Vrolijke show voor oorlogskinderen 29 Fluitist Chris Hinze kent jeen grenzen donderdag 20 november 2003 DONDERDAG ZATERDAG Expositie pzc Chris Hinze heeft zich nooit in een hokje laten dwingen, jkwil muziek maken, maar jijn 'roots' zijn jazz. Laten we jaar duidelijk in zijn", zegt hij jjdens zijn tournee met de nieuwe Chris Hinze Combina- „Maar ik wil er wel graag les in betrekken." Jlhulde de fluitist zijn muziek ii de vijfendertig jaar van zijn Irière in steeds andere jasjes, rfveranderde hij niet. Of hij jE speelde met reggae-muzi- jauten, met Indiase musici als IrilokGurtu, voor grote pro pten de toen nog niet wereld beroemde Michael (toen nog pwnMike) Brecker naar Sderland haalde, gitarist Ke- nnEubanks als broekie een lans gaf in Montreux, Hinze bleef de improvisator die hij lijd was. Midden jaren zestig kon je hem nog als conservatoriumstudent achter de piano in een Haagse nachtclub vinden waar hij tot één uur zijn muzikale huis kerk deed, om dan als het nachtvolk binnenkwam samen net gitarist Alfonso Marez in Gmntanamera uit te barsten. Grenzen zijn er nog steeds niet voor Hinze. Hij zocht collega- luitisten in China en Japan, 'verdiepte zich in de raga's van India, introduceerde Afrikaan se vocalisten, interviewde de Dalai Lama en gebruikte diens statements' in samples in een 'louse'-variatie. En al werd dathem door jazzpuristen wel eens kwalijk genomen, hij was kei de eerste die wereldmuziek speelde voor dat woord een be grip werd en elke cd-zaak er speciale bakken voor reser veerde. linze: „Er zijn nog altijd men sen die denken dat ik een zwe verben, zwevende muziek maak. Daar moeten we vanaf. Deze Combination is gewoon een spetterende band met he- iendaagse ritmes en muziek. Sietdat ik me schaam voor Égen die ik doe. Ik vind dat jeals muzikant het recht heb :ajete ontwikkelen. Dingen ledoen die je belangrijk vind, iets bij voorbaat uit te slui- a.De meeste muzikanten, set alle respect, doen hun le- mlang één ding, raken daar- Ke al of niet bekend en daar- imet datzelfde werk weer in 'vergetelheid." ij verzamelde voor zijn nieu- ifCombination en het pro- jramma Akar Akar (het Baha- a-woord voor 'wortels') een leikleurig ensemble: de Sene- glese zanger Mola Sylla, va ar deel uitmakend van Hin ts groepen, de Duitse zange- tsSuzanna Dé, de Nederlan- b Coen Molenaar (key- flards), Remco van der Sluis irums) en de klassieke celliste ka van de Poll. Bert Jansma IheChris Hinze Combination Eet Akar Akar staat woensdag «ie Stadsschouwburg in Mid- lelburg. fcsHinze met de Dalai Lama. Voor naakte vrouwen Als broodmuzikant verdiende gitarist Herman Pouderoy en (bijna 46) jaren lang de kost. Pop, maar ook bruilof ten en partijen. Een aantal jaren geleden kwam er echter een omslag in zijn carrière. Hij leerde de jongens van Flairck kennen en kreeg interesse in een ander soort muziek. Dat laat hij zaterdag horen in Nieuw- en Sint Joosland met het pro gramma Muziek voor naakte vrouwen, met Onno Kuipers op accordeon. Op de popmuziek was Her man uitgekeken. „Alles werd steeds commerciëler en de kwaliteit werd afgemeten aan verkoopcijfers. Dan ga je terug grijpen naar muzieksoorten die niet per definitie bedoeld zijn om hoge verkoopcijfers te sco ren. Toevallig wilde de toenma lige zangeres van Flairck een solo-cd opnemen en werd er ma teriaal gezocht. Ze vroegen mij om Nederlandse liedjes te schrijven. Dat project is uitein delijk op niets uitgelopen en ik zat met een heleboel liedjes." „Ik heb mijzelf nooit een echt goede zanger gevonden. Maar vrienden zeiden: doe het ge woon, j e hebt een mooie donkere stem. Vanaf de eerste krukkeri- ge try-out is er toch een ontwik keling gaande geweest en dat heeft geresulteerd in dit pro gramma. Daar tussendoor ben ik ook nog op tournee geweest met Hans Visser Friends en met Flairck (Erik Visser) in Lu cia de Moucheron. Dat was mijn eerste kennismaking met thea ter en wilde ik niet meer terug naar waar ik vandaan kwam. Het is toch heel anders wanneer een publiek van aandachtig luisterende mensen van middel bare leef tij d naar j e concerten komt, of dat er weer een stel dronkelappen voor in de zaal staat, die vragen of je de vogel tjesdans nog een keer wil doen." Aanvankelijk heette het pro gramma De Liefde en De Kroeg, maar dat schoof hij voor zich uit door de samenwerking met Hans en Erik Visser.Ik ben wel altijd blijven schrijven en het programma werd steeds contro- versiëler. Ik vond De Liefde en De Kroeg te braaf klinken, dat dekte de lading niet helemaal meer. Bij een controversieel pro gramma past een controversiële naam: Muziek voor naakte vrouwen. Dat is eigenlijk een beetje vergeten doelgroep, er heeft nog nooit iemand theater puur voor naakte vrouwen ge schreven. Dan denken ze wat steekt daar nou achter, eerder dan wanneer er staat: een ge noeglijke avond met Herman Pouderoyen en Onne Kuipers." „Ik ben geen boodschapper. De liedj es gaan over dingen die ik in het dagelijks leven meemaak. Wat mij daarbij treft is de non chalance waarmee tegenwoor dig omgesprongen wordt met dingen die best belangrijk zijn, normen en waarden. Het wordt gewoon gevonden wanneer mensen met elkaar hebben zit ten chatten, in plaats van dat ze een goed gesprek hebben gehad. Het wordt allemaal zo vluchtig en oppervlakkig. Er zijn tegen woordig geen taboes meer te doorbreken." „Wat ik wil bereiken, is dat men daar een beetje bij stilstaat. Als je de mensen wil wakker schud den, moet dat over het algemeen met grove middelen. Daar past ook zo'n titel bij. Die liedjes ko men voort uit een soortement van onvrede en verwondering. Als ik kijk naar de jaren zestig, wat er allemaal bevochten is. Al die verworven vrijheden, in hoeverre zijn we daar gelukki ger van geworden? Ik ben abso luut geen moraalridder, ik houd best wel van een geintje en sta vrolijk in het leven. Maar uit wat ik om mij heen zie, trek ik mijn conclusies. Dat zijn na tuurlijk persoonlijke conclusies die ik niemand wil opdringen. Maar aan de andere kant denk ik dat mijn mening best door an deren gedeeld wordt." Frans Doeleman Herman Pouderoyen en Onno Kuipers brengen Muziek voor naakte vrouwen zaterdag in theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland (20.30 uur). De liedjes van Herman Pouderoyen komen voort uit onvrede en verwondering. Mensen zien een leuke thea tershow en dragen ook nog bij aan oorlogskinderen. Zo omschrijft Paul van Vliet zijn programma One man show voor Unicef, die vrijdag en za terdag in Terneuzen te zien is. „Het is een show zoals de men sen van mij kennen." „In een tijd van oorlog is er maar één onderwerp en dat is de oorlog. Iedereen heeft het erover. Hoe het voor de oorlog was en hoe het na de oorlog zal worden. Mede voor kinderen zijn dit heel heftige jaren. Je ziet als kind dat je ouders, die een soort zekerheid en veilig heid horen uit te stralen, bang en bezorgd zijn. In een oorlog zijn de dagen en nachten door drenkt met oorlog." Paul van Vliet weet hoe het is om als kind in tijden van oor log te leven. Zelf heeft de cabe- retier van zijn vierde tot zijn negende jaar de Tweede We reldoorlog meegemaakt. „Ik weet hoe het is om alles kwijt te raken. Hoe het voelt om honger te hebben en klasge nootjes weggehaald te zien worden." In One man show voor Unicef, waarmee Van Vliet de komen de maanden de Nederlandse theaters aandoet, besteedt de 68-jarige cabaretier aandacht aan oorlogskinderen. Niet al leen laat Van Vliet een filmpje over oorlogskinderen zien en vertelt hij iets over zijn reis naar Eritrea, ook de opbrengst van het theatertournee gaat in zijn geheel naar Unicef, dat aan dit onderwerp dit jaar ex tra aandacht gaat besteden. Van Vliet komt niet met een nieuwe show, maar heeft een programma samengesteld met liedjes en typetjes die de caba retier, na al die jaren, nog steeds graag ten tonele voert. „Het zijn tijdloze nummers die langer meekunnen dan de ac tualiteit." Twee jaar geleden nam de ca baretier afscheid van de dage lijkse showbizz. „Ik was toe aan een ander leven", vertelt Van Vliet. „Ik wilde meer tijd voor mijzelf en voor mijn fami lie vrijmaken." Op dat moment besloot de ca baretier zijn verdere werkzame leven in dienst te stellen van Unicef. Van Vliet, die toen al negen jaar ambassadeur was van het goede doel, wilde toch eigenlijk ook nog blijven spe len. Vorig jaar stapte hij daar om naar Unicef een stelde voor een show samen te stellen uit zijn eigen repertoire; de op brengst van de tournee zou in z'n geheel voor de kinderorga nisatie van de VN zijn. Unicef Nederland vond het prachtig. „Behalve dat ik kan blijven spelen, is het een mooie pro motie voor Unicef." Hannah Vernooij Paul van Vliet brengt zijn One man show voor Unicef vrijdag en zaterdag in het Scheldethea- ter in Terneuzen (20.00 uur). Paul van Vliet Onder de titel Tweeeen vorm van even wicht exposeert tot en met vrijdag 2 januari Ans Tas-Kiesewetter uit Vrou wenpolder haar schilderijen in het nota riskantoor Sauer Oonk in Vlissingen. Zij is vooral geboeid door alledaagse onder werpen uit haar omgeving: stoelen, let ters, kleding, landschappen en dergelijke. Ze worden wel steeds abstracter weerge geven. Ans Tas probeert met verf, inkt, krijt en met behulp van druktechnieken nieuwe toepassingen te vinden. Ge opend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.45 tot 17.00 uur. Galerie Govert van Dijck in Bergen op Zoom houdt tot en met 20 december een sieradenexpositie, met de parel in de hoofdrol. Vijfentwintig sieraadontwer pers hebben voor deze tentoonstelling een sieraad vervaardigd met het thema als uitgangspunt. Sommigen van hen werken vaker met parels, maar voor een aantal betekende deze opdracht een ge heel nieuwe invalshoek. Behalve de pa rels (uiteenlopend in kleur en vorm) wordt er gebruik gemaakt van edelmeta len als goud en zilver, maar ook staal, hout,siliconenrubber, giethars en andere materialen. De galerie is geopend van honderdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur en de tweede zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur. Toten met 18 januari zijn er exposities te bewonderen in deWillem3 in Vlissingen en in deWatertoren AK in Oost-Souburg, 'n deWillem3 betreft het sculpturen en mixed media van Dwight Marica (1974) enfotografie en videobeeld van Hans Wil schut (1966). Als Rotterdammer met Suri naamse ouders struinde Dwight de stra ten af op zoek naar afgedankte spullen. Oude tv's hadden zijn voorkeur. Hij trans formeerde ze tot speelse objecten, om wonden of versierd met de kleurige be drading uit hun interieur. Ook staat hij open voor Afrikaanse magie. Hans Wil schut fotografeert stedelijke landschap pen, die een vreemde, ongrijpbare uit straling krijgen door de compositie, de keuze van het opnamemoment en vooral doordat hij ze 's avonds of 's nachts foto grafeert. Tenslotte exposeren Petra Dub- ach en Mario van Horrik onder de titel Cu.29 in deWatertoren AK klanksculptu ren in mixed media. In de installaties van Dubach en Van Horrik speelt het begrip 'feedback' een grote rol. Het komt voort uit de meet- en regeltechniek en heeft tot doel een proces zo precies mogelijk te be sturen. Zowel de Willem3 als deWaterto ren AK is van donderdag tot en met zon dag geopend van 12.00 tot 17.00 uur. In galerie De Praktijk in Wissenkerke zijn toten met3januari nieuwe werken tezien van L. J. Cornejo. Luis Javier Cornejo werd in 1943 in Salamanca (Spanje) ge boren trok reeds op jonge leeftijd de wijde wereld in. In 1964 vestigde hij zich in Ne derland en momenteel woont en werkt hij in Utrecht. Hij is autodidact en zijn schil derstijl is te typeren als hedendaags realisme. Zijn werk heeft onmiskenbaar invloed ondergaan van de Hollandse Meesters. De schilderijen komen tot stand volgens het zes lagen-principe. Ie dere laag moet minimaal 15 dagen dro gen voordat de volgende laag kan wor den aangebracht. De openingsuren van de galerie zijn op donderdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. In de expositieruimte van de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg is tot en met 6 de cember een tentoonstelling te zien over Sinterklaas onder de titel Van Myra naar Middelburg. Deze expositie is samenge steld uit de collectie van Frits Booy uit Baarn, een van de grootste Sinterklaas verzamelaars in ons land en bestuurslid van de Stichting Nationaal Sint Nicolaas Comité. Vele oude kinderboeken en pren ten en diverse voorwerpen laten zien hoe het Sinterklaasfeest, een oer-Nederland- se gebeurtenis, door kinderen werd be leefd. De openingstijden van de biblio theek zijn maandag van 17.30 tot 21.00 uur, dinsdag tot en met vijdag van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Gedeputeerde drs H. van Waveren opent zaterdagmiddag om 15.30 uur de exposi tie Fashion bytheseain het Zijdemuseum in Meliskerke. De tentoonstelling omvat werk van Cora de Kok.TamaarTóth Varjü, Ineke Vinken Rianne de Witte en loopttot en met 3 januari. De muzikale omlijsting van de opening wordt verzorgd door Pier rede Nijsopgitaaren Jolanda Dekkers op fluit. Het museum is geopend op maan dag van 13.00 tot 17.00 uur en van dins dag tot en met zaterdag vanlO.OO tot 17.00 uur. De expositie Landschappelijk in de Boer derijgalerie de Osseberg in Grijpskerke is de laatste in een serie van vier in het kader van Het Jaar van de Boerderij en omvat werk van een twintigtal exposanten die allen lid van ziijn van de Zeeuwse Kunst kring, met Anne Mulder als gastexposan- te die sieraden laat zien. De Zeeuwse Kunstkring is een groep van professio neel beeldende kunstenaars met ver schillende disciplines. De opening wordt zaterdag om 14.30 uur verricht door Mar- ja Peijs-Kannekens, secretariris van de Kunstkring. De muziek wordt verzorgd door Jannet Coppoolse (blokfluit) en Jea- nette van Nieulande (harp). De expositie loopt tot en met 3 januari en is te zien van dinsdag toten met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur (25 en 26 december en 1 januari gesloten). ROTTERDAM Museum Boijmans Van Beuningen (Mu seumpark 18-20): t/m 31 dec. - PanPan. De Rotterdamse kunstenaar George Belzer transformeert oude metalen gebruiks voorwerpen tot poëtische beeldende ob jecten; t/m 21 maart - Baardmannen en puntneuzen. Pre-industrieel design in steengoed;t/m 8 december - Rondom Du- rer. Duitse prenten en tekeningen ca. 1420-1575 uit eigen bezit. Kunsthal Rotterdam (Westzeedijk 341): t/m 7 december - Tien jaar Boomerang, een vluchtig medium, voor het eerst op museale wijze; t/m 11 januari - De wereld van de Zwartvoet Indianen; t/m 30 no vember - Jan Sluiters. Vrouwen! Muze, model en minnares;t/m 11 januari - Gete kend: Fiep Westendorp. Hist. Museum 'Schielandshuis' Atlas van Stolk (Korte Hoogstraat 31): t/m 31 mei 2004 - Het geluk van de huisvrouw. De in vloed van reclame. Nederlands Fotomuseum (Witte de With- straat 63): Ned. Architectuurinstituut: t/m 18januari - Het onbekende Leningrad: Constructi visme in een klassieke stad 1925-1932. Architectuurtekeningen en aanverwant archiefmateriaal van architecten uit St. Petersburg, het toenmalige Leningrad; t/m 18 januari - De Toekomst Nabij: The Asymtote Experience. Maquettes, foto's, tekeningen, projecties en installa ties van een Amerikaanse architectenbu reau. ANTWERPEN MUHKA: tot 30 november - Herfstten- toonstelling: Michelangelo Pistoletto Cittadellarte. De Singel: tot 30 november - Urban Dra mas architectuurtentoonstelling: narra tieve aspecten in de stedelijke omgeving. Diamantmuseum: tot 31 december - Art Deco Juwelen met diamant 1920-1939, glamoureuze juwelen voor de nieuwe vrouw van de wereld. Nationaal Scheepvaart Museum: tot 31 december - De kleine onbekenden, ver dwenen scheepstypes van de hand van Gilbert de Clerck in de sleepspits Lauran- da; aquarellen, tekeningen, foto's, docu's en modellen. MOMU: tot 31 maart 2004 - Genovanver- saeviceversA i.s.m. Europalia Italia. GENT Kunsthal Sint-Pieters Abdij: tot 4 januari - Van wijsheid met vreugde gepaard. Twee eeuwen vrijmetselarij in Gent. Caermersklooster: tot 30 november- Life- /Time: foto's Thom Hoffman. Design Museum Gent: tot 7 december - David Huijcke met Korpus en Frantisek Vizner met Passie voor perfectie in glas. De wereld van Kina, het Huis: tot 31 de cember - Wie is er bang voor de grote bo ze wolf? SMAK: tot4 januari - Genthara, Luigi Ont- ani; Forse Italia, 7 jonge Italianen; Poort Napoleon-Ruimte in het Citadelpark, werk van Yvan Deweduwé MIAT: tot 18 januari - Lekker dier!? Vlees in de wei, in de stal en uit de fabriek. BRUGGE Bogardenkapel: tot 30 november - Emo ties Fotografie van Horst Einfinger. Huis De Meester: tot 30 november - Mario Jaques - Conceptuele kunst: Met geome trische toets. Stadsarchief: tot 30 november - Topstuk ken uit het stadsarchief Brugge. Memlingmuseum: tot 1 december - Lau rierbomen en Groene Kerstdecoratie. Groeningemuseum: tot 15 december-Ja cob Van Oost, een barokschilder in Brug ge. Arentshuis: tot 4 januari - Giorgio Moran- di, tekeningen en schilderijen: Het stille ven in Italië in het kader van Europalia 2003 Stadshallen: tot 14 januari - In het kader Europalia 2003, De gouden eeuw van de Italiaanse kant, 15de 17de eeuw 20 t/m 26 november Tineke Schouten Tineke Schouten brengt haar programma Top Tien 2. Top Tien 2 is een unieke combinatie uit het heden en verleden, sa mengebracht in één sprankelende show. De show bestaat uit een bonte mengeling van sketch, revue, cabaret, conference en type tjes. Ook is zij een uitstekende vertolkster van mooie teksten. Zij wordt begeleid door een sextet. De Mythe, Goes, 20.00 uur Kommil Foo Het duo Kommil Foo brengt de voorstelling Wolfijzers en Schiet geweren. Alle hoogtepunten van de voorbije vijf programma's (de mooiste liedjes, de meest hilarische sketches, en de grootste kleine verha len) zijn in een splinternieuwe voorstelling gegoten. De broers Mich en Raf Walschaerts combineren een enorme muzikaliteit met een erg lijfelijke manier van vertellen en acteren. Ze spelen geweldig gitaar, piano en viool. En ze zingen bovendien de ster ren van de hemel! Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur VRIJDAG Concertina De Zeeuwse Accordeon Vereniging Concertina geeft haar jaar concert. De vereniging telt drie orkesten, een A- en een B-orkest en het ensemble Encore waarin ver gevorderde accordeonisten spe len, alle onder leiding van Harry Schroevers. Speciale gast is dit jaar Yuriy Karnaukh. Deze concertaccordeonist uit Kiev be haalde tijdens internationale concoursen eerste en tweede prij zen. Momenteel speelt hij in het groot nationaal orkest uit de Ukraine. De presentatie van de avond is in handen van Anke Ta- nihatu. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Zeeuws Orkest Het Zeeuws Orkest brengt in de winterserie een afwisselend pro gramma. Het brengt werk van Bach, Britten en Bruckner. Dirigent is Joan Berkhemer en als soliste treedt de altvioliste Esther Apitu- ley op. Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur KiekVirus Het is weer tijd voor KiekVirus in de discotheek. De jeugdige bands en dansgroepen die aantreden zijn: Dinner- Time, Maskim Xul, The Flying Lesbians, The Ultimatorz (music and dance) en The Misaine Girls (dance). Kiekieris, 's-Heerenhoek, 20.00 uur Paul van Vliet Cabaretier Paul van Vliet brengt zijn one man show voor Unicef. In een flitsende show heeft hij voor Unicef nog één keer het beste van zijn talent en van zijn repertoire gebundeld. Hij brengt een unieke mix van komische types en persoonlijke verhalen, van ontroerende liedjes en indringende muziek. Paul van Vliet treedt belangeloos op en de opbrengst gaat, na aftrek van kosten, in zijn geheel naar Unicef. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Ingrid Filter Ingrid Filter voert het tweede pianoconcert van Frédéric Chopin uit. Ze wordt daarbij begeleid door het Janacek Philharmonic Or chestra, een van de toporkesten uit Tsjechië, dat opent met de Tsjechische Suite van Dvorak en na de pauze de zevende symfo nie van Ludwig van Beethoven speelt. Het geheel staat onder leiding van de Amerikaanse dirigent The odore Kuchar. St. Jacobskerk, Vlissingen, 20.15 uur Los Zand De Zeeuwse Komedie speelt het toneelstuk Los Zand. In dit stuk van Annie M. G. Schmidt wachten in een bijzaaltje van een congresgebouw moeder, zoon en dochter met aanhang en moeders vriendin op vader. Maar hij laat op zich wachten. Het wachten duurt lang en maakt de onderlinge verhoudingen en de relatie tot vader duidelijk. Met veel humor worden mensen van vlees en bloed getoond. Alles passeert op vrolijke wijze de revue. Hoe pijnlijk de onderwerpen soms ook zijn. Vestzak99, Vlissingen, 20.15 uur Jan van de Velde De Jan van de Velde Groep brengt het programma Tussen zoet en zout. Deze groep bestaat nu ongeveer vier jaar en is gevormd rond zan ger Jan van de Velde, die al tneer dan 25 jaar muziek maakt. Hij woont in het Brabantse Nieuw-Vossemeer en werd geboren in het Zeeuwse Anna Jacobapolder. Hij is een reiziger tussen Zeeuwse klei en het Brabantse land, balancerend tussen zoet en zout. Naast Jan van de Velde (zang en gitaar) bestaat de groep uit Tilly Verbraak (viool), Rien de Jongh (cello), Steffie de Klerck (klari net) en Ilona Leenaarts (dwarsfluit). Holland Huis, Scherpenisse, 20.15 uur McLear Toneelvereniging Ouwerkerk speelt McLear. Het betreft een bewerking van het toneelstuk The Dresser van Ronald Harwood, schrijver en scenarist van onder meer Het Ver hoor en de bekende film The Pianist van Roman Polanski. Regis seur is Ad van Geesbergen. Dorpshuis, Ouwerkerk, 20.30 uur Bruno de Bruxelles De Vlaamse band Bruno de Bruxelles treedt op. Dit trio behoort tot de Gentse latin surfjazz-scene, een stro ming die garant staat voor pretentieloze fiesta fun en retrorock. Zanger/gitarist Bruno de Groote speelt met zijn vaste begelei dingsband: Eugène Valentino op bas en Tony Gyselinck op drums. In het voorprogramma staat de Terneuzense band Los Donos met een mix van samba, mambo, surf en rockabilly. Maikel Harte zingt en speelt mondharmonica, Ernst Jonker is bassist, Barry van Esbroek drumt en Willem Verbuyst speelt gi taar. Porgy Bess, Terneuzen, 21.30 uur Mr Fire Mr Fire the Blueswall is live te beluisteren. De stijl die zij spelen is onder meer swingblues, Texasblues en Chicagoblues. Er staan covers op het programma van onder an deren Buddy Guy, Chris Duarte, Meivin Tailor en BB King. De band bestaat uit Jeroen Brand (gitaar en zang), Cees de Pauw (drums en achtergrondzang) en Jeroen Portier (basgitaar en ach tergrondzang). Café Het Hof, Middelburg, 22.00 uur Tijdens de opening van de expositie Fashion by the Sea klinkt muziek. Deze wordt voortgebracht door Pierre de Nijs op gitaar en Jo landa Dekkers op fluit. Zijdemuseum, Meliskerke, 15.30 uur Stichting Dansz De stichting Dansz brengt de nieuwe productie Van Binnen Uit. Na de zeer succesvolle productie op locatie Van Nature Vrij Grondig is de Stichting Dansz nu terug in het theater met cho reografieën van onder anderen Lia Sorber, Raymond Esterhui zen, Miranda Popken en Saskia de Schipper. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Freek de Jonge Freek de Jonge treedt op. Hij brengt zijn programma De Kneep. De Mythe, Goes, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29