PZC Barmhartige Samaritanen onderscheiden Grote rampenoefening bij de Blaauwe Hoeve Giro 4007 12 Geef om vrijheid Euregiosecretaris wil grensoverschrijdend overleg weer op de rails zetten Den Haag www.juconi.nl FAMILIEBERICHTEN GESLOTEN. Ga spierziekte A.L.S. te lijf' Giro 100 000 maandag 17 november 2003 Begrip KEES KOLIJN KEES KEES KOLIJN KEES KEES KOLIJN KEES KOLIJN Kftfl AMNESTY 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000 t.n.v. A.I.S. centrum-Amsterdam Nieuw initiatief tot samenwerking door Wout Bareman TERNEUZEN - De Euregio Scheldemond gaat de grens overschrijdende samenwerking tussen de gemeenten in West-en Oost- (Zeeuws- )Vlaanderen en in de Kanaalzone stimuleren. Dat grensoverleg stond de afge lopen jaren op een laag pitje. Euregiosecretaris A. van Trigt ziet echter voldoende gemeen schappelijke belangen om de samenwerking te intensiveren. Van Trigt: „Begrijp me goed, ik streef niet naar de oprichting van mini-Euregio's met een vas te structuur, want dan wordt het allemaal weer veel te bin dend. Nee, er moet sprake zijn van kleine overlegplatformen, waar zaken aan de orde kunnen komen die in ieders belang zijn. Ik denk dat de grensgemeenten elkaar op velerlei gebied van al les te vertellen hebben. Steken ze de koppen regelmatig samen, dan kan ook de Euregio daar mee zijn voordeel doen. Er is al tijd geroepen dat de gemeenten meer inbreng moesten hebben in dat grensoverschrijdend sa menwerkingsverband. Welnu, die clusters kunnen dat bewerk stelligen via een veel dominan tere deelname aan de discussies in de Scheldemondraad." Tot nu toe is die inbreng via de zogenoemde Permanente Ka mer van Advies van de Schelde mondraad, volgens Van Trigt nauwelijks uit de verf gekomen. De advieskamer kwam maar één keer bijeen, bij de oprich ting. Daarna lieten de tientallen gemeenten in de Euregio het af weten Terwij 1 toch altij d is ge zegd dat zij de basis moeten vormen voor de grensover schrijdende activiteiten. Ze stellen zich tot nu toe nog te in trovert op. Alleen als ze hun voordeel kunnen doen met een of ander project dat mede door ons wordt gesubsidieerd, ko men ze in actie. Dat kan beter." gen aan hun hoofd, zoals de her indeling in Zeeuws-Vlaanderen bijvoorbeeld en de invoering van het duaal stelsel. Daarnaast blijken de gemeen ten alleen geïntereseerd als het gaat om directe belangen en in teresses in de eigen streek. Een ruimere opzet werkt niet omdat de gespreksonderwerpen dan te abstract worden en de gemeen tebestuurders nauwelijks nog boeien. Bovendien beschikken de gemeenten over onvoldoende arbeidskracht voor gensover- schrijdende zaken. Volgend voorjaar zet het secre tariaat de problemen op een rij en wordt ook direct een aanzet gegeven tot een nieuwe aanpak. Ze kunnen in ieder geval reke nen op meer ondersteuning door het Euregiosecretariaat, maar moeten wel zelf de gespreks punten aandragen. Om te beginnen denkt Van Trigt aan drie samenwerkingsver banden: één voor Hulst, Beve- ren, Sint Gillis Waas, Stekene, Moerbeke en Sint-Niklaas, één voor Gent, Terneuzen, Evergem, Wachtebeke, Zelzate en Assene de en één voor Sluis, Sint Laur- eins, Maldegem, Knokke-Heist, Damme en mogelijk Eeklo, Ka prijke en Brugge. Van Trigt: „Eén ding moet duidelijk zijn. We willen geen nieuwe, nuttelo ze structuren creëren. Daarom wil ik ook niet naar een rechts persoon toe. De gemeenten zijn helemaal vrij in hun doen en la ten. Het eigenbelang van de ge meenten moet sporen met het algemeen belang van de regio." Van Trigt kan overigens wel enig begrip opbrengen voor de terughoudende opstelling. Im mers, ze hadden wel andere din- door Gino van den Broecke HULST - Een rokend gebouw, schreeuwende slachtoffers en af en aan rennende hulpdiensten van politie, brandweer, genees kundige hulp bij ongevallen en de bedrijfshulpverlening van de Blaauwe Hoeve. Dat waren de ingrediënten bij de grootschali ge rampenoefening aan de Truf- finoweg die afgelopen zater dagochtend van negen tot twaalf uur duurde. Het doel van de oefening was niet het testen van de snelheid van de diensten, het ging in dit geval om de onderlinge samen werking. Iets na negen uur ontstond brand in een kamer van het leegstaande gebouw op het ter rein van de Blaauwe Hoeve. Daarin zaten allemaal leden van scouting Hulst, die de rol van slachtoffer vervulden. De toegesnelde hulpdiensten wa ren met groot materieel uitge rukt en er werd koortsachtig met elkaar overlegd. De politie zette met zwaailichten de stra ten af en leden van de Hulster brandweer gingen met pers lucht het gebouw binnen op zoek naar eventuele slachtof fers. Vanuit Terneuzen was onder po litiebegeleiding de geneeskun dige combinatie uitgerukt. Ook werd er aan grensoverschrij dende samenwerking gewerkt. Er was vanwege werkzaamhe den aan het waterleidingnet werk voor de brandweer niet de mogelijkheid te beschikken over ondergrondse brandkra- nen. Daarom moest de Regiona- doorEdy de Witte TERHOLE - Vanwege hun ver diensten voor de samenleving en de EHBO-vereniging de Samaritaan van Terhole in het bijzonder, zijn R. van Eetvelt- Hemelaar en G. van Geertruij- Pieters koninklijk onderschei den als lid in de Orde van Oranje Nassau. Beide dames werden benoemd tot Ridder in de zesde graad. Burgemeester J. Mulder van Hulst speldde zaterdagavond tijdens een feestavond van de vereniging in het plaatselijke dorpshuis de bij de onderschei ding behorende versierselen op. Tijdens deze bijeenkomst vierde de Samaritaan tevens het 40-ja- rig jubileum. De onderscheiden dames zijn al 40 jaar lid van de club. R. van Eetvelt nam vanaf 1969 de func tie van penningmeester op zich. Na 34 jaar legt ze deze bestuurs functie neer. Naast hulpverle ner is ze actief betrokken bij de herhalingslessen en jeugdoplei ding van de Samaritaan. Zij vervult tevens met grote toewij ding haar taak als kosteres in de plaatselijke parochiekerk en zingt in het kerkkoor. Ook de fanfare Excelsior en de carna valsvereniging de Loetzerskm. nen al ruim 3 0 j aar op haar mzet rekenen. Als vrijwilligster past van Eetvelt bijvoorbeeld met regelmaat kostuums aan enisze paraat bij de jaarlijkse wafel- bak actie. Mulder noemde haar een echte barmhartige Samari taan omdat ze zich ook nog ont fermt over zieke mensen in de buurt. Mevrouw G. van Geertruij-Pje. ters was tot zaterdag 36 jaar se cretaris van de EHBO vereni ging. Dat ze twaalf jaar geleden getroffen werd door een spier ziekte, vormde geen belemme ring om als één van de steunpi-, laren van de jarige Samaritaan haar werk te blijven doen. 1 haar enthousiasme weet ze jeugd en volwassenen bij de ven eniging te betrekken. Voorzitter S.Himschoot van het district Zeeland van de Natio nale EHBO bond maakte hel feest compleet door beide jt- bilarissen ook nog het bonds- kruis tweede klasse uit te rei ken. Verder bedacht hij W.Fe:- ket en E. Luijcks met eenzih veren bondsinsigne omdat zeal 15 jaar Lotus slachtoffer zijd Een bronzen bondsinsigne kreeg H. Kremers vanwegezn 25-jarig lidmaatschap van de Samaritaan. Een gewonde brandweerman wordt met een rolstoel uit het pand gehaald tijdens een grote hulpverleningsoefening. foto Peter Nicolai le Alarmcentrale een tankwa gen oproepen vanuit het Belgi sche Beveren. Tijdens de oefening vonden ook twee onverwachte voorvallen plaats. Zo was er een plunde ring, waarbij een BHV-er direct bovenop een van de daders dook en de politie de daders daarna inrekende. Daarnaast vond ook een explosie plaats op het dak, waarbij een grote steekvlam vrijkwam. „Beide situaties wer den vakkundig en volgens de procedure opgelost. We zijn daarom achteraf dan ook best tevreden over de oefening van vandaag", aldus brandweer commandant J. Rijk. Aan de grote oefening deden ruim honderdvijftig mensen mee. Wel kwam men in de evalu atie tot de conclusie dat de hulp diensten nog beter van elkaar dienen te weten wat eikaars op- schalingprocedures zijn. „We moeten exact weten van elkaar wat iedereen nodig heeft bij een ramp van dergelijke omvang. Daar moeten we met de ver schillende hulpdiensten nog eens goed met elkaar over in overleg", zegt Rijk. Het duurde alles bij elkaar één uur en vijftien minuten voordat alle benodigde hulpdiensten voor een ramp van deze om vang op de plaats aanwezig waren. „Dat was ook ongeveer de tijd waaraan alle hulpdien sten volgens het scenario had den gedacht, dus daarover zijn we zeker tevreden", besluit Rijk. ongewild en onverwacht niemand had dit gedd'cht 's morgens vroeg van huis 's avonds niet meer thuis We hadden het zo goed samen. Ineens is alles anders nu mijn lieve, hardwerkende man, onze lieve pa, zoon en schoonzoon zo plotseling van ons is heengegaan. echtgenoot van Marja van de Wege ,/a van Ilona en Robbie 4 juni 1962 14 november 2003 Ons verdriet is te groot voor woorden. Axel: Marja Ilona Robbie Janny en Kees van Tatenhove Leen en Lena van de Wege Oudeweg 51 4571 LM Axel Woensdag 19 november is er om 14.00 uur een afscheidsbijeenkomst in "De Halle", Roosevelt- laan la te Axel. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Burchtlaan. Na afloop van de begrafenis kunt u de familie condoleren in "De Halle". Dinsdag 18 november is er van 19.00-20.00 uur gelegenheid om afscheid van Kees te nemen in net mortuarium op de begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Pa, je was er altijd voor mij vroeg of laat, je stond voor me Klaar. Als je voor je werk vertrok zei ik: "Oppassen hé" "Ik doe m'n best meid" zei je Pa, we kunnen niet zonder jou. Iloon Pa, nooit meer meerijden in de truck gezellig met z'n tweetjes Rob Niet te bevatten Marja, Ilona en Robbie heel veel sterkte Bram en Mattie Kees en Anneriet Jaap en Beppie Peter en Hanka en kinderen Niet te vatten Joop en Riet Simon en Anneke en kinderen Jij stond altijd voor ons klaar Samen veel gelachen en gewerkt Vele mooie herinneringen verzachten ons verdriet we vergeten jou niet Wij wensen Maria, Ilona en Robbie veel sterkte toe in deze moeilijke tijd. Axel: Simon en Blaeij Willeke Clinge: Simon Absdale: Johnny en Petra Ocean en Seven Terneuzen: Bianca en Jacco Plotseling is uit ons midden weggerukt onze neef maar bovenal onze kameraad Appie en Ria Bram, Mark Woorden schieten ons tekort Geen SMS-jes meer en geen km. aan tafel Marja, Ilona, Rob en familie veel sterkte met dit verlies André en Ria Pieter-Arjan-Fabian Bedankt, KEES je was een goede vriend voor ons, de mooie herinneringen blijven. Corrie en Willem en de kinderen Een vriend ging heen Geen groet, geen afscheid Gegaan in stijl Veel te snel, zoals je leefde Goede reis, je laatste Moeder Koekkoek Adrie en Sandra - Lindsey en kenneth Peet en Kaatje Stephan en Dorien Henk en Els Herman en Mattie en kinderen Gijs en Odilia en kinderen Danny en Vincent Adje Elke dag voor jou was een dag in je DAF We hadden nog zoveel van die dagen met je mee willen maken Maar nu hebben we je zo onverwachts kwijt moeten raken Door een ernstig ongeluk op de baan Is onze collega van ons heengegaan Wij wensen Marja, Ilona, Robbie en verdere familie veel steun en sterkte toe. Ria, Cees, Bianca, Tamara, Patrick, Benny, Mo, Jan, Erik, Dolf, Bart en Henry Wegens het plotselinge overlijden van onze collega zijn wij op WOENSDAG 19 NOVEMBER Wij vragen hiervoor uw begrip. KRAANBEDRIJF BELGIË Ej g International Support our fight for human rights Stichting Hoop voor Straat- en Zwerfkinderen Koninklijke onderscheidingen voor G. van Geertruij-Pieters# R. van Eetvelt-Hemelaar (links). foto Peter Nicola kinderen eerst Geef om een oorlogskind Word nu lid van Unicef en bel 0800 - 1133 www.unicef.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 38