Ruime zege Vlissingse mannen Handballers EMM zetten opmars voort Jong Ambon blijft in kielzog van Luctor'88 Tovaal dendert over Dukes heen: 102-5 knokken zich naar 68-61-overwinning op Baros Vestdorp luidelijk Ie beste wb 17 maandag 24 november 2003 irs verlies irmvogel Karateka's in de prijzen Niels Koole op de weg terug Volle buit voor Stene Brug De Zwaan/De Marco nieuwe leiders Herstel poolbiljarters Cue Action Vrouwen verslaan 3BSD 2 Prijzen voor jonge judoka's wJgremv Deug »£SDe mannenploeg van Vlissingen 'speelde zater- «een goede wedstrijd bij „Dungk. Een ruime zege ishet resultaat. Dungk-BC Vlissingen •S3: De mannen van BC Vlis- j® versloegen zaterdag in s goede wedstrijd Den Dungk. Ging het de eerste helft nog gelijkop van 18-16 naar 34-35, het derde kwart liet Vlissingen zien in goeden doen te zijn. Door middel van goede, fel uit gevoerde en wisselende verde- digingsvormen werd een voor sprong van 49-69 genomen aan het eind van het derde kwart. Het vierde kwart kwam Den Dungk niet meer dichterbij en speelde Vlissingen de wed strijd knap en vooral verstan dig uit. Scores BC Vlissingen: Jeroen Nieuwkamp 15, Sander Klap 12, Jeffrey van Driel 12, Erwin Hilbert 12, Danny Kasander 12, Rakhis Angnoe 10, Niels Wisse 6, Arno Franke 6, Stefan Schrier 4, Wilfred Klap 4. Jongensjunioren: SVH-BC Vlissingen 66-57: Vlissingen begon goed tegen SVH die ook in de onderste regionen van de competitie verkeert. Het eerste kwart werd dan ook gewonnen met 15-18. Dit was geli jk het keerpunt van de wedstrijd. Vlissingen speelde te gehaast en gaf verdedigend te veel ruimte weg. In het laatste kwart kon Vlis singen nog acht punten inlo pen, maar het gat dat in het derde kwart was geslagen kon niet meer gedicht worden. Scores BC Vlissingen: Robin de Jonge 16 punten, Lucas Manuel 13, Jeremy Deug 11, Timothy Paulis- sen 10, Omri Manaoch 5 en Sjors van de Poel 2. Vlissingen trotse middenmoter fetervan Klinken SS1NGEN BC Vlissingen jhna de zege van gisteren |tl Rotterdamse Baros te [s De waterpoloërs van Lrogel verloren met 10-4 iEZ&PC. De Schelde blijft b»ddoen in de tweede klas- is een 4-8-achterstand iiihet team in de laatste pe- julsnog langszij: 8-8. Gan- ionmet 9-3 bij OZC'57. De Use vrouwen kwamen dit deinde niet in actie. JC-Stormvogel 10-4: Op- imoest Stormvogel terug- nop de jeugd om een volle- ploeg op de been brengen, aanvoerder Danijel Ga de onder de lat kende tvogel echter een goede eakon het EZ&PC goed te- land bieden. Na de tweede Jtstond het 2-2. Daarna Stormvogel slordig en EZ&PC uit twee man- •situaties waardoor het 6-4 inde laatste periode was fkeurdmet de Vlissingers. Stormvogel: Frank Leijnse 2, iikers en Boy Dirksen 1 it-Ganze 3-9: Al in de eer- liodenam Ganze een 4-0- fiong en na de tweede pe ns de wedstrijd al gelo- M. Ganze: Andre van Zijp 4, lirneulen 3, Maarten Buijs msMurrel. i - Wat insiders had- li verwacht gebeurde i tijdens het persoon- Uampioenschap drie- mdengroot derde klasse i het district Walche- a/de Bevelanden. Jan sldorp uit Goes werd ■aar van een door zijn prematie van alle span- i?ontdaan toernooi. ïl deelnemers aan de tetsfinale in Yip Pla- hadden gehoopt ge- fcdenis te kunnen fejven door de onbe- sistbare favoriet Jan rp van ALM been- itelichten. Het kwam er ft van. Alleen Jan feuten van Onda kwam 'ertoe de latere kampi oen puntje te hebben gesnoept. Dat gebeurde in de tweede ronde. dachten Leo Leijs "De Sportvisser en Pie- rdeJong van 't Raedt- ®na twee overwinnin- 1 anog een kansje te ma- 31 op de eindzege. Maar 'klasse van Westdorp en 'onmacht van de overi- 'finalisten werd steeds idelijker. ffl in de zesde ronde Le en Westdorp tegenover «ar stonden leek de 'inning nog even terug «ren. Leijs nam een 15- ■ïoorsprong maar ook bewees Westdorp de -terebiljartertezijn, 17- Daarmee was West- i (tP al voor het ingaan de laatste ronde titel- *r. Met vier punten «sprong op zijn naaste :!ager, Eddy der Wedu- "vanBV Jacobs. 'inning was er toen al- nog om de bezetting de tweede en derde Jits. Daarvoor kwamen vier deelnemers in «nerking. Eddy der tfluwe, Pieter de Jong, «n de Waard en Jan ■teuten. Laatstgenoem- 'a haalden in matige pen de winst in de t ste ronde en daarmee ■•Plaats op het schavot, feogste serie van het «tooi kwam op naam r'*s van der Vliet van a> die dit toernooi liet I. te,Weer enigszins op de t te zijn. Bram de «rdliet de hoogste par teteren met 0.833. ontpoppen als een stabiele mid denmoter. Vooral dankzij een sterk tweede kwart en een goede slotfase won de thuisploeg met 68-61. Acht wedstrijden speelde BC Vlissingen intussen in de pro motiedivisie. Vier ervan won de ploeg. Het zijn cijfers die tot voor kort onhaalbaar leken voor de ploeg van trainer Frank Böseler. De laatste drie seizoe nen speelde Vlissingen steeds tot het einde van de competitie voor lijfsbehoud. Vorig seizoen lukte dat. De twee seizoenen daarvoor niet, maar toen vielen beslissingen van de basketbal- bond steeds in het voordeel uit van Vlissingen. „Vorig seizoen hadden we bij de kerst nog maar twee punten", glunderde Yo- landa Joosse na de wedstrijd. „Nu al acht." Joosse was blij dat de ploeg gisteren wilde vechten voor een overwinning. En ook Jessica Verhagé, gisteren één van de uitblinksters aan Vlis singse kant, nam het woord vechten in de mond. „We trai nen hard en we vinden elkaar goed in het veld. We laten onze kop niet meer hangen en vech ten voor de overwinning." Vlis singen gaf het in het verleden regelmatig op als het op achter stand kwam. Nu niet meer. Vlis singen hield het hoofd koel en ging geconcentreerd de strijd aan. Gisteren werd dat heel erg dui delijk. Vlissingen had een voor sprong van dertien punten, maar gaf die weg. Halverwege het laatste kwart vochten de speelsters zich terug in de wed strijd. En door die strijdlust was Vlissingen succesvol. Vlissin gen begon nog slordig aan de wedstrijd. Passes kwamen niet aan en de schoten waren regel matig onzuiver. Doordat ook de Rotterdammers slordig in de af werking waren, liep Baros niet ver uit in het eerste kwart: 15- 22. Na de korte pauze kwam er een omslag. BC Vlissingen leek ont ketend, alles lukte. Er werd bas ketbal gespeeld zoals het ge speeld moet worden. Fraai was een actie bij een 40-31-voor- sprong. Na een lange run kreeg Jessica Verhage de bal. Zonder te kijken gooide ze de bal achter haar rug om naar Marjolijn van de Bossche, die daardoor mak kelijkkon scoren. Yolanda Joos se: „Alles lukte in dit kwart. We speelden een heel mooi spelletje en de slordigheden waren eruit. En het schot liep ook erg goed." En juist dat laatste liep in het derde deel niet meer. Baros zette veel druk op de linies van Vlis singen, dat daardoor ook veel overtredingen nodig had om de voorsprong te handhaven. Aan vankelijk lukte dat, maar in het vierde kwart leek Baros toch nog met de zege gaan lopen. Een driepunter van uitblinkster An drea van Liere, een tweepunter en een vrije worp van Miranda Stolk en nog een driepunter van Van Liere brachten Baros op een 54-56-voorsprong. De spanning was weer helemaal terug. Vlis singen maakte het echter heel netjes af na de time out op 63-61. Joosse maakte 65-61 en 66-61. Na nog een time out op 2 8 secon den voor tijd maakte Nanon Doeland het laatste punt: 68-61. Het betekende dat Vlissingen het achtste punt van het seizoen behaalde in de promotiedivisie. De ploeg achterhaalde Baros, dat met twee punten meer dan Vlissingen aan de wedstrijd be gon. „Lekker", lachte ook Böse ler. „Vorig jaar verloren we twee keer na verlenging van ze. Nu winnen we. En we hebben een mooi gemiddelde. We hebben nu de helft van onze wedstrijden gewonnen. Als we dit zo hou den, is het geen probleem meer om eens een keer een wedstrijd te verliezen van een ploeg die hoger staat. Nee, dit is heerlijk. Acht punten uit acht wedstrij den." Scores BC Vlissingen: Nanon Doe land 20, Yolanda Joosse 18, Jessica Verhage 10, Melanie Lindenberg en Marjolijn van de Bossche 5, Cindy Kole en Romana de Ridder 4, Immie Pattikawa 2. 4000 Nanon Doeland van BC Vlissingen verovert de bal onder de basket van Baros. doorWim Kakebeeke MIDDELBURG - Regioklasser EMM rukte gisteren op naar ge deelde tweede plaats. In de Nas- saulaan boekten de handballers de derde zege op rij: 31-24. In de tweede klasse verloren zowel Olympus als GSC. Bij de vrou wen incasseerde EMM de twee de nederlaag van dit seizoen. De reserves verloren bij DWS: 12- 11. EMM-DES'72 2 31-24: Andere trainer andere wetten. Voor veel spelers van EMM was het even wennen aan John Jansen. Het roer in de verdediging moest om. De Serooskerkenaar is een aanhanger van de zogenaamde 4-1-1-dekking. Vierman aan de cirkel en twee zogenaamde stoorzenders. Eerst had Joey Aertssen de nodige bedenkin gen. Maar na vier competitie duels is de linkerhoekspeler om. Zaterdagavond stond de voor malig speler van GSC en het Belgische Olse Merksem met ne gen treffers aan de basis van een klinkende 31-24 zege. „Ik heb het gevoel dat we als ploeg steeds beter gaan draaien." Die mening zal zeker gedeeld worden door techincus Ben Be- noit Alexander en Marcello Tax. Het drietal vormt de punt van de aanval. Door het stoorwerk van Toubiana en Tax loert de Mid delburgse equipe op elk foutje aan de andere kant. In hoog tempo leek EMM DES'72 naar een zware neder laag te spelen. Bij 19-11 viel de machine echter stil. Onder aan voering van oud international Gerben Toes (zeven treffers) kwam de gasten steeds beter in hun spel. Joey Aertssen had wel een verklaring: „Het is gewoon een stukje concentratiegebrek. Het mag eigenlijk niet gebeuren ROOSENDAAL - De Vlissin gers Ad Filius en Vadjim Zozul- ja zijn bij de open Nederlandse kampioenschappen karate in Roosendaal hoog geëindigd. De talentvolle Zozulja legde in de klasse kumite tot dertien jaar beslag op de derde plaats. Filius schopte het in de klasse kumite veteranen het tot de vierde stek. Beiden zijn lid van de vereni ging UMO Vlissingen. Aan het Open NK namen zo'n 250 kara teka's deel uit Letland, Roeme nië, Estland, België, Duitsland, Engeland en Nederland. maar het overkomt ons wel." De voorsprong kwam echter niet in gevaar. Aertssen ziet de toe komst zonnig in: „Als we zo doorgaan eindigen we bij de eerste drie. Dat weet ik zeker." Scores EMM: Joey Aertssen 9, Vin cent van der Meijden 6, Marcello Tax 5, Edwin Davidse 3, Jurgen Ver- maat, Ben Benoit Alexander en Ron Flipse 2, Eric Dingemanse en Jean- -Marie Toubiana. Olympus-Oliveo 16-33: De zware nederlaag was geen ver rassing maar het verloop van de eerste helft wel. De achterstand bleef dankzij sterk keeperswerk van Hans Huizen beperkt tot vier treffers. Na de pauze was het verzet snel gebroken. Condi tioneel kon de equipe van Rita van den Velde geen vuist meer maken. Ventura 2-GSC 24-15: De équi pe van Jaap Quinten kijkt nog steeds tegen de hatelijke nul aan. Ondanks een acceptabele eerste helft kwam er geen ver andering in de belabberde posi tie van GSC. Erger nog: Richard Koops en Edwin Broere vielen met blessures uit. „Zes tot acht punten halen voor de kérst wordt nu wel heel erg moeilijk," zei Quinten na afloop. Ventura 2-EMM 12-7: De we tenschap dat de Schiedammers twee keer op rij verloren en over een sterke eounterploeg be schikken werd voor kennisge ving aangenomen. De thuis ploeg was gebrand op een zege en kreeg tot ongenoegen van EMM-trainer John Roelofs alle medewerking van zijn speel sters. Aanvallend konden de hoofdstedelijken weer geen vuist maken. Roelofs: „Dan moeten we het anders doen. Maar j a, als sommigen niks doen of durven hebben we een pro bleem." Uitzondering op de off day vormde Daniëlle Carol. „Die toonde wel lef en krijgt van mij dan ook een pluim," aldus Roelofs. Scores EMM: Angela van de Bergh, Maria Terra en Petula Brasser 2, Marieke Riemens 1. DWS 2-EMM 2 12-11: De eerste nederlaag is een feit voor de Middelburgse vrouwen. Coach Annemarie Minnaert wilde er niet al te zwaar aan tillen. „Wat ik ook probeerde, het vuurtje was niet aan te krijgen. De ploeg faalde op alle fronten." Scores EMM 2: Carolien Davidse en Suzanne Klerk 3, Anouk Castenmil- ler 2, Marieke Riemens, Christian Ramstijn en Miranda Ridderhof 1 Olympus-Rowah 12-4: Beide ploegen bakten er niet veel van. Van de hekkensluiter uit Wad- dinxveen is dat verklaarbaar: De ploeg kan niet beter. De Vlis singers kunnen dat wel. Wel licht brengt de koppositie de no- SPIJKENISSE - Niels Koole uit Middelburg is twee maanden na zijn liesoperatie sterk aan het terugkomen. De atleet van Dynamica eindigde in de tweede wedstrijd voor het Van Buuren-runningcircuit in Spijkenisse op de vierde plaats. De wedstrijd werd gewonnen door Wim Padmos uit Rockanje. Samen met oud-marathontopper Michel de Maat liep hij de kunststofbaan op maar in de laatste meters drong De Maat niet meer aan. Circuitwinnaar 2002 Fouad Fertoute moest zich tevreden stellen met de derde plaats. Chantal KooleMaat finishte bij de vrouwen op de derde plaats. HOEVEN - Het driebandenteam van De Stene Brug pakte in poule 3 van de derde divisie driebanden de volle buit. De Goe- se ploeg liet in Hoeven weinig heel van The Friend: 0-8. Door de afgetekende zege nemen de Goesenaren een stevige plaats in de middenmoot in. Arjo Hollestelle had een makkie aan Batten, 2 0-3 0 na 68 beurten. Marco van der Hout had de nodi ge moeite met Van Agtmaal, maar kon toch de punten binnen halen, 27-30 na 65 beurten. Wim de Kok hervond weer iets van zijn vorm en overklaste, 24-35 na 62 beurten. Piet Koek demonstreerde zijn vorm en liet Van Rooy ver achter zich, 28-35 na slechts 41 beurten. Mede dankzij een serie van zes realiseerde Koek hiermee een gemiddelde van 0.853. GOES - Simon de Zwaan en Wesley de Marco staan sinds za terdag alleen aan kop in de B-poule van de Janvier Dance- masters jeugdtennis-competitie. Zelf maakten ze geen fout, terwijl de concurrenten Jens de Koster en Theo van Hoeve te gen Jasper Kramer met Koen van de Buuse het dubbel liet lig gen. De Zwaan en De Marco hebben nu twee punten voor sprong. In de C-poule stonden liefst vier teams met twaalf punten bovenaan, maar Niek Hermus met Alexander van de Vrie en de gebroeders Paul en Lars van Hoeve liepen averij op. De teams Hans en Mark Putte en Pieter Kijzer met Jelle Kies pakten wel de volle buit en gaan nu samen aan kop. GOES - Poolbiljarters van Cue Action hebben het enig juiste antwoord op de onverdiende nederlaag van vorige week ge vonden. Tegen de Scooby's Prutsers in Zevenbergen werd een 5-1-overwinning geboekt. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat de thuisploeg zijn naam alle eer aandeed. Ondanks het ge mis van teamcaptain Atong Wu en Abel van de Sanden kwa men de Vlissingers sterk voor de dag. Het moest nu van Jeroen Koopmans, Johan Scholten en Frank van der Hart komen. Al leen laatstgenoemde kon niet tot winst komen. Scholten en Van der Hart speelden twee keer en wonnen beide keren. GOES - De driebanders van 3BSD 2 waren niet opgewassen tegen Preciform Ladies. Het vrouwenteam uit Hoeven won in Zierikzee met 6-2. Na een gelukkige overwinning van Philip van der Male op Gerrie Geelen (25-24 na 49 beurten) leek voor 3BSD 2 een punt tot de mogelijkheden te behoren. Aan die ge dachte maakte de Belgische Maria Bley een snel einde door Sjaak de Visser kansloos te laten, 17-25 na 40 beurten. Ton van Beveren had geen kans tegen Huygen, 13-20 na 45 beur ten. Toen Jan Suykerbuykhet onderspit moest delven (28-30) tegen nationaal kampioene Therese Klompenhouwer was de nederlaag een feit. foto Lex de Meester dige spanningen met zich mee. Trainer Dierickx: „Alles bij el kaar was het veel te slordig. Jammer want dit soort ploegen behoor je af te schieten." GILZE - Veel jonge Zeeuwse ju doka's vielen in de prijzen op het Sinterklaastoernooi. Op het be- ginnerstoernooi in Gilze voor kinderen met de geboortejaren 1997 tot en met 1994 waren er eerste plaatsen voor: Jelle en Femke Klap uit Wemel- dinge, Sven VuijkenRoy Weese- poel uit Goes, Djermy Karelse uit Nieuwdorp, Tim Louwman uit Kloetinge (allen Capital Sports), Noortje Meeuwsen en Annelien Boutens (beiden Judo Ryu VanSchaik). Tweede plaatsen behaalden: Carlijn van Ingen en Gini van Meel uit Goes (beiden Capital Sports), Kenley Simons, Tom de Landmeter en Lennard Breel van Judo Ryu Van Schaik. Der de werden: Evan de Schrijver uit Kloetinge (Capital Sports), Meike Meeuwsen en Denise van de Heuvel van judo Ryu Van Schaik. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Na de 7-2-zege van Jong Ambon op Renesse zijn de Middelburgers nog de enige achtervolgers van koploper Luctor'88 (6-0-zege bij Dreischor) in de vijfde klasse B. Jong Ambon-Renesse 7-2: Bin nen een halfuur leidde de thuis ploeg met 3-0 via treffers van Nus Taniwel, Eldridge Pentury en Martin Waisapy, ook al om dat Vincent Goedegebuure bij 1-0 een strafschop namens de bezoekers onbenut liet. Renesse kwam terug tot 3-2 via Vincent Goedegebuure en Erwin The- unisse, maar op slag van rust bracht Martin Waisapy de mar ge weer op twee: 4-2Kort na het begin van de tweede helft be sliste Waisapy het duel met zijn derde treffer, waarna ook Nus Taniwel en Paulo da Silva Go- mes scoorden. Dreischor-Luctor'88 0-6: Hal verwege was de wedstrijd met 0-4 al beslist. De doelpunten werden gemaakt door Erik de Groene, Ruud van Leeuwen (beiden tweemaal) en Arnold Hagenaar. Een eigen treffer van de thuisploeg maakte het half dozijn vol. Volharding-Vosmeer 1-4: Nadat Jacco Vaders met twee treffers voor 0-2 had gezorgd bracht John Sommeijer na een halfuur weer wat hoop in de harten van de thuisploeg: 1-2. Na rust lie ten Daniël Rijk en John Som mei j er een goede kans op de ge lijkmaker onbenut. Vosmeer liep hierna .verder uit naar 1-4" via treffers van John Vroegop en opnieuw Jacco Vaders, ditmaal uit een strafschop. Ouwerkerk-Kwadendamme 4- 2: De hardwerkende thuisploeg leidde halverwege met 2-1 door twee treffers van Erwin van der Maas en een tegentreffer van Ruud de Jonge. Na rust maakte Roel de Jonge gelijk, maar met zijn derde treffer bracht Erwin van der Maas Ouwerkerk op nieuw op voorsprong: 3-2. In valler Erik-Jan van Dongen te kende in de 75e minuut voor 4-2. Robur-Lewedorpse Boys 2-0: De thuisploeg had de wedstrijd redelijk onder controle, zeker nadat Dennis Weijers al na tien minuten voor 1-0 had gezorgd. Lebo wist niet echt veel gevaar te stichten zodat Andy Latusia na een uur de beslissende 2-0 op het bord kon brengen. Tot onge noegen van trainer Marcel de Nijs verzuimde Robur de voor sprong verder uit te bouwen en liep bovendien ook nog één van zijn spelers tegen rood aan. door Hans Markusse GOES - De Goese Rugbyclub Tovaal deed gisteren goede za ken. Zelf behaalden de Goese naren een 102-5-overwinning op Dukes 2 uit Den Bosch ter wijl koploper RCE/PSV op ei gen veld verrassend met 10-6 onderuit ging tegen hekkenslui ter RSRC. Oemoemenoe won op eigen veld met 17-3 van het laaggeklasseerde Breda. Het was al vanaf het eerste fluit signaal duidelijk dat Dukes 2 de ontketende Goesenaren weinig tegenstand kon bieden. Nooit eerder sinds de invoering van het bonuspuntsysteem klaarde Tovaal deze klus zo snel, want na twee tries van Koen Spaas en een van Niels van Harn drukte Arthur Hogesteger al na een kwartier de vierde Tovaaltry en was het bonuspunt al binnen. De thuisclub bleef oppermach tig en via Reinier de Haan, Giel Edam, twee tries van Michiel Sinke en een nieuwe score van Niels van Harn liep Tovaal uit naar een 60-0-voorsprong. Kort voor rust kwam Dukes 2 zowaar terug tot 60-5, maar na rust bleef het eenrichtingsverkeer. Via Koen Spaas en Jan-Joost Wiebrens, Sander Verheul, Cae sar Luikenaar en Menno Huter werd bijna een recordscore ge haald. Oemoemenoe-Breda 17-3: Na een kwartier stormde Fabien Legrand onstuitbaar over de trylijn, waarna Jan Albregtse de conversion benutte: 7-0. Direct na rust kwam Breda terug tot 7- 3. Toen Tannequi Descazaud Oemoemenoe halverwege de tweede helft op 12-3 zette was het duel beslist. Tien minuten voor het einde zorgde Ruben Dijkstra voor 17-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17