13 Start kunstproject voor basisscholen Reimerswaal wil themaraad instellen k Onder hoogspanning Man ontkent gebruik mobiele telefoon tijdens het autorijden Eigen sores pleit chauffeur niet vrij Pijn Een echte SieMatic voor maar 9.400, SieMatic fovincie wil weten of beregenen landbouwgewassen schadelijke gevolgen heeft (i ClllCClltG StCUIlt i vanavond, 19.30-20.30 uur j lezing positief denken bij Orange betaal je alles uit 1 bundel (ook je sms'jes) zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN donderdag 20 november 2003 Brasseriemenu Risico Brahma Kumaris Lesmateriaal Project Harry Potter en de orde van de Feniks KERY Markt 51 Middelburg (0118) 886886 Stroper gepakt Politie ontruimt wietkwekerij Fataal tc Onderzoek risico's blauwalg nodig voedselbank niet wRen Jansen DDELBUBG - Het ministe- tan Landbouw, Natuurbe den Voedselveiligheid moet risico's van blauwalgen voor volksgezondheid onderzoe- j, De provincie wil weten of kwaad kan dat landbouw- ;assen worden beregend met et waarin blauwalgen voor kopen zomer is besloten water uit het Volkerak- lommeer in het waterlopen- kei van Tholen in te laten in iand met de aanwezigheid blauwalgen in dat water, iwas voor leden van de Sta- ivan Zeeland aanleiding het iijks provinciebestuur vra- |te stellen over blauwalgen iico's voor de volksgezond- eheimen antwoord erkennen ge- «uteerde staten dat de blauw- I-beter cyanobacterie - een pisme is dat zijn geheimen iniet heeft prijsgegeven. Er ïverschillen tussen mogelijk Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur r Tomatensoep met pesto I en zwaardvis met tapenade Iof pasta bospaddestoelen (vegetarisch) en ijs 11,50 9,00 vegetarisch menu) giftige blauwalgenstammen. Bovendien kan een blauwal- genstam meerdere giftige stof fen produceren. Goede analysemethoden ontbreken om verschillende blauwalgen stammen en verschillende gifti ge stoffen te onderscheiden. Daarbij komt dat tot nu toe geen verband gevonden is tussen ge haltes mogelijke giftige blauw algen en het optreden van gezondheidsklachten. Aange nomen wordt evenwel dat de giftigheid van Microcystin- L-R, het meest voorkomende en meest onderzochte door blauwalgen afgescheiden gif, vergelijkbaar is met die van di oxine. Er zijn voor zover het dagelijks provinciebestuur heeft laten nagaan geen gevallen bekend van gezondheidsklachten als gevolg van het eten van gewas sen die zijn begerend met water waarin een aanzienlijke con centratie blauwalgen. Gezien de onduidelijkheid over de giftigheid van de stoffen die de alg produceert, moet echter wel rekening worden gehouden met dat risico. Gedeputeerde Staten wijzen er nog op dat de waterschappen verantwoordelijk zijn voor het waterbeheer. De provincie heeft daarvoor slechts algemene ka ders gesteld. Het gebruik van water uit de sloot voor berege ning is in de eerste plaats de ver antwoordelijkheid van de boer. GS menen dan ook dat, voor zo ver aan de provincie al een ver antwoordelijkheid kan worden toegedicht, deze op grote af stand ligt. Onderzoek naar de giftigheid zou met het oog op mogelijke risico's voor de volks gezondheid op de weg van het ministerie van LNV liggen, vindt het dagelijks provinciebe stuur. vrijdag 21 november 24.00 uur door Freek Janssen GOES - „Doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg." Dat krij gen basisschoolleerlingen in de Oosterschelderegio de komende maanden op hun bord. Het is het thema van een kunst en cultuurproject waar 76 ba sisscholen aan meedoen. Gister middag gaf de organisator Cen trum voor de Kunsten het start sein in de Grote Kerk in Goes. Het Centrum voor de Kunsten is onderdeel van het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) Zeeland. Sinds 2000 ontwikkelt het centrum kunst- en cultuur onderwijs voor basisscholen in de gemeenten Reimerswaal, Kapelle, Borsele, Goes, Noord- Beveland, Schouwen-Duive- land en sinds kort ook Tholen. De scholen in die gemeenten krijgen onder de noemer 'cul tuurmenu's' lesmateriaal opge stuurd en ontvangen gastdocen ten in de klas. Bovendien mogen alle leerlingen naar een voor stelling. Op deze manier kunnen ze kennismaken met kunst, ar chitectuur, vormgeving, cultu reel erfgoed (zoals monumenten en media. Elk jaar wordt een thema aan het project gehangen. Het the ma van dit jaar 'Doe maar ge woon, dan doe je gek genoeg' speelt in op de actuele discussie over' normen en waarden. J. Lauret, coördinator van het project: „We willen de kinderen niet vertellen wat normaal is en wat niet, maar ze leren op een brede manier naar kunst en cul tuur te kijken. Ze laten naden ken over wat ze normaal vinden en wat niet. Wat de één gewoon vindt, is voor de ander heel on gewoon. Een goed voorbeeld is premier Balkenende die zich stoort aan satire op televisie, terwijl anderen helemaal niet snappen waar hij zich zo druk over maakt." In de Grote Kerk in Goes waren gisteren tientallen leraren en ambtenaren uitgenodigd voor de lancering van het project. Ze kregen alvast een voorproefje van de lessen van twee gastdo centen. Tijdens een forum bleek dat de meningen over het project on verdeeld positief waren. Nou ja, als het moest was er wel iets aan te merken; veel mensen vonder het jammer dat er het afgelopen jaar minder voorstellingen wa ren gegeven. De reden was geld gebrek. Maar dat is niet gek, dat is eigenlijk heel gewoon in het onderwijs. en vanaf 9.00 uur de hele dag verrassingen dinsdag 25 november 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek Dik van der Meulen over bekijk ook onze website raw.drukkeriimiddelburg.nl Beeld &Geluid door Ingrid Huibers KRUININGEN - Om vergade ringen van de gemeenteraad aantrekkelijker te maken, moe ten raadsbeslissingen niet lan ger worden voorgekookt in commissievergaderingen. Dat vinden in navolging van vele andere gemeentebesturen nu ook burgemeester en wethou ders van de gemeente Reimers waal. De uitwerking van die ge dachte is echter nogal twee slachtig. Zo stelt het college voor de com missievergaderingen volgend jaar mei af te schaffen om ze ver volgens meteen te vervangen door een zogeheten opinieraad. Daarin krijgen raadsleden, voorafgaand aan de reguliere raadsvergadering, de gelegen heid om al 'opvattingen uit te wisselen over zaken die nog aan de raad ter besluitvorming die nen te worden voorgelegd'. Behalve een opinieraad willen burgemeester en wethouders el ke maand ook nog een zogehe ten themaraad beleggen. Daar in kunnen thema's die 'politiek relevant' zijn worden behan deld, eventueel met hulp van deskundigen of belanghebben den. Het college wil nadrukkelijk ook de commissieleden die geen deel uitmaken van de gemeente raad bij het politieke spel in de gemeente blijven betrekken. Daarom moeten deze mensen de kans krijgen om zowel tijdens een opinieraad als tijdens een themaraad het woord te voeren. De gemeenteraad beslist dins dag 25 november over het lot van de commissievergaderin gen. De raad vergadert vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis in Kruiningen. Advertentie 1| "A-W ito: I j m Een belletje uit het buitenland, een sms'je, een foto versturen... Alleen bij Orange betaal je alle diensten uit 1 bundel. Heel simpel. Zo bepaal je zelf waaraan jij je geld besteedt. Bovendien verstuur je als nieuwe Orange Free abonnee alle mms- en sms-berichten gratis tot 1 februari 2004. Kijk dus snel op www.orange.nl, of loop eens binnen bij de Orange shop, BelCompany of TeleCom-Today. file future's bright, the future's Orange ^•orange.nl BORSSELE - Medewerkers van Delta hangen in gondeltjes aan de kabels van een hoogspan ningsmast bij Borssele. Ze vervangen de afstandhouders die ervoor moeten zorgen dat de kabels elkaar niet kunnen raken. Doen ze dat wei dan ontstaat kortsluiting. De voorzorgsmaatregelen bij de klus luisteren nauw. Alleen de kabels waaraan gewerkt wordt, worden tijdelijk uit bedrijf genomen. Op de andere leidingen blijft dan wel hoogspanning staan. foto Wi I lem Mieras MIDDELBURG - Kantonrech ter B. Doorewaard Boekhout wil binnenkort van een politie agent horen of hij nou wel of geen mobiele telefoon heeft gezien in de hand van een 33-ja- rige automobilist uit Oostka- pelle. De man werd op 17 januari aan gehouden nadat de agent hem op de Vlissingse Paul Kruger- straat had betrapt op bellen tij dens het rijden. De Oostkappe- laar beweerde gisteren echter bij hoog en laag dat hij slechts met zijn hand in zijn haar zat en dat zijn mobiele telefoon al die tijd in de handsfree-set van zijn auto zat. „Bovendien", zei hij, „werd ik vier of vijf kilometer later er gens bij Middelburg pas aange houden. Ik ben toch niet zo dom dat ik zou blijven bellen terwijl ik een paar straten lang door de politie wordt achtervolgd. Dan had ik die telefoon al lang weg gelegd." De verdachte had maar één verklaring voor het feit dat de agent een telefoon zag toen hij werd haltgehouden: „Dat liegt-ie." Officier van justitie J. Zondervan moest zich verlaten op het proces-verbaal en eiste 165 euro boete. De kantonrech ter besloot de zaak aan te hou den om bij een vervolg van de agent te horen wat deze gezien heeft. „Het kan zijn dat hij met een rood hoofd stamelt dat hij het niet zeker weet. Maar als de agent zijn eerdere verklaring bevestigt, gaat de boete fors om hoog.", waarschuwde hij. Advertentie jg TO.JP SieMatic SC 10 9.400,- excl. montage Vertel ons wat uw budget is en wij ontwerpen een echte SieMatic keuken voor u. Individueel Design. Mooier, praktischer en duurzamer. Maar niet duur. Ais u aan een nieuwe keuken denkt, denk dan eerst aan SieMatic. Welkom! 't Liefst een SieMatic Middelburg Woonstudlo Middelburg, Industrieterrein Arnesteln, Grenadierweg 17a, telefoon 0'118 - 62 95 22 Goes Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15, telefoon 0113-24 64 64 - Axel SieMatic Keukenstudio Van Vliet, onderdak bij Pot Woninginrichting, Nieuwendijk 89, telefoon 0115 - 56 40 70 Terneuzen BouwCenter De Hoop, Kennedylaan 32, telefoon 0115-68 0612 door Carla van de Merbel SINT PHILIPSLAND - De ge meente Tholen geeft vooralsnog geen financiële steun aan de voedselbank die R. Berm uit Sint Philipsland wil opzetten. Ondanks dat gaat Berm toch verder met uitwerking van zijn plan. „Ik wil proberen in decem ber iets op poten te hebben. Dat is voor veel mensen een moeilij ke maand." Berm heeft vorige week met de Cliëntenraad (een adviesorgaan voor de gemeente) een gesprek gehad met wethouder M. Velt huis (sociale zaken). Zij zei de voedselbank een goed idee te vinden, maar kon niet op voor hand gemeentelijke steun toe zeggen, aldus Berm. „Velthuis zei: 'Begin maar, en als het draait kun je subsidie aanvra gen. Dan kijken we wat we kun nen doen'." Berm is al een tijdje bezig met de verwezenlijking van zijn plan voor een Thoolse voedselbank. Veel hing af van steun van de ge meente. Nu die er niet komt wil Berm, op kleinere schaal dan aanvankelijk de bedoeling was, toch beginnen. Hij gaat nu supermarktconcerns, groot handels, distributiecentra en veilingen in de nabije regio aan schrijven. De bedoeling is dat zij levens middelen die aan of net over de uiterste houdbaarheidsdatum zijn, aan Berm geven die ze op zijn beurt verdeelt onder de mi nima op Tholen. Eigenlijk wil Berm daarvoor een loods heb- Oud Vossemeer - Een 54-jarige man uit de gemeente Tholen is gisterochtend betrapt bij een il legale vangkooi voor fazanten. Begin deze week werd de kooi langs de kreek aan de Nieuwe- weg in Oud Vossemeer ontdekt. Postende agenten zagen giste ren de eigenaar opduiken en ga ven hem vervolgens een proces verbaal. ben, maar nu hij die niet heeft, gaat hij de distributie vanuit zijn huis regelen. „Het moet dus eerst kleinschalig zijn, ik heb thuis niet de ruimte eten op te slaan. Dus ik moet het ophalen en meteen rondbrengen." Berm hoopt wel snel te kunnen uitbreiden. Als de voedselbank loopt, vraagt hij subsidie aan bij de gemeente. „Ik wil er ook een stichting van maken en spon sors zoeken." Hij hoopt verder op een loods waar hij spullen kan opslaan en bijvoorbeeld een oud bestelwagentje om de goe deren mee rond te brengen. VLISSINGEN - De politie heeft gisteren tijdens een ontruiming van een woning aan de Hercules Segherslaan in Vlissingen een hennepkwekerij ontdekt. 's Ochtends waren medewerkers van woningbouwvereniging L'Escaut en de gemeentereini ging naar de Hercules Segherslaan gegaan voor een ontruiming. De huurders van de woning hadden al maanden de huur niet betaald en de woning bouwvereniging had besloten de woning te ontruimen. Een maal bij de woning aangeko men, bleek er licht te branden. Niet van de bewoners, maar wel van de omvangrijke hennep kwekerij De gehele woonkamer was in gebruik als teeltruimte. Een andere kamer diende als opslag. Op het moment van de ontruiming was er niemand in de woning aanwezig. Advertentie door Selnrta Osman MIDDELBURG - De hoeveel heid ellende die je zelf bij een ongeval hebt ondervonden, isi niet maatgevend voor de straf. Kantonrechter B. Doorewaard i Boekhout moest het gisteren in Middelburg herhaaldelijk uitleggen. „Niemand doet zo iets opzettelijk. Het had voor andere betrokkenen veel erger kunnen aflopen. Dat het voor u ernstige gevolgen heeft gehad, doet niets af aan het feit dat u het ongeval veroorzaakt heeft." Een twintigjarige Vlissinger had moeite dat te begrijpen. Te gen hem was 300 euro boete en twee maanden voorwaardelijke rijontzegging geëist. Hij had op 23 december vorig jaar op de Koudekerkseweg vlak voor een bocht met de auto geprobeerd in te halen. Toen hij een tegenlig ger zag opdoemen, kon hij nog net het fietspad opschieten, waar hij - om een fietser te ont wijken - tegen een boom reed. De Vlissinger en zijn passagier raakten gewond. „Het is een rare zaak dat ik hier moet komen voor iets dat ik niet moedwillig heb gedaan. Ik zit hier niet voor mijn lol met litte kens op mijn kop", vond hij. De rechter legde hem uit dat het stom toeval was dat hij de fiet ser niet had platgereden en dat hij de tegenligger wellicht ook de schrik van zijn leven heeft bezorgd door in een bocht te gaan inhalen. Het had voor alle betrokkenen fataal kunnen af lopen. ,,U zit hier omdat u een gevaarlijke capriool heeft uit gehaald." Een compliment was er ook. ,,U heeft buitengewoon goed gereageerd door naar links te sturen en daarna ook nog eens de fietser te ontwijken. Daar mee heeft u de gevolgen beperkt weten te houden. Maar wel, omdat u eerst zelf de beslissing had genomen om te gaan inhalen en dat was gewoon fout." Hij legde een boete van 100 euro plus 200 euro voor waardelijk op en twee maanden rijontzegging als de Vlissinger weer in de fout gaat. Eenzelfde straf was er voor een 34-jarige automobilist uit Hein- kenszand. Hij was op 13 decem ber op de A58 ter hoogte van de gemeente Reimerswaal tegen een vrachtwagen aangereden en vervolgens met zijn auto in de sloot beland. De vrachtwagen raakte beschadigd. De inwoner van Heinkenszand raakte ech ter zelf gewond en heeft daar door acht weken thuisgezeten. Zijn auto was vernield. „Ik heb financieel en emotio neel zwarte sneeuw gezien", zei de man die kort voor het ongeval vader was geworden van zijn derde kind. „Voor mijn gevoel ben ik aardig gestraft." Ook vond hij dat er bij Justitie met twee maten werd gemeten. „Een soortgelijk ongeval op de Rijks weg bij Standdaarbuiten, waarbij ook een auto op een vrachtwagen reed, is niet ver volgd." Officier van justitie J. Zonder van had daar geen boodschap aan. „Ik kan alleen deze zaak beoordelen." Hij verweet de man onvoldoende afstand te hebben gehouden en eiste 275 euro boete en twee maanden voorwaardelijke rij-ontzeg- ging. Ze liep al een tijdje met een schoonheidsvlekje bij het jukbeen rond, die Middel burgse. En - ijdelheid der ij- delheden, alles is ijdelheid - dat moest weg. Zo begaf ze zich naar haar huisarts die behendig de ver dovingsnaald en het lancet hanteerde. Pijnloos verwijderde hij het vlekje en met zorg hechtte hij de toegebrachte verwonding. Een paar dagen later haalde de geneesheer de hechtingen eruit en liet haar in de spiegel kijken. „Mooi gedaan", oordeelde ze. „Je ziet er haast niks van." Waarna de dokter haar als nog ernstig bezeerde: „Ik heb de incisie precies in een rim pel laten vallen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33