11 Jamai-gekte in Middelburg HARRY POTTER pf Koerden demonstreren voor Ocalan MRSA-bacterie duikt op in Goes' ziekenhuis PPM wil helderheid in conflict ama-huizen Voor spek en bonen I ppartementen hebben geen duidelijke relatie met watersport de orde van de Feniks STEP INTO THE FUTURE! zeeuwse almanak lirecteur uderenbond oet opstappen Schadeclaim Eindelijk is het zov^r, verschijnt op zaterdag 22 november EXTRA KOOPNACHT VANNACHT 0.00 UUR TOT 01.00 UUR Opvang Schouws college chat met burgers 'MM Bezit sieraden niet gemeld I £m j WALCHEREN vrijdag 21 november 2003 College steunt Marina Veere niet ■nrAhvan der Sluis OMBURG - B en W van Veere i niet meewerken aan de KW van negentien recreatieve ipartementen, horeca, een jritiem bezoekerscentrum, j winkel in watersportbeno- t'dheden en een kantoor en ijstwoning voor de haven ver bij Marina Veere. Het lege wil vasthouden aan het andpunt van de oude gemeen- uad van Veere. Die besloot iitvoor de gemeentelijke her- lieling wel mee te willen wer- H zolang watersportactivi- jten maar het belangrijkste jn in het plan. Volgens wet- jiJer J. Bostelaar zijn het nu appartementen die in de «we opzet van Marina Veere ■hoofdmoot vormen. anna Veere is al ruim twintig ai bezig een plan te maken #reen stuk grond aan de Ka- g Westzijde langs het maal door Walcheren. Op die ekstond vroeger de oude Fok- ïloods, maar de laatste de- was het gebouw in luik door het watersportbe- ijfMarina Veere. degemeente Veere en eige- jtF. Vroom van Marina Veere iben jarenlang geruzied over erlei nieuwbouwplannen. >8van de ideeën was de bouw een grootschalig recreatie- utrum met tachtig slaap- aatsen. De Raad van State be- alde in 199 5 dat Marina Veere ra hotel met tachtig bedden meerdere kampeerplaatsen Ét bouwen, omdat dit het adsgezicht van Veere zou ver- nien. Het watersportbedrijf Ét wel nieuwbouw neerzet- b,op voorwaarde dat de mees- vierkante meters in gebruik i worden genomen door wa- isport-gebonden bedrijvig- i Volgens Marina Veere was adat financieel onhaalbaar, in W van Veere leggen de ge- snteraad een aantal opties ir instemmen, afwijzen, het aanhouden en een second lion uitvoeren, of vasthou- aan het standpunt van de 1PELLE - Directeur T. Lech- van ouderenbond Anbo is |(stapt. Directe aanleiding de negatieve uitspraken die eind oktober in Kapelle deed het functioneren van zijn en organisatie. diner gaf op 28 oktober in ipelle opheldering aan het ge- stZeeland over de problemen Wnee de Anbo landelijk ipt, Het gaat onder meer om ie financiële tekorten, voor- ilsgevolg van de vernieuwing dhet ledenblad Vizier, waar de bond zich liet leiden door ikeerde adviezen. De direc- stelde daarnaast het ge- (e functioneren van de anisatie aan de orde. Inmid- siseenreorganisatie in gang »t, waarbij er fors wordt be- linigdop de personeelskosten, d bestuur en het manage- itteam van Anbo vinden •tier dat de directeur een veel negatief beeld heeft geschetst de bond daarmee schade ill berokkend. Het vertrek ®Lechner is daarmee onver- tjdehjk geworden. oude gemeenteraad van Veere en het plan dus afwijzen. Boste laar: „Wij zeggen: 'niet meewer ken', omdat wij vinden dat de appartementen geen duidelijke relatie hebben met de water sport. Het plan kan op elke an dere plek in de gemeente wor den gebouwd. De appartemen ten in het huidige plan zijn wat kubieke meters betreft ook gro ter dan wat de oude gemeente raad van Veere in orde had be vonden." Het hele plan afwijzen kan fi nanciële gevolgen hebben voor de gemeente Veere. Marina Vee re kan in het uiterste geval een schadeclaim indienen van ruim vier miljoen euro. Wethouder Bostelaar verwacht in dat geval dat de gemeente ook een claim indient bij Marina Veere, van wege de kosten die de gemeente besturen in al die jaren hebben moeten maken in het voorberei den van de plannen. „Dan zijn we nog niet van elkaar af", waarschuwt hij. SGP-fractievoorzitter K. Hou- mes vindt dat er nu maar eens een einde moet komen aan de zich al jaren voortslepende kwestie. Hij is voorstander van het plan. „Veere heeft een eco nomische impuls nodig. Er stond daar een gebouw, er wa ren daar activiteiten en meneer Vroom heeft verkregen rechten. Er móet wat anders komen op die plek. Geef die meneer dan ook een eerlijke kans om iets te bouwen wat rendeert. Als je een locatie zoekt voor hoogwaardi ge watersport, dan kan het daar." De commissie Ruimtelijke Or dening praat maandag vanaf 17.00 uur in het gemeentehuis te Domburg, onder meer over Ma rina Veere. De vergadering wordt om omstreeks 18.30 uur geschorst voor een maaltijd. MIDDELBURG - Enkele tien tallen Koerden hebben gister avond in Middelburg gedemon streerd voor de vrijlating van hun leider Abdullah Öcalan. Hij zit inmiddels bijna vijf jaar vast op het eiland Imrali. De Turkse overheid beschouwt hem als staatsvijand nummer één. De demonstratieve tocht begon bij het NS-station. De Koerden droegen fakkels en protestbor den met zich mee. Kinderen joelden om de vrijlating van hun leider. Winkelend publiek kreeg een folder in de handen geduwd, waarin de Federatie Koerden in Nederland pleit voor vrede tus sen de Turken en de Koerden. De Koerden zeggen vrede te wil len met Turkije. Zij willen dat democratische en mensenrech tenorganisaties en alle andere partijen en instellingen, die de Koerden een warm hart toedra gen, de campagne steunen. Daarnaast willen de Koerden gaat zijn gezondheid door de dat de gevangenschap van hun isolatie met de dag achteruit, leider Öcalan draaglijker De tocht eindigde op de Markt, wordt. Volgens de gemeenschap foto Lex de Meester Advertentie 'ni geen seconde te verliezen, staan wij vrijdagnacht klaar, °m alle Harry Potter-fans van een boek te voorzien. bij: De Drvkkery, Markt 51 in Middelburg Boekhandel De Ruiter Fanoy, Oude Markt 5 in Vlissingen Boekhandel Bikker, Walstraat 94 in Vlissingen door Ron Magnée MIDDELBURG - Zanger, /doZs-winnaar en tieneridool Jamai deed gisteren Middel burg aan. En dat betekent: een horde gillende fans, de politie, die even een kijkje komt nemen én Jamai zelf die er een vrolijke boel van maakt. De fdoZs-winnaar was naar de Middelburgse vestiging van brillenketen Specsavers geko men voor enkele signeersessies. De winkel had een prijsvraag uitgeschreven en uit de inzen dingen waren tien winnaars ge trokken. Die mochten, samen met familie en vriendjes, naar Specsavers komen. Voor Jamai was het trouwens een drukke bedoening. Eerder op de dag stonden Bergen op Zoom en Goes op het programma. Eén van de gelukkigen was Tes sa Modderman (11) uit Middel burg. „Ik wil wel hem vragen wat-ie vindt van al die roddels zegt ze stellig. Ook Evi Vos (12) uit Middelburg is een fan van de zanger. „Gewoon, hoe hij zingt en zo. Hij is zo schattig." Het loopt inmiddels al tegen acht uur, terwijl Jamai er vol gens het programma toch echt om half acht zou moeten zijn. „Ik heb wel een draaiboek ge kregen, maar dat heb ik al weer weggedaan", zegt Danny Bom- melé van Specsavers. Voor de gesloten deur van de winkel staat inmiddels een grote schare fans. Dan, het is al over achten, zwaait de deur open en komt Ja mai binnenlopen. „Hallo alle maal!" Buiten klinkt ineens een oorverdovend gegil van de fans. Geroutineerd begint hij de aan geboden foto's te signeren. En niet alleen foto's. Kelly de Bree (11) uit Middelburg geeft Jamai Even Jamai zoenen voor de foto; dat wilden de meeste aanwezige fans gisteren in Middelburg wel... foto Lex de Meester haar knalrode mobieltje, om 'm mét handtekening weer terug te krijgen. Daarna mag iedereen nog een keer met de zanger op de foto. Tessa Modderman geeft Jamai een dikke pakkerd op z'n wang als de foto wordt genomen.,Dat wil ik óók", klinkt het meteen bij de anderen. Als de prijswinnaars zijn ver trokken, mogen ook de fans bui ten even op de foto. Als eerste stapt een groep fans uit Heerhu- gowaard de winkel binnen. Dit zijn de ware groupies die de zan ger door het hele land volgen. De crew van Jamai herkent de gezichten. Eerder op de dag wa ren ze er immers ook in Bergen op Zoom en Goes bij. Daarna komt het voltallige bestuur van de fanclub binnen. De voorzit ter, uit de Achterhoek: „We heb ben dit keer drieënhalf uur gere den." Jamai zelf kan nog wat vragen beantwoorden. „Zeker ga ik Idols 2 kijken, ik ben zéér door Rolf Bosboom GOES - In het Oosterschelde- ziekenhuis is opnieuw de MRSA-bacterie opgedoken. Naar aanleiding daarvan is een voorlopige opnamestop inge steld voor de afdeling algemene chirurgie. Vorige maand had het Goese hospitaal ook te kampen met de beruchte 'ziekenhuisbacterie'; in 2000 gebeurde dat evenèens twee keer binnen korte tijd. De bacterie kan doorgaans weinig kwaad, maar betekent wel een extra risico voor mensen met een verlaagde weerstand. De landelijke regelgeving ver eist dat het ziekenhuis er alles aan doet om verdere versprei ding te voorkomen. Dat brengt nogal wat extra werk voor het personeel en kosten met zich mee. Op de betrokken afdeling, waar momenteel 2 5 mensen ver blijven, worden zaken als mondkapjes gebruikt. Voor het bezoek gelden strikte regels. Personeel en andere personen die in de buurt van de patiënt zijn geweest, worden getest op een eventuele besmetting. De resultaten daarvan worden be gin volgende week verwacht. Als alles in orde is, kan de opna mestop worden opgeheven. De opnamestop geldt alleen op de afdeling algemene chirurgie. Opnames en operaties worden elders opgevangen binnen de totale organisatie van het Goese ziekenhuis. Patiënten hoeven niet uit te wijken naar andere ziekenhuizen. De patiënt bij wie MRSA is geconstateerd, kan waarschijnlijk maandag naar huis. MRSA komt in Nederland nau welijks voor, maar is inmiddels in landen zoals België en in heel zuidelijk en oostelijk Europa wijdverspreid. Als de bacterie in Nederland opduikt, wordt dat meestal veroorzaakt door iemand die eerst in het buiten land in het ziekenhuis heeft ge legen. Bij het jongste geval in Goes is dat overigens niet het geval. Het Oosterscheldeziekenhuis vreest dat MRSA in de toekomst steeds vaker zal voorkomen in de provincie. De kans op be smetting vanuit met name Bel gië wordt steeds groter. „Zee land ligt in de frontlinie in de oorlog tegen deze bacterie", al dus het Goese ziekenhuis. „De medewerking van iedereen die hiermee te maken krijgt, is dan ook meer dan ooit noodzake lijk." ZIERIKZEE - De eerste chat- sessie van de gemeente Schou- wen-Duiveland heeft veertien belangstellenden getrokken. Tussen zeven en acht uur don derdagavond konden recht streeks vragen worden gesteld aan burgemeester J. Asselbergs over het thema veiligheid. Tij dens de sessie werd vooral aan dacht gevraagd voor verkeers situaties. Advertentie Eeuwfeest VAN DE REEPE BESTAAT 1 JAAR! 1 O TOT 25 KORTING EEN CADEAUTJE! NZE JUBILEUMACTIE LOOPT T/M 29 NOVEMBER RAPE GAAI STRAAT 8 GOES WWW.VANDEREEPE.NL door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De Politieke Partij Middelburg (PPM, het vroegere Leefbaar Middelburg) wil helderheid in het conflict tussen Woongoed Middelburg en de bewonerscommissie 't Zanddorp. Woongoed zegde deze week jhet vertrouwen op in twee leden van de commissie, naar aanleiding van uitspraken over alleen staande, minderjarige asielzoe kers (ama's). Volgens de PPM kunnen alleen leden het ver trouwen opzeggen in hun be stuursleden. De fractie heeft schriftelijke vragen gesteld aan B en W. Voorzitter P. Blokpoel zei begin deze maand tijdens een infor matieavond dat Woongoed al jaren niets doet aan de overlast die ama's veroorzaken. Hij sug gereerde dat de bewoners van 't Zanddorp uit protest maar moesten stoppen met het beta len van huur om Woongoed te dwingen maatregelen te nemen. Dat schoot de woningcorpora tie in het verkeerde keelgat. Di recteur E. de Ceuster besloot daarop het vertrouwen op te zeggen in Blokpoel - en in een mede-bestuurslid, omdat deze zich niet distantieerde van de uitlatingen van Blokpoel. De manier waarop Woongoed omgaat met huurders, verdient geen schoonheidsprijs, stelt de PPM. Als voorbeeld noemt frac tievoorzitter H. Akdag de wijze waarop de corporatie de huur ders van het Bagijnhof duidelijk maakte dat zij hun huizen moes ten verlaten voor studenten van de Roosevelt Academy. De PPM wil weten of het college op de hoogte is van de klachten, en hoe lang al. De fractie vraagt ook wat Woongoed en eventueel de gemeente Middelburg heb ben gedaan om de problemen te verhelpen. MIDDELBURG - Tegen een 66- jarige vrouw en haar 29-jarige dochter, beiden uit Goes, is bij de Middelburgse rechtbank 240 uur werkstraf en vier maanden voorwaardelijke celstraf geëist wegens uitkeringsfraude. Officier van justitie J. Zonder van verweet de vrouwen giste ren dat ze sinds 1995 valsheid in geschrifte gepleegd hadden door hun vermogen niet op het inkomstenformulier aan te ge ven. Daardoor zouden ze elk de gemeente Goes voor meer dan 75.000 euro hebben benadeeld. De verdachten bezaten gouden sieraden, die ze vanuit Koeweit hadden ingevoerd. Ze hadden het bezit niet gemeld. Volgens raadsman H. Dunsbergen kon de fraude niet bewezen worden. De strafpleiter vroeg om vrij spraak. Uitspraak: 3 december. benieuwd." Ondertussen zet hij een handtekening op de schoen van een meisje. „En ja, ik ben nog steeds single. Ik ben de ware nog niet tegengekomen. Geluk kig heb ik veel vrienden." Dan komen tot slot enkele prijswin naar van eerder op de avond met foto's aan. Ze hebben de beelden razendsnel bij de éénuursservi- ce laten ontwikkelenJamai ter wijl hij verbaasd een handteke ning zet: „Zijn ze in Middelburg zó snel dan?" Er is een man in Borssele die helemaal fanaat is van Groot-Brittannië. Hij ver keert er vaak en prijst hoog de lokale specialiteiten op culinair gebied. Die zijn er volop te genieten, verklaart hij aan wie het horen wil. Ly risch kan hij een full English Breakfast beschrijven, van de sausages en black pudding tot het fried bread en de ba ked beans. Hij maakt het ook graag thuis klaar. Maar de absolute top is voor hem bacon, het knapperige stukje spek dat de eitjes met toast moet bege leiden. Die in Nederlandse supermarkten voldoet niet. Te weinig smaak, te dun, dat bakt niet lekker, vindt hij. Dus haalt hij zijn bacon bij de bakermat, Engeland. Hij heeft daar ergens in een dorpje een slagertje dat pui ke bacon verkoopt. Verlek kerd betrad hij het zaakje van de week om er zijn slag te slaan voor de thuisreis moest worden ondernomen. Een kilo van het beste spul moest hij hebben. Waar komt die bacon nou vandaan?, vroeg hij belangstellend aan de slager die de plakken aan het inpakken was. Het antwoord was verplette rend voor onze Borsselaar. ,,The best comes from Hol land, sir. The Dutch make the absolute best bacon."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11