PZC Willeboordse zelfverzekerder dan ooit Roer is nog niet om bij AA Gent 23 laamslag is in topvorm en rolt van de ene derby in de andere Iranje op gravel !gen Canada merika op O-voorsprong Jgen België uitslagen donderdag 20 november 2003 l ijf Zeeuwen judoën op NK Vervalst Winkeltje Middelburgse wil bewijzen dat ze de beste Nederlandse is in klasse onder 63 kilo Sterker Schaatsers wijzen invitatie KNSB af Garbrecht afgemeld Van de Wijnckel rest van seizoen uitgeschakeld Het gevecht om de middenstip ht gaat erom wie de beste van •jirieis. Zaamslag, Terneuzen- s of AZ W. De ene derby is 0ge week al gespeeld (AZVV };gn Zaamslag: 0-2), de vol gde komt eraan. jomslag speelt zaterdag op ei- sn veld tegen Terneuzense ïojs, m de tweede klasse van ■itzaterdagvoetbal. Het wordt ju wedstrijd op het scherp van i snede, die in Zaamslag op Mhand al de wedstrijd van g jaar wordt genoemd. jmrFrits Bakker iUMSLAG - Wie had nou ei- Ujijk de middenstip uitgegra- (Din de nacht voor die belang de wedstrijd? Zeker weten, nepen ze nu bij Zaamslag. Voor duizend procent zeker (al het die van Terneuzense lovswaren", zegt Nico Bakker, ((penningmeester, met een zui- lig lachje. Zaterdag treffen ze ilaarweer, de twee eeuwige ri- nlen, maar dan op het veld. „ffe rollen van de ene derby in fees Dees, gepensioneerd bak ken al bijna veertig jaar voor- jtter van Zaamslag, verschuilt ach achter een brede grijns. J)at hebben ze geweten ook, jandie middenstip. Twee dagen 'ater gingen er wat stoute jon- laisvan ons op pad om revan- fe te nemen." De voorzitter aAZW vond de andere mor- jtn de penaltystip voor zijn leuren op het veld van Terneu- Hise Boys waren de doelpalen i de groen-witte kleuren van hamslag geschilderd, klucht is intussen weer ge- daard, in de dagen van de der- ji. Zaterdag liep Zaamslag Kt speels gemak over AZW, waakt het hele dorp zich op or de dubbel. Terneuzense loys staat een warm onthaal te achten. „Het wordt héél gezel- gzaterdag, als we uit die twee erby's zes punten hebben ge lald", voorspelt René Harne tt een van de vijf hoofdspon- is. iamslag is de club van „het hp", zoals ze dat zelf zo graag den benadrukken. Die ande- iASTRICHT - Het Neder- ids tennisteam speelt tijdens eerste ronde van de Davis ip, tegen Canada, op gravel, it heeft captain Tjerk igtstra gisteren bevestigd, jtduel wordt van 6 tot en met 8 bari afgewerkt in het ECC in Maastricht. „Neder- idmoet altijd van zijn eigen acht uitgaan. Op elke onder rad moeten wij kunnen win- nvan Canada", zei Bogtstra. laar na een gesprek met alle lenvan het team heb ik geko- voor gravel." ANP iSKOU - Tennissters Meg- iShaughnessy en Lisa Ray- rad hebben de Verenigde aten een voorsprong van 2-0 België gegeven in de halve fi les van de Fed Cup. Mghnessy won in Moskou ntiener Kirsten Flipkens met ''-6 9-7, Raymond triom- deover Els Callens: 6-2 6-1. Belgische ploeg doet in Mos- «sterk verzwakt mee. Justine #in-Hardenne en Kim Clijs- 1 momenteel de beste twee missters van de wereld, doen «kei niet mee. 'élieMauresmo bracht giste- 1 Frankrijk op voorsprong or in twee sets af te rekenen WeRussische Vera Zvonare- ■6-2 6-2. Mary Pierce leek op Paar de tweede Franse zege, ze verslikte zich alsnog in «tasiaMiskina: 6-4 6-7 5-7. IP/RTR ®ES - Naast Elisabeth lleboordse doen zater- J8 nog vier Zeeuwse ju- oka s mee aan het Neder- mds kampioenschap. Je G°ese Dewi Schille- ®an, die tegenwoordig bij .dris de Korte in Vlaar- ®igen traint, komt uit in «klasse -48 kilogram. ;ar'aRammelaere van ju- °Ve^eniging Bresken- Ï.1 Judoot mee in de pSse -63 kilogram. De oese Lindsay Wyatt, te ■®s jiu-jitsuka, verte Wwoordigt Zeeland in 'essi 'asse -70 kilogram en ('ca van der Spil (De Mattenkloppers) in de asse+78 kilogram. re twee, dat zijn meer stadse clubs. „Daarom is er ook zo veel afgunst als wij van ze winnen", zegt René Hamelink. „Ze had den vorig jaar in Terneuzen en Axel niets liever gewild dan dat wij waren gedegradeerd." De dagen van de derby's, dat zijn de mooiste dagen van het jaar. Jan Doorns, assistent-trai ner: „Ik wilde het liefst winnen van AZW, dat hebben we ge daan. Daar hebben ze ons slecht weggezet vorig jaar. We zouden met ons clubje de competitie hebben vervalst door tussen tijds spelers te kopen." René Hamelink: „Ze hebben zelfs ge zegd dat we een tegenstander hebben omgekocht." „Het was vanaf 1976 geleden dat we in Axel hadden gewon nen van AZW", diept Wim de Pooter, ex-speler, nu hulptrai ner, uit zijn geheugen op. „Ad Versluijs was toen net trainer bij ons." Cees Dees: „Ik zal ook nooit die wedstrijd hier in Zaamslag vergeten, toen het om het kampioenschap ging. Zij wonnen met geluk. Het stormde die dag zo hard dat er een hoge bal over zeker vijftig zo in onze goal waaide. Als ik nu naar bui ten kijk, zie ik het nog zo voor me." Maar nu rolt de bal iets anders. Zaamslag (280 leden op 3000 in woners) draait mee in de topvijf van de ranglijst, Terneuzense Boys is een magere middenmo ter en AZW staat bij de onder ste vier. De omgekeerde wereld, maar wel heel mooi voor een dorpsclub met een doe-maar- gewoon-cultuur. „Hoe lang is het nog maar gele den dat we een andere weg zijn ingeslagen?", zegt Jacco Verlin de (bestuurslid). Nico Bakker: „We hebben tegen elkaar ge zegd: gaan we rechtsom of linksom? Dus doen we mee met premies geven aan spelers, of willen we naar de kelder afzak ken?" „Het kostte wat moeite om de oudere bestuurders mee te krij gen. Tinus Wieland, Dré de Zeeuw, die waren nog van de oude garde. Nico Bakker: „Dat zijn de mensen die elke dag op het veld lopen en alles voor de club over hebben. Die moeten wel even slikken als je zegt: we gaan de spelers premies geven als we winnen." Toch is het in die dagen rechts om gegaan. Cees Dees: „We haalden hier en daar wat spelers om hogerop te komen. En met Mare de Kunder en Jan Dooms hebben we een gouden trainers duo binnengehaald. Jongens die perfect passen bij onze club." Nico Bakker: „Waarom speelt Hubert van den Hemel nu bij Zaamslag? Omdat Menno den Dekker hem heeft verteld hoe mooi het is om hier te voetbal len." Jan Dooms: „Het is de gewoonte dat iedereen hier na de training nog een paar uurtjes in de kanti ne blijft hangen. Dat is nou ty pisch Zaamslag. Ik ken veel clubs in de buurt waar iedereen een halfuur na de wedstrijd al naar huis is vertrokken." Wat naar Zaamslag komt aan spe lers van buitenaf, dat blijft er ook altijd voor jaren. Het gaat niet om het geld, maar meer om de sfeer. „Wat Hoek doet, is su- perknap hoor", zegt René Ha melink vol bewondering. „Wij grijpen wat minder hoog, we zijn met minder tevreden. Bo ven AZW en Terneuzense Boys eindigen, dat is al heel mooi. Ik heb er veel weddenschappen op afgesloten, omdat ik zeker weet dat het ook gaat gebeuren." „We willen niet eens hoger dan waar we nu spelen", oppert Cees Dees. „Daar is Zaamslag de club niet naar." Jacco Verlinde: „Het is net zo belangrijk dat het club huis goed in de verf staat dan dat het eerste elftal in mooie shirts kan spelen." Cees Dees: „En dat er rust is in de tent." Ooit had Zaamslag de reputatie dat trainers er tot hun pensioen mochten blijven. De oud-prof Ad Versluijs hield het zeven jaar vol, zijn voorganger Ko Corne- lissen was net zo lang gebleven. Cees Dees: „Die jaren onder Versluijs waren de eerste aanzet voor watwenuzijn.Het was een prachtige tijd. Hij speelde zelf nog bij Cercle Brugge, had een winkeltje in Zaamslag en ik ben op een dag naar hem toegegaan. 'Wil je trainer worden', zei ik, met een klein beetje hoop dat hij het zou doen. Ik sprong een gat Bij Zaamslag steken de voorzitter, het bestuur, de sponsor en de spelers de handen uit de mouwen om het veld klaar te maken voor de derby. Vlnr. René Hamelink, Wim de Pooter, Nico Bakker, Cees Dees, Jacco den Hamer, Randy Lauret en Jacco Verlinde. foto Peter Nicolai door Roeland van Vliet GOIRLE - Voorheen vond judoka Elisa beth Willeboordse het Nederlands kam pioenschap een rottoernooi. Omdat ze zich daar als topper zo moest bewijzen. „Ik kon er alleen maar verliezen", zegt ze nu. Zelfs de districtskampioenschappen meed ze het liefst, omdat ze daar ook de nodige druk voelde. Nu is dat over. Op het NK van zaterdag wil ze zich juist heel graag bewijzen. Willeboordse, afkomstig uit Middelburg en nu woonachtig in Goirle, wil op de na tionale titelstrijd in Amsterdam laten zien dat ze weer helemaal de oude is. ,Het NK is belangrijk voor mijEen titel levert niets op, je verdient er bijvoor beeld geen nominatie voor de Olympi sche Spelen mee. Maar ik kan wel laten zien dat ik weer terug ben. De 25-jarige cios-studente was bijna twee jaar uit de roulatie door een ernstige knieblessure. Half 2001 begon de ellen de, in augustus 2002 ging ze uiteindelijk onder het mes en pas in mei 2003 was ze weer volledig terug. Drie maanden gele den boekte ze weer haar eerste succes: ze won een goed bezet toernooi in het Duit se Braunschweig. Maar daarna was ze op twee belangrijke toernooien - de Univer- siade en het WK - weer afwezig. Niet om dat ze niet fit was, maar omdat ze niet mee mocht. Een ticket voor de Universiade kreeg ze niet, omdat ze zich er niet voor gekwali ficeerd had. „Maar ja, dat kon ik ook niet omdat ik geblesseerd was op de momen ten dat ik me moest kwalificeren." Het WK ging aan haar voorbijomdat bonds coach Marjolein van Unen de voorkeur gaf aan de half geblesseerde Daniëlle Vriezema. Willeboordse: „Dat snap ik nog steeds niet. Vriezema had voor het WK slechts twee keer getraind, terwijl ik me uit de naad had gewerkt om haar goed te kunnen vervangen. Maar Van Unen vond dat ze niet iemand kon passeren die zich al gekwalificeerd had. Ik heb nog steeds geen vrede met die uitleg, maar het is wel uitgepraat." Op het Nederlands kampioenschap kan Willeboordse weer laten zien wat ze waard is. Maar nu is Vriezema er niet bij Zij herstelt van een meniscusoperatie. „En daar baal ik dus van, dan komt het weer niet van een confrontatie tussen ons. In 1999 werd ik Nederlands kampi oen, zij haakte toen halverwege het toer nooi af. In 2000, toen ik ook de titel pakte, en 2001 deed ze niet mee. In 2002 deden we beide mee. Zij won het toernooi, maar ik was net geopereerd en kwam niet ver. En dus kwamen we elkaar op het NK weer niet tegen. En zaterdag zal dat dus ook niet gebeuren. Zo weten we nog steeds niet wie nu de beste is in de klasse onder 63 kilogram." Door de afwezigheid van Vriezema ligt het kampioenschap zaterdag wel voor het grijpen. Maar dat vindt Willeboordse iets te kort door de bocht. „Ik erger me aan mensen die zeggen dat ik de titel makkelijk kan pakken omdat zij er niet bij is. Als zij er wel bij was geweest, was ik ook de favoriet voor de titel. Zij heeft in het verleden weliswaar betere resulta ten neergezet op de A-toernooien, maar ik denk dat ik op dit moment beter ben." Eigenlijk is het nationale kampioen- schap slechts een belangrijke bijzaak voor Willeboordse. De hoofdzaak van dit seizoen is kwalificatie voor de Olympi sche Spelen. Er leiden twee wegen naar Athene. Of Willeboordse wordt in mei Europees kampioen óf ze judoot de A-toernooien aan het begin van 2004 goed en schaart zich bij de beste vijf Eu ropese judoka's. De Europese titel lijkt niet reëel, Willeboordse heeft immers nog nooit aan een groot eindtoernooi meegedaan. Maar een plaats in de topvijf op de geschoonde Europese ranglijst ziet ze wel zitten. „Ik zal beter moeten preste ren dan ik ooit heb gedaan, maar het zit er wel in. Ik voel dat ik de laatste tijd ben gegroeid. Ik ben sterker en voel me zelf verzekerder dan voorheen." Willeboordse moet eerst een olympische nominatie bemachtigen. Dat lukt door bij één van de drie Super-A-toernooien (Moskou, Parijs en Hamburg) bij de eer ste zes te eindigen of bij de zeven andere A-toernooien een medaille te pakken. Maar daarmee is ze er nog niet. Ze moet op die toernooien ook genoeg punten pakken om hoog te eindigen op de Euro pese ranglijst. „Het gaat dan om de ge- Willeboordse: „Ik erger ine aan mensen die zeggen dat ik de Nederlandse titel makke lijk kan pakken omdat Daniëlle Vriezema er niet bij is." foto Willem Mieras schoonde lijst", weet de Zeeuwse. „De genen die zich via het WK al geplaatst hebben en de toekomstig Europees kam pioene worden er afgehaald. Maar dan nog wordt het een hele opgave om bij de eerste vijf te komen. Ik heb al wel eens in de toptien gestaan, maar nooit in de top vijf. En naar de Olympische Spelen gaat maar één Nederlandse judoka per ge wichtsklasse. Dus moet ik ook Vriezema op die lijst achter mij houden." De gedreven judoka heeft inmiddels een team van mensen om zich heen die haar begeleiden op weg naar de Spelen. Jan de Rooij, bij wie ook Deborah Gravensteijn onderdak heeft, is haar ervaren trainer in Goirle. Hans Kroon is haar krachttrainer in Rotterdam. „Bij hem doe ik sinds twee maanden oefeningen die specifiek voor judoka's bedoeld zijn. En ik merk nu al dat ik sterker ben geworden." Verder heeft ze nog een fysiotherapeut, Sjors Oltmans, en een mentale trainer, Jan Looman. En bondscoach Marjolein van Unen volgt haar ook op de voet. Willeboordse: „Al die mensen weten alles van me. Ze letten ook erg op me. Als ik bij de één niet lekker train, weet de ander het dezelfde avond nog. En daar wordt dan meteen actie op ondernomen. Dat is wel plezie rig, want alles moet kloppen als ik naar de Spelen wil." Met name aan de mentale trainingen van Looman heeft Willeboordse veel te dan ken, zegt ze. „Hij heeft een goede uitwer king op mijhij laat mij anders denken en zorgt dat ik zelfvertrouwen krijg. Op het NK van zaterdag staat er natuurlijk druk op me, maar hij heeft me ermee leren om gaan. Ik weet ook dat ik er klaar voor ben. Op de trainingen gaat het goed en ook mentaal zit het goed. Als het zater dag niet gaat zoals het moet, ligt het puur aan de vorm van de dag. Ik kan dan wel als excuus gebruiken dat ik afgelopen week ziek ben geweest, maar dat is te ge makkelijk. Vroeger zou ik dat misschien wel hebben gedaan. Toen vond ik het NK een rottoernooi. Maar nu heb ik er heel erg zin in." in de lucht toen hij een paar da gen later terugbelde." Cees Dees weet het zeker: Ad Versluijs heeft de club met zijn spraakmakende aanpak op de kaart gezet. Kampioenschap pen, derby's, kleine relletjes, ups en downs: alles heeft Zaamslag in het tijdperk van Versluijs en daarna meegemaakt. „We zijn net op tijd wakker ge schud, dat is onze redding ge weest", vindt Nico Bakker. „Je ziet de laatste jaren overal clubs van naam afglijden, zoals Axel, Sluiskil, Vogelwaarde en andere (vooral) zondagclubs. Bij ons gaat het de laatste jaren alleen maar beter. De kracht van Zaamslag? De hechte onderlinge band van een dorpsclub. René Hamelink: „Waar kom je dat nog tegen: broodjes die gesponsord zijn door de bakker, hapjes van de plaatselijke slager, want bijna alle sponsors komen van het dorp zelf." Ze zullen zaterdag ook allemaal achter hun clubje staan in de derby tegen die van Terneuzen. Het gevecht om de middenstip kan beginnen. door Frank Gijsel SLUIS - In de Belgische voet balcompetitie heeft het ontslag van trainer Jan Olde Riekerink bij AA Gent nog niet meteen het beoogde resultaat opgeleverd. Gent kon tijdens afgelopen weekeinde voor de beker weer niet overtuigen. Tegen Malde- gem werd met veel pijn en moei te met 2-0 gewonnen. Voor het zeventienjarige Ter neuzense talent Jonathan Con- stancia liep het de afgelopen weken bij AA Gent even wat minder. Een achillespeesblessu re hield hem langs de kant. Mo menteel is het ergste leed gele den en Constancia is weer in training. Hij hoopt binnenkort weer opgenomen te worden in de selectie van de nieuwe trai ner Herman Vermeulen. „Ver meulen is van plan de jeugd kansen te geven. Hij heeft aan gegeven de jongeren per toer beurt op te nemen in de selectie. Ik hoop er zondag tegen Cercle Brugge weer bij te zijn. Volgens Constancia heeft de trainerswissel niet veel veran deringen gebracht: „De aanpak van Vermeulen verschilt niet veel van die van Olde Riekerink. We zitten nu wel even in een dip, maar er wordt op de trainingen hard gewerkt en we verwachten nog steeds aan het eind van het seizoen bij de topvijf te kunnen eindigen. Dat is volgens mij haalbaar met de huidige selec tie." Van enige druk van be stuurszijde is volgens de Ter- neuzenaar niets te merken. Nieuwkomer Cercle Brugge, zondag thuis de tegenstander van AA Gent, speelt verrassend goed. Voor het begin van de competitie werd Cercle een rol in de staart van de klassering toebedacht. Na twaalf speelda gen staat de ploeg net onder AA Gent, op de tiende plaats met vijftien punten. Zondag nog knikkerden de groenzwarten van trainer Jerko Tipuric in het eigen Jan Breydelstadion Stan dard Luik met 2-0 uit de beker competitie. Eerder in het sei zoen werden de Luikenaars, die vorige week nog Anderlecht thuis aftroefden, in de competi tie met dezelfde cijfers huis waarts gestuurd. De verliezer van de Vlaamse derby kan de aansluiting met de subtop voor lopig vergeten. De Belgische Champions Lea gue deelnemers Anderlecht en Club Brugge werken hun uit wedstrijd vrijdagavond al af. Wil Club Brugge de aansluiting met Anderlecht behouden, dan zal het bij Germinal Beerschot geen punten meer mogen prijs geven.Het volledige programma. Vrijdag: Bergen-Anderlecht, Ger minal Beerschot-Club Brugge. Za terdag: Genk-Sint Truiden, Moes- kroen-Heusden Zolder, Standard- Westerlo, Lierse-Beveren, Lokeren- Charleroi. Zondag: Cercle Brugge- AA Gent, La Louvière-Antwerp. HEERENVEEN - De pro fessionele schaatsers heb ben een uitnodiging van de KNSB om rond te tafel te gaan zitten afgeslagen. Na een vergadering in Heerenveen waar nage noeg alle rijders aanwezig waren, verklaarden ze dat de schaatsbond met de Vereniging Professioneel Schaatsen (VPS) moet praten. „Dat is de ge sprekspartner", luidt het standpunt. De KNSB had de schaat sers voor een gesprek uit genodigd om uit te leggen waarom de bond geen ak koord wist te bereiken met de merkenteams. Beide partijen onderhandelen al ruim anderhalf jaar over kledinglogo's, start- en prijzengeld en verdeling van sponsorkaarten. De schaatsers gaan mor gen tijdens de WB-wed- strijden in Heerenveen tot acties over wanneer de KNSB en merkenteams niet voor vrijdag 12.00 uur een akkoord hebben bereikt. Welke acties de schaatsers ondernemen, is nog niet bekend. ANP Basketbal New York. NBA. Cleveland Cavaliers - LA Clippers 103-95, New Orleans Hornets - New Jersey Nets SB- SB, Detroit Pistons - LA Lakers 106-96, Min nesota Timberwolves - Denver Nuggets 89- 76, Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks 101- 93, San Antonio Spurs - Golden State War riors 94-81 Phoenix Suns - Chicago Bulls95- 82, Miami Heat - Seattle Supersonics 105- 98. 7 (8-21,3. Brazilië 3-7 (4-2), 4. Uruguay 3-6 (8- 5), 5. Venezuela 4-6 (3-6), 6. Peru 3-4 (6-4), 7. Chili 4-4 (5-6), 8. Ecuador 3-3 (3-3), 9. Bolivia 4-3 (5-10), 10. Colombia 3-0 (1-7). Vriendschappelijke wedstrijden: Japan - Kameroen 0-0. Toeschouwers: 38.627. Bij zonderheid: Ono (Feyenoord) speelde hele wedstrijd, Fujita (FC Utrecht) werd in 80e mi nuut gewisseld. Budapest: Hongarije - Estland 0-1 (0-0). 87. Rooba 0-1. Terneuzen. Maandagcompetitie BC Luctor et Emergo. A-lijn: 1Mevr. Van Leeuwe/dhr. Vogels 63,39%, 2. HH.Barbe/Ramondt 61,01%, 3. Ds. Vogels/Van Stee 55,06%. B-lijn: 1. HH. Burm/Matthijssen 61,29%, 2. Echtpaar Van Loon 55,00%, 3. Ds. Barbe- /Krol 53,26%. Zesde ronde Zeeuwse competitie dartfede- ratie. Uitslagen 6e competitie ronde: Ere di visie: Hart v Middelburg 1-Phantoms 6-4, Yip Plaza 1 -Arrows 17-3, Yip Plaza 4-Triple Players 1 2-8, Trefpunt 2-De Kroon 0-0, Trefpunt 1-Red Lions 1 2-8, DTP/EPA-Desperados 7-3. Stand aan kop: 1 Triple Players 1 49-11, 2 DTP/EPA 38-22, 3 Hart v Middelburg 1 37-23. Eerste divisie: Scumbags-Jerommeke 1 9-4, Yip Plaza 2-Game on! 8-5, Arrows 2-Walk Inn 10-3, Bouncers-Hart v Middelburg 2 11-2, Red Lions 2-Basken 1 9-4, Gompy 2-PC De Zwaan 3-10. Stand aan kop: 1 Arrows 2 60-18, 2 Bouncers 54-23, 3 Red Lions 2 50-28. Tweede divisie: MidCity 1-Wicked 10-3, Crazy Devils-3eer United 7-6, Alo- ha's-Triple Players 2,1-12, Yip Plaza 3-Par- ty Co 10-3, DC Zierikzee 1—Capital Sports 8-5, Bravour-Veerhuis 1 7-6. Stand aan kop: 1 MidCity 1 67-112 Veerhuis 148-30,3 Bravour47-31Derde divisie: Butterfly-The Duke 6-7, Arrows 3-DVC Wissenkerke 1 4-9, What's in a name 2-Once Again 4-9, Pitbullers-MidCity 2 3-10, Darts on Fire- -Veerhuis 2 1-12, DC Zierikzee 2-Dumpies 4-9, De Weerlt-DT Les Amies 12-11. Stand aankop: 1 Veerhuis 2 59-19,2 DT Les Amies 1 56-22,3 Arrows 3 53-25. Vierde divisie A: Batavieren-DT Sluis 9-4, Jerommeke 2-Ca- fé De 3 11-2, Cue Action-Yip Plaza 5 7-6, DVC Wissenkerke 2-Flightstones 3-10, What's in a name 1 -Red Lions 3 6-7, Manic Monday-DC Sportpunt 10-3, Mutsen-Hart v M'burg 3 1-12. Stand aan kop: 1 Cue Ac tion 57-21,2 Batavieren 54-24,3 Flightsto- nes 51-27. Vierde divisie B: Murphy's Pride- -Pimpelaars 12-1, DDA-Veerhuis 3 5-8, EPA/Gompy 3-Singel Buli's 3-10, Double Trouble-Cabby's 6-7, 'k vin 't nix-Red Lions 4 1-12, DT Les Amies 2-Café Heieen 3-10, Basken 2-Smijt maar raak 7-6. Stand aan kop: 1 Red Lions 4 62-16, 2 Veerhuis 3 59-19,3 Murphy's Pride 49-29. Sportsprijsvragen Lucky Day. 3-7-12-16-19-20-34-35-38-39-41- 43-49-50-51-52-60-63-76-79 (onder voorbehoud) Tennis Moskou. Fed Cup, final four, halve finales. Verenigde Staten - België 2-0. Raymond - Callens 6-2 6-1, Shaughnessy - Flipkens 6-7 7-69-7. Rusland - Frankrijk 1-1.Zvonareva - Maures- mo 2-6 2-6, Miskina - Pierce 4-6 7-67-5. Praag. Challenger mannen, 25.000 euro. Tweede ronde: Norman (Bel) - Van Schep pingen (Ned/4) 7-6 3-6 7-6. Nuriootpa (Aus). ITF vrouwen, 25.000 euro. Eerste ronde: Tamaela (Ned) - Uhlirova (Tsj) 6-3 6-2, Nakamura (Jap) - Hoogland (Ned) 6- 3 6-3, Gerards (Ned) - Musgrave (Aus) 7-6 7- 5, Van Exel (Ned) - Muller (Dui) 6-1 7-6. Voetbal WK-kwalificatie, Zuid-Amerikaanse zone. Venezuela - Bolivia 2-1 (0-0). 60. Botero 0-1 88. Rey 1-1,90. Arango 2-1. Toeschouwers: 30.000. Rode kaart: 80. Acosta (Bolivia). Chili - Paraguay 0-1 10-1). 31. Paredes 0-1. Toeschouwers: 65.000. Stand: 1Paraguay 4-9 (8-6), 2. Argentinië 3- Terneuzen. Bevobo-competitie. Eerste klasse A: Zaman Sport-Rest.'t Oud Sas 0-3 (14-25 20-25 17-25), NHI Terneuzen-Dees Sport 0-3 (22-25 20-25 11-25), Dow-Delta 3-0(25-17 25-13 25-21). Stand: Dees Sport 10-26, Dow 9-23, Rest.'t Oud Sas 10-19, Zaman Sport 9-12, Delta 9-7, Jacobs/Tuin 8-5, NHI Terneuzen 9-4. Eerste klasse B: De Pooter-Echo Audio 2-1, Schelcfesport-Wim de Waal 3-0, BN/De Stem 2-BN/De Stem 1-2. Stand: BN/De Stem 9-24, Scheldesport 9-20, Wim de Waal 10-16, BN/De Stem 2 9-12, De Pooter 9-11, PSOVZ 8-10, Echo Audio 10-5, Tweede klasse A: Delta 2-De Hoop 0-3, Dow 2-Rabobank 1-2. Stand: Dow 2 9-19, Rabobank 9-18, De Hoop 9-17, TeVoRe8-14, Delta 2 9-14, URS 9-13, Gara ge Vervaet 9-0. Tweede klasse B: Schelde sport 2-Dow 3 0-3, El. Van Fraeyenhove-Gemeente 1-1, Dees Sport 2-Visser Smit Hanab 2-1. Stand: Dees Sport 2 9-25, El. Van Fraeyen- hove 10-17, Dow 3 10-13, WBAZ 8-12, Ge meente 9-11, Scheldesport 2 9-9, Visser Smit Hanab 9-8. Derde klasse A: Ivio-V 8iK/C1000 Hoek 2-1, NHI Terneuzen 2-Zee- land Seaports 3-0. Stand: NHI Terneuzen 2 9-20, V8<K/C1000 Hoek 9-19,Henno Cysouw 9-16, Ivio 9-14, Zeeland Seaports 9-11, BN/De Stem 48-10, PSOVZ 2 9-2. Derde klasse B: V&K/C1000 Hoek 2-Hydro IS Partner 3-0, Yildiz-BN/De Stem 3 1-2. Stand: Yildiz 12-20, PSOVZ 3 11-18, V &K/C1000 Hoek 2 10-12, BN/De Stem 2 11-11, Hydro IS Partner 11-5. BERLIJN - De negenvoudig we reldkampioene Monique Gar brecht heeft zich met een knie blessure afgemeld voor de we reldbekerwedstrijden sprint in Calgary en Salt Lake City, begin december. Het is twijfelachtig of ze haar titel tijdens de WK sprint, in januari in Nagano, kan verdedigen. ANP/DPA BRESKENS - Robbie van de Wijnckel, topscorer van zon dag-derdeklasser Breskens, is voor de rest van het seizoen uit geschakeld. Hij heeft de voorste kruisband van zijn linkerknie afgescheurd. Van de Wijnckel was dit seizoen al goed voor twaalf doelpunten. De laatste drie duels viel hij steeds uit. Nu blijkt dat hij een ernstige blessure heeft. Trainer Rinus Zegers, die gisteren voor een jaar bijtekende bij de Zeeuws-Vlaamse club, betreurt het verlies. Hij noemde het een 'grote aderlating'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 49