PZC AZ keihard onderuit in Alkmaarderhout Van Marwijk valt terug op oud recep Van Nistelrooij weer doeltreffend NEC verknalt het tegen Eindhovenaren: 2-3 14 Deportivo lijdt puntenverlies Artur Jorge trainer CSKA Moskou j Domper voor Leo Beenhakker Teplice beleeft slechte generale Monaco weer alleen aan kop Neeskens in beeld bij Heerenveen maandag 24 november 2003 Armoedegrens Fout Italië Duitsland Dennis Bergkamp maakt eerste seizoentreffer voor Arsenal België Schotland Inzicht Rode kaart Hiddink foetert op labbekakkerig PSV door Harry Arts NIJMEGEN - PSV vecht mor genavond in Monaco voor zijn laatste kans in de Champions League, maar de vorm van de Eindhovenaren is niet om over naar huis te schrijven. De ploeg van Guus Hiddink sleepte za terdagavond bij NEC een be nauwde 2-3-zege uit het vuur, verdiend was de overwinning echter geenszins, en overtui gend al helemaal niet. PSV solliciteerde zaterdag avond nadrukkelijk naar een afstraffing. De landskampioen begon dermate ongeconcen treerd aan het karwei in De Gof- fert dat NEC binnen acht minu ten een 2-0-voorsprong kon nemen. De openingstreffer kwam op naam van Björn van der Doelen, een paar dagen eer der op huurbasis overgekomen van FC Twente. De oud-PSV'er kon zijn geluk niet op toen een corner van Schuurman zomaar voor zijn voeten viel. Doelman Waterreus kon niet veel later een inzet van de Tsjech Simr nog keren, maar was kansloos op de rebound van Demouge: 2-0. Hiddink deed na afloop wat la cherig over de 'labbekakkerige' manier waarop zijn team aan de wedstrijd begonnen was. „Ken nelijk borrelde bij de interna tionals de champagne nog wat na." Maar de coach gaf ook aan dat een dergelijke houding mor genavond tegen Monaco, al het hele seizoen in goede doen, do delijk is. „Als je daar ook zo be gint, kun je binnen het kwartier het casino in. Zonder winstpre mie uiteraard." Tegen NEC kon PSV het zich nog wel veroorloven de eerste tien minuten te slapen. Vooral ook omdat NEC na rust enthou siast meewerkte aan de eigen val. Deequipe van trainer Johan Neeskens speelt dit seizoen een MADRID - Koploper Deportivo la Coruna heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie twee punten verspeeld. De ploeg kwam in de uitwedstrijd bij Be- tis Sevilla niet verder dan 0-0. Deportivo dankte het punt met name aan doelman Molina, die in de eerste helft een strafschop van Fernando keerde. Real Madrid profiteerde giste ren van het puntenverlies van Deportivo la Coruna door een overigens benauwde zege op Al- bacete en kwam op gelijke hoogte met de voormalige club van Makaay. Beckham bracht de Koninklijke vlak voor rust aan de leiding. Parri maakte echter gelijk. Negen minuten voor tijd zorgde Zidane voor de bevrijdende 2-1. Valencia volgde gisteravond laat het voorbeeld van Real Ma drid niet, het speelde gelijk en volgt nu op twee punten van de twee leiders. Mista bracht Va lencia aan de leiding in de wed strijd bij Real Murcia, dat vervolgens tweemaal tegen- scoorde, via Richi en Michel. Tien minuten na rust was an dermaal Mista goed voor 2-2. Verder kwamen de gasten ech ter niet. Barcelona ging laat op zater dagavond pijnlijk onderuit in de uitwedstrijd bij Villarreal (2-1). Patrick Kluivert leek zijn werkgever nog een punt te be zorgen toen hij achttien minu ten voortijd gelijkmaakte, maar in blessuretijd scoorde Sonny Anderson alsnog voor de thuis ploeg, 2-1. De eerste treffer was voor rust van Jose Mari. De achterstand van de ploeg van trainer Rijkaard op de top wordt almaar groter. Na twaalf duels heeft Bar9a negentien punten, zeven minder dan De portivo. Ook Celta de Vigo blijft matig presteren. De tegenstander van Ajax in de Champions League verloor voor eigen publiek van Athletic Bilbao. Na een rust stand van 0-0 stond er na negen tig minuten 0-2 op het score bord. Voor Bilbao scoorden Lacruz en Iraola. marginale rol in de eredivisie, vlak boven de armoedegrens. De problemen zijn vooral van defensieve aard. Vorig seizoen bleek doelman Gentenaar in de helft van alle wedstrijden niet te passeren, tot op heden wist hij alleen tegen FC Utrecht de nul te houden. In Nijmegen betreurt men voor al het vertrek van Danny Hesp. De routinier, die vorig seizoen een ijzersterk koppel vormde met Rob Wielaert, wilde best in Nijmegen blijven, maar de 34- jarige verlangde voor zijn laat ste kunstje wel een goed salaris. De Nijmeegse beleidsbepalers vonden dat Hesp te hoog in de boom was gaan zitten en lieten hem gaan. Hesp leidt dit seizoen de achterhoede van RBC, niet zonder succes. Zijn vervanger bij NEC, de van Helmond Sport overgenomen Arjan Ebbinge, bewijst wekelijks dat hij het eredivisieniveau niet aankan. Goedkoop is duurkoop. Ebbin ge was zaterdagavond bij alle drie Eindhovense doelpunten betrokken. Bij het eerste trof hem overigens geen blaam. Met een voor zijn doen atletisch hoogstandje haalde Ebbinge een kopbal van John de Jong uit de doelmond. Grensrechter Rijser meende dat de bal de doellijn in volle omvang had overschreden: 2-1. Bij de gelijkmakerenbij de win nende treffer van PSV ging Eb binge wel de fout in. Twintig minuten voor tijd mislukte een poging om voor zijn tegenstan der (Vennegoor of Hesselink) te komen. De doorgeschoten bal verraste iedereen behalve Mate- ja Kezman. Een dikke minuut later mocht de Servische sluipschutter op nieuw toeslaan. Kezman ging achter een lukrake trap van De Jong aan, maar leek kansloos omdat Ebbinge meters voor sprong had. Volkomen onnodig besloot Gentenaar zijn stopper te hulp te snellen. Ebbinge raakte volkomen de kluts kwijt door de manoeuvre. Kezman profiteerde en kon alweer zijn elfde treffer van het seizoen la ten noteren: 2-3. Kezmans scherpte, de Serviër scoort dit seizoen gemiddeld meer dan een doelpunt per wed strijd, was voor Guus Hiddink een van de weinige lichtpunten met het oog op het duel met Mo naco. De PSV-coach hoopt dat zijn topscorer morgenavond eindelijk een einde maakte aan de 'Europese droogte' die hem al meer dan twee jaar teistert. Voor de rest bood het zwakke optre den van zijn elftal Hiddink wei nig houvast. Integendeel, de Eindhovenaren hielden aan het slappe potje in Nijmegen zelfs nog twee verve- PSV-aanvallers John de Jong (links) en Mateja Kezman lopen tevre den het veld af. De Jong nam tegen NEC één doelpunt voor zijn reke ning, Kezman was goed voor twee treffers. foto Marcel Antonisse/ANP lende blessures over. Ronald Waterreus hinkelde na afloop moeizaam naar de spelersbus, het gevolg van een luchtduel met Demouge. En Andre Ooijer haalde zelfs het eindsignaal niet. De international haakte halverwege de tweede helft af met een pijnlijke knie. Het is twijfelachtig of hij morgen avond inzetbaar is. Vervelende bijkomstigheid voor PSV is dat zijn logische vervan- van onze sportredactie MANCHESTER - Ruud van Nistelrooij kan het scoren niet laten. De grote man van Oranje ging drie dagen na zijn drie treffers tegen Schotland (6-0) vrolijk verder in de Engelse voetbalcompetitie. Voor Manchester United opende de voor malige PSV-spits zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Blackburn Rovers (2-1) de score. Het was zijn negende doelpunt dit seizoen in de Premier League, maar pas zijn eerste in de laatste vijf competi tiewedstrijden. Van Nistelrooij kwam op het veld op nieuw de Schotse international Barry Ferguson tegen. Het was de derde keer binnen een week dat beide voetballers tegen elkaar speelden. De middenvelder van Blackburn bleek nog niet helemaal hersteld van de afstraffing in Amster dam. Hij vervulde een middelmatige rol en 'scoorde' bovendien de enige gele kaart van de wedstrijd. Bij de rust leidde Manchester United met 2-0. De Braziliaan Kleberson bracht het tweede doelpunt op zijn naam. Het was zijn eerste competitietreffer voor de Mancunians.Door een doelpunt na een uur van oud-Feyenoorder Emerton kreeg het duel op Old Trafford nog een spannende slotfase. De gelijkmaker zat er voor de zeker niet kansloze Rovers echter niet in. Het was de zesde neder laag in zeven wedstrijden voor staart- ploeg Blackburn. Het nog ongeslagen Arsenal consolideer de de koppositie door een ruime zege op Birmingham City (3-0). Bergkamp maakte het tweede doelpunt voor de Gunners, die twee punten los staan van de Mancunians. Hij deed dat op wonder schone wijze, met een gevoelige lob over doelman Taylor. Chelsea bleef op een punt van Arsenal dankzij een krappe zege op Southamp ton (1-0). Verdediger Melchiot (ex-Ajax) scoorde kort na de rust. Mede dankzij een doelpunt van interna tional Andy van der Meyde heeft Inter- nazionale zaterdag in de Italiaanse com petitie met 6-0 gewonnen van Reggina. Zes spelers deelden in het doelpunten- festival, van wie de Argentijnse aanval ler Cruz met zijn Feyenoord-verleden ook een Nederlandse achtergrond heeft. Cannavaro, Martins, Farinos en Vieri waren de anderen die scoorden. Koploper Juventus won de uitwedstrijd bij Modena met 2-0, door toedoen van Trezeguet en Nedved. Bij Juve zat Davids de gehele wedstrijd op de bank. AS Roma bleef op twee punten van de Oude Dame dankzij een royale zege op Bologna (4-0). Totti, Montella, Panucci en Cassano scoorden voor de Romeinen. De andere topclub uit Rome, Lazio, zegevierde eveneens. Voor eigen publiek won de ploeg met 3-1 van Perugia. Het duel in Rome liep na de rust volledig uit de hand. Door drie rode kaarten beëindigde Peru gia het turbulente duel met acht man. Bij Lazio moest Conceicao naar de kant. In ternational Stam keerde in de tweede helft niet terug op het veld. Milan bleef eveneens in het spoor van Ju ventus. Gisteravond won de ploeg de las tige uitwedstrijd tegen Chievo Verona met 0-2. Sjevtsjenko was twee keer suc cesvol voor de Milanezen, vlak voor rust en direct erna. Roy Makaay maakte zaterdag het ver schil in de immer beladen derby tussen TSV1860 München en Bayern München. De reservespits van Oranje bracht met een ferme kopbal de enige treffer in het matige duel op zijn naam (0-1). Het was zijn zevende competitiedoelpunt voor Bayern, dat de stadgenoot op de zevende opeenvolgende nederlaag in de onderlin ge wedstrijden tracteerde. De afstand tussen de landskampioen Bayern en koploper VfB Stuttgart bleef zes punten. De lijstaanvoerder won met 3-1 van middenmoter Hannover 96. MeiBner was met twee doelpunten de ge vierde man bij het nog steeds ongeslagen Stuttgart, dat de tiende competitiezege behaalde. Arie van Lent scoorde een keer in de uit wedstrijd van zijn ploeg Borussia Mön- chengladbach tegen VfL Wolfsburg (1-3 Op bezoek bij Kaiserslautern beleefde Hertha BSC een goede eerste helft. Oud- Ajacied Nando Rafael opende de score voor de ploeg van Huub Stevens. Verde- van onze sportredactie ALKMAAR - AZ is zijn ongesla gen status in de eigen Alkmaar- derhout kwijt. Roda JC won za terdagavond verrassend met 5-1 van de ploeg, die als de num mer twee van de eredivisie aan de wedstrijd begon. De nederlaag bleef ook niet zon- der gevolgen, want PSV nam door de winst bij NEC (3-2) de tweede plaats over. AZ is nu der de. De verwachtingen in Alkmaar zijn momenteel hooggespannen en dat betekende een uitver kocht stadion. De aanhang ging echter teleurgesteld naar huis, omdat AZ in de eerste helft te veel kansen onbenut liet. Bo vendien speelde Roda JC een van zijn betere wedstrijden. Het had wel anders kunnen af lopen, maar de thuisploeg miste in de 32e minuut een strafschop via Van Galen (paal). De 1-0 van Roda JC op slag van rusteen ge lukstreffer van Senden, leidde de derde Alkmaars nederlaag van het seizoen in. Die dreun kwam AZ eigenlijk niet meer te boven. AZ-trainer Co Adriaanse bracht in de tweede helft spits Nelisse in voor de geblesseerde Buskermolen. Hij nam daar door verdedigend alle risico en MOSKOU - De 57-jarige Artur Jorge is de nieuwe trainer™ CSKA Moskou. De Portugees is de opvolger van Valeri Gassa jev, die eind vorige maand na het behalen van de Russischeti" tel opstapte. Jorge fungeerde in 1998 een paar maandenals coach van Vitessewaar hij absoluut niet voldeed. Hij waseer der werkzaam als bondscoach van Portugal en Zwitserland In 1987 won Jorge met FC Porto de Europa Cup voor lands kampioenen. ANP/SID ger, Kevin Hofland, geschorst is. Mogelijk moet Hiddink in de belangrijkste wedstrijd van het jaar wel een beroep doen op Bogelund of Faber. De twee ver dedigers, allebei langdurig ge blesseerd geweest, zaten zater dagavond voor het eerst op de bank. Het lijkt echter een ha chelijke onderneming om (een van) de twee in de cruciale wed strijd tegen Monaco al voor de leeuwen te gooien. GPD MEXICO-STAD - Trainer Leo Beenhakker is met zijnMexi caanse voetbalclub America uitgeschakeld in de strijdomdt landstitel. De ploeg van de Nederlandse coach won in de laat. ste groepswedstrijd nog wel met 4-1 van Puebla. America rijkste club van het land, eindigde niettemin als vierde groep 1, te laag om in de competitie te blijven. Beenhakkê keerde in juni van dit jaar terug naar America, waar hij ach je jaar eerder ook al, met het nodige succes, werkzaam was Oud-international Wim Rij sbergen fungeert bij de Mexicaan, se topclub als assistent-coach. Hans Westerhof doet met Guadalajara nog wel meeinderai om het kampioenschap. De Groningse coach won met ploeg met 2-1 van San Luis. Daarmee verzekerde Guadalaja it ra, de populairste club van het land, zich van een beslissing it wedstrijd tegen Toluca voor een plek in de kwartfinales.AH ZLIN - Teplice had zaterdag een slechte generale voorl Ie Uefa Cup-duel met Feyenoord. De Tsjechische ploeg verlo de uitwedstrijd tegen Zlin met 1-0. Vidlicka maakte in del minuut de enige treffer. Teplice staat in de competitie nuzF vende met 21 punten uit vijftien duels. De achterstand koploper Banik Ostrava bedraagt elf punten. Teplice veró digt donderdag tegen Feyenoord voor eigen publiek een 2- i voorsprong. ANP MONACO - AS Monaco is zaterdag in de Franse competil 3 weer alleen aan kop gekomen door in eigen stadion met 2-01 winnen van Lens. De ploeg die morgen PSV ontvangt in jti Champions League, kwam na bijna een uur spelen pastoea 10c scoren. De tweede goal van de Monegasken kwam al snel het openingsdoelpunt. Morientes was de maker. Lyon, nummer twee van de competitie, staat drie punten achter nj Monaco. Lyon won vrijdag al met 1-0 van Racing Strasbou l!n Auxerre, donderdag in de Uefa Cup de gastheer van 1 al Utrecht, won uit bij Metz met 0-2. De doelpunten kwamen [1 rust van Lachuer en Cissé. Auxerre staat in het klassement pe de vijfde plaats, met 23 punten uit veertien duels. Deachk ai stand op Monaco bedraagt precies tien punten. ANP HEERENVEEN - Johan Neeskens is een voorname kandidald om Foppe de Haan op te volgen als trainer van SC Heere veen. De oud-international staat hoog op het trainerslijst 1 bij de Friese club. Zijn contract met NEC loopt aan het ein i van dit seizoen afDe 52-jarige Neeskens trad op 1 juli2000i i dienst bij de Nijmeegse club. Hij leidde NEC afgelopen zoen naar de vijfde plaats in de Nederlandse competitie.goec t voor Europees voetbal. Foppe de Haan heeft eerderditsei- zoen al te kennen gegeven per 1 juli 2004 een punttezia zetten achter zijn trainerscarrière bij SC Heerenveen. Arsenal-routinier Dennis Bergkamp (rechts) etaleerde tegen Birmingham City weer eens zijn klasse met een even gevoelige als doeltreffende lob over doelman Maik Taylor. foto Darren Staples/RTR diger Knavs van Kaiserslautern werkte de bal nog voor rust achter zijn eigen doelman. Via drie treffers van Klose en een doelpunt van Tchato kwam de ploeg van Gerets alsnog tot een zege: 4-2. Anderlecht heeft in de Belgische compe titie optimaal geprofiteerd van de neder laag die Club Brugge vrijdagavond leed bij Germinal Beerschot (2-0). De Brus selse club won met 2-0 bij Bergen en zag de voorsprong met Brugge weer groeien tot dertien punten. De Boeck en Wil- helmsson scoorden voor rust. Drie dagen na de afstraffing tegen Ne derland (6-0) moesten de meeste Schotse internationals weer in de eigen competi tie aan de bak. De spelers van Celtic be leefden zaterdag een makkelijke middag uit bij Dundee United 1 -5)die van Glas gow Rangers hadden het thuis tegen Aberdeen ondanks de cijfers (3-0) wat lastiger. Tot dertien minuten voor tijd moest de thuisploeg namelijk knokken voor een doelpunt. Toen opende Hughes de score. Pas in de laatste twee minuten zorgde Lovenkrands met twee treffers voor een veilige marge. De achterstand op koplo per Celtic bleef vijf punten. Chris Sutton blonk uit voor de andere ploeg uit Glas gow door driemaal te scoren. De Zweed se oud-Feyenoorder Larsson maakte de andere twee treffers. ANP/RTR daar profiteerde Roda JC dank baarvan. Roda JC had de derde uitzege al na twintig minuten in de tweede helft binnen. Anastasiou, Vice- lich en opnieuw Anastasiou maakten er 4-0 van. Elkhattabi deed nog wel iets te rug voor AZ, maar Kone be paalde de eindstand vrij een voudig op 5-1 .ANP door Marcel van der Kraan ROTTERDAM - Met de terug keer van Kees van Wonderen naast Patrick Paauwe in het hart van de defensie is een sterk Feyenoord-duo in ere hersteld. Slechts zelden hield de Rotter damse club dit seizoen de nul vast. Het kan geen toeval zijn dat Feyenoord zaterdagavond tegen Vitesse met de twee routi niers in het centrum een van z'n beste wedstrijden speelde én de verdediging fier overeind bleef: 3-0. Bijna een jaar geleden werden de twee noodgedwongen uit el kaar gerukt. Trainer Bert van Marwijk had destijds grote pro blemen met het invullen van de linksbackpositie en zette daar de linksbenige Paauwe neer. In de winterstop kochten de Rot terdammers mandekker Gérard de Nooijer van Heerenveen, die met Van Wonderen een uiterst succesvol verdedigingsblok vormde. Een half jaar lang ver loor Feyenoord geen wedstrijd meer. De verkoop van Paul Bosvelt en een langdurige blessure van Sh- inji Ono noopten Van Marwijk dit seizoen om de boel weer om te gooien. Van Wonderen werd op het middenveld neergezet. Bovendien had Paauwe er schoon genoeg van om nog lan ger linksback te spelen. De Nooijer accepteerde het stui vertje wisselen en Peter van den Berg werd de nieuwe voorstop per. Maar een echt succes was de nieuwe achterste linie, mede door mankementen bij de vleu gelverdedigers, niet. Door de schorsing van Peter van den Berg stond Van Wonderen tegen Vitesse na ruim elf maan den opeens weer naast Paauwe. De twee, die ook achterin ston den in het j aar dat Feyenoord de Uefa Cup won, speelden alsof ze nooit uit elkaar waren geweest. Nu is Vitesse niet meer de ploeg die het de afgelopen jaren was. Feyenoord werd niet overdre ven op de proef gesteld, maar behalve verdedigend zat het van achteren uit ook opbouwend prima in elkaar. Van Wonderen heeft altijd al uitgeblonken door zijn voetbal inzicht en vermogen om snel om te schakelen van verdediging naar aanval. Dirk Kuijt blonk zaterdagavond mede uit door de aanvoer van Van Wonderen. Van 'II 7 tl Marwijk: „Kees heeft de gi 15 dat hij Kuijt uitstekend over sj grond kan aanspelen." Tegt si kertijd groeide Patrick Paai ti uit tot man van de wedsti l Paauwe gaf de assist voot ilr openingstreffer van Robin' dl Persie en kopte zelf nog v rust uit een voorzet van Shi Ono de 2-0 binnen. Het ziet er niet naar uit dat iel] technische staf van Feyeno ut Paauwe en Van Wonderen vo at lopig uit elkaar haalt. Eenbi fe je zekerheid kunnen de Rott ui dammers wel gebruiken, «1 ai zowel in de competitie alsii fc Uefa Cup is het dit seizoen kei paar keer flink misgegaan! a enoord moet donderdag in ia» Tsjechische Teplice bijvo ge beeld nog een 2-0-achterst il trachten goed te maken. 3. Van Wonderen zou het zelfj sgi ma vinden als hij met Paai iai achterin blijft spelen. „Ikhel altijd veel plezier in gehad m op het middenveld te voetlfB len. Maar het is wel een rol heel veel loopvermogen l< kracht eist. Ik ben niet de j« q ste meer", aldus Van Wond® si Als centrale verdediger heeft tg bovendien het gevoel dat hij no elftal iets extra's kan biet (t Van Wonderen stuurt, coach corrigeert. 1 P Vitesse, dat indeslotfaseEat I ovic met een rode kaart ver» kwam voor rust niet éénket de buurt van het Rotterdai $p doel. i Feyenoord deed het veel lx 'o Er waren nog geen zestig s« |4 den voorbij getikt toen Kuijt al oog in oog met kef Jimmy van Fessem kwam. kopbal verdween via de ha» Van Fessem naast het Daarna zag .de Vitesse-k® Van Persie, Buffel, Onoenri we voor zich opdoemen,*»® twee van de vier pogingenk doelpunten opleverden. Van Persie had voor het sinds weken weer een 0 plaats en beschaamde het* sa trouwen van zijn trainer Hij tekende voor de rn° goal van de wedstrijd, de 1' had ook de mooiste ac^e°J' naam. Na een uur s0'eer, J|j1] langs de Arnhemse verdemp en krulde hij de bal over Fessem heen op de lat. Van Persie kreeg echtergee 1 bliekswissel, die wasvoor Kuijt bestemd. Lazovicvff" de Katwijker, nadat dre had binnengeschoten. P>" li

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14