IC Oemoemenoe laat leider ontsnappen 'inst BV Souburg iBC Vlissingen De Groene helpt Vlissingen heerst in stadsderby Luctor aan zege Slecht weekeinde Zeeuws waterpolo 19 ffih.ee en Zeelandia Middelburg vermaken publiek: 3-3 wb maandag 17 november 2003 Driebanders 3BSD op stoom Piet Donze wint eindelijk titel Achtste nederlaag voor Apollo Tweede marathonzege Goverse Zeeland Sport kan koploper vierde klasse niet bedreigen lïeede plaats toka Baldauf Reality bedankt Carola Paauwe voor vertrouwen 'opper eindigt zonder winnaar teVerspoor JEE - Zowel John de tan Zierikzee als Wil Wij- van Zeelandia Middel- claimde na afloop de ing. L trainers moesten na zes «junten, evenzoveel gele ijtnen één rode kaart echter gen nemen met een 3-3- spelin de topper in de der- sse. „sper kende na acht minu- b een tussenstand van 1-2. proberen druk naar t'zetten", sprak John de jal vooraf. Het leverde de Leg een vlotte voor kop toen Rutger Kooman Bij de tweede paal kon in- ien: 1-0. ieuforie bij Zierikzee ver- p heel vlug. Daan Eiken- ilzorgdena de derde overtre- u van Zierikzee met links fdegelijkmaker en nog geen jig seconden later kreeg irl Bosschaart veel ruimte, fatste man mocht dwars [let centrum opstomen en (debeheerst af: 1-2. Marcel Lourens in de veer- ieminuut op aangeven van jrtoConde Morgado al voor leek Zeelandia Mid- (iig op rozen te zitten. De giet Zierikzee op eigen opbouwen en pakte de tarten pas op de vijande- rtrijdplan van trainer Wil Hswerkte. „Wij kwamen «reen punt maar met een jegeluk had er meer ingeze- le hebt vandaag het echte andia Middelburg niet ge want we hebben ons een (aangepast aan Zierikzee. izeeheeft problemen als ze pdmoeten maken. Zelf zijn (start met een aantal halve hm. Marcel Lourens, Ga- abiti en Pascal van den tegonnen allemaal op het i" ids zag tot overmaat van iat Jacco de Looff al na 2 5 ar geblesseerd naar de noest. „Hé scheids, die wordt er gewoon uitgetrapt", riep hij op het moment van de wissel richting scheidsrechter Khelawan uit Goirle. De arbiter, die vooraf al opmer kingen plaatste over de doelnet- ten, bleek in het veld af en toe dubieuze beslissingen te nemen. Terwijl de overtreding op De Looff onbestraft bleef, kregen in een tijdsbestek van acht mi nuten Paul Constandse, Ruud Mesu en Daan Eikenhout geel. Zeker twee kaarten waren dis cutabel. In de 37e minuut schoot Elmar Verhage Zierikzee terug in de wedstrijd. Eikenhout hield Pa trick Roggeband vast en Verha ge schoot op schitterende wijze de vrijetrap in de kruising: 2-3. Na rust kwam Marcel Lourens niet meer terug. Zeelandia Mid delburg mocht zich na een kwartier beklagen toen Conde Morgado in het strafschopge bied onderuit ging. In de 73e mi nuut wees Khelawan toch naar de stip, maar wel aan de andere kant. Op zich terecht, want Erin Yildirim legde Thomas Vos over de knie. Elmar Verhage maakte zijn tweede treffer. Direct na de goal ging Jose Na- dez in de fout. De speler ging Verhage te lijfkreeg geel en ver volgens rood wegens het beledi gen van de scheidsrechter. Na het opstootje ging Zierikzee op zoek naar de 4-3 maar tot uitge speelde kansen kwam de ploeg niet meer. Zierikzee-Zeelandia Middelburg 3- 3 (2-3). 6. Rutger Kooman 1-0, 7. Daan Eikenhout 1-1, 8. Geert Bos schaart 1-2, 14. Marcel Lourens 1-3, 37. Elmar Verhage 2-3, 74. Elmar Verhage 3-3. Rode kaart: 75. Jose Nadez (Zeelandia Middelburg). Ge le kaart: Michel Winkels en Jarno Vermeulen (Zierikzee), Paul Con standse, Ruud Mesu, Daan Eiken hout en Jose Nadez (allen Zeelandia Middelburg). Scheidsrechter: J. Khelawan (Goirle). Aantal toe schouwers: 250. Zeelandia Middelburg: Dylan Ger ritsen, Paul Constandse, Pascal van den Berg, Geert Bosschaart en Erin Yildirim; Ruud Mesu, Gaza Ambiti, Daan Eikenhout en Jaco de Looff (25. Jose Nadez); Alberto Conde Morgado en Marcel Lourens (46. Lennard Kerkhove). Robbert Roggeband van Zierikzee (6) vecht een kopduel uit met Daan Eikenhout van Zeelandia Middelburg. foto Marijke Folkertsma door Hans Markusse GOES - De Goese Rugbyclub Tovaal behaalde zonder goed te spelen een 12-0-overwinning in en tegen Breda. Daarmee bleven de Goesenaren in het spoor van koploper RCE/PSV, dat in Mid delburg op de valreep met 20-16 van Oemoemenoe won. Breda drong in de beginfase wel even aan, maar al snel trok To vaal het initiatief naar zich toe. In de 9e minuut hadden de gas ten succes. Niels van Harn verschafte Erik Buijs een riante mogelijkheid, die trefzeker werd afgerond. Eus van Dijk deed vervolgens iets wat sinds de absentie van Egon Geeratz zelden meer wordt waargenomen; hij benut te de conversion: 0-7. Na rust besliste Tovaal het duel snel. Jacco Korstanje, Maghiel Han- se en Menno Huter kwamen bin nen de lijnen en vooral de laat ste bracht meer gevaar in de aanvallen van de Goesenaren. De voorwaartsen wonnen een scrum die door Breda was inge bracht, Jacco Korstanje pakte een aantal meters en na een prachtige schijnbeweging had Caesar Luikenaar vrij baan naar de trylijn: 12-0. Breda-Tovaal 0-12: 9. Erik Buijs 0- 5, 10. Eus van Dijk 0-7, 45. Caesar Luikenaar 0-12. Scheidsrechter: H. Horn (Papendrecht). Aantal toe schouwers: 25. Oemoemenoe-RCE/PSV 16-20: Oemoemenoe leek het duel met koploper RCE/PSV al in de eer ste helft te beslissen. De Bra banders kwamen er niet aan te pas en Jan Albregtse zette de thuisclub al in de 7e minuut op een 3-0-voorsprong. Niet veel later bracht Tannequi Desca- zaud Oemoemenoe op 8-0 en met een conversion en een pe nalty-kick zette Jan Albregtse zijn team nog voor rust op 13-0. In de tweede helft kwam RCE/PSV ijzersterk terug. Bin nen een kwartier hadden de Eindhovenaren de achterstand omgebogen in een 13-14-voor- sprong, maar in de 60e minuut zorgde Jan Albregtse met een penalty-kick toch weer voor een hoerastemming. Toch ging de thuisclub in de slotfase nog de boot in. Mike Vervoort deed Oemoemenoe in de laatste 5 mi nuten met twee dropgoals de das om: 16-20. Oemoemenoe-RCE/PSV 16-20 7. Jan Albregtse 3-0,22. Tannequi Des- cazaud 8-0, 23. Jan Albregtse 10-0, 60. Jan Albregtse 16-14. Scheids rechter: C. Verhulst (Leiden). Aantal toeschouwers: 65. ZIERIKZEE - Het eerste team van 3BSD uit Zierikzee heeft in poule 2 van de derde divisie van de landelijke competitie driebanden eindelijk de weg gevonden. Met een 7-1-0verwin ning op De Nieuwe Prins werden weer twee punten toege voegd. De ploeg uit Delft had in het Huis van Nassau niets in te brengen. Het begon al met de partij van Martin Capelle tegen Kuipers. Na een moeizame start kreeg de Oosterlander de smaak te pakken gaf zijn opponent geen schijn van kans meer, 30-20 na 63 beurten. Jan Eickenboom ging tegen Steyn tot 27-27 ge- lijkop. De winst bleef uiteindelijk in Zierikzee, 30-27 na 66 beurten. Johan Flikweert toonde aan weer de vorm te hebben en won in een uitstekende partij van Venema. In 42 beurten werd de buit binnengehaald, 35-28. Peter van Houwelingen had een moeilijk avondje tegen Wensveen maar sleepte in de ultieme fase toch nog een punt uit het vuur. In de nabeurt werd het ontbrekende punt gemaakt, 35-35 na 74 beurten. 'S-HEERENHOEK - De titel in het persoonlijk kampioen schap libre derde klasse van het district Walcheren/de Beve- landen ging na een enerverende finale naar Piet Donze van ReHaWe-De Golfbaan. Jan Rentmeester van OBK werd tweede en Carlos Pinto derde. Donze pakte na vele keren te hebben deelgenomen aan dis trictsfinales in diverse spelsoorten eindelijk eens de zege. Tot aan de vierde ronde leek hij ongehinderd op de titel af te steve nen. Toen klopte Jan Rentmeester de man uit 's-Heerenhoek middels een slotserie van 17:80-72. Daardoor was de strijd in eens weer open. Maar in de zesde omgang wist Donze als enige van de titelkandidaten te winnen. Rentmeester en Carlos Pin to hielden elkaar perfect in evenwicht en verloren zodoende een kostbaar punt. Op basis van zijn moyenne kon Donze zich in de finale tegen Pinto een gelijkspel veroorloven. Het werd een remise. Donze: „Goh, hier ben ik toch blij mee. Dit gaan we vieren. Ikben wel drie keer doodgegaan vandaag, maar het was het waard.De hoogste toernooiserie kwam ook op naam van Donze met 22. De hoogste partij was voor Carlos Pinto met 3.33. Het toernooigemiddelde bedroeg 2.20. BERGEN OP ZOOM - Slechts één keer won Apollo'69/Snackbar Grote Markt tot nu toe in de eerste klasse A van het f utsal. Na het verlies tegen Caffini/Vanderkleijn uit Bergen op Zoom staan daar nu acht nederlagen tegenover. De futsallers uit 's-Gravenpolder beschikten voor het duel met de Brabanders over slechts één wisselspeler. In de eerste helft kreeg Apollo vier goals te verwerken. Na de pauze kreeg Niels Kreukniet rood en moesten de Zeeuwen met drie veldspelers verder. Kees Kabboort scoorde nog wel twee keer, maar veel haalde het niet uit want Caffini maakte nog drie doelpunten en won met 7-2. DEN HAAG - Patrick Goverse heeft zijn tweede overwinning in de Peter van Vliet-marathoncup geboekt. In Den Haag fi nishte de schaatser uit Kapelle voor Martijn Storm en klasse mentsleider Paul Robijn. Goverse sprong met Bart van der Valk uit Pijnacker zes ronden voor het einde weg uit het pelo ton. Twee ronden later liet Goverse de uitgeputte Van der Valk achter en ging alleen door. Hij kon niet meer worden bijge haald door het peloton. Goverse staat na zijn overwinning op de derde plaats in het klassement. Paul Robijn uit Maasland is de leider. [Jeremy Deug SINGEN - De mannen van gen scoorden er tegen 2 lustig op los. De ploeg rtteed zelfs de honderd- tagrens: 103-54. Ook de ten van BV Souburgse tien, net als de Vlissingse junioren die hun eerste verdienden. maakte het de mannen K Vlissingen alleen in de fee lastig. Na een 42-22- iiand kreeg de thuisploeg (kansen om het schot te Omdat er slechts 40% iraak geschoten werd PSV jtóemaal overklast. In de lase speelden de Braban- '"etslechts drie spelers om- a anderen het veld al met 'aten hadden moeten ver- i 1BC Vlissingen: Danny Kas- ™pti nten, Rakhis Angnoe 14, 11Hilbert 14, Sander Klap 12, ^ieuwkamp 10, Jeffrey van Piels Wisse 8, Wilfred Klap P Schrier 4 en Arno Franke ar s*urg-Barons 2 65-59: In 5 begon de strijd fel. sen hoog schotpercen- Souburg in het eerste Slopen naar 21-12. Ba- K daarna scherper ver- 1® maar omdat Souburg L® vrije man kon vinden '«krappe marge intact. 18 1 Souburg: Astrid Franke Esther Vendrik 14, Ilse fp'Vie°hne Craste 6, Suzan *<tueline Franke 3, Natha- J e Anegreet Scheers 2, l'm2 en Judy Slager 1. junioren. Tracks-BC jen 48-63: De ploeg van 'om Joziasse en Jasper pbRDAM - Sebastian Bal- 11 Sportschool Geelhoed l tweede plaats behaald e Open-Rotterdamse ^kampioenschapp en. Jfeuit Westkapelle, die e«t nog de aanmoedi- tjs ontving uit handen y c®vander Spil, verloor door een houdgreep. "S^ike toernooi de- fa!:;??616^ de Neder- I "Belgische selectie G- t,aCpicsde ZOgenaamde Kosters begon scherp in Heerlen en liep snel naar een ruime voor sprong: 4-22. Dankzij goed sa menspel kon de Vlissingse for matie in het derde kwart zelfs uitlopen naar 27-58. In het laat ste kwart sloop vermoeidheid in het spel, maar de eerste over winning kwam niet meer in ge vaar. Scores BC Vlissingen: Timothy Pau- lissen 23 punten, Lucas Manuël 13, Robinde Jonge 11, Sjorsvande Poel 9, Jeremy Deug 4, Dennis de Paauw 2 en Omri Manoach 1 HEINKENSZAND - Toen vier maanden geleden de viervoeter Reality van Carola Paauwe zich bij een sprong over een weide- hek ernstig blesseerde gaf nie mand, behalve de slager, nog een cent voor de ruin. 'Laat hem maar inslapen', was het advies. Dat werd door Caro la Paauwe en haar vriend Lau rens van Lieren in de wind ge slagen. Het duo had alle ver trouwen in een goede afloop. Bij zijn rentree, gisteren tijdens de dressuurwedstrijd van de ruiterclub Allround, werd Ca rola Paauwe door Reality rijke lijk beloond voor het vertrou wen. De vijfjarige Kennedy- zoon liep weer als vanouds door de piste van Stal Vermue. De score van 169 punten was ruim schoots voldoende voor de zege. „Toen Reality daar op dat hek ging en op dat been geen stukje huid en vlees meer op het bot zat, stortte de wereld voor me in. Eerlijk gezegd zag ik het toen ook niet meer zitten. Ik heb ont zettend gehuild. Maar af laten maken? Nee, dat ging mij te ver", vertelde de amazone. „Acht weken geleden begonnen Laurens en ik er weer in te gelo ven. Toen hebben we de draad weer opgepakt en iedere dag aan het herstel gewerkt. Van daag heb ik weer gehuild, maar nu was het van vreugde. En ge loof me, Reality wordt een dres- suurtopper. Hij beschikt over uitstekende basisgangen, is leergierig en pakt alles snel op." Geen vreugdetranen bij Marlies Nijsse, maar ze was wel erg blij. Zij stuurde de Ulft-afstamme- ling Imago met 176 punten in de klasse Ml naar de overwinning en het hoogste dagtotaal. door Jasper Harthoorn VLISSINGEN - De Vlissingse stadsderby in de vierde klasse van de zondagamateurs is een makkelijke prooi geworden voor het thuisspelende Vlissin gen. In een eenzijdige wedstrijd won de koploper afgetekend met 5-0 van middenmotor Zee land Sport. Voor aanvang van de wedstrijd was Vlissingen toch een beetje huiverig voor stadsgenoot Zee land Sport. De vorige twee der by's aan de Irislaan gingen na- melijkmet 2-0 verloren. Daarbij had Zeeland Sport vertrouwen opgedaan in en tegen IJzendij- ke. Een 4-0-achterstand werd vorige week omgebogen in een 4-5-overwinning Al na drie minuten spelen maakte Giovanni Siereveld een eind aan de aspiraties van Zee land Sport. De verdediger mocht een hoekschop ongehin derd inkoppen: 1-0. Het was de opening van een derby die nooit tot een echte derby uit zou groeien. Daarvoor was het ver schil in klasse tussen beide ploe gen te groot. Vooral in de eerste helft zat het niet goed in de verdediging van Zeeland Sport. Ook bij het tweede doelpunt werd er zwak verdedigd. Vlissingen kon vrij uit combineren in de as van het veld, resulterend in een kans voor Abubakar Kourouman. Die hield het hoofd koel en schoot de bal langs doelman Ralf Eversdijk. Na de 2-0 ging Zeeland Sport wat vrijer voetballen. Dat resul teerde in een paar aardige com binaties, die echter nooit door gevoerd konden worden tot in het Vlissingse strafschopge bied. Na ruim een halfuur spelen be sliste Vlissingen de wedstrijd. Roepesh Bhagola bediende Kourouman, die zijn tweede goal mocht aantekenen. Hoewel Dave van Geersdaele daarna de lat teisterde, zag het er nimmer naar uit dat Zeeland Sport zijn stunt van vorige week kon her halen. In de tweede helft kregen de 15 0 toeschouwers hetzelfde wed strijdbeeld voorgeschoteld. Vlissingen bleef domineren en Zeeland Sport dook slechts spo radisch op voor keeper Moha- med El Bekkaoui. De eerste kans was wederom voor Vlissin gen. Siereveld wist een voorzet van Bhagola echter niet te pro- Uitblinker Abubakar Kourouman onderschept de bal in het duel met Zeeland Sport. foto Ruben Oreel moveren tot een doelpunt. Daaropvolgend was er een grote kans voor Zeeland Sport, maar met een katachtige reflex wist Elbekkaoui zijn doel schoon te houden. Even later kwam Vlissingen goed weg toen Robert Ayal on deruit werd gehaald in het strafschopgebied. De scheids rechter liet doorspelen en daar mee werd het laatste restje te genstand van Zeeland Sport gebroken. Kourouman bedien de Ngefu Sambi, die de stand op 4-0 bracht. Nasser Gashi, die sterk inviel, zorgde met een lage schuiver van grote afstand voor het slot akkoord. Zeeland Sport leek de eer nog te redden toen Ender Igdeci de keeper van Vlissingen wist te verschalken maar Jacques Blij - levens bracht redding op de doellijn. De verliezende trainer, Piëtro Sicilia, was teleurgesteld over de instelling van sommige spelers. „Ik heb niet het idee dat iedereen even scherp was. De eerste twee goals gaven we veel te gemakkelijk weg, waardoor het nooit een echte wedstrijd werd. De uitslag vind ik wat ge flatteerd, wat niet wegneemt dat de overwinning van Vlissin gen verdiend is." Collega Ruud Pennings was blij te zien dat Vlissingen goed met de druk om wist te gaan. „Wij zijn de koploper en Zeeland Sport is middenmotor, dus wordt er een overwinning ver wacht. Vooral omdat we hier de laatste twee jaar hebben verlo ren. Dat heb ik dan ook gebruikt in de wedstrijdbespreking en dat heeft kennelijk gewerkt." door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vijfde klasse B boekte Luctor'88 een belangrijke 2-1-zege op concur rent WW"67. Jong Ambon blijft tweede op drie punten af stand na een 4-1-zege bij Lewe- dorpse Boys. Lewedorpse Boys-Jong Ambon 1-4: Jong Ambon was te sterk voor Lebo, zeker toen libero Hans de Kok al na tien minuten geblesseerd het veld moest ver laten. Nus Taniwel en Martin Waisapy (2x) zorgden voor 0-3. Na rust liepen de bezoekers ver der uit door Eldridge Pentury, waarna John Stijns tegenscoor- de: 1-4. Vosmeer-Robur 2-2: Na de ope ningstreffer van John Vroegop namen de bezoekers het heft in handen. Andy Latusia zorgde van dichtbij voor de gelijkma ker: 1-1. Na rust was de wed strijd meer in evenwicht. In de 79e minuut scoorde opnieuw John Vroegop (2-1), maar twee minuten later maakte Dennis Weijers weer gelijk: 2-2. Nieuw Borgvliet-Volharding 7 - 0: Ondanks de 5-0 bij rust bleef Volharding strijden voor wat het waard was. Veel kansen wis ten de Zeeuwen, die na afloop door de tegenstanders als zeer sportief werden betiteld, niet te scheppen. Luctor'88-WW'67 2-1: Een sterker Luctor bleef voor rust op 0-0 steken. Binnen een kwartier in de tweede helft stond het 2-0 via twee treffers van Erik de Groene, de laatste uit een straf schop. Na de tegentreffer van WW werd het spannend, onder meer omdat invaller Ronald van de Zwaluw namens de thuis ploeg paal en lat trof. Kwadendamme-Dreischor 3-1: De thuisploeg speelde voor rust in een hoog tempo, maar dat le verde geen doelpunten op. Toen dit in de 55e minuut via een ei gen doelpunt van Timmy Bak ker dan wel het geval was, sloop er angst in het spel van Kwaden - damme. Via een treffer van Leen van de Helm op 1-1 uit te draai en. De thuisploeg sloeg daarna nog tweemaal toe, via Jacco Zuidhof en Roel de Jonge. Vlissingen-Zeeland Sport 5-0 (3-0): 3. Giovanni Siereveld 1-0, 17. Abu bakar Kourouman 2-0, 34. Abuba kar Kourouman 3-0,68. Ngefu Sam bi 4-0, 88. Nasser Kassil 5-0. Gele kaart: Jaimy Bloppoel (Vlissingen). Scheidsrechter: A. van Dijnsen (Breda). Aantal toeschouwers: 150. Vlissingen: Mohamed Elbekkaoui, Jamal Bouzambou, Jacques Blijle- vens, Giovanni Siereveld, Jaimy Bloppoel, Tim van de Vlies (72. Jur- jen Meulbroek), Ngefu Sambi, Rodi Uranie (72. Jeffrey van Zweeden), Abubakar Kourouman, Khaled Boufrahi, Roepesh Bhagola (66. Nasser Gashi). Zeeland Sport: Ralf Eversdijk, Ra mon van Geersdaele (76. Michel Schrier), Dennis Bootsgezel, Roel Schreurs, Wouter Vermeulen (63. Niels Slager), David Schrier, Robert Ayal, Ruben de Keijzer, Davy van Geersdaele, Ender Igdeci, Joris Beilo. door Ko Mechielsen GOES - Met louter nederlagen was het een beroerd weekend voor het Zeeuwse waterpolo. De mannen van Schelde gingen met 8-5 onderuit bij Nayade en staat na drie zeges op rij weer met bei de benen op de grond. Stormvogel kwam net te kort te gen koploper Arethusa (7-8) en de reserves van Vlissingse club waren kansloos tegen Hierony- mus 2: 0-12. De Schelde-vrou- wen verloren bij Nayade (4-3), terwijl Ganze het aflegde tegen Brunssum: 7-5. Stormvogel-Arethusa 7-8: De mannen van Stormvogel lieten het in de eerste periode liggen. Arethusa nam met sterk mid- voorspel een 0-4 voorsprong, waarna de thuisclub wakker werd en de eerste periode met 1-4 afsloot. De Vlissingers kwa men daarna beter in de wed strijd, en stond na drie periodes nog een doelpunt achter (5-6). Maar in het laatste kwart miste Stormvogel dé kans om op ge lijkte hoogte te komen. Tijdens een Vlissingse man-meer scoor de uitgerekend Arethusa: 6-8. De aansluitingstreffer viel voor Stormvogels uiteindelijk te laat. Scores Stormvogel: Pim Bekkers en Chris van der Draai beiden 2, Frank Leijnse, Danijel Gavranovic en Ad van 't Westende. Stormvogel 2-Hieronymus 2 0-12: Voor de reserves van Stormvogel viel er weinig eer te behalen tegen Hieronymus. Tot 0-4 gloorde er nog een sprankje hoop, daarna werd het voor de Vlissingers in rap tempo een wedstrijd om snel te vergeten. Brunssum-Ganze 7-5: De vrou wen van Ganze kenden tegen Brunssum een goede start, maar stonden na een periode deson danks met 1-0 achter. De tweede periode (2-1) bracht geen ver lichting en in het derde kwart sloeg Brunssum een gat (5-3) dat in de laatste periode groot ge noeg bleek om zich Ganze, waarvoor Astrid Assink alle doelpunten maakte, van het lijf te houden: 7-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19