PZC 1 Hardleerse inbreker opnieuw bestraft Preek en boete voor snelheidsduivels Tableaus op pleinen Borsele Ga spierziekte AJ-.S. te lijf» Occasion Spektakel VAN DE GEZAMENLIJKE G0ESE AUTODEALERS 14 N OVEJVtBER zeelandhallen goes Giro 100 000 NOBELWEG 6 TE GOES Napoleon Hoeve investeert vele miljoenen in extra ruimte en groen vrijdag sw woensdag 12 november 2003 Nieuwe tips in moordzaak Hulst waardevol Privacy Voedselactie ■BI «IN'- t.ri.v. Centrum-Amsterdam 1 4.00 TOT 21.00 UUR 1 4.00 TOT 21.00 UUR 1 0.00 TOT 17.00 UUR Keuze uit meer dan 400 auto's van alie merken Zonder inruil hoge kortingen Auto's vanaf 4500,- Diverse Company Cars met bijzonder voordeel Verzekerings- en financieringsspecialisten aanwezig Breskens krijgt natuur camping door René van Stee BRESKENS - Camping Napo leon Hoeve in Breskens onder gaat de komende tien jaar een volledige gedaanteverwisse ling. Veertig hectare extra ruim te voor staanplaatsen - inclusief tenten - maakt het kampeerter rein bijna drie keer zo groot. Daarnaast wordt honderd hectare aanliggende grond ont wikkeld tot recreatief natuur gebied, waarin actief medege bruik door de toerist centraal staat. Eigenaar A. Boomert van de Na poleon Hoeve stelt dat de ver nieuwing van de camping en de ontwikkeling van recreatiena- HULST - In verband met de Hulster moordzaak heeft de po litie gistermiddag zestien nieu we tips gekregen naar aanlei ding van de herhaling van het programma Opsporing Ver zocht. Tijdens de live-uitzen ding, maandagavond, kwamen er twaalf tips binnen. Politie woordvoerder J. van Mourick zegt dat de nieuwe tips zeer waardevol zijn. „Wij hebben de aanwijzingen in dank aanvaard", zegt Van Mou rick. Maandagavond, en in de herhaling gistermiddag, werd in Opsporing Verzocht voor de tweede keer aandacht gevraagd voor de Hulster moordzaak, waarbij op donderdag 30 okto ber een dode man werd gevon den aan het Galgenveld in Hulst. De eerste keer dat het op sporingsprogramma aandacht besteedde aan de zaak, vorige week, leverde dat tien tips op. De politie uitte zondag het ver moeden dat de dode man mis schien uit België afkomstig is. Het slachtoffer was enkel ge kleed in een onderbroek waar van het merk alleen verkocht wordt in België en Frankrijk. tuur noodzakelijk zijn om te overleven. Volgens hem heeft de toerist van de toekomst andere behoeften dan die van nu. „Al leen inzetten op massatoerisme of een strandvakantie van veer tien dagen in combinatie met luxe kampeervoorzieningen is onvoldoende. We moeten de toe rist het hele jaar iets te bieden hebben. We bemerken nu al een snelgroeiende honger naar bele ving. Natuur, rust en ruimte vormen hierin sleutelbegrip pen. In Zeeuws-Vlaanderen is daar tot dusver veel te weinig mee gedaan", verklaart hij de ommezwaai. Het ontwerpgebiedsplan Na tuurlijk Vitaal - dat binnenkort de inspraakronde in gaat - biedt Boomert de mogelijkheid zijn ideeën uit te voeren. De Napole on Hoeve zet onder meer in op ruimere staanplaatsen met veel groen en privacy. Het aantal gasten neemt hierdoor niet evenredig toe. Verder is er veel aandacht voor de landschappe lijke inpassing van de nieuwe voorzieningen. Dit betekent on der meer de aanleg van parkeer- kamers in een duinlandschap en het gebruik van natuurlijke ma terialen bij de bouw van vakan tiehuisjes. „Dus niet meer van hetzelfde en een beperkte 'ver stening' van het landschap", legt Boomert uit. De uitvoering van de plannen kost ettelijke tientallen miljoe nen euro's. Om die reden moest Boomert op zoek naar partners ZIERIKZEE - De voedselactie op 8 november van Dorkas op Schouwen-Duiveland heeft ruim zevenhonderd dozen met levensmiddelen opgebracht. Daarnaast werd in totaal een bedrag van 2500 euro geschon ken, als bijdrage in de trans portkosten van de pakketten. Begin december vertrekt er van uit het hoofdkwartier in het Noordhollandse Andijk een konvooi met twintig vrachtwa gens naar Oost-Europa. die het project kunnen dragen. Uiteindelijk viel de keuze op de Molecaten Groep uit Hattem, volgens Boomert een school voorbeeld van duurzaam en in novatief ondernemen in de re creatiesector, die de Napoleon Hoeve per 1 januari 2004 over neemt. De rol van Boomert als eigenaar en directeur is vanaf die datum uitgespeeld. Op de achtergrond blijft hij als advi seur nauw betrokken bij het project. Ook houdt hij zijn functie als voorzitter van de afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Re- cron, de landelijke belangen vereniging voor recreatie-on dernemers. Cl rtU k Vr LR-.. U*.. i TU-'U-~ M— door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen wilde giste ren een 32-jarige inwoner van Noordgouwe nog een kans ge ven door zestig uur werkstraf te verrichten. De man was al eer der voor diefstallen en inbraken tot werkstraffen veroordeeld. Officier van justitie L. Boogert vond dat station gepasseerd. Hij eiste voor een poging inbraak en verzet tegen de politie een maand gevangenisstraf. De Noordgouwenaar werd 11 september dit jaar in Zierikzee betrapt toen hij op het punt stond om bij het ROC. in te bre ken. Voorbijgangers hoorden glasgerinkel. Toen ze hem erop aanspraken ging hij ervandoor. Omdat ze het kenteken van de auto hadden genoteerd, kon de politie verdachte achterhalen. Toen verbalisanten hem in Zie rikzee in de woning van zijn vriendin wilden aanhoujj verzette hij zich. De politie^ de zich gedwongen hardha^ op te treden. Ze sloeg hem in j boeien. Bij de actie raakte; man gewond aan zijn Raadsman M. van der Wantij! streerde het optreden vandeir. litie met foto's van zijn cli^ „De agenten hebben buitensp-. rig geweld gebruikt bij deai;' houding. Ze hebben mijn dij klappen in zijn gezicht gegsj hem beetgepakt en te: muur gezet. De bloedspaij zaten tegen de muur." Desti pleiter vond dat de aanhoud onrechtmatig was gevi(K „Het is in een opwelling gs weest. Mijn cliënt wil een nis leven gaan opbouwen. Dj past geen gevangenisstraf!; Van der Want vond een b zijn plaats. De politierecht had geen reden om te twijfes aan de politie. „Het is kwaad tot erger gegaan, m dat heeft u veroorzaakt. strafblad liegt er niet om." Belangstelling voor de tegel op het dorpsplein in Baarland. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt BAARLAND - Op een mistig dorpsplein in Baarland heeft de Borselse wethouder M. Vermue-Vermue gisteren het eerste straat werk verricht voor de uitvoering van de Zeeuwse architectuurprijs 2000. De gemeente Borsele sleepte die prijs van de Stichting het Zeeuwse Gezicht in de wacht met een herinrichtingsplan voor zeven dorpspleinen, waarvan alleen de laatste, Nieuwdorp, nog moet worden uitgevoerd. De prijs bestaat uit een geldbedrag waar voor ter plaatse een kunstwerk moet wor den gerealiseerd. Betsy de Jonge uit Heinkenszand kreeg de opdracht om voor Baarland, 's-Gravenpol- der, 's-Heer Abtskerke, 's-Heerenhoek, Borssele en Heinkenszand kunstwerken te ontwerpen met een onderlinge samenhang die de prijs en daarmee de herinrichting in herinnering houden. Omdat de kunstwerken het beeld van de veelal historische dorpspleinen niet te pro minent moeten beïnvloeden, hield de kun stenares ze in het platte vlak. De vorm van de tegeltableaus en de indeling loopt van klein naar groot en van rechthoekig naar vierkant, geïnspireerd op de vorm van de pleinen zelf. De kleuren zijn volgens Betsy de Jonge typisch Zeeuws. Alles tussen het groen van koperglazuur en het blauw van kobalt geeft in wisselende samenstellingen de sfeer van de pleinen weer. In letters is de website van het Zeeuwse architectuurcen trum weergegeven. Vermue toonde zich niet alleen blij met de prijs maar ook met het resultaat van de her inrichting en van de opdracht aan Betsy de Jonge. In de komende weken worden de ta bleaus in de andere dorpen neergelegd. door Inge Heuff ZIERIKZEE - De rechte wegen van Schouwen-Duiveland blij ken snelheidsduivels aan te trekken. Gistermiddag versche nen voor de kantonrechter in Zierikzee acht bestuurders die de maximale snelheid van tach tig kilometer ruimschoots over schreden hadden. Soms met zul ke hoge getallen dat bijna getwijfeld werd aan de metin gen. Naast flinke boetes en soms de tijdelijke intrekking van het rij bewijs, kregen alle gedaagden een uitgebreide preek van kan tonrechter B. Doorewaard Boekhout. De eerste gedaagde, een 21-jarige man uit Zierikzee, had de twijfelachtige eer als snelste uit de bus te komen. Hij reed in augustus vorig jaar met een snelheid van 202 kilometer op de Heuvelsweg bij Kerkwer- ve omdat hij bang was om weer te laat bij zijn werkgever tel men. Het leverde hem eenl» op van 854 euro en de inlevert van zijn rijbewijs voor p maanden. Een 27- jarige man uit 's-Hf Abtskerke werd bij Nieuwe kerk geflitst bij een snelheids 179 kilometer. Hij kwami met vier maanden voorwaart lijk ontzegging van zijn ris wijs omdat hij anders zijn te nemerswerk niet meer a kunnen uitoefenen. De boete werd ter compens wel verhoogd tot duizend ec Een negentienjarige man Nieuwerkerk die geklokt® met 154 kilometer op de tel was zijn rijbewijs al bijna4 maanden kwijt. Zijn rijbes; krijgt hij pas over ruime maand terug als de vier mas den vol gemaakt zijn. Daarï venop kreeg hij een boetes 518 euro waarvan 250 es voorwaardelijk met een pra tijd van twee jaar. De tijdelijke stimuleringsregeling om 10.000 ID-banen regulier te maken, loopt op 31 december 2003 ten einde. Met de sluitingsdatum in zicht, staat de teller momenteel op ruim 3.700 aanvragen. Met de gezamenlijke 'Actie Eindspurt' willen wij - de sociale partners, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) - tot het uiterste gaan om nog voor de jaarwisseling 10.000 ID- werknemers aan een gewone baan te helpen. De 'Actie Eindspurt' biedt werkgevers en gemeenten extra steun bij het omzetten van ID-banen naar gewone banen. Met de tijdelijke stimulerings regeling kunnen zij ID-werknemers een ongesubsidieerde, reguliere baan aanbieden en daarvoor maximaal 17.000,- subsidie ontvangen. In totaal is 170 miljoen beschikbaar.Voor de sectoren zorg, onderwijs, kinderopvang, cultuur en veiligheid komen daar extra middelen bij. De subsidie moet vóór I januari 2004 worden aangevraagd. Het aantal omzettingen laat echter nog te wensen over. Daarom willen we ook graag weten waarom u als werkgever, werknemer of gemeente nog aarzelt. Wat zijn de knelpunten die we gezamenlijk kunnen oplossen? We horen het graag. Ook goede ervaringen zijn zeer welkom, zowel van gemeenten, werkgevers als werknemers. Heeft u een werkwijze waarmee anderen hun voordeel kunnen doen? Laat het ons weten! Wij willen graag zoveel mogelijk goede ervaringen, oplossingen voor problemen en gerichte informatie over de mogelijkheden per sector delen met werkgevers, werknemers en gemeenten. Dit doen we tijdens de actiedagen op 18 en 19 november 2003 vanuit het SER-gebouw. Meld de knelpunten die u bekend zijn (zo concreet en beknopt mogelijk) én uw goede ervaringen vóór 15 november a.s. op één van de volgende adressen. Zodat wij de eindspurt kunnen trekken. Bent u werknemer?: bel Abvakabo, 020 - 5818406 of bel de Algemene Onderwijsbond (AOB), 0900 - 4636262 Bent u gemeente?: bel/mail de VNG, 070 - 3738022/frontoffice@vng.nl Bent u werkgever met ID-werknemers in: de verpleging of verzorging?: bel Arcares, 030 - 2739762 de thuiszorg?: mail Landelijke Vereniging voor Thuiszorg (LVT), p.d.jonge@lvt.nl de gehandicaptenzorg?: mail Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland (VGN), abaseler@vgn.org het ziekenhuis?: mail NVZ vereniging van ziekenhuizen, s.scheer@nvz-ziekenhuizen.nl het onderwijs?: bel/mail Sectorbestuur Onderwijsarbeidsmarkt (SBO), 070 - 3765856/www.sboinfo.nl/idbanen de kinderopvang, het welzijn of de jeugdzorg?: mail MO-groep, branche organisatie voor Welzijn Maatschappelijke Dienstverlening, Jeugdzorg en Kinderopvang, luttik@mogroep.nl de veiligheid?: mail Landelijke Vereniging Stadstoezicht Nederland, info@sva-almere.nl de sport?: mail LC, Nederlands instituut voor lokale sport en recreatie, lc@lc.nl Aanvraag of informatie over de Stimuleringsregeling ID-banen: www.agentschapszw.nl of bel 070 - 3493535. Overige deelnemende organisaties: FNV, CNV, Unie MHP, Abvakabo, VNO/NCW, MKB-Nederland. Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid ing met het Prinses Beatrix Fonds Zeelandis GROOTSTE minimale inruil 1250, - (INDUSTRIETERREIN POEL II)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 16