden dat door gelijk te spelen bij Olympiakos (2-2). In de pou les van Arsenal (B) en Bayern (A) is vrijwel alles nog mogelijk. Arsenal, eigenlijk nog slechts gebaat bij een overwinning, ging in San Siro goed van start. Na 25 minuten zette Henry de Engelsen op voorsprong. De Franse superspits passeerde Toldo na een pass van Cole. Lang was het de Gunners, zon der Vieira, Lauren (geblesseerd) en Bergkamp (niet meegevlo- gen), aanvankelijk niet gegeven van de 1-0 te genieten. Na iets meer dan een half uur kwam In- ter, met Oranje-international Van der Meyde in de basis, langszij. Vieri scoorde, zijn schot werd door Campell van richting veranderd. Arsenal, wel met Kanu in de ba sis, gaf niet op. Dat werd be loond met een treffer van Ljung berg na de hervatting. De Zweeds international maakte de 2-1, op aangeven van Henry. Daarna kwamen de Engelsen 'los'. Henry, Edu en Pires gaven de overwinning in de slotfase extra glans. In deze groep werd Lokomotiv Moskou de nieuwe lijstaanvoer der door op eigen veld te winnen van Dynamo Kiev. In de Russi sche hoofdstad werd het 3-2. Parks, een invaller, maakte een minuut voor tijd het winnende doelpunt. Bayern kwam goed weg met de remise in Schotland. Celtic had voordurend een overwicht en kreeg de beste kansen. Verder dan een schot van Hartson op de paal. Het duel stond onder lei ding van de Nederlander Tem mink. In dezelfde poule (A) won Anderlecht op eigen veld van Lyon, 1-0. Verdediger Nihinen maakte het doelpunt, koppend. Alles is daardoor nog mogelijk. Bayern is nu laatste met zes punten, de overige drie clubs hebben er zeven. Real Sociedad plaatste zich voor de volgende ronde door ge lijk te spelen bij Olympiakos, 2- 2. De Spanjaarden, met Wester- veld in het doel, zijn in elk geval zeker van de tweede plaats ach ter Juventus. De Italianen, al ze ker van kwalificatie in groep D, kwamen niet in actie. Hun duel bij Galatasaray vond om veilig heidsredenen in Turkije geen doorgang. ANP 5 3 1 1 10 15-6 «ivo 5 3 1 1 10 10-9 5 2 1 2 7 5-5 5 0 1 4 1 1-11 Spiakos Piraeus (Gri) - Real Wedad (Spa) 2-2 (0-1). 31. ■«Hlondo 0-1,59. Stoltidis 1-1, ^Castillo 2-1, 74. Schurrer 2- |«heidsrechter: Hamer (Lux). kaart: 68. Kovacevic (Real «iedad) 2x geel. Gele kaart: Wolakis, Venetidis, Pantos, ®iadis (Olympiakos), Schur- [tAitor (Real Sociedad). «tasaray (Tur) - Juventus u>tgesteld tot 2 december, Neutraal terrein, wntus 4 3 1 0 10 8-4 «ad 5 2 2 1 8 7-7 PPlakos 5 1 1 3 4 6-6 «tasaray 4 1 0 3 3 3-7 Vanima voor vanavond: Poule Stuttgart-Glasgow Rangers, ■'athinaikos-Manchester United, i FC Porto-Partizan Belgra- 1,wiapique Marseille-Real Ma- Joule G: Lazio-Besiktas, Chel- i^parta Praag. Poule H: Celta de 50"Club Brugge, Ajax AC Milan, "«fuels beginnen om 20.45 uur. door Frits Bakker GOES - De subsidies die het Zeeuwse Tourcomité kan aan boren in de lobby voor een etap pe door Zeeland zijn nog bijna onaangeroerd. Als de Tour komt (in 2005 of een jaar later), dan ligt er al een startkapitaal van 500.000 euro. De helft van dat bedrag komt van Delta, de an dere helft van de provincie. Jaarlijks krijgt het comité daar naast nog 10.000 euro van Delta om in de lobbykosten te voor zien. Daarvan is onder meer het uitstapje naar Parijs betaald dat twee comitéleden in oktober hebben gemaakt om de officiële aanmelding voor 2005 te be krachtigen. Pieter Stoter, voor- zittervanhetcomité: „Dat jaar lijkse bedrag hebben we niet eens nodig, want we gaan heel zuinig te werk. En de twee an dere bedragen komen pas in beeld als de Tour in 2005 pf2006 daadwerkelijk naar Zeeland komt." De totale kosten voor een Tour etappe in Zeeland (één dag aan komst, de volgende dag start) liggen rond de 750.000 euro. Stoter: „Behalve die 500.000 euro van Delta en de provincie zullen we voor de resterende 250.000 euro dus nog andere bronnen moeten aanboren." Het comité verwacht niet dat het opschuiven naar 2006 pro blemen geeft bij Delta of de pro vincie. Mirjam van Zuilen van Delta: „We hebben de sponso ring al eens met een jaar moeten oprekken, daar zullen we ons nu weer over buigen." Toine Pop- pelaars, gedeputeerde met de Tour in zijn portefeuille, be hoort zelf tot het comité. Stoter: „Zo lang we binnen de termijn van 2006 blijven, krijgen we alle medewerking van het hele col lege." Het uitstel van de Zeeuwse Touretappe heeft overigens in direct te maken met het WK voetbal. Jean Marie Leblanc vertelde maandagavond in 's-Hertogenbosch dat de Tour aanvankelijk plannen had om in 2005 naar Nederland te komen en in 2006 in Duitsland te star ten. Leblanc ziet daarvan af, omdat het WK voetbal in 2006 in Duitsland wordt gehouden. Stoter: „Wij krijgen de indruk dat het nu wordt omgedraaid: in 2005 naar Duitsland, in 2006 naar Nederland. En de koppe ling Zeeland-Valkenburg is absoluut zeker. Dus als de Tour naar Zeeland komt, gaat hij ook naar Valkenburg, of anders om." Het Zeeuwse comité is niet ge charmeerd van een start in Lon den, een oversteek naar Zeeland en daarna een etappe die uit Zeeland vertrekt. „Dat zou be tekenen dat we geen aankomst van een etappe krijgen. We heb ben vanaf het begin ingezet op een aankomst én een start." Jean Marie Leblanc was afgelo pen weekeinde al even in Zee land om de tunnel nog eens te bekijken. Na een bezoek aan de Gentse zesdaagse was hij zon dag in 's-Heerenhoek. „Leblanc Pieter Stoter kreeg een ander beeld van de tunnel dan toen hij er de vorige keer doorheen is gereden. In de eerste plaats is hij veiliger dan hij dacht. Dat opent weer meer mogelijkheden om er met het Tourpeloton door te rijden." Stoter kon ook meedelen dat het door Peter van Duyl AMSTERDAM - Ajax ging eerst nog uit van winst, maar nu de lijst van afwezigen aan alle kan ten uitpuilt, zijn in de Arena de doelen razendsnel bijgesteld. Zonder vijf vaste basisspelers zijn de Amsterdammers van avond tegen de regerende Euro pees kampioen AC Milan dik te vreden met een puntje. Voor het duel met de Italianen wordt er een stevig beroep ge daan op het improvisatievermo gen van de technische staf van de Amsterdammers. Na Van der Vaart, Grygera (beiden ge schorst), Trabelsi en Pienaar (geblesseerd) meldde gisteren ook Wesley Sonck zich af. De Belg ondervindt te veel hinder van zijn pijnlijke rug. Verder ontbreken John O'Brien en doelman Maarten Stekelen burg. Met achttien man sloegen de Amsterdammers gisteren hun tenten op in Noordwijk. Onder hen bevonden zich ook Zlatan Ibrahimovic en Maxwell, die niet helemaal fit zijn, maar van avond wel kunnen spelen. Zelfs Jelle van Damme, die amper is hersteld van een enkelblessure, behoort tot de selectie. De personele problemen zijn voor Ajax-trainer Ronald Koe man nog meer dan anders aan leiding zich aan te passen aan Milan. De oefenmeester draaide er niet omheen, dat Ajax tegen Milan meer dan ooit gericht zal zijn op de tegenstander. „Ik ben niet iemand die uitge breid praat over de spelers die er niet zijn", aldus Koeman. „Maar het zijn natuurlijk niet de minsten die we missen. Het is ,1 gewoon niet reëel om op dit mo-1 ment van onze eigen kracht uit s te gaan. Het plaatje dat we voor ogen hebben, geeft me nog 'steeds een goed gevoel. Maar we missen te veel jongens om voor de winst te kunnen gaan." Voor de wedstrijd van vanavond hebben de Amsterdammers dan ook een rookgordijn opgetrok ken. Koeman trainde gisteren voor het eerst sinds hij baas bij Ajax is een halfuurtje achter ge- sloten deuren. „Ik doe het bijna nooit, nu wilde ik in alle rust een paar dingen duidelijk maken. Dat is gewoon een tactisch ver haal." Ajax en AC Milan treffen elkaar voor de negende keer in een offi ciële wedstrijd. Het is de vierde ontmoeting van dit kalender- j aar. Tweemaal wonnen de Itali anen, in de Arena werd het in maart 0-0. „We hebben een paar keer prima gespeeld, maar uit eindelijk gaat het natuurlijk om het resultaat. Het is de klasse van Milan dat ze dat soort wed strijden toch winnen." De selectie van AC Milan arri veerde gisteren in Nederland. Onder hen was ook Paolo Mal- dini. De aanvoerder had last van een dijbeenblessure, maar het lijkt erop dat hij vanavond in actie kan komen. Kakha Kalad- ze en de Braziliaan Serginho zijn geblesseerd, Alessandro Nesta is geschorst na zijn rode kaart in de wedstrij d tegen Club Brugge. Als Milan vanavond wint, is het zeker van de tweede ronde. Ajax heeft bij een over winning formeel nog een punt nodig voor plaatsing. GPD foto Lex de Meester Zeeuwse comité Vrienden van de Tour is uitgebreid met Joop Zoetemelk. Jan Janssen was al lid van de prominentenclub. „Nu hebben we de twee enige Nederlandse Tourwinnaars in ons comité, een zwaardere del- tatie is niet denkbaar." van onze sportredactie FRANKFURT - Popsterren en topsporters verrichten op vrij dag 5 december in Frankfurt de loting voor de kwalificatiestrijd voor het WK 2006. De Engelse zanger Sting en de Duitse formule-l-coureur Mi-» chael Schumacher doen de lo ting voor de Europese zone en beslissen dus ook over het Ne derlandse lot. Voor de Afrikaanse zone is eveneens de hulp ingeroepen van een popster, namelijk de Se- negalees Youssou N'Dour. Hij krijgt hulp van de Ghanese voetballer Abedi Pele. Onder de andere prominenten voor de lo ting van de verschillende conti nenten zijn voornamelijk voet ballers. Alleen voor Zuid-Amerika - wordt niet geloot, aangezien daar de kwalificatie al is begon nen. SID ftÊKÊSBÊSSSBSSÊ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21