M. Kamerdebat over satire levert ALTENA Goedkope supers winnen weer terrein Minister voor meer bouwen op platteland behalve uurtje vermaak niets op |r GLASHANDEL MELIESTE M uw pa rt &F "MSf las! OTMBD Man stuurt dochter (12) op pad om illegaal te collecteren Provincie spreekt Zeeuwse waterschappen aan op verantwoordelijkheid elke dag beter Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 11° Wolken 246e jaargang no. 270 woensdag 12 november 200? los nummer 1,20 Grap Te ver EUROPAjUIN voor Leolux 7116 555530 Computervirus Snoep geroofd Duitse run op blikjes fris en bier Veiling Duitse dames groot succes Waterfusie even uitgesteld Clijsters in uurtje langs Mauresmo =J Meest bewolkt en later vanmiddag kans op enige regen. Matige zuidelijke wind en maxima rond 11 graden. SHOWROOM: LIVINGSTONEWEG 20 GOES TEL 0113-22 78 54 WWW.MELIESTEGLAS.NL mtggjsm HH EUWSE CII1I1 uceren. )e virussen zullen verworven nformatie over netwerken oorgeven aan andere virussen, 'ogingen om netwerken plat te eggen, zullen zo nog sneller en ffectiever worden. GPD Om minister Donner van Justitie op de elfde van de elfde uit de tent te lokken, zette LPF-er Mat Herben, tot afgrijzen van alles en iedereen, dinsdag tijdens het vragenuurtje in de Tweede Kamer een vuurrode clo wnsneus op. fotoEdOudenaarden/ANP door Harmen van der Werf DEN HAAG - Voor het bou wen van woningen in het bui tengebied komt meer ruimte. Minister Dekker heeft dit gisteren bekend gemaakt aan de Tweede Kamer. Zij denkt niet alleen aan meer mogelijkheden voor nieuwbouw. Ook bestaande bebouwing mag van haar ge schikt gemaakt worden voor andere functies, zoals wo ningbouw. In Zeeland kan dit perspectief bieden voor leeg komende boerenbedrijven. Dekker komt met haar ver soepeling in de Nota Ruimte die begin volgend jaar ver schijnt. Met haar beleidswijziging zit minister Dekker op één lijn met directeur W. Derksen van het Ruimtelijk Planbu reau. Bij de presentatie van het rapport Landelijk wo nen' pleitte hij eerder deze week voor 'mooie nieuw bouw' op het platteland. In de studie wordt onder meer voorgesteld om nieuwe, langgerekte lintdorpen te maken. Derksen en ook minister Dekker houden een slag om de arm. In kwetsbare natuur gebieden en (delen van) Na tionale Landschappen moet nieuwbouw uit den boze blij ven. In de Nota Ruimte zal duidelijk worden welk stuk ken van Zeeland de status van te beschermen Nationaal Landschap krijgen. Marconistraat 2, Goes door Jaap Folkerts DEN HAAG - Een uurtje onder houdende televisie met af en toe een humoristisch bedoelde op merking. Maar zonder enige pretenties. „Is de minister-president nog steeds van mening dat hij niet goed wordt geïmiteerd", vroeg SP'er Vergeer. Kamervoorzitter Weisglas: „Het woord is aan de enige echte minister-presi dent." Het politieke vragenuurtje was gisteren opvallend luchtig van toon. Het onderwerp leende zich er blijkbaar goed voor: de door premier Balkenende bekriti seerde persiflages van leden van het Koninklijk Huis in pro gramma's als BBN's Egoland. Kwinkslagen, lachsalvo's, een clownsneus en applaus in de Tweede Kamer. Net 'echte' tele visie. Van de harde kritische no ten die enkele partijen maandag nog kraakten, was in de politie ke arena weinig meer over. Bal kenende en minister Donner van Justitie wandelden free wheelend door het vooral gezel lige debat. SP-Kamerlid Vergeer, initia tiefnemer van het debat, zette de toon door in haar vragen kwinkslag aan kwinkslag te rij gen. Ze maakte de vergelijking met de Middeleeuwen, toen elke koning een hofnar had, die tot woede van de vorst soms veel te ver ging. „Maar we leven nu in een moderne democratie", hield ze de premier voor. Op het verzoek van Vergeer om in te gaan op de kwaliteit van de imitaties van zijn persoon wilde Balkenende niet ingaan. „Ik ben geen beoordelaar van satire. zendijke, Aardenburg en Mid delburg. Een nierpatiënt zag op 27 februari dit jaar in Middel burg het meisje samen met ver- dachtes schoonzuster met de collectebus rondgaan. Hij vroeg aan de collectanten zich te legi timeren. Toen bleek dat er met het legitimatiebewijs van het meisjewas geknoeid belde hij de Nierstichting, waarna vervol gens de politie werd ingescha keld. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen sprak giste ren haar afkeer uit over het gedrag van een 37-jarige inwo ner van Eede die zijn twaalfjari ge dochter voor de Nierstichting Nederland had laten collecteren om zo het geld voor het goede doel zelf te kunnen opstrijken. De politierechter achtte bewe zen dat de Zeeuws-Vlaming over de rug van zijn dochtertje de Nierstichting had opgelicht en veroordeelde hem tot zestig uur werkstraf. Onderzoek wees uit dat er bui tenom de jaarlijkse collecte week in september in strijd met de voorwaarden van Nierstich ting geld was ingezameld in IJ- De verdachte zei niet beter te weten dan dat het hele jaar ge collecteerd mocht worden. De man vertelde dat zijn dochtertje bij wijze van grap op het legiti matiebewijs had geschreven en de zegel van de collectebus had verbroken. De opbrengst had ze erin laten zitten. Dus geef ik geen antwoord op uw vraag." Vergeer: „Ik hoop dat alle bewindslieden zaterdag een feest der herkenning zullen hebben bij Kopspijkers." Bal kenende: „Ik hoop dat u daar ook deel van zal uitmaken." Ook minister Donner kwam fluitend door het debat. Vergeer vond dat de bewindsman zich meer als televisieresencent heeft gedragen dan als hoeder van de wet. LFP-leider Herben concludeerde dat Donner, die waarschuwde voor verloede ring, 'de tekenenen des tijds niet verstaat'. „Zijn kritiek is negen tiende eeuws." Om Donner uit de tent te lokken zette Herben - tot afgrijzen van iedereen - een rode clownsneus op. „Is hier nu sprake van ver loedering?" Balkenende: „Ik wil de heer Herben complimenteren met zijn neus." De premier noemde ter onder steuning van zijn pleidooi twee voorbeelden van satire: Paul de Leeuw die zangeres Anneke Grönloh tot de grond toe af brandde. En Youp van 't Hek, die met zijn bespottingen het al coholvrije biermerk Buckler om zeep hielp. Twee voorbeelden van satire die te ver zijn gegaan, vindt Balkenende. Hij keek tevreden terug op alle commotie van de afgelopen da gen. „Ik vroeg om een discussie en die is er gekomen.ANP Advertentie CYCAS REVOLUTA Mooie, decoratieve varenpatm. GELDIG T/M 18 NOVEMBER 2003, ZOLANG DE VOORRAAD STREKT. MOOI WEER XTN GOES, 0113-215395, OOSTBURG. 0117-452279, RENESSE, 0111-461031 Advertentie fNTËftlfUft £§416* door Joke Licher en Marcel Proos DEN HAAG - De goedkope su permarkten slaan terug in de prijzenoorlog. Zij hebben de af gelopen dagen volop geadver teerd en verlagen de prijzen van melk, brood, aardappelen, groente en fruit, aldus het on derzoeksbureau GfK. Hun marktaandeel is de afgelopen week weer wat gegroeid. Aanvankelijk trokken vooral de luxere supermarkten meer klanten door de lagere prijzen. Maar vorige week groeide het marktaandeel van discounters als Aldi en Lidl van 19,4 procent naar 20,5 procent, zag GfK-on- derzoeker J. Holla. Bovendien betrekken zij het 'verssegment' bij de prijzenslag en dat is volgens Holla niet eerder ge beurd. Ook Albert Heijn, dat op 20 ok tober met de prijzenslag begon, ziet het aantal klanten groeien. De AH-winkels hebben vorige week evenveel mensen over de vloer gekregen als voor de ophef over het salaris van Ahold-top- man Moberg, namelijk ongeveer 2,5 miljoen. Ook de supermarkten C1000 en Edah krijgen meer klanten. Dat betekent niet automatisch meer omzet. In de derde week van de acties daalde de omzet in de su permarkten van 475 miljoen naar 465 miljoen euro. Speciaalzaken en kleinere luxe winkels krijgen minder mensen binnen. Ook de boeren maken zich zorgen. Landbouworgani satie LTO laat de prijzen van melk in grote supermarkten controleren. Veehouders zijn bang dat de prijsverlagingen el kaar blijven opvolgen en dat su permarkten lagere melkprijzen zullen verlangen van de melkfa brieken. De fabrikanten zullen dit weer afwentelen op de boe ren, zo vrezen zij. ANP Advertentie naam:p noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 5 weken voor 14,50. straat:nr. Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode: staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. D noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: D per maand met automatische incasso 19,45). c, per kwartaal met automatische incasso 56,60). c per jaar met automatische incasso (€217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) JTRECHT - Computervirussen forden steeds slimmer. Over lakweg twee jaar zullen virus- en met elkaar kunnen commu- Binnendijken zijn onder de maat o HnnrRinus Antonisse HDDELBURG - Veel weede waterkeringen in leeland zijn niet hoog ge noeg. De waterschappen lebben aan de binnen- of slaperdijken weinig aan dacht besteed. Gedepu- eerde M. Kramer (PvdA, waterbeheer) gaat ze daarop aanspreken. )it bleek gisteren tijdens de be- landeling van de provinciale legroting voor 2004. Fractielei der J. van Ginkel van de Chris- jenUnie luidde de noodklok. Hij rroeg nadrukkelijk aandacht jroor een goed stelsel van water- :erende binnendijken, omdat lit de gevolgen van een over turning beperkt. Van Ginkel beklemtoonde dat ondanks deltadijken en -dam men het gevaar voor stormvloe den nooit wijkt. Hij betreurde het dat de verantwoordelijke bestuurders geen adequate aan dacht schenken aan de binnen dijken. „We geven wel geld uit aan watercrisismanagement en aan een kustbeheerplan, maar als het front instort en de tweede lijn is niet in orde, gaat de inva sie gewoon door." Gedeputeerde Kramer erkende dat de toestand van de tweede waterkeringen te wensen over laat. Hij gaf aan dat de water schappen voor deze dijken een zorgplicht hebben. De provinci ale verordening op de waterke ringen schrijft voor het Wester- scheldegebied en de kust een hoogte van vier meter voor en voor het Oosterscheldegebied drie meter plus NAP (het sluit- peil van de stormvloedkering). De waterschappen moeten in hun beheersplannen aangeven hoe de binnendijken erbij staan. Kramer: „Ze houden in de gaten dat de functie van de dijken niet door ongewenste ontwikkelin gen wordt aangetast. Wat ze niet hebben gedaan is ze op voldoen de hoogte brengen." Hij gaat er aandacht aan besteden bij het beoordelen van de beheersplan nen van de waterschappen. Kramer maakte duidelijk dat aanpassing van de slaperdijken grote gevolgen kan hebben. „Het het zal geen tientallen maar zeker honderden miljoe nen euro's vergen." Hij waar schuwde dat de binnendijken, waaronder veel waardevolle bloemdijken, geen deltadam- achtig uiterlijk mogen krijgen. Kramer voorzag dat het pro bleem niet snel opgelost is. AMSTERDAM - Opnieuw zijn dit jaar kinderen beroofd van hun bijelkaar gezongen snoep goed voor Sint Maarten. (inderen gaan op 11 november met lampionnen langs de deu- en, Ze zingen liedj es en worden dervoor beloond met snoep, iet snoep blijkt steeds vaker pliefd roversgoed van grotere inderen. In Amsterdam deden zich giste- «n meerdere incidenten voor. ien exact cijfer kon de politie liet geven. De politie Flevoland tuurde gisteravond extra agen- en de straat op om de kinderen ebeschermen. ANP Nederlandse winkeliers langs de grens met Duitsland doen goede zaken met de verkoop van blikjes bier en fris aan Duit sers. Sinds de Duitse regering statiegeld op blikjes invoerde, weigeren veel Duitse winkels dit artikel nog te ver kopen. Als gevolg hiervan dumpen Duitse fabrikan ten hun bier en fris op de Nederlandse markt. Wat begon als een grap, is uitgegroeid tot een me diaspektakel. Zes jonge Duitse vrouwen boden zich bij internet-veiling- huis eBay aan als party begeleidsters, mét kratje bier. De hoogste bieder had er zelfs 25.050 euro voor over. Provinciale Staten winnen eerst advies in van een externe deskundige in voordat ze instemmen met een fusie tussen het waterbedrijf van Delta en het Waterbedrijf Euro poort. De Staten zetten vraagtekens bij het behoud van de werkgelegenheid na de fusie. De Belgische tennisster Kim Clijsters heeft het WTA masters toernooi ge wonnen. In de finale zette ze de Franfaise Amélie Mauresmo eenvoudig op zij: 6-2 6-0. De partij duurde 52 minuten. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 6; radio en televisie: 7; zeeland: 11,12,13,15 en 17; sport: 18 en 19; trends: 21,22, 23 en 241; jong: 26 en 27.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 1