Zerken zakken weg in Wolphaartsdijk Rioolrecht moet gat in begroting dichten PZC Auto schiet de bosjes in Zorgketen hulp bij beroerte 13 liberalen leveren opvolger opgestapte ABT-wethouder Van Doorn lezers schrijven vrijdag 14 november 2003 Alzheimercafé Reimerswaal Vogels Nabestaanden Boete geëist voor overtredingen Raadslid Hamelink stapt op Jongen gewond bij aanrijding Inbreker vlucht Psycholoog in Alzheimer Café Slachtoffers verkeer worden herdacht Sluipverkeer II Sluipverkeer IV Sluipverkeer III agenda VVD terug in college Tholen jpnrTarla van de Merbel SINT-MAARTENSDIJK - Het college van B en W van de ge meente Tholen behoudt toch een vierde wethouder. Een meerderheid in de Thoolse raad is voorstander van het vervan- „en van de opgestapte L. van Doorn van Algemeen Belang Iholen (ABT). De VVD gaat de nieuwe wethouder leveren. Daarmee krijgt Tholen weer een coalitie bestaande uit SGP, PvdA, CDA en VVD. i Van Doorn legde een maand ge lleden zijn functie neer. Hij kon zich niet vinden in het beleid van de gemeente. Wegens va- KRONINGEN - Het Alzhei- mercafé Reimerswaal opent vanmiddag voor de tweede keer kaar deuren in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Op 19 september startte Zorg centrum Vredelust met dit initi atief, om familie en mantelzor- gers van Alzheimerpatiënten met elkaar in contact te bren gen. Ze kunnen tijdens deze middag hun ervaringen met el kaar delen. 'Sociaal-psychiatrisch ver pleegkundige F. van Dun houdt een toespraak waarin hij uitlegt wat dementie precies is en hoe Alzheimerpatiënten het beste kunnen worden benaderd. Het iAlzheimercafé is elke tweede 'vrijdag van de maand geopend van 14.00 tot 16.30 uur. KAPELLE - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt vandaag en morgen een vogeltentoon- in hotel De Zwaan in ipelle. Ifr worden zo'n 150 vogels ge toond, waaronder kanaries en (parkieten. De deuren zijn van avond open van 19.00 tot 22.00 [lur en morgen van 13.00 tot ll.30 uur. kantie van ABT-fractievoorzit- ter J. Boulogne kwam er pas vo rige week duidelijkheid over opvolging van Van Doorn. ABT gaf toen te kennen geen nieuwe wethouder te leveren en uit de coalitie te stappen. Afgelopen vrijdag en zaterdag heeft SGP-fractievoorzitter M. Klippel met alle partijen in de Thoolse raad overleg gevoerd over een eventuele opvolging van Van Doorn. Deze week zijn alle fractievoorzitters bij elkaar geweest om de zaak te bespre ken. Oppositiepartijen ABT, CU en D66 willen uit financiële over wegingen het college houden op drie wethouders, eventueel aan gevuld met een tijdelijke inte rim- of projectmanager. K.Heij- boer (SGP), M. Velthuis (PvdA) en W. van Kempen (CDA) moe ten dan extra werk verzetten. Coalitiepartijen PvdA en CDA en oppositiepartij WD willen wel een vierde wethouder. Zij vinden dat beter voor het even wicht tussen confessionele en niet-confessionele partijen in het college. Ook verlicht het de werkdruk van de drie zittende wethouders. De SGP koos aan vankelijk voor drie wethouders maar gaat, omwille van de coa litie, toch mee met PvdA en CDA. Een ruime meerderheid in de Thoolse raad is daarmee voorstander van het vervangen van Van Doorn. Gezien de standpunten van de partijen is de WD de enige par tij die in aanmerking komt voor het leveren van een vierde wet houder. Mogelijk gaat de functie naar fractievoorzitter E. Goos- sen, „maar er kan ook iemand van buiten worden aangetrok ken", zegt Klippel. De SGP- fractievoorzitter is aangesteld als formateur. „De WD moet op korte termijn een kandidaat aandragen." Klippel gaat ge sprekken voeren met de kandi daat/kandidaten. Het is de be doeling de nieuwe wethouder in de raadsvergadering van 4 de cember te benoemen. Met de terugkeer van de WD ziet het college van Tholen er weer hetzelfde uit als voor de verkiezingen van maart 2002. De gemeente vraagt nabestaanden om de zerken weer recht te zetten. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom WOLPHAARTSDIJK - De gemeente Goes probeert wat te doen aan de verzakte graf stenen op de begraafplaats in Wolphaarts dijk. Nabestaanden krijgen een brief met het verzoek de zerken recht te zetten. De gemeente doet dit naar aanleiding van de 'Kijk in de wijk'-bijeenkomst in septem ber. Gemeentebestuurders maakten toen samen met bewoners van Wolphaartsdijk een rondgang langs de 'knelpunten' in het dorp. In een nieuwsbrief meldt de gemeente nu wat zij met de bevindingen heeft gedaan. Een van de klachten uit het dorp was het on derhoud van de begraafplaats, waar de bo men gesnoeid zouden moeten worden en diverse grafstenen rechtgezet. Ook is het verzoek gedaan het grind op de paden te vervangen door tegels of asfalt, zouden die beter begaanbaar worden voor bijvoor beeld mensen in een rolstoel. Het rechtzetten van de grafstenen is geen zaak van de gemeente maar van de familie van de overledene, zo staat in de nieuws brief. Daarom schrijft de afdeling burger zaken de nabestaanden aan, in de hoop dat die actie ondernemen. Aan de haagbeuken langs de begraafplaats doet de gemeente evenmin iets. Die zijn juist met opzet zo dicht bij elkaar gezet, omdat het de bedoeling is dat ze in elkaar groeien. Snoeien is daarom niet aan de orde. Het grind wordt in elk geval niet op korte termijn vervangen. Hetzelfde materiaal wordt ook gebruikt op de dodenakkers in de andere dorpen van de gemeente. Er ligt wel een ideetje om er ooit allemaal asfaltpaden van te maken, maar dat kost extra geld en kan daarom niet op stel en sprong worden uitgevoerd. Wel wordt de hoeveelheid grind beperkt. Nu bestaan de paden vaak uit een behoorlijk dikke laag, vooral ook om onkruid tegen te gaan. Nu de gemeente weer op beperkte schaal een onkruidbestrijdingsmiddel mag toepassen, kan worden volstaan met een dunnere laag grind. MIDDELBURG - Officier van justitie A. Flikweert heeft gis teren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 45-jarige landbouwer uit Kruiningen voor een aantal milieuovertre dingen 100.000 euro boete, waarvan 40.000 euro voorwaarde lijk geëist. De helft van de straf wil de officier verhalen op de BV, de rechtspersoon. De verdachte wordt verweten eind jaren negentig en begin 2000 zonder daartoestrekkende vergunning grote hoeveelhe den vervuilde grond en sloopafval op zijn bedrijf aanwezig te hebben gehad. Daarnaast heeft hij niet voldaan aan de meldingsplicht voor mestopslag aan de gemeente, wat in het kader van het ge doogbeleid verplicht is gesteld. Ook wordt hij beschuldigd van het verontreinigen van het oppervlaktewater in een sloot, vlakbij zijn woning. WISSENKERKE - Fractievoorzitter R Hamelink (PvdA) kondigde gistermiddag aan volgend voorjaar zijn werk als raadslid voor de gemeente Noord-Beveland te willen neerleg gen Hamelink gaf als reden dat hij het te druk heeft met ande re politieke activiteiten (Hamelink zit sinds kort voor de PvdA in Provinciale Staten) om het raadswerk te blijven doen. Het is nog onduidelijk wie hem opvolgt. Het fractie voorzittersschap droeg hij gisteren al over aan partijgenoot J. de Looff. WEMELDINGE - Een zestienjarige bromfietser uit Yerseke liep gistermiddag een pijnlijke enkel op toen hij in aanrijding kwam met een auto. De bromfietser reed over het fietspad aan de linkerzijde van de Wemeldingse Zandweg te Wemeldinge. Op de kruising met de Bonzijweg reed hij ineens de rij baan op Hierbij verleende hij geen voorrang aan een tegemoetkomen de auto, bestuurd door een 44-jarige vrouw uit de gemeente Reimerswaal en reed tegen haar voertuig. De jongen kwam hierbij ten val. BURGH- HAAMSTEDE - In de nacht van woensdag op giste ren is ingebroken in een bedrijf aan De Roterij in Burgh- Haamstede. Vermoedelijk is de inbreker bij zijn daad ge stoord en op de vlucht gegaan. Er waren wel goederen klaar gezet om mee te nemen maar deze bleven in het pand achter. In de nabijheid van het pand werd een auto aangetroffen met daarin eveneens goederen die van de inbraak afkomstig wa ren. BROUWERSHAVEN - In woonzorgcomplex Poortershof in Brouwershaven wordt morgenmiddag weer een bijeenkomst van het Alzheimer Café gehouden. Psycholoog Resi Botteram van zorgkoepelorganisatie Arcus zal met de aanwezigen in gesprek gaan over het thema 'Wat betekent Alzheimer in uw leven?'. Daarbij komen het stadium van de dementie en de relatie tussen mensen die ermee te ma ken krijgen aan de orde. Verder kan in informele sfeer met elkaar worden gesproken. Ook is er een informatietafel met folders en boeken ingericht. Het Alzheimer Café begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 doorlngrid Huibers WISSENKERKE - Inwoners van de gemeente Noord-Beve land betalen volgend jaar per aansluiting 55 euro rioolrecht. Bewoners die een beroep doen op de Wet Voorzieningen Gehandicapten krijgen een in komensafhankelijke eigen bij drage opgelegd. Dat besloot gis termiddag de gemeenteraad. De raad moest gezamenlijk een gat in de begroting van ruim een half miljoen euro zien te dich ten. Het begrotingsconcept was door de raadsleden zelf opge steld. Dat leverde een voorlopi ge begroting op die een gat van 550.000 euro vertoonde. De discussie hierover leverde Mooie debatten op. Er werd, Misschien wel voor het eerst, over de hoofdlijnen van het ge meentelijk beleid gesproken en piet zoals zo vaak over losse redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315670 Fax: (0113)315669 Email: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'ngrid Huibers Miekevan der Jagt Freek Janssen RobPaardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur stoeptegels, kapotte lantaren palen of hondenpoep. Zo kwam er een verhitte discus sie op gang over het begrotings motto van de fractie van het Noord-Bevelands Belang (NBB) die liever eerst wil be zuinigen voordat de gemeente lijke belastingen worden ver hoogd. Een bezuiniging van twee ton op een gemeentebegroting van bij na vijftien miljoen euro zou vol gens de fractie geen probleem moeten zijn. Aan de drie wet houders de opdracht om te be slissen waar dat geld vandaan zou moeten komen. „Wij stellen als raad de kaders. Het college werkt voor ons", verdedigde NBB-voorman A. Oudshoorn zijn voorstel. Maar dat was de overige fracties een brug te ver. Kaders stellen moet volgens hen iets preciezer. En daar niemand kon verzinnen waar er twee ton bezuinigd zou kunnen worden, werd Ouds hoorns voorstel afgeschoten. De SGP presenteerde ook een voorstel waarmee de stijging van de gemeentelijke lasten in de hand kon worden gehouden. Ook dat voorstel sneuvelde om dat fractievoorzitter J. Poppe besloot een voorstel van de WD te steunen. Dat kon ook op de in stemming van het CDA en de PvdA rekenen. Zo werd besloten om de ambte narensalarissen gedeeltelijk te bevriezen en de toeristenbelas ting, begrafenisrechten en de tarieven voor de landbouw- en jachthaven in Kamperland forst te verhogen. Om niet me teen weer voor verrassingen te staan werd 25.000 euro gereser veerd voor nieuw beleid. GOES - Slachtofferhulp Zee land houdt zondag een herden kingsbijeenkomst voor ver keersslachtoffers. Gedeputeer de G. de Kok krijgt na de her denking het eerste exemplaar van het Herdenkingsboek 1993- 2003 uitgereikt. Daarin staat een overzicht van alle dodelijke verkeersslachtoffers in Zeeland van de afgelopen tien jaar en een aantal persoonlijke verhalen van familieleden van die slacht offers. De bijeenkomst vindt plaats in het Van der Valk Hotel Goes, van 14.00 tot 16.00 uur. door Ron Maqnée MIDDELBURG - Een 67-jarige Middel burgse bestuurster van een Fiat nam het bord 'Doorgaand verkeer' gistermiddag wel érg letterlijk. De automobiliste ging ter hoogte van de Middelburgse Konmar rechtdoor. De vrouw verliet rond kwart voor drie het parkeerterrein bij de Kon- mar in Middelburg samen met een inzit tende. Eenmaal aangekomen bij de slag bomen lukte het de vrouw niet om haar wagen dichtbij de automaat voor de par keerkaartjes te rijden. Na wat heen en weer gemanoeuvreer slaagde ze er uiteindelijk in om voldoende dichtbij te komen om het kaartje in de au tomaat te stoppen. De slagboom ging nog maar nauwelijks omhoog, of de vrouw gaf ineens onbedoeld een enorme dot gas. De Fiat stoof vooruit, caramboleerde de slag boom en snelde richting het struikgewas naast het parkeerterrein. Daar ramde de wagen nog eens een verkeersbord en werd het bosschage in gelanceerd. Een paar meter verderop kwam de auto tot stil stand. De bestuurster en haar passagier hadden hun gordels om en raakten niet gewond. De Fiat was zwaar beschadigd. Sleepbe drijf Kuzee is later uitgerukt om de wagen uit het struikgewas te plukken. foto Lex de Meester door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Een speciaal verband tussen artsen, zieken huizen, herstelcentra en ver pleeg- en verzorgingsinstellin gen garandeert voortaan een snelle opvang, behandeling en voldoende nazorg voor mensen die een hersenberoerte krijgen. De CVA Zorgketen in Midden- en Noord-Zeeland presenteert zich donderdag 20 november met het symposium Samen wer ken aan herstel. Circa honderdvijftig hulpverle ners, behandelaars, zorgmana gers en beleidsmakers komen naar het symposium om inzicht te krijgen in ieders rol in de zorg bij het cerebro vasculair acci dent: een verstopping of bloe ding in de bloedcirculatie van de hersenen. De zorgketen bindt alle hulp verleners samengebracht opdat de benodigde hulp zo snel en op het juiste moment kan worden geleverd. Bij een eva verkleint snel ingrijpen de kans op blij vende invaliditeit. In dat proces zijn betrokken de huisartsen, de speciale stroke service-afdelin gen van de ziekenhuizen, het re validatiecentrum, de regionale indicatieorganen, verpleeg- en verzorgingshuizen, thuiszorg instellingen en patiëntenver enigingen. F. Bordui, directeur van de Stichting Voor Regionale Zorg verlening, leidt het symposium. De opening is in handen van H. Fagel, ervaringsdeskundige. Hij vertelt over het dringend belang van zorg bij blijvende hersenschade door een eva. Neuroloog A. Boon van het Oos- terscheldeziekenhuis vergelijkt de vroegere zorg bij eva met de nieuwe aanpak. L. Goense, clusterhoofd van het Zieken huis Walcheren licht de ver schillende schakels in de ke- tenzorg toe. R. Oostinga en A. Wattel spreken over het project Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Een mevrouw uit Oud-Sabbin- ge vraagt zich af (in de PZC van 8-11) of zij 'sluipverkeer' is als zij via Wilhelminadorp naar Kattendijke wil rijden. Als het aan ons ligt mag iedereen uit de gemeente Goes (dus ook uit Oud-Sabbinge) en landbouw- verkeer via Wilhelminadorp en het Goese Meer blijven rijden. Echter, er komen zo'n 6000 au to's per dag door onze woonstra ten. Een groot deel daarvan is sluipverkeer vanaf de A58 naar Kamperland en vrachtwagens uit Rotterdam die niets bij ons te zoeken hebben. Daarvan willen wij verlost worden, op een ver standige manier, lering trek kend uit ervaringen elders, en met wat geven en nemen. C. Kortleve en H.W. Janse Bewonersverenigingen Wilhel minadorp en Goese Meer Oosthavendijk 1 Wilhelminadorp Kokkelbank 2 Goes CVA ketenzorg in de regio's Walcheren en Oosterscheldere- gio. In workshops van drie kwartier wordt medisch inhoudelijk in gegaan op aspecten van het eva en het functioneren van hulp verleners in een keten. Het symposium duurt van 13.00 tot 17.30 uur in hotel Arneville in Middelburg. Buiten de lezin gen en de workshops is er een informatiemarkt waarbij het Hersenletselteam, patiënten verenigingen, de Stichting Dis trict op Orde van de medisch specialisten, de stroke-units uit Vlissingen en Goes en Revalida tie Geneeskunde Zeeland. Dat er onlangs een doseerinstal- latie is stopgezet in Goes na veel ergernis, dat heeft schijnbaar de Belangenvereniging Wilhelmi nadorp niet begrepen. Dat de Belangenvereniging Wilhelmi nadorp enkel uit bewoners be staat die er nog maar enkele jaren wonen, dié wisten dat er auto's reden. En dié auto's moe ten nu wijken voor deze bewo ners! Misschien moeten de be woners van het Goese Meer de hand in eigen boezem steken voor wat betreft het klagen over het verkeer. Als de school 's mor gens in en 's middags uit gaat worden de straten onveilig ge maakt door tamelijk hard rij dende limousines waar de be woners van Wilhelminadorp zich op hun beurt aan ergeren. Dat de Belangenvereniging Wil helminadorp enkel uit import bestaat, is bij de harde kern van Wilhelminadorp inmiddels be kend. J.J. Wagenaar Brugstraat 33 Wilhelminadorp Ten eerste werkt een groot ge deelte mensen uit het Goese Meer in de Randstad. Dus mijn vraag: wat is de oorzaak van de drukte en wie veroorzaakt dit? Uit de Randstad wegtrekken en in Zeeland gaan wonen, waar iedereen van denkt dat het een achtergebleven gebied is. En als je er eenmaal woont gaan kla gen dat het er toch wel druk is. Dus maar een slagboom laten plaatsen en het liefst niet te dicht bij eigen deur dus niet in het Goese Meer zelf, maar in Wilhelminadorp op de Lange Weg. Als dit nu de slimste oplos sing van de gemeente is, moeten ze zich maar eens afvragen of Zeeland er wel goed aan doet om nog langer reclame te maken om in Zeeland te komen wonen. Want aan de ene kant wil Zee land meer mensen hiernaar toe trekken maar aan de andere kant willen ze het rustige lande lijke leven houden. Dit kan niet, dit is tweeslachtig. Ook in Wil helminadorp zitten er onderne mers die leven van langsko mend verkeer, maar daar maakt niemand zich zorgen over. STREEKACTIVITEITEN Adri Dalebout Westhavendijk 18 Wilhelminadorp GOES - Buys Ballot College, 19.45 uur: Concert Elly Rikkert en Theo van Teijlingen; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Se- niorensoos; 's-HEER HENDRIKSKINDEREN Heer Hendrikhuis, 20.00 uur: Dwaasheid of Di lemma, jongerenmusical; KAPELLE Sportgebouw Molenvate, 9.30 uur: Jeu de boules; De Vroone, 13.30 uur: Sociëteit; Sportkantine De Inloop, 19.00 uur: Ranking Darttoernooi voor de jeugd tot en met 21 jaar; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00 17.00 uur: Biljartclub senioren; 20.00 uur: Première Jeugdorkest Excelsior; Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietrai ning bij Omni-Sport Reimerswaal; KWADENDAMME Kwekerij Het Groene Weegje, 10.00-17.00 uur: Geopend voor publiek; Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00-17.00 uur: Wandeltuinen met Orangerieplanten en waterpartijen ge opend voor publiek; SCHERPENISSE Haestinge, 20.00 uur: Informatieavond diabetes vereniging; STAVENISSE - Kantine, 19,39 uur: Alge mene ledenvergadering; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE Dorpshuis De Wemel, 13.00 uur: Sociëteit; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00- 13.00 uur: Weekmarkt; Prinses Beatrix- haven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde; Zorgcentrum Vrede lust, 13.30-16.30 uur: Herfstmarkt, met boeken-, bloemen-, en snuffelkraam, Welfare, zelfgebakken babbelaars en ge bak; De Zaete, 19.00 uur: Toneelavond toneelvereniging 'Komt'r us ni kiek'n'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29