PZC Rode kaart Atmaca deert HVV niet Sterk eindschot poloërs De Schelde Steen haalt na overwinning opgelucht adem Wiskerke klaar voor het zwaardere werk I <7 RIA doet vergeefse aanval op koppositie 16 Zeeuws-Vlaamse zondagderdeklasser wint na jaren eindelijk weer van Patrijzen Philippine van 2-0 achter op een 9-2-winst Sn uitslagen agenda maandag 24 november 2003 Mark Woodforde coach Australië Te slap Tweestrijd Breskens rekent af met trauma door Peter van Kouteren 's HEERENHOEK - Jarenlang was Patrijzen voor Breskens een niet te nemen hindernis, waar door de ploeg uit 's Heerenhoek voor de Zeeuws-Vlamingen tot een angstgegner uitgroeide. Gisteren, op eigen veld nog wel, kon Patrijzen die reputatie ech ter geen moment waarmaken. Breskens was vooral voor rust heer en meester en kwam geen moment in problemen: 0-3. Dat betekent vrijdag op de trai ning gebak voor de selectie van trainer Rinus Zegers, omdat de nul werd gehouden. En gisteren, na afloop van het duel, werden de kelen in 's Heerenhoek ge smeerd. Elftalleider Camiel van Rattingen: „Het is zeker tien jaar geleden dat we hier won nen. Ik kan me uit mijn eigen tijd als voetballer zelfs niet eens herinneren dat we hier ooit wonnen." Rinus Zegers, die onlangs zijn contract verlengde: „Ik vind dat we goed hebben gespeeld. Pas toen ze fysiek meer brachten, werden ze wat gevaarlijker. Maar echte kansen hebben ze niet gehad." Patrijzen rekende na rust af met een bar slechte eerste helft, waarin de thuisploeg ongeïn spireerd oogde en nauwelijks vooruit te branden leek. „De in stelling waarmee Breskens aan de wedstrijd begon was veel be ter", vond trainer Kees van der SYDNEY - Mark Woodforde is benoemd tot coach van het Au stralische Fed Cup-team. De Australiër zal bij het dames team hoofdcoach Evonne Gool- agong Cawley bijstaan. Woodforde assisteerde eerder dit seizoen al bij het team in de gewonnen wedstrijd tegen Co lombia. Op basis daarvan is hij nu officieel aangesteld. Austra lië speelt in april in de eerste ronde van de Fed Cup tegen Rusland. ANP/AFP TERNEUZEN - De positie van Hulsterloo aan kop van de vijfde klasse is weer verbeterd. Met minimaal won de leider van Graauw (4-3), maar de voor sprong blijft groeien. Het opvallendst in deze klasse was het scoreveHoop bij Philip- pine-Groede. Na een achter stand bij rust (0-2) won Philip pine toch met 9-2. Hulsterloo-Graauw 4-3 (2-1). In de laatste minuut werd het nog even spannend. Toen scoorde Karei Steijaert 4-3. Daarna was de tijd tekort om nog langszij te komen. Cristoph Praet (1-0), Karei Steijaert (1-1) en weer Praet scoorden voor rust. Door Titiano Staes kwam Graauw weer langszij. Daarna drukte Hulsterloo door naar 4-2 door goals van Daan van Damme en Mario Vermeirssen. Philippine-Groede 9-2 (0-2). Hoewel de ruststand anders doet vermoeden was Philippine al in de eerste helft de betere ploeg. Twee doelpunten van Bram Ver krui jsse verbloemden het overwicht. Kort voor de pauze moest Groede met tien man verder na een rode kaart. Dat brak die ploeg op. Daarna was het hek van de dam door treffers van Ostar Dieleman (4x Edwald Martijn (2x), Jim de Jongh (2x) en Stijn Guillliet. Axel-Schoondijke 2-0 (2-0). Axel was heer en meester. De ploeg domineerde vrijwel de he le wedstrijd en gaf geen kans weg. Jordy Bolleman en Joep van den Broeke tekenden voor de 2-0. De 15-jarige Kenneth Okorley maakte een verdienste lijk debuut. Vogelwaarde-Sluis 5-0 (0-0). Vogelwaarde was in de eerste helft al de gevaarlijkste ploeg, maar kon toen nog niet scoren. Na rust viel het doek over Sluis. De goals kwamen van Michel Nieuwelink (2x), Arno Wauters (2x) en Ardjan Lambert. SDO'63-Biervliet 1-1 (0-1). Pas in de negentigste minuut scoor de Dominique de Koning de ge lijkmaker voor de thuisploeg. Daarvoor was SDO'63 een paar keer dicht bij een treffer. Pascal Helmich trof het houtwerk. Ook Biervliet was gevaarlijk, via Jimmy Coone. Edo Lucieer scoorde voor rust voor Biervliet Hoofdplaat-Terhole 3-0 (1-0). Hoofdplaat domineerde, maar pas in de achttiende minuut brak Barry Sutin de score open. Na de rust ging het gelijkop, maar door Bart de Smit en weer Barry Sutin werd het toch nog 3-0. Sluijs. „We lieten Osmanovski veel te veel voetballen." De trainer, die zijn spelers al snel maande om van de goal af te voetballen, had ook een verkla ring voor het feit dat zijn ploeg in aanvallend opzicht geen vuist kon maken. Patrijzen hanteerde van achteruit de lange bal, maar sloot vervolgens niet goed bij. Van der Sluijs: „We hielden de ruimtes veel te groot." Het overwicht van de snel en goed combinerende bezoekers leidde in de eerste helft tot slechts één treffer. Esad Osma novski zette al vroeg in de wed strijd doelman Kikkert met een lichaamsschijnbeweging op het verkeerde been (0-1). Daaraan vooraf ging een zaalvoetbalach tige combinatie met Mario de Fouw en Angelo Cornelis door het centrum van de defensie. Breskens domineerde in het res tant van de eerste helft, was met een schot van Cornelis (op de paal) dicht bij een tweede tref fer, maar slaagde er voor rust niet in de marge te vergroten. Dat gebeurde na de hervatting wel, toen de thuisploeg met meer bezieling speelde. Het leidde tot een grimmiger sfeer binnen de lijnen en tot zes gele kaarten. Breskens bleef ook in die fase de slimste ploeg en zat na bijna een kwartier op rozen, toen Mario de Fouw doelman Kikkert met een mooie boogbal verschalkte. In de slotfase be paalde Angelo Cornelis met een fraaie trap over Camiel Rent meester (hij verving Kikkert na dat de doelman aan het gezicht geblesseerd was geraakt na een sliding van Dwight van Hulle) de eindstand op 0-3. Patrijzen-Breskens 0-3 (0-1). 5. Es- ad Osmanovski 0-1, 57. Mario de Fouw 0-2, 90. Angelo Cornelis 0-3. Scheidsrechter: S.E. V. Cairo ('s Her togenbosch). Gele kaartGuidoMoi- son, Camiel Rentmeester (beiden Patrijzen), Serge Nöthen, Dwight van Hulle, Esad Osmanovski, Ger- ben Schram (allen Breskens). Aan tal toeschouwers12 5. Breskens: Roy den Dunnen; Serge Nöthen, Arno Zwegers, Gerben Schram, Johnny den Besten; Björn den Hamer, Dwight van Hulle, Esad Osmanovski, Niels Pielaat; Angelo Cornelis, Mario de Fouw. door Jack Begijn HULST - Het was bij HVV'24 in de planning opgenomen: de zege op Roosendaal. Maar bij een 2-1- achterstand én een man minder leken de Hulstenaren het gedachte scenario te mogen vergeten. Toch legde HVV, on danks de rode kaart voor Ayhan Atmaca, de Brabanders op de pijnbank: 3-2. Derdeklasser HW had na de zeperd van vo rige week tegen Goes (5-0-nederlaag) iets recht te zetten, begon ongemeen fel en kwam door Percy Verlinden al snel op 1-0. De gasten stonden erbijkeken ernaar, maar kwamen toch langszij. Na een handsbal van Kieran O'Shea legde de Middelburgse scheidsrechter Van Nunen de bal op de stip. Jeroen van Beers benutte de strafschop1 -1 Nog in dezelfde minuut tekende Roosen daal nummer twee aan via Richard Braat. De grootste domper moest toen nog komen voor HW. Ayhan Atmaca wilde een actie corrigeren, heroverde inderdaad de bal, maar Van Nunen meende een charge op Bra bantse enkels te zien. De laatste man kon gaan. Atmaca was ver na afloop nog vol on begrip. „Ik ging voor de bal en had die ook. In mijn ogen was het niet eens een gele kaart waard." Roosendaal profiteerde niet. Sterker, HW ontwikkelde na rust zoveel druk dat goals niet konden uitblijven. Met twintig minuten te gaan, maakte Jorden Takiddine 2-2. Ter wijl iedereen langs de kant om zijn wissel vroeg vanwege zijn onbezonnen acties, haalde hij zijn gram door in de korte hoek raak te mikken. In de negentigste minuut werd het 3-2 via Percy Verlinden. HW'24-Roosendaal 3-2 (1-2). 10. Percy Verlin den 1-0, 25. Jeroen van Beers 1-1, 26. Richard Braat 1-2, 70. Jorden Takiddine 2-2, 90. Percy Verlinden 3-2. Scheidsrechter: P. van Nunen (Middelburg). Gele kaarten: Kieran O'Shea (HVV'24), Henny Franken en Bram van Campen- hout (Roosendaal). Rode kaart: Ayhan Atmaca (HVV'24). Toeschouwers: 150. door Aector Dooms TERNEUZEN - Het mannen- team van De Schelde leek zater dag in Terneuzen in het water- poloduel met De Rijn op een pijnlijke nederlaag af te gaan. Na de derde periode keek de ploeg van Kees Rijnhout tegen een forse 8-4-achterstand aan, maar in de resterende speeltijd van zes minuten knokte De Schelde zich naar een duur puntje: 8-8. „Het was een wedstrijd met twee gezichten", zei Rijnhout later. Ook zijn aanvoerder Cees van Houwelingen, die in de slot fase naar voren wérd gediri geerd, keek met gemengde gevoelens terug. „De derde pe riode was dramatisch slecht, maar het wanhoopsoffensief pakte gelukkig goed uit." Het was opmerkelijk dat de thuisploeg nog alles uit de kast moest halen. De Schelde kende een prima start en alles wees er op dat het een gemakkelijke klus zou worden. In de vierde minuut stond er een 2-0-voor- sprong op het bord door Cees van Houwelingen en Chris van Royen, maar nog voor het einde van de eerste periode gaf de ploeg die marge uit handen. Volgens Cees van Houwelingen werd er na de goede start te slap gespeeld. Ook de overtalsitua- ties werden niet goed uitgebuit. De 40-jarige aanvoerder besloot dan maar om het van afstand te proberen. Dat lukte. Een stui terbal verraste de doelman van De Rijn. Ondanks de 4-3-achterstand was de situatie nog niet hope- ■E V Jfi-j loos. De Terneuzense poloërs lieten er echter een slechte derde periode op volgen. Veel spelers grossierden in foute passes, er waren te veel misverstanden en aanvallend maakte De Schelde ook een zwakke indruk. De Rijn wist tot drie keer toe met venijnige boogballetjes de Terneuzense doelman Serge van Bochove te verschalken. Vlak voor het einde bracht Van Hou welingen de stand terug tot 8-4, maar veel vertrouwen was er niet meer in een goede afloop. Het beste was evenwel voor het laatst bewaard. „We hadden geen keus meer. We moesten al les of niets spelen", zei Rijnhout. De Rijn kreeg zelfs nog enkele overtalsituaties, maar deed er niets mee. In de laatste periode liet de Terneuzense jeugd zich gelden. Stefan de Die herstelde zich knap van een matige start door een onvervalste hattrick te scoren. Ook Sven Schieman door Wim de Vos SINT-JANSTEEN - Ardian Lekaj, trai ner van derdeklaser Steen, haalde opge lucht adem na het met 4-0 gewonnen duel tegen Grenswachters. „Mijn spelers hebben geduld kunnen opbrengen. Ze zijn er niet zo maar ingevlogen net als vo rige week, maar hebben de juiste mo menten afgewacht", vond Lekaj. De Zeeuws-Vlamingen wonnen vrij sim pel van de Brabantse ploeg, die te weinig inhoud had om het Steen echt lastig te maken. Voor Lekaj was de grote winst dat Steen bijna altijd rustig bleef voet ballen, waardoor de druk op de defensie achterwege bleef. Die was er vorige week tegen Roosendaal wel. Daarom koos Lekaj er nu voor zo breed mogelijk te spelen en niet blindelings de bal naar voren te spelen richting spits Werner Bisschop. „Bovendien hadden we de ploeg voor de eerste keer compleet en dat geeft uiteraard ook weer het nodi ge vertrouwen. We hebben nu wat af stand genomen van de onderste plaatsen en kunnen nu voorzichtig naar boven kij ken", denkt Lekaj, die zijn ploeg slechts één verwij t kon maken„Vooral in de eer ste helft kregen we veel kansen, zeker zes. En daarvan hebben we er slechts één benut. Dat heb ik de ploeg in de rust ook verweten. In de tweede helft hebben ze dat goed opgepakt", vond de trainer, die onlangs het diploma trainer/coach 1 haalde, maar nog geen beslissing over zijn voetbaltoekomst heeft genomen. „Ik ben nu bij Steen, bovendien heb ik een goede baan. Er zijn nog geen contacten met andere ploegen. Mijn leven bestaat uit toeval. Ik kwam bij toeval in Neder landen ook als trainer bij Steen. Ikwacht voorlopig maar even af." Tegen Grens wachters kwam Steen feitelij' nimmer in problemen. De Zeeuws-V lamingen hadden veel meer techniek en intelligen tie in huis dan de Puttenaren. Steen speelde compact en gaf de tegenstander geen kans gevaarlijk voor doelman Dan ny Oppeneer te komen. De thuisploeg daarentegen kreeg, met Gino van de Broeke en Eddy van de Bosch als gangmakers op het midden veld, de nodige scoringsmogelijkheden. Zo verscheen Van de Broeke al in de eer ste minuut voor een totaal leeg doel, maar lepelde de bal over. Ook Wouter de Neijs en Eddy van de Bosch slaagden er niet in om tot scoren te komen. Pas nadat Van de Broeke Steen in de slot- door Rinus Verberkmoes WESTDORPE - Ruud Pen- nings, trainer van zondag vierdeklasser Vlissingen, wond er gisteren na de uit wedstrijd tegen RIA geen doekjes om: „Dat we hier met 2-0 hebben gewonnen, is voor een belangrijk deel te danken aan mijn doelman. Hij heeft ons er doorheen ge sleept." Mooie woorden voor Moha- med el Bekkaoui, de Vlis- singse rots in de branding toen RIA in de slotfase de be zoekers de duimschroeven aandraaide. RIA-Vlissingen was een top per in de vierde klasse met als inzet de koppositie. En dat was merkbaar. De gemoede ren liepen vaak hoog op, maar tot excessen leidde dat niet. Verantwoordelijk daar voor was scheidsrechter Re- né Nijsse uit Oost-Souburg die het duel goed aanvoelde. Verliezend coach Rudi Riet- jens berustte in het verdict. „Ik denk dat we alles hebben gegeven. En niet hebben ge kregen waar we recht op hadden. We hebben vergeten te scoren." „Klopt", vulde Pennings aan. „Scoort RIA twee of drie keer, dan had ik daar helemaal niets van kun nen zeggen." De eerste kans in dit aantrek kelijke duel was niettemin voor Vlissingen. Die ploeg dicteerde de openingsfase en had door Roepesh Bhagola op een voorsprong móeten komen. Maar hij miste. Na een dik half uur kreeg de thuisclub via Ludwig van Gremberghe de kans op een treffer. Hij verstapte zich echter bij de beslissende uit haal. Zo kwamen beide ploe gen voor rust niet aan een doelpunt toe. En dat was ge heel in overeenstemming met het beeld van de wedstrijd. Na rust kwam daar echter al snel verandering in. De sterk spelende Vlissinger Giovan ni Siereveld teisterde het houtwerk en de rebound werd door Khaled Boufrahi ai omgezet in een treffer. (0-1), Na deze tik in de 48e minuut kroop RIA uit de schulp en zette onder regie van de sterk spelende middenvelder Nik- ki de Wolf aan voor een offen sief. De druk op het doel van Vlissingen leidde tot een kopbal van Ludwig van Gremberghe net naast het doel en een kopbal over de lat van het domein van keeper Arno Verlinde, vervanger van Steven Koster. De beste kans op 1-1 kreeg pal daarna Ludwigh van Gremberghe. Aangespeeld door Darryl Radwidjan kwam hij oog-in-oog met doelman Bekkaoui. De goa lie kwam als winnaar uit de tweestrijd. Niet veel later kwam hij goed weg toen een vrij e trap van Nikki de Wolf- IA fe via de kruin van Verlinde ij naast het doel verdween. I ,v Vervolgens eiste de Vlissing- ak se doelman een heldenrol op a toen achtereenvolgens De Wolf en Verlinde nadrukke lijk op zoek waren naar de gelijkmaker. Die kwam er dus niet. Ster- ker nog, tegen de verhouding in zorgde Valentino Blom- maert in blessuretijd voorde 0-2. Het was zijn eerste tref-ki fer in twee seizoenen. eli ie RIA-Vlisingen 0-2 (0-0). 38. Khaled Boufrahi 0-1, 90+3. Va lentino Blommaert 0-2. Scheids rechter: René Nijsse (Oost-Sou burg). Gele kaarten: Klhaled Boufrahi (Vlissingen) en Dimitrt Pluym (RIA). Aantal toeschou wers: 300. RIA: Erwin de Roover, Steven if Kesteleijn, Arjan de Mey, Bof ad Teunissen, Steven Koster (52. Arno Verlinde), Nikki de Wolff, Vincent Bendijk, Dimitri Pluym, Geertjan de Smet (72. RuudAu- denaerd), Darryl Radwidjan, Ludwig van Gremberghe. Vlissingen: Mohamed el Bek kaoui, Valentino Blommaert, Jaques Blijlevens, Giovanni Sie reveld (82. Jeffrey van Zweeden), Jamal Bouzambou, Tim van der Vlies, Djefu Sambi, Rodi Uranie, Khaled Boufrahi (85. Leroy Grootfaam), Abubakar Kourou- man, Roepesh Bhagola (65. Ja son Blommaert). .a di - Bowlen Sas van Gent. Huisteague: Roadcar-'t Stre- mijn 1 1-3, The Killers-De Rijnvaart 0-4, De Splitters-'t Stremijn 2 0-4. Stand: 1. De Rijn vaart 27, 2. 't Stremijn 2 18, 3. 't Stremijn 1 17,4. The Killers 15,5. Roadcar6,6. De Split ters 4. Hoogste gamegemiddelde mannen: Franz Roeb 175,56 pins. Vrouwen: Ann Kos ter 161,26. Paardensport Axel. Dressuur De Voosseruiters. Paarden klasse Z1: 1. Elze-Sophie Wiskerke, West- veer's L' Esperiet (Z-Bev.) 190; 2. Bianca Kors, Orayen (Oranjer.) 180; 3. Petra de Fey- ter. Noblesse (Oranjer.) 175. M2:1. Mireille Cappendijk, Power (Terneuzen) 159:2. Rasy van Harn, Oricius (Oranjer.) 157; 3. Marjo lein Maat, Champ (Oranjer.) 148. M1:1. Gino Acke, Merbo van 't Haantje (Biezenr.) 167; 2. Diana Hajee, Patoucha (Weelr.) 163; 3. Tirza Pieters, Starlight (Eenhoornr.) 160. L2: 1. Magretha Vink, Romiro (Zwinr.) 166; 2. Maaike Hamelink, Square Dimension (Scheldestad) 163; 3. Rinske de Vos, Leara (Luctor et Emergo) 160. L1: 1. Gerard van Rooyen, Starlight (Eenhoornr.) 171; 2. Ilsan- ne van der Gouwe, Odyssey (W elr.) 170; 3. Mariska Schreurs, Kelthy (Honte. 1168. Pony's Z1 cat. DE: 1. Ingrid van der Vlies, Dolcis (Vosser.) 174. M2 cat. DE: 1. Brigitte Malta, Sam (Honter.) 131. M1 cat. DE: 1. San ne van Roeyen, Johnny (Hulst) 156. L2 cat. CDE; 1. Daisy van Pamelen, Pistache (Klep- pertjes) 167. LI cat. CDE; 1. Carmen Krijgs man, Ryetemss Nomar (Honter.) 177. LI cat. AB: I.Natascha Verhoef, Black Boy (Paarde bloem) 152. Bedrijfstenniscompetitie. Poule A1: Franc- ke-Human Forces 4-4, Kints It Services-Zi 11 mant 5-3. Poule A2: K M-Staal3-5,PC.Pt ce-Rijnberg 2-6. Stand poule A: francke 15, Human Forces 3-13, Van Voren3-12,Ti JB 3-12, Kints It 3-10. Poule A2: Elopak3-1 Staal 3-15, Blommaert 3-14, PC. Place3-1 Rijnberg 3-8. Hulst, vrouwencompetitie: Poule A: Drein Veertig Plus 8-0, Tefrent-Doetternietosl Poule B: De Kloppers-Optimisten 7-1,1 Vlasbloem-Perdaen 6-2, Graauwse Mj 3 pers-Vogelvlucht 8-0. Stand poule Al t frent 5-28, Dream 4-26, Doorzetters 9 j Deltour 4-22, Veertig Plus 6-18. Poule B; De Vlasbloem 5-36, De Kloppers 31, Graauwse Meppers 5-28, Perdaen5-2 II Team 86 5-17. Volleybal Cadzand. Vierde speeldag recreatievei petitie. Poule A: The Frogs-De Zandhap 2-1La Marmite/YVC 2-GAOS 2-1, LaMai te/YVC 1-VV Tack 0-3, VCG-GSV Sluis li Stand: 1GSV Sluis 4-11,2. WTacM-H' The Frogs 4-7, 4. Zandhappers 4-6,5.I Marmite/YVC 2 4-5. Poule B: Quist/YVO zars2-1,Cadzandria-DSV 12-1Mazars-W of Life 1-1, DSV 2-Hoge Springer2-1.SU 11 1Hoge Springer 4-9,2. Quist/YVC4-8,3.1 dzandria 4-8,4. DSV 1 5-7,5. Way of LifeS Sas van Gent. Recreatieve bedrijfscompe tie. Vrouwen: Swagemakers-Esplanadal 2, Savok-Esplanada 2-1, Stoffels Cleanin Philippine 3 3-0. Stand: Stoffels Cleaning a 15, Savok 2 5-11, Swagemakers 6-9,Sa 6-9, Esplanada 6-8, Philippine 3 6-6, Esp nada 2 7-6, Gemengd: Savok/Avesta-Ab 2-1, C Line-Garage Bode 1-2, Robs Jot Stoffels Cleaning 1-2, Acke-'t KliekskeJ a Stand: Garage Bode 5-14, C Line 5-9,Sa» k/Avesta 5-9, Stoffels Cleaning 5-8, S« Jobs 5-7, Abab 5-7, Acke 4-6, 't Klieksket 1 Schelde-speler Stefan de Die (voorgrond) wordt onder water getrokken door een tegenstander in de wedstrijd tegen De Rijn. foto Wim Kooyman pikte zijn goaltje mee. Het bleek nog voldoende voor een zwaar bevochten, maar verdiend ge lijkspel. De Schelde-De Rijn 8-8. Scores De Schelde: Cees van Houwelingen (3), Stefan de Die (3), Chris van Royen en Sven Schieman. Aantal toeschou wers: 70. fase van de eerste helft op voorsprong had gebracht, was ook die druk verdwe nen. Vooral Van de Broeke kwam op stoom en met zijn twee zeer fraaie tref fers (een afstandsschot van buiten het strafschopgebied en een lobje over doel man Adri van Paassen) én een kopbal van Werner Bisschop werd het uiteindelijk niet eens geflatteerd 4-0. Steen-Grenswachters 4-0 (1-0). 34. Gino van de Broeke 1-0,49. Gino van de Broeke 2-0, 60. Werner Bisschop 3-0, 87. Gino van de Broeke 4-0. Scheidsrechter: H. Atmac (Sluiskil). Gele kaart: Gino van de Broeke (Steen). Aantal toe schouwers: 100. Steen: Danny Oppeneer; Tom Lernout (75. Pascal Lensen), Michiel Vink, Michel van de Bosch, Danny van Daalen; Gino van de Broe ke, Eddy van de Bosch, Wouter de Neijs, Peter Lernout (75. Serge Merckx); Marco Ottjes, Werner Bisschop. door Lucien Roelandt AXEL - Elze-Sophie Wiskerke maakte met Westveer's L'Espe- rie al grote indruk op de kenners in het voorportaal van de klasse Z, de klasse M2. De amazone uit Kruiningen besloot echter eerst het maximale aantal winstpun ten in die klasse te halen voor de overstap naar het zwaardere basiswerk. „We zijn er nog niet klaar voor", stelde ze enkele maanden geleden nog. Dat ze er inmiddels wel aan toe is, bewees de achttienjarige Kruiningse tijdens de dressuur- wedstrijd van de Vossenruiters. In manege Magrette reed Wis kerke bij haar debuut op dit niveau de tactmatig sterk bewe gende zwarte Beuajolais-doch- ter naar een overtuigende over winning in de klasse Z1 (190 punten). En dat terwijl ze eigen lijk niet van plan was in Axel met de tienjarige merrie te star ten. Wiskerke: „Ik had met Westveer's Reine ingeschreven, maar die was geblesseerd. Toen heb ik L'Esperie maar opgeza deld. We willen van haar graag een veulentje, daarom doe ik het rustig aan met haar. Wel regel matig trainen. Het was sinds de Levade pas de eerste keer dat ik met haar in een wedstrijd m kwam, maar het pakte goedii Ze gaf een lekker gevoel i werkte uitstekend mee." In de klasse L2 vormden Magre tha Vink met Romiro, Maa» Hamelink met Square Dim® sion en Rinske de Vos met Lea de hoofdnummers, die een n me voldoende scoorden vooref winstpunt. Vink toonde met Romiro uiteindelijk 166 punten de beste van® sterke kopgroep. De scoreM voor de Nieuwvlietse amaz® nog hoger kunnen uitvallen® - ze bepaalde onderdelen niet j gehaast had afgewerkt. «I protest van de ruin als gevolg' Jury-lid Peter Kostershadw' lichte toer heel wat talentvol paarden gezien. „Voor sonun'l i van die combinaties komt promotie te snel. Daardoor W jeookdatgroteverschilinde brieken." lt -maandag Damn^ Wereldkampioenschap voor Opening om 12.00 uur, om vrouw®! 13.00 Esad Osmanovski zet een aanval op voor Breskens en is Peter de Jong (links) en Hubèr Rentmeester te snel af, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 38