bl2 (Kijk voor het fijne deze week naar Omroep Zeeland) supermarkten* J JJj yJ_L5.D elke dag beter Integreren doe je samen Horen vluchtelingen bij onze samenleving? Ja! Liberia: niet om aan te zien Sluit je ogen niet Geef. Giro 999 PZC Geopend vanaf woensdag 3 december! Marconistraat 2, Goes Uw steun maakt het verschil maandag 17 november 2003 'EUROS11 GOEDKOPER Nog niet zo lang geleden kenden we vluchtelingen vooral van de televisie. Op de vlucht voor hon ger en geweld, ergens in een ver land. Of wachtend in een asiel zoekerscentrum, ergens in Ne derland. Maar de tijden zijn ver anderd. Vluchtelingen zijn nu steeds vaker de nieuwe buren in onze straat, de nieuwe leden van onze (sport)club, nieuwe colle ga's. Overal in Nederland wonen nu vluchtelingen die hier een le ven opbouwen. Zij vormen een blijvend deel van onze samenle ving. Laten wij hen een echte kans geven en wederzijdse voor oordelen opruimen. Vluchtelingen- Werk Nederland wil de integratie bevorderen. Daarom doen wij een beroep op alle Nederlanders om daar ook zelf een steentje aan bij te dragen. Want integre ren? Dat doe je samen. Wordt het langs elkaar heen leven of... sémen leven? Vluchtelingenwerk Nederland wil twee werelden bij elkaar bren gen: die van de vluchteling en die van de Nederlander. Dat gaat niet zomaar. Vluchtelingen zijn medemensen met een bijzonder levensverhaal, een andere cul tuur en vaak met gruwelijke, on voorstelbare ervaringen. Een kijkje in die andere leefwereld en cultuur is een ervaring die je leven kan verrijken. En... het is het begin van integratie. Natuur lijk bestaan er nog heel wat mis verstanden. Voor vluchtelingen is het niet gemakkelijk om in ons land regels en gewoonten te leren kennen. En Nederlanders staan soms wat afwachtend tegenover deze nieuwkomers. Toch is succesvolle integratie van enorm belang. Juist op alle daags niveau. Het bepaalt of we ons in onze eigen omgeving thuis voelen. Gaan we langs elkaar heen leven of juist sémen leven? Elkaar beter leren kennen is voor Nederlanders en vluchte lingen dé uitdaging in de ko mende jaren. Wat doet Vluchtelingenwerk Nederland? Vluchtelingenwerk Nederland werkt al 25 jaar aan de integratie van vluchtelingen. In bijna elke gemeente is een Vluchtelingen- Werkgroep actief. Daar begelei den onze medewerkers vluch telingen tijdens hun eerste perio de in hun nieuwe woonplaats. Ze helpen hen bij het vinden van woonruimte. Ze organiseren con versatielessen en bijeenkomsten waar vluchtelingen andere men sen ontmoeten. Vluchtelingen- Werk helpt hen de Nederlandse samenleving en de Nederlanders beter te leren kennen. Wat kunt u doen? Dat vraagt ook wat van u. Bij voorbeeld: een open houding hebben. Belangstelling tonen. De ontmoeting opzoeken. Vluchtelingenwerk Nederland in formeert u graag over de Vluchte- lingenWerkgroep in uw gemeente en over de (ontmoetings) activitei ten die zij organiseren. Kijk eens op www.vluchtelingenwerk.nl. Vluchtelingenwerk Nederland Uw bijdrage aan integratie is broodnodig. Vraag informatie! Postbus 2894 1000 CW Amsterdam Tel. 020 - 346 72 00 campagne@vluchtelingenwerk.nl www.vluchtelingenwerk.nl Giro 123488 Brooke Hospital for Animals Zij rekenen op ons; wij rekenen op u! ja, ik word donateur maar stuur mij geen nieuwsbrief Voor uw betaling ontvangt u z.s.m. een acceptgiro r— Stichting Vluchteling, Den Haag WORD VRIEND VAN EEN VLUCHTELING www.vluchteling.org De ideale supermarkt binnenkort ook in Goes! iiiinnilllll, S58PM 47-2003 voor de behandeling na de Brooke-behandeling In de Derde Wereld werken talloze paarden en ezels onder erbarmelijke omstandigheden, vaalt totdat ze er letterlijk dood bij neervallen. De eigenaren van de dieren behoren tot de armsten van de wereldbevolking; zij zijn voor hun levensonderhoud volledig afhankelijk van hun werkpaard of -ezel. Geldgebrek en onwetendheid liggen ten grondslag aan schrijnend dierenleed. Ondervoeding, oververhitting en uitdroging zijn de meest voor komende aandoeningen. Brooke Hospital for Animals (opgericht in 1934, door mrs. Dorothy Brooke) zet zich in voor verbetering van de leefomstandigheden van werkpaarden en -ezels in Egypte, Jordanië, Pakistan en India, door middel van: gratis diergeneeskundige hulp aan zieke en gewonde werkpaarden en -ezels voorlichting aan de straatarme eigenaren over een goede dierverzorging voorkoming van ziektes door middel preventieve behandelingen plaatsing van watertroggen en aanleg van schaduwplekken voor mens en dier euthanasie voor dieren die niet meer te redden zijn, na een week liefdevolle zorg In 13 hospitaalcentra en met 41 rijdende klinieken worden door Brooke Hospital op jaarbasis 500.000 dieren gratis behandeld en eigenaren voorgelicht. De Brooke-dierenartsen kunnen hun belangrijke werk doen dankzij donaties. Stichting Brooke Hospital for Animals, Van Baerlestraat 13-C, 1071 AM Amsterdam Tel.: 020-6709229 Fax: 020-6792800, E-mail: info@brooke.nl Website: www.brooke.nl Giro: 55.68.671 Bank: 49.24.41.294 .cm Steun Brooke, en word donateur voor 15,88 euro per jaar. 9 J<1, ik word donateur en ik ontvang tweemaal per jaar de nieuwsbrief Naam en voorletters: Mevr. J Dhr. Straat en huisnummer: Postcode en plaats: Stuur deze bon in een envelop naar: Brooke Hospital for Animals, Antwoordnummer 47548, 1070 WD Amsterdam. Een postzegel hoeft niet, maar mag wel (graag zelfs). 2003C1 "...en ze sneden de keel door van mijn zoon en zijn vrouw. De ingewanden wer den opgehangen als een waslijn. Ik moest er onder door kruipen. "...ze vermoordden mijn ouders. Met mijn kleine zusje ben ik het bos inge lopen. Ik liep heel veel dagen met mijn zusje op nij» rug. Ik moest de hele tijd huilen. "...en toen zeiden ze tegen mijn vader dat hij bij ons op schoot moest liggen. Ze sneden zijn hoofd eraf. We zijn drie dagen blijven zitten met dat hoofd...'' Tineke Ceelen, Stichting Vluchteling "Ik hespaar u de foto's van deze mensen. Hun gezichten spoken wel de hele dag door mijn hoofd. Mijn hart springt zowat van woede. We kunnen wat doen. U ook." STICHTING VLUCHTELING 0 VOOR GOEDE D0«"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 28