feffrey Telussa steelt show in Duitsland Vooraanstaande rol oor jeugdzwemmers lij wedstrijden Hulst Yassine Abatourab is snelste in mager bezette Mosselloop Weijermans wint opnieuw maar is nog niet tevreden 21 'm den Berg en Vereecken strijden om tweede plaats in Yerseke keer goud voor judoka's maandag 17 november 2003 Meer rust Versnelling Nationale titel Jan Goudzwaard Vlaming wint met Nederlands team Twee medailles voor Scherpenisse Nieuwe bokaal springwedstrijden Estafettes Gehinderd Zilveren Mossel Speurtocht Taekwondo Middelburg zeer succesvol J maakt er ware show van wWimde Vos ■jSEKE - Hans Becking had jaar slechts één doel voor De junior-mountainbiker Gorssel wilde in zijn debuut- irbij de junioren een medaille kken bij het Nederlands upioenschap. Hij troefde ar al zijn opponenten af en rJ nationaal kampioen. Za- <lag toonde hij in Yerseke op- uwzijn kwaliteiten. Becking „vees Dick van den Berg en ic Vereecken naar de tweede derde plaats. nis Becking, die dit seizoen knog derde werd tijdens het (cross-country in het Oosten- ikseGraz, is nog maar vier jaar tiefin de wielersport. Dankzij narts kwam hij in het wieler- •reldje terecht. Zijn dokter [meerde hem tijdens het her dien van een voetbalblessure gaan fietsen. Dat beviel Bec king zo goed, dat hij besloot het voetbal vaarwel te zeggen en voor de wielersport te kiezen. Dat Becking een talent was, werd al snel duidelijk. In zijn eerste wedstrijd reed hij meteen naar de vierde plaats en bij de nieuwelingen zette de renner uit Gelderland zijn prestatiecurve voort. In zijn eerste j aar werd hij tweede bij het NK junioren en vorig jaar greep hij de nationale titel in die categorie. Die presta ties leverden hem aan het begin van het seizoen een plaatsje op in het Merida-Goossen Team. Vanaf dat moment kreeg ik een professionele begeleiding", zei Becking. „Ik train dit jaar voor het eerst op schema's, terwijl ik het een jaar eerder allemaal zelf moest uitzoeken. Dat geeft meer rust, waardoor ik me beter kan voorbereiden en richten op de wedstrijden." monze sportredactie ÜRZBURG - Het mannen- am van de Turncombinatie lid-West-Nederland (TC- jfN) heeft een opmerkelijke tstatie geleverd tijdens het itlandenturntoernooi van de SS. Het team van TCZWN, jarvan Jeffrey Telussa en Vaz- 3 Khatchanov deel uitmaak- a, turnde tegen de nationale ams van België en Duitsland sleepte de overwinning in de icht. (teen klein verschil werd Bel- i verslagen, maar gastland Island werd op een achter- ind van twaalf punten gezet, itteam van trainer Harry Sta- l haalde een totaalscore van 3.90, België scoorde 17315 en Island 161.65. luit Vlissingen afkomstige ïrey Telussa stal de show or zijn spectaculaire manier Bovendien maakt Becking deel uit van de wielerschool Aventus in Deventer, waar hij ook de op leiding MBO detailhandel volgt. Bij Aventus worden de trainingen door Yvonne Bru- nen, voormalig topper bij de vrouwen, verzorgd. De wegtrai- ningen die hij daar krijgt zijn volgens Becking een goede ba sis voor het mountainbiken. Mede daardoor gaat het ook dit seizoen weer naar behoren, met opnieuw een gouden plak op het Nederlands kampioen schap en een derde plaats bij de Europese kampioenschappen. Aan het begin van dit seizoen riep Becking nog dat een plek bij de eerste tien op het EK niet rea listisch was. Tot zijn eigen ge noegen kreeg hij dus ongelijk en een weg naar de absolute top lijkt tot de mogelijkheden te be horen. Becking zou graag in de voetsporen van zijn grote voor beeld Bart Brentjens treden. In Yerseke beroofde Hans Bec king de strijd om de eerste plaats van alle spanning. Het verschil tussen hem en de rest van het deelnemersveld was groot, heel groot. „Toen ik één maal een versnelling had ge plaatst, zag ik dat de rest niet kon volgen en ben ik in mijn eentje door gegaan", zei Bec king later. Hij etaleerde zijn ta lenten en maakte er een ware show van. De strijd om de tweede plaats ging tussen Dick van den Berg en Eric Vereecken, de renners die de strijd om de Zeeuwse ATB Cup beheersen. Zij slaag den er overigens wel in om de Nederlands kampioen bij de nieuwelingen, Tim Roelofsen, uit het wiel te rijden. In de slot- ronde slaagde Van den Berg erin om van Vereecken weg te rijden, waardoor hij tweede werd. Van den Berg liep in het algemeen klassement dus op nieuw verder weg bij Veree cken. Bij de veteranen ging de over winning in Yerseke naar voor malig beroepsrenner Bennie Heijlen. Baukje Doedee was we derom de sterkste bij de vrou wen. van turnen.Telussa werd boven dien individueel tweede. Vaz- gen Khatchanov completeerde het succes door individueel als derde te eindigen. Het team be stond naast de twee Zeeuwen uit Erik Bouwens, Boris Gorris- sen en Arnold Tosserams van St. Martinus uit Halsteren. De meisjes Michelle van Ostaij- en en Nienke Miltenburg van TCZWN turnden hun eerste in ternationale wedstrijd in het Duitse Neuss. Miltenburg haal de een mooie vijfde plaats en Van Ostaijen werd dertiende. Michelle van Ostaijen haalde een totaalscore van 32.200 pun ten, hetgeen een goed resultaat genoemd mag worden voor een eerstejaars jeugd turnster. Nien ke Miltenburg moest zich met d e oudere turnsters meten en handhaafde zich uitstekend tussen de turnsters uit Duits land. Zij haalde een puntento taal van 31.450. Baukje Doedee is in Yerseke wederom op weg naar de overwinning. foto Willem Mieras DORDRECHT - Jan Goudzwaard uit Goes, die uitkomt voor biljartvereniging Vega, is in Dordrecht overtuigend nationaal kampioen libre extra klasse geworden. Op een zenuwslopen de slotdag kaapte hij de titel weg voor de neus van John van der Zalm uit De Lier en topfavoriet Michel Rosman uit De venter. Jan Goudzwaard begon als derde aan de slotdag van het nationaal kampioenschap libre extra klasse en moest de grootste concurrenten nog bestrijden. In de zesde ronde versloeg hij Van Venrooy uit Oss, nadat hij met 198-78 achter had gestaan. In de beslissende partij tegen Rosman kwam hij opnieuw op een grote achterstand te staan, maar Goudzwaard maakte de partij met een serie van 112 op nieuw uit. Goudzwaard eindigde met 10 punten uit 7 wed strijden en een algemeen gemiddelde van 22.88. Daarmee be vestigde hij nogmaals zijn promotie naar de overgangsklasse. Dat hij de verdiende kampioen was, werd nog eens onder streept door de hoogste serie van het toernooi (191) en de kort ste partij (vijf beurten). ARNHEM - De zeventienjarige Andres Vlaming heeft giste ren met het Nederlands American footballteam tot 18 jaar met 16-0 gewonnen van Engeland. Een fieldgoal in het eerste kwart en twee touchdowns in het tweede en laatste kwart zorgden voor de zege. Vlaming scoorde niet, maar zorgde wel voor een aantal goede passblocks. De speler van de Middel burg Mustangs speelde zijn eerste wedstrijd voor het Neder lands team. Hij hoopt ook geselecteerd te worden voor het volgende duel van het Nederlands jeugdteam met Zweden. De American footballers strijden dan om een ticket voor het Europees kampioenschap in Moskou in juli 2004. WOERDEN - De Turncombinatie Zuid-West-Nederland (TCZWN) heeft tijdens het Bosan turntoernooi in Woerden 24 medailles in de wacht gesleept. De Zeeuwse inbreng bij TC ZWN kwam van Melissa Scherpenisse, die voor WIK uit Sint Annaland turnt. Scherpenisse behaalde in Woerden een zilve ren medaille op het onderdeel sprong en pakte brons op brug. OOSTBURG - Al jaren is het traditie dat tijdens het kampi oenschap groepsspringen van de regio Zuid West Nederland, de Van Mijnsbergen bokaal wordt uitgereikt aan het team met de hoogste dagscore in het A- en B-niveau. Sinds dit weekein de is er echter nog een bokaal te winnen, de Foort de Roo tro fee. Foort de Roo, die deze zomer afscheid nam als hoofdtrai ner van de springgroep van MTV en de leiding overgaf aan Kees Meerman, was het al jaren een doorn in het oog dat het B- en C-niveau gelijkgeschakeld werden voor de regiocup. Nu hij geen actief trainer meer is, heeft hij de regio een trofee ge schonken voor het B-niveau, zodat er voortaan drie bokalen (in ieder niveau één) te winnen valt. Foort de Roo werd door wedstrijdleider Hans Scheringa in het zonnetje gezet door zijn jarenlange inzet en overhandigde hem een aandenken in de vorm van een medaille. De Van Mijnsbergen bokaal in het A-niveau werd opnieuw gewonnen door MTV'69, dat op de minitramp het goud haalde met de hoogste dagscore van 10.50. De Foort de Roo trofee in het B-niveau ging naar UDI Bergen op Zoom, met een score van 12.10 door de mannen op de mini- tramp. De Van Mijnsbergen bokaal voor het C-niveau werd gewonnen door het meisjesteam van HMS uit Dinteloord. De ploeg haalde een score van 9.00 op minitramp. monze sportredactie ILST - In de derde ronde van i Zeeuwse hoofdklasse in wnbad Reynaertland in «1st toonden de jeugdige «emmers aan dat het gat met gevestigde namen steeds liiner wordt. In een goed be- :tte wedstrijd was die geves torde nog wel van voren te mien, maar ook de jeugd wide een vooraanstaande rol. ijle vrouwen mogen naast Ry- 'Verplanke en Ellen van de (lie (beiden Scheldestroom) okStefanie Rombout (ZC Koe- *ht) en Marinka Bil (Storm- zich inmiddels tot de orde rekenen. Ver- 'Mffiwon de 200 meter vlin- ®lagen de 100 meter wissel- 'g. De in Delft studerende ®n van de Velde traint nu «zienlijk minder, maar was Psnelheid nog niet te kloppen ïtuigede winst op de 50 meter Wagen 50 meter schoolslag, 'lefanie Rombout was op de 'Dmeter vrije slag de sterkste «Marinka Bil was ongenaak- jaaropde 1500 meter vrije slag. bemannen hebben Eelco van *®jert (Stormvogel) en Stefan «We (Schelde) inmiddels een Sare dobber aan Niek de Rid der (ZC Koewacht), Kevin Hondsmerk (Schelde) en Thijs den Hamer (Scheldestroom). Stefan de Die won gemakkelijk op de 2 0 0 meter vrij e slag en 10 0 meter wisselslag, maar de ver hoogde trainingsinspanningen in Amsterdam resulteren nog niet in de verwachte tijden. Eel co van Gemert wist de 50 meter rugslag winnend af te sluiten. Zijn tijden waren wel goed voor Zeeuwse master records 30+. Niek de Ridder leverde een ijzersterke 200 meter vlinder slag af en Kevin Hondsmerk be haalde een limiet op de 1500 me ter vrije slag na opnieuw een sterke race. Thijs den Hamer won de 50 meter schoolslag. Van de aanstormende jeugd wa ren het bij de meisjes Naomi Smits (Scheldestroom) en Nao mi Gelderland (ZC Koewacht) die opvallend wisten te preste ren. Bij de jongens vielen vooral Robert van de Linden (Schelde) en Sander van Nieuwenhuyzen (Stormvogel) op met sterke prestaties. De afsluitende esta fettes werd bij de vrouwen ge wonnen door de ploeg van Scheldestroom en bij de man nen door de ploeg van De Schel de. («onze sportredactie MIE - Er stond zaterdag een f"01 aantal sterke judoka's op mat van het Amerhaltoer- 'i Made. Voor het evene- ,n< hadden vijftig judovereni- P» uit hee, Nederland zich tij reven' Goede resultaten e|i behaald door Jimmy in?viïn (Capital Sports), Sam J t «Vestende (Sportinstituut e) en Boy de Punder Ju- yuvan Schaik). Zij werden P'oen in hun klasse. iiÜ/ ®aumar>n, het hele sei- H5rr°n®eS'aSen> won zRn ^overtuigend bij de jon- "92/93 in de klasse 34 ki- 'Aat"11' LDaarbij maakte hij L. gebruik van zijn sterke £<herworP (harai-maki- p Jp e tactisch sterke judo- L. oes won in de finale met "au ir6!1 V°1 Punt (waza-ari) .«Mwhiel de Man uit Apel- Yassine Abatourab gaat alleen aan de leiding tijdens de Mosselloop. foto Marijke Folkertsma Sam van 't Westende won het goud bij de jongens 1989/90/91 in de klasse 34 kilogram. In de finale tegen Daan Bar uit Pur- merend scoorde de Vlissinger in de extra tijd een vol punt (ippon) met een uitstekende tilworp (ta- ni-otoshi). In een zinderende eindstrijd verwees Boy de Punder tegen stander Simon van Doel uit Et- ten-Leur naar de tweede plaats in de klasse 55 kilogram bij de jongens 1989/90/91. Met een spectaculaire offerworp (toe moe nage) scoorde de Vlissin ger een vol punt. Ook al zijn eer dere partijen tot aan de finale won De Punder met een vol punt. Tweede plaatsen in Made waren er voor Tess van 't Westende (Sportinstituut De Korte) bij de meisjes, geboren 1992/93 klasse 30 kilogram en Djarno Wijk- huijs (Capital Sports) bij de jon gens, geboren 1992/93 klasse 46 kilogram. door Sjaak Sinke BURGH-HAAMSTEDE - Aan kwaliteit ontbrak het niet in de 36e editie van de Mosselloop. De kwantiteit was echter minder, doordat in Rotterdam een tien kilonieter werd gelopen voor het Zuiderstercircuit en de vol gende dag de Zevenheuvelen- loop in Nijmegen op de atletiek - kalender stond. Het aantal deel nemers was daardoor mager in het schitterende bos- en duinge bied van Burgh-Haamstede. Bij de mannen was de Marok kaan Yassine Abatourab van Pearl/ Rotterdam Atletiek de sterkste. Hoewel de ramadan nog maar net is afgelopen, nam hij meteen na de start de koppo sitie en stond die niet meer af. Michel van der Klein (PAC) en Jawad Bouazzaoui (Pearl/Rot- terdam Atletiek) hielden in de eerste ronde van drie kilometer de schade nog beperkt. De Zeeuwse inbreng kwam van Joost de Klerk (Phanos) en Leo nard van Putten (Delta Sport) die elkaar aanvankelijk goed in evenwicht hielden. Arjan Beije (Delta Sport/Top Running Zee land) deed het relatief rustig aan, omdat hij de volgende dag aan de businessrun van de Ze- venheuvelenloop moest deelne men. Op de overwinning van Aba tourab, in 28 minuten en 29 se conden, viel absoluut niets af te dingen. Hij pakte daarmee re vanche voor de commotie die was ontstaan na zijn zege in de Port Zélanderun. Daar zou Abatourab Wim Padmos gehin derd hebben, maar omgekeerd waren er vanuit het Pearlteam bezwaren tegen het optreden van Padmos. Michel van der Klein hield de schade beperkt tot een halve mi nuut achterstand en Jawad Bouazzaoui, die in verband met de ramadan niet tot het uiterste mocht gaan van teambaas Ar chie Staal, pakte de derde plaats. Joost de Klerk viel net buiten het podium, maar hij liep Van Putten in de grote ronde van zes kilometer wel op een achter stand van bijna een minuut. Bij de vier kilometer lange Mos selloop stonden er slechts vijf tien atletes aan de start. Hoewel atletiek voor Marlies Jongerius (AV'56/Top Running Zeeland), even op de derde plaats komt, was er niemand die in haar buurt kon blijven. Afgetekend finishte Jongerius in veertien minuten en 27 seconden. Marleen van der Graaff (Typhoon/Top Running Zee land), die vorig jaar de Zilveren Mossel had gewonnen, bleef nog redelijk in het spoor van Jonge rius en pakte de tweede plaats. Opmerkelij k was dat zowel Jon- gerius als Van der Graaff er geen benul van had dat de wedstrijd om de Zilveren Mossel ging. „Ik heb nog nooit een Zilveren Mos sel gezien", liet de winnares van vorig jaar, Van der Graaff, we ten. Navraag leerde dat de win naar van de wedstrijd wordt ge- eerd met een naamsvermelding op de voet van de wisseltroffee. Sjaan Maartense was de snelste bij de veteranen en Jan de Wilde (AV'56) deed het voortreffelijk bij de mannen H40. Alleen Hen ri Havinga (AV'56) was te sterk voor De Wilde. „Ik heb lekker gelopen", zei De Wilde na de fi nish. „Nu nog wat meer trainen op mul zand en je wint", voegde Marlies Jongerius haar trainer lachend toe. Rinie van Dijke hield met zijn tweede plaats bij de mannen H50 de eer van het organiserende Delta Sport hoog. Joop Lasseur deed dat ook, want hij was met ruime voorsprong de sterkste bij de mannen H60. door Lucien Roelandt VLISSINGEN - De paarden sport is onlosmakelijk verbon den aan de fokkerij. Voor Mi randa Weijermans betekent dit dat ze haar toppaard Matrichta het overgrote deel van het jaar moet missen. Maar als de ama zone uit Grijpskerke wel van de partij is met de Contango-doch- ter, moet de concurrentie op haar hoede zijn. Dat is niet zo verwonderlijk, want voor hen rest dan meestal de strijd om de kruimels. Een week geleden sierde Miran da Weijermans haar heroptre den in Vrouwenpolder op met een overwinning. En zaterdag, bij de start van de Alfonds com petitie van het Vlissingse Schel- destad met als inzet de Gouden Ruif, was het weer raak voor de combinatie. Twee zeges op rij na een wed- strijdloos tijdperk van tien maanden is voor Miranda Weij ermans nog geen reden tot te vredenheid. „Ook na tien maan den rust heeft Matrichta geen enkel probleem met de oefenin gen", vertelde de amazone. „Dat pakt ze gemakkelijk weer op. Maar het juiste ritme ontbreekt nog, ze is overijverig. Ik moet ze nu nog te veel afremmen en dat levert spanningen op. Maar daar maak ik mij geen zorgen over, dat is een kwestie van ge duld. Ik heb Matrichta zelf op geleid en weet dat je niets moet forceren, want dat werkt bij haar averechts." Voor veel amazones is het frus trerend, wanneer een paard in bloedvorm moet stoppen omdat de eigenaar haar laat dekken en ze drachtig is. Weijermans heeft daar echter geen last van. „Voor een paard is het juist goed dat het even uit de roulatie is. Bo vendien gebeurt alles in goed overleg met eigenaar Rino Koets. Met een drachtig paard kan je langer doorrijden. Maar als je er lang plezier van wilt hebben, is een flinke rustperio de naar mijn mening beslist noodzakelijk." Is de volgende rustperiode voor Matrichta al in zicht? „Nee, nu even geen veulen", zei de 31-ja- rige amazone. „Matrichta heeft nu een aantal leuke afstamme lingen voortgebracht en we gaan nu kijken hoe die zich ont wikkelen. We richten ons nu op de sport. In januari wil ik met Mhtrichta nationaal starten. Ik heb nog twee maanden om de wedstrijdspanning er bij haar af te rijden en dan moet ze klaar zijn voor het ZZ-licht. Indoor Zeeland is daar een uitstekende test voor." Ook Iris Verhaagen ziet de toe komst weer vol vertrouwen te gemoet. Na een succesvolle po nycarrière bleek het vinden van een geschikte viervoeter voor de overstap naar de paarden een probleem. Met de komst van Binnenhofs Nelson kwam voor de amazone uit Kloetinge een onverwacht einde aan de speur tocht. Twee weken geleden startte Verhaagen voor het eerst en stuurde ze de ruin in de klasse Ml meteen naar drie winstpun ten. In Vlissingen was de score van 169 punten in de openings wedstrijd van Alfonds competi tie goed voor de overwinning en wederom twee winstpunten. „Met de komst van Binnenhofs Nelson heb ik enorm veel geluk gehad", vertelde Iris Verhaagen. „Het paard is van Esther Suij- kerbuijck uit Goes. Zij is in ver wachting en vroeg me of ik op haar paard wilde rijden. Het klikte meteen tussen mij en Nel son. Bovendien heeft Esther mij verzekerd dat ik de eerste paar jaar op hem mag blijven rijden. Mijn verwachtingen zijn daar door hoog gespannen." IZEGEM - Taekwondo Middel- buig heeft tijdens de Open Bel gische kampioenschappen in Izegem liefst acht eerste plaat sen behaald. De deelnemers aan het internationale toernooi kwamen uit Ierland, Nederland, België en Duitsland. Joachim Springer was de beste in zijn categorie op het onder deel tulls. Jeremy Dijkstra, Tali- sa en Tara Le Conté, Tessa Springer, Raven Struijk, Zenna van der Mel en Mano Don gin gen in hun categorie met de eer ste prijs op het onderdeel spar ren lopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21