Hulst kiest voor heden of verleden in nieuwe vlag PZC Pleidooi voor herinrichten Markt College Axel wist niet van lekkend bad in Koewacht Stoofvlees en politiek moeten lang sudderen 13 fracties houden wethouder Hulst verantwoordelijk voor tillen fiscus agenda vrijdag 14 november 2003 75 Nieuwe Axelse natuurwachters Groengordel weg voor sportpark Achtereindstraat weer open Eric Sturms is Kriek de Achtste Zes bezwaren tegen Checkpoint Toezeggingen Groot onderhoud Orgelconcert Lekkages Voetbal kijken na trimloop door Frank van Cooten HULST - De gemeenteraad van Hulst beslist volgende maand welke nieuwe vlag de heringe deelde gemeente krijgt. Ont werper Dingeman de Koning m het Axelse bedrijf Flandria Design hield gisteravond kort I0Or de raadsvergadering een presentatie. De Koning maakte zes ontwer pen. De keuze van B en W viel op twee modellen. De raad kiest volgende maand welke het zal worden. Beide ontwerpen zijn heral disch correct. Voor de Hoge Raad van Adel is dat een vereis te om de vlag goed te keuren. „Ik noem me daarom geen kunste naar. Ik ben immers gebonden aan een boekwerk met veel re gels van de Hoge Raad", zegt De Koning. „In mijn ontwerpen moesten ook beide voormalige gemeenten terugkomen. Dat is gelukt." Toch verschillen beide ontwer pen enorm van elkaar. De enige gelijkenis is de Vlaamse leeuw. Het ene ontwerp is uitgevoerd in blauw, rood en geel. Blauw staat voor de Honte of Wester- schelde. Rood staat voor de voormalige gemeente Hontenis- se en geel voor de oude ge meente Hulst. De beide kleuren zijn in elkaar geschoven als symbool van de nieuwe gemeen te. Deze vlag symboliseert de toekomst van de nieuwe ge meente. Het andere ontwerp laat drie golvende dwarsbalken op een zwart veld zien. De Vlaamse leeuw op een geel veld staat weer voor Hulst. De golvende dwarsbalken symboliseren de vele overstromingen die de oude gemeente Hontenisse heeft ge kend. Door een van deze over stromingen is de oude gemeente Hontenisse overspoeld en ver dwenen in de Honte. Dit ont werp onderstreept dus met na me het verleden. De Koning is benieuwd voor welke vlag de gemeenteraad volgende maand kiest. „Kiest de raad voor een stukje toekomst of juist voor een stukje verle den?" Vertrouwen in Weemaes opgezegd Hoor Frank van Cooten HULST - De meerderheid van de gemeenteraad in Hulst zegt het vertrouwen in wethouder P, Weemaes op. Coalitiepartijen CDA, Groot Hulst en Groot Hontenisse houden Weemaes volledig verantwoordelijk voor het bewust tillen van de fiscus. J. van Eek (CDA) liet mede na mens Groot Hulst en Groot Hontenisse gisteravond tijdens I deraadsvergadering geen spaan leel van Weemaes. De drie par tijen keuren de handelwijze af endragen het college op 'voorde .wethouder maatregelen te ne men dat voortaan volledig bin den de normen en voorschriften .van de wetgeving wordt ge- twerkt'. Het college moet dus toezicht houden op het functio neren van Weemaes. Weemaes sprak na afloop van de raadsvergadering van 'pittige jwoorden', doch niet recht vaar- 'dig. „Het was mijn portefeuille niet, maar ik heb het toch op mij 'genomen. Ik heb in mijn eentje gaten in de begroting gedicht. Dat mag ook wel eens worden gezegd." (Volgens burgemeester J. Mulder jisechter het hele college verant woordelijk voor de gemaakte ilouten. „Het boetekleed is bre der. Dit mag nooit meer gebeu- m. Het imago van Hulst is daar iet mee gebaat. Dat dit niet in, onderschrijf ik van harte." luist heeft voor de tweede keer in boete van de belasting- redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115)645769 Fax: (0115)645742 E mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst Renévan Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 Email: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge torende de openingstijden; "terdagstot 12.00 uur dienst gekregen. De gemeente heeft onterecht btw teruggevor derd voor de bestemmingsplan nen Grote Kreek en Hogeweg I en II. Deze fout kost de gemeen te een boete van vijftigduizend euro. „Onbegrijpelijk dat dit voor de tweede keer gebeurt", zei L. Reijns (VVD). „Hulst wordt voor de tweede keer voor hetzelfde feit gepakt. De boete is toch eigenlijk geld van onze inwoners", zei A. Roctus van Al gemeen Belang. Volgens Van Eek liegen opmer kingen in het belastingrapport er niet om. „In het rapport wordt gesproken van het opzet telijk en doelbewust indienen van een onjuiste belastingaan gifte met het oogmerk om belas ting te ontduiken." De drie coa litiepartijen vinden het onjuist van Weemaes dat hij de aanslag van de fiscus wijt aan miscom municatie op de afdelingen bin nen het stadskantoor. „Vrij ver taald komt het er op neer dat de verantwoordelijke wethouder zijn handen in onschuld wast en dat de ambtenaren verantwoor delijk zijn. Dit is ongehoord." Volgens Weemaes zijn de meeste bestemmingsplannen, waarop btw teruggevorderd kon wor den, met de uiterste zorgvuldig heid behandeld. „Alleen deze twee zaken zijn er door geglipt. Daar was ik ook zeer verbaasd over. Ik trek in ieder geval voor honderd procent het boetekleed aan." Weemaes zei verder geen ver weer te hebben geschreven naar de belastingdienst omdat dat geen enkele zin heeft. „We moe ten immers verder met de belas tingdienst. We hebben elkaar nog keihard nodig. We moeten naar de toekomst kijken." AXEL - Wethouder A. van Waes installeerde gisteren in het Gre- goriuscentrum in Axel 75 nieu we jeugdnatuurwachters. In to taal heeft de Jeugdnatuurwacht (JNW) Axel nu al meer dan 3000 natuurbeschermertjes aange- steldsinds 1970. Zes afgevaardigden uit groep zeven van de basisscholen uit Axel, Koewacht en Zuiddorpe hegen door de wethouder het befaamde speldje opgespeld. De (anderen uit groep zeven kregen in oktober te horen wat de Jeugdnatuurwacht inhoud en 'Vooral wat er van hen verwacht wordt. Ze konden dan zelf bepa len of ze al dan niet lid werden De jeugdnatuurwachters die gisteren zijn geïnstalleerd moe ten de komende twee jaar het speldje, dat de betrokkenheid bij de natuur en het milieu sym boliseert, glans geven. Dat ge beurt dit schoolj aar nog met een gezoek aan de Zoo in Antwer pen en een excursie naar het Verdronken land van Saeftinge. Gastkok Jo Baert flambeert scampi's in restaurant Tollenique in Terneuzen. door Marco Hamelink TERNEUZEN - „Koken is net politiek", stelt Jo Baart, fractievoorzitter van de Terneuzense Onafhankelijke Partij (TOP). Hij was gisteren gastkok bij res taurant Tollenique in Terneuzen. „Als je stoofvlees niet lang genoeg laat sudderen, is het niet te pruimen. Als het lekker lang opstaat, krijg je een heerlijk stuk vlees. In de politiek is het net zo. Als je goed voorbereid bent en er de tijd voor neemt, komt het allemaal goed", vertelt Baart terwijl hij een scheut olie in een pan gooit. Volledig in kokstenue en met een hoge koksmuts waar met grote letters 'Jo' op staat geschreven, begon hij gistermorgen om 11 uur met de voorbereidingen. „Be langrijk, want als de gasten vanavond komen, moet alles klaar en bij de hand staan. Ik moet gelijk kunnen beginnen", vertelt Baart als een volleerd kok. Hij is dan ook een fervent liefhebber van koken. „Het gaat er niet om wat je klaarmaakt, maar hoe je het doet. Ik schroom er niet voor om vrienden of fa milie uit te nodigen en voor de hele groep te koken. Dat kan dan variëren van stoverij tot scampi's of een wildgerecht. De kunst is om het anders klaar te maken dan een ander", zegt hij en gooit een flin ke scheut room in de pan. Een favoriet gerecht om klaar te maken heeft hij niet. „Vraag mij echter wat ik graag eet en dan antwoord ik vooraf scampi's, als hoofd gerecht scampi's en doe als dessert ook maar scampi's", aldus Baart. Niet verwonderlijk dus dat er gister avond voornamelijk scampi's op het me nu stonden. „En als dessert is er sabbay- foto Camile Schelstraete on. Het is lastig om een goede sabayon te maken, maar gelukkig heb ik ook nog wat hulp van de chef-kok." De olie is inmiddels op temperatuur en de scampi's kunnen in de pan. Behendig houdt hij de pan net zo scheef dat de vlam er in kan slaan. „Niet te lang bakken want dan worden ze droog. Ze moeten lekker mals blijven", weet het raadslid. „Zowel in de politiek als in de keuken is het belangrijk dat je de nodige humor ge bruikt. Het werkt een stuk prettiger en er is veel te weinig van in het leven", besluit de TOP-kok. door Frank van Cooten HULST - Groot Hulst en Groot Hontenisse pleiten voor een herinrichting van de Grote Markt in Hulst. Beide fracties denken bijvoorbeeld aan uit breiding van het aantal terras sen, het plaatsen van bomen, het aanleggen van groenvoorzie ningen en het plaatsen van een centrale kiosk. De twee fracties kwamen gis teravond met dit plan in de raadsvergadering. „De Grote Markt moet weer een ontmoe tingsplaats voor mensen wor den. De herinrichting moet een toeristische uitstraling hebben en bijdragen aan de economi sche versterking van de ge meente Hulst", zegt L. Mangnus van Groot Hontenisse in het voorstel. Voor Groot Hontenisse en Groot Hulst moet de herinrichting van de Grote Markt onderdeel zijn van het ontwikkelingsplan voor de binnenstad. Herinrichting van de Grote Markt sluit in de ogen van beide fracties immers goed aan bij de plannen voor een nieuwe binnenstad. Groot Hulst en Groot Hontenisse vroegen daarom gisteravond of de herin richting van de markt onderdeel is van de ontwikkeling van een visie voor de binnenstad en wanneer deze visie klaar is. Wethouder E. de Deckere liep gisteravond nog niet weg met het idee. Hij wees op de investe ring van 265.000 euro in de her inrichting van de Grote Markt in 1996. „Toen is een aantal voorwaarden gesteld. De be reikbaarheid van de Grote Markt moet optimaal blijven, het beeld van het centrum moest uniform worden en er mocht geen kiosk komen. Daarnaast moesten zoveel mogelijk par keerplaatsen komen. Een par keerplaats levert immers twin tigduizend euro per jaar op. Het zou dus een stukje kapitaalsver- STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Bil jarten Kanaalzone; 14.00 uur: Bingo; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Creatief; 16.00 uur: Zitgym- nastiek; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Bingo; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koersbal; 13.30 uur: ANBO Bingo; Café de Landbouw, 20.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Dorpshuis, 14.00 uur: KBO koersbal HEIKANT - Zaal Maton, 20.00 uur: Free Country Dancers gevorderden: 20.30 uur: Free Country Dancers beginners; 't Heike, 13.00 uur: Biljarten en pieren; HENGSTDIJK - Horecacentrum de Vogel, 19.30 uur: Kaarten; HOEK - Dorpshuis, 19.30 uur: Najaars concert door harmonie Elk Naar Zijn Kunnen; De Lovenhoek, 13.30 uur: Biljarten, kaar ten en volksdansen; 19.30 uur: Gezel schapsdansen; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Engelse les; 9.00 en 10.00 uur: Fysio gym; 9.30 uur: Bloemschikken; 13.00 uur: Biljarten Ka naalzone; 13.30 uur: Bridge; 19.00 uur: li ne dance; 19.30 uur: Bridge cursus; Kantine HVV'24, 20.00 uur: Kaarten; Den Dullaert, 20.00 uur: Van Veen en Van Veen; KLOOSTERZANDE - Hotel van Leuven, 19.30 uur: Kaarten deTroefslag; KOEWACHT De Vlaschaard, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE Café de Vier Jaargetij den, 20.00 uur: Prinsenbal carnavals stichting de Lamsoren; OOSTBURG - Tienercentrum Time Out, 15.00-18.00 uur: Soos voor tieners vanaf 12 jaar; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur: Modelbouw; SAS VAN GENT - De Speye, 19.00 uur: Grutmoole volksdansen; 19.00 uur: Dansclub Lencor; 19.00 uur: Muziek school leerlingen showband Sas van Gent; St. Albert, 13.30 uur: Biljarten en spel- middag; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS gym en volksdansen, kaarten, ca nasta, biljarten heren: SPUI - De Drie Gehughten, 19.30 uur: Bonte avond; ST. JANSTEEN Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten: De Warande, 13.00 uur: Biljarten; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljar ten en klaverjassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje, 20.00 uur: Bingo; Café Du Commerce, 19.00 uur: Vogelex positie de Vogelvrienden; ZAAMSLAG Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten en biljarten. TERNEUZEN - De plantsoenen rond het sportpark Oude Vaart in Terneuzen moeten wijken voor de bouw van het nieu we megasportcomplex aan de zuidzijde van de wijk. De ge meente Terneuzen verleende gisteren projectontwikkelaar Lafoma bv. een kapvergunning voor het verwijderen van 4900 vierkante meter bosplantsoen en 190 zogenaamde windvan gers (populieren, linden en platanen). Tegen de voorgenomen kaalslag aan de wijkrand is geen enkel bezwaar ingediend bij de gemeente Terneuzen.Gemeente en Lafoma hebben er niet voor gekozen om tijdens de bouw van het nieuwe complex (sportvelden, zalen en een openluchtbad) zoveel mogelijk groen intact te laten. Voorlopig blijft alleen rond het oostelijk gelegen parkeerterrein wat groen intact. De rest van het ge bied is volgens Timmers gewoon nodig om die nieuwe voor zieningen te kunnen aanleggen. Na de bouw worden volgens de gemeente meer bomen teruggeplant dan weggehaald zijn. GRAAUW - Na een periode van stof, zand, puin en de nodige overlast voor de bewoners is de reconstructie van de Achter eindstraat in Graauw klaar. De oude riolering is vervangen door een nieuwe. De rijbaan heeft rode betonklinkers gekre gen en auto's mogen er nog maar dertig kilometer per uur rij den. Op twee plaatsen is de weg voorzien van as-verschuivin gen, om de snelheid te minderen. Tevens zijn de kruisingen met de Rozenstraat en de Tulpstraat licht verhoogd en gemar keerd aangelegd. De parkeerplaatsen in de Achtereindstraat zijn vernieuwd en uitgebreid. Ook is de openbare verlichting vernieuwd en zijn parkeerstroken en verkeersremmers aan gelegd op de Graauwsedijk. De Achtereindstraat wordt maandag officieel geopend door het onthullen van een dertig- kilometerbord ter hoogte van het Dorpsplein. CLINGE - De Kriekeputters uit Clinge hebben een nieuwe carnavalsprins. Het komende seizoen zwaait Eric Sturms als Kriek de Achtste de scepter over het rijk der Kriekeputters. Hij volgt Jacco de Rooij op, die na een ambtstermijn van elf jaar het prinsengewaad aflegt. De Rooij blijft wel actief in de raad van elf. Vanwege zijn elfjarige regeerperiode gaat De Rooij in de toekomst bij de Clingse carnavalsstichting als kei zer door het leven. Jaren was hij al actief in de raad van elf. TERNEUZEN - Bij de gemeente Terneuzen zijn zes bezwaren ingediend tegen het voornemen om de verhuizing van de kof fieshop Checkpoint in de Westkolkstraat zo snel mogelijk rond te breien. De bezwaarmakers zijn dezelfde die van meet af aan protesteren tegen de nieuwbouw van Checkpoint een eindje verderop in de straat. De Raad van State stelde de be woners eerder in het gelijk en liet de nieuwbouw stilleggen. Doordat weinig schot in de bouw van de nieuwe koffieshop zit, stagneert ook de bouw van de tweede fase van de parkeer garage aan de Westkolkstraat en de aanleg van het plein voor het Scheldetheater. Om die zaken vlot te trekken, besloten B en W een aantal weken geleden de procedure te starten om Checkpoint te laten verhuizen van de huidige (tijdelijke) lo catie tegenover het theater naar de plek van het voormalige Varenscentrum. De bouw van de nieuwe koffieshop kan vol gend voorjaar verdergaan, als de provincie de 'verklaring van geen bezwaar tegen de bouw' afgeeft, de bouwvergunning rondkomt en de rechter daar geen stokje meer voor steekt. De bezwaarmakers zijn maandag uitgenodigd voor een besloten hoorzitting op het stadhuis om de bezwaren toe te lichten. nietiging zijn de Grote Markt opnieuw in te richten." De Grote Markt staat volgens De Deckere los van het cen trumplan. „Het centrumplan richt zich op Hulst-Noord. Ik kan niet zeggen wanneer dit plan klaar is. Dat hangt af van de planvorming, de middelen en de inspraak. De marktmensen, middenstand en politie worden nauw bij het centrumplan be trokken. Ik noem in ieder geval geen termijnen. Daar ben ik eer der over aangevallen." Mangnus vindt het jammer dat niet direct actie wordt onderno men. „Wat mij betreft, kan de herinrichting van de Grote Markt een apart plan zijn. Ik wil wat meer toezeggingen. Dat het plan bijvoorbeeld voor 2 00 6 uit gevoerd kan worden." J. Steijaert (CDA) vond het te ruggrijpen van De Deckere naar eerdere uitgangspunten een beetje flauw. „Inzichten wijzi gen. De Blokker aan de Grote Markt was toen ook ondenk baar. En nu zit deze winkel daar." door Euqène Verstraeten KOEWACHT - Ten tijde van de herindelingsgesprekken was het college van B en W van de voormalige gemeente Axel er van overtuigd dat er met het zwembad in Koewacht niets aan de hand was. B en W van Terneuzen antwoorden dat op vragen van raadslid J. Baart van TOP (Terneuzense Onafhanke lijke Partij). Dit gebeurde naar aanleiding van de verhalen in de wandel gangen dat er afgelopen zomer seizoen wekelijks een half mil joen liter water bij gevuld moest worden. „In het zwembad van Koewacht is het afgelopen seizoen meer water aangevuld dan gebruike lijk", geven B en W toe. Of er sprake is van een lek in de be tonconstructie van het bad, een mankement in de technische in stallatie of ondergronds lei- dingwerk, wordt momenteel onderzocht. Vorig jaar nog is het zwemband in Koewacht aan een inspectie onderworpen in het kader van het accommodatie-onderzoek wat uitgevoerd is door ISA- Sport (Instituut voor Sportac commodaties). Tijdens dit on derzoek is volgens B en W geconstateerd dat de accommo datie 'in een redelijke staat van onderhoud' verkeert. Ook vorig jaar is er door de toen malige Axelse gemeenteraad geld uitgetrokken voor groot onderhoud aan het Koewachtse zwembad. Dit is in het najaar van 2002 en afgelopen voorjaar uitgevoerd. De werkzaamheden betroffen het aanbrengen van een nieuwe duikstelling, het aanbrengen van een coating in het bassin en het vervangen van enkele pom pen, inclusief fundatie. In 2001 ZAAMSLAG - Organist Johan Hamelink verzorgt morgen een concert in de Gereformeerde Kerk van Zaamslag. Hamelink speelt op verzoek we reldse en kerkelijke muziek stukken. Het concert begint om 19.30 uur. zijn de gebouwen geschilderd en is het zandfilter helemaal gere viseerd. Ook is er een automatische doseerinstallatie voor de chemi caliën aangebracht en is de loopbrug met een kunststofaf scheiding tussen het diepe en ondiepe gedeelte geheel ver nieuwd. „Het bad dateert uit de zes tiger jaren en is sindsdien niet of nauwelijks gemoderniseerd", aldus B en W. „In het verleden is er meerdere malen sprake geweest van lekkages in het bad, maar deze konden altijd gerepareerd worden." Ondanks dat er extra water bijgevuld moet worden, wordt de water kwaliteit volgens het college op peil gehouden, als gevolg van de automatische doseerinstal latie. Het Koewachtse zwembad vol doet niet aan Wet Hygiëne en Veiligheid Badinrichtingen en Zwemgelegenheden. De tekort komingen betreffen schuine wanden, te weinig pompcapaci- teit en filtercapaciteit en het ontbreken van overloopgoten. Het bad draait echter al jaren met ontheffing van de provincie omdat de zwemwaterkwaliteit altijd goed is en er wordt vol daan aan de normen. Tijdens de recente begrotings vergadering besloot de Ter neuzense gemeenteraad voor volgend jaar 350.00 euro te reserveren voor de reparatie van het Koewachtse Zwembad. HEIKANT - Vanaf gemeen schapscentrum 't Heike in Hei kant gaat morgen de traditione le Jef Thuy Memorial-trimloop van start. De deelnemers kunnen inschrij ven op diverse afstanden. De trajecten voeren door de bossen en polders in de omgeving. Na afloop van de trimloop wordt in 't Heike wordt een Oranjesfeer tje gecreëerd. Vanaf 15.30 uur is op een groot scherm de voetbalwedstrijd Schotland-Nederland te vol gen. De aftrap is om 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39