PZC Culinaire zonneschijn in overvloed bij Solskin Scheiden zonder rechter? Blijvend slank dankzij Swiss Figure La Vaca: veelzijdig en eigenzinnigi zelfmaakmode en stoffering Canicattf: het walhalla voor kat en hond Stevig in de arbeidsmarkt staan doeji met Tènce Stralend gekleed gaan Eszeth Mode en Advies met Chefs en amateur-koks koken met Trijntje Zijdezacht, supersteil haar met Chi donderdag 20 november 2003 l Wilt u adverteren op deze pagina- bel voor informatie 0113 - 31C>S20 Advertorial Vlissingen - Het water van de Westerschelde is spiegelglad. Erboven ligt een ragfijne deken van ochtendmist. De boeg van een zeereus snijdt door het water. De najaarszon is nog ver rassend krachtig en verwarmt de gezichten van de gasten op het terras van café-restaurant Solskin, aan een van de mooiste boulevards van West-Europa: we zijn in Vlissingen. Het mag duidelijk zijn: de ligging van Solskin is schitterend. Het uitzicht over de Westerschelde is steevast adembenemend, bij zon of regen, windstil weer of windkracht 9. Gast heer Flemming Bleijenberg is samen met zijn echtgenote Francisca eige naar van Solskin. Aan de mast bij de ingang wappert de Deense vlag. Hij is een vingerwijzing naar het geboor teland van Bleijenbergs moeder, net als de naam van het etablissement: solskin is Deens voor zonneschijn. Solskin ademt een sfeer van klassie ke warmte en gastvrijheid en staat bekend om de eerlijke, Frans-Hol landse keuken van chef-kok Francis ca Bleijenberg. Het staat met twee bestekjes vermeld in de befaamde Michelin gids: de ambiance en het kwaliteitsniveau worden door de sa menstellers uitstekend bevonden. Vis-, schelpdier-, schaaldier- en vleesgerechten op basis van verse, regionale producten sieren de kaart, zoals oesters, mosselen, Ooster- scheldekreeft, Noordzeevis en het al lerbeste van de Vlissingse slager Frans Gillissen met daarbij (in het seizoen) groenten als lamsoor, zee kraal en asperges van het Zeeuwse land. Momenteel presenteert Sols kin, dat een zeer trouwe klantenkring heeft, weer mooie wildgerechten. Solskin beschikt tevens over een zaal voor grotere gezelschappen en drie zeer verzorgde hotelkamers. Achter het gebouw bevindt zich een ruime parkeerplaats. Café-restaurant Solskin, Boulevard Bankert 58, Vlissingen Tel.: 0118 417350; Internet: www.sotskin.nl Partners die hun huwelijk of partnerschap willen beëindigen kunnen elk een advocaat in de arm nemen, waarna de rechter het huwelijk ontbindt. Een ande re mogelijkheid is het gezamen lijk inschakelen van een schei dingsbemiddelaar of mediator: een neutrale derde die bemid delt, zonder escalatie van de problematiek. Mr. Guido Herwig, notaris in Vlissingen, heeft zich hierin gespecialiseerd Guido Herwig biedt zijn cliënten een mediation-totaalpakket waarin alle zakelijke echtscheidingsaspecten een plaats hebben. "De beslissin gen met betrekking tot de invulling van de scheidingsovereenkomst lig gen volledig bij beide cliënten", zegt Guido Herwig. "Mijn rol is een adviserende. Mediation kan worden ingezet bij het oplossen van kwes ties rond de kinderen, bezittingen en schulden, alimentatie, pensioe nen enzovoort. Pas als beide partij en volledig achter de afspraken staan wordt ite overeenkomst door Middelburg - U tobt met overge wicht? Heeft moeite met diëten en bent maar al te goed bekend met het zogeheten jojo-effect? Figuurcorrectie- en Slankheids instituut Swiss Figure gaat uw problematiek effectief te lijf met de Thermo Fysische Methode, ofwel TFM. De TFM heeft een actief en een pas sief deel, aangevuld met een voe dingsadvies. Het actieve deel om vat speciale, op de fysieke situatie van cliënte afgestemde oefeningen die worden uitgevoerd in verwarm de cabines. Een medewerkster zorgt voor de benodigde individuele begeleiding. Bij het passieve gedeelte wordt het lichaam, met uitzondering van het hoofd, uitwendig blootgesteld aan ozonzuurstof. Hiervoor neemt de cliënte plaats in een cabine. De ozonbehandeling heeft een aan tal zeer positieve effecten: de cel stofwisseling ver betert, de huid wordt zuiverder, gladder en strakker (exit sinaasappel huid!) en het li chaam wordt aan gezet tot een ver hoogde uitschei ding van vocht en afvalstoffen. Het persoonlijke voedingsadvies van een voedingsdes kundige richt zich op gewichtsvermin dering en het aan leren van een voe dingspatroon dat ook op de lange termijn goed vol te houden is. Het jojo-effect be hoort zo tot het ver leden en op ge wicht blijven is niet langer een straf. De eerste stap is een vrijblijvende, gratis figuuranalyse. Een medewerkster meet de li chaamsmaten op en berekent hoe veel centimeters de cliënte moet kwijtraken om het gewenste ge wicht en figuur te bereiken. Voordat de kuur start krijgt de cliënte een schriftelijke garantie van het minimum aantal te verlie zen centimeters, plus een opgave van de duur en de kosten. U wilt graag een maatje minder, mevrouw? Swiss Figure biedt u pro fessioneel de helpende hand! Swiss Figure, Lammerensteeg 9, Middelburg Tel.: 0118 633601 hen ondertekend, waarna de rech ter het huwelijk ontbindt. Een ande re optie is het huwelijk omzetten in een geregistreerd partnerschap, dat zonder tussenkomst van de rechter kan worden beëindigd. Hiervoor maakt de ambtenaar van de burger lijke stand een omzettingsakte op. Vervolgens tekenen de partners en de notaris een overeenkomst, waar mee het partnerschap wordt beëin digd. Afspraken rond de echtelijke koopwoning worden altijd vastge legd door een notaris." Ter oriënta tie kunnen scheidende partners (bij voorkeur gezamenlijk) een afspraak maken voor een vrijblijvend gesprek met Guido Herwig, voor een nadere toelichting van de gang van zaken bij mediation. Openheid, neutrali teit en vertrouwelijkheid zijn kern woorden in het proces. Doorgaans kan de bemiddeling binnen een week na aanvraag van start gaan. Notaris Mr. G. Herwig, Coosje Buskensstraat 202, Vlissingen Tel.: 0118 410930; www.notarisherwig.nl Middelburg - Alleen het aller beste is goed genoeg voor uw hond of kat? Ook Dierenfysio- therapiepraktijk en Honden Kattenspeciaalzaak Canicattf zet uw trouwe viervoeter op een voetstuk. Dierenfysiothe- rapeut Jolande de Haas richt zich op een optimaal welzijn van haar 'cliënten', zowel licha melijk als geestelijk. Waarvoor kan ik met mijn dier bij de fysiotherapeut terecht, is de vraag die Jolande de Haas vaak krijgt. "Heel eenvoudig: voor alle klach ten die voortkomen uit een pro bleem met het bewegingsapparaat, waarmee u als mens ook naar de fysiotherapeut zou gaan", zegt Jo lande de Haas. "Ook als de oorzaak van de klachten niet kan worden weggenomen, zoals bij heupdys plasie, kan het soepel houden van de spieren of gerichte pijnbestrij ding veel verlichting geven. Massage en toepassing van warm te, koude, UV- en laserstralen, elec tro- en magneetveldtherapie en ul trageluid behoren tot de mogelijk heden. Aanvullend adviseer ik de eigenaar over een gezond eet- en leefpa troon voor het dier. Ook dieren met wond- en litteken- problemen ondervinden veel baat bij fysiotherapie. Behandeling vindt plaats met of zonder verwijzing van de dierenarts, met wie ik zonodig contact op neem." Zit een 'cliënt' psychisch niet optimaal in zijn velletje, dan biedt de Bach Bloesemtherapie wellicht uitkomst. "Bach Bloesemtincturen brengen verstoorde emoties, zoals angsten, dominantie en overgevoe ligheid voor eenzaamheid, weer in balans." Canicattf is ijzersterk in handge maakte leren en nylon riemen en halsbanden, design etensbakken en op maat gemaakte hondenjasjes. Ook bij Canicattf: activityspeel- goed, gezonde snacks, honden- en Middelburg - Binnenkort be staat La Vaca, de Middelburgse stoffen-, fournituren- en interi eurspecialist, 20 jaar. Twee winkels vallen er onder de La Vaca-paraplu: La Vaca Kreatief en La Vaca Interieur. In beide zaken is het heerlijk winkelen, in een ontspannen atmosfeer, met betrokken personeel dat u vakkundig voorziet van zelt- maak- en interieuradviezen. La Vaca Kreatief is een kleurrijk paradijs voor iedereen die graag zelf achter de naaimachine kruipt. De winkel heeft een heel bijzonde re collectie stoffen, in diverse prijs klassen. Met Sin terklaas in zicht vindt u er bijvoor beeld feestelijk glanzende, voorde lige stof voor Pie- tenpakken. Heel populair zijn de kinderstoffen en patronen van Roos en Bizzkids. Breien is hot deze winter: La Vaca speelt daar fantastisch op in, met schitterende breigarens van Phildar. Ook four nituren vindt u bij La Vaca Kreatief in een ongelooflijke variëteit, net als gordijn- en bekle- dingsstoffen (geef uw meubels ei genhandig een tweede leven!), be kledingsgereedschappen, naaima chinebenodigdheden, haken, plooiband, rails, roedes en vouw- gordijnsystemen. La Vaca Interieur is al even kleurrijk en veelzijdig, met een topassorti- ment trendy en modische interi- eurstoffen, designbehang en -ta pijt, horizontale jaloezieën, vouw- gordijnen en zonwering. U vindt er avontuurlijke materialen (een aantal daarvan is behandeld met brandvertragende stoffen) voor het perfect inrichten van eigenzinni ge interieurs, van o.a. Arte, Top- point, Sitvera, Bell-air en Wind. La Vaca Interieur adviseert uw gewenst op locatie en brengt d' eventueel de nodige stalen 'm mee. Ook opmeten, confectioner en monteren vallen onderdesei ce van La Vaca Interieur. La Vaca Kreatief, Herenstraat 4, Middelburg Tel.: 0118 611169 La Vaca Interieur, Langeviele 77, Middelburg Tel.: 0118 624325 katten(dieet)voer, (reis)manden, Canicattf, kattenbakken,diverse medicamen- Nieuwe Burg 34, ten (ook homeopathische) en mid- Mjddelbura rlnl/in tnnrnn 1 r\ r\ i /-» »-i n t-i delen tegen vlooien en teken. Tel.: 0118 624505 Tènce: de sprankelende naam van een uiterst energieke en stevig uitdijende organisatie die zich richt op het uitzenden van industrieel en technisch personeel. Veiligheid, scholing en professionele doorgroei van de uitzendkrachten nemen een belangrijke plaats in in de be drijfsfilosofie van Tènce. Ooit heette Tènce Uitzendbureau Walcheren, actiefin Zeeland, Limburg en Brabant. Nu telt Tènce 56 vestigingen, in Nederland en België. Het maakt deel uit van VeBeGo, de Verenigde Bedrijven Goedmakers, die onder leiding staan van de Limburgse familie Goedmakers. Vanuit kasteel Cortenbach in Zuid-Limburg sturen zij VeBeGo aan. Hun activiteiten, voor 90% in de schoonmaakbranche, bestrij ken diverse landen in Europa. De overige 10% omvatten de uit- zendactiviteiten van Tènce: een naam zonder specifieke betekenis, maar die wel prettig in het gehoor ligt en allengs steeds grotere be kendheid heeft gekregen. Tènce in Middelburg voorziet be drijven in met name Vlissingen- Oost van industrieel en technisch personeel, zoals operators, haven werkers en productiemedewerkers. Bij twee klanten houdt Tènce intern kantoor, voor maximale efficiëntie. Middenin Vlissingen-Oost coördi neert Tènce Logistiek de uitzending van heftruckchauffeurs en ander lo gistiek personeel. Veiligheid op de werkvloer staat altijd voorop: zo wel alle Tènce-medewerkers als de uitzendkrachten zijn in het bezit van het VCAi-diploma. Als organi satie is Tènce VCU-gecertificeerd en voldoet daarmee aan de hoog ste veiligheidsnormen. Tènce sti muleert haar uitzendkrachten in hun professionele doorgroei. 1 Door zelfstudie, via het open Ie systeem of Internet, kunnen pit operatordiploma's worden beh^ Ook biedt Tènce computercursi aan. Meer weten? Wees welkom! Tènce Uitzendbureau, Lange Geere 12, Middelburg Tel.: 0118 629658 Middelburg - U vermoedt ach ter een naam als Trijntje's Kookwinkel een gezellige zaak, waar de tijd vliegt en u welkom bent met al uw kook- technische vragen? Dan slaat u de spijker op zijn kop. Het is al smullen bij Trijntje's Kookwinkel nog voordat er een pan op het vuur staat. Eigenlijk hadden ze samen in de zaak moeten staan, eigenaresse Yvonne Bauwens en haar moeder Lia. Lia had een uitstekende hand van koken en haar gerechten en baksels genoten binnen en buiten de familiekring grote faam. Jarenlang koesterden zij en haar dochter de wens ooit gezamenlijk een kookwinkel te runnen. Maar het lot besliste anders. Lia Bauwens, wier tweede naam Trijntje was, overleed. Yvonne be sloot hun wens hoe dan ook te re aliseren. Uit eerbetoon aan haar moeder vernoemde zij de knusse kookwinkel in hartje Middelburg naar haar. Binnen fonkelen de potten, pannen en talloze keu- kenaccessoires en -apparaten je tegemoet. Het geurt er huiselijk naar een versgezet bakje koffie. Yvonne Bauwens houdt zielsveel van haar winkel. Met zorg stelt zij haar assortiment kwalitatief hoogstaande, uiterst fraaie en handige kookartikelen samen. Chef- èn amateur-koks zijn bij haar kind aan huis, niet in de laatste plaats vanwege haar grote liefde voor koken en uitgebreide vak- en materiaalkennis. Speuren naar bijzonder keuken en kookgerei is haar passie. Zo tikte zij recentelijk beeldschone, een tikkeltje eigenwijze espresso bekertjes op de kop, die binnen kort in de winkel zullen staan. Naast pannen van o.a. Fissier, Sigg en Lagostina, messen van Gold- hamster en Zwilling J.A. Henckels, Patisse bakvormen en Magimix keukenmachines, vindt u bij Trijn tje's Kookwinkel tientallen andere soorten kookbenodigdheden die koken tot een feest maken. Trijntje's Kookwinkel, Lange Noordstraat 25, Middelburg Tel.: 0118 636136 Middelburg - Een geheel ei gen stijl vinden in bijzondere damesmode, waarin u zich per fect op uw gemak voelt en die het mooiste in u wakker maakt: helaas is dit niet altijd een eenvoudige opgave. Goed, u op het lijf geschreven modeadvies is dan goud waard. Eszeth Mode en Advies biedt u hierin het allerbeste, plus een met zorg geselecteerd, exclusief kleding- assortiment. U onderscheidt zich graag van de rest? Wilt sprankelen met uw geheel eigen, exclusieve kledingkeuze? Kleur bekennen in een modewereld die overloopt van steeds weer meer van hetzelfde? Cora Zuidema, eige naresse van Eszeth Mode en Advies, weet precies wat u bedoelt. Tot ver buiten de provincie Zeeland gaat zij op zoek naar mode die niet bij regu liere modezaken te koop is, met een geheel eigen, opvallend karakter. Daarbij volgt zij geheel haar eigen hart en komt zodoende uit op bijzon dere modellen, met een uitstekende pasvorm, gefabriceerd van de mooi ste stoffen van natuurlijke materia len als wol, linnen, katoen en zijde. Centraal bij het maken van haar keu zes staat een maximum aan vrouwe lijke elegantie. Van elk model heeft Eszeth er hoog uit twee in huis. Het assortiment van de zaak is bijzonder compleet en maakt het u mogelijk een perfecte outfit samen te stellen waarvan u ja renlang plezier zult beleven. Eszeth blinkt tevens uit in eerlijke, u op het lijf geschreven modeadviezen waar door u altijd stralend en verzorgd voor de dag komt. Dat u in mode van Eszeth niet onopgemerkt blijft, mag ook blijken uit de vete modeshows die Cora Zuidema in den lande mag verzorgen. Sieraden met pa rels, bladgoud en bladzilver van kunstenares Gerjanne Wiersum, ook verkrijgbaar bij Eszeth, maken uw bijzondere verschijning com pleet. Eszeth Mode en Advies, Loskade 9, Middelburg; open van do t/m za, van 10.00-17.00 u. Tel.: 0118 635047 Middelburg - Haar van Boven N Zij van Beneden heeft een fijne neus voor exclusieve noviteiten. De designwinkel annex kapsa lon bruist steevast van de vrolij ke, fraaie en eigenwijze woon- en lifestyle-ideeën. Dik Igounet, kapper en visagist, introduceer de er recentelijk het Chi-con- cept, voor supersteil, zijdezacht en prachtig glanzend haar. Je krullen beu en toe aan iets heel anders? Dan is het Chi straight-con cept echt iets voor jou. Met Chi blijft je haar in topconditie, ondanks het gebruik van chemische vloeistoffen. Chi-producten bevatten namelijk een grote hoeveelheid zijde-elemen ten, waardoor het haar superzacht wordt en prachtig glanst. Een vloei stof legt de basis voor het ontkrullen en na zorgvuldig uitspoelen en dro gen wordt je haar streng voor streng met de speciale Chi-tang met kera mische warmteplaatjes gladgestre ken. Een fixeermiddel 'verzegelt' het verkregen effect. Met Chi heb je ge garandeerd maandenlang plezier van je steile look: afhankelijk"1 lengte van je haar zo'n 8 a 101* den. Ook voor kroeshaar is Cnii geschikt, maar dan wel bij»? ten 'virgin hair' ofwel niet-ontw haar. Ook nog zin in een mooi» tje? De kleuringen van Colourx met hun schitterende gloed yon een ideale combinatie met Chi Dik Igounet verzorgt tevens pe> je make-up, voor iedere bij» gelegenheid. Hij werkt met pro ten van Trucco (Sebastian) en» up Studio. Wil je meer weten ow mooiste make-up voor jezeftj dan om een persoonlijk upadvies of volg een Leren ren-workshop, voor groepen max. 6 personen. En: doe mee met de stoelen® Haar van Boven N Zij van Be en tik nü de gaafste designs op de kop voor heel prettige p P Haar van Boven N Zij van t Gortstraat 28, Middelburg Tel.: 0118 617652

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 10