Het kopwonder uit Bru is gestopt Willeboordse zelfverzekerder dan ooit Korenbeurs/'t Kaaitje alleen aan de leiding 23 Jacob van den Berge verruilt na 23 jaar voetbaloutfit voor scheidsrechterspak JUsersr^ 1* Dikke nederlaag futsallers Apollo Oranje op gravel legen Canada Amerika op 2-0-voorsprong tegen België uitslagen Vijf Zeeuwen judoën op NK agenda wb donderdag 20 november 2003 .frvirBen van den Aarssen BRUINISSE - Ook voor de ogenschijnlijk onverwoestbare Jacob van den Berge is de tijd «komen. Het 39-jarige kop- wonder uit Bruinisse is defini- ijef met voetballen gestopt. Het Schaam wilde niet meer, de on- nede met de gebrekkige menta liteit van de jongere generatie nam toe. Bij elkaar speelde Van den Berge 451 officiële wedstrij den voor Bruse Boys, waarin hij liefst 306 keer scoorde. Zijn loopbaan omspant 23 seizoe nen. De staat van dienst van Van den Berge, in combinatie met rijn unieke uitstraling, maakte bem tot een monument in het Teeuvrse voetbal. Hij kiest nu joor een carrière als scheids- tchter. )p tafel liggen de plakboeken lie de historie van bijna een kwarteeuw Bruse Boys in kaart brengen. Van den Berge is be halve goalgetter ook altijd een verzamelaar geweest. Kranten knipsels, statistieken, alles wat los en vast zat over Bruse Boys bewaarde hij. Als geen ander drukte hij zijn stempel op de dub die zo vaak hoogtepunten afwisselde met periodes van on verklaarbare neergang. Al vroeg in het seizoen, op de zon dag na het duel tegen Seroos- kerke, viel voor hem het doek. Zomaar, in alle stilte. „Weer kon ik de dag na de wedstrijd a niet van de trap af. De de lies, alles deed zeer. Zo is het de laatste jaren vaak ge weest. Ineens dacht ik: het is ge noeg geweest." Voor de buitenwereld bleef zijn besluit lang ongewis. Ook bij Brase Boys werd op hem inge praat. Waarom hij niet lekker in ten van de lagere elftallen tegen een balletje ging trappen? Voor Van den Berge was het niet be spreekbaar. „Dat ligt niet in mijn aard. Ik kan niet tegen vrij- hjvendheid. Als ik iets doe, doe khetvoor de volle honderd pro eent en niets minder." Om de- elfde reden ambieert hij geen bopbaan als trainer. „Echte loetbaltrainers bestaan toch Let meer. Wat ze doen is vooral '..»V '1 Jacob van den Berge: „Als ik iets doe, doe ik het voor de volle honderd procent en niets minder." praten. Altijd zijn er problemen en sluimerende conflicten met spelers. Bij een verjaardag mel den ze af voor de training. Ik zou met zulke jongens niet overweg kunnen. De echte voetballers verdwijnen, dat vind ik nog het ergste. Waar zie je nu nog door deweeks twaalf jongens op een veldje tegen een bal trappen? Nergens toch! In het beste geval komen ze braaf naar de trai ning. Die onvoorwaardelijke liefde voor het spelletje mis ik bij de jongeren. Dan moet je ook geen trainer willen worden. Volle verstand Samen met zijn Bru-gezellen Jacob Muller, Fred van den Ber ge en Daan Jumelet volgde Van den Berge vorig seizoen al de ba sisopleiding voor scheidsrech ters. Al langer fungeert hij als clubscheidsrechter, met name bij de D-pupillen waar zoontje Dominique in de spits in zijn voetsporen treedt. Er zijn meer redenen waarom hij kiest voor de arbitrage. Met recente publi caties over mogelijke hersen- schade als gevolg van veel kop pen heeft het in ieder geval niets te maken. „Nee, ik doe het met mijn volle verstand. Ik heb de bal altijd goed geraakt. Een kwestie van timing, niet bang zijn in het duel en blijven kijken. Als je de bal goed op je hoofd neemt, is er volgens mij niets aan de hand." De nog maar 22-jarige Henk Slager uit Staphorst is een neef je van Van den Berge. Slager staat met Angelo Boonman te boek als één van de grootste ta lenten in scheidsrechtersland en fluit nu al Gouden Gids divi sie en de landelijke jeugdelftal- len. Ook liep hij onlangs na een wedstrijd Jan van der Velde te gen het lijf, de routinier in het Zeeuwse scheidsrechterskorps, die hem serieus voor de arbitra ge interesseerde. „Ik denk ook dat het goed is dat oud-voetbal lers gaan fluiten. Na 23 jaar in het veld ken je de kneepjes wel. Ik weet precies wat een voor- stopper doet bij een spits. Ik denk dat ik wedstrijden aan kan voelen. Ik stap laat in als scheidsrechter, veel te laat om de absolute top te halen. Toch ga ik voor het hoogst haalbare. Dat ligt nu eenmaal in mijn aard." foto Marijke Folkertsma Als voetballer was hij zelf een brave borst. Welgeteld één gele kaart incasseerde hij in zijn lan ge loopbaan. Arbiter Van der Wal uit Den Haag komt die twij felachtige eer toe. Van den Berge herinnert zich die zwarte zater dag in Heinkenszand nog als de dag van gisteren. „In de laatste minuut botste ik per ongeluk te gen een tegenstander op. We stonden geloof ik met 5-1 voor. Ik had er drie gemaakt. Na af loop ben ik nog in zijn hokje ge stapt. Ik had er graag die drie doelpunten voor over om die kaart ongedaan te maken. Na tuurlijk wilde hij niet aan dat voorstel meewerken." Nu moet hij zelf kaarten gaan trekken. Bij zijn debuut in Papendrecht liet hij driemaal de gele kaart zien. „Het was, na drie eerdere stage wedstrijden, meteen een derby. Het ging wel goed, vond ik zelf. Na afloop kreeg ik ook van de trainers complimenten." Flesopener Natuurlijk is het voor Van den Berge, de clubman pur sang, wennen om een eenling te zijn. „Nu zit ik alleen in dat kotje tus sen vier muren tegen mezelf te lullen. Die gezelligheid van de kleedkamer mis ik het meest, misschien nog meer dan het spelletje zelf. Bij Bru had ik al tijd dezelfde plek in het hok, pal naast de flesopener die bij ons aan de muur hangt. Dan heb je een vitale positie in het kleedka- mergebeuren. Ook de voorbe reiding op het seizoen vond ik altijd geweldig. Na de zomer die mannen weer zien, jong gras, de ballen goed opgepompt, je had vaak nog vakantie, ik wilde wel elke avond naar het veld toe. De plakboeken liggen er nog al tijd. Als vijftienjarige werd Ja cob samen met neef Tonnie uitgenodigd voor een proeftrai- ning bij Feyenoord. Ze gingen voor de lol. Als kinderen uit een gereformeerd nest was voetbal len op zondag hoe dan ook taboe. Een jaar later maakte Ja cob onder Nico de Frel zijn de buut in de hoofdmacht van Bru, als opvolger van zij n grote voor beeld Frans de Oude. Meteen in de destijds hoog aangeschreven tweede klasse. De uitwedstrijd bij RVVH in Ridderkerk voor 1500 man staat nog op zijn net vlies. Er waren meer hoogte punten, teveel om op te nomen. De gewonnen beslissingswed strijd in Nieuwendijk tegen MW'58 onder Dolf Roks, ook zo'n dag om nooit te vergeten. Voor Van den Berge is het boek voorgoed dicht. Loslaten doet hij Bruse Boys niet. Vanwege de jonge Dominique en de noodza kelijke training, ook voor de ar biter. „Meestal doe ik op don derdagavond een duurloopje op het bijveld. En naderhand bij schuiven aan de bar in de kanti ne natuurlijk. Je wilt dat sfeer tje niet loslaten. Daarvoor heb je er te lang deel van uitge maakt." door Joop van den Oudenhoven RILLAND - De driebanders van Korenbeurs/'t Kaaitje hebben door hun 6-2-overwinning op Super de Boer uit Rijsbergen en het gelijkspel van naaste con current 't Pleintje alleen de lei ding genomen in poule vier van de vierde divisie van de landelij ke competitie driebanden groot. 3BSD1 verloor in Den Haag met 6-2 van Visprox. Korenbeurs/'t Kaaitje-Super de Boer 6-2: Opnieuw boekte de thuisploeg een overwinning en blijft hierdoor in de race voor de herfsttitel. Het team dat zijn thuishaven heeft in Biljartpa- leis Jacobs is dit seizoen nog al tijd ongeslagen. Na zes over winningen en vier geli j ke spelen gaat de ploeg fier aan de leiding. Jean Louis Smulder boekte een overwinning op de sterker ge achte Havermans. Na een blik- semstart, viel hij wel even stil en kwam de bezoeker nog sterk te rug. Juist op tijd hei-vond Smul der zijn ritme en trok de produc tie weer op gang. De winst volg de bij 20-15 na 49 beurten. Piet Schrier kon het tegen Evers niet bolwerken. Nadat de strijd tot halverwege gelijkop ging gleed de partij Schrier uit han den: 18-25 na 48 beurten. Piet Raas zorgde met Kimmo Pan- kow dat alles op zijn pootjes te rechtkwam. Raas versloeg na een 13-7-achterstand toch nog de heftig tegenspartelende Mar tens. Een serie van 5 was voor zijn tegenstander te veel, 25-22 na 48 beurten. Kopman Kimmo Pankow liet zien dat de trai- ningsarbeid vruchten afwerpt. Opnieuw werden fraai ogende patronen op het groene laken getoverd en bleef tegenstander Jacobs mopperend in de hoek waar de klappen vallen: 30-15 na 43 beurten. Visprox-3BSD 1 6-2: Het is voor de spelers in de derde divisie nog altijd wennen aan de verhoging van de te maken caramboles. Teamleider Peter van Houwe- lingen trok pas om 2 uur 's nachts de deur achter zich dicht. En hij kreeg in Den Haag nog geen beloning voor al die in spanningen ook. Alleen Peter Flikweert kon in zijn partij te gen Den Duik voor winst zor gen, 28-30 na 67 beurten. Peter van Houwelingen had een pri ma start (14-7 na 14 beurten) maar kon de voorsprong niet handhaven. Tegenstander Van Elsacker won met 35-32 na 55 beurten. Martin Capelle had de grootste moeite met het materi aal, ook hier werd het 35-32. Jan Eickenboom bakte er wei nig van. In de 24e beurt produ ceerde hij pas zijn tweede punt Omdat tegenstander Vos maar liefst acht beurten nodig had voor zijn laatste punt kon de be zoeker zijn score nog een enigs zins draaglijk aanzien geven, 30-17 na 61 beurten. GOES Apollo/Snackbar De Grote Markt heeft opnieuw een nederlaag geleden in de eerste klasse A van het futsal. In Sportpunt Zeeland was BE'79 uit Berkel-Enschot met 6-2 te sterk voor het door blessures ge plaagde futsalteam uit 's Gra venpolder. De Brabantse tegenstanders ar riveerden bijna een halfuur te laat in Goes. De arbiter had om die reden drie punten aan het op de laatste plaats bivakkerende Apollo cadeau kunnen doen, maar besliste om te spelen Blijkbaar wilde hij wel tijd win nen want hij stopte zowel in de eerste als tweede helft vijf mi nuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd. In de veer tig minuten die overbleven kon Apollo geen potten breken. Niels Kreukniet bracht zijn ploeg wel op 1-0, maar in de tweede helft (ruststand 1-1) liep BE'79 snel uit. Pas bij 1-4 deed Kreukniet opnieuw iets terug. Het was direct het laatste wa penfeit. De Brabanders scoor den nog twee keer en wonnen met 6-2. De wedstrijden in de eerste klasse van ZVH/Morres/ Controlec en Dauwendaele, die voor gisteravond stonden ge pland, werden in verband met Nederland-Schotland eerder verzet naar een andere datum MAASTRICHT - Het Neder lands tennisteam speelt tijdens dt eerste ronde van de Davis Cup. tegen Canada, op gravel. Dat heeft captain Tjerk Bogtstra gisteren bevestigd. Hetduel wordt van 6 tot en met 8 februari afgewerkt in het MECC in Maastricht. „Neder land moet altijd van zijn eigen tacht uitgaan. Op elke onder grond moeten wij kunnen win nen van Canada", zei Bogtstra. Jdaar na een gesprek met alle leden van het team heb ik geko zen voor gravel.'ANP MOSKOU - Tennissters Meg- pan Shaughnessy en Lisa Ray mond hebben de Verenigde Staten een voorsprong van 2-0 op België gegeven in de halve fi nales van de Fed Cup. shaughnessy won in Moskou "an tiener Kirsten Flipkens met W 1-6 9-7, Raymond triom fede over Els Callens: 6-2 6-1. Belgische ploeg doet in Mos- Lu sterk verzwakt mee. Justine Henin-Hardenne en Kim Clijs- fers, momenteel de beste twee ftinissters van de wereld, doen bebei niet mee. feélie Mauresmo bracht giste- j® Frankrijk op voorsprong °°r bvee sets af te rekenen E?t de Russische Vera Zvonare- 9:6-2 6-2. Mary Pierce leek op tegnaar de tweede Franse zege, ®aar ze verslikte zich alsnog in Anastasia Miskina: 6-4 6-7 5-7. töP/RTR Middelburgse wil bewijzen dat ze de beste Nederlandse is in klasse onder 63 kilo Mes - Naast Elisabeth Willeboordse doen zater- Jag nog vier Zeeuwse ju doka's mee aan het Neder- ronds kampioenschap. Goese Dewi Schille en, die tegenwoordig bij Ums de Korte in Vlaar- d'ngen traint, komt uit in d? klasse -48 kilogram. tArla Rammelaere van j u- dovereniging Bresken- f, ede judoot mee in de ^sse -63 kilogram. De 0ese Lindsay Wyatt, te- vens jiu-jitsuka, verte genwoordigt Zeeland in e klasse -70 kilogram en u?Ca van der sPd (De Mattenkloppers) in de door Roeland van Vliet GOIRLE - Voorheen vond judoka Elisa beth Willeboordse het Nederlands kam pioenschap een rottoernooi. Omdat ze zich daar als topper zo moest bewijzen. „Ik kon er alleen maar verliezen", zegt ze nu. Zelfs de districtskampioenschappen meed het liefst, omdat ze daar ook de no dige druk voelde. Nu is dat over. Op het NK van zaterdag wil ze zich juist heel graag bewijzen. Willeboordse, afkomstig uit Middelburg en nu woonachtig in Goirle, wil op de na tionale titelstrijd in Amsterdam laten zien dat ze weer helemaal de oude is. „Het NK is belangrijk voor mij. Een titel levert niets op, je verdient er bijvoor beeld geen nominatie voor de Olympi sche Spelen mee. Maar ik kan wel laten zien dat ik weer terug ben." De 25-jarige cios-studente was bijna twee j aar uit de roulatie door een ernstige knieblessure. Half 2001 begon de ellen de, in augustus 2002 ging ze uiteindelijk onder het mes en pas in mei 2003 was ze weer volledig terug. Drie maanden gele den boekte ze weer haar eerste succes: ze won een goed bezet toernooi in het Duit se Braunschweig. Maar daarna was ze op twee belangrijke toernooien - de Univer- siade en het WK - weer afwezig. Niet om dat ze niet fit was, maar omdat ze niet mee mocht. Een ticket voor de Universiade kreeg ze niet, omdat ze zich er niet voor gekwali ficeerd had. „Maar ja, dat kon ik ook niet omdat ik geblesseerd was op de momen ten dat ik me moest kwalificeren." Het WK ging aan haar voorbijomdat bonds coach Marjolein van Unen de voorkeur gaf aan de half geblesseerde Daniëlle Vriezema. Willeboordse: „Dat snap ik nog steeds niet. Vriezema had voor het WK slechts twee keer getraind, terwijl ik me uit de naad had gewerkt om haar goed te kunnen vervangen. Maar Van Unen vond dat ze niet iemand kon passeren die zich al gekwalificeerd had. Ik heb nog steeds geen vrede met die uitleg, maar het is wel uitgepraat." Op het Nederlands kampioenschap kan Willeboordse weer laten zien wat ze waard is. Maar nu is Vriezema er niet bij. Zij herstelt van een meniscusoperatie. „En daar baal ik dus van, dan komt het weer niet van een confrontatie tussen ons. In 1999 werd ik Nederlands kampi oen, zij haakte toen halverwege het toer nooi a fIn 2000, toen ik ook de titel pakte, en 2001 deed ze niet mee. In 2002 deden we beide mee. Zij won het toernooi, maar ik was net geopereerd en kwam niet ver. En dus kwamen we elkaar op het NK weer niet tegen. En zaterdag zal dat dus ook niet gebeuren. Zo weten we nog steeds niet wie nu de beste is in de klasse onder 63 kilogram." Door de afwezigheid van Vriezema ligt het kampioenschap zaterdag wel voor het grijpen. Maar dat vindt Willeboordse Willeboordse: „Ik erger me aan mensen die zeggen dat ik de Nederlandse titel makkelijk kan pakken omdat Daniëlle Vriezema er niet bij is." foto Willem Mieras iets te kort door de bocht. „Ik erger me aan mensen die zeggen dat ik de titel makkelijk kan pakken omdat zij er niet bij is. Als zij er wel bij was geweest, was ik ook de favoriet voor de titel. Zij heeft in het verleden weliswaar betere resulta ten neergezet op de A-toernooien, maar ik denk dat ik op dit moment beter ben." Eigenlijk is het nationale kampioen schap slechts een belangrijke bijzaak voor Willeboordse. De hoofdzaak van dit seizoen is kwalificatie voor de Olympi sche Spelen. Er leiden twee wegen naar Athene. Of Willeboordse wordt in mei Europees kampioen óf ze judoot de A-toernooien aan het begin van 2004 goed en schaart zich bij de beste vijf Eu ropese judoka's. De Europese titel lijkt niet reëel, Willeboordse heeft immers nog nooit aan een groot eindtoernooi meegedaan. Maar een plaats in de topvijf op de geschoonde Europese ranglijst ziet ze wel zitten. „Ik zal beter moeten preste ren dan ik ooit heb gedaan, maar het zit er wel in, Ik voel dat ik de laatste tijd ben gegroeid. Ik ben sterker en voel me zelf verzekerder dan voorheen." Willeboordse moet eerst een olympische nominatie bemachtigen. Dat lukt door bij één van de drie Super-A-toernooien (Moskou, Parijs en Hamburg) bij de eer ste zes te eindigen of bij de zeven andere A-toernooien een medaille te pakken. Maar daarmee is ze er nog niet. Ze moet op die toernooien ook genoeg punten pakken om hoog te eindigen op de Euro pese ranglijst. „Het gaat dan om de ge schoonde lijst", weet de Zeeuwse. „De genen die zich via het WK al geplaatst hebben en de toekomstig Europees kam pioene worden er afgehaald. Maar dan nog wordt het een hele opgave om bij de eerste vijf te komen. Ik heb al wel eens in de toptien gestaan, maar nooit in de top vijf. En naar de Olympische Spelen gaat maar één Nederlandse judoka per ge wichtsklasse. Dus moet ik ook Vriezema op die lijst achter mij houden." Sterker De gedreven judoka heeft inmiddels een team van mensen om zich heen die haar begeleiden op weg naar de Spelen. Jan de Rooij, bij wie ook Deborah Gravensteijn onderdak heeft, is haar ervaren trainer in Goirle. Hans Kroon is haar krachttrainer in Rotterdam. „Bij hem doe ik sinds twee maanden oefeningen die specifiek voor judokas bedoeld zijn. En ik merk nu al dat ik sterker ben geworden." Verder heeft ze nog een fysiotherapeut, Sjors Oltmans, en een mentale trainer, Jan Looman. En bondscoach Marjolein van Unen volgt haar ook op de voet. Willeboordse: „Al die mensen weten alles van me. Ze letten ook erg op me. Als ik bij de één niet lekker train, weet de ander het dezelfde avond nog. En daar wordt dan meteen actie op ondernomen. Dat is wel plezie rig, want alles moet kloppen als ik naar de Spelen wil." Met name aan de mentale trainingen van Looman heeft Willeboordse veel te dan ken, zegt ze.,Hij heeft een goede uitwer king op mij, hij laat mij anders denken en zorgt dat ik zelfvertrouwen krijg. Op het NK van zaterdag staat er natuurlijk druk op me, maar hij heeft me ermee leren om gaan. Ik weet ook dat ik er klaar voor ben. Op de trainingen gaat het goed en ook mentaal zit het goed. Als het zater dag niet gaat zoals het moet, ligt het puur aan de vorm van de dag. Ik kan dan wel als excuus gebruiken dat ik afgelopen week ziek ben geweest, maar dat is te ge makkelijk. Vroeger zou ik dat misschien wel hebben gedaan. Toen vond ik het NK een rottoernooi. Maar nu heb ik er heel erg zin in." Bowling Vereniging Middelburg. Maandag league: E-property Kwik kwek kwak 0-4, Proshop Imtech 2-2, Hertel servces Compu terservice 1-3, Jan Kassa Fine line 3-1. Pets place Kapsalon Duck 2 4-0, Kapsalon Duck Jamin 1-3, 'tFrietuus Kapsalon Duck 3 3-1, De prutsers eigen gemiddelde 4-0 Stand na 30 games: Jamin 34, Pets place 27, 't Frietuus 25, Kwik kwek kwak 23.5, E-proper ty 23, Hertel service 21.5, Imtech 21, Kapsa lon Duck 20, Computer service 20, Pro shop 19, Jan Kassa 19, Fine line 18, Kapsalon Duck 3 17, De prutsers 17, Kapsalon Duck 2 13. Dinsdagleague- van der Zwan Rechter hand 4-0, The duke Spruyt pallet 0-4, Myle- ne cosmetica Istimewa 0-4, Risa techniek Pulse audio 2-2, Suzuki Hoveniersbedrijf Souburg 4-0, Toyota de Jonge Lammers fri tuur 0-4, Bulldozers Sita 4-0. Stand na 30 games: Suzuki 33, Istimewa 28, Bulldozers 23, Lammers frituur 23, Toyota de Jonge 22, Pulse audio 21, van der Zwan 21, The duke 20, Spruyt pallet 17, Rechterhand 17, Sita 16, Hoveniersbedrijf Souburg 14, Mylene cos metica 14, Risa techniek 11. Woensdaglea gue: Rechterhand 2 Bakker Bart 0-4, Full house Biggekerke 2-2, Auto de Voogd Schoenmode van Kampen 2-2, het Zuiden Taekwondo 1-3, Zeedo Herwegh 0-4, Johns C-1000 1-3, M en O bedr. Schrobbe- lerke 4-0, Poseidon Het witte huis 1-3. Stand na 30 games: van Kampen 27, Her wegh 25, Bakker Bart 25, Auto de Voogd 25, het Zuiden 25, Full house 25, Johns 23, M en O bedr. 22, Biggekerke 20, Het witte huis 20, Schrobbelerke 19, Rechterhand 2 19, Posei don 18,Taekwondo 14, C-1000 11,Zeedo 2. Donderdagleague: Fonzies De rekening 3-1, EPZ EPZ 3 2-2, Ram/de Tropen Won- dergem timmerfabriek 3-1, Strike jij Kruit- molen 2-2, Mechielsen gassen Carros 4-0, EPZ 2 Eastman 2,5-1,5. Stand na 30 games: EPZ 2 27.5, RAM/de Tropen 27, Kruitmolen 26, Fonzies 25, Strike jij 25, Wondergem tim merfabriek 24, De rekening 22, EPZ 18, East man 15,5, EPZ 3 14, Carros 9, Mechielsen gassen 7. Jeugdleague: The killers Extreme bowlers 0-4, Lummels Lucky strikes 0-4, Naamloos Gewoon hopeloos 1 -3. Stand na 30 games: Gewoon hopeloos 25, Extreme bowlers 24, Lummels 23, Topbowlers 21, The killers 20, Lucky strikes 17, Naamloos 14. Zesde ronde Zeeuwse competitie dartfede ratie. Uitslagen 6e competitie ronde: Ere di visie: Hart v Middelburg 1-Phantoms 6-4, Yip Plaza 1 -Arrows 17-3, Yip Plaza 4-Triple Players 1 2-8, Trefpunt 2-De Kroon 0-0, Trefpunt 1-Red Lions 1 2-8, DTP/EPA-Desperados 7-3. Stand aan kop: 1 Triple Players 1 49-11,2 DTP/EPA 38-22,3 Hart v Middelburg 1 37-23. Eerste divisie: Scumbags-Jerommeke 1 9-4. Yip Plaza 2-Game on! 8-5, Arrows 2-Walk Inn 10-3, Bouncers-Hart v Middelburg 2 11-2, Red Lions 2-Basken 1 9-4, Gompy 2-PC De Zwaan 3-10 Stand aan kop: l Arrows 2 60-18, 2 Bouncers 54-23, 3 Red Lions 2 50-28 Tweede divisie: MidCity 1-Wicked 10-3, Crazy Devils-Beer United 7-6. Alo- ha's-Triple Players 2,1-12, Yip Plaza 3-Par- ty &Co 10-3, DCZierikzee 1 -Capital Sports 8-5, Bravour-Veerhuis 1 7-6. Stand aan kop: 1 MidCity 167-11,2 Veerhuis 148-30,3 Bravour 47-31. Derde divisie: Butterfly-The Duke 6-7, Arrows 3-DVC Wissenkerke 1 4-9, What's in a name 2-Once Again 4-9, Pitbullers-MidCity 2 3-10, Darts on Fire- -Veerhuis 2 1-12, DC Zierikzee 2-Dumpies 4-9, De Weerlt-DT Les Amies l 2-11. Stand aan kop: 1 Veerhuis 2 59-19.2 DT Les Amies 1 56-22,3 Arrows 3 53-25 Vierde divisie A: Batavieren-DT Sluis9-4, Jerommeke 2-Ca- fé De 3 11-2, Cue Action-Yip Plaza 5 7-6, DVC Wissenkerke 2-Flightstones 3-10, What's in a name 1-Red Lions 3 6-7, Manic Monday-DC Sportpunt 10-3, Mutsen-Hart vM'burg3 1-12 Stand aan kop: 1 Cue Ac tion 57-21, 2 Batavieren 54-24, 3 Flightsto- nes 51-27. Vierde divisie B: Murphy'sPride -Pimpelaars 12-1, DDA-Veerhuis 3 5-8, EPA/Gompy 3-Singel Bull's 3-10, Double Trouble-Cabby's 6-7, 'k vin 't nix-Red Lions 4 1-12, DT Les Amies 2-Cafe Heieen 3-10, Basken 2-Smi|t maar raak 7-6 Stand aan kop: 1 Red Lions 4 62-16,2 Veerhuis. Moskou. Fed Cup, final four, halve finales Verenigde Staten - Belgie 2-0. Raymond Callens 6-2 6-1, Shaughnessy - Flipkens 6-7 7-6 9-7. Rusland - Frankrijk 1-1Zvonareva - Maures mo 2-62-6, Miskina - Pierce 4-67-6 7-5. WK-kwalificatie, Zuid-Amerikaanse zone. Venezuela - Bolivia 2-1 (0-0). 60. Botero0-1, 88. Rey 1-1,90. Arango 2-1. Toeschouwers 30.000. Rode kaart: 80. Acosta IBolivia). Chili - Paraguay 0-1 (0-1). 31. Paredes 0-1 Toeschouwers: 65.000. Stand: 1. Paraguay 4-9 (8-6), 2 Argentinië 3- 7 (8-2),3. Brazilië 3-7 (4-2),4. Uruguay 3-6(8- 5), 5. Venezuela 4-6 (3-6), 6. Peru 3-4 (6-4), 7 Chili 4-4 (5-6), 8. Ecuador 3-3 (3-3), 9. Bolivia 4-3 (5-10), 10. Colombia 3-0(1-7). Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Eerste klasse: Pulse audio Beko 4-4. Eastman Begijn makelaar 3-5 Stand: Pulse audio 7-41, Tecona 7-38, Begijn makelaar 7-33. Eastman 7-29. Beko 7-27, Auto de Voogd 7-25, Rabo Beveland 7-19, Arditos 7-8. Tweede klasse: Indoor karting HZ sport 0-8, LW Delta 4-4, WEA/Dauwendaele Del ta consult/Dauwendaele 2-6. Stand: HZ sport 7-39, Delta 6-35, Delta consult/Dau wendaele 7-30, LVV 7-30, Piet Voskamp/'t Zand 7-28, AKZ verzekeringen 7-28, WEA- /Dauwendaele 7-21, Indoor karting 6-5. Derde klasse: SVA-Kodde AKZ verzekerin gen 2 5-3, Schoonen elektro/MZ Bosma elektroO-8, RTC de Singel Bowl de Kruitmo len 8-0, Provincie Zeeland Poseidon/zieken huis Walcheren 4-4. Stand: RTC de Singel 7-49, Bosma eleklro 7-43, SVA/Kodde 7-29, Provincie Zeeland 7-28, Schoonen elektro/MZ 7-26, Poseidon/ziekenhuis Wal cheren 7-22, AKZ verzekeringen 2 7-15, Bowl de Kruitmolen 7-11. Vierde klasse: SV Duo/Pare central Aann.bedr. Louws4-4, Ne- halennia Auto Sporry/Oranje Nassau 3-5, PZC AKZ verzekeringen 3 6-2, Eastman 2 Bayard alu/Dauwendaele 3-5. Stand: PZC 7-38, Auto Sporry/Oranje Nassau 7-36, Eastman 2 7-35, SV Duo/Pare central 7-31 Nehalennia 7-23, Bayard alu/Dauwendaele 7-21, Aann.bedr. Louws 7-21, AKZ verzeke ringen 3 7-19. Vijfde klasse: De Voogd Ban doeng 2-6, ROC Zeeland CZ groep zorg 0-8, Provincie Zeeland 2 HZ sport 2 8-0 Stand: ROC Zeeland 6-33, CZ groep zorg 6-31, Ra bo Walcheren 5-29, Provincie Zeeland 2 5-20, De Voogd 6-18, Bandoeng 6-14, HZ sport 2 6-5 Vrouwen Eerste klasse: The tube Jachtwerf Goes 8-0, Tence/Dauwendaele Begijn ma kelaar 0-8 Stand: The tube 7-49. Smith kaas 6-39, Begijn makelaar 7-29. LVV 6-27, Tence/Dauwendaele 7-24, Sinke schoen mode/SVS 6-16. Piet Voskamp/Dauwendaele 6-15, Jachtwerf Goes 7-9. Tweede klasse: Vlijtig Liesje CZ groep zorg 4-4, Vlijtig Liesje Be fit 6-2, De vier linden CZ groep zorg 4-4, System XS/MZ De Reus en van Heemst 6-2. Stand: Vlijtig Liesje 7-46, CZ groep zorg 7-33, Sys tem XS/MZ 6-32, Be fit 7-26, De vier linden 7-22, Simons/'t Zand 6-18, DVC plus 6-15, De Reus en van Heemst 6-12. Derde Klasse: Wijk Klarenbeek Bakker Schrieks/MZ 0-8, 't Ken net Jomg Ambon 3-5 Stand: Jong Am bon 5-30, 't Ken net 6-28, Justitie Middel burg 6-28, Poseidon/ziekenhuis Walcheren 6-27, Breedijk/SVS 6-25. Bakker Schrieks- /MZ6-21, Ardita 5-17, Wijk Klarenbeek 6-8. -donderdag Dammen PZDB-clubcompetitie. Hoofdklasse Tholen/DSVF-PWG 's-Gravenpolder 3~ BDV-Middelburg Aanvang 19.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23