Aspiraties SKNWK unnen in koelkast Duiveland profiteert van verlies ZPR'84 Slechte beurt ZSC 19 DFS loopt averij op lierikzee en Zeelandia Middelburg vermaken publiek: 3-3 maandag 17 november 2003 Discutabel Teleurstellend verlies Kwiek Jeugd Zierikzee gaat onderuit Profile Tyrecenter stunt Zevende zege Zonnemaire Henlijk Eiland Topper eindigt zonder winnaar ^nrKjaas Verspoor lEBIKZEE - Zowel John de fKlvan Zierikzee als Wil Wij- Bids van Zeelandia Middel- l,urg claimde na afloop de oerwinning. Beide trainers noesten na zes doelpunten, evenzoveel gele kaarten en één taart echter genoegen ne men met een 3-3-gelijkspel. .ffijgaven het hier in vijf minu ien weg", keek De Frel terug op „«turbulente openingsfase. En Lands: „Onze tactiek had bijna gewerkt." lierikzee tegen Zeelandia Mid- elburg kende na acht minuten telen al een tussenstand van .Wij gaan proberen druk faar voren te zetten", sprak ohn de Frel al vooraf. Het le de thuisploeg een vlotte (oorsprong op. Robbert Rogge- jand won op het middenveld tn duel van Gaza Ambiti. Rog- tband zond op rechts Thomas ig en Vos bediende bij de tweede paal Rutger Kooman die tppend 1-0 scoorde. „Dat was igenlijk één van de weinige ïomenten dat het druk vooruit ïttenecht lukte", keek de mid- envelder terug op het Zierik- optreden. „Je weet dat jeelandia Middelburg aanval- sterk is en verdedigend Dat is ook wel gebleken, fij hebben hier verdiend een gepakt, nadat we met 1-3 eliter kwamen. We bleven oetballen en dat is een winst- aldus Roggeband. Ie euforie bij Zierikzee ver- reen na de snelle 1-0 vlug. „Na •1-0 was de organisatie bij ons elemaal weg. Het was een dure ikening die we gepresenteerd aldus John de Frel die ijnploeg in twee minuten tijd 1-0 voor naar 1-2 achter' aan. Daan Eikenhout zorg- :na de derde overtreding van ierikzee met links voor de ge ver en nog geen zestig se- oden verder kreeg Geert «schaart ongelooflijk veel imte. De laatste man mocht rars door het centrum opsto- en rondde beheerst af: n Marcel Lourens in de veer tiende minuut op aangeven van Alberto Conde Morgado al voor 1-3 zorgde, leek Zeelandia Mid delburg vroeg op rozen te zitten. De ploeg liet Zierikzee op eigen helft opbouwen en pakte de rood-zwarten pas op de vijan delijke helft aan. Het strijdplan van trainer Wil Wijnands werk te. „Wij kwamen hier voor een punt, maar met een beetje geluk had er meer ingezeten. Je hebt vandaag het echte Zeelandia Middelburg niet gezien, want we hebben ons een beet j e aange past aan Zierikzee. Zierikzee heeft veel problemen als ze het spel moeten maken. Zelf zijn we gestart met een aantal halve krachten. Marcel Lourens, Ga za Ambiti en Pascal van den Berg begonnen allemaal op het randje." Wijnands zag tot over maat van ramp dat Jacco de Looff al na 25 minuten gebles seerd naar de kant moest. Waar de overtreding op De Looff onbestraft bleef, kregen in een tijdsbestek van acht mi nuten Paul Constandse, Ruud Mesu en Daan Eikenhout geel. Zeker twee kaarten waren dis cutabel. Het was in de 37e mi nuut Elmar Verhage die Zierik zee terug in de wedstrijd bracht. Eikenhout hield Patrick Rogge band vast en Verhage schoot op schitterende wijze de bal strak en hard in de kruising: 2-3. Zie rikzee ging op jacht naar de ge lijkmaker, de bezoekers moes ten ver terug, en vijf minuten in blessuretijd was Patrick Rogge band al dicht bij de 3-3. Na rust kwam Marcel Lourens niet meer terug. Zeelandia Mid delburg mocht zich na een kwartier beklagen bij een situa tie waarbij Jarno Vermeulen be hoorlijk contact maakte in het strafschopgebied met Conde Morgado. Wijnands: „Een zui vere penalty." In de 73e minuut wees scheidsrechter Khelawan toch naar de stip, maar wel aan de andere kant. Terecht, want Erin Yildirim nam Thomas Vos over de knie. Elmar Verhage maakte vervolgens zijn tweede treffer. Direct na de goal ging Jose Na- Zierikzee-speler Rutger Kooman gaat er met de bal vandoor. Hij wordt achtervolgd door aanvoerder Geert Bosschaart. Elmar Verhage (10) kijkt toe. foto Marijke Folkertsma dez in de fout. De speler ging Verhage te lijf, kreeg geel en ver volgens rood wegens het beledi gen van de scheidsrechter. „Het was heel grof wat hij zei", rea geerde Khelawan achteraf. Na het opstootje ging Zierikzee op zoek naar de 4-3maar tot uitge speelde kansen kwam de ploeg niet meer. „Ik vond dat wij hier twee punten te weinig hebben gekregen", sprak John de Frel. „Maar het zegt ook wat over de kwaliteit van Zierikzee dat een ploeg als Zeelandia Middelburg voor een punt hier naar toe komt." Zierikzee - Zeelandia Middelburg 3-3 (2-3). 6. Rutger Kooman 1-0, 7. Daan Eikenhout 1-1, 8. Geert Bos schaart 1-2,14. Marcel Lourens 1-3, 37. Elmar Verhage 2-3, 74. Elmar Verhage 3-3. Scheidsrechtert. Khe lawan (Goirle). Rode kaart75. Jose Nadez (Zeelandia Middelburg). Ge le kaart: Michel Winkels en Jarno Vermeulen (beiden Zierikzee), Paul Constandse, Ruud Mesu, Daan Ei kenhout en Jose Nadez (allen Zee landia Middelburg). Aantal toe schouwers: 250. Zierikzee: Jaco van der Schee, Barry Hage, Niels Lodewijk, Michel Win kels en Jarno Vermeulen; Patrick Roggeband (71. Lee Mol), Robbert Roggeband, Ben Verwest en Elmar Verhage; Rutger Kooman en Tho mas Vos. BRUINISSE - De volleyballers van Kwiek staan in de eerste klasse A weer met twee benen op de grond. De lijstaanvoerder ging voor eigen publiek in een slechte wedstrijd tegen mid denmoter Schovocomca met 1-3 onderuit. Die eerste compe titienederlaag kwam in het Bruse kamp hard aan. Kwiek startte goed en wees de bezoekers met ruime cijfers terug: 25- 16. Daarna kwam de klad er echter in. Een slechte organisatie en aanvechtbare beslissingen van de scheidsrechter waren daar debet aan. Vooral passend en verdedigend bleef een te gen zichzelf spelend Kwiek daarna onder de maat. Dat resul teerde in drie opeenvolgende nederlagen: 27-29,20-25,21-25. ZIERIKZEE - Vlissingen Al bracht de leeftijdsgenoten van Zierikzee in de hoofdklasse van het A-junioren voetbal een gevoelige nederlaag toe. De nummer vijf van de ranglijst won in Zierikzee met 2-0. „Een onnodige nederlaag", concludeer de Zierikzee-trainer Leen Koster. De oefenmeester zag in de eerste twintig minuten zijn ploeg aardige kansen op de openingstreffer krijgen. Leon Sinke mocht alleen op de keeper afgaan, maar handelde niet snel ge noeg waardoor een tegenstander de bal alsnog kon wegwer ken. Daarna was Sinke met het hoofd gevaarlijk en kreeg ook Wesley Goud een goede mogelijkheid. Vlissingen Al scoorde in de twintigste minuut 0-1. Na een verre inworp greep de Zierikzeese defensie niet goed in en vanaf de rand van het keepersgebied werd de bal hard in geschoten. Het ontbrak Zierikzee daarna aan de scherpte om het de bezoekers echt lastig te maken. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd besliste Vlissingen door een tweede goal het duel. ZIERIKZEE - De volleyballers van Profile Tyrecenter Rinus Roon hebben de spanning teruggebracht in de recreatieve competitie in Zierikzee. De subtopper won het duel met de tot nog toe ongeslagen koploper met 2-1Koploper Big Boss pro fiteerde, maar niet optimaal. De 2-1-zege op Café De Stulp hield in, dat Zeelandia en Big Boss evenveel verliespunten hebben. Ook vc Lob (3-0-zege op Zeelandia 2) zit nog eerste rang, op twee punten van leider Big Boss. In de B-poule leed leider Conexxion zijn tweede seizoensne derlaag, tegen Schilder de Oude/Kwiek H4 (2-1). Wea/Me- vo'80 3 kon de kop overnemen, maar de 2-1-zege op Café De Vlinder volstond daar net niet voor. Toch heeft Mevo'80 nog altijd de minste verliespunten. In de vrouwenpoule blijft ti telverdediger DRS/Wik 2 ook na de achtste wedstrijd zonder puntenverlies (3-0 op Wea/Mevo'80 meisjes). De dames van Wea/Mevo'80 volgen na de 3-0-zege op Kwiek/Sporthuis Maartense D1 op vier punten. ZONNEMAIRE - In de tiende competitiewedstrijd boekte Zonnemaire gisteren de zevende overwinning. Op eigen veld werd Volharding 2 met 4-2 verslagen, waardoor de reserve- vijfdeklasser in het spoor van het leidende trio blijft. In de tweede helft maakte Zonnemaire het verschil. De eerste 45 minuten werd op 2-2 afgesloten. Volharding kwam vlot op 0-1 en maakte voor rust 2-2. Tussendoor maakten Maxwell (1-1) en Peter van Mourik (2-1) razendsnelle goals. Pas een kwar tier voor tijd zorgde Van Mourik voor de bevrijdende 3-2 en trainer Ronald van Dongen in de laatste minuten voor 4-2. Volgende week wacht de Schouwse derby tegen middenmoter Renesse 2. lorKlaas Verspoor EUWERKERK - SKNWK- ainerCees Willemse was hard rijn oordeel. „Dit was één van (slechtste wedstri j den van on- ikant." De ploeg uit Nieuwer- ïrk leed zaterdag een gevoeli- nederlaag. Veere won, na een '■ruststand, in Nieuwerkerk ■2. SKNWK beëindigde 'I duel, nadat Emiel Kuijten 'n minuten voor tijd tegen zijn reede gele kaart opliep, ook •geens met tie- man. ®WK zag hierdoor koploper e Meeuwen, dat met 3-1 van ZVCwon, uitlopen. De eerste ie ploegen onder SKNWK ramen echter niet tot winst, illemse: „Het was vandaag ramatisch. We zaten geen en dmoment in de wedstrijd." 5NWK en Veere werkten een ichtmatige eerste helft af. F® was iets dreigender, maar slechts uit dode spelsitua- csvoor enig gevaar zorgen. In heerste kwartier van de twee- helft kwam Veere aan de lei- ®g.Een vrije trap, bijna op de «lijn, kwam na een scrim mage voor de voeten van Joa chim Cornelisse die doelman Léon Quik passeerde. In een fa se waarin Leon Goedegebure naar de grond ging in het straf schopgebied en Gert-Jan Tierie vervolgens de lat raakte was SKNWK nog even in de buurt van de gelijkmaker. Na een snel le counter maakte Veere, met de treffer van Paul Noya, een eind aan de aspiraties van SKNWK. „Het is een grote domper na de wedstrij d van vorige week tegen De Meeuwen. Die overwinning is nu niks meer waard", zei een teleurgestelde Cees Willemse. SKNWK-Veere 0-2 (0-0). 56. Joa chim Cornelisse 0-1, 69. Paul Noya 0-2. Scheidsrechter: A.M. Lindhout (Goes). Rode kaart: Emiel Kuijten (SKNWK, na 2x geel). Gele kaart: Jacky de Bruine (SKNWK), André van Maldegem (Veere). Aantal toe schouwers: 150. SKNWK: Léon Quik, Sytze Stins, Leon de Bruine, Johan Padmos en Mark den Haan; Jacky de Bruine (70. Leon Goedegebure), Maarten Padmos, Gert-Jan Tierie en Ronald van Vossen (30. Christian van Vos sen); Jan-Jaap Padmos en Emiel Kuijten. wn Heinkenszand Vissersderby eindigt in 1-1 SülWaas Ve rspoor KlARENDIJKE - „We heb- 11 wks in te brengen gehad, "keeper heeft niks te doen reageerde ZSC-trainer (had", Kommer kort na de wed- J De Zierikzeese trainer turnde met zijn ploeg af- 'e nemen van de onderste l se«- want Heinkenszand (tVl '62 'n Scharendijke L62 hortte zonder Barry it k l"311 en Thomas Petiet aan Jla"grijke duel. Zaterdag- ag bleek ook Sander Vaane .Eetbaar, waardoor Leon „j a e* dool weer eens verde- mto'un0l kleek dat hekken- er Heinkenszand met een l lnsteUing het veld was Women, want de meeste Cnen d°°r de bezoekers y',ZSC'62 als Heinkens- kon gedurende de hele jfuj nauwelijks gevaar n\"Niemand verdiende om te winnen. Wij kregen geen kansen, maar Hein kenszand kwam ook niet veel verder dan wat afstandscho ten", aldus Kommer. Twaalf minuten voor tijd viel toch een goal. Een aanval van ZSC'62 werd afgebroken door Heinkenszand. Er volgde een diepe bal op Gerben Menheere die op links vervolgens goed doorging en de enige treffer van de wedstrijd maakte. Kommer: „Wij stonden verkeerd opge steld. En na de 0-1 kwamen we er helemaal niet meer aan te pas. De volgende drie duels moeten we er staan. Dan moeten we te gen drie andere ploegen die on der ons staan." ZSC'62 - Heinkenszand 0-1 (0-0). 78. Gerben Menheere 0-1. Scheids rechter: A.H. IJzermans (Papen- drecht). Aantal toeschouwers: 100. ZSC'62: Leon Weeda, Sebastiaan Vaane, John Dorreman (80. Peter van Santen), Marco de Jonge en Jan- Willem Dorreman (57. Jacco Heij- boer); Michiel van den Hoek, Kasi- mier Snoek (83. Peter Stoel), Wouter Fioole en Gerard Verhoek; Niels van de Moezel en John van der Have. door Ko de Ridder BRUINISSE - Vooraf bestem pelden beide trainers de wed strijd liever als 'klassieker' boven de andere keuze 'de gradatieduel'. De werkelijkheid was dat het de thuisclub ook nu weer aan scorend vermogen ontbrak. Het bezoekende Yer- seke benutte de kansen niet en zodoende werd de eindstand 1-1. Een uitslag waar Bruse Boys het minst mee gediend was. Om half elf waren de spelers en begeleiding van Yerseke met de kokkelboot Yerseke 172 uit Yerseke vetrokken. Na een tocht van bijna één uur was de ploeg op Bru. Uitgewaaid en gedreven begon Yerseke aan de wedstrijd. Nog binnen de eerste minuut kreeg John Vette links voor het Bruse doel de bal in zijn bezit, maar zijn poging werd tot cor ner verwerkt. De jeugdige Koen Sinke nam op rechts die corner voor zijn rekening en na een per fecte uitvoering was het de ge heel vrijstaande Yerseke-aan- voerder Bart van Steveninck die doelman Mark Giljam met een strakke bal passeerde en de 0-1 aantekende. Yerseke bleef drukken en kreeg de nodige kansen. Het 4-3-3- spelletje werd goed uitgevoerd en de voorwaartsen werden op maat van ballen voorzien. Maar verder afstand nemen van Bruse Boys lukte niet. De vaak hoge ballen waren in de meeste ge vallen een prooi voor de be kwaam keepende Mark Giljam. De thuisclub was niet bij mach ten het spel naar zich toe te trek ken. Dat is een manco dat bij Bruse Boys vaker aan het licht komt als de ploeg tegen een snelle achterstand aanloopt. Dat blijkt ook uit de doelcijfers van Bru, dat slechts negen keer heeft gescoord in tien wedstrijden. Trainer Olaf Filius: „Wij zijn niet in staat een wedstrijd te kantelen bij een achterstand. Aan de instelling ligt het niet, maar waarschijnlijk toch een gebrek aan voetballend vermo gen." De tweede helft creëerde Yerse ke zich nog een paar kansen, maar deze werden om zeep geholpen. Bruse Boys bracht Theunis-Henk van de Berge (na een lange afwezigheid) weer binnen de lijnen. Trainer Filius deed wat omzettingen en Yerse ke maakte het zichzelf steeds moeilijker. Trainer Van Nieu- wenhuize na afloop: „Het leek wel of we de tweede helft dezelf de kant op speelden als in de eerste helft. We speelden te veel achteruit." In de zestigste minuut leek een corner van George Geluk recht streeks in het doel te gaan, maar de bal miste uiteindelijk net het doel. Het duurde tot de zeven tigste minuut voordat dezelfde George Geluk de bal vanaf zo'n twintig meter door het midden binnenschoot. De verder goed keepende jeugdige doelman Mathijs Mor verkeek zich op de bal, die niet echt onthoudbaar was: 1-1. Bruse Boys nam geen genoegen met de 1-1 en voerde de druk verder op. Yerseke maakte het zichzelf steeds moeilijker en spits Padden van de Water leek op een eiland te staan. Op het eind werd deze zeer sportieve wedstrijd nog even afgerond met een klein opstootje. Maar de goed leidende scheidsrechter Van der Hoek loste alles prima op. Na zijn laatste fluitsignaal vertrokken velen richting kan tine voor de grootbeeld uitzen ding van het Nederlands elftal. Ook Yerseke bleef aan wal en zou pas later de haven uitgaan met het gevoel twee punten ver loren te hebben. Bruse Boys - Yerseke 1-1 (0-1). 2. Bart van Steveninck 0-1, 73. George Geluk 1-1. Scheidsrechter: J. van der Hoek (Gorinchem). Gele kaart: Christiaan van de Jagt (Yerseke), Ruben van den Berg, Johan Benard (Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 100. Bruse Boys: Mark Giljam, Ralph van den Ouden, Wilco Hanzen, Alex An- deweg, Ruben van den Berg, Arjan Stoutjesdijk, Johan Benard, Marco Ketting (87.Rudo van de Berge), Le on Bal (57. Theunis-Henk van de Berge), Eric Bleiji (77. Robin Meer- tens), George Geluk. door Klaas Verspoor GOES - In de vierde klasse B profiteerde Duiveland van het verlies van ZPR'84 in de topper tegen Chrislandia (4-3). Duive land won zelf met 6-1 van Mevo en staat op de ranglijst nu drie punten los. Brouwershaven deed goede za ken met een overwinning op Vrederust en Smerdiek won op eigen veld met 2-1 van SPS. WIK'57 ging met 3-0 onderuit tegen Klundert en Stavenisse kon het niet bolwerken (0-2) te gen Halsteren. Mevo - Duiveland 1-6: De derby werd al in de eerste helft beslist. Duiveland was op het veld een klasse beter dan Mevo en Lex Zwang drukte het verschil voor rust in treffers uit. Zwang scoorde een loepzuivere hat trick. Zijn derde goal maakte hij vanaf elf meter nadat hij zelf werd gevloerd in het straf schopgebied. Barry Steenpoor- te zorgde nog voor rust voor de 4-0. Na rust liep Duiveland via nog twee treffers van Steen- poorte uit naar 6-0. Erik Trom- per redde tien minuten voor tijd met zijn treffer de eer voor Me vo: 6-1. Brouwershaven - Vrederust 2-1: Brouwershaven boekte een ver diende overwinning. Gerard van de Korput bracht Vrederust na zo'n tien minuten spelen aan de leiding, maar vijf minuten la ter was het Frank Kristalijn die Brouwershaven op gelijke hoogte bracht. In het verdere verloop van de eerste helft bleef Brouwershaven de betere ploeg. Pas vijf minuten voor het einde van de wedstrijd werd het duel beslist. Met een prima afstands schot scoorde René Dalebout de winnende treffer. Klundert - WIK'57 3-0: De over winning van de thuisploeg had nog veel hoger uit kunnen val len, wanneer Klundert wat zorgvuldiger met de kansen had omgesprongen. Leon Holle mans scoorde al vroeg in het duel 1-0 en twaalf minuten voor rust zette Hollemans zijn ploeg op 2-0. Twintig minuten in de tweede helft was het Jeroen van Laarhoven die Klundert op 3-0 zette. Smerdiek - SPS 2-1: De Thoolse derby was niet hoogstaand, maar de overwinning van Smer diek was wel terecht. Niels Hage scoorde voor rust 1-0, maar Jac co Jansen zorgde met zijn doel punt voorde 1-1-ruststand. Nog voor rust schoot SPS-speler Matthijs Hage op de lat. In de tweede helft speelde Smerdiek verzorgder dan SPS en dat re sulteerde in de winnende treffer van Jelle Rinses. Stavenisse - Halsteren 0-2: Hal steren was de betere ploeg en bezbrgde StaVenisse de eerste thuisnederlaag van het seizoen. Stavenisse, dat drie basisspe lers miste, kwam na twintig mi nuten op achterstand. Uit een strafschop scoorde doelman Corné Schuurbiers. Pas tien mi nuten voor het einde van de wedstrijd gooide Halsteren de wedstrijd op slot. Philip van Rijswijk scoorde toen 0-2. GOES - DFS moest zater dag een veer laten tegen Krabbendijke. Door een 1-1-gelijkspel moest de vierdeklasser uit Burgh- Haamstede Spui laten gaan aan de kop van de ranglijst. DFS - Krabbendijke 1-1: Remco Rotte tekende na twee minuten voor de 1-0. De thuisploeg verzuimde vervolgens tegen de hard spelende bezoekers ver der afstand te nemen. Een kwartier na rust, werd het zelfs 1-1 door Jaap van Gorsel, waarna de koplo per er niet in slaagde het puntverlies te voorko men. Borssele-Bevelanders 1-3 (1- 2). Arie Jongejan 0-1, Danny Gilde 1-1, Arie Jongejan 1-2, Cherry Strating 1-3. Cadzand-Colijnplaatse Boys 2-5 (2-4). Robert Jan van de Genugten 0-1, Koen Wisse 0- 2, Abdoe Begde 0-3, Peter Nieksens 1-3, Koen Wisse 1- 4, Peter Nieskens 2-4, Koen Wisse 2-5. Spui-Nieuwland 2-0 (1-0). Martin Kalisvaart 1-0, Gert Jan Vlaander 2-0. SVD-Apollo'69 1-3 (1-1). Jos van de Gughte 1-0, Miquel Walraven 1-1, Leon de Nooy- er 1-2, Frank de Kok 1-3 (strafschop). Wemeldinge-Hoedekensker- ke 2-1. Arjo Zandee 0-1, Ri chard Schouten 1-1, Roy Je- remiasse 2-1. Wissenkerke-Wolfaartsdijk 0-4 (0-3). Arnold van Gemer- den 0-1, Tom Kloet 0-2, Tom Kloet 0-3, Arnold van Ge- merden 0-4. Arjan Stoutjesdijk, aanvoerder van Bruse Boys, wordt fel op de huid gezeten door twee spelers van Yerseke. Eric Bleiji kijkt op de achter grond toe. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33