PZC 16 V erkeersremmers Langeweg Breskens voor de kerst weg 4? Dom, dom een beetje dom Home cinema uit slechts twee zichtbare luidsprekers Het nieuwe 3-2-1 GS digitaal home entertainment-systeem: Nog betere geluidsweergave uit nog kleinere luidsprekers Actie 3VO om spelers en supporters veilig naar huis te laten gaan donderdag 20 november 2003 Zon op school van start Rijstijl Familie blijft zoeken naar vermiste broers Verkoopprijs: 1.995,- Hoor het verschil dat Bose technologie maakt. Bezoek uw geautoriseerde dealer: AXEL: Gerrit de Jonge, Oranjestraat 5. HULST: Mikro Electro, Zoetevaart 8. OOSTBURG: Mikro Electro, Veerhoeklaan 5. TERNEUZEN: Electro World Verlinde, Axelsestraat 25. Mikro Electro, Kennedylaan 94. Nuchter blijven in de derde helft door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Sporters en supporters na de wedstrijd weer veilig thuis laten komen. Dat is het doel van het experimentele project 'Bob Scoort' dat ver keersveiligheidsorganisatie 3VO volgend jaar als proef in Zeeuws-Vlaanderen houdt. Het project maakt onderdeel uit van het ontwerp-werkplan 2004 van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). 'Bob Scoort' is een van de activi teiten die het ROVZ coördineert in het kader van de permanente verkeerseducatie. 'Bob Scoort' richt zich op Zeeu wen van zestien tot vijfentwin tig jaar die direct of indirect met sport in aanraking komen. De kernboodschap van de Bob campagne is, dat mensen die sa men gaan stappen vooraf af spreken wie van hen nuchter blijft en terug naar huis rijdt. 3 VO wil dat sporters en suppor ters met eikaar afspreken wie er tijdens 'de derde helft' geen al cohol drinkt en anderen naar huis brengt. GOES - Het project 'Zon op school' is gisteren officieel van start gegaan. Het project moet basisschoolleerlingen in Zee land vertrouwd maken met duurzame energie. Begin dit jaar zijn zonnepane len op daken van deelnemende basisscholen geplaatst. Weke lijks wordt door de leerlingen bijgehouden hoeveel energie de panelen leveren aan de scholen. Daarnaast krijgen de scholen lespaketten met opdrachten voor de kinderen. Het project is een initiatief van het Zeeuws Platform Duurzame Ontwikke ling (ZPDO), het Regionaal Pe dagogisch Centrum Zeeland (RPCZ) en het Consulentschap Natuur- en Milieueducatie. 3VO wil de besturen van de sportverenigingen volgend jaar stimuleren met hun spelers en supporters duidelijke afspra ken te maken voor een veilige rit naar huis na het doorbrengen van een gezellige tijd in de kan tine. Ze kunnen dat doen door het beschikbare promotiemate riaal in de kantine te gebruiken, zoals bierviltjes, folders, dien bladen en een uithangbord. Het ROVZ meldt in het werk plan verder, dat Zeeuwen tus sen de vijfentwintig - en de zes tig jaar oud volgend jaar in de gelegenheid worden gesteld om hun rijstijl onder de loep te laten nemen. Het streven is via het be drijfsleven en met medewerking van het Centraal Bureau Rij vaardigheid 250 mensen te vin den, die hun rijstijl willen laten beoordelen. Deze 'rijstijlscan' heeft overigens geen negatieve gevolgen voor het rijbewijs. Het ROVZ constateert in het voorlopige werkplan voor vol gend jaar, dat intensieve aan dacht voor de verkeersveilig heid in de provincie ondanks de geboekte successen noodzake lijk blijft. Hoewel het aantal verkeersdoden sinds 1986 sterk is gedaald, blijven er veel letsel ongevallen plaatsvinden. Per jaar vallen er gemiddeld 375 ziekenhuisgewonden na een verkeersongeluk en dat is be duidend lager dan de 450 ge wonden die tien jaar geleden te betreuren waren. De lijn is echter de laatste jaren weer licht stijgend, met een uit schieter in 1999 van 446 zieken huisopnamen. Daarom zijn vol gens het ROVZ nieuwe en ster kere maatregelen nodig om het streefbeeld van 300 gewonden in het jaar 2010 te realiseren. De analyse van de verkeersvei ligheid over de jaren 1998 tot en met 2002 wijst uit, dat Noord Zeeland gevolgd door Zeeuws- Vlaanderen relatief het meest verkeersonveilig zijn. Walche ren is ongeveer 25% veiliger ten opzichte van het Zeeuwse ge middelde, De verkeersveilig heid op de Bevelanden ligt pre cies op dat gemiddelde. r Kinderen bootsen een ongeluk na tijdens de theatervoorstelling. foto Ruben Oreel door Ron Magnée VLISSINGEN - De theatervoorstelling 'Frankel doet het verkeer(d)' ging gisteren op de Fransiscusschool in Vlissingen in pre mière. Ondanks dat het een vrolijke boel is, wordt in de voorstelling een serieuze bood schap overgebracht: in het verkeer is het al tijd belangrijk om goed uit te kijken. Kinderen van groep drie en vier van de Fransiscusschool in Vlissingen kregen gis teren de voorstelling van Frankel (de Vlis- singse kleinkunstenaar Frank Engels) voor het eerst te zien. In het theaterstuk komen allerlei situaties aan bod die in het dagelijks verkeer kunnen voorkomen. Zo pakt Fran kel aan het begin van de voorstelling de krant erbij om te kijken wat er allemaal mis kan gaan in het verkeer. Bijvoorbeeld een berichtje over de zesjarige Naomi die door een scooter wordt geschept in Vlissingen. En dat terwijl ze heel goed uitkeek toen ze de weg overstak. De voorstelling staat bol van de liedjes. Zo klaagt een oude oma met een rollator dat het haar allemaal te hard gaat. 'Wat een drukte wat een haast', klaagt ze. De oma wordt ho rendol van de kinderen die op skeelers langs haar heen razenEn ze heef t aan de j ongeren dan ook een boodschap: kijk uit als je op je skeelers over de stoep rijdt. Tijdens de voorstelling mogen de kinderen vertellen wat voor domme dingen ze in het verkeer hebben meegemaakt. Tegen iemand anders opknallen bijvoorbeeld. Frankel heeft er wel een liedje over: „Dom, dom, een beetje dom/ Ga nooit in de auto zitten zon der je gordel om/ Dom, dom, een beetje dom/ Ik steek niet mijn hand uit, maar ga toch het hoekje om." Aan het eind van het theater stuk worden alle kinderen uitgenodigd mee te doen met een speciaal dansje. Eerst links kijken, dan rechts, en dan weer links, doen alle kinderen. Aan het eind van de voorstel ling hebben de kinderen het in ieder geval in de oren geknoopt: in het verkeer is het altijd oppassen! door Peter Oggel BRESKENS - Via een raadsbre- de motie willen de fracties in de gemeenteraad van Sluis af dwingen dat de vluchtheuvels op de Langeweg in Breskens on middellijk worden verwijderd./ Meer specifiek gaat het om de vluchtheuvels ter hoogte van het kantoor van de Algemene Woningbouwvereniging Zeeuws-Vlaanderen (AWZV). Met de motie, ondertekend door de fracties van Dorpsbelangen Toerisme, CDA, PvdA, VVD- /Gemeentebelangen en Nieuw West, geeft de Sluisse politiek aan dat het geduld nu op is. Want ondanks herhaalde ver zoeken heeft het college van burgemeester en wethouders van Sluis tot dusver de ver keerssituatie op de Langeweg in Breskens ongemoeid gelaten. Sterker: nog eind september be sloten B en W de vluchtheuvels op de verbinding, aangelegd in het kader van het verkeersvei- ligjheidsproject Duurzaam Vei lig, te laten liggen. Wel werden kleine aanpassingen aan de ver keersremmers verricht, onder meer om ze middels beter zicht baar te maken. Sinds de Langeweg 'duurzaam veilig' is, zijn er met name bij de vluchtheuvels bij het AWZV- kantoor enkele tientallen onge vallen gebeurd. De vijf fracties verwijzen hier in de motie na drukkelijk naar. Niet alleen vanuit de politiek, maar ook vanuit de bevolking zijn sinds augustus 2001 meerdere verzoe ken aan de gemeente gedaan om de verkeersremmers weg te ha len. Maar volgens burgemeester en wethouders is dit middel erger dan de kwaal. Automobilisten zullen, aldus het college, de Langeweg net buiten de be bouwde kom weer als 'race baan' gaan gebruiken. Maar voor de gemeenteraad is na op nieuw enkele ongevallen de maatvol. „Door het aanbrengen van de voorzieningen zijn ver keersgevaarlij ke situaties ont staan. Om ongelukken te voor komen dienen de gewraakte vluchtheuvels ter hoogte van de bocht nabij het kantoor van de woningbouwvereniging te wor den verwijderd. Bij de overige vluchtheuvels moeten zowel voor als na extra markeringen en belijningen worden aang bracht." De vijf fracties geven het college tot de kerstdagen tijd om de klus in Breskens te klaren. RIJSWIJK - De familie i vrienden van de Zeeuwse broers Marcel (toen 33) en Jacco (3|| Wilderom en Klaas Bisschop (48) uit Diemen die in december 2002 op de Filipijnen verdwe. nen, blijven naar hen op zoek, Ze hopen erachter te komen wat er met hen is gebeurd. De drie Nederlanders verdwe nen op 18 december tijdenseei boottocht naar een Filipijns ei land. Ook twee lokale vissersdie op de boot meevoeren, kwamei if nooit op de plaats van bestem- d ming aan. Het is onduidelijkolal de vijf zijn verdronken of ont- l voerd. Een zwager van de ver dwenen broers zei gisteren dat !l de familie en vrienden van 4 f vermisten hun hoop nu richta op mensen ter plaatse. „Wijhek. ben contact met een Nederlaa der die op de Filipijnen wooi en die pamfletten voor ons ver spreidt. Ook nemen vakantie gangers soms folders van oa mee om uit te delen aan lokak instanties en bewoners." Df pamfletten zijn bedoeld omi zaak onder de aandacht te ho4 den en te stimuleren elke aai wijzing door te geven. De vriendin van een van de ver misten gaat in december naari Filipijnen om de route van haai vriend te volgen en in contact! komen met betrokkenen. Een woordvoerder van Buiten landse Zaken meldde woensiii dat het ministerie de zaak bi volgen. ANP .1 i *En een uit het zichtte plaatsen Acoustiroass basmodule (niet afgebeeld) Het nieuwe 3-2-1 GS digitaal home entertainment-systeem is onze ultieme oplossing voor home cinema uit slechts twee zichtbare luidsprekers met een nog betere geluidsweergave dan ons zeer succesvolle originele 3-2-1 digitaal home entertainment-systeem. De nieuwe in Amerika gepatenteerde Gemstone- luidsprekers werken met de nieuwste, zelfontwikkelde TrueSpace-signaalverwerkingstechnologie om een nog betere surround sound beleving uit twee luidsprekers te realiseren. LA?' excL wettelijk verpfichtè verwijderingsbijdrage De Gemstone luidspreker arrays zijn leverbaar in de kleuren grafiet of zilver De compacte Acoustimass0-basmodule (niet afgebeeld) produceert een rijke, diepe bas zonder geluids vervorming en kan bijna overal in de kamer uit het zicht worden opgesteld. Het systeem bestaat verder uit een mediacentrum met geïntegreerde DVD/CD-speler en een stereo AM/FM-tuner met RDS. Met de geavanceerde afstandsbediening kunt u bovendien de meeste televisies, satelliet receivers en kabel boxen bedienen in de basis functies. Kabels? Slechts drie, de installatie is dus snel en eenvoudig. Voor een volledig overzicht van geautoriseerde Bose dealers kunt u contact opnemen met Bose, telefoon: (0299) 390111fax: (0299) 390109, e-mail: consumenteninfo@bose.com Better sound through research

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 48