PZC Delta/ Ockenburgh sleept op valreep punt uit het vuur Als Veldkamp gaat fietsen, moet Heijens mee Afwijking leidt tot voetbalboek Gezellige ergernis n Eersteklasser speelt met tien man gelijk tegen DBS, maar geeft wel terrein prijs Jaspers op dreef RUGNUMMER maandag 17 november 2003 Wonderen Confrontatie Inhaalrace Balletje hoog Terneuzen rest slechts een bijrol door Bauke Boersma TERNEUZEN - 'Het seizoen is nog lang' en 'er zijn gekkere din gen gebeurd'. Alle cliché's die gistermiddag op sportpark De Vliegende Hollander te horen waren ten spijt, rest Terneuzen dit seizoen een bijrol in de eerste klasse C van het zondagvoetbal. De Zeeuws-Vlamingen haalden gisteren met tien spelers welis waar knap een punt tegen DBS (2-2), maar raakten wel weer verder achterop bij de wederom winnende koploper Geldrop. Liefst tien punten scheiden de Brabanders inmiddels al van Terneuzen. De ploeg van trainer Paul Telussa heeft nog wel een duel tegoed, maar dan nog lijkt de kloof voor de Zeeuwen nu al te groot om de zo begeerde rol van leading lady in IC nog te mogen spelen. Dat ziet Erik de Koeijer ook in. „In mijn laatste jaar zou ik graag een mooi seizoen willen draaien, een prijs halen", sprak de doelman van Terneuzen na de 'hete' slotfase op sportpark De Vliegende Hollander, waarin het tiental van de thuisclub op een 2-1-voorsprong kwam, maar die in blessuretijd nog weggaf. „Maar inderdaad, de ti tel zal dat hoogstwaarschijnlijk niet zijn. Nu al zeven verlies- punten meer dan Geldrop zal wel wat te veel van het goede blijken." Paul Telussa, die net als iedere andere Terneuzenaar graag een directe terugkeer naar de hoofdklasse wil, grijpt zich voorlopig echter nog vast aan voetbalcliché's. „Zeven verlies- punten is inderdaad niet niks, maar het seizoen is nog lang. Ik moet er voor zorgen dat de ploeg elke wedstrijd goed voorbereid is, dat we onszelf doelen blijven stellen en elke keer weer die drie punten willen pakken. Dan zien we aan het eind van de rit wel wat dat oplevert. Maar één ding is zeker: de wonderen zijn de wereld nog niet uit. De wedstrijd tegen DBS bewees dat die laatste opmerking een waarheid als een koe is. Aan vankelijk koerste Terneuzen hard richting de ondergang, en schreef daarvoor eigenhandig het scenario. Na twee minuten al verslikten de twee centrale verdedigers Danny Magito en Danny ter Steege zich in een lange Eindhovense 'roei' en tot overmaat van ramp kwam De Koeijer ook nog eens zijn doel uit, terwijl hij beter had kunnen blijven staan. Rodney van Hees- wijk kwam, zag en overwon met een weergaloze lob: 0-1. Alsof die snelle achterstand nog niet erg genoeg was, dupeerde Ronald van Sliedregt zijn ploeg halverwege de eerste helft ook nog eens. De met zichzelf en zijn vorm worstelende spits van Ter neuzen vond het nodig de op de grond liggende Daan Geenen tegen het hoofd te trappen. Scheidsrechter Tirions stond er bovenop en kon niet anders dan Van Sliedregt, die zonder enige vorm van protest het veld af- sjokte, de rode kaart geven. „Stom, Ronald dupeert zo de ploeg", sprak De Koeijer. „Het was denk ik een opwelling in het vuur van het spel. En het feit dat het met Ronald dit seizoen nog niet echt soepel gaat, zal ook hebben meegespeeld. Maar stom blijft het, we zullen hem enkele duels moeten missen." Hoe dan ook, Terneuzen leek ruim voor de pauze al geklopt. En dat zou uiteindelijk ook ge beurd zijn als Erik de Koeijer niet in grootse vorm had gesto ken. „Ja, ja, het ging wel lek ker", zei de doelman die zeker zes keer een 'zekere' verdubbe ling van de marge voorkwam. „Maar ik had liever het eerste tegendoelpunt voorkomen. Het was een beoordelingsfout van mij. Ik dacht dat de bal op dit natte en gladde veld verder zou doorschieten. Toen ik zag dat ik me vergiste, kon ik niet meer te rug. Ik hoopte nog dat die jon gen (Rodney van Heeswijk) over of op de lat zou schieten. Maar hij mikte de bal precies in de hoek." Dat deed Chinedu Chukwugbo in de 76e minuut ook. De diepgelovige spits, die een kwartier eerder God al uit gebreid had geloofd toen hij er achter kwam dat zijn doelpunt (terecht) was afgekeurd, haalde met links vernietigend uit (1-1). Daarmee luidde hij het wonder in van de wederopstanding van Terneuzen, tot dan toe niet meer dan een tandenloze tijger. Want drie minuten voor het officiële einde van de wedstrijd kreeg de schier onvermoeibare Mike But een passende beloning voor zijn noeste arbeid: 2-1. Omdat Stefan Saey daarbij een overtreding zou hebben begaan op de DBS-doelman ontploften de Eindhovenaren en stormden massaal op Tirions af. Jeroen van Bussel was daarbij zo dom een lij felij ke confrontatie aan te gaan met de scheidsrechter en kon logischerwijs richting de douche. Daar kreeg hij nog geen twee minuten later gezelschap van ploeggenoot Stefan Sen ders. De Eindhovense libero zette Chukwugbo met een per fecte sliding van de bal, maar stond kennelijk hoog genoteerd op de hitlist van Tirions, die in de slotfase de kluts volledig kwijt was. In één vloeiende be weging trok de Roosendaler eerst geel en vervolgens rood voor Senders, die eerder in het duel ook al beboet was. Natuurlijk had Terneuzen de wedstrijd toen simpel moeten uitspelen. Maar voor Tirions was het misschien het beste dat DBS-invaller Yener Kara na drie minuten blessuretijd de 2-2 van zijn voet liet vertrekken. Het koelde de Eindhovense woede enigszins, zodat de scheidsrechter het veld in elk geval heelhuids kon verlaten. Terneuzen-DBS 2-2 (0-1). 2. Rodney van Heeswijk 1-0, 76. Chinedu Chukwugbo 1-1, 87. Mike But 2-1, 90+3. Yener Kara 2-2. Scheidsrech ter: P. Tirions (Roosendaal). Rode kaarten: Ronald van Sliedregt (Ter neuzen), Jeroen van Bussel en Ste fan Senders tweemaal geel(beiden DBS). Aantal toeschouwers: 250. Terneuzen: Erik de Koeijer; Andy Vereertbrughhen, Danny ter Steege, Danny Magito, Erik Jan Naudts (49. Roel Alberti)Maik de Wolf (46. Mat- ti Buysse), Mamadouba Gueye, Mi ke But, Stefan Saey; Ronald van Sliedregt, Chinedu Chukwugbo. Vanwege het drassige terrein volgde Terneuzen-trainer Paul Telusa de verrichtingen van zijn ploeg op kaplaarzen. foto Peter Nicolai door Joop van den Oudenhoven HOEVEN - De driebanders van Delta/Ockenburgh hebben het beladen duel met Service Pack/'t Tapperijke afgesloten met een verdienstelijk gelijk spel. Na een 4-0-achterstand zorgden Jean-Paul de Bruijn en Roland Forthomme dat er als nog een punt kon worden bijge schreven. Dat het niet zo maar een wed strijd zou worden stond op voorhand wel vast. Ocken- burgh-speler Jean-Paul de Bruijn verscheen immers voor het eerst sinds zijn vertrek uit Hoeven weer in de arena van 't Tapperijke, de accommodatie waar hij zo veel triomfen vierde en waar hij zo veel fans had en nog heeft. Dat was tijdens de strijd met Gerwin Valentijn, de man die hem vorig jaar onterecht van woordbreuk beschuldigde, ook wel te merken. Het publiek leef de volop mee en de aanmoedi gingen vanuit beide kampen waren niet van de lucht. De oude rivalen wilden niet voor elkaar onderdoen en het werd dan ook een partij waarin de verdedi gende stellingen werden be trokken. Uiteindelijk bleek De Bruijn het best met de spanning om te kunnen gaan. Hij besliste de wedstrijd in zijn voordeel, 43-50 na 48 beurten. De Bruijn was na afloop een te vreden mens: „Hier ben ik blij mee. Het was voor allebei een emotionele partij. Er stond veel druk op. We wilden niet van el kaar verliezen. Mij is dat gelukt en daar ben ik heel content mee. Het publiek leefde enorm mee. Het was een goed gevoel dat er ook nog supporters op mijn hand waren." Dankzij een ongelooflijk knap pe inhaalrace van Roland Forthomme kwam er toch nog een beloning in de vorm van een punt voor de bezoekende Zeeuwse formatie. Forthomme stond na 22 beurten in zijn partij tegen Eddy Leppenszo'nte tig punten achter. In tien bea; ten werd niet alleen de scha] gerepareerd maar ook ïJj winst binnengesleept. De au hangers van de thuisploeg ble ven zowel bewonderend alsvti doof d in hun stoelen achter, Bij de pauze had niemand» een stuiver gegeven voor d kansen van Delta/Ockenbim Na twee verliespartijen iilj eerste wedstrijddeel zag hete donker uit voor de bezoeker Ron Schumann werd op i schrikkelijk manier de op wassen door Jef PhilipoonU onberekenbare Belg had eens zo'n dag dat hij aller— Schumann acteerde als eenS ginner en ging vreselijk 50-14 na 29 beurten. Henk Habraken had de ge- partij tegen Jack Wijnen(deo volger van De Bruijn bij Send Pack) het initiatief in hand maar op het beslissende! ment sloeg het noodlot toei kwam Wijnen op voorspn 50-49 na 41 beurten. Delta/O kenburgh moest het zoi Martin Spoormans doen momenteel in India verbli voor het wereldkampioenstl carambolebiljarten op snookertafel. HENGELO - BiljarterDickli pers heeft zich een weeknai vroegtijdige uitschakeling het WK driebanden in herpakt in de Nederlandsen divisie. Hij speelde magistraal enk de een gemiddelde van 4, ramboles per beurt. Jasp maakte de partij over 50 cara boles tegen de Duitser Mar Horn uit in twaalf beurten. Brabander pakte daarmee seizoensrecord in de eredii: Hij nam het over van deZi Blomdahl en de Belg Cans die beiden al eens 3,571 te den. ANP in door Roeland van Vliet Komende zondag vliegt schaatser Bart Veldkamp naar Zuid-Afrika. Hij neemt mee: zijn fiets, zijn loopschoenen, zijn manager en'een ervaren fysiothera peut. Die fysiotherapeut is de 37-jarige Middelburger Eric Heijens, die eerder de schaats-Belg een heel seizoen begeleidde. Wat gaan jullie in Zuid-Afrika doen? Eric Heijens: „Bart Veldkamp belegt daar een trainingsstage van twee weken. Hij rijdt komend weekend voor de wereldbe ker in Heerenveen en heeft daarna een paar weken rust in zijn schema. Die wil hij be nutten om zich voor te bereiden op de rest van het seizoen. Maar in Nederland is trai nen nu niet ideaal. Hij wil namelijk ook ontspannen kunnen hardlopen en fietsen. Daarom gaan we naar een warm land, waar hij gemoedelijk twee keer per dag kan trainen." En waarvoor ga jij dan mee? Eric Heijens: „Hij heeft chronische nek- en rugklachten. Ik ben naast fysiotherapeut ook manueel therapeut en met name met de manuele therapie heeft hij goede ervarin gen. Ik zal hem dus constant behandelen. Verder let ik op zijn voeding en controleer bijvoorbeeld zijn bloedwaarden. Maar ik ben er ook voor de assistentie tijdens de trainingen: als hij een stuk gaat fietsen, moet ik er met het busje achteraan. Alleen zijn manager en ik gaan namelijk met hem mee, en iemand moet hem toch volgens tij dens zijn trainingen Twee jaar geleden zat je ook in Veldkamps begeleidingsteam. Toen was je zeven maanden vpn huis. Staatje dat nu weer te verwachten? Eric Heijens: „Nee, hoor. Ik ben nu alleen gevraagd voor deze oefentrip naar Zuid- Afrika en de WK-afstanden in Seoel, die in maart worden gehouden. Ik wilde ook niet meer de hele tijd van huis zijn. Destijds had ik een fantastische tijd. Ik heb alle ijsbanen van de wereld gezien. Maar nu komt mijn gezin op de eerste plaats.Twee keer op pad gaan is dan nog wel leuk. Maar hoe doet hij het dan tussen die evene menten door? Eric Heijens: „Dan traint hij mee bij de DPA-ploeg van Ids Postma, Ralf van der Rijst en Gretha Smit. En dan kan hij ook gebruikmaken van hun medische staf. Hij heeft juist een enkele keer iemand nodig voor de zaken die buiten die DPA-ploeg om gaan, zoals een individuele trainingsstage en een landenwedstrijd als de WK-afstan den." En waarom belt hij dan jou? Eric Heijens: „Ik denk omdat hij weet wat hij aan mij heeft. Maar wat ook belangrijk is, is dat ik ingeschreven sta bij de Belgi sche schaatsbond. Daardoor kan ik mee naar internationale wedstrijden." Hoe lang gaat Bart Veldkamp eigenlijk nog door? Is hij niet onderhand versleten? Eric Heijens: „Hij kan nog wel even mee en hij is ook van plan nog wel even mee te gaan. Hij wil de Olympische Spelen van 2006 in Turijn halen. Tot dan concentreert hij zich alleen op de lange afstanden en op de marathon. De trainingsstage in Zuid- Afrika gebruikt hij namelijk ook om zich voor te bereiden op de Greenery Six, een serie belangrijke marathon wedstrijden in december. Daar zijn we straks net op tijd voor thuis." door Koen de Vries PZC-sportverslaggever Rudy Boogert noemt het zelf een afwijking: hij kan geen voetbalboek lezen of geen voetbal wedstrijd kijken zonder iets op te schrij ven. Zodra hij wat bijzonders opmerkt, pakt hij pen en papier en maakt een aante kening. Die moet hem later doelgericht aan het werk zetten. Een voorbeeld: bij een wedstrijd van Gala- tasaray merkte hij op dat de spelers met de meest uiteenlopende rugnummers speel den. Niet van 1 tot en met 11, maar tussen 4 óii Je moet het zien om het te geloven. De 14- jarige Soufian Doorns uit Terneuzen kan heel aardig een balletje hooghouden, maar 4843 keer? Is dat niet wat overdre ven? Toch stond het zaterdag in De Tele graaf, alsof het een dag eerder was gebeurd op een zaalvoetbaltoernooi in Terneuzen. En het stond ook nog dagenlang met stip op teletekst bij de Zeeuwse omroep. Maar wie heeft het eigenlijk gezien? En wanneer is het gebeurd? Tsja, dat is ook wat, zegt de moeder van de jonge balgoo chelaar. Het blijkt dat iemand de krant (en de radio) heeft gebeld, maar dat het in elk geval nu niet echt is gebeurd. Radio- en tv-mensen zijn kennelijk goed gelovig. „Soufian Doorns wint de Gerrie Mühren-trofee", stond er breed uitgeme ten. Dat is waar gebeurd, maar het is eerlijk gezegd al een half jaartje geleden. Om pre cies te zijn op 18 mei. En die 4843 keer, in twee uur nog wel? Ook niet echt waar. „Het is wel zijn record, maar hij heeft het niet gedaan op dat toer nooi", vertelt zijn moeder. „Hij heeft het achter in de tuin gedaan." En wie keek er mee? „Hij zelf, en ik geloof ook zijn broer." Op het toernooi zelf (het Bierpultoernooi nog wel) heeft hij één keer gewonnen toen hij 365 keer het balletje omhoog hield. Dat is twee jaar geleden. Dit jaar was het meer. „Misschien wel vijftienhonderd", zegt zijn moeder. Maar 4843? Eerst zien, dan geloven. door Frits Bakker Kijken deed-ie zaterdag wel, omdat het zo gezellig druk was in de kantine van Breskens. Daar hadden een paar nijvere dames van de voetbalclub voor gezorgd. Wie Oranje wilde zien spelen, kon het alle maal van dichtbij volgen op een groot scherm. Rinus Zegers (trainer) was er ook: „Ik weet niet of ik anders wel had gekeken, want ik heb niet zo veel zin meer om me ie dere keer weer aan dat Nederlands elftal te ergeren." Het clubhuis liep al vroeg in de middag vol, de clubkleuren waren voor één keer oranje en rood-wit-blauw en de stemming zat er goed in. Jong en oud hadden zich verzameld voor de wedstrijd tegen de Schotten. Liber Baarends, een van de or ganisatoren, was wildenthousiast. „Het is nu al één grote happening", riep hij in het uur voor de aftrap. En toen kwam de kater van de hopeloze wedstrijd. Met zijn allen achter Oranje, hopen dat het eindelijk weer eens zal ge beuren en na afloop een sfeer van gekwel de trots. Rinus Zegers: „Het wordt dus nooit meer iets met dit Nederlands elftal, ze kunnen gewoon niet beter." „Het was deze week al te zien dat het mis zou gaan", zei de trainer in de nabeschou wing. „Ik zag ze trainen bij zeven graden boven nul, onze jongens. Dikke wanten en een muts op, de ambitie straalde er vanaf. Dat zou in Breskens dus al nooit gebeuren. Al vriest het tien graden, mijn spelers trai nen altijd in korte broek." En over de wedstrijd: „Ik heb geklokt hoe lang het duurde voordat we eens een man voorbij kwamen: de 38e minuut..Het was weer net als anders, geen bezieling, bal de 1 en de 100. Boogert ging op onderzoek uit. Via de Turkse ambassade in DenHaa.' kwam hij erachter dat de spelers het num mer van de provincie waar ze geboren zijl op hun rug droegen. Waarom Boogert dit soort wetenswaardig heden wil achterhalen? Hij weet het zeil niet. „Het is een afwijking. Ik doe het al sinds mijn achtste en kan het niet laten, dit soort weetjes kick ik." In de loop der jaren bouwde Boogert in alle stilte een enorme verzameling voetbalen- riosa op. Bij toeval kwam uitgever Bzztól achter zijn bezit. Zijn vader Huib, journa list bij De Telegraaf, zou een boek van zijn verzamelde taalcolumns bij deze uitgeve rij laten verschijnen en het gesprek kwam op zoon Rudy. Van het één kwam het andet, Zo verschijnen er vandaag niet één, maai twee boeken van de familie Boogert: Taal- Arsenaal van vader Huib en Inswingersa afzwaaiers van zoon Rudy. Een stukje uit het hoofdstuk Rugnumnie' 96.2 uit het boek van Rudy Boogert: 88. Zonder kwade bedoelingen koos Paf- ma-doelman Gianluigi Buffon aan het te gin van het seizoen 2000/2001 rugnumme 88. Dat schoot echter in het verkeerde keel gat van de joodse gemeenschap in tofe Die beschuldigde Buffon van neonazism' De achtste letter van het alfabet is imme'> de H en nummer 88 stond volgens hendai'- om voor HH, de afkorting voor Heil Hiü" Buffon had het nummer echter gekort' omdat 88 gevormd wordt door vier cirkel- wat moed vertegenwoordigt. Om allesp1' culaties en verwijten de kop in te drukk"- verdedigde Buffon dat seizoen zijn- maar met rugnummer 77, zijn jaar. Ot Oranje-supporters hebben zich verzameld in de kantine van Breskens. letje breed, beetje tikken, geen diepte, geen dreiging. Het enige gevaar kwam van rechts, van Andy van der Meyde. Voor de rest heb ik niemand een man zien passe ren." Het vertrouwen stond al op een laag pitje en is nu helemaal weg. Rinus Zegers kan er zich niet druk meer over maken. Of toch ja, nog wel over zijn hooggeplaatste collega's. „Heb je ze zien zitten op de bank, Dick Advocaat naast Willem van foto Peter Nicolai Hanegem? Ik zag Advocaat nog iets zeg gen tegen Willem, maar die keek strak voor zich uit en reageerde niet eens. Wat een duo zeg. En die Van Hanegem lacht zich rot. Dik salaris om niks te doen." De Engelse rugbyer Johnny W®' inson heeft de meeste dropgoiIs gemaakt in de WK-historie. Zijnze' ven drop goals maakte hij op WK's (1999 en 2003). Met zijn dn' drop goals van gisteren in de hal" finale tegen Frankrijk passeert Wilkinson de Zuid-Afrikaan Jann>e de Beer, die zes drop goals maakteop het WK van 1999.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 24