13 is De Kanaalstraat een rommeltje Nog altijd MRSA in ziekenhuis Goes Geen steun voor plan fietspad over Jaagpad Weinig verzet tegen ontslagen bij Verduijn Kerstuitkering Overwinteren in Nieuwdorp spuistraat wordt niet afgesloten tijdens nieuwbouwproject in Vlissingen zeeuwse almanak bij Orange betaal je alles uit 1 bundel (ook je mms'jes) ïiddelburgse febsite daalt WALCHEREN woensdag 26 november 2003 Prioriteiten ACCOUNTANTS ADVISEURS orange ij) ranglijst Dnderzoeken Promenade Dolblij Rijverbod voor Middelburger J door Rolf Bosboom GOES - Het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes kampt nog al tijd met de MRSA-bacterie. In totaal blijken drie patiënten op de afdeling algemene chirurgie te zijn besmet. Vorige week donderdag bleek dat de beruchte bacterie, na een besmetting vorige maand, op nieuw de kop had opgestoken in het Goese ziekenhuis. Naar aanleiding daarvan is een tijde lijke opnamestop ingesteld voor de afdeling algemene chirurgie, waar één MRSA-rgeval was vastgesteld. De afgelopen da gen zijn de andere patiënten op de afdeling en het verplegend personeel onderzocht. Dat le verde bij nog twee patiënten een positieve uitslag op. Onder het personeel waren alle testen negatief. De uitkomsten bete kenen dat de ingestelde maatre gelen voorlopig van kracht blij ven. De opnamestop voor de betrok ken afdeling, waar nog een tien tal mensen verblijft, wordt ge handhaafd totdat alle patiënten zijn ontslagen. De MRSA-bac terie is ongevoelig voor antibio tica. Op zich kan zij weinig kwaad, maar voor mensen met een verlaagde weerstand bete kent de 'ziekenhuisbacterie' een extra risico. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het dagelijks provinciebestuur wil geen geld uittrekken voor het herstel van het Jaagpad tussen Veere en Middelburg. De CDA-fracties in Veere en Middelburg hadden daar om gevraagd. Volgens de provincie kost een fietspad langs het Kanaal door Walche ren 1,5 miljoen euro. Het CDA heeft het verzoek vori ge maand ingediend bij de pro vincie, de eigenaar van het Ka naal door Walcheren. De partij denkt dat het toerisme een im puls krijgt door het Jaagpad in ere te herstellen. Het pad, dat langs het hele kanaal loopt, werd vroeger gebruikt om sche pen voort te trekken. Tussen Middelburg en Vlissingen is het geasfalteerd en in gebruik als fietspad. Tussen Middelburg en Veere is het buiten gebruik ge raakt. De provincie heeft de mogelijk heden twee jaar geleden al on derzocht. Uit dat onderzoek bleek dat een fietspad 1,5 mil- j oen euro kost, inclusief verlich ting en aansluiting op bestaan de wegen. ,,In tijden van schaarste vragen wij ons af of dit fietspad in de lij st van priori teiten hoog op de lijst zou moe ten staan", schrijft het provin ciebestuur in een brief aan gemeenteraadslid R Castenmil- ler. Castenmiller is teleurgesteld over de opstelling van het pro vinciebestuur. ,,Het is jammer dat ze het vanwege de kosten niet doen. Ze gaan wellicht uit van een geasfalteerd pad en dat is helemaal niet nodig. Wij dachten meer aan een voetpad waarop je ook kunt fietsen." In het streekplan Walcheren 2000+ is overigens gewoon een fiets pad ingetekend langs het ka naal. De wens van Castenmiller wordt misschien toch vervuld, want de provincie is wel bereid om de mogelijkheden tot het aanleggen van een onverhard wandelpad te onderzoeken. Het is niet de bedoeling dat fietsers daar gebruik van maken, dat is te gevaarlijk, wordt gesteld in de brief. Fietsers moeten ge woon over de oude route rijden. door René van Stee BRESKENS - Van de 45 werk nemers die als gevolg van een re organisatie hun baan bij snoep- fabriek Gebroeders Verduijn in Breskens verloren, heeft tot dusver één persoon officieel be zwaar gemaakt tegen zijn ont slag. Dit aantal vormt een schril contrast met de verwachting die vakbondsbestuurder F. Ale- jandro-Perez van FNV Bondge noten eind september uitsprak. Alejandro-Perez ging er des tijds vanuit dat bijna de helft van de onfortuinlijke medewer kers het ontslag zou aanvech ten. Hij baseerde die verwach ting vooral op de onduidelijke selectiecriteria aan de hand waarvan werd bepaald wie wel en niet aan de slag mocht bij de nieuwe eigenaar Bonbons Na poleon. Dit bedrijf nam per 2 oktober uiteindelijk 56 perso neelsleden van Verduijn over. Alejandro-Perez denkt dat vooral minder mensen dan ver wacht in beroep zijn gegaan, omdat een aanzienlijk aantal redelijk snel ander werk had ge vonden. „Dan heeft het weinig zin meer om de barricaden op te gaan. Voor het overige is het gis- werk. Wellicht dat een aantal mensen de moed heeft opgege ven, omdat het om een collectie ve ontslagaanvraag ging en zij daardoor de kans op succes ge ring achtten", verklaart hij. Aangezien Alejandro-Perez de rotsvaste overtuiging heeft dat de selectiecriteria voor de ont slagaanvraag uiterst dubieus zijn, verwacht hij toch dat een deel van de overgebleven ont slagen werknemers alsnog stap pen zal ondernemen. „Niet ie dereen zal immers werk vinden. Daardoor hebben die mensen weinig om op terug te vallen. En dan zeker gezien het sociaal plan dat is vastgesteld. Dat was erg mager." Advertentie WEA MAATSCHAP WEA ZEELAND Onze vestigingen: Goes, Middelburg, Oostburg, Renesse, Zierikzee zijn op vrijdag 28 november a.s. gesloten i.v.m. onze personeelsreis. Het bedrijfsleven beleeft bar re tijden. De omzetten dalen. En de winsten verdwijnen. „Dat dwingt tot maatrege len", berichten onze Raden van Bestuur. Vanuit hun bu relen dwarrelt de een na de andere onheilstijding op de werkvloeren neer: salarissen bevroren, arbeidskrachten de laan uit, onkostenvergoe ding teruggedraaid. Zo ook in de Goese vestiging van een landelijk opererende onderneming. Men werd er daar niet vrolijk van. Tot gis teren opnieuw een 'algemene mededeling' op de prikbor den verscheen. Met dikke letters stond er bo ven: "Bijzondere uitkering met Kerst". Op de werkvloer begonnen ze met kloppend hart te lezen. Dat 'de resultaten zwaar on der druk staan en sterk ach ter blijven', ja, dat wisten ze nu zo onderhand wel. Sym pathiek dat de Raad van Bestuur desalniettemin ge negen was een bijzonder ex traatje te geven. Hoe bijzonder? Dat was wat verderop te lezen: „De feest7 daguitkering van euro 136", stond daar geschreven, „zal niet worden uitgekeerd.Het zijn donkere dagen in het Goese, niet alleen voor, maar straks ook tijdens de kerst. Bovendien verstuur je als nieuwe Orange Free abonnee alle mms- en sms-berichten gratis tot 1 februari 2004. Kijk dus snel op www.orange.nl, of loop eens binnen bij de Orange shop, BelOompany of TeleOom-Today. the future's bright, the future's Orange www.orange.nl NIEUWDORP - De Prinses Margrietstraat in Nieuw dorp heeft sinds een week nieuwe bewoners. Drie ransuilen hebben een boomtak in de drukke straat verkozen als overwinterplaats. Dat is opvallend, om dat ze meestal overwinteren in bosrijke gebieden. Ransuilen die zich wel tussen de mensen begeven val len meestal niet op. Ze bouwen hun nesten in dichtbe groeide bomen - zoals coniferen - en hebben goede schutkleuren. Bovendien jagen ze alleen 's nachts, overdag zitten ze vaak muisstil. De drie exemplaren in Nieuwdorp zijn duidelijk niet mensenschuw. Op de foto zijn twee van de drie uilen te zien. Ze hebben een beetje een katachtig uiterlijk, met een hoekige kop, lange oren, oranjegele ogen en een slanke gestalte, foto Willem Mieras Noodbrug over bouwput centrum Een belletje uit het buitenland, een sms'je, een foto versturen... Alleen bij Orange betaal je alle diensten uit 1 bundel. Heel simpel. Zo bepaal je zelf waaraan jij je geld besteedt. nor Edith Ramakers USSINGEN - De Spuistraat lijft de hele bouwperiode voor it Centrumplan Vlissingen in iee richtingen open voor ver ier. Over de diepe bouwput tordt een noodbrug aangelegd, jïe kunnen nog niet beschik- L over het Scheldeterrein als lStra ontsluitingsweg voor de innenstad. Het is gebleken dat ie de Spuistraat niet straffe- «s kunnen afsluiten. Het is de Urta voor Vlissingen. Op een untal weken na zal de brug jee jaar blijven liggen", zegt IVlissingse wethouder P. van Ir Maden. foor het nieuwbouwproject aan Spuistraat, Lange Zelke en Me Markt zullen begin vol- gd jaar de eerste gebouwen torden gesloopt. Met twee borders is nog geen overeen- Imming bereikt. BAM Vast- Led, de ontwikkelaar van het ifffltrumplan, moet een oplos- jog vinden voor de huurders. I kosten voor de gemeente fesingen worden geraamd op i miljoen euro. De openbare jiimte wordt opgeknapt naar oorbeeld van de inrichting van 'ïieinVierwinden. Dat is de bedoeling", reageert ttftouder L. Poppe-de Looff. Oprijs omvat meer dan de in- jchting van de openbare ruim- „Ook de riolering wordt ver- jeuwd en onderzoeken moeten oorden uitgevoerd." ohet eerste kwartaal van het ieuwe jaar wordt archeolo- jïh bodemonderzoek uitge- lerd. Er worden sleuven ge wen en de verwachting is dat ^onderzoekers op delen van de lie haven en de voormalige Éepswerf stuiten. De nood- Sig wordt vlakbij de splitsing •il het Bellamypark aange- y. iïorden extra onderzoeken rgivoerd naar de stevigheid ;rde Vlissingse ondergrond. Mepe damwanden die voor de parkeergarage geslagen moeten worden, zouden de be bouwing in de Vlissingse bin nenstad uit evenwicht kunnen brengen. De Lokale Partij Vlis singen kaartte dit onlangs in de gemeenteraad aan. Poppe-de Looff: „Deskundigen zeggen dat Vlissingen als het ware ge bouwd is op water. De zorg is dus terecht." Uit onderzoek is gebleken dat de damwanden van circa 18 me ter diep geen problemen zouden opleveren. „We hebben deson danks besloten om nog een con tra-expertise uit te laten voe ren." De verwachting is dat de Aldi en de Hema dit voorj aar zullen ver huizen. De Hema betrekt dan tijdelijk de winkel in de Wal- straat waarin Marco Polo en Aquarama momenteel een on derkomen hebben. Het winkel bedrijf keert weer terug naar de Lange Zelke als het plan klaar is. Over de tijdelijke locatie van de Aldi wordt nog onderhan deld. Ook voor Marco Polo is nog geen nieuwe locatie gevon den. Aquarama trekt in een pand op de hoek van de Wal- straat-Zuid. De vrijdagmarkt verhuist in ja nuari van de Spuistraat naar de Coosje Buskenstraat/Schelde- plein. Het is de bedoeling dat de markt na de verbouwing weer terugkeert. De bovengrondse parkeerplaatsen in de Spui straat kunnen verdwijnen. Daarvoor in de plaats komt een brede promenade. In 1997 werd voor de eerste keer gesproken over nieuwbouw van de winkel woonlocatie in de binnenstad. Het plan werd gedoopt tot Kromme Elleboogproj eet. J aren later is de naam gewijzigd in Centrumplan Vlissingen en be vat het 53 appartementen in de prijsklasse van 150.000 tot 470.000 euro. De Oude Markt wordt heringe richt en krijgt een stedelijke uit straling. Onder de Oude Markt komt een parkeerkelder met 320 openbare parkeerplaatsen en 80 plaatsen voor de toekomstige bewonersDe Aldi krij gt een on dergrondse winkel bij de par keerkelder. De Torenstraat en Marktstraat verdwijnen van de kaart. Tussen het hoofdcomplex op de hoek van de Spuistraat en de Lange Zelke komt een door gang. Het hoofdgebouw wordt groen en telt alles bij elkaar vijf lagen. De gemeenteraad van Vlissin gen neemt volgende maand een definitief besluit. HDDELBURG - De gemeen- Middelburg en Schouwen- fceland zijn hun (gedeelde) iiste plaats op de ranglijst gemeentelijke websites wijt. van de ingreep voor de Buteux- straat, de straat waaraan de winkel ligt. De Buteuxstraat loopt evenwijdig aan de Ka naalstraat. Het wordt er druk ker, zegt hij, want automobilis ten zoeken een alternatieve route. „Deze klinkerweg is niet ingesteld op veel verkeer. Bo vendien moet de winkel bevoor raad worden. Daardoor zullen hier vaker opstoppingen ont staan. Als het te gek wordt, moeten we met de gemeente overleggen over een laad- en losplaats." Een aardige bijkomstigheid is dat veel mensen voorbij de Bezi ge Hand zullen komen. „Dat kan klanten opleveren." Hij ver wacht ook dat het voor de rust in de Kanaalstraat wel een goede ingreep is. „Daar is het nu te druk, te onoverzichtelijk en daardoor gevaarlijk." Ineke de Nooijer uit de Buteux straat vindt dat haar straat nu al behoorlijk belast is. „Door de verandering zullen er inder daad nog meer auto's voorbij ons huis rijden." Ze zal deson danks geen bezwaar aanteke nen tegen dit plan. „Ik heb geen kleine kinderen meer thuis, daarom hoef ik me er niet zo druk om te maken." Uit het voorstel van de gemeen te blijkt dat verkeer de Kanaal straat alleen nog maar vanaf de Bermweg/Spoorstraat in mag rijden. Langzaam verkeer wordt hiervan uitgezonderd. Een fietsster stapt af in de Ka naalstraat. „Ik ben dolblij met de aanpassing", zegt mevrouw Stuut. „Ik heb al een paar keer bijna onder een auto gelegen. Er staan te veel auto's geparkeerd. Ze rijden af en aan. Het is een rommeltje en vaak staan er ook vrachtwagens stil, die moeten laden en lossen. Op donderdag ochtend moet je hier niet ko men. Ik denk dat met mij heel veel fietsers blij zijn dat het een eenrichtingsweg wordt." „De Kanaalstraat druk?", p nieuwe criteria die op de 'èsites worden losgelaten, tjnmeer en meer toegespitst op der meer mogelijkheden tot ït doen van digitale transac- Btis de reden dat Dordrecht altijd wel bovenaan de lijst Swebsites prijkt. Bij deze ge tarte is het bijvoorbeeld mo- idijk, met een pincode, een fehrift uit de gemeentelijke tósadministratie te krijgen, k website van de gemeente ftouwen-Duiveland staat Pp de veertiende plaats, Mid- ïlburg staat als achtste op de 1st genoteerd. door Edith Ramakers OOST-SOUBURG - Een vrachtwagenchauffeur claxon neert en wenkt naar tegemoet komend verkeer. Hij geeft de wachtende personenauto's voorrang. Fietsers kiezen hun weg en een oude mevrouw met rollator steekt over. Het is spits uur in de Kanaalstraat in Oost- Souburg. De gemeente Vlissin gen wil uit veiligheidsoverwe gingen eenrichtingsverkeer in stellen in de winkelstraat in het hart van Oost-Souburg. De aan gekondigde maatregel heeft niet alleen voorstanders. D avid van Maldegem van de Be zige Hand in Oost-Souburg voorziet een nare bijwerking David van Maldegem (r) en Kees Dommisse aan het werk in de Bu teuxstraat. foto Ruben Oreel schampert een winkelende buurtgenoot. „Middelburg is druk. Middelburgers hebben recht om te klagen." De Oost- Souburger ziet dan ook geen heil in deze wijziging. „De last wordt verplaatst, niets meer en niets minder.Hij woont vlakbij de Vlissingsestraat, die volgens hem al flink belast is en door de verandering nog meer auto's te verwerken zal krijgen. Automo bilisten zullen op zoek gaan naar een sluiproute. „Tijdens MIDDELBURG - Een 57-jarige automobilist uit Middelburg heeft in de nacht van maandag op dinsdag een rijverbod van twee uur en een proces-verbaal gekregen. De man werd op de Sandberglaan aangehouden voor rijden onder invloed. evenementen staat het nu al vast in de Vlissingsestraat." Hij heeft een ander voorstel: „Als je vindt dat er een verkeerspro bleem is in Oost-Souburg dan moet je van de Vlissingsestraat een eenrichtingsweg maken en de Kanaalstraat gewoon twee richtingen houden." Door de nieuwe inrichting van de Kanaalstraat zal er meer ruimte ontstaan voor terrassen en pleintjes. Twee pleintjes ko men in de omgeving van het sta tion en bij de parkeerplekken van de Aldi en de Spar. De ge meente streeft ernaar om begin 2004 de Kanaalstraat en omge ving aan te pakken. Het besluit van het college van B en W ligt ter inzage in een de pendance van de gemeente Vlis singen in de Coosje Busken- straat en in de bibliotheek aan de Kanaalstraat in Oost-Sou burg. Belanghebbenden kun nen tot 7 januari bezwaar indie nen bij de gemeente Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13