7 Sinterklaas zet voet op Kamperlandse bodem Iedere boom zijn eigen verhaal Plan zorgcentrum Ter Weel aangepast AANBIEDING Nieuw bestuur moet ruzie tussen Thoolse organisaties oplossen Maritima 3 HAL» 2 BETAL )oese inhaalslag gebruiksvergunningen met bijna vier jaar vertraagd VAN DE WEEK T unnelvisie Kom naar onze kerstshow zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN maandag 24 november 2003 Iromfietser ubbel bekeurd WÊÊÊÊÊÊÊÊÊm Drie mannen aangehouden na steekpartij Hans Moerman toont foto's UITGESTELDE BETALING TOT 2005' Casino Brood Bij uw Golff supermarkt! Beleggersavond J brandweer kan controle niet aan orCarla van de Merbel OES - Als de Goese brandweer niemand bij krijgt voor het ulroleren van panden, duurt it nog tot in de tweede helft 2009 voor de inhaalslag bij li verlenen van gebruiksver- Iningen is afgerond. Twee uanden geleden was al duide- jli dat de gestelde einddatum 1 januari 2006 niet gehaald worden. Uit berekeningen inde brandweer blijkt nu dat - ider extra personeel - de ge ilde termijn met ruim drieen- ill jaar wordt overschreden. gebruiksvergunning geeft dat een pand aan de eisen a brandveiligheid voldoet, iele jaren geleden heeft de 1UININGEN - Een 16-jarige «gen uit de gemeente Rei- jiswaal is in de nacht van za- erdag op zondag bekeurd voor pen onder invloed en rijden (der helm. «jongen werd rond 1.00 uur (gehouden op de Hansweert- ütraatweg in Kruiningen. Hij anderhalf keer de toege- ane hoeveelheid alcohol te (ben gedronken. Hij kreeg keen rijverbod van twee uur. :;de jongen op de brommer za- twee passagiers, waarvan 3 ook zonder helm. Ook die Hg daarvoor een bekeuring. Advertentie 1 f tuincentrum Serlagestraat 1 Viissingen 0118 470400 BORSSELE - Bij een steekpartij in Borssele is in de nacht van zaterdag op zondasg een 28-jarige man uit de gemeente Bor- sele gewond geraakt. De politie heeft drie aanhou dingen verricht. Omstreeks 02.00 uur kwam er een melding bin nen bij de politie over overlast van personen op straat. Even later kwam er van dezelfde locatie een melding van een vecht partij binnen. Bij deze vechtpartij zou een per soon neergestoken zijn. Toen de politie ter plaatse kwam, trof men de man Bloedend op de borst aan. De man werd overge- bracht naar het zieken huis in Goes. De politie kwam met meerdere eenheden ter plaatse omdat de onenig heid dreigde te escaleren. Dit onderzoek bleek dat de ruzie was ontstaan als gevolg van een eerder re latieprobleem. Drie man nen van 21, 33 en 49 jaar, allen uit de gemeente Bor- sele, aangehouden en overgebracht naar het bu reau voor verhoor. De 21- jarige man is in verzeke ring gesteld. gemeente Goes extra geld uitge trokken om haast te kunnen ma ken met de afgifte van de ver gunningen. De brandweer krijgt het echter niet voor elkaar voor de gestelde datum van 1 j a- nuari 2006 alle panden te heb ben gecontroleerd. De oplopen de achterstand wordt onder meer veroorzaakt door grote, ingewikkelde projecten die veel controletijd vergen. Verder neemt de procedure rond de ver gunning soms meer tijd in be slag dan de daarvoor gestelde twintig uur, bijvoorbeeld als aan panden aanpassingen moe ten worden gedaan om aan de eisen te voldoen. Brandweercommandant P. van Dijk geeft in zijn rapportage aan dat het overgrote deel van objecten waarvoor nog een ver gunning verleend moet worden, gezien de aanwezigheid van pu bliek, valt in de categorie 'zeer gewenst'. Volgens de bereke ning van Van Dijk zullen er in 2004 58 vergunningen inhaal slag en 12 nieuwbouw afgege ven worden. Hij schat het jaar lijkse aantal inhaalslagver gunningen op gemiddeld 55, waarmee hij uitkomt op een einddatum na medio 2009. Ook de controle op vergunningen loopt gevaar. Met de huidige ca paciteit loopt die terug naar één controle in de drie jaar, aldus Van Dijk. De brandweercommandant pleit daarom in zijn rapport voor een extra man/vrouw. De inhaalslag kan dan per 1 j anuari 2007 zijn afgerond en ook de controle kan dan vaker plaats vinden. De brandweer had eer der al om personeelsuitbreiding y "O--v: -;-•> -- Sinterklaas bij zijn aankomst in Kamperland. foto Willem Mieras door Carla van de Merbel KAMPERLAND - Het is nog geen 6 de cember dus Sinterklaas reist nog volop door het land. Zaterdagmiddag deed hij met zijn Pieten onder meer Kamper land aan. Het is druk op de kade bij de landbouw- haven in Kamperland. Kinderen en ou ders wachten gespannen op de komst van de Sint. Zijn schip nadert langzaam de steiger. De zwarte pieten aan boord zwaaien naar de kinderen op de wal. Klungelpiet haalt rare capriolen uit en tot ieders schrik valt-ie overboord, in het koude water. Gelukkig kan hij zwemmen en weten de andere pieten hem weer aan boord te hijsen. Op de ka de speelt junior drumcorps Johan Friso uit Middelburg 'Zie ginds komt de stoomboot'. Sint komt van boord en loopt, gevolgd door zijn pieten, de Kamperlandse bo dem op. Gelukkig gaat het goed met Klungelpiet, zo vertelt de goedheilig man. „Tja, een ongelukje kan gebeuren. Maar hij ligt nu lekker warm binnen in het schip." Sinterklaas klimt op het paard dat op de kade al op hem stond te wachten. In optocht gaat het dan via de Veerweg naar het Casembroothuis. Daar wordt een kindermiddag gehouden voor kin deren tot en met groep 3. Van 15.30 tot 17.00 uur is het de beurt aan de oudere kinderen, van groep 4 tot en met 8. Zij leven zich uit in de kinderdisco in jeugdsoos De Sik. Sinterklaas was zaterdag ook te gast in een aantal andere plaatsen in de regio, waaronder Kruiningen, Hansweert en Sint-Maartensdijk. KAPELLE - In de hal van het gemeentehuis van Kapelle is vanaf vandaag een foto-exposi tie van Hans Moerman te zien. De expositie heeft als titel 'Door de lens van de camera krijgt het zien een andere betekenis'. Moerman maakte de foto's tij dens reizen door Azië, Zuid- Amerika en Afrika. De tentoonstelling is tot en met vrijdag 19 december te zien tij dens de openingstijden van het gemeentehuis. Advertentie ^aak kennis met de nieuwe Lancer. Een vertrouwde naam in een tompleet nieuw en sportief jasje. "RIJDT AL EEN LANCER SEDAN/STATION WAGON V.A. 18.795,- aiiiliiiiiiilli I I LANCER. THE NEW MITSUBISHI ishi-motors.nl BPM/BTW. excl. verwijderingsbijdrage, kosten rijklaar maken, af Schiphol-Rijk. Brandstofverbruik Lancer 7 1/100 km C °P 14.3). CO,-emissie 166 Elke nieuwe Mitsubishi personenauto heeft 3 jaar Multigarantie/ ■oM- rv'ce- "Aanbod via Prime Line, geldig t/m 31 december 2003, 0% rente t/m 6 januari 2005. Minimum bedrag "Milium bedrag 12.500,-. Eenmalige kosten 99,-. Toetsing BKR Tiel Wijzigingen voorbehouden. door Famke van Loon SCHUDDEBEURS - Het is zwaar spitwerk, zo in die drassi ge klei. Maar de vierjarige Ro bin staat zijn mannetje wel. Met zijn eigen schep gooit hij de grond op de wortels. En plant zo de jonge eik die hij samen met zijn broertjes en neefje van zijn opa Hugo Doeleman krijgt. Ze krijgen zo een eigen plekje op Schouwen-Duiveland. „De kin deren wonen niet in Zeeland, maar ze komen hier erg graag." In het Bos van de Toekomst bij het landgoed Mon Plaisir in Schuddebeurs is zaterdagmor gen een hoop volk op de been. Het miezert, maar getooid in kaplaarzen en warme kleding trekt de stoet vol goede moed het bos in. Want er is een hoop werk aan de winkel. Niet min der dan 63 bomen moeten wor den geplant: mede vanwege de warme, droge zomer moeten jonge bomen, die in maart zijn neergezet, opnieuw geplant worden. Daarnaast gaan nog eens 23 nieuwe eiken, essen, beuken en tamme kastanjes de grond in. Maar niet alleen de grote op komst maakt deze plantronde in het Bos van de Toekomst bijzon der. Het zijn tevens de laatste jonge bomen, die op deze plek terecht komen. En groot mogen worden. „Het bos is vol", zo stelt Dirk Fluijt van Staatsbosbe heer. Want willen de bomen ook over een paar jaar nog de ruimte hebben om te groeien, dan kan er niks meer bij. De volgende bomen zullen in het nieuwe Bos Robin schept gretig grond op de wortels van de jonge eik, die voor hem en zijn broertjes en neefje wordt geplant in het Bos van de Toekomst. foto Dirk-Jan Gjeltema van de Toekomst bij Dishoek op Walcheren de grond in gaan. Veel gezinnen, maar ook organi saties als de gemeente Schou wen-Duiveland en Staatsbos beheer zelf, hebben daarom deze laatste kans op Schouwen- Duiveland aangegrepen om ie der met hun eigen reden een boom voor de toekomst neer te zetten. Want iedere geplante boom in het Bos van de Toe komst heeft zijn eigen verhaal. Organisaties laten een boom groeien ter ere van een jubileum, terwijl anderen een eik of beuk hebben neergezet ter nagedach tenis aan hun overleden ouders of kinderen. „De boom geeft verbondenheid aan een voorval, verbondenheid met elkaar en verbondenheid met de natuur", aldus Fluijt. Een kort optreden van het Christelijk Gemengd Koor 'Vooruit Zij Ons Streven' uit Oosterland brengt even de planters samen. Maar al snel zwermen ze uit over het terrein om hun verhaal aan een nieuwe boom te verbinden. Dat verhaal voor de familie Doeleman is toekomst. De jonge eik wordt neergezet voor de kleinkinderen: Robin (4), Da- gevraagd, maar die is in het voorjaar geschrapt. Het korps moet volgend jaar zelfs 15.000 euro bezuinigingen. De commissie middelen van de gemeente Goes bespreekt de achterstand bij het verlenen van gebruiksvergunningen komen de donderdag. Deze vergade ring wordt gehouden in het stadhuis van Goes en begint om 19.00 uur. niel (2) en de dit jaar geboren Thijmen en Christiaan. Want hoewel ze hier niet meer wonen, hebben ze zo toch blijvend een plek op de grond, waar hun wor tels liggen. Lachend van oor tot oor draagt Robin al scheppend zijn steentje bij aan deze plan ting, die voor de familie een ex tra eigen, persoonlijk tintje krijgt. Onder de wortels ver dwijnt de placenta van Thij men. Doeleman: „Die is be waard en gaat er nu bij als vruchtbaar goedje. Zodat deze boom maar groot en sterk mag worden." door Carla van de Merbel GOES - Het plan voor een nieuw woonzorgcentrum van Ter Weel aan de Beukenstraat in Goes is aangepast. Daarmee wordt te gemoet gekomen aan bezwaren van omwonenden. Ook de ver gunning voor de kap van 22 bo men is, op verzoek van bewo ners, ingetrokken. Het woonzorgcentrum komt op de plaats waar nu tien bejaar denwoninkjes staan. Het cen trum krijgt 63 appartementen; tien voor de verkoop, de rest voor verhuur. Ter Weel werkt hierbij samen met Marsaki, de gezamenlijke ontwikkelings maatschappij van woningcor poraties in de regio, waaronder RWS. Het gebouw gaat bestaan uit drie tot vier bouwlagen en krijgt een half verdiept aange legde parkeerkelder. De tien koopappartementen komen aan de Beukenstraat te liggen. Een belangrijke aanpassing van het bouwplan Beukenstraat 64- 82 is het schrappen van de 'poot' aan de west/noordzijde van het plan, richting Lijsterbesstraat. In deze poot zouden twaalf ap partementen komen. Door ver schuivingen en aanpassingen aan het hoofdgebouw behoudt het project toch de geplande 63 appartementen en wordt tevens tegemoet gekomen aan de be zwaren van bewoners van de Lijsterbesstraat. Door de aan passingen krijgt ook het appar tementengebouw aan het Laan tje van Westdorp meer lucht. Naar verwachting zijn in maart of april alle procedures afge rond en kan er een bouwvergun ning verleend worden. Een aantal omwonenden van het betreffende perceel aan de Beukenstraat had ook bezwaar gemaakt tegen de verleende vergunning voor de kap van 22 bomen. De bezwaren betroffen onder meer het premature sta dium waarin de vergunning is verleend. De gemeente stelt de bezwaarmakers nu in het gelijk. Als de procedures zijn afgerond en de bouwvergunning is ver leend, wordt gekeken of en wel ke bomen moeten verdwijnen. De gemeente had eerder al de bomenkap uitgesteld, onder meer na protest van de Goese fractie van D66. De commissie grondgebied van de gemeente Goes bespreekt vanavond het plan voor het nieuwe woonzorg centrum aan de Beukenlaan. Deze openbare vergadering wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 uur. Advertentie wit of bruin k ii door llona Vette i SINT-MAARTENSDIJK - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen vindt dat er één nieuw bestuur moet komen voor kin derboerderij 't Lamsoortje en multifunctioneel centrum Scal- dis Naturalis (MFC) in Sint- Maartensdijk. De samenwer king tussen de huidige twee be sturen verloopt zo slecht, dat de kinderboerderij de gemeente om hulp heeft gevraagd. Het college schrijft in een brief aan de gemeenteraad dat eerst een interim-bestuur de haal baarheid van een fusie tussen kinderboerderij en MFC moet onderzoeken. Blijkt dit inder daad haalbaar, dan kan een nieuw bestuur er voor zorgen dat er meer activiteiten in het MFC worden georganiseerd. Deze 'Stichting Vrienden van 't Lamsoortje' moet volgens het college hiermee de kinderboer derij in stand houden en verder ontwikkelen. Voor 't Lamsoortje is het onmo gelijk geworden om te blijven bestaan zonder subsidies van de gemeente. Sinds de cliënten van het Gors de kinderboerderij niet meer draaiende houden, zijn de problemen nog groter gewor den. Verder vindt het bestuur dat de beheerder van het MFC, Stichting Leefbaar Platteland, te weinig activiteiten organi seerde waardoor 't Lamsoortje ook te weinig bezoekers krijgt. Vanwege de financiële proble men klopte de kinderboerderij eerder dit jaar aan bij de ge meente, die het onderzoeksbu reau Area Consult inschakelde. Het concludeerde een aantal maanden geleden al dat de pro blemen tussen 't Lamsoortje en MFC veroorzaakt worden door 'de onveïenigbaarheid van ka rakters van diverse personen in de beide besturen'. De zaak wordt verder bemoeilijkt omdat er geen heldere afspraken wa ren gemaakt over de samenwer king, aldus Area Consult. De kinderboerderij zat naar ei gen zeggen niet te wachten op het rapport maar op concrete plannen en geld van de gemeen te. Het bestuur van 't Lam soortje dreigde de gemeente vo rige week met sluiting van de kinderboerderij als er niet snel een oplossing zou komen. Het college komt nu met het voorstel voor een nieuw bestuur maar schrijft in de brief ook dat het eigenlijk geen 'primaire taak' van de gemeente is. „Het is te eenvoudig van het bestuur van de kinderboerderij om we derom de nood te klagen bij de gemeente als ze zelf zaken niet voor elkaar krijgt." Het college benadrukt nogmaals dat het hier gaat om een particulier ini tiatief. De problemen van 't Lamsoortje komen vanavond aan de orde tijdens de commis sie gemeentelijke ontwikkeling. Deze vergadering is in het ge meentehuis in Sint-Maartens dijk en begint om 19.30 uur. SINT-ANNALAND - De Ver enigde Thoolse Beleggingsstu dieclubs (VTB) houdt morgen een beleggersavond in gemeen schapscentrum De Wellevaete in Sint-Annaland. De avond be gint om 20.00 uur. De tunnel zou ons dichter bij elkaar brengen. Toch is in de hoofden van veel Zeeuwen de knop nog niet helemaal om, blijkens de ervaring van een lezeres uit Zeeuws- Vlaande ren. Ze vroeg laatst bij het ANWB-kantoor in Middel burg om informatie over een korte vakantie naar Athene. Ze werd geholpen door een vriendelijke, blonde jonge dame die haar alle inlichtin gen verschafte. Toen de leze res vroeg of ze de reizen ook bij het ANWB-kantoor in Terneuzen kon boeken, ant woordde zij dat dat zeker kon. „U hoeft daarvoor echt niet van het eiland af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23