PZC SGP beziet rechtszaak met vertrouwen giro 55 2000 mV NSGK. Elk kind speelt mee. Afslanking directie Neckermann gevolg van strategie wijzigt gehandicapte kind rÜlAMNESTY Protest bij minister Remkes tegen plan verkoopverbod aan softdrugstoerist 'mSm Ja, ik steun Amnesty International wb dinsdag 18 november 2003 Onfeilbaar CDA bezoekt Strandexploitatii Dorpsraad Koudekerke Amsterdam www.nsgk.nl nederlandse stichting voor het CBFl mO 5lg Internationa Terneuzen licht gedoogbeleid toe door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Het idee van minister Donner (Justitie) om in koffieshops alleen nog soft drugs te verkopen aan Neder landers, zou Terneuzen op nieuw ernstige drugsoverlast bezorgen. Daar leek Donners collega J. Remkes (Binnenland se Zaken) gistermiddag van overtuigd, tijdens een kort be zoek aan de binnenstad van Ter- Minister Remkes was op uitno diging van de politie in Zeeland om de officiële opening te ver richten van de nieuwe meldcen- trale in Middelburg. Hij maakte van de gelegenheid gebruik voor een uitstapje naar Zeeuws- Vlaanderen. De minister toonde zich ver baasd over de omvang van de drugsoverlast waarvan zo'n tien jaar geleden in Terneuzen spra ke was. Vóór de invoering van het gedoogbeleid, waarbij de gemeente de verkoop van soft drugs vanuit twee zaken ooglui kend toestaat, lelde de Schelde- stad immers ruim zeventig illegale verkooppunten en ver ziekten drugsrunners en drugs toeristen het straatbeeld. Burgemeester J. Lonink vroeg daarom bij Remkes aandacht voor het 'onzalige idee' van mi nister Donner. „Wij denken dat dat zal leiden tot toename van de illegale handel. Nederlan ders zullen in de shop in het groot inkopen doen en vervol gens weer handel gaan drijven op straten en pleinen. Dat zou betekenen dat we terug naar af gaan." Tijdens de wandeling van een half uur, die de minister verge zeld van Lonink en een klein le gertje agenten door de binnen stad maakte, kreeg Remkes onder meer te horen dat drugs toeristen tot uit Parijs en omge ving de weg naar Terneuzen we ten te vinden. „Je kunt het aan de nummerborden zien", legde de burgemeester uit. In de Nieuwstraat stopte het ge zelschap even bij het bord met de menukaart waarop overtre ders kunnen lezen welke straf er staat op overtredingen als bal dadigheid of met een flesjes bier over straat lopen. „Alleen al dit jaar zijn in deze straat 320 van die incidenten bekeurd", kreeg de bewindsman te horen. Remkes hield tijdens de wande ling vooral oren en ogen open en beperkte zich tot een enkele korte opmerking. Voor een praatje met een inwoner van de binnenstad kreeg de minister geen kans. De straten in de bin nenstad waren praktisch uitge storven. door Jan Jansen TERNEUZEN - Raads- of ka merlid mogen ze niet worden, zelfs het lidmaatschap van hun eigen Staatkundig Gerefor meerde Partij (SGP) is voor hen niet weggelegd. Maar laat nou niet het misverstand postvatten dat alle SGP-vrouwen onder worpen zijn aan hun heerszuch tige mannen. Terneuzenaar Wim Kolijn, lan delijk voorzitter van de SGP en fractievoorzitter van die partij in Provinciale Staten van Zee land, zegt het op een toon alsof de mannenbroeders thuis wei nig te vertellen hebben. En hij gebruikt jargon van deze tijd om te schetsen welke man-vrouw verhouding God volgens de partij op het oog had. 'Man en vrouw leven in harmonie en ge lijkwaardigheid, maar de man is eindverantwoordelijk'. Klinkt dat alsof het politieke bastion van de oud-gerefor meerden op dit punt aan het zwichten en schuiven is? Buigt of barst het door de aanhouden de druk van zowel vrouwen uit eigen kring als van vrouwenor ganisaties die de restanten van vrouwendiscriminatie willen opruimen? Zoals het Clara Wichmann Instituut, dat zowel de SGP als de staat (wegens steun aan de partij) voor de rechter daagt. Nee, als het puntje bij het paal tje komt, blijkt de SGP-voor- man pal te staan voor het stand punt dat vrouwen de toegang ontzegt tot het politieke bedrijf. Het heeft in honderd jaar aan stelligheid niks ingeboet. De rechtszaak scherpt de partij juist om alle bijbelse argumen ten daarvoor nog eens te onder strepen. Het staat letterlijk in de bijbel, in één van de brieven van de wagm SGP-voorzitter Wim Kolijn uit Terneuzen: „Er zijn binnen de partij genoeg vrouwen met kritiek, maar een proefproces willen ze niet aanspannen. Zover willen ze niet gaan." foto Dick De Boer apostel Paulus: In de gemeente moet de vrouw zwijgen. De apostel grijpt daarmee volgens Kolijn terug op het eerste bij belboek, Genesis. Dat laat geen twijfel bestaan over de schep pingsorde. De vrouw heeft een andere taak en roeping dan de man. Wel erkent hij dat het ci taat van Palus slaat op de kerke lijke gemeente en dat juist daar aan veel van de onrust binnen de partij is toe te schrijven. Veel jongeren en vrouwen bestrijden dat de zinsnede ook geldt voor de politiek. Daarom heeft de SGP pas een werkgroepje in het leven geroepen, vooral bemand door jongere en meer onbevan gen theologen, om alle argu menten nog eens tegen het licht te houden. Kolijn: „Wat we daar in de eerste plaats uit willen vis sen is: wat is puur gebaseerd op traditie en wat op echt bijbelse argumenten? Met de uitkomst willen we het gesprek binnen de partij aangaan. En we doen het ook omdat we na de moeilijke discussies van de jaren negentig (onder andere met de dissidente SGP'ster Grabijn, red.) dit boek te gauw gesloten hebben. We moeten duidelijker maken waar we ons standpunt op baseren." Een betere pr is dus eerder te verwachten dan een andere me ning. „Het punt is dat de bijbel weliswaar geen model biedt voor het politieke bedrijf, maar dat in onze visie de overheid in de eerste plaats dienares is van God. Dan kom je toch weer bij diezelfde rolverdeling uit." Twijfel aan het onfeilbare bij belwoord van de vrouwonvrien delijke Paulus is voor Kolijn on denkbaar. „Dat is knagen aan de onfeilbaarheid van de bijbel, dat doen wij niet." De rechts zaak ziet hij met vertrouwen te gemoet. Het enige nieuwtje is dat de aanklagers zich beroepen op internationale verdragen, waaraan de staat en de partij zich niet houden. „Volgens hen gaan de anti-dis criminatiebepalingen boven de vrijheid van godsdienst, van meningsuiting en van vereni ging waarop wij ons beroepen. Wij bestrijden hun uitgangs punt en met ons vele juristen." Kolijn wijst erop dat het insti tuut in SGP-kringen opnieuw geen vrouw heeft gevonden die een proefproces wil aanspan nen. „De vorige keer is hun zaak ook vastgelopen wegens het ontbreken van persoonlijk be lang. Ook nu hebben ze nie mand. Er zijn genoeg vrouwen met kritiek, maar zover willen ze niet gaan." De partijvoorzit ter denkt dat de zaak jaren kan gaan duren. door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - De vervan ging van twee leden van de hoofddirectie van postorderbe drijf Neckermann is ingegeven door strategiewijzigingen. Het feit dat er onlangs vijf mede werkers van het expeditiecen trum in Sint Jansteen zijn ont slagen wegens diefstal en het beschadigen van de waren, heeft daar volgens J. Fokke, woordvoerder van Necker mann, helemaal niets mee te maken. Neckermann is onderdeel van het Duitse KarstadtQuelle-con- cern. Het moederbedrijf wil een nieuwe strategie voeren binnen de dochterondernemingen en daarvan is het terugbrengen van de dagelijkse leiding bij Nec kermann in Sint Jansteen een onderdeel. De directie bij Nec kermann BV in Sint Jansteen bestond uit drie leden, J. Bod- daert, B. Franz en E. Kleppe. Boddaert blijft aan, hij neemt het commerciële gedeelte van Neckermann Shopping in Ne derland en België op zich. Ook zal hij dat doen voor het in juli in Nederland geïntroduceerde Quelle. Franz keert terug naar Duitsland waar hem een nieuwe baan binnen het bedrijf is aan geboden. Franz trad in 2001 toe tot de directie van Neckermann in Sint Jansteen. Hij was toen al geen onbekende in het concern. Hij was jaren werkzaam in Frankfurt en had daar een lei dinggevende functie op de afde ling interne controle. Franz reisde twee jaar op en neer tus sen zijn Duitse woonplaats en Zeeuws-Vlaanderen. Franz is nog niet weg uit Sint Jansteen. Hij werkt A. Köbe in, die hem zal opvolgen. Daarnaast is Franz nog verantwoordelijk voor het afsluiten van het boek jaar 2003. Köbe is momenteel directielid van Neckermann SA in Frankrijk. Kleppe heeft Neckermann ver laten. Hij blijft volgens Fokke niet werken binnen het Kar- stadtQuelle-concern. Fokke kan niet zeggen of Kleppe al dan niet een andere baan binnen het ffifn i 'Ni concern is aangeboden. Di krimping heeft volgens?®, soluut niks te maken verduisteringszaak Neckermann Sint Ja^ Door speculaties zou deiri-1 gewekt kunnen zijn dat Fa en Kleppe er zelf iets meete'a ken zouden hebben of dat:? zaak niet goed hebbenafgei? deld. Niets van dit allesis^ het geval. „De besluitvomi omtrent de directiewijzi® puur een strategische beslisg genomen door de directie Duitsland." DOMBURG - De CDA-frac in Veere brengt vanavond werkbezoek aan de Stick Strandexploitatie Walcheia- Domburg. De raadsleden? zich informeren over dent waarop de stichting werkt problemen die ze daarbij t^ komt in de praktijk en de: komstplannen. Een onders dat zeker aan de orde komt; nota Strandbewaking 2006. In de nota stelt het col voor om de strandbew verder professionaliseren, stichting zou daarvoor vet woordelijk worden. KOUDEKERKE - De di raad Koudekerke houdt avond een thema-avond veiligheid. Aan de orde h vandalisme, inbraak ventie) en veiligheidsbeleid ,f Doel van de bijeenkomstn de bewoners van K en Dishoek in de gelegenk stellen meningen en ideeën: veiligheid kenbaar te e aan de dorpsraad, de pol de gemeente Veere. Gastsprekers zijn J. Kopp- teamchef van de politie Veere en wethouder J.Bosti t Geïnteresseerden zijn we om 20 uur in De Couburg. 'tt Allee geen bal aan •s» ,-«.y j Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, computers, werkplekken en woonhuizen. In 2003 - het Europees Jaar van mensen met een handicap - willen we nog méér klaarspelen. Doet u mee? GOEDE DOELEN We hopen op een bijdrage van 4,50 per maand, maar u kunt al lid worden vanaf 10,00 per jaar. ik machtig Amnesty Internationai 4,50 per maand J anders, nl. per maand/jaar* af te schrijven van mijn rekeningnummer i i il II I M l Naam/voorletters Straat Postcode/woonplaats Telefoonnummer Geboortedatum Datum Handtekening *Doorhalen wat niet van toepassing is. Wij willen u graag informeren over de besteding van uw giften. Als u hier geen prijs op stelt, kunt u dit aangeven via onderstaand adres of telefoonnummer. Stuur deze bon in een envelop naar: Amnesty International, Antwoordnummer 10840,1000 RA Amsterdam, (postzegel mag, hoeft niet). Of bel (020) 626 44 36 of kijk op www.amnesty.nl Support our fight for human right Vrijheid is voor u vanzelfsprekend. In veel te veel landen is diezelfde vrijheid echter helemaal niet zo van zelfsprekend. Nog steeds worden overal ter wereld dagelijks mensenrechten geschonden. Amnesty International doet er al meer dan 40 jaar alles aan om dat tegen te gaan. En met succes. Zo hebben na snelle acties talloze mensen hun vrijheid herkregen en hebben we vele martelingen kunnen voorkomen. Voor ons werk zijn we volledig afhankelijk van u. Er is al veel bereikt. Maar er moet helaas nog veel meer gebeuren. Steun Amnesty. Nü. Want ook vandaag rekenen er mensen op Amnesty die niet tot mor gen kunnen wachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14