PZC T oeristenbelasting is onlogische heffing Kleurrijke show De Schouwse Zanger t 12 Agrariërs kunnen door neo-plattelanders geconfronteerd worden met regels Voor een immmt begeleiding De Bevelanden J.C. Hoekman Jongens aangehouden FAMILIEBERICHTEN Monuta v Haerens Familieberichten zie ook pagina 14 zaterdag 15 november 2003 Onzin-eisen Stimulans ...als u iemand nodig heeft om alles verder te regelen. Uitvaartverzorging dag nacht bereikbaar Londensekaai 9, Middelburg tel: 0II8 623359 Korrelatie. Meer dan u denkt. Bel: 0900-1450 (10 ct pm) of mail: vraag@korrelatie.nl eeft flbromyalgie. Vind daar maar eens informatie over. Burger mag boer niet verj agen door Rinus Antonisse HEINKENSZAND - Burgers die in het buitengebied komen wonen, moeten zich aanpassen aan hun nieuwe omgeving. Ze mogen geen remmende factor voor de ontwikkeling van de boerenbedrijven vormen. Als ze kiezen voor een woonplek bij de boerderij horen ze niet alleen de lusten in dank te aanvaarden, maar ook de lasten voor lief te Voorzitter P. de Koeijer van de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie Zeeland maakte gisteren tijdens de jaarvergade ring in Heinkenszand duidelijk dat nieuwbakken plattelanders het de boeren die sinds jaar en dag gewoon hun werk doen, knap lastig kunnen maken. De grootste problemen doen zich voor op het gebied van de mi lieuwetgeving. Volgens De Koeijer kunnen boe ren door vestiging van neo-plat- telanders ineens geconfron teerd worden met regels voor bijvoorbeeld geluid- en stank- hinder. Die zorgen voor hoge kosten en kunnen ook een nor male bedrijfsvoering danig in de wielen rijden. Hij kondigde aan dat de ZLTO Zeeland samen met de provincie gaat onderzoe ken wat hieraan gedaan kan worden. Het uitbannen van te ver doorgevoerde spelregels past in het streven van zowel standsorganisatie als provincie om het boerenbedrijf een toe komst te bieden. Als andere voorbeelden hiervan noemde De Koeijer: de oprichting van een Zeeuwse grondbank, om onder meer kavelruilprojecten als in Hulst vlotter te laten ver lopen; voorkomen dat gemeen ten doorslaan met eisen voor verplichte weidegang van vee; het soepeler inpassen van nieu we economische activiteiten in het buitengebied; een regeling voor teeltondersteunende voor zieningen als regenkappen. De ZLTO-voorman wees erop dat de boeren al vaak genoeg ge confronteerd worden met wat hij omschreef als onzin-eisen: een stiltegebod na 19.00 uur (dus niet meer rijden met trek kers), een verbod op uitstekende delen aan de tractoren (waarbij een ploeg al als uitstekend deel wordt gezien), niet meer zelf de weg slikvrij maken, maar daar voor de wegbeheerder inscha kelen (die dat uiteraard niet gratis doet). Tot de categorie on zin bestempelde De Koeijer ook het plan om langs het Schelde- Rijnkanaal een verbinding tus sen Wester- en Oosterschelde te graven (de Overschelde). A. Dijkhuizen, voorzitter van Wageningen Universiteit, gaf aan dat er voor de (Zeeuwse) boeren wel degelijk kansen op een goed belegde boterham zijn. Voor de afzet van producten is vooral de dichtbevolkte drie hoek Londen-Berlijn-Parijs van belang. Het moet dan wel gaan om voedsel van hogere kwaliteit, dat voldoet aan eisen op gebied van voedselveiligheid en genot en gemak biedt. Het is ook van het grootste be lang dat de boer méér gaat den ken vanuit de markt, aldus Dijkhuizen. Het gaat erom wat de consument wenst en de boer moet de hogere eisen niet afdoen als lastige kritiek, maar er juist op inspelen. Hij waarschuwde boeren ervoor niet te gemakke lijk over te stappen op nevenac tiviteiten. „Een boer die van al les doet is een illusie." Verder ontwikkelen van kennis en in vesteren in technologie zijn on ontkoombaar, meende Dijkhui zen. door Ali Pankow NOORDWELLE - Over het be stand van ruim veertig leden hebben ze niet te klagen, maar over de deelname dit keer aan de eigen jaarlijkse tentoonstelling van vogelvereniging De Schouwse Zanger in het dorps huis in Noordwelle zijn ze wat minder te spreken. De 128 inge zonden vogels zorgen wel voor een kleurrijke presentatie, maar de zestien deelnemers die ze bij een brachten, komen vooral van buiten de vereniging. Onder meer uit Middelburg, Waarde en Borsele. Voorzitter Tonis Stoel en secre taris Piet Vroegop van De Schouwse Zanger zouden graag zien dat de leden wat meer be trokkenheid toonden. Zelf zijn ze nogal fanatiek in het beoefe nen van hun hobby. Met regel maat brengen ze samen een be zoek aan grote vogelsshows op diverse plaatsen in het land. Kort geleden reden ze er zelfs nog voor naar Hengelo. Dat ver wachten ze uiteraard niet van alle leden, maar wellicht zou den die wel wat meer gebruik kunnen maken van de adviezen die ze tijdens de jaarlijkse ten toonstelling van de keurmees ters kunnen ontvangen. „Als je serieus wilt kweken, kun je daar toch veel aan hebben", vindt Stoel. De drie keurmeesters waren gis terochtend weer druk bezig met het beoordelen van alle inge zonden vogels. Aan elk dier wordt een rapportje gewijd. Kweker D. Verburg uit Waarde mag zich dit keer algemeen Vogels worden gekeurd op de jaarlijkse tentoonstelling van vogelvereniging De Schouwse Zanger. Het bestuur wil graag dat leden zich meer betrokken voelen bij de show. foto Marijke Folkertsma kampioen noemen met een serie van vijf kleurenkanaries (454 punten). Het bondskruis is toe gekend aan een postuurkanarie (92 punten) van K. Everaars uit Renesse en derbykampioen is de spitsstaart amadine (92 punten) van secretaris Vroegop. Voorzitter Stoel erkent dat de Schouwse Zanger met vergrij zing wordt geconfronteerd. Vol gens hem geldt dat overigens voor alle vogelverenigingen en heeft dat te maken met het feit dat mensen tegenwoordig veel meer mogelijkheden hebben voor hun vrijetijdsbesteding. „Toen onze vereniging in 1972 werd opgericht, zat er bijvoor beeld nog niemand achter de computer", zegt Stoel. Volgens hem doet ook het van-vader-op- zoon gegeven zich nauwelijks meer voor. „Bij mij is het in het elk geval niet gelukt mijn zoon of dochter warm te krijgen voor de vogelsport", constateert hij met enige spijt. Zelf beleeft hij overigens veel plezier aan zijn hobby. Stoel heeft zich toege legd op het kweken van drie soorten parkieten: princess of Wales, barabants en dwergpar kieten. Piet Vroegop koestert een vergelijkbare passie. Hij houdt naast parkieten ook sier- eenden en sierduiven. En nu zijn fraaie schiltoerakis net een suc cesvol zogeheten endocopisch onderzoek hebben ondergaan, om te weten wie het mannetje en het vrouwtje is, heeft hij goede hoop op mooie kweekresulta- ten. De tentoonstelling van De Schouwse Zanger in het dorps huis in Noordwelle is vandaag (zaterdag) geopend van 13.00 tot 22.00 uur. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Toeristenbelas ting is uit de tijd. Dat vindt de directeur van Roompot Zeeland Vakanties, K. van Koeveringe. Het is een onlogische heffing, want diegenen die de belasting betalen, profiteren er amper van. „De toeristenbelasting verdwijnt in de algemene mid delen van de gemeentekas. Het is moeilijk om te zien wat ge meenten met die inkomsten doen", zegt Van Koeveringe. Het niet geoormerkte geld wordt gebruikt om gaten in de gemeentelijke begroting te dichten. „En is dus overal voor in te zetten. Onze wegenbelas ting wordt toch ook niet aange wend om de landbouwsector te stimuleren." Voor Van Koeveringe, die een aantal vakantieparken en cam pings in Zeeland heeft, kwam de discussie over de afschaffing van de toeristenbelasting niet onverwacht. „In een aantal Eu ropese landen wordt daarover momenteel ook al gesproken. Het is een schuivend paneel. Ik heb nooit veel van dit systeem begrepen. Er is ook geen me taalindustriebelasting. Het kan geen kwaad om het nut en het systeem van toeristenbelasting onder de loep te nemen." In de Tweede Kamer gaven de WD en het CDA deze week een voorzet om de toeristenbelas ting af te schaffen, dan wel aan een maximum te binden. Een andere mogelijkheid was dat gemeenten de bron van inkom sten alleen voor toeristische voorzieningen zouden mogen gebruiken. „Maar zelfs als de belastingsgelden voor louter toeristische voorzieningen be doeld zijn, dan nog hoop ik dat toeristenbelasting wordt afge schaft", verklaart Van Koeve ringe. „Er moet een andere, mo derne manier gevonden worden. We moeten meer aan het heffen van baatbelasting denken voor diegenen die profiteren van de toeristen en de voorzieningen." Volgens Van Koeveringe zou het een welkome stimulans zijn voor de toeristische sector als de belasting wordt afgeschaft. „Het maakt een klantonvrien. delijke indruk. De toeristische sector moet bo vendien alle zeilen bijzetten on een goed product te kunnen le. veren. „Voor een paar centen vlieg je naar Turkije. We moeten proberen de kosten zo laag mo- gelijkte houden." De geraamde opbrengst uit de toeristenbelasting is landelijk gezien 98 miljoen euro per jaar. De gemeente Veere verwacht volgend jaar 3,3 miljoen euro aan toeristenbelasting binnen te krijgen. Op gemeentelijk nj. veau is de hoogte van toeristen belasting een terugkerend on derwerp van gesprek. In de begrotingsraad van de gemeen te Vlissingen werd onlangs ook gesproken over de afschaffing van de toeristenbelasting. Het CDA diende daarvoor een motie in, die werd verworpen, De PvdA daarentegen wilde de toeristenbelasting juist verho gen. Bij die motie staakten de stemmen (14-14). In denovem- berraad wordt deze motie op nieuw in stemming gebracht Van de Koeveringe beseft dat gemeenten niet graag toeristen belasting zien verdwijnen. Et zal over een vorm van compen satie moeten worden nage dacht. „Of er moet eens goed ge keken worden naar de manier van besteding. GOES - Vijf jongens van vijftien jaar zijn gistermiddagmiddaf op de Lijnbaan te Goes aange houden voor openlijke geweld pleging. De jongens hadden in een lijn bus vernielingen aangericht Drie jongens, twee uit de ge meente Terneuzen en een i Zierikzee, bekenden een stoelte hebben vernield. Een vierde jongen uit de gemeente Schou- wen-Duivenland bekende met de stoelleuning te hebben gt- gooid. De vijfde jongen, even eens uit de gemeente Schon- wen-Duivenland, had niet gedaan. Vier jongens zulle worden doorverwezen naarfc reau Halt. -ilzL- Het laatste beetje is nu op, veel was er te verduren. Het kaarsje is thans opgebrand, gedoofd zijn alle vuren. Voor mij is het niet erg meer, daarvoor is het verleden. Maar jullie die ik achterlaat, vaarwel en wees tevreden. Na een liefdevolle verzorging in Zorgcentrum Avondvrede, hebben wij afscheid moeten nemen van ons moeder, oma en overoma GRE POORTHUIS weduwe van Cor Maas West-Souburg 21-5-1914 Bergen op Zoom 13-11-2003 Bergen op Zoom: Els en Jan t Suykerbuyk-Maas Piet en Neriana Tom en Annet Victor Bergen op Zoom: Lia Maas Vlissingen: Tom Maas t Vancouver-Canada: Anny en Nic Poort-Maas Rob Correspondentieadres: Haringstraat 19 4617 AM Bergen op Zoom De uitvaartdienst zal gehouden worden op maandag 17 november om 10.30 uur in de O.L. Vrouwe- kerk, Singel 106 te Vlissingen. waarna de begrafe nis zal volgen op Noorderbegraafplaats aan de Pre sident Rooseveltlaan aldaar. Samenkomst in de kerk. Na de begrafenis is er gelegenheid tot persoonlijk condoleren in rouwcentrum Overtoom-Groen, van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. Willen zij die onverhoopt geen rouwbrief hebben ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen. la, allen, die IJ verwachten, zullen niet beschaamd worden; Psalm 25: 3a Na een goede verzorging in Verpleeghuis "De Blaauwe Hoeve" is rustig ingeslapen onze lieve zus en tante JANNA SUSANNA BALKENENDE in de hoge leeftijd van 91 jaar. Uit aller naam: C. Balkenende Hulst, 12 november 2003 Correspondentieadres: Standertmolenstraat 28 4569 TB Graauw. De rouwdienst, waarvoor u bent uitgenodigd, wordt gehouden op dinsdag 18 november om 10.30 uur in de Kapel van 'De Blaauwe Hoeve', Truffinoweg 2 te Hulst. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de begraafplaats te Graauw. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het Gemeenschapshuis, Dorpsstraat 46 te Graauw. Van het concert des levens, krijgt niemand een program. Na 11 intens verdrietige weken, maar dankbaar dat we haar zo lang bij ons hebben gehad, is rustig in geslapen onze lieve moeder, oma en overoma CRISTINA JOHANNA SPIES-JANSEN sinds april 1980 weduwe van Cornelis Spies Doesburg, 29 maart 1910 t Vlissingen, 13 november 2003 Onze dank gaat uit naar het personeel van Zorgstroom Jacob Roggeveen, het ziekenhuis Walcheren, afd. Noord 4 en de laatste 14 dagen in verpleeghuis Ter Reede voor de liefdevolle verzorging aan haar gegeven. Vlissingen: Hermien Sonnevijlle-Spies Jaap Sonnevijlle Enschede: Wim Spies Heerenveen: Mieke Erlings Amersfoort: Jeroen en Juliëtte Spies Stijn Winschoten: Correin en Gea Spies Merel Correspondentieadres: Spuistraat 90, 4381 HT Vlissingen Onze moeder is opgebaard in rouwcentrum "Mid delburg", Buitenhovelaan 1, alwaar gelegenheid is tot afscheid nemen op woensdag 19 november van 13.00 tot 13.30 uur. Aansluitend zal om 14.00 uur de crematieplechtig heid plaatsvinden in het crematorium aan de Weste lijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in de aula van het crematorium. Moeder hield van witte rozen en fresia's. "Zie, Ik heb u in mijn handpalmen gegrift..." lesaja 49, vers 16a Onze markante tante heeft een lang werkzaam leven voltooid MARIA VAN LINDONK Draagster van de Eremedaille in de Orde van Oranje-Nassau Vlissingen Vlissingen 28-11-1906 09-11-2003 Met in herinnering haar broer Jaap en zussen Lien en To die haar zijn voorgegaan. Utrecht: Wim t en Cathrien de Kam-Nooteboom Zeist: Martien en Rie de Kam Veenendaal: Sjaan en Wieger de Groot Wageningen: Wim en Hannie van Lindonk Middelburg: Rinus en Lia Alewijnse Achterneven en -nichten Overige familie Vredehoflaan 44-306, Vlissingen Correspondentieadres: M. Smallegangehof 7 4331 WC Middelburg In besloten kring hebben wij op vrijdag 14 november afscheid van haar genomen. Wij hebben haar begra ven op de Algemene Begraafplaats te Vlissingen. 15-11-1996 In Menioriam JO DE JONGE Ine 15-11-2003 In de gezegende ouderdom van 97 jaar ging zacht en kalm van ons heen onze lieve oma CLARA DOBBELAERE weduwe van Marinus Jan Heijnsdijk Jan en Leni Ron en Nancy Ricky, Meivin Anja en John Michélle, Allison Middelburg, 13 november 2003, Zorgcentrum Rustenburg kamer 407 Correspondentieadres: Hoogemeestraat 17 4337 VM Middelburg Zij is opgebaard in haar eigen kamer. De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 18 no vember om 10.00 uur op de algemene begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Onze dank gaat uit naar alle medewerkers van Zorgcentrum Rustenburg voor de liefdevolle ver zorging. If Only... Vanuit Australië kregen we de droevige mededeling dat na een moedig gedragen ziekbed op 12 novem ber 2003 is overleden PAULA ELAINE VAN WEIJE-WILLIAMS echtgenote van Leen C. van Weije Veerweg 92 te Kamperland. Wij wensen Leen veel sterkte toe in deze moeilijke periode. Namens je compagnon en medewerksters van Tours European Holidays, Veerweg 92, 4493 AT Kamperland Bij een overlijden wilt u niet komen te zitten met het vele regelwerk. Daarom is er, heel dichtbij, een uitvaartspecialist die u kent. Gelukkig maar, want bij een overlijden heeft u al zorgen genoeg. Informeer naar ons totaalpakket voor uitvaartzorg en -verzekeringen en bel gratis 0800 - 0033 of kijk op www.monuta.nl Uitvaartzorg en -verzekeringen We kennen elkaar Uitvaartcentrum: Oostburg, Monuta Haerens, Zuidzandsestraat 60, Tel: (0117) 45 23 09 Janneke den Besten Overal te ontbieden Alle voorzieningen om thuis op te baren Aandacht voor uw persoonlijke wensen INFORMATIE PAKKET op aanvraag verkrijgbaar (gratis en vriibliivend) UITVAARTZORGCENTRUM Hoofdkantoor: Geldeloozepad 20,4463 A) Goes (0113) 227525 Rouwcentra: Geldeloozepad 20 Goes - Kitskinderseweg 1 kapeue Facilitair Bedrijf: Langeweg 1 's-Gravenpolder 'wtÏÏ-t' www.uitvaartzorgcentrum.nl db13 r f e I a 1 i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 60