PZC PZC College Goes nu tegen sluiting spoorovergang Groep mosselvissers vergeldt getreiter W adden vereniging Hij is zo schattig Rijk geeft geld voor schoonmaken Goese vijvers Goesenaren oordelen over nieuwe bouwregels 13 loeren, kunstenaars en recreatie-ondernemers wisselen ideeën uit agenda weekenddiensten vrijdag 21 november 2003 laybackshow amperland Onwaarschijnlijk Bezit sieraden niet gemeld Boogaard postbode van het jaar Man van flets geschopt Topzomer voor Goemanszorg Huisartsen Tandartsen Apotheken Dierenartsen Wijkverpleging Huisartsen Tandartsen Dierenartsen Oosterschelde Thuiszorg tfRolf Bosboom «SGoes kan volgend jaar «linnen met het schoonmaken «j de vijvers die stankoverlast toorzaken. De gemeente heeft «[rijkssubsidie ontvangen van 1,1 miljoen euro voor de noering van haar bagger- jaa. Met de eigen bijdrage en jevanhet waterschap is er vol- jflide geld om aan de slag te pa. Goes heeft een plan opgesteld om alle oppervlaktewater schoon te maken, met uitzonde ring van de vesten, het kanaal en de havens. De vesten en het ka naal zijn recent nog gebaggerd. In totaal moet naar verwachting zo'n 115.000 kuub slib uit het water worden gehaald. Om tot uitvoering over te kun nen gaan, was het noodzakelijk dat het Rijk financieel bij draagt. Daarom is enkele maanden ge leden een subsidieverzoek inge diend. De Novem (Nederlandse Organisatie Voor Energie en Mi lieu), een agentschap van het ministerie van Economische Zaken, heeft nu besloten de ge vraagde 1,13 miljoen euro be schikbaar te stellen. De reste rende 2,3 miljoen euro delen ge meente en waterschap Zeeuwse Eilanden. De Novem stelt als voorwaarde dat het baggeren uiterlijk 1 juli 2004 begint en dat de uitvoering van het totale plan vóór 2008 is afgerond. Goes gaat eerst aan de slag op de locaties die momenteel de mees te (stank)overlast geven: de Ringbaan-Oost, de Goese Pol der en Goes-Zuid. Het is nog de vraag wat er moet gebeuren met het verontreinig de baggerslib dat boven water komt, naar verwachting rond de 50.000 kuub. Het voorziene pro vinciale slibdepot in de Koegor- spolder bij Terneuzen is er nog altijd niet, zodat Goes naar al ternatieven moet zoeken. Een van de opties die zij bekijkt is de aanleg van een eigen depot bin nen de gemeentegrenzen. Een eventuele locatie is nog niet be kend. Voord-Beveland werkt aan merk Mrlnarid Huibers OJTGENE - Wat moet er op tl T-shirt van Noord-Beve- jj? Over die vraag brain- Dimde een groep boeren, mstenaars en recreatie-on- iniemers gisteravond in Kort- (inleiding voor de discussie as het countryside exchange- itgramma waaraan Noord- weland heeft meegedaan. Be- ii september bezocht een Mp van acht deskundigen uit innen- en buitenland het ei- „om er een frisse blik op te itpen. De ondernemerssocië- iNoord-Beveland die de uit- ng organiseerde, wil nu ade hand van het eindrap- ntvan de experts spijkers met ippen slaan. buitenlandse invloed was BMPERLAND - Kinderen ssen de 7 en 12 jaar kunnen avond meedoen aan de mi- jplaybackshow in Kamper ad. De show begint om 19.00 iin het Jhr. Mr. de Casem- oothuis. Sint Nicolaas komt ïgen om 140 0 aan in de land- fihaven in Kamperland, iama is er een kindermiddag iet dorpshuis voor kinderen Bmet groep 3Kinderen van tot en met groep 8 kun- zich van 15.30 tot 17.00 uur ven in de kinderdisco in dsoosDe Sik. MEKACTIVITEITEN ©ACTIE ©ELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus 31 ^60 AA GOES it 10113) 315670 ax: (0113) 315669 '"tail: redgoes@pzc.nl PtlfBosboom ®9rid Huibers ^ekevan der Jagt "'sak Janssen 'abPaardekam toen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE 'ationspark 28 astbus 31 AA GOES el: 10113) 315500 ls*:(0113) 315669 tofail: redactie@pzc.nl "fERNET •"w.pzc.nl '•mail: web@pzc.nl kMrgklachten: *0231231 totnaandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; ^'erdags tot 12.00 uur gisteravond duidelijk merk baar. Van kreten als 'What's your big story?' en 'what's on your T-shirtgingen bij niemand de wenkbrauwen omhoog. Ook het idee dat Noord-Beveland een eigen 'merk' moet ontwik kelen was al helemaal ingebur gerd. Sterker nog, er werd lustig over zo'n merk gefantaseerd. „Noord-Beveland, Peeland, Zeebieten, de lage ligging, dat moet toch in een mooi logo te verwerken zijn?", dacht een agrariër hardop. Dat logo zou dan mooi op de verpakking kun nen staan van nieuwe Noord- Bevelandse producten, vond hij Weer iemand anders - hij had onlangs een groep Engelsen op bezoek gehad - wilde beslist iets doen met het leven beneden de zeespiegel. 'Living below the sea'riep een mevrouw meteen enthousiast. Een kunstenaar pleitte ervoor om de Noord-Bevelandse kun stenaars in te schakelen om het 'levensgevoel tastbaar te ma ken'. „Zij kunnen zorgen voor de culturele achtergrond van het toerisme", vond hij Het doel gisteravond was om een rangorde aan te brengen in de ideeën en thema's die er le ven, zodat verschillende werk groepen ermee aan de slag kun nen. Uitbouw van het toerisme en de recreatie eindigde boven aan de lijst, op de voet gevolgd door het eigen merk. Verder moet er worden nagedacht over de teelt van nieuwe gewassen, agrarisch natuurbeheer, ty pisch Noord-Bevelandse boe- renproducten en de rol van de kunst. Het soosbestuur zal de werk groepen samenstellen. Enthou siastelingen kunnen zich mel den. Het moeten wel mensen zijn - zo werd gisteravond nog eens duidelijk gemaakt - die niet alleen maar praten, maar vooral ook dingen willen doen. iS leger des Heils, Leliestraat 24, [■12.00 uur: Verkoop kleding en meu- a; ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart ïouderen, buurtwerk Goese Polder; ïiebouw De Spinne aan het Ceres- lO.OOuur: Super Bingo; HSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Se- 'asoos; KNSZAND - Stal Vermue, Platte- 3,19.30 uur; Trailer/Aanhanger Vei- 'sdsavond door Paardenvereniging Allround; ItlLE - Fruitteeltmuseum, 13.00- uur: Project Boomtoppers, op de Softevoet;De Vroone, 13.30 uur: So it; UININGEIM - Ons Dorpshuis, 13.00- itar: Biljartclub senioren; Sporthal, 30-20.30 uur: Conditietraining bij »i-SportReimerswaal;19.30 uur: Pre- WieWatersnoodramp; MDENDAMME - Kwekerij Het G roene spie, 10.00-17.00 uur: Geopend voor lek;Berkenhof, Langeweegje 10a, 30-17.OO uur: Vlindertuin, Wandeltui- '•etOrangerieplanten en waterpar- "Seopend voor publiek; BPENISSE - Holland Huis, 20.15 [Optreden Jan van de Velde Groep; O'ANNALAND - Café restaurant Ha- 20.00 uur: WD-ledenvergade- j^discussie over toekomst platteland; fME - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Jtesiertuin geopend voor publiek; EMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: pit; USEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00- ir: Weekmarkt; :!,sesBeatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek de Oosterschelde. Het Goese college heeft zijn mening herzien en is nu ook tegen sluiting van de spoorwegovergang aan de Oude Rijksweg in 's-Heer Hendrikskinderen. foto Willem Mieras door Inqrid Huibers 's -H. HENDRIKSKINDEREN - De spoorwegovergangen aan de Oude Rijksweg in 's-Heer Hen drikskinderen en de Noord- weegseweg in Eindewege moe ten open blijven. Tot dat inzicht zijn burgemeester en wethou ders van de gemeente Goes nu gekomen naar aanleiding van protesten van omwonenden te gen de voorgenomen sluiting. Eerder dit jaar stemde het Goe se college wel in met de plannen van spoorwegbeheerder Pro- Rail om een drietal kleine spoorwegovergangen in de ge meente te sluiten. Behalve de overgangen in 's-Heer Hen drikskinderen en Eindewege wordt ook de overgang aan de Noordweg in Lewedorp met sluiting bedreigd. In dat laatste plan kan het Goe se college zich wel vinden, mits in overleg met omwonenden, ProRail en wegbeheerder Wa terschap Zeeuwse Eilanden overstemming bereikt kan wor den over een alternatief tracé. Daarvoor zou een nieuw stukje weg moeten worden aangelegd tussen de Noordweg en de spoorwegovergang aan de Nieuwe Kraaijertsedijk. ProRail wil het aantal ongeval len verminderen door alle spoorwegovergangen van spoorbomen te voorzien. Tege lijkertijd wil de organisatie het aantal spoorwegovergangen verminderen. Het idee om de spoorwegover gangen te sluiten viel bij omwo nenden en gebruikers van de drie overgangen niet in goede aarde. Zo werden in 's-Heer Hendrikskinderen 469 handte keningen opgehaald en werd het college gewezen op het be lang van de overgangen voor wandel-, fiets- en ruiterroutes. Uiteindelijk beslist ProRail of de overgangen daadwerkelijk gesloten worden. Wanneer die beslissing wordt genomen is op dit moment niet duidelijk. door Rolf Bosboom HARLINGEN - Een groep Zeeuwse mosselvissers heeft gisterochtend korte tijd het kantoor van de Waddenvereni ging in Harlingen bezet. Zij blokkeerden de ingang met zee sterren en krabben. De vissers voerden actie omdat ze 'het ge treiter van de milieubeweging' beu zijn. De mosselvissers houden de Waddenvereniging verant woordelijk voor het coördineren van de actie tegen de visserij op de Waddenzee. Daardoor kon de najaarszaadvisserij onlangs pas drie weken later beginnen dan gehoopt. Het uitstel werd welis waar veroorzaakt doordat stichting Wilde Kokkels een be zwaarschrift had ingediend, maar volgens de vissers heeft Wilde Kokkels 'zich voor het karretje van de Waddenvereni ging laten spannen'. De vissers beschuldigen de mi lieubeweging van het doelbe wust vertragen van de zaadvis serij, aangezien al op voorhand duidelijk was dat zij de zaak voor de Raad van State zou ver liezen. Door het uitstel was een kwart van het totale mossel zaadbestand opgevreten door zeesterren, zo zeggen zij. De economische schade wordt ge schat op twintig miljoen euro. Organisaties zoals de Wadden vereniging zetten met hun actie de toekomst van de visserij op het spel, vinden de vissers. Wilde Kokkels stelt in een reac tie dat de vissers met hun actie de verkeerde organisatie tref fen, aangezien zij degene is geweest die bezwaar heeft aan getekend en niet de Waddenver eniging. Daarnaast verwijt de stichting de vissers uit te gaan van verkeerde feiten. Zo zou de zaadvisserij niet drie weken, maar slechts zes dagen laten zijn begonnen. Wilde Kokkels acht het onwaar schijnlijk dat zeesterren in staat zijn om in zes dagen een kwart van alle jonge mosselen in de Waddenzee op te eten. Boven dien heeft de mosselsector deze week zelf laten weten de gewen ste 25 miljoen kilogram zaad vrijwel volledig te hebben opge vist, aldus de stichting. Reden voor Wilde Kokkels om een bezwaarschrift in te dienen, was de sterke achteruitgang van het aantal eidereenden in het Waddengebied. Dat zou komen doordat er te weinig voedsel aanwezig is in de geulen van de Waddenzee. Even Jamai zoenen voor de foto; dat wilden de meeste aanwezige fans gisteren in Middelburg wel. foto Lex de Meester door Ron Maqnée MIDDELBURG - Zanger, /dok-winnaar en tie neridool Jamai deed gisteren Goes en Middelburg aan. En dat betekent: een grote horde gillende fans, de politie die even een kijkje komt nemen én Jamai zelf die er een vrolijke boel van maakt. De IdoZs-winnaar was naar de vestigingen van brillenketen Specsavers gekomen voor enkele signeersessies. De winkels hadden een prijsvraag uitgeschreven en uit de inzendingen waren tien winnaars getrokken. Die mochten, samen met fa milie en vriendjes, naar de winkels komen. Eén van de gelukkigen was Tessa Modderman (11) uit Middelburg. „Ik wil wel hem vragen wat-ie vindt van al die roddels", zegt ze stellig. Ook Evi Vos (12) uit Middelburg is een fan van de zanger. „Gewoon, hoe hij zingt en zo. Hij is zo schattig.", zei ze. MIDDELBURG - Tegen een 66-jarige vrouw en haar 29-jari- ge dochter, beiden uit Goes, is bij de Middelburgse rechtbank 240 uur werkstraf en vier maanden voorwaardelijke gevan genisstraf geëist wegens uitkeringsfraude. Officier van justi tie J. Zondervan verweet de vrouwen gisteren dat ze sinds 1995 valsheid in geschrifte gepleegd hadden door hun vermo gen niet op het inkomstenformulier aan te geven. Daardoor zouden ze elk de gemeente Goes voor meer dan 75.000 euro hebben benadeeld. De verdachten bezaten gouden sieraden, die ze vanuit Koeweit hadden ingevoerd in Nederland. De sie raden lagen in een kluis bij een bank. Ze hadden het bezit niet gemeld. Volgens de vrouwen wisten ze niet wat de formulieren inhielden. De dochter werd ook verweten dat ze regelmatig in Engeland verbleef bij haar (ex-)man, terwijl haar uitkering bleef doorgaan. Verder had ze een eigen woning, maar ver bleef ze meestal op het adres van haar moeder. Volgens raads man H. Dunsbergen kon de fraude niet bewezen worden. „Sieraden vallen buiten de bijstandswet. Ze worden door de vrouwen bij gelegenheid gedragen. Bovendien staat niet vast welke sieraden mijn cliënten toebehoren. Ook de broer heeft sieraden." Hij vroeg vrijspraak. De rechtbank doet uitspraak op 3 december. IJZENDIJKE - Veertien dagen terug nam West-Zeeuws- Vlaanderen afscheid van postbode Pierre Boogaard. Met post en al werd hij op een kar gehesen en voorafgegaan door het plaatselijke muziekgezelschap deed hij zo zijn laatste ronde door IJzendijke. Gisteren werd diezelfde Pierre Boogaard in het Arionhotel in Vlissingen tot postbode van Zeeland 2003 gekozen. De 61-jarige Pierre begon op 28-jarige leeftijd. Hij had er bij na 33 jaar opzitten toen hij veertien dagen terug de laatste brief bezorgde. Toen was hij door zijn collega's al verkozen tot postbode van het jaar van de vestiging Oostburg. Dat bete kende dat hij samen met zes collega's van de overige Zeeuwse vestigingen was uitgenodigd in hotel Arion. „Mijn manager en collega's hadden een videopresentatie gemaakt, waarin een aantal mensen over mij mocht vertellen. Na de eerste ron de bleven we met drie postbodes over, uit Goes, Terneuzen en Oostburg." Vestigingsmanager A. Swennen bestempelt Pier re als een goede collega, flexibel en goed gemotiveerd. „Leuk dat hij het is geworden, toch ook een beetje promotie voor West-Zeeuws-Vlaanderen. Maar voor mij is iedereen die hier werkt een beetje postbode van het jaar." MIDDELBURG - Een 34-jarige man uit Middelburg is woensdagavond laat gewond geraakt toen hij van zijn fiets werd getrapt door een bromfietser. De man reed tegen twaalf uur over de Schroebrug in Middelburg. Hij kreeg zonder re den een trap tegen zijn heup, waardoor hij van zijn fiets viel. Later bleek hij een gebroken pols te hebben. De man heeft aangifte gedaan van mishandeling, de dader is onbekend. DREISCHOR - Streek- en landbouwmuseum Goemanszorg heeft afgelopen zomer een recordaantal bezoekers ontvan gen. Er werden 14.000 neuzen geteld. Het jaar ervoor waren dat er nog 12.800. Gezien de warme zomer geen slechte pres tatie, constateert voorzitter L. Nederhoed-Zijlstra. Met uit zondering van het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk lagen de bezoekersaantallen van musea in de regio het afgelopen jaar lager dan voorheen. door Rolf Bosboom GOES - Er komt een inspraak ronde over de nieuwe Goese welstandsregels voor kleine bouwwerken. De gemeenteraad besloot daar gisteravond toe, om duidelijk te krijgen of de re gels in de praktijk werken. Net als andere gemeenten moet Goes uiterlijk medio volgend jaar over een welstandsnota be schikken. De grote lijnen zijn daarvoor uitgezet. Daarnaast zijn allerlei regels (de zogeheten 'sneltoetscriteria') opgesteld voor zaken zoals een uitbouw, een erfafscheiding of een dak kapel. Als een bouwaanvraag daaraan voldoet, kan die direct worden afgehandeld. Is dat niet het geval, dan pas buigt de wel standscommissie zich erover. Op deze manier wil de gemeente burgers meer rechtszekerheid geven. Zij kunnen vooraf zien waaraan hun bouwplan moet voldoen om goedkeuring te krij - gen. Nu wordt het oordeel van de welstandscommissie nogal eens als willekeurig ervaren, omdat niet duidelijk is op basis waarvan de commissie oordeelt. De gemeenteraad steunt de ach terliggende gedachte, maar vindt dat daarvoor wel erg veel regels, soms tot op de centimeter nauwkeurig, zijn opgesteld. Sommige fracties denken dat de indruk wordt gewerkt dat er meer vrijheid voor burgers ont staat, maar dat in de praktijk hef tegendeel het geval zal zijn omdat alles tot in detail wordt gerégeld. J. van den Hondel (CDA) drong er daarom gisteravond op aan een inspraakronde te organise ren, zodat duidelijk wordt wat direct betrokkenen ervan vin den. WD en PvdA ondersteun den het voorstel. R. de Koster (D66) had er evenmin bezwaar tegen, maar zei op voorhand minder moeite te hebben met de veelheid aan regeltjes. „Als je wilt aangeven wat wel en niet mag, dan moet je in detail tre den." Wethouder M. 't Hart ging er mee akkoord de regels voor te leggen aan een breed publiek. Daarnaast zei hij dat het altijd mogelijk moet zijn wijzigingen door te voeren. zaterdag 22 en zondag 23 november 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Noord- en Zuid Beveland Huisartsenpost De Bevelanden, 's-Gra- venpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestdagen) Hein- kenszand e.o. vrij. 17.30-ma. 8.30 uur: C. T. Miermans, Clara's pad 38, Hein- kenszand, tel. (0113) 561677. Noord- en Zuid-Beveland M. J. B. M. van Hout, Bernhardstraat 9, Yerseke, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Wimmersen De Wittel. (0113) 220034. Avond- en weekenddiensten worden verzorgd door De Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Goes, 's-Gravenpolder, Kapelle, Kruinin- gen en Krabbendijke: W. L. Verboom, tel. (0113)342486. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: P.C. Stokman, 's-Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huis- kes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molen laan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9.30-10.00 uur. Oosterschelde Thuiszorg. Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113)229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: M. Verschelling, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Tholen en St. Philipsland Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tholen en St. Philipsland Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: S.D. de Groot, Noordsingel 97, Bergen op Zoom, tel. 0164-235849 Spreekuur zat. en zon. van 17.00-17.30 uur. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uurop Botermark 10. Tholen en St. Philipsland Tel. (0113) 249111. OVLftWlO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31