Wethouder sust angst voor bezuinigingen PZC Zorgvuldige aanleg Business Pare vereist Gewonden en ravage na aanrijding OPEN HUIS! Verkeersoverlast in Ouwerkerk door drukte bij museum 15 üemeente geeft groen licht voor project Filmdag CJV STEP INTD THE F agenda donderdag 20 november 2003 teuntje lansmiddag Hoge eisen ID TOT 25 KORTING EEN CADEAUTJE! Boete voor botsing bij pijlerdam Diefstal uit kantine Extra frequentie Omroep Zeeland Boetes bij verkeerscontrole Lokale Partij wil lijst subsidies J yirAliPankow jllfERKERK - Wethouder G. a je: Salm heeft de zorg om imping op de accommoda- iibinnen de gemeenschap van Interkerk enigszins kunnen -an. „Wij willen de activitei- jinstand houden en minstens _5 centraal ontmoetingspunt gouden in elke kern", bena- Inikte hij deze week weer tij- Ijnshet kernbezoek van het da- jlijks gemeentebestuur aan juwerkerk. uderSalm erkende wel dat er drastisch moet worden inge krompen, omdat de gemeente het onderhoud van alle accom modaties in de zeventien kernen financieel niet meer kan op brengen. Volgens hem is het ook helemaal niet nodig dat er op één dorp tal van verschillende onderkomens zijn. Met én een dorpshuis, én een kerkzaaltje, én een aula bij de school én een sportkantine, die allemaal voor het grootste deel van de week leegstaan, wordt het tijd dat er functioneler gebruik wordt ge maakt van de accommodaties, vindt Van der Salm. Het gaat hem hierbij echter niet alleen om bezuinigingen, maar ook om de noodzaak in te spelen op veranderingen binnen de maatschappij. Het zo lang mo gelijk zelfstandig wonen van ouderen is daar een voorbeeld van. Die ontkoppeling van wo nen en zorg vereist dat er op ter mijn in elke kern een service- of wijkcentrum is van waaruit die zorg geleverd kan worden. Kritiek vanuit de sportvereni ging in de richting van zijn be leid, wist Van der Salm ook te ontzenuwen. „Ik ben er niet op uit voetbalverenigingen op te doeken of sportclubs gedwon gen te laten fuseren"benadruk te hij. Levensvatbaarheid van een sportvereniging in de toe komst is voor hem echter wel een voorwaarde om als gemeen te nog geld te steken in achter stallig onderhoud bij over dracht van accommodaties. Voor de voetbalvereniging in Ouwerkerk speelt die discussie overigens niet, daar deze club al sinds geruime tijd al het onder houd van de sportgebouwen voor eigen rekening neemt. Het bestuur van de sportvereniging wil daar best nog verder in gaan en oppert het idee eveneens het sportveld van de gemeente over nemen. Voor slechts één euro en dan voortaan zelf volledig voor het onderhoud te gaan zorgen. „Daar gaan we het volgend jaar weieens over hebben. Soms moet je mensen ook een beetje in bescherming nemen. Wellicht overzien ze niet helemaal wat ze daarmee op hun nek halen. Maar er valt natuurlijk best te praten over verlaging van de huur voor het veld als ze zelf be langrijke onderdelen van het onderhoud voor hun rekening kunnen nemen", aldus de wet houder. Sportproject voor jonge senioren torPiet Kleem a ns JERIKZEE - Er komt op iilouwen-Duiveland een sportproject voor 'jonge senio rs'en mensen met een chroni- ïhe ziekte. De gemeente heeft noen licht gegeven voor uitvoe- jij door Sport Zeeland - voor- Im de Zeeuwse Sportraad - «het zogeheten Galm/Scala- itject. !alm staat voor Groninger Ac- iefLeven Model en Scala is de ing van strategie Sport- ümulering voor mensen met ia Chronische Aandoening: Leven lang Actief. Galm/ itala is een landelijk project at is ontwikkeld door het Ne- irlands Instituut voor Sport en (wegen en wetenschappelijk (geleid door de Rijksuniversi- itGroningen. bel van het project is jonge se- ioren - mensen van 55 tot 65 ar-enmensen met een chroni- leaandoening te bewegen om gaan sporten. n in deze leeftijdsgroep allen, zo is de ervaring, bij jortactiviteiten vaak uit de ut en hebben een steuntje in :rag nodig. Na een fitnesstest anen deelnemers aan het pro- dkiezen uit diverse sport- en elactiviteiten. maart dit jaar zag het er nog ar uit dat de gemeente Schou- i-Duiveland het Galm/Sca- project aan zich voorbij zou IRIKZEE - De ANBO afde- ig Zierikzee houdt komende ag een dansmiddag voor le belangstellenden van vijf haar en ouder. ietevenement wordt gehouden Danscentrum Kramer in ïerikzee. De deelnemers kun- ten tijdens de middag kennis taken of hun vaardigheden tes- enmetdansen als de quickstep, «foxtrot en de Engelse wals. kdansmiddag begint om 14.00 ZIERIKZEE - Het CJV Samen Verder in Zierik zee houdt zaterdag in ge bouw De Driehoek een filmdag voor de jeugd, 's Middags vanaf 15.00 uur wordt de film Pietje Bell vertoond, 's Avonds vanaf 19.00 uur staat de film Pi- oocchio op het program ma. Redactie SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) P'et Kleemans Pamkevan Loon Ali Pankow Fsoie Soesman lady Boogert (sport) CENTRALE redactie atationspark 28 Postbus 31 ♦460 AA GOES Je|: (0113) 315500 a*'- (0113) 315669 mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET ï^vv.pzc.nl "Rail: web@pzc.nl ^klachten: 9800-0231231 ÏÏaanda9 T/m vijdag gedu- !(le openingstijden; '«dags tot 12.00 uur laten gaan wegens gebrek aan menskracht en geld. Sport Zee land reageerde teleurgesteld, evenals het eilandelijke CDA. De christen-democraten uitten hun onvrede over de houding van de gemeente in een brief aan de gemeenteraad, dat ontketen de een discussie en onder druk van de gemeenteraad ging wet- houderJ. van Felius in april als nog overstag. Uit de potjes voor breedtesport, ouderenbeleid en gezondheids beleid werden de benodigde gel den bijeen gesprokkeld en voor de uitvoering van het project werd Sport Zeeland gevraagd. Die offerte viel ruim binnen het beschikbare budget van 10.000 euro. De gemeente betaalt 8.900 euro mee aan uitvoering van het project. Sport Zeeland bekos tigt zelf 39 dagdelen en de pro vincie brengt 2314 euro in. Het project voorziet volgens de gemeente zeker in een behoefte. „Door de gemeente, Sport Zee land en de Stichting Welzijn Ouderen wordt met het in gang zetten van het project een posi tieve bijdrage geleverd aan het stimuleren van jonge senioren om meer te bewegen. Bij de gemeente is door verschil lende burgers al geïnformeerd wanneer het project daadwer kelijk van start gaat. Dat is nog niet exact bekend. Landelijk gezien doen ruim 130 gemeenten mee aan het project en treffen een stuk of 30 andere gemeenten serieuze voorberei dingen om er ook mee te begin nen. Een aanzicht zoals op het bedrijventerrein aan de Boerenweg in Zierikzee wil wethouder G. van de Velde-de Wilde voorkomen op het toekomstige Business Pare. foto Marijke Folkertsma door Famke van Loon ZIERIKZEE - De ontwikkeling van het nieuwe Business Pare aan de rand van Zierikzee moet zeer zorgvuldig gebeuren. Wet houder G. van de Velde-de Wil de wil voorkomen dat het park de 'verkeerde uitstraling' krijgt, zoals in haar ogen min of meer aan de Boerenweg is gebeurd. De voorbereidingen nemen daardoor meer tijd in beslag dan aanvankelijk voorzien. Voor 4,75 miljoen gulden heeft de gemeente Schouwen-Duive- land twee jaar geleden ruim 146.000 vierkante meter grond langs de Weg naar de Val bij Zierikzee gekocht. Op deze landbouwgronden moet het Bu siness Pare verrijzen; een verza meling ondernemingen met een 'etalage-functie', zoals auto- en andere bedrijven met show room. Dit nieuwe park is nodig, zo betoogde wethouder Van de Velde toen, omdat deze bedrij ven nu nergens anders op Schouwen-Duiveland terecht kunnen. Omdat dit nieuwe park straks de eerste bebouwing van Zie rikzee is die autobestuurders rijdend op de N256 zullen zien, is van meet af aan benadrukt, dat er hoge eisen aan de archi tectuur van de bedrijfspanden gesteld zullen worden. Van de Velde hamert daar nu nogmaals op. Want panden, zoals die op het bedrijventerrein aan de Boerenweg in Zierikzee zijn verrezen, wil het college langs de Weg naar de Val niet hebben. „Van de vorm van die gebouwen word je niet echt warm. Het Bu siness Pare zit op een zichtloka- tie. We moeten voorkomen dat het aan die kant van Zierikzee verkeerd gaat." Om kwaliteit te waarborgen, wil het het college de komst van het Business Pare op een andere manier voorbereiden dan te doen gebruikelijk is bij een nieuw bedrijventerrein. Net als voor de Zierikzeese nieuw bouwwijken Noorderpolder en Poortambacht 11 is gebeurd, zal er ook voor dit bedrijvenpark eerst een masterplan gemaakt worden: een grove schets waar in gebouwen, groen en water in getekend worden en de gang van het toekomstige verkeer uitge legd. Aan de hand van dat mas terplan zal in aparte stukken als de kwaliteitsatlas worden vast gelegd aan welke eisen het park wat betreft uitstraling zal moe ten voldoen. Deze manier van werken vergt wél meer tijd dan voorzien. Rond deze tijd had de gemeente het Business Pare al planolo gisch mogelijk gemaakt willen hebben. Omdat ook de provin cie al vroegtij dig bij de plannen- door Ali Pankow OOSTERLAND - Op de N59 ter hoogte van Oosterland zijn gis terochtend bij een aanrijding twee personen gewondgeraakt. Ook ontstond er een grote rava ge, waardoor het verkeer gedu rende twee uur over de parallel weg moest worden omgeleid. Een 23-jarige man uit Middel burg kwam vanuit de richting Zierikzee over de N59 en reed ter hoogte van Oosterland onge veer dertig centimeter over de as van de rijbaan. Hij ramde ver volgens twee tegemoetkomende achter elkaar rijdende perso nenauto's. De eerste auto werd bestuurd door een 26-jarige man uit Steenbergen en achter hem kwam een auto bestuurd door een 55-jarige man uit Capelle aan den IJssel. De 26-jarige be stuurder liep door de aanrij ding een snijwond aan de wenk brauw op. Zijn auto kwam uit eindelijk tot stilstand tegen een lantaarnpaal die volledig afbrak. De snijwond werd be handeld door een huisarts ter plaatse. De 23-jarige man uit Middelburg kwam met zijn auto tegen een boom tot stilstand en raakte gewond aan zijn knie. Hij werd ter behandeling overge bracht naar het Oosterschelde- ziekenhuis in Goes. De 55-jari- ge bestuurder bleef ongedeerd. Alle drie de voertuigen raakten total lossAls gevolg van de aan rij ding raakte de weg zo geblok keerd dat de eerste politiewagen die arriveerde, niet direct bij de Advertentie Eeuwfeest VAN DE REEPE BESTAAT 1 JAAR! Onze jubileumactie loopt t/m 29 november MIDDELBURG - Een 27-jarige Vlissinger vond gisteren bij de kantonrechter in Middelburg de eis van 400 euro boete en twee maanden voorwaardelijke rijontzegging voor een bot sing 'nogal zwaar'. „Wat u gedaan hebt is nogal heftig", hield de kantonrechter B. Doorewaard Boekhout hem voor. De Vlissinger was op 2 september vorig jaar aan het eind van de Pijlerdam (aan de Noord-Bevelandse kant) door rood licht ge reden en had daarbij een botsing veroorzaaktHij vertelde dat hij met een vriend zat te 'ouwehoeren' en dat hij daardoor het rode verkeerslicht te laat opmerkte. „Ik kon niet meer stop pen." De rechter had daar weinig begrip voor. „Als je zit te suffen, terwijl je met 100 kilometer per uur de pijlerdam komt af zetten, dan is dat hoogst onoplettend." Hij hield rekening met het feit dat de Vlissinger de boete van 181 euro die hem aanvankelijk toekwam wel had willen betalen, maar dat op dat moment niet kon. Hij veroordeelde de Vlissinger tot 200 euro boete en twee maanden voorwaardelijke rij-ontzegging. KERKWERVE - Een kantine bij een verenigingsgebouw in Kerkwerve was gisternacht het doelwit van inbrekers. Uit de kantine werden drank en geluidsapparatuur met een totale waarde van honderden euro's weggenomen. Het totale schadebedrag is nog onbekend. OOST-SOUBURG - Omroep Zeeland is binnenkort weer op alle transistor- en autoradio's in Zeeland te horen. Sinds de herverdeling van de etherfrequenties vorig jaar november was de regionale omroep met name aan de rand van Walche ren slecht te ontvangen. Deze zomer sprak burgemeester K. Schouwenaar van Middelburg daarover zijn zorg uit, omdat de regionale omroep daardoor niet optimaal als rampenzen der kan functioneren.Een onderzoek van een onafhankelijk bureau uit Hilversum heeft de problematische ontvangst via de ether nu bevestigd. De Nozema heeft de uitkomsten van het onderzoek erkend en Omroep Zeeland laten weten dat er nog een etherfrequentie in Zeeland vrij is. De regionale omroep moet nu een officieel verzoek indienen bij het Ministerie van Economische Zaken om behalve via 87.9 FM in heel Zeeland op Walcheren ook uit te mogen zenden via 98.4 FM. Daarvoor is een hulpzender nodig op een flat aan de Vlissingse boule vard. Directeur/hoofdredacteur F. Feij denkt dat dit over ui terlijk drie maanden geregeld kan zijn. VLISSINGEN - Bij een verkeerscontrole op de Koudekerkse- weg/Sloeweg in Vlissingen heeft de politie gisterochtend 35 bekeuringen uitgeschreven. Vooral bromfietsers bleken hun zaakjes niet in orde te hebben. Vijf hadden te veel vermogen, zes reden door rood licht, twee bestuurders droegen geen helm en veertien fietsers en brommer hadden geen verlichting. De bromfiets van een 19-jarige Vlissingse werd in beslaggeno men. Zij had geen bromfietscertificaat, geen geldige verzeke ring en ze droeg geen helm. De controle vond plaats tussen half acht en negen uur. VLISSINGEN - De fractie van de Lokale Partij Vlissingen wil dat B en W een overzicht geeft van de subsidies die worden verstrekt. De partij zegt dat ze in de begroting 2004 geen goed inzicht kan krijgen in het totaal van dit en volgend jaar. Advertentie makerij betrokken wordt, duurt het volgens de wethouder 'wat langer voordat het concept er ligt'. De eerste versie van het masterplan zal nu 'in het eerste kwartaal van 2004' klaar zijn, zo verwacht Van de Velde. Vol gens de tweede bestuursrappor- tage van 2003 gaat het college er vooralsnog wél vanuit, dat de eerste percelen op het Business Pare eind volgend jaar uitgege ven kunnen worden. plek van het ongeval kon ko men. Er waren twee ambulances voor de opvang van de slachtof fers. De brandweer die eveneens was gealarmeerd voor eventueel beknelde slachtoffers hoefde niet in actie te komen. Het ver keer werd tot circa 10.15 uur over de parallelweg van de N59 omgeleid. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow OUWERKERK - Inwoners van Ouwerkerk ondervinden be hoorlijk wat overlast van het grote aantal bussen dat tegen woordig dwars door het dorp rijdt en op diverse plaatsen halt houdt. Het gaat om bussen met gezelschappen die een bezoek aan het museum Watersnood ramp 1953 brengen. De klacht werd dinsdagavond geuit tij dens het kernbezoek van het da gelijks gemeentebestuur. Wethouder L. Geluk-Poortvliet van Verkeer zegt dit probleem niet zomaar te kunnen oplossen. Volgens haar is het een direct ge volg van de grote belangstelling voor het rampmuseum, vooral in dit herdenkingsjaar. Volgens vrijwilliger W. Kuyper binnen de museumorganisatie krijgen alle busmaatschappijen een route buiten Ouwerkerk om toe gestuurd. „Daar houden ze zich ook aan als ze naar het museum toe komen. Maar als ze het daar gezien hebben, zijn de mensen nieuwsgierig naar het dorp zelf. Dan is zo'n chauffeur best be reid ze daar even doorheen te rijden en bijvoorbeeld even stil te staan bij de Noorse wonin gen", aldus Kuyper. Er zijn meerdere zaken die ver keer tot een veel besproken on derwerp binnen de dorpsge meenschap maken. Zo is de dorpsraad ontevreden over het feit dat er nog geen snelheids- remmende plateaus zijn neerge legd bij de Julianastraat en de Noorsestraat als onderdeel van het 30 km-regime in de kern. Voorzitter Van Marie erkent dat dit onderdeel geen eerste priori teit heeft gekregen, maar hij hoopt wel dat de plateaus er in een wat later stadium alsnog komen. Ondanks dat 30 km-re- giem binnen het dorp wordt er volgens de bewoners nog steeds veel te hard gereden en zou de gemeente daar volgens hen een betere controle op moeten uit oefenen. Volgens burgemeester Asselbergs kan er op verzoek van de dorpsraad af en toe wel wat extra politietoezicht! plaatsvinden. Anderzijds vindt hij dat bewoners ook elkaar op hun rijgedrag kunnen aanspre ken en niet moeten verlangen dat de overheid altijd alles voor hen regelt. Verder wordt er van uit de bevolking gepleit voor een stopbord aan het einde van de Burgemeester Romeijnstraat. maar volgens wethouder Geluk kan daar niet aan worden vol daan omdat er binnen een 30 km-gebied alleen maar gelijk waardige kruisingen zijn. Hel verzoek eenrichtingsverkeer in te voeren op de Ring wil de wet houder wel nader bekijken. De klacht over een maximumsnel heid van 60 km in de Gouwe- veersepolder speelt zij dooi naar het Waterschap Zeeuwse Eilanden, omdat buitenwegen niet onder de bevoegdheid van de gemeente vallen. STREEKACTIVITEITEN zierikzee - Burgerweeshuis, 11.00 15.00 uur: Winterverkoping Tesselscha- de Arbeid Adelt; Gemeentehuis, 20.00 uur: Raadsleden- spreekuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41