PZC Koppejan maakt niet eens eerste minuut vol IJshockey oude stijl Vereecken houdt traditie in stand CQ wacr €1 f§z o [rTi@ Statisch Swift kan de korf weer eens moeilijk te vinden 22 Tjoba gaat zware tijden tegemoet na nederlaag tegen Souburgers: 16-19 Tl fe) J u J bcT RUGNUMMER Ockenburgh gemakkelijk ronde verder maandag 24 november 2003 Keelontsteking Opsteker Paardenkracht Vierde klasse Verrast Fortis klaar voor het grote werk door Rudy Boogert GOES - Het seizoen begint nu pas echt voor Fortis. De Sou- burgse korfballers wonnen za terdag met 16-19 bij Tjoba en beginnen daardoor zonder puntverlies aan de top-tweeluik tegen KVS en TOP. De race naar de titel in de overgangsklasse is ingezet door Fortis, terwijl te genstander Tjoba zijn struggle for life voortzet. Stap voor stap klimt de inmid dels vijfjarige club Fortis op de korfballadder. Onder Peter Crucq kreeg de club de wissel valligheid onder de knie en maakte de stap naar de over gangsklasse. Onder Leonard Debbaut kreeg Fortis het besef dat het van topclubs kon win nen en werd een stabiele over gangsklassen Met dat funda ment hoopt Ralph Gillissen nu de volgende trede te bereiken: de hoofdklasse. Evenals zijn voorgangers legt Gillissen - de eerste trainer van buiten de vereniging - nieuwe accenten. Momenteel is één van de speerpunten de onrust uit het spel van Fortis te halen. „We hebben vandaag ruim honderd keer geschoten. Daar ben ik blij mee, want voorheen was dat zo'n tachtig keer. Maar vandaag was er bijvoorbeeld een aanval met negen schoten waarin we niet scoorden. We moeten nu proberen meer rust te krijgen in de voorfase naar het schot." Met andere woorden: F ortis cre- eert meer kansen dan voorheen, maar het rendement daaruit moet nog omhoog. Zaterdag scoorde de ploeg negentien keer uit die regen van kansen. „Om bovenin mee te draaien moet je 'één op vier' of 'één op vijf' lo pen", rekende Gillissen voor. „In de hoofdklasse zitten ze ook in die richting." Hoe fraai en do minant de lange Fortis-aanval- len (die zaterdag soms zelfs twee minuten duurden) ook overko men, zonder doelpunten zijn ze zonder waarde. Tegenstander Tjoba kampt met andere zorgen. De ploeg van trainer Wilko Fokke heeft een 'vrouwenprobleem'. Vaste waarde Chandra Goedegebure viel vorige week weg met een blessure, Astrid Koole mist nog wedstrijdritme en Jojanneke Fokke startte zaterdag met een keelontsteking. De dames van Tjoba maakten mede daardoor slechts twee punten (beide van Esther van Boven); dat stond in schril contrast met de zeven treffers van de Fortis-dames, die allevier scoorden. Niettemin toonde Tjoba in de eerste helft een bewonderens waardige veerkracht. De snelle aanvallen van Fortis zorgden voor een bliksemstart: 0-4. Trai ner Fokke: „Wij hebben spelers die tachtig procent van de wed strijd goed zijn en twintig pro cent wat magertjes. Dat slechte begin was die twintig procent." Tien minuten voor de rust her stelde Tjoba zich. Een 6-2-ach- terstand werd rechtgetrokken tot 7-7 (met onder meer drie treffers van Mark de Schipper) en de ruststand werd 8-8. Fortis-speler Jouri van de Broe- ke, wiens vriendin bij Tjoba 2 speelt, baalde als een stekker van die gelijke stand. „We lieten Tjoba terugkomen in de wed strijd. Een beetje gemakzucht misschien. We hadden een gaat je en raakten daardoor wat scherpte kwijt." Tjoba-trainer Wilko Fokke: „Voor mij had het geen rust hoeven worden." In die pauze hervond Fortis im mers zijn rust én scherpte, met Van de Broeke in een vroege hoofdrol. De nummer 9 van Fortis kwam als herboren aan de herstart. Binnen vier minuten maakte hij twee treffers (8-10) en nadat de aanval van Tjoba weer gelijk had gemaakt (10-10), herhaalde Van de Broeke zijn kunstje bin nen tweeënhalve minuut: 10-12. Zijn ploeggenoten volgden en bij 11-16 (Van de Broeke maakte zelf nog ll-15)wasde winnende bres geslagen. Fortis gaf de voorsprong niet meer uit han den en won zijn tiende zaal wed strijd op rij, waarmee het 'in door' ongeslagen bleef in 2003. De balans van Tjoba was na af loop triester. Na twee duels in de overgangsklasse heeft de ploeg nog geen seconde een voor sprong gehad. Fokke: „Vorige week tegen Oranje Wit kwamen we na een achterstand terug tot 15-15 en vandaag weer. Als je dan ook die voorsprong nog kunt pakken, krijgt de tegen stander een knauw. Maar nu knakte er telkens iets bij ons, omdat we wéér achter kwamen. Bovendien hadden we vandaag ook niet veel geluk. Hoeveel bal len er bij ons niet zijn uitge draaid..." Fokke ervoer de wedstrijd niettemin als een opsteker. „Vooraf zei ik nog tegen Ralph (Gillissen), dat ik hoopte dat het geen ramp wedstrijd zou wor den. Kwalitatief is Fortis vele malen beter, maar we hebben negentig procent van de tijd toch goed partij geboden." Col lega Gillissen: „Hoe eerder we op voorsprong zouden komen, hoe beter. Op het moment dat de underdog in de wedstrijd komt, kunnen er gekke dingen gebeu ren." Fortis ondervond dat aan het begin van de vorige zaalcompe titie, toen het in eigen huis vol komen onverwacht van Tjoba verloor (14-15). Dat was niet de wedstrijd van Jouri van de Broeke, die toen zelfs gewisseld werd. In de terugwedstrijd des tijds en ook deze zaterdag re vancheerde Van de Broeke zich echter voorbeeldig. Behalve dat beide duels werden gewonnen eindigde Van de Broeke ook twee keer als topschutter met zeven treffers. „Maar de vorm is er nog niet", bekende hij Tjoba-Fortis 16-19 (8-8). Scores Tjoba: Jouri van de Broeke 7, Niels Bebelaar 3, Hagar Hoogwerf 2, Ruth Hoogwerf, Marieke de Rijke en Rob Sanderse 2, Elze Blanken- burgh 1. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 5, Wil fred van der Meer en Mark de Schip per 4, Esther van Boven 2, Robert van Schaik 1. Fortis-speelster Marieke de Rij - ke (links) reikt hoger dan haar tegenstandster Jojanneke Fok ke. foto Willem Mieras a door Björn Goorden GOES - Voor spits Patrick Koppejan duurde de wedstrijd in de derde klasse A tussen zijn ploeg Meeuwen en Se- rooskerke (2-1) nog geen minuut lang. Omdat hij volgens scheidsrechter Van de Linde een trappende beweging richting zijn neef Frank Rooze, verde diger bij Serooskerke, maakte, mocht Koppejan met rood vertrekken. „Nor maal wil ik best wel eens wat tegen de scheidsrechter zeggen, maar dit keer kwam er niet meer uit dan: Hé, wat doe je nou?" Wat gebeurde er precies? Patrick Koppejan: „Het was mijn al lereerste duel in de wedstrij d. Het was een duel waarin je jezelf even wilt la ten gelden, maar meer ook niet. Frank liep in mijn rug en de scheidsrechter floot meteen voor een vrije trap. Op het moment dat onze lichamen weer van elkaar kwamen, in de nabewe- ging, raak ik Frank. Maar er ging nie mand neer, niemand reageerde ook. Frank was al vijftien meter richting eigen verdediging gelopen, toen-ie ook door kreeg dat ik met rood het veld af moest." Je hebt niet nagetrapt? „Tja, ik raak hem na het fluitsignaal. Maar om dat meteen natrappen te noemen..." Jbhan Ballegeer zat zaterdag voor de 65e keer als trainer op de bank bij hoofdklasser Hoek. Daarmee werd de Belg bij de Zeeuws-Vlaamse club de langst zittende coach op hoofdklasse niveau. Zijn voorganger Angelo Nijs- kens coachte 64 wedstrijden van Hoek, Dick Buitelaar 59 en Frans Vermeulen 56. Van de 65 wedstrijden onder Ballegeer werden er 32 gewonnen, 22 ver loren en 11 gelijkgespeeld. De tweede tegengoal van zater dag tegen Capelle was het hon derdste tegendoelpunt onder het bewind van Ballegeer. Daar tegenover staan 121 doelpunten Het had niet veel om het lijp „Vind ik niet, nee. We spelen op ama teurniveau, we voetballen voor ons plezier. Om dan al zo vroeg in een wed- strijd voor zo'n geval de rode kaart te trekken; daar help je toch niemand mee? Ik vind dat de scheidsrechter de situatie niet gped aanvoelde." „Ik vond dat hij sowieso niet al te best floot zaterdag. Zo was de penalty in de slotfase waardoor we de winst pak ten, discutabel te noemen. Het was volgens mij een overtreding. Maar de overtreding werd buiten de zestien meterlijn ingezet. Onze speler (Wilco Dingemanse) viel in het strafschopge bied, maar moet je dan een penalty ge ven? Het kwam ons goed uit natuur lijk." Je was blij dat jouw uitsluiting je ploeg uiteindelijk niet is opgebroken? „Het lijkt me wel, ja. Het verzacht de pijn van de rode kaart. Nu is het zaak om de schorsing tenminste te beper ken. Na de wedstrij d heb ik samen met onze leider geprobeerd de scheids rechter in de bestuurskamer aan te spreken over de kaart. Maar dat dat geen zin had, kreeg ik al snel door. Hij was een beetje te autoritair en te seri eus." „De scheidsrechter heeft op het wed strijdformulier een code ingevuld die staat voor ernstig wangedrag. Als ik verder alles op zijn beloop zou laten, zou dat betekenen dat ik een serieuze schorsing aan mijn broek krijg. Dat Januari 2004 wordt een drukke maand voor Peter Maranus. De Aagtekerkenaar, die zaterdag deel nam aan de Indoor Menmarathon in Heinkenszand, staat op drie januari samen met vader Jan, zijn groom, en pony Roelina aan de start voor de menwedstrijd tijdens Indoor Zeeland. Drie weken later is hij opnieuw in de Zeelandhallen te vinden. Zonder paard en wagen maar met een motor- crossfiets. Maranus verruilt dan de natuurlijke paardenkrachten voor de gemotoriseerde. Tussen andere vete ranen neemt hij deel aan de Dutch Open Supercross in de Zeelandhallen. „Ik denk dat ik de enige ben die aan twee 'Indoor Zeelands' meedoet", durft hij zonder nader onderzoek met enige stelligheid te beweren. En twee sporten zijn nog niet genoeg voor hem. „Een paar weken geleden heb ik een mountainbike gekocht om mijn con ditie op peil te houden. Vorige week deed ik in Yerseke (onderdeel van de Zeeuwse ATB-competitie) aan mijn eerste wedstrijd mee." moet ik proberen te voorkomen. Via de standaardprocedure ga ik bezwaar aantekenen tegen de uitsluiting. Ik heb inmiddels de toezegging gekregen dat mijn neef Frank Rooze en de leider van Serooskerke daar ondersteuning aan zullen verlenen. Ik hoop dat dat zal helpen." Je neef Frank was dus niet boos op je? „Volgens mij niet. Hij had er meer de pee in dat Serooskerke de wedstrijd had verloren." EDMONTON - Goalie José Theodore van de Montreal Canadiens heeft zich met een warme muts gewapend tegen de snij dende kou. De ijshockeyer kreeg drie pucks om zijn oren tijdens de allereerste NHL-wedstrijd op buitenijs ooit, die bij achttien graden onder nul werd gespeeld. Theodore mocht echter het genoegen smaken dat zijn collega-keeper aan de overzijde vier treffers moest incasseren, zodat de Canadiens thuisclub Edmonton Oilers in het Commonwealth Stadion met 4-3 versloegen. Tom Hanson/AP door Jan Roovers GOES - Het gros van de Zeeuwse korfbalploegen is de zaalcompetitie zwak ge start. Overgangsklasser For tis uit Oost-Souburg vormt daarop met twee overwin ningen een gunstige uitzon dering, maar Tjoba, Swift en TOP liepen al twee keer tegen een nederlaag op. IJsselvogels-Swift 11-7: De cijfers spreken voor zich. Verdedigend viel de ploeg weinig te verwijten, maar ze ven doelpunten is op eerste- klasseniveau natuurlijk veel te weinig. Aanvallend is het te statisch, er werd te snel naar de afwerking gezocht. Swift kon in de eerste helft de schade beperken tot 5-3, maar miste na 5-4 direct na de pauze de kracht om op ge lijke hoogte te komen. „De combinatie liep niet echt, maar het komt wel goed", blijft coach Marianne Mari- nissen optimistisch. Scores Swift: Mabel van de Velde 4, Roel Klootwijk, Richard Geld of en Lennard Oosterling 1. TOP-Snel 11-16: De thuis ploeg had driekwart van de wedstrijd het beste van het spel, drukte dat ook uit in de score (7-4 bij de rust, 10-8 met nog tien minuten te gaan maar verloor in de slotfase de controle over de wedstrijd en zag de tegenstander aan sluiten, langszij geraken en uitlopen. „We vielen aanval lend stil, gingen na 11-13 te geforceerd op zoek naar de gelijkmaker, maar kregen dat niet voor elkaar", keek coach Blaas de Ridder terug op het laatste kwart van de wedstrijd. Scores TOP: Leon Kloet 5, Ad Bezemer 3, Hannuel Kramer 2, Jantine Meulmeester 1 Ondo-Oranje Zwart 8-14: Twee zwakke periodes deden Ondo tenslotte de das om. Na 2-0 zakte de thuisploeg on verklaarbaar ver weg en keek bij de rust daardoor te- i aan. In het derde van de wedstrijd gen 3-i kwart kwam de ploeg sterk terug tot 8-9. Maar de aansluit- treffer wilde niet vallen. Een demarrage die de bezoekers nog in huis hadden, was be slissend: van 8-9 naar 8-14. „We waren in de eerste helft geen collectief", zag coach Edwin Coppools als oorzaak voor de nederlaag. Scores Ondo: Iwan de Pagter 3, Mirte Hoogwerf, Jolanda de Pag ter, Wim Allaart, Martijn Walra ven en Joris Hoogwerf 1 Korbatjo-Stormvogels 17-5: Scoren is een kunst die Stormvogels nog altijd niet beheerst. „Qua veldspel kon de ploeg aardig meekomen, maar de afwerking van de kansen was eens temeer het grote manco. Daardoor was de wedstrijd na de eerste helft en bij 11-2 in feite al gespeeld", wist coach Ri chard Ollefers. Van de vijf doelpunten kwamen er drie uit een straf worp. Scores Stormvogels: Jan Theune 3 (de 'stippen'), Linda Lievense en Arjen Schoe 1 De derby KVK-Blauw Wit eindigde in een 12-9-over- winning voor de bezoekers. „Speltechnisch waren wij de betere ploeg, in de afwerking van de kansen was Blauw Wit dat", zei coach Eric Dy- selinck van KVK. Kees Broerse van Blauw Wit kon daar helemaal in mee gaan. In een mum van tijd stond Blauw Wit met 5-0 achter, maar de ploeg raakte niet in paniek, vocht zich te rug en trok in de slotfase de overwinning naar zich toe. In de vierde klasse B liep At las tegen Scheldevogels in Bergen op Zoom tegen de tweede nederlaag op. „Het veldspel was best aardig, maar aanvallend hadden we te weinig dreiging", besefte Michel Wezemer. Na 9-8 liep het toch nog fout. Eindstand 10-8. door Wim de Vos WESTENSCHOUWEN - Eric Vereecken blijkt een man van tradities te zijn. Sinds moun tainbike-vereniging X-treme een wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup organiseert in de bos- wachterij Westerschouwen, won de Hulstenaar al die wed strijden. Ook deze zaterdag Tot vorige week had Eric Ver eecken zijn stempel nog niet kunnen drukken op de wedstrij - den om de Zeeuwse ATB Cup. Telkens moest hij anderen voor laten gaan. Vooral de jonkies gaven de toon aan: Dick van de Berg won tweemaal, Ruud Rentmeester was de sterkste in de openingsrit en nationaal ju niorenkampioen Hans Becking greep vorige week de zege in Yerseke. Alleen routinier Den nis Raadtgever wist die reeks te doorbreken door de Strandrace op zijn naam te schrijven. Ver eecken vond dat het tijd was om ook eens op het hoogste schavot van het erepodium te klimmen. De Forest Hill Westenschou- wen, zoals de wedstrijd officieel heet, moest zijn wedstrijd wor den. „De eerste wedstrij den was de conditie nog niet perfect, om dat ik pas vlak voor de start van de competitie met vakantie was geweest. Daarnaast heb ik ook wat tegenslag gehad. Zoals vo rige week in Yerseke toen ik last had van een ontstoken teen", vertelde Vereecken zaterdag. Bij de start keek Vereecken enigszins verrast om zich heen. De concurrentie bleek wel erg groot. Natuurlijk had hij Dick van de Berg, de leider in de strijd om de Zeeuwse ATB Cup, aan de start verwacht. Maar verder stonden er ook renners als Ruud Rentmeester, Richard Slabbe- koorn, Johnny Hoogerland en Joël Dieleman. Er mocht dus een hevige strijd verwacht wor den op het zes kilometer lange maar zeer afwisselende par koers. „Deze omloop ligt me wel", zou Vereecken later zeggen. „Vooral op die klimmetjes heb ik het ver schil kunnen maken." Maar voor het verschil aan de meet tot stand kwam, moest de Zeeuws- Vlaming (tweede in het klasse ment met vijf punten achter stand) tot het uiterste gaan. In eerste instantie legden Johnny Hoogerland en Dick van de Berg hem het vuur na aan de schenen. Maar Vereecken kon de twee toch vrij snel van zich af schud den. Daar had Van de Berg wel een verklaring voor: „Ik ben de ze week een paar dagen behoor lijk ziek geweest waardoor de conditie verre van optimaal was." Ruud Rentmeester, de jonge renner uit Goes, zette nog schitterende achtervolging in, maar dat mocht niet baten. Baukje Doedee liet zich bij de vrouwen behoorlijk verrassei door de voor haar volledig on bekende Judith van Leeuwei uit Utrecht, maar blijft het alge meen klassement aanvoeren Roedi Weststraete won bij de veteranen. GOES - Delta/Ockenburgb heeft dankzij een gemakkelijke 6-2-zege op Renco Automaten uit Daarlerveen de derde ronde van de nationale bekercompek tie bereikt. De basis was gelegd bij het bezoek aan gasten van vorige week (8-Jj overwinning), in de return werd het karwei simpel afgemaakt. De Zeeuwse ploeg kwam met een fantasie-opstelling ia ring. Roland Forthomme en Martin Spoormans ontbraken Henk Habraken en Ron Schu mann zorgden er al direct vo® dat de gasten geen illusies boa- den te koesteren. Schumann verloor weliswaar de eerste se van een verrassende De Vries, maar herstelde al snel depiko|' de door de andere twee sets winnen. Habraken klaarde karwei in straight sets: 3-0 genWienk. Jean Paul de Bruijn haalde ae dagzege binnen door twee (15-2 en 15-14 in respectieve lijk zes en negen beurten) sne winnen. De derde set ging vei ren maar was alleen interessa voor de statistieken. R3.?®0, Nicodem speelde als vl®j man. De tweede set won hijd° goed spel (15-7 in tien beui» de eerste en derde set gu verloren. Mogelijk komt Ockenbuigii m de volgende ronde uit teSe" ne Zeeuwse opponent. De s Brug uit Goes dient deze w dan wel met Hultermans Dongen af te rekenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 22