PZC Busstations bij tunnel zijn oncomfortabel Afslanking directie Neckermann gevolg van strategie wijziging PZC Bandjes missen oefenruimte Sluis koopt ook CWI-gedeelte van Den Hoekzak 13 Verplaatsen gebouw naar Zwincollege kost 176.000 euro ipr_ agenda Bij nader inzien dinsdag 18 november 2003 Basisscholen TOP wil gegevens over lek bad Schuurfeest Kuitaart verzet Drankrijders voor de rechter Sloop gymzaal Subsidiegeld \zc-schooI wordt tieneropvang jnnrRavmond de Frel OOSTBURG - De kosten voor verplaatsing van het voormali- ,e schooltje van asielzoekers- [tatrum Hedenesse in Cadzand f het Zwincollege in Oost- 8U[g bedragen 176.000 euro. jet gebouw wordt pal naast de middelbare school ingezet als luitenschoolse tieneropvang. Burgemeester en wethouders van Sluis vragen de gemeente raad daarom 60.000 euro be schikbaar te stellen. jet gebouw kwam vorige maand vrij na de sluiting van het asielzoekerscentrum. Eind 1999 startte de voormalige ge meente Oostburg het project 'buitenschoolse tieneropvang', met als doel tieners na school tijd en in schoolvakanties op te kunnen vangen. Het Zwincolle- gewil het gebouw tevens inzet ten als examenruimte. Jet college acht een locatie bij het Zwincollege het meest ide aal, omdat bijna negentig pro van de doelgroep op deze school onderwijs volgt. In het weekend zal het voormalige schooltje dienst doen als jeugd soos. Door ook nog een koppe lingtemaken met de aanwezige sportvoorzieningen in de direc te omgeving, ontstaat volgens het college een eerste aanzet tot een 'brede school-achtig con- cept' voor het voortgezet onder- wijs. Het plan voor de inzet van het schooltje als buitenschoolse tie- aempvang viel vorige maand slecht bij Nieuw West-fractie- voorzitter A. Rosendaal. Hij zag let gebouw liever ingezet om openbare basisscholen die met niimtegebrek kampen uit de d te helpen. Wethouder L. Me ziet dat anders; het colle ge stelt toch voor om het ge- touwtje te verplaatsen naar het Zwincollege. De verplaatsings- iosten bedragen een kleine 111.000 euro. Dit bedrag valt net name hoog uit, omdat het gebouw voor verplaatsing vol- ediguit elkaar moet worden ge aaid. Tel daar nog kosten voor de aansluiting op de nutsvoor ziening, herstelkosten voor de bouwput op de oude locatie, straatwerk en de bouwaan- vraag bij op en het eindbedrag komt op 176.000 euro. Dat be drag wordt voor 100.000 euro gedekt uit het potje 'stimule ringsmaatregel tieneropvang'. Het Zwincollege, dat de volledi ge exploitatie van de voorzie ning op zich neemt, draagt 16.000 euro bij. Blijft over een bedrag van 60.000 euro, dat door de gemeenteraad beschik baar moet worden gesteld. Dit bedrag is in het investerings schema voor de aanpassing van jeugdsozen opgenomen. Door de verhuizing van de tienerop vang en de jeugdsoos komt het huidige pand aan de School straat vrij. Op deze locatie is woningbouw mogelijk. Het col lege denkt in dat kader aan een mogelijke opbrengst van 250.000 euro. De gemeenteraad neemt op donderdag 27 novem ber om 19.30 uur een besluit in het Sluisse Belfort. door Wout Bareman TERNEUZEN - De voorzienin gen voor buspassagiers op het Tolplein van de Westerschelde- tunnel en op het busstation bij het sluizencomplex in Terneu- zen schieten tekort. De fracties van PvdA en CDA in Provincia le Staten vinden dat met name de bushaltes op het Tolplein bij Ellewoutsdijk snel moeten wor den aangekleed. Voor buspassa giers is het daar zonder bescher ming tegen weer en wind slecht toeven. De Statenleden M. de Koster (PvdA) en A. Lijmbach (CDA) willen dat Gedeputeerde Staten snel maatregelen treffen. Ze wijzen erop dat het Tolplein na de opening van de tunnel is uit gegroeid tot een knooppunt van het busvervoer. „Aangezien er op het plein weinig beschutting is en deze locatie vooral in het donker niet echt als veilig kan worden aangemerkt, is het noodzakelijk dat passagiers een alleszins redelijke wachtruimte wordt geboden", schrijven De Koster en Lijmbach. Die ruimte moet in elk geval wind- en tochtvrij zijn, goed verlicht en de buspassagiers dienen er ook direct op de hoog te te worden gesteld van actuele reizigersinformatie, die overi gens ook toegankelijk moet zijn voor blinden en slechtzienden. Ook een goede toegankelijkheid voor reizigers met een handicap is een vereiste. En verder is een openbaar toilet geen overbodi ge luxe. Ook in het peperdure busstation in Terneuzen moeten de voor zieningen worden verbeterd. PvdA en CDA stellen vast dat het ook daar ontbreekt aan goe- Het nieuwe, dure busstation in Terneuzen ligt afgelegen en biedt reizigers geen actuele vervoersinformatie foto Peter Nicolai de voorzieningen voor gehandi capten en aan actuele informa tieverstrekking. De Koster en Lijmbach wijzen er fijntjes op dat de kwestie eer der al aan de orde is gesteld in de statencommissie Economie en Vervoer en dat daar toezeggin gen zijn gedaan die nu toe niet zijn nagekomen. Eerder dit jaar sloten de provin cie en de gemeente Terneuzen een overeenkomst over het be heer en onderhoud van het futu ristische busstation bij het slui zencomplex. De provincie zou opdraaien voor het groot onder houd, de gemeente voor het da gelijks beheer. Wethouder J. van Schaik van Terneuzen: „Door ons toedoen is de opzet van het busstation, waaraan wij een regionale func tie toebedeelden, veel ruimer geworden dan de provincie aan vankelijk van plan was. In plaats van 1,1 miljoen euro is er prompt 3,1 miljoen in geïnves teerd. Ons stond een busstation voor ogen waar de reizigers ook koffie en een broodje konden krijgen. Maar er bleek geen en kele exploitant in te willen stap pen. We kunnen nu alleen nog kijken naar mogelijkheden de hele zaak wat klantvriendelij ker aan te kleden. Het station staat daar natuurlijk wel erg af gelegen. Maar de mogelijkhe den zijn, volgens mij, beperkt." KOEWACHT - De Terneuzense Onafhankelijke Partij TOP wil inzage in de onderzoeksrapporten en beschikbare gege vens over het zwembad in Koewacht. De partij vindt dat B en W het een beetje doen voorkomen dat het met het bad alle maal nog wel meevalt. Maar dat er afgelopen seizoen tussen de 600.000 en 900.000 liter water per week bijgevuld moest worden, is volgens raadslid J. Baart 'niet niks'. Baart vindt het vreemd dat bij het antwoord op zijn vragen geen resultaten vermeld zijn van een recent onderzoek. Hij wil dat onderzoeksrapport alsnog ontvangen. Verder is er nog een rapport van eind vorig jaar dat hij wil inzien. Omdat er een automatische doseerinstallatie voor chemicaliën in het zwembad is aangebracht, kan men volgens Baart nauwkeurig zien hoeveel verontreinigd water er de bodem is ingegaan. Verder wil hij weten of daarover een milieurapport is ge maakt. Tevens wil de fracties foto's van het bad zien 'opdat wij ook daaraan wellicht kunnen zien wat er allemaal loos is met dit bad'. „Misschien is het zelfs goed om eens een raadsexcursie richting zwembad Koewacht te organiseren", oppert Baart. Het raadslid meent te weten dat het bad een j aar na de opleve ring al gescheurd was. Hij vraagt zich af of er ooit over garan tie is gesproken met de aannemer. „Ook in 1995 zijn door de provincie reeds maatregelen getroffen", aldus Baart. KUITAART - Het schuurfeest waarmee de Stichting Rond de Kleine Vogel uit Kuitaart zaterdag naar buiten zou treden, is verzet naar zaterdag 13 december. „De jubileumviering van carnavalsstichting de Kloorianen uit Kloosterzande, zater dag in zaal de Linde, is een te grote concurrentie om tegelijk ook een leuk schuurfeest op te zetten"vindt voorzitter H. van den Bergen van het Kuitaartse feestcomité. De schuur van Dde Zwart tussen de doorgaande Hulsterweg en Cathelijneweg wordt daarom een paar weken later dan ge pland voor dit festijn ingericht met decoraties uit de jaren tachtig, de tijd dat schuurfeesten in de regio een grote aan trekkingskracht hadden. Dj 's verzorgen toepasselijke muziek en er is een optreden van de band 'Jive for your live'. Van den Bergen viert met zijn medebestuursleden tevens het tienjarig bestaan van de stichting. „Door vrij actief te zijn willen we de leefbaarheid in onze kleine kern op peil houden zegt Van den Bergen.,We pakken niet alleen uit met activitei ten maar zijn ook al tien jaar een officiële dorpsraad." Het schuurfeest begint om 13 december 20.30 uur. Een deel van de opbrengst gaat naar een goed doel. De entree is gratis. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 37-jarige inwoner uit die stad voor dron ken rijden tot een half jaar rijontzegging en 750 euro boete, waarvan 250 euro voorwaardelijk. De verdachte botste 29 april dit jaar in Middelburg met zijn auto tegen een gepar keerde vrachtwagen. De inzittenden kwamen er boven won der goed vanaf. De Middelburger vertelde gisteren in die pe riode zwaar overspannen te zijn geweest. Raadsman H. Dunsbergen bepleitte dat het feit dat de man zich na het ongeval zich had gemeld bij de politie, meegewogen moest worden in de strafmaat. Een 55-jarige inwoner van Oost-Souburg liet 11 mei dit jaar zijn fiets achter in Koudekerke, nadat hij het nodige had ge dronken. Hij liet zich thuisbrengen, waar hij in slaap viel. Toen hij wakker werd, stapte hij alsnog in de auto omzijn fiets op te halen. Toen hij werd aangehouden, bleek zijn alcohol promillage nog altijd ruim twee keer zoveel als toegestaan. Hij werd conform de eis veroordeeld tot 405 euro boete. door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - De vervan- jing van twee leden van de hoofddirectie van postorderbe drijf Neckermann is ingegeven door strategiewijzigingen. Het lót dat er onlangs vijf mede werkers van het expeditiecen- toim in Sint Jansteen zijn ont slagen wegens diefstal en het lechadigen van de waren, Wt daar volgens J. Fokke, «oordvoerder van Necker- Mnn, helemaal niets mee te naken. Veckermann is onderdeel van «etDuitse KarstadtQuelle -con tent, Het moederbedrijf wil een nieuwe strategie voeren binnen de dochterondernemingen en daarvan is het terugbrengen van de dagelijkse leiding bij Nee- redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115)645769 fax: (0115)645742 Email: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe Ichef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee frits Bakker (sport) Raudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 fax: (0114)372771 Email: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 T460AAGOES TeE (0113)315500 fax:(0113)315669 mail: redactie@pzc.nl 'nternet «ww.pzc.nl Email: web@pzc.nl ^orgklachten: 0800-023 1 231 ep maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; «terdagstot 12.00 uur kermann in Sint Jansteen een onderdeel. De directie bij Nec kermann BV in Sint Jansteen bestond uit drie leden, J. Bod- daert, B. Franz en E. Kleppe. Boddaert blijft aan, hij neemt het commerciële gedeelte van Neckermann Shopping in Ne derland en België op zich. Ook zal hij dat doen voor het in juli in Nederland geïntroduceerde Quelle. Franz keert terug naar Duitsland waar hem een nieuwe baan binnen het bedrijf is aan geboden. Franz trad in 2001 toe tot de directie van Neckermann in Sint Jansteen. Hij was toen al geen onbekende in het concern. Hij was jaren werkzaam in Frankfurt en had daar een lei dinggevende functie op de afde ling interne controle. Franz reisde twee jaar op en neer tus sen zijn Duitse woonplaats en Zeeuws-Vlaanderen. Franz is nog niet weg uit Sint Jansteen. Hij werkt A. Köbe in, die hem zal opvolgen. Daarnaast is Franz nog verantwoordelijk voor het afsluiten van het boek jaar 2003. Köbe is momenteel directielid van Neckermann SA in Frankrijk. Kleppe heeft Neckermann ver laten. Hij blijft volgens Fokke niet werken binnen het Kar- stadtQuelle-concern. Fokke kan niet zeggen of Kleppe al dan niet een andere baan binnen het concern is aangeboden. De inkrimping heeft volgens hem absoluut niks te maken met de verduisteringszaak binnen Neckermann Sint Jansteen. Door speculaties zou de indruk gewekt kunnen zijn dat Franz en Kleppe er zelf iets mee te ma ken zouden hebben of dat ze de zaak niet goed hebben afgehan deld. Niets van dit alles is echter het geval. „De besluitvorming omtrent de directiewijziging is puur een strategische beslissing genomen door de directie in Duitsland." GROEDE - De oude gymzaal aan de Blekestraat in Groede wordt gesloopt. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis vraagt de gemeenteraad daarvoor 20.000 euro beschikbaar te stellen. De gymzaal staat leeg sinds de in gebruikname van het multi functioneel centrum in Groede. De reggaeband Rejouyce oefent in Kalashnikov. De oefenruimte is altijd bezet. Peter Nicolai. door Raymond de Frel TERNEUZEN - In Breskens be heert de Stichting Muziekcol- lectief West-Zeeuws-Vlaande- ren een oefenruimte voor popbands. Een simpele, maar succesvolle formule -'maak je er een rotzooi van, pak dan maar je biezen'- biedt jonge muzikan ten daar de mogelijkheid hun muzikale kronkels in een vat te gieten. Maar in Terneuzen? Poging op poging loopt al tientallen jaren op niets uit. En dat terwijl de vraag naar een extra geluids dichte ruimte met zanginstalla tie en drumstel in al die tijd on verminderd is gebleven. Jongerencentrum Kalashnikov biedt de mogelijkheid om te re peteren in een kaal, maar geïso leerd hok. Die ruimte is gewild, sterker nog: vrijwel altijd bezet. En dus improviseren veel muzi kanten zich suf op kleine zol derkamers, volgestouwde gara ges en tochtige boerenschuren. Laatstgenoemde locatie is nog niet eens zo slecht, al vraagt een beetje materiaal om een ruimte waar lekkages, kou en overma tig stof taboe zijn. De Stichting Popmuziek Zeeland inventari seerde onlangs de wensen van Zeeuwse muzikanten. Met stip op één: de vraag naar oefen ruimtes. Wel zo makkelijk: een ruimte waarin een zanginstalla tie en drumstel staan opgesteld. Een gitarist neemt zijn gitaar en versterker vanwege 'het typi sche geluid' vrijwel altijd zelf mee. Maar een jonge zanger, dat is vaak een totaal ander verhaal. Die schudt niet zomaar een slor dige duizend euro uit zijn mouw voor een enigszins fatsoenlijke zanginstallatie, alleen omdat hij eens in een bandje wil probe ren te zingen. De kans dat het niets wordt is in de beginfase immers altijd aanwezig. Er is overduidelijk behoefte aan oefenruimtes in de Kanaalzone. Echter, muzikanten die zelf de ze problematiek willen aanpak ken zijn er niet veel. Zij hebben immers maar oog voor één ding: muziek maken, zo weet Kees van Dorst, voorzitter van de Stichting Popmuziek Zeeland. Een groep liefhebbers van het muzikale randgebeuren is daar om een vereiste om het popkli maat in Terneuzen een impuls te geven. De vorige gemeente Ter neuzen lanceerde drie jaar gele den het idee voor de stichting Popkanaal. Twee jaar later leek alles in kannen en kruiken. Een subsidie van 27.000 euro, een ontwerp voor een internetsite, plannen voor een openingsma nifestatie en Terneuzenaar Geert van den Eynde als en thousiaste 'popdokter'. Niets leek de start van de popvraag baak nog in de weg te staan. De ideeën - bijvoorbeeld één ge luidsdichte oefenruimte per kern - hoefden alleen nog maar te worden uitgevoerd. Maar daar is het om allerlei redenen nog steeds niet van gekomen. Zo moest het toegekende subsi diegeld worden beheerd door een stichtingsbestuur. Van den Eynde mocht daar vanwege zijn dienstverband bij de gemeente Terneuzen geen zitting in ne men en zocht daarom naar en thousiaste vrijwilligers. Na veel geharrewar, onduidelijkheid en het uitblijven van vrijwillige bestuursleden, stelde Van den Eynde zichzelf in juni een dead line. Eind 2003 moest Popka naal, in welke vorm dan ook, het levenslicht zien. Zo niet, dan was het einde verhaal. Het gemeentelijk Instituut Toonbeeld opperde in diezelfde periode een samenwerking met Popkanaal. Popkanaal onder de paraplu van Toonbeeld, was het idee. Prima, vond Van den Eyn de, al pleitte hij er wel voor om ook in deze variant de muzikan ten hun eigen ding te kunnen la ten doen. Van hoger hand regels opleggen werkt betuttelend, weet hij. De werkwijze zoals in de oefenruimte in Breskens, dat is het ideaalbeeld. Het nieuwe onderkomen van Toonbeeld - in het voormalige Petrus Hondiusgebouw - biedt de mogelijkheid om een oefen ruimte in te richten. Annelies Soet van Toonbeeld wil niet meer melden dan dat er onder zoek wordt gedaan naar de juis te wijze van invulling van zo'n ruimte. Van den Eynde speelt daarin een rol. Verder wil ze de plannen nog even binnenska mers houden, om zo vooral geen valse verwachtingen te schep pen. Kalashnikov draait ondertus sen nog steeds overuren. En de muzikanten die daar niet te recht kunnen? Ach, het gevoel is inmiddels vertrouwd. Even wachten nog. door Raymond de Frel OOSTBURG - De gemeente Sluis wil het onderkomen van het Centrum voor Werk en Inkó- men aan de Langestraat in Oostburg aankopen. De ge meenteraad wordt daarom ge vraagd een bedrag van 176.600 euro beschikbaar te stellen. Het pand (sociaal-cultureel centrum Den Hoekzak) is al gro tendeels gemeentelijk eigen dom, met uitzondering van het gedeelte waarin voorheen het arbeidsbureau was gevestigd. De voormalige gemeenten Sluis-Aardenburg en Oostburg bewerkstelligden in de voor gaande jaren de komst van een CWI in West-Zeeuws-Vlaande- ren, die momenteel is gevestigd in Den Hoekzak. Intentie is om dit centrum verder uit te bou wen tot een Bedrijfsverzamel gebouw Werk en Inkomen. De gemeente Sluis is verantwoor delijk voor de huisvesting van het CWI en het daaraan gelieer de 'bedrijfsverzamelgebouw. Bovendien heeft de voormalige gemeente Oostburg bij de ver koop van het betreffende deel van Den Hoekzak aan het Rijk een voorkeursrecht van koop bedongen. Vorig jaar bood de al gemene directie van Arbeids voorziening het pand aan de ge meente aan voor 265.000 euro. Uiteindelijk rolde een bedrag van 175.000 euro uit de onder handelingen tussen gemeente en Arbeidsvoorziening. Aan de koop van het CWI-gedeelte is wel een strikte voorwaarde ver bonden. De gemeente dient het pand te verhuren aan het Cen trum voor Werk en Inkomen. De raad neemt op donderdag 27 no vember om 19.30uur een besluit in het Sluisse Belfort. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten en joke ren; De Halle, 13.30 uur: Aerobics; 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 10.00 uur: Knutsel bijeen komst; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; BIERVLIET - Annelot ter Walle, 10.45 - 11.30 uur: OSB gym voor ouderen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten;Café de Troubadour, 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: Jokeren; 19.30 uur: Algemene ver gadering dorpsraad; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur: Ouderen- zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en handwerken; HULST - Den Dullaert, 13.30 uur: Bridge; Hal stadhuis, 9.00-12.00 uur en 13.00- 16.30 uur: Presentatie Wereldwinkel; De Lieve, 9.30 uur: Volksdansen, Engels en computeren; 13.00 uur: Biljarten en computeren; 13.30 uur: Prijskaarten; 19.30 uur: Stijldansen; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastieken zang; NIEUW NAMEN Café St. Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur: Kantklossen voor de jeugd en timmer- club voor jongens en meisjes vanaf 8 jaar; 19.30 uur: Houtbewerken voor vol wassenen; SAS VAN GENT - De Speye, 14.00 uur: SAV koersbal, sjoelen en kaarten; St. Albert, 13.30 uur: Biljarten en spel- middag; De Roselaer, 15.30 uur: Crea club; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS Kaarten, canasta competitie en biljarten heren; 19.30 uur: Cabaretgroep Bonte Avond Club; Sportzaal St.Antoniusschool, 18.00 uur: Showband deZwaluwslagwerkgroepen streetdance; SPUI - De Drie Gehughten, 14.00 uur: Bin go; SINT JANSTEEN De Warande; 9.30 uur: Bloemschikken; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Senioren zang en computeren seniorenweb; 19.30 uur: Cursus FNV; 20.00 uur: Bijeenkomst KVO; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Handwerken,soos en biljarten; 19.00 uur: Stijl- en lijndansen; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; Ter Schorre, Palazzoli huis 10.00 11.30 uur: Koffie ochtend kanker patiënten; Bibliotheek, 19.30 uur: Lezing over bed plassen; Scheldetheater, 20.00 uur: Zeeuws or kest; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Dorpshuis, 19.30 uur: Algeme ne vergadering dorpsraad Vogelwaarde; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; WESTDORPE - Concordia, 13.00 uur: KBO koersbal; 19.30 uur: Harmonie Ei kels worden Bomen; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Gym nastiek; 10.30 uur: Zangkoor; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Sjoelen; In de krant van zaterdag werd abusieve lijk gemeld dat het benefietconcert voor de Stichting Te Gek voor Woorden in de Terneuzense jazzclub Porgy Bess zon dag 29 november wordt gehouden. De correcte datum is zaterdag 29 november.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41