Sinterklaas heeft druk programma Clinge klapt de handen stuk Hoek zoekt nieuwe locatie postkantoor Voor de prinsen is het feest al begonnen BIEDING 3 HALI Tunnel visie Nieuwe eigenaar wil in Hulst blijven staan VAN DE WEEK Auto belandt in sloot Kom naar onze kerstshow zeeuwse almanak folitie zoekt getuigen van aanranding Rust Maritima UNCER to Mj de Mitsubishi deale UITGESTELDE BETALING TOT 2005 Clownshoofd ZEEUWS-VLAANDEREN november 2003 ielangstelling jroot voor wonen «Waterfront Casino Brood 2 BETAL Bij uw Golff supermarkt! door Edy de Witte HULST - Sinterklaas moest er afgelopem weekeinde flink de vaart inzetten. Vooral zaterdag deed de goedheiligman in Zeeuws-Vlaanderen de nodige plaatsen aan. Zondag werd nog een bezoek gebracht aan Hulst en Koewacht. Zaterdagmiddag meerde de pakjesboot eerst aan in de haven bij de vismijn in Breskens. Een muziekpiet strooide met muzi kale noten, de Pieten met peper noten. Er volgde een gezellig samenzijn in de Vismijn. Woens dagavond 3 december komt Sint nog eens terug naar Breskens om samen met de kinderen in een lampionnenoptocht door het dorp te trekken. Na Breskens voer het Spaanse gezelschap naar Sluis. Dertien acrobatenpieten maakten er bij de intocht in de Kaai een kleur rijk spektakel van. Het gezel schap ging nog even binnen bij de ouderen in bejaardenhuis Rozenoord. Intussen zong bur gemeester J. Sala bij het stad huis met de kinderen sinter klaasliedjes totdat de Sint kwam. Na een bezoek aan Eede, Oost burg, Schoondijke en IJzendij- ke stond de intocht in Philippi ne op het programma. Eerst was er een rondgang achter fanfare St.Cecilia. Ruim 200 kinderen zongen de Spaanse bisschop toe in gemeenschapscentrum de Kaaie. In Axel wachtte de Chis- telijke drumfanfare Hosanna de Sint op bij de Boslaan. Maar liefst 35 zwarte Pieten en ook le den van ponyclub de Klepper- tjes sloten in de stoet aan. Bij aankomst op de markt werd daar nog een nep-Sinterklaas in de boeien geslagen. Hij had het gemunt op de cadeautjes voor de kinderen. Na een wandeling langs de kra men op de weekmarkt werd ver der getoerd naar Sint Jansteen. Hier speelde de fanfare Sint Jan passende liedjes. In De Warande kon de Sint even tot rust komen. De kinderen brachten een pro gramma met liedjes en voor- drachtjes. Zondagmiddag stonden heel wat kinderen bij de buitenvest in Hulst Sinterklaas in de regen op te wachten. In een oude boe renwagen werd een rondrit ge maakt. Burgemeester J.F. Mul der tekende voor de ontvangst op het bordes van het stadhuis. In het stadskantoor stond een lange rij wachtende kinderen die bij de Sint om een cadeautje mochten komen. Tenslotte werd gisteren Koewacht nog aange daan. Volgend weekeinde besluit Sint zijn bezoek aan Zeeuws-Vlaan deren met onder meer intochten in Zaamslag, Zandstraat, Bier vliet, Zuiddorpe, Kloosterzan- de, Heikant, Nieuw-Namen en Clinge. SINT KRUIS - Na een eenzijdig ongeval, zaterdagmiddag op de Kerkweg in Sint Kruis, is een 27-jarige automobiliste uit de gemeente Sluis per ambulance voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis. Zij reed over de Kerkweg in de richting van Sint Kruis en ver loor de controle over haar auto. Ze raakte van de weg, de auto sloeg over de kop en kwam on dersteboven half in de sloot te recht. De vrouw wist zelf uit de auto te kruipen, maar moest toch voor onderzoek naar het ziekenhuis. Advertentie Ift M" tuincentrum Berlagestraat 1 Vlissingen 0118 470400 [ERNEUZEN - De belangstel voor de twee woontorens an het project Waterfront aan e Schelde,."'k in Terneuzen is aorm. Dat bleek zaterdag tij- linseen open dag. heinde en verre kwamen aim 150 kooplustigen kijken aar de bouwlocatie op de nats van de voormalige water- Het bouwplan was jaren- omstreden; omwonenden «testeerden er fel tegen. Maar hiddels is de bouw in volle ing. Waterfront telt veertig ipartementen, waarvan er in- liddels zeventien zijn ver acht. Op tien rust een optie, (eerste uren van de open dag, houden in het voormalig me- Kch centrum naast de bouwlo- fc, waren bestemd voor de •pers. Zij ontmoetten daar lor het eerst hun toekomstige wen en kregen informatie van Nemer Gebroeders Van der 'len leveranciers van de keu- i, vloer- en wandtegels, ver- ïrmingsinstallatie en andere len. sarna werden de deuren open- steld voor andere tangstellenden, die massaal (stroomden. 'kopend makelaars Roelofs Kindt en Biesbroeck toonden "ontwerpen van zes verschil de types appartementen. Al- typos beslaan één of twee ver dingen. De prijzen beginnen jruim drie ton. Vele prinsen, keizers en raden van elf vieren met de Kloorianen het 44-jarig jubileum. door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - Carna valsstichting De Kloorianen uit Kioosterzande heeft de smaak al goed te pakken. Zaterdag avond trilde zaal De Linde op haar grondvesten. De Klooster- se carnavallers vierden hun 44- jarig jubileum. Prinsen, keizers en hun gevolg van dertien be vriende leutstichtingen uit Zeeuwse en Belgische zottenrij- ken deelden mee in de feest vreugde. Ook regionale bouwgroepen waren aanwezig. Enkele blaas kapellen toeterden er vrolijk op los. Orkest Tune creëerde met klassieke carnavalskrakers een ouderwets polonaisefestijn. Voordat het feest losbarstte, kregen de aanwezige hoog waardigheidsbekleders vijf mi nuten de tijd om de Kloorianen, met prins Ginus de Eerste aan het hoofd, nog eens extra in het zonnetje te zetten. Om niet te veel in geleuter te verzanden, hield ceremonie meester Martin Joos met een ei erwekker de spreektijd bij. Gin us en zijn aanhang kregen heel wat superlatieven over zich uit gestrooid. De prins zelf zwaait dit seizoen voor de elfde keer de Advertentie LANCER f W pak kennis met de nieuwe Lancer. Een vertrouwde naam in een 'compleet nieuw en sportief jasje. "RIJDT AL EEN -ANCER SEDAN/STATION WAGON V.A. 18.795,- scepter over de Kloorianen. „En dat is niet niks", sprak prins Peet van de Vogelpiek uit Vogel waarde. „Elf jaardekar trekken is in ons jargon eveneens een ju bileum. Daar mag je Ginus ge rust wat extra veren voor toe steken." Geheel in de ludieke stij 1 van het feest bood Peet zijn jubilerende collega een zak veren aan. Voor prins Robbie van de Hulster Vossen en Prins Kriek de Acht ste van de Kriekeputters uit Clinge was dit optreden voor het grote publiek tevens de vuur doop. Zij werden ruim een week geleden in hun leutbolwerk ge kozen tot nieuwe vorst. Prins Ad van de Djerken uit Graauw zag voor Ginus, die na dit carnaval zijn steek en cape aan de kapstok hangt, wel een nieuwe job in het verschiet. „We kennen je als een geweldige prins die geregeld de clown uit hangt. Het narrenpak zal je straks zeker niet misstaan", grapte hij. Het cadeau, een clownshoofd op een schaal, sprak boekdelen. Van prins Leonardo van de Betekoppen uit Sas van Gent kreeg Ginus de gouden biet, de hoogste onder scheiding der Betekoppen, uit gereikt. Alle sprekers kregen van Ginus een jubileumschappelier (me daille) omgehangen. En toen kon eindelijk het feest begin- foto Wim Kooyman nen. Ginus slaakte een zucht van verlichting. Laat nu de schuimkragen maar aanruk ken", riep hij de zaal toe. Na en kele polonaises onderbrak voorzitter Th. De Waal van de Kloorianen echter het feestge druis. De jubilerende carnavalsstich ting zelf had voor haar prins ook nog een verrassing in petto. Ginus werd onder luid gejuich benoemd tot keizer van de Kloorianen. •"cl BPM/BTW, excl verwijderingsbijdrage, kosten rijklaar maken, af Schiphol-Rijk Brandstofverbruik Lancer J™6*1 f.0 1/100 km (1 op 14,3), CCL-emissie 166. Elke nieuwe Mitsubishi personenauto heeft 3 jaar Multigarantïe/ lift ^ervice 'Aanbod via Prime Line, geldig t/m 31 december 2003, 0% rente t/m 6 januari 2005. Minimum bedrag maximum bedrag 12.500,-. Eenmalige kosten 99,-. Toetsing BKRTiel. Wijzigingen voorbehouden. door Jeanette Vergouwen CLINGE - Gemeenschapscen trum Malpertuus in Clinge barstte zaterdagavond uit zijn voegen, toen Weldoen door Ver maak met vrolijke deuntjes de Bonte Avond opende. Er kon echt geen stoel meer bij. Het publiek was meteen in de ban van het prachtige decor. De presentatoren Martijn Willaert en Anniek Schoenmaekers leg den uit dat het decor te maken had met de buurtschap het Zee gat: een kolk in het water, de Zestigvoetkreek, de Teerling- straat en andere bekende loca ties en beelden van Clinge. Ook Sloeber ontbrak niet op het de cor. Wethouder Ede D eckere mocht daarna het Sloeberbeeld ont hullen; Erwin Vermeulen ver tolkte de rol van Sloeber, die door gemeentewerklieden het podium was opgereden. Het onderdeel Clingse Idols sloeg bijzonder aan. Er waren videobeelden met opnames van de eerste ronde, waarin Ronny van Goethem als Clingse Rocker optrad en Benny Stienen als een 'madam' het podium betrad. De finalisten van de Clingse Idols, Kim de Blijzer, Benny de Vet, Patrick de Wilde en Carl Boeijkens kregen de handen op elkaar. Uiteindelijk werdBenny de Vet winnaar met het lied Land van Maas en Waal. Ook de hoogzwa igere Kim de Blijzer, eerst solo en daarna in duet met vader Freddy, oogstte veel ap plaus. De sketches werden vol verve gebracht door Ivon de Vet en Marina Lambrechts, die herin- Marina Lambrechts en Ivon de Vet halen op ludieke wijze herinneringen op uit hun jeugd. foto Wim Kooyman neringen ophaalden uit hun jeugd. Edy Pauwels en Arnold de Burger hadden een remedie om van nierstenen af te komen: met een fiets met platte banden over de kalleseien van de Belse Klinge rijden. Cristianne Wil laert had een geslaagde act met een stofzuiger. Cijril Peeters, hoe kon het an ders, vertelde als visser verha len die absoluut geloofwaardig zijn, maar nam ondertussen ook de Clingse wethouders op de korrel. Ook de muzikale bij dragen kon den de goedkeuring van het pu bliek wegdragen. Het zingen werkte zo aanstekelijk dat ie dereen uit volle borst het slot lied De Cling van Benny de Vet meezong. De organisatie kijkt terug op een succesvolle Bonte Avond. „Maar als we niet uitkijken, gaan we aan het succes ten on der. De zaal is te klein. We moe ten echt gaan denken aan een grotere zaal, of twee maal na el kaar optreden", zegt Cijril Pee ters. „Heel wat meer Clingenaren hadden er bij willen zijn. We gaan dat eens rustig laten bezin ken. Voor 2004 vinden we wel een oplossing." De tunnel zou ons dichter hij elkaar brengen. Toch is in de hoofden van veel Zeeuwen de knop nog niet helemaal om, blijkens de ervaring van een lezeres uit Zeeuws-Vlaande ren. Ze vroeg laatst bij het ANWB-kantoor in Middel burg om informatie over een korte vakantie naar Athene. Ze werd geholpen door een vriendelijke, blonde jonge dame die haar alle inlichtin gen verschafte. Toen de leze res vroeg of ze de reizen ook bij het ANWB-kantoor in Terneuzen kon boeken, ant woordde zij dat dat zeker kon. ,,U hoeft daarvoor echt niet van het eiland af." door Harold de Puysseleijr HOEK - De dorpsraad van Hoek sleutelt druk aan een oplossing om het postkantoor te behou den. Het dorp zit sinds 1 novem ber onverwachts zonder post kantoor omdat de cadeaushop aan de Molendijk, waarin de voorziening was gevestigd, plotseling de deuren sloot. t Met name de oudere bevolking van Hoek mist sinds drie weken de diensten van het postkan toor. „Als ik niet thuis ben als er een pakketje wordt bezorgd, moet ik dat nu gaan ophalen in Terneuzen", zegt inwoonster P. Timmerman. Volgens G. van Boom van de dorpsraad is de raad druk doen de om een oplossing te vinden. „Vorig jaar nog hebben we een actie gehouden om het postkan toor te behouden, omdat er sprake van was dat het een ser vicepunt zou worden met veel minder diensten. Wij hebben ons er toen sterk voor gemaakt het postkantoor als volwaardi ge voorziening open te houden. In die periode liet de directeur van Postkantoren BV ons we ten, dat wij ruim van tevoren zouden worden ingelicht als er verandering in de situatie zou komen." Dat is echter niet ge lukt omdat de cadeaushop aan de Molendijk door omstandig heden plotseling de deur sloot. Postkantoren BV zoekt nu naar een nieuwe locatie. De dorps raad dringt opnieuw aan op be houd van een volwaardig post kantoor. „We hebben er ook op gewezen dat recreatiecentrum De Braakman in de nabijheid ligt, waar in de zomer duizen den toeristen verblijven. Als die gebruik kunnen maken van een postkantoor in Hoek, heeft dat ook een positieve werking op de rest van de middenstand hier." Uitbater frituur eist vaste stek iiorSheila van Doorsselaer IÜLST - De uitbater van de jetkraam op het ba ven- jfplein in Hulst e>-+ vanburge- jester en weth eters een vas- itandpla?' voor zijn frituur, ijn con' et loopt in maart af, uar (I startende ondernemer ril koste wat kost in Hvdst blij- U, desnoods op een andere landplaats. tract met een jaar te verlengen. Nadat de vorige uitbater van de frituur was gestopt, nam J. Boe- ding kort geleden de zaak over. Hij kocht een nieuwe kraam, die hij liet overbrengen vanuit het Friese Jubbega. Op 5 oktober opende hij zijn nieuwe kraam; afgelopen weekeinde was het tweede dat hij geopend was. „De aankoop van de nieuwe kraam was een hele investering en die heb ik natuurlijk niet voor niets gedaan", zegt Boe- ding. „Ik wil graag op het plein blijven staan, maar als dat niet kan, dan eis ik dat de gemeente mij een nieuwe permanente standplaats geeft. Ik wil sowie so niet weg uit Hulst." Hulst voert al langer strij d tegen 'losse' frietkramen in de stad. De frituur aan de parkeerplaats van meubelbedrijf Morres Wo nen moest enige tijd geleden het veld ruimen. Ook Frituur Hulst aan het Stationsplein moest weg. De tot frituur omgebouw de SRV-wagen stond daar al sinds 1994. In 2002 moest het frietkot op last van het college het serveerluikje sluiten. De twee uitbaatsters kregen een af koopsom van 13.613 euro. Dat was het resultaat van moeizame onderhandelingen tussen de ge meente en de frietbaksters. Het college noemde de frituur- wagen een obstakel, rekening houdend met de te verwachten grotere verkeersdrukte na de opening van het achtergelegen BACK-winkelcomplex. Daar naast, zo drukte het college zich voorzichtig uit, vond het dage lijks bestuur de wagen 'zowel constructief als visueel nodig aan vervanging toe'." Voor de frituur aan het 's-Gra- venhofplein gaat dit niet op, omdat Boeding een moderne kraam heeft aangeschaft. En omdat hij op een brede stoep staat, heeft het verkeer geen last van hem. i verband met de BAM-plan- 0i voor het noordwestelijk (el van de binnenstad, waar ik het 's-Gra ver hofplein ligt, aide frituur m .eten verdwij- ».Maar omdat de BAM-plan- gvan tafel zijn, besloot het siege in maart dit jaar het con- KNEUZEN - De politie is op nek naar getuigen van een aan- Bnding, die vrijdagavond 14 »ember plaatsvond in Ter- tfUiv- ppdie avond werd een Terneu- Bise vrouw tussen kwart over Sten en half acht in de Chur- jffllaan lastiggevallen door inonbekenf gebleven man. De touw fietste over het fietspad aast de Churchilllaan toen ze ioor een fietser tot stoppen rad gedwongen. Ze werd door urn betast en de onbekende Side haar seksueel getinte vra- t k vrouw kon wegfietsen en roeg een voorbijganger om lip. De politie brengt dit be- icht in het belang van het on- szoek pas een week later naar aten, aldus een woordvoerder, kpolitie wil graag in contact men met de voorbijganger. Ij en andere getuigen kunnen th melden op het politiebu- in Terneuzen of via het te- sonnummer 0900-8844. Advertentie wit of bruin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33