Macht en onmacht in ongelijke derby oelpunten als rijpe appels in korfbal Mooiste spruit is voor Peter de Vet 17 Spui houdt voorsprong door winst op Apollo Boys raast als een wervelwind over Zaamslag (1-6) Hoek met tweede team in soccer maandag 24 november 2003 Verbijsterend latisch ermacht Stuiptrekking Hoek 2 laat weer punten liggen AZW 2 in korte tijd kansloos Terneuzen Al met 5-1 onderuit HVV Al met hakken over de sloot B-junioren HW'24 verrassen Cornelis blijft trainer Cadzand orFrits Bakker ylMSLAG - Het droomsce- rio lag klaar en het dorp had 1 opgemaakt voor een on gelijke middag. Zaamslag dde zich in de dagen voor derby tegen Terneuzense lis al in de zevende hemel, jitnognooit stonden dester- uzo gunstig. Het dorp was in jice voor de botsing tussen ilweerivalen, maar het heili- ge vuur was snel gedoofd. Ter neuzense Boys strafte de slui merende hoogmoed bij de tegenstander zaterdag hard handig af en won met hatelijke cijfers: 6-1. Macht en onmacht regeerden in de ongelijke derby, die ei genlijk voor de rust al werd be slist. Henk Ottens, de winnen de trainer, hield er een zalig ge voel aan over. Mare de Kunder, de verliezer, een zware kater. „We hadden het beste voor vandaag bewaard", zei Ottens, die graag nog wat zout in de wonden strooide. „Met al die verhalen vooraf hadden ze ons ongelooflijk opgepept. Ik heb zelden zo zitten genieten van een wedstrijd." Twee snelle goals, een verbijs terend overwicht en een onge kende weelde in de eindcijfers. Het was op het eerste gezicht zelfs een koud kunstje voor Terneuzense Boys om de derby van de waarheid naar zijn hand te zetten. De start was zo over rompelend dat de thuisclub er van verbleekte en na tien mi nuten al niet meer bij machte bleek om te ontsnappen aan de definitieve knock-out. Marc de Kunder verwerkte de sloop van zijn elftal met opge heven hoofd. „We zijn bezwe ken onder de druk", stelde hij gelaten vast. „Het is altijd an dersom geweest als we tegen elkaar speelden. Terneuzense Boys de favoriet, wij de under dog. Met de nieuwe situatie, dat wij hoger op de ranglijst staan, konden we niet omgaan. We zijn hard op onze plaats ge zet." krij gt zuur smaakj e ■nrFrits Bakker liMSLAG - Kan er nog een lije af op het bal na afloop? nooruit dan maar. Jan Lo- jk, de burgemeester, doet s poging om de sombere anraing bij het thuisfront te preken na de derby tussen mislag en Terneuzense Boys „Dat is nou het onvoor- tlltare van voetbal", zegt hij ie partytent op het bijveld (Zaamslag. etiseen klein uurtje na de ge- eligetik die op het veld is uit- ïeeld. „Wij hebben vandaag S minder gelachen dan jul- ij bekent de vriendelijke Reclame die het buffet mag «en. Dat is wel te zien ook, sCees Dees bijvoorbeeld. De jarige voorzitter, die tij- asde wedstrij d zo hartstoch- ijk heeft meegeleefd, loopt timet een zuur gezicht, sc de Kunder (trainer): torhem is dit het ergste, zo'n jtraffing met 6-1. Hij komt savond huis, trekt de rollui- naar beneden en komt orgen de hele dag niet bui- zag de mooiste ■in jaren zaterdag wreed cstoord, door een tegenstan- jiie slagvaardiger en agres- iwas en ook nog het veel voetbal op de zuigende lat legde. Terneuzense heerste in de derby vanaf ireerste minuut in alle li- |m in alle duels. De basis die suprematie werd op middenveld gelegd door de seke kracht en snelheid van adelen bij de Terneuzense ilbepalers. ar, in de zone waar het *st gebeuren, vielen macht «macht samen. Het povere vooral statische Zaamslag li totaal overlopen door de slajdige en beweeglijke iienvelders van de tegen tij. Jeroen van de Broeke, Kan achteruit voortdurend (hoof, was een kwelling irde afweer van Zaamslag. i'lud Eryürük en Robbie ikman (voor rust al vervan- ldoor Marco Bolleman) kre- 'onwaarschijnlijk veel vrij den op de vleugels waren de ileArco Herrebout en Anri- tan Hecke vaak ongrijp- ir. had met Tommy Tissink |wel een extra man neerge- op het middenveld, maar kregen er geen voet aan de ad besefte De Kunder al 1 Erik Tissink, die in de rust ti vervangen, zei: „Het ging ®aal langs ons heen op dat Idenveldalsof we geen bal 'den raken. We hebben it in de wedstrij d gezeten ir het Zaamslag aan ont- k (snelheid, vernuft en 'binatievoetbal), daar »kTerneuzense Boys in uit. (waren verrast", zei Jeroen deBroeke, de beste man op reld, „dat we zo veel ruimte Robert Rijnberg: „En Meroen die vrijheid geeft, 'steekt hij met twee, drie een half veld over." overmacht in alle linies 'deer al snel toe dat Terneu- seBoys als een wervelwind rde tegenstander raasde en 'lotte uit een veelvoud aan ®n zes keer doel trof. Drie rvoor en drie keer na de 'Ruud Hoogesteger schoot (erste van die zes al in de 'Ieminuut achter Bart Cor- stanje. De gevaarlijkste spits in het eerste halfuur scoorde van dichtbij, na een vrije trap van Anrico van Hecke (0-1). „Je kon toen al zien", gaf Mare de Kunder toe, „dat zij veel fel ler aan de wedstrijd begonnen. Ze hadden in tien minuten al twee gele kaarten en wij had den nog geen overtreding ge maakt." De eerste van Zaamslag, van Jaap Pijpelink, kwam de thuisclub ook nog duur te staan. De centrale ver dediger stopte Ruud Hoogeste ger foutief af, nadat de keeper een ziedend schot van Jeroen van de Broeke uit zijn handen had laten springen. Robbie Jonkman benutte de straf schop (0-2). Twee keer ontkwam Zaamslag in die eerste helft aan een nog grotere achterstand. Hooge steger schoot twee keer rake lings naast, maar nog voor de rust stond het al 0-3. Jeroen van de Broeke tekende voor de mooiste goal van de wedstrijd. De lange aanvoerder soleerde tot in het strafschopgebied, passeerde nog een tegenstan der, zette een flitsende een twee op met Tim Louwiesse en schoot onhoudbaar achter Corstanje: 0-3. Die slag kwam Zaamslag nooit meer te boven. Met twee om zettingen in de rust probeerde Mare de Kunder nog wel te red den wat er te redden viel. Het middenveld kreeg een ander gezicht. Jean Dooms en Erik Tissink werden verantwoorde lijk geacht voor de falende op bouw en afweer. Joris Radema kers viel in op de positie achter de spitsen, Peter Oppeneer als linksback. David de Haan ging daardoor meer centraal spelen en Menno den Dekker schoof vaker door naar het midden veld. De geslagen thuisclub zette wel even aan voor een offen sief, maar het was een laatste stuiptrekking. Joris Radema kers liet de beste kans liggen: hij schoot een strafschop tegen de Terneuzense keeper Guido Vinke. De meeste kansen vielen daarna weer aan de andere kant. Tim Louwiesse schoot op de paal en Marco Bolleman werd gestopt toen hij alleen op de keeper mocht afgaan. De uitsmijter, na wat heen en weer golvende aanvallen, mocht er van Terneuzense kant ook weer zijn. In tien minuten tijd vielen nog vier goals. Tim Louwiesse schoot raak uit een strafschop (0-4) nadat hij zelf was gevloerd en tekende met een intikkertje op aangeven <van Evert-Jan van Opdorp ook voor 0-5. Jaap Pijpelink kopte twee mi nuten voor tijd nog een hoek schop in (1-5), maar zelfs die eer werd Zaamslag maar heel even gegund. Marco Bolleman schoot de aangeslagen tegen stander in de laatste minuut van de wedstrijd nog iets die per in de rode cijfers: 1-6. Daardoor kreeg het dorpsfeest na afloop wel een heel zuur smaakje. Zaamslag-Terneuzense Boys 1-6 (0-3). 1. Ruud Hoogesteger 0-1, 11. Robbie Jonkman 0-2, 37. Jeroen van de Broeke 0-3, 81. Tim Lou wiesse 0-4, 86. Tim Louwiesse 0-5, 88. Jaap Pijpelink 1-5, 90. Marco Bolleman 1-6. Scheidsrechter J. Uitterhoeve ('s-Gravenpolder). Ge le kaarten: Robbie Jonkman, Jordi Goossen, Jan-Gerard Hartman (Terneuzense Boys), Bart Corstan je, Koen Goossen (Zaamslag). Aan tal toeschouwers: 525. Zaamslag: Bart Corstanje; Menno Joris Rademakers schiet tussen vier verdedigers van Terneuzense Boys op de goal bij een van de spaarzame kansen die Zaamslag kreeg, foto Wim Kooyman Jeroen van de Broeke, uitblinker in de derby, protesteert bij de scheidsrechter die Zaamslag een strafschop toekent. foto Wim Kooyman den Dekker, Wim Duerink, Jaap bert van den Hemel, Tommy Tis- Robert Rijnberg (52. Luc van Waes bie Jonkman (24. Marco Bolleman Pijpelink, David de Haan; Erik Tis- sink; Maarten de Groene (66. Koen Jan-Gerard Hartman, Jeroen van Arco Herrebout; Ruud Hoogeste- sink (46. Peter Oppenneer), Jean Goossen), Peter Dieleman. de Broeke, Jordi Goossen; Anrico ger (62. Evert-Jan van Opdorp), Doorns (46. Joris Rademakers), Hu- Terneuzense Boys: Guido Vinke; van Hecke, Mevlud Eryürük, Rob- Tim Louwiesse. iQRoovers ELZEN - Met twee over 's™ (van BKC en laü)en een gelijkspel van herstelden de Zeeuws- se korfbalploegen zich 'S van de puntloze com- start. uit bij All Ready Zaamslag hield tegen jergen de punten thuis Luctor haalde een knap kijkspel weg bij THOR »dam. 'dy-BKC 9-10. Sporthal ak in Zierikzee is voor veel tegenstanders een soort Hel van het Zuiden. Voor BKC nu niet meer. De Zeeuws-Vlamin gen kwamen snel op voorsprong (0-3) en de thuisploeg scoorde pas na 22 minuten tegen. De 6-9 bleek uiteindelijk beslissend. Alleen onnodige foutjes zorg den nog voor een spannend slot. Scores BKC: Michiel Roest 3, Carlo Hamelink 2, Karin Korstanje, Jo- landa Dees, Lilian van de Lijke, Jer ry van Haneghem en Danny Hame link 1 Zaamslag-Zevenbergen 19-18. Na een doelpuntrijke en aan trekkelijke wedstrijd haalde Zaamslag in de slotseconden de winst binnen. In een hoog tempo vielen de doelpunten aan beide kanten als rijpe appels: 25 zelfs in een eerste helft, waarin de ploegen zij-aan-zij naar de rust gingen (12-13) en Pieter Hame link van Zaamslag een paar hoogstandjes demonstreerde. Hij zou in de hectische finale ook de eindafrekening verzor gen. Met nog 7 minuten op de klok bracht hij de ploeg bij 16- 17 weer in de race en ook naar de overwinning: 19-18. Scores Zaamslag: Pieter Hamelink 6, Frans Verpoorte en Ernst de Put ter 4, Ankie Bleijs 2, Sandra Hame link, Debby Cerpentier en Marco van Reeuwijk 1 Thor-Luctor 12-12. Een fraai resultaat van een door invallers geteisterd Luctor. „De ploeg mankeerde niets aan inzet, vocht voor elke bal en slaagde er ook in om de combinatie te laten lopen", vond coach Peter Du- rink. Luctor verloor in de slotfa se Ferry de Waele met een enkel blessure, waarna Marjolein Du- rink de pijn verzachtte met de gelijkmakende trefferin deslot- minuut 12-12. Scores Luctor: Adrie de Jonge 3, Koos van Wijck, Ferry de Waele en Wilco Durink 2, Marjolein Durink, Evelien van den Dool en Davy Jon ker 1. door Frits Bakker TERNEUZEN - In de Vlaande- renhal in Sas van Gent wordt rond de jaarwisseling voor de 18e keer het Zeeuws-Vlaams soccertoernooi gehouden. De senioren bijten op zaterdag 27 december het spits af met de voorronden. Op maandag 29 december (re creatief) en dinsdag 30 decem ber (prestatief) komt het be- drijfssoccer aan de beurt. De jeugd komt op vrijdag 2 januari 2004 binnen de boarding. Op za terdag 3 januari is de finale voor de senioren. De organisatie is tot nu toe zeer tevreden over de respons van de clubs. Met name bij de senioren is het meedoen van de HSV Hoek bij de senioren en de jeugd een impuls voor het toernooi. Hoek komt overigens met het tweede elftal. Manager Patrick Naudts: „We geven voorrang aan de competitie, de eerste se lectie krijgt rond die tijd rust." Twintig teams hebben zich al ingeschreven, met daarbij on der meer de winnaar van vorig jaar (Terneuzen) en het op dit moment sterk in de competitie spelende Zaamslag, winnaar van de 16e editie. Woensdag 3 december wordt de loting verricht in 't Bierwinkel tje in Terneuzen. OOSTKAPELLE - De reserves van hoofdklasser Hoek lijken deze weken het spoor bijster. In de uitwedstrijd tegen Oostka- pelle 2 kon de ploeg van trainer Arie Dekker voor de derde op eenvolgende keer niet tot winst komen: 1-1. „We speelden niet eens slecht en creëerden ook veel kansen", zei Dekker na af loop,Het probleem was dat we geen af stand konden nemen. Twintig minuten na de hervatting opende Patrick de Gught- eneire de score, toen hij de bal ineens op de schoen nam in kansrijke positie. Daarna leek Hoek verder weg te zullen lo pen, maar in plaats van 0-2 of 0-3 werd het uit een vrije trap 1- 1In de slotfase moest Hoek 2 zowaar nog enige tijd met negen man verder, nadat Patrick de Gughteneire geblesseerd was uitgevallen en Remco Mullaert met een tweede gele kaart uit het veld was gestuurd. AXEL - Bijna halverwege de competitie is AZW 2 nog altijd zonder overwinning. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser ver loor zaterdag ook zijn tiende wedstrijd. Thuis tegen Kozak ken Boys werd het 1-2Na 45 minuten spelen was de stand nog dubbelblank. Daarna echter liepen de bezoekers binnen een tijdsbestek van nog geen kwartier weg naar 0-1 en 0-2. Ach teraf bleek dat beslissend. AZW kon daarna uit een straf schop nog wel tegenscoren via Peter Bakker, maar kwam daarna niet verder dan een schot van Jordi Verstraeten dat op de lat uiteen spatte: 1-2. PAPENDRECHT - Voor de A-j unioren van Terneuzen is er de ze weken in de derde divisie weinig succes weggelegd. Na de 0-0 van vorige week werd het zaterdag uit tegen Papendrecht Al een 5-1-nederlaag. „We begonnen goed", vond trainer Dennis Sanches na afloop. „Maar we kwamen achter door een aantal persoonlijke fouten" Halverwege het duel leidde de thuisclub al met 2-0. Daarna gaf Tim Bogaart Terneuzen nog enige hoop, maar toen het vervolgens door een doelpunt met een buitenspelluchtje 3-1 werd, was de strijd gestreden. Pa pendrecht liep nog weg naar 5-1. OUD-GASTEL - De A-junioren van HW'24 kwamen in de hoofdklasse bij SC Gastel met de hakken over de sloot: 0-1. Trainer Honny Claessens: „We maakten het onszelf moeilijk, omdat we in de tweede helft de kansen op een hogere score lie ten liggen." HW'24 kwam al na een kwartier spelen op 0-1 door een doelpunt van Evert van den Berg en had ook daarna het beste van het spel. Terneuzense Boys Al bleek uit niet opgewassen tegen koplo per SAB Al (2-0). In het veldspel deed de ploeg van trainer Bennie Boerman niet of nauwelijks voor de nummer één on der, wel in de afwerking. Kort na de rust keek de ploeg tegen de 2-0-achterstand aan. SOUBURG - De B-junioren van HW'24 verrasten zaterdag niet alleen RCS maar ook zichzelf met een 1-3-zege. Tim Me- chelink legde met twee treffers (één voor en één na de rust) de basis voor de overwinning, die verder gestalte kreeg toen een van de RCS-verdedigers ook nog eens in eigen doel schoot. Terneuzen B1 hield in dezelfde divisie in Tilburg Longa B1 op een verdienstelijk 3-3-gelijkspel. Voor Terneuzen scoorden Michiel Standaert, Rick Moens en Bobby Adriaanse. door Fred Rabout HOEK - De grootste en mooiste spruit, het aandenken dat de at leten en atletes krijgen na de Piet Spruit Memorial, was za terdag voor Peter de Vet. De 26- jarige atleet uit Westdorpe mocht in de veertien kilometer lange stratenloop, die door het vakantiecentrum De Braakman werd gelopen, ook zijn tweede bloementuil van het trimloop- seizoen ophalen. Twee weken geleden in de Ter neuzense Bodylineloop liet De Vet zich bijna nog verrassen door de Belg Rudy van Guyse, in de Braakman gebeurde dat niet. Van begin tot eind liep hij moei teloos aan kop. De Vet, pas een jaar of vier bezig met het hardlopen na een voet balcarrière die eindigde in het tweede team van AZW, wil zich verder ontwikkelen en gaat wel licht naar het Hulster atletiek- bolwerk RKHAV. Zaterdagmorgen had De Vet nog getwijfeld of hij wel naar De Braakman zou komen. „Ik voel de me al een hele week wat grie perig. Niet echt ziek, maar wat hangerig." Toen hij snel na de start een gaatje kreeg, ging De Vet stug door. „Ik was me er wel van be wust dat het verkeerd kon aflo pen. Het ging ook wat moeiza mer op het einde, maar echte 'problemen heb ik niet gekend. Als je voorin loopt, voel je trou wens altijd wat minder pijn." Ivan Mees was de man die als tweede binnenkwam. De naam van de Belg werd twee weken geleden nog bijgeschreven in het Guiness Book of Records, toen hij samen met drie vrien den in fitnesscentrum Action Point in Zelzate honderd kilo meter op de loopband draafde. „Dat zat vandaag nog in de be nen, maar ik had Peter de Vet ook zonder die 100 uur niet bij kunnen houden" Fons Warrens, vorige week nog tweede in zijn leeftijdscatego rie, mannen 50, kwam als derde op het podium van deze Piet Spruit Memorial, genoemd naar de man die in zijn loperscarrière zo veel mensen heeft gestimu leerd. Bij de vrouwen kreeg Andrea Vermote uit het Belgische Ert- velde de grootste spruit. In to taal kwamen er 120 atleten en atletes aan de start. door Wim Broekhoven GOES - Spui kan zich in de vier de klasse van het zaterdagvoct- bal geen misstap veroorloven, omdat DFS op de loer ligt. De Zeeuws-Vlamingen houden twee punten voorsprong door de winst op Apollo: 2-0. Cadzand blijft het goed doen en won za terdag de uitwedstrijd bij Krab- bendijke: 0-1. Apollo-Spui 0-2: De koploper kwam na een kwartier op voor sprong door een schitterend af standsschot van Alex Meyer. Vlak voor rust werd het 0-2 via Martin Kalisvaart. De tweede helft was voor Apollo, maar het tijdrekkende Spui bleef tegen de onmachtige thuisploeg sim pel overeind. Hoedekenskerke-DFS 0-4: Via Jeroen Grefkens (37e minuut) en Bas Hogenstein (42e minuut) nam het veel betere DFS een 0-2 voorsprong. Sebastiaan la Grand maakte er na een kwar tier in de tweede helft wel 1-2 van, maar twee minuten later zorgde Anco van der Linde al voor de 1-3. Opnieuw Grefkens tekende een kwartier voor tijd voorde 1-4. Krabbendijke-Cadzand 0-1: De saaie partij, die eigenlijk geen winnaar verdiende, werd door een treffer van Peter Nieskens na een uur spelen in het voordeel van Cadzand beslist. Hij strafte zwak uitverdedigen van doel man De Bat af. TERNEUZEN - Ruud Cornelis is ook volgend jaar trainer van zaterdag vierdeklasser Cad zand. Het contract van de oefenmees- ter uit Breskens werd tenminste voor een jaar verlengd. Cornelis is nu bezig aan zijn tweede sei zoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39