PZC PZC n Wonen met zicht op de haven Winkelcentrum Goese Polder krijgt op termijn postagentschap Stichting knapt oude brandweerwagen op OPEN Verkeersdrempels en snelheidslimieten verhinderen doortocht door dorp 15 STEP INTO THE FUTURE! donderdag 20 november 2003 Voorwaardelijk en boete voor Wissekerkenaar agenda V erkeersdrempels Schoolkinderen Waterschap Appartementen Brede school Boetes bij verkeerscontrole Lokale Partij wil lijst subsidies Boete voor botsing bij pijlerdam Extra frequentie Omroep Zeeland Betonzaagmachine gestolen Alcoholcontrole Colijnsplaat mist wederom de bus jnnrllona Vette COLIJNSPLAAT - Terwijl bus- oassagiers uit Kortgene en Kamperland nog in jubelstem- jing verkeren over het feit dat lui bus weer voor de deur zal poppen, is het lachen de Co- lijnsplaatse passagiers inmid dels vergaan. In maart stopte lijn 31 niet meer in de kernen van Kortgene en Kamperland, naar juist wel in Colijnsplaat. jlaar omdat de bus vanaf janu- JlfiiDELBURG - De Middel- baigse kantonrechter B. Doore- naard Boekhout heeft gisteren Kii30-jarige man uit Wisseker- ieeen boete van 750 euro en vier Baanden voorwaardelijke rij ontzegging opgelegd voor te laid rijden. De man scheurde op Dseptember met 165 kilometer per uur over de Oude Rijksweg lij Rilland, waar 80 is toege daan. Zeiimeende hij dat het late tijd stip en de weg zich er best voor leenden. De rechter dacht daar aiders over. „Dan rijdt je mis- Éien 110 of 115, maar 165 is loth wel verdomd hard." Hij rees op de gevaren voor fiet sers, voetgangers en ander lang- bam verkeer. Een forse overtreding, daar ho ts torse boetes bij vond officier van justitie J. Zondervan. Hij eiste 560 euro boete en vier taanden onvoorwaardelijke lij-ontzegging. De verdachte zei iainij zonder rijbewijs zijn be- Ijfje wel kon sluiten. Doorewaard Boekhout voelde :th niet aangesproken. ,,U settzelf te hard gereden. Ik ben ileen degene die dat bevestigt. Èarik ga me niet schuldig voe- als ik uw gezinnetje brode- cos maak." Toch legde hij de b-ontzegging voorwaardelijk ten verhoogde daarom de boe- iot 750 euro. STREEKACTIVITEITEN OES - Oosterscheldeziekenhuis, 1O.OO- IWuur: Inloopochtend voor whiplash- ifênten; Wijkgebouw Jan Ligthart, ItOuunTechnika 10 voor meisjes van El/ia 12 jaar; teler Óe Mythe, 20.00 uur: Tineke taten met Top tien 2; WiSWEERT- Kaj Munk, 13.00 uur: Se- 'öiensoos; KLE - Complex Groenewoud, tabad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel Mussets; 12 .00-13.00 uur: Bewegen carapatiënten; uitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Pro- ïtöoomtoppers, op de fiets ofte voet; 'roone, 19.45 uur: Passage, spreker Bur gmeester S, Kramer; IWADENDAMME - Kwekerij Het Groene Nje, 10.00-17.00 uur: Geopend voor iliek; terkenhof, Langeweegje 10a, 10.00- uur: Vlindertuin, Wandeltuinen en waterpartijen voor publiek; WRINGEN - Ons Dorpshuis, uur: Biljartcompetitie senio- ILAND - Voormalige brandweerkazer- uur: Knutselclub De Plakvin- l^.groep2; •uctoret Emergo, 20.00 uur: Inspraakin- Jfmatieavond Ontwikkelingsschets "cslerschelde 2010; MKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: •miesiertuin geopend voor publiek; WELDINGE - Dorpshuis De Wemel, Muur: Sociëteit en sjoelen; 'röSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 Vertrek rondvaart op de Ooster- stlielde; «EDACTIE «VEUNDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus 31 "460 AA GOES fel: (0113) 315670 fax: (0113)315669 Email: redgoes@pzc.nl S°lf Bosboom 'n9rid Huibers ^'ekevan der Jagt freek Janssen "ibPaardeka m "oen de Vries (sport) CENTRALE redactie a'ationspark 28 mstbus 31 ^60 AA GOES !sl: (0113) 315500 8X: (0113) 315669 feil: redactie@pzc.nl 'NTERNET ^xw.pzc.nl '"fail: web@pzc.nl ?«°rgklachten: 0800-0231231 jjj1 maandag t/m vrijdag ge rende de openingstijden; '«erdags tot 12.00 uur ari weer door de kernen gaat rij den, zit er volgens Connexxion niets anders op dan Colijnsplaat te schrappen uit diezelfde bus- rit. De fracties van het Noord-Be- velands Belang (NBB) en de PvdA in Noord-Beveland willen dat lijn 31 ook na januari in Co lijnsplaat stopt. A. Oudshoorn (NBB) en C. Quinten (PvdA) uit ten gisteren hun onvrede in een brief aan Connexxion en het Noord-Bevelands college van burgemeester en wethouder over het schrappen van Colijns plaat uit de dienstregeling. „De inwoners begrijpen niet dat hun woon- en leefsituatie onderge schikt zou zijn aan de onmoge lijkheden of mogelijkheden om een basisvoorziening als het openbaar vervoer toch te kun nen handhaven." A. Oosting van Connexxion gaf deze week al aan dat er geen an dere mogelijkheid isAls de lijn dienst behalve door de kernen van Kortgene en Kamperland ook nog eens door Colijnsplaat moet rijden, kunnen de aanslui tingen in Goes met de trein en in Kamperland met de bus naar Middelburg niet meer gehaald worden. Volgens Oosting is de terugkeer naar de oude dienst regeling van voor maart de beste oplossing. Volgens Oudshoorn moet Con nexxion er voor zorgen dat de dienstregeling toch verder aan past wordt zodat ook passagiers uit Colijnsplaat rechtstreeks naar Goes kunnen. „Dat kan na melijk wel, een aantal jaar gele den reed de bus ook nog door het dorp." Oosting stelt echter dat er inmiddels het één en ander is veranderd op de wegen en duren ritten tegenwoordig langer van wege de verkeersdrempels en 30 kilometer zones. „We hebben vorige week nog proefritten ge reden, maar het lukt echt niet", verzekert Oosting. Passagiers die van Colijnsplaat naar Goes willen kunnen dat nog steeds maar dan via een overstap in Kortgene of op de Deltaweg. Dat duurt wel langer en dat is ook wel vervelend, beaamt Oosting. „Maar voor de wijziging in maart reden de bus- I* 5 1 '.U-> h:: 'ïj'j'' V' V' T— Vy* De loodsen op de Havendijk in Sint Philipsland maken plaats voor woningen. foto Willem Mieras door Carla van de Merbel SINT PHILIPSLAND - Op de plek van de oude leegstaande loods aan de haven van Sint Philipsland komen drie wo ningen en vijf appartementen. Beide bestaan uit twee bouwlagen plus kap. Het is de bedoeling dat rond maart vol gend jaar begonnen kan worden met de bouw. Al een paar jaar wordt gesproken over de bouw van woningen op de Haven- dijk, officieel Stationsstraat 2 tot en met 16. De loods, ooit gebouwd door Cebeco, is eigendom van A. Verwijs uit Sint Philipsland. Verwijs heeft nu bij de gemeente Tholen een bouwvergunning aangevraagd. Het gaat om koopwoningen die ont worpen zijn door L. Walpot van Walpot Bouwconsult in Tholen. Hij heeft, naar de wens van opdrachtgever Verwijs, kenmerkende elementen van het huidi ge gebouw terug laten komen in zijn ontwerp. „Het huidige gebouw heeft twee volumes. Dat zie je terug in de nieuwbouw. Het wordt een fors ge bouw, maar door die verschillende vo lumes komt het minder fors over. Ook de ronde raampjes van de loods komen terug en de gevels die doorsteken boven de dakvlakken." Walpot 'mikt' met zijn ontwerp „op ou deren en een- of tweepersoonshuishou dens die mooi willen wonen. Daarom is bij het ontwerp de meeste aandacht uit gegaan naar de havenzijde. Dat is de kant waar de bewoners op kijken en die heeft dus de meeste ramen." De gevels aan de Stationsstraat worden eenvou diger. De woningen hebben geen tui nen. Volgens Walpot duurt het nog zeker tot maart voordat begonnen kan worden met de bouw. Dat komt omdat eerst twee procedures moeten worden door lopen. De plannen hebben tot nu toe de meeste vertraging opgelopen door de procedure die vanwege Waterschap Zeeuwse Eilanden moet worden ge voerd. Dat maakte eerder bezwaar te gen de bouwplannen, omdat het gaat om 'nieuwbouw op een primaire water kering'. Het waterschap wil nu wel meewerken, maar dan moet wel een procedure worden gevolgd waarbij een stukje van het havenplateau de bestem ming 'waterkering' krijgt. De 'primaire waterkering' wordt op die manier iets verlegd. De andere procedure betreft het be stemmingsplan van de gemeente Tho len. De bestemming 'bedrijven' die nu nog op het te bebouwen terrein rust, moet veranderd worden in 'wonen'. Het college van B en W heeft de ge meenteraad gevraagd in te stemmen met de bestemmingsplanwijziging. Donderdag 4 december komt het on derwerp aan de orde in de gemeente raadsvergadering. Deze wordt gehou den in het gemeentehuis in Sint-Maar tensdijk en begint om 19.30 uur. Bouwtekening van de gevels aan de havenkant, met links een grote woning, in het midden twee woningen en rechts het appartementengebouw. tekening Walpot Bouwconsult door Carla van de Merbel GOES - De bouw van het nieu we winkelcentrum in de wijk Goese Polder begint een maand later dan gepland. Niet eind van dit jaar, maar in januari wordt begonnen met de werkzaamhe den. In één van de nieuwe win keltjes óf in supermarkt Lidl komt op termijn een postagent schap. De gemeente Goes maakte de komst van het agentschap gis teravond bekend tijdens een praatavond met de wijk in het noodwijkgebouw aan de Ceres- hof. Zowel TPG-Post als Lidl hebben toezeggingen gedaan wat betreft het postkantoortje. Lidl wordt eigenaar van het totale winkelcentrum De Spin- ne. De supermarkt wordt in grijpend verbouwd en uitge breid tot 1200 vierkante me ter. Daar tegenover verrijzen vanaf januari zo'n acht winkeltjes die verhuurd worden door Lidl. Daarboven komen apparte menten. Het gebouw gaat be staan uit vijf woonlagen met in totaal 32 wooneenheden, vooral bestemd voor senioren. In één van de winkeltjes komt een dro gist en deze óf Lidl wil het post agentschap opnemen. Onderdeel van de al jarenlang durende grote opknapbeurt van de Goese Polder is ook de komst van een brede school. Gekeken wordt of 't Noorderlicht, de Holtkampschool, de Tweemas ter, de kinderopvang en het wijkgebouw kunnen worden sa mengevoegd op de plaats waar vroeger 't Noorderlicht, de Holtkampschool en het wijkge bouw stonden. Door brand tij dens de jaarwisseling werden deze voorzieningen verwoest. De gemeente doet nog onder zoek naar de mogelijkheden van een brede school op het liefst die, of eventueel een andere, plek. De uitkomsten van dit on derzoek worden binnenkort verwacht. Tijdens de praatavond werd ook even gesproken over overlast van jongeren in de wijk. Met na me de groep van 12 tot en met 18 jaar veroorzaakt problemen. Wethouder D. van Ewijk (jeugd), zelf bewoner van de Goese Polder, gaf aan dat er in de wijk geen voorzieningen zijn voor deze jongeren. „Het is een aantal jaren goed gegaan, maar nu is er toch weer meer over last." Samen met de jeugd en bewo ners wil ze gaan bekijken wat er gedaan kan worden om de situa tie te verbeteren. Ook de uit komst van de veiligheidsenquê te die de gemeente houdt in de Goese Polder kan daarbij een rol spelen, zo zei de wethouder. sen ook al zo. En daar was nooit zoveel kritiek op als op het af schaffen van de haltes in de ker nen van Kortgene en Kamper land." Oudshoorn: „Nee, natuurlijk niet. Voor die wijziging zat er ook niemand uit Colijnsplaat in die bus. Dat was niet te doen, schoolkinderen moesten soms een uur wachten op de Delta weg. Op een gegeven moment reisde niemand meer via die route. Nu reizen veel Colijns- plaatse passagiers weer met de bus, en straks wordt dat ze weer bijna onmogelijk gemaakt." VLISSINGEN - Bij een verkeerscontrole op de Koudekerkse- weg/Sloeweg in Vlissingen heeft de politie gisterochtend 35 bekeuringen uitgeschreven. Vooral bromfietsers bleken hun zaakjes niet in orde te hebben. Vijf hadden te veel vermogen, zes reden door rood lichttwee bestuurders droegen geen helm en veertien fietsers en brommer hadden geen verlichting. De bromfiets van een negentienjarige Vlissingse werd in beslag genomen. Zij had geen bromfietscertificaat, geen geldige ver zekering en ze droeg geen helm. De controle vond plaats tus sen half acht en negen uur. VLISSINGEN - De fractie van de Lokale Partij Vlissingen wil dat B en W een overzicht geeft van de subsidies, die de ge meente verstrekt. De partij zegt dat ze in de begroting 2004 geen goed inzicht kan krijgen van de totale subsidies van dit en volgend jaar. MIDDELBURG - Een 27-jarige Vlissinger vond gisteren bij de kantonrechter in Middelburg de eis van 400 euro boete en twee maanden voorwaardelijke rij-ontzegging voor een bot sing 'nogal zwaar'. „Wat u gedaan hebt is nogal heftig", hield de kantonrechter B. Doorewaard Boekhout hem voor. De Vlissinger was op 2 september vorig jaar aan het eind van de pijlerdam (aan de Noord-Bevelandse kant) door rood licht ge reden en had daarbij een botsing veroorzaakt. Hij vertelde dat hij met een vriend zat te 'ouwehoeren' en dat hij daardoor het rode verkeerslicht te laat opmerkte. „Ik kon niet meer stop pen." De rechter had daar weinig begrip voor. „Als je zit te suffen, terwijl je met 100 kilometer per uur de pijlerdam komt af zetten, dan is dat hoogst onoplettend." Hij hield rekening met het feit dat de Vlissinger de boete van 181 euro die hem aanvankelijk toekwam wel had willen betalen, maar dat op dat moment niet kon. Hij veroordeelde de Vlissinger tot 200 euro boete en twee maanden voorwaardelijke rij-ontzegging. OOST-SOUBURG - Omroep Zeeland is binnenkort weer op alle transistor- en autoradio's in Zeeland te horen. Sinds de herverdeling van de etherfrequenties vorig jaar november was de regionale omroep met name aan de rand van Walche ren slecht te ontvangen. Deze zomer sprak burgemeester K. Schouwenaar van Middelburg daarover zijn zorg uit, om dat de regionale omroep daardoor niet optimaal als rampen zender kan functioneren.Een onderzoek van een onafhanke lijk bureau uit Hilversum heeft de problematische ontvangst via de ether nu bevestigd. De Nozema heeft de uitkomsten van het onderzoek erkend en Omroep Zeeland laten weten dat er nog een etherfrequentie in Zeeland vrij is. De regionale om roep moet nu een officieel verzoek indienen bij het Ministerie van Economische Zaken om behalve via 87.9 FM in heel Zee land op Walcheren ook uit te mogen zenden via 98.4 FM. Daarvoor is een hulpzender nodig op een flat aan de Vlissing se boulevard. Directeur/hoofdredacteur F. Feij denkt dat dit over uiterlijk drie maanden geregeld kan zijn. TERNEUZEN - Van een bedrijfsterrein in de Arsenaalstraat in Terneuzen is afgelopen maandag tussen 13.00 uur en 16.30 uur een betonzaagmachine met diamantblad gestolen. De waarde van de machine bedraagt ongeveer 1250 euro. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De restauratie van de Vlissingse brandweerau to uit 1937 is een stap dichterbij gekomen. Deze week passeerde bij de notaris de akte van de Stichting Brandweerford 1937. Secretaris S. Vermeulen denkt tussen de vijftien- en vijfen twintigduizend euro nodig te hebben voor de opknapbeurt. De Ford brandweerwagen is destijds nieuw gekocht door de gemeente Vlissingen. De aan schafprijs was 4600 gulden. De wagen heeft een V8 benzinemo tor met een bronzen achter- bouw pomp. De motor is voor het laatst ingezet in 1965 of 1966 bij een brand op het Bellamy- park. Sinds eind jaren 80 staat hij stil en wordt hij niet meer ge bruikt. „De wagen staat in een hoekje in een loods op het trai ningscentrum", vertelt Vermeu len. „Daar is het vochtig en open en niet verwarmd." Binnenkort krijgt de Ford een plaatsje in de nieuwe brandweerkazerne in Oost-Souburg. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat de opgeknapte oldtimer volgend jaar al gepresenteerd zou worden tijdens het evene ment Rescue Vlissingen. De op richting van de stichting duurde wat langer, omdat het moeite kostte om bestuursleden te vin den. Vermeulen hoopt nu dat de brandweerwagen medio 2005 opgeknapt is. De stichting gaat nu op zoek naar sponsors en bedrijven, die mee willen helpen bij de restau ratie. Het geld is nodig voor het opknappen van de elektra, de pomp en de aandrijving. Een groot deel van de werkzaamhe den wordt in eigen huis gedaan bij de stadsgewestelijke brand weer. Als de Ford klaar is, kunnen particulieren en bedrijven de oude brandweerwagen huren. GOES - De politie hield gister ochtend tussen 00.45 en 01.15 uur een alcoholcontrole op de Houtkade in Goes. Van de 25 gecontroleerde auto mobilisten kreeg een 38-jarige man uit Heinkenszand een rij verbod van zes uur en een pro- ces-verbaal opgelegd. De man had 2,5 keer de toegestane hoe veelheid alcohol op. Advertentie Eeuwfeest VAN DE REEPE BESTAAT 1 JAAR! ID TOT 25 KORTING EEN CADEAUTJE! DNZE JUBILEUMACTIE LOOPT T/M 29 NOVEMBER PAPEGAAI STRAAT 8 GOES WWW.VANDEREEPE.NL Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35