KC Zierikzee krijgt te weinig in Hulst Duiveland pakt draad weer op Snoek bezorgt ZSC'62 winst Nieuw er kerkse voetballers leggen koploper De Meeuwen hun wil op: 0-2 17 Bruse Boys kan voorsprong niet vasthouden DFS voelt zich in uitduels thuis Kwiek houdt stand aan kop Zierikzee Al loopt in mes Doelpuntrijke zege Zonnemaire DRS/Wik 2 slaat aanval af maandag 10 november 2003 Gegokt Omgooien Trots Ommekeer SKNWK verkeert in een roes SKNWK-speler Christian van Vossen is op weg naar de 0-2. De Meeuwen-aanvoerder Eddy Matthiise is HnnrRoeland van Vliet ZOUTELANDE - Het wordt tijd dat zaterdag-derdeklasser SKNWK de doelstelling voor het lopende seizoen bijstelt. Na de winst op koploper De Meeu wen (0-2) staat de promovendus immers in verliespunten gelijk met de ploeg uit Zoutelande. „Nu het zo goed gaat, moeten we pakken wat we pakken kun nen", stelde SKNWK-trainer Cees Willemse. „Eerst was het doel om in de topvijf te eindigen, maar nu moeten we misschien voor een hogere notering gaan." Het eerste kwartier van de wed- i strijd was wel voor De Meeu- t wen. Uit het vele balbezit van de thuisploeg kwamen twee le- vensgrote kansen kort achter el- 1 kaar. In de vijftiende minuut was het eerst Patrick Koppejan die dicht bij de 1-0 was. Hij tikte een voorzet vanaf de linkerkant van Michiel Brouwer net over. Nog geen dertig seconden later speelde Ewout Maas Mark de Haan door de benen, waarna hij i ongehinderd op SKNWK-doel- man Leon Quik kon aflopen. Maas kreeg de bal echter niet langs Quik. Na dat hete minuutje was het over met de dadendrang van De Meeuwen, zag ook Cees Willem- i se. „Het is logisch dat de koplo- i per in de competitie in een thuiswedstrijd het initiatief neemt. We hebben helemaal geen counterploeg, maar daar toe werden we in die eerste pe- i riode wel gedwongen. Daar had ik ook met de opstelling op inge speeld. Ik had gegokt op de snel heid van de spitsen Emiel Kuij- l ten en Christian van Vossen. Zij moesten voor de vlugge coun- i ters zorgen. En ik kan niet an- I ders zeggen dan dat dat gelukt I is. Nadat De Meeuwen die twee I kansen had gekregen, waren juist wij gevaarlijker. De 0-1 viel in de twintigste mi- I nuut. SKNWK-aanvoerder Le- on de Bruine pompte een vrije i trap van halverwege de helft van De Meeuwen in het straf- l schopgebied. Daar letten alle KOUDEKERKE - Bruse Boys en VCK pakten zaterdagmiddag door een 1-1-gelijkspel in een bar slechte wedstrijd ieder een punt. Door de overige uitslagen in de derde klasse A schoten bei de ploegen er echter niet veel mee op. „Vooral de uitslag van ZSC is heel vervelend voor ons", merkte Bruse Boys-trainer Olaf Filius op. Bruse Boys is, ondanks het der de gelijkspel van het seizoen, door de overwinning van Yerse- ke op Dauwendaele gezakt naar de voorlaatste plaats. Filius kon leven met het gelijkspel. „VCK was de beter voetballende ploeg en qua uitslag was 1-1 wel te recht. Wij hebben eigenlijk heel weinig weggegeven. De inzet was goed en wij geloofden er in." In de eerste helft was een vrije trap van Alex Andeweg, die van 35 meter op de lat schoot, het enige echte wapenfeit. VCK speelde wel beter, maar kreeg van de goed spelende Bruse ver dediging nauwelijks kansen. Drie minuten in de tweede helft kwamen de bezoekers aan de leiding. Uit een vrije trap van Alex Andeweg maakte Ralph van den Ouden, die goed zijn duel aanging, de openingstref fer. Bruse Boys leek voor de tweede opeenvolgende week de volle winst te pakken, maar een slip pertje van voorstopper Alex Andeweg was de inleiding tot de gelijkmaker. Na een voorzet liet Andeweg zijn directe tegen stander Stefan Wielemaker te veel ruimte en dat was voor de spits voldoende om voor 1-1 te zorgen. Niet veel later kreeg Wielema ker de rode kaart wegens na trappen tegen Wilko Hanzen. „Onze tegenstanders zullen al- t'jd het spel moeten maken, maar dit was een ploeg waarte gen we hadden kunnen win- nen", besloot Olaf Filius. VCK - Bruse Boys 1-1 (0-0). 48. yphvanden Ouden 0-1, 78. Stefan Wielemaker 1-1. Scheidsrechter: P. Cmrijs (Schijf). Rode kaart: Stefan Wielemaker (VCK). Gele kaart: Le- 0"BalGeorge Geluk enAlexAnde- We9 (allen Bruse Boys). Aantal toe schouwers: 75. Bruse Boys: Mark Giljam, Ralphvan en Ouden, Wilko Hanzen, AlexAn- feweg en Leon Bal (70. Mark Meer- ens); Ruben van den Berg, Wladi- van den Ouden, Johan Benard L Arjan Stoutjesdijk) en Marco I edihg; Erik Bleiji en George Ge- verdedigers van De Meeuwen op de inkomende Christian van Vossen, maar niemand dekte Gert-Jan Tierie. De middenvel der, die voortreffelijk speelde, door Klaas Verspoor VEERE - „Wij zijn spekkoper", reageerde ZSC-trainer Kees Kommer na de 2-1-overvvinning tegen Veere op de andere uitsla gen in de derde klasse A. ZSC'62 boog in de tweede helft een ach terstand om in een overwinning en toonde daarmee de juiste wedstrijdmentaliteit. „Het is voor mij onverklaarbaar waarom wij er de ene week wel als team kunnen staan en de an dere niet. Veere was individueel veel beter maar wij zetten er als ploeg heel veel tegenover", keek kon daardoor de bal mooi op zijn slof nemen en hem in de ver re hoek knallen. Nog voor rust verdubbelde het Nieuwerkerk- se elftal de marge. Christian van Kommer terug op het duel. De trainer, die niet de beschikking had over de verdedigers Thomas Petiet en Werner Klaassen en daarnaast nog steeds geen be roep kan doen op de eveneens geblesseerde Martin Kiesen- berg, had Kasimier Snoek als linksback geposteerd. „De laatste weken vond ik het op het middenveld niet lekker lopen. Vandaar dat ik anders ge- Vossen slalomde langs meerdere spelers van De Meeuwen en rondde zijn solo koel af: 0-2. In de eerste minuut van de twee de helft schoot Maarten Padmos start ben. Maar na twee minuten moest ik de boel al omgooien." Voor Jan-Willem Dorreman duurde de wedstrijd namelijk slechts twee minuten. Hij werd na een duel met een open wenk brauw, die later werd voorzien van vier hechtingen, gewisseld. In het verloop van de eerste helft kregen beide ploegen kansen, maar gescoord werd er niet. Drie minuten in de tweede helft kwam Veere op een 1-0-voor- sprong. Uit een corner raakte in de achtervolging. foto Lex de Meester vanaf de middellijn op de lat bij De Meeuwen, buiten bereik van doelman Danny de Vries. Daar mee leek de wedstrijd een veel belovend vervolg te krijgen voor Maarten Delius als enige de bal. ZSC pakte het daarna goed op. Uit een rechtstreekse vrije trap bracht Kasimier Snoek de Scharendijkse ploeg op gelijke hoogte. Veere was een aantal malen dicht in de buurt van de 2-1onder meer door een kopbal van Delius op de lat. Het was echter Kasimier Snoek die, op aangeven van Wouter Fioole, in de tachtigste minuut wederom scoorde. „Daarna hebben wij in de laatste twaalf minuten een SKNWK, maar dat bleek niet het geval. De spitsen Emiel Kuijten en Christian van Vossen waren na rust doodop en hun vervangers, Jan Jaap Padmos en Robert van de Zande, konden ook weinig meer uitrichten. Erg was dat niet voor de gasten, bij de tegenpartij kon de voor hoede immers ook niets uitrich ten. Patrick Koppejan, de scherpschutter van De Meeu wen, werd kort gedekt door Mark de Haan en Johan Pad mos. „Dat was een goede wissel werking tussen Johan en mij. Het lukte ons om hem en de andere aanvallers van De Meeu wen ver van onze goal te hou den. En dus kregen we nauwe lijks kansen tegen", lachte De Haan. De Meeuwen probeerde het daardoor maar met allemaal schoten vanuit de tweede lijn, maar daar werd Leon Quik niet bang van. De Haan: „Dat we nu pas drie tegendoelpunten heb ben in acht wedstrijden zegt ge noeg over onze achterhoede." Cees Willemse noemde zich na afloop een trotse trainer. „Dat we met zo'n jonge ploeg eerst kampioen worden in de vierde klasse en dan een seizoen later ook in de derde klasse bovenin meedraaien, is totaal onver wacht. Maar de jongens werken er dan ook hard voor. Op de trai ning zijn we altijd compleet en de spelers zeggen dat ze ook sneller hersteld zijn van blessu res. Zo graag willen ze momen teel voetballen. Het is alsof we in een roes leven, alles lukt. Ik ben echt heel trots op hen." De Meeuwen - SKNWK 0-2 (0-2). 20. Gert-Jan Tierie 0-1, 41. Christi an van Vossen 0-2. Scheidsrechter: C. A. Torenaar (Heinkenszand)Ge le kaart: Jan Pieter de Vries (De Meeuwen), Maarten Padmos en Mark de Haan (beide SKNWK). Aantal toeschouwers: 400. SKNWK: Leon Quik; Maarten Pad mos, Ronald van Vossen, Johan Pad mos, Jacky de Bruine, Gert Jan Tie rie (75. Leon Goedegebure), Sytze Stins, Emiel Kuijten (58. Robert van de Zande), Christian van Vossen (58. Jan Jaap Padmos), Leon de Bruine, Mark de Haan. paar keer gezwijnd", aldus Kommer. Zo kopte Veere-speler Edwin van Tatenhove op de lat en bracht ZSC-doelman Sander Vaane tweemaal prima redding op Veerse doelpogingen. Veere - ZSC'62 1-2 (0-0). 48. Maar ten Delius 1-0, 67. Kasimier Snoek 1-1, 80. Kasimier Snoek 2-1. Scheidsrechter: Van Belzen (Ame- muiden). Aantal toeschouwers: 50. ZSC'62: Sander Vaane, Leon Weeda, John Dorreman, Marco de Jonge en Kasimier Snoek; Michiel van den Hoek, Wouter Fioole, Sebastiaan Vaane en Jan-Willem Dorreman (2. Gerard Verhoek); John van der Have en Niels van de Moezel. door Klaas Verspoor GOES - In de vierde klasse B herstelde Duiveland zich na de nederlaag van vorige week. Te gen Stavenisse boekten de Oos- terlanders een 6-2-overwin- ning. WIK'57 klopte SPS met 2- 1 en in een ander Zeeuws treffen bleek Smerdiek met 3-0 te sterk voor Brouwershaven. Ook Mevo kon het niet bolwerken verloor tegen Vrederust met 3-1. Duiveland - Stavenisse 6-2: De eerste helft hielden de ploegen elkaar in evenwicht. Na ruim een kwartier opende Lex Zwang namens Duiveland de score, maar een treffer van Kees van Putten zorgde voor de 1-1-rust- stand. Na rust kwamen beide teams scherp uit de kleedkamer. Al in de tweede minuut scoorde Dennie le Comte de 2-1 en een tweede treffer van Kees van Putten betekende al in de 49e minuut de 2-2. In de periode daarna gaf Duiveland gas en speelde het Stavenisse naar de ruime nederlaag. Ronald Zwa ger, die een schorsing van twee duels moet gaan uitzitten na zijn rode kaart tegen Chrislan- dia, scoorde 3-2. Denniele Com te zorgde vervolgens voor 4-2, waarna Barry Steenpoorte en Marcel de Bruine de overige treffers voor hun rekening na men. WIK'57 - SPS 2-1: In een matig duel boekte WIK'57 een nauwe lijks verdiende overwinning. Beide teams creëerden geduren de het hele duel weinig kansen. Een individuele actie van WIK- speler Richard Stouten bete kende de 1-0. In blessuretijd van de eerste helft trok SPS, door een treffer van André Scherpe- nisse, de stand weer gelijk. Na rust speelde WIK'57 iets beter en kreeg de ploeg ook kleine kansjes. Vijf minuten voor tijd kreeg WIK'57 de hulp van SPS- doelman Niels Lisseveld. De keeper reageerde niet goed op een afstandschot van Marco Ganzeman, waardoor de thuis ploeg onverwacht toch nog drie punten pakte. Smerdiek - Brouwershaven 3-0: Smerdiek-trainer Pim Potappel pakte verdiend drie punten te gen zijn oude vereniging. Smer diek kwam na 25 minuten door een doelpunt van Niels Hage aan de leiding. Kansen kreeg de thuisploeg wel, maar het afma ken bleek in het laatste deel voor en het eerste deel na rust een groot probleem. In de 65e minuut stelde William de Bie de derde overwinning van het sei zoen veilig: 2-0. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd maakte Niels Hage er nog 3-0 van. Vrederust - Mevo 3-1: Een te rechte overwinning voor Vre derust. Erwin Demmers bracht Vrederust na een halfuur spelen aan de leiding en nog voor rust scoorde Demmers zijn tweede treffer. In de tweede helft maak te Vrederust aan alle aspiraties bij Mevo snel een eind, want al in de tweede minuut zorgde RuudHermansvoor3-0. Het be tekende de nekslag voor Mevo dat daarna niet dichterbij kwam dan de ene treffer van Er ik Tromper. GOES - Voor de achttiende keer op rij bleef DFS zaterdag onge slagen in een uitwedstrijd. Co- lijnsplaatse Boys was het zo veelste 'uit-slachtoffer' van de vierdeklasser uit Burgh-Haam- stede: 1-4. Medekoploper Spui won eveneens (0-2 bij Bevelan ders), waardoor beide ploeg nog altijd gebroederlijk aan de lei ding gaan in de vierde klasse A. Colijnsplaatse Boys - DFS 1-4: Jeroen Grefkens tekende met twee doelpunten in de 25e en veertigste minuut voor de ver diende DFS-voorsprong bij rust. Vijf minuten na de rust werd het 0-3 door Huib Nortier. Koen Wisse maakte er een kwartier voor tijd 1-3 van, maar via een treffer René Brussé voorkwam DFS acht minuten voor tijd ver dere problemen. Apollo'69 - Wissenkcrke 2-1 (1-1). Bas de Koeyer 1 -0 (strafschop), Ton- ny Izakson 1-1, Frank de Kok 2-1. Bevelanders - Spui 0-2 (0-1). Mark van Minnen 0-1, Ludwig Kalisvaart 0-2. Hoedekenskerke - Borssele 1-2. Martijn de Graaf 0-1, William Boone 0-2, Sebastian Lagrand 1-2 Krahbendijke - Wemeldinge 3-2 (2- 2). Richard Schouten 0-1Roy Jere- miasse 0-2, Danny Weber 1-2, Dan ny Weber 2-2, Danny Weber 3-2 (strafschop). Nieuwland - SVD 4-1 (1-1). Martijn van de Does 0-1Carsten Feleus 1 -1 Richard Jacobs 2-1, Richard Jacobs 3-1, Richard Jacobs 4-1. Wolfaartsdijk - Cadzand 2-0 (0-0). Leon Tavemier 1-0, Dennis Schip per 2-0. GOES - De volleyballers van Kwiek sloegen in de eerste klas se A opnieuw met succes een aanslag op de koppostie af. Het op de derde plaats geklasseerde Valeas werd in Rotterdam met 3-1 verslagen. De formatie van trainer Tony van Breda had het verre van gemakkelijk en legde het in setsaldo on danks de zege zelfs af tegen de nummer drie van de rangschik king. „We hebben veel te lief geserveerd en onze pass lag heel slecht", vond de oefenmeester. „Maar ons basisniveau gaat langzaam omhoog. We kunnen dit seizoen slecht spelen en toch winnen." Kwiek won de eerste set met 22-25, maar kreeg in het tweede bedrijf het deksel op de neus: 25-15. In de twee resterende sets werkte de Bruse formatie telkens in de slotfase een achter stand weg. In beide sets werd het 28-26 in het voordeel van Kwiek. BREDA - In de hoofdklasse van het A-juniorenvoetbal liep Zierikzee A1 in het mes van het sterk counterende S AB A1De thuisploeg uit Breda won afgetekend met 6-1„De uitslag had niet zo groot hoeven zijn", vond een teleurgestelde Leen Kos ter. De Zierikzeese trainer zag zijn ploeg al na twee minuten op achterstand komen. Pascal Koster ging in de fout, waarna Maarten Bolier zich genoodzaakt zag een overtreding in het strafschopgebied te maken. De toegekende penalty werd feil loos benut. Uit een voorzet van Merlijn Lems kopte Wesley Quist Zierikzee nog wel naar de 1-1maar daarna ging de Zie rikzeese verdediging opnieuw in de fout. Nog voor rust, nadat aan Zierikzeese kant een schot van Martijn van Grunsven op de lat belandde, zorgde een Bredase counter voor de 3-1. Na rust liep SAB uit naar 5-1 en daarna werd Zierikzee-speler Pascal Koster van het veld gestuurd. Uiteindelijk scoorde de thuisploeg ook nog 6-1„Deze wedstrijd moeten we maar snel vergeten. Op naar de volgende tegenstander en dat is Vlissin- gen", meende Koster. 's-HEERENHOEK - Een week na de 17-2-overwinning op Luctor'88 4 ging Zonnemaire gisteren vrolijk door met sco ren. Tegen het vierde team van Patrijzen trof de reserve-vijf- deklasser zesmaal doel. Doordat de tegenpartij vijf keer scoorde, werd het toch nog spannend: 5-6. Zonnemaire keek geen moment tegen een achterstand; het zag Patrijzen echter telkens terugkomen in de wedstrijd. Een 2-0-voorsprong werd 2-2, de 2-3 werd gevolgd door de 3-3, de 3-4 door de 4-4. En toen demarreerde Zonnemaire definitief naar 4-6. In de laatste minuut betekende een strafschop 5-6. De Liberiaan Maxwell scoorde vier keer voor Zonnemaire, Peter van Mou- rik twee keer. ZIERIKZEE - De volleybalsters van DRS/Wik 2 hebben de aanval van de dames van Wea/Mevo'80 vakkundig afgeslagen in de recreatieve competitie van Zierikzee. De titelverdediger en huidige ongeslagen koploper won de topper met 3 -0 en ver grootte de marge met de nummer twee tot tot vier punten. Ook de koplopers in de andere twee poules sloten hun wed strijd met een 3-0-overwinning af. In poule A deed Big Boss dat tegen Pro file Tyrecenter Rinus Roon en in poule B klopte leider Conexxion opponent Marleco/Cluzona 2. In de A-poule wonnen ook vc Lob en Café De Stulp hun duel met 3-0, maar ondertussen heeft titelverdediger Zeelandia op de derde plaats nog steeds de minste verliespunten. door Jack Begijn HULST - De gebalde vuist en de grote glimlach op het gezicht van trainer Eddy van der Hooft van HVV'24 spraken na af loop van de wedstrijd tegen Zierikzee boekdelen. Vijfentachtig minuten lang had HVV'24 op de pijnbank gelegen. In een tijdspanne van krap vijf minuten trokken de Hulstenaren toch de winst naar zich toe: 2-0. Een verbouwereerd Zierikzee achterlatend. In het voetbal gaat het nog altijd om het maken van doelpunten. HW'24 maakte er twee en Zierikzee nul. Alleen op basis hiervan gingen de Hulstenaren er met de drie punten vandoor. Maar terecht was het zeker niet. De druiven waren daarom zuur voor trainer John de Frel, die twee seizoenen lang HVV'24 onder zijn hoede had en nu aan zijn tweede jaar bij Zierik zee bezig is. „Deze wedstrijd verdiende geen winnaar en geen doelpunten. Daar om een kater, ja", zei hij na afloop. „Deze nederlaag doet pijn." Over het spel van zijn eigen ploeg was De Frel niet tevre den. Niet spreken over de tegenstander is één van zijn gedragsregels. Maar toch, onbedoeld: „Ondanks dat we niet goed speelden, bleven we moeiteloos over eind. Dat zegt genoeg." Hoogwaardig was het treffen niet. Toch gaf Zierikzee bij tijd en wijle aan over een degelijke ploeg te beschikken met veel voetballend vermogen. HVV'24 had weinig greep op het spel en moest het bal bezit aan de tegenstander laten. Vooral de van Kloetinge overgekomen Niels Lo- dewijk bleek bij de gasten een verster king. Verbaal corrigerend en zelf het voortouw nemend in de strijd gaf hij al lure aan het spel van de rood-zwarten. Daarnaast probeerden de gasten alles voetballend op te lossen. Het wegzenden van Michel Winkels van Zierikzee betekende vijf minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd de ommekeer in de wedstrijd. Winkels pakte de doorgebroken Jorden Takiddi- ne bij het shirt en mocht daarom van scheidsrechter Doleweerd vroegtijdig gaan douchen. Johny Lensen belastte zich met de vrije trap net buiten het strafschopgebied. Jaco van der Schee stelde zijn muur niet goed op en gaf Len sen de opening naar het doel. De Frel, vroeger ook doelman: „Een fout van onze keeper. Hij stond te ver naar het midden. Van der Schee zag zijn fout in, trapte uit frustratie de doelpaal bijna doormidden, terwijl de HW'24-spelers totaal uit hun dak gingen. Zierikzee moest komen, maar vergat daarbij de organisatie ach terin. Terwijl iedereen naar voren holde, werd Jorden Takiddine in stelling ge bracht om de eindstand met een bekeken schuiver vast te leggen. Als excuus voor het onmachtige optreden haalde De Frel de afwezigheid van spits Rutger Kooman (griep) aan. Na afloop treurde Zierikzee om de eerste nederlaag van het seizoen en de moge lijkheid in te lopen op koploper Zeelan dia Middelburg, dat een pijnlijke neder laag leed tegen RCS. HVV'24 - Zierikzee 2-0 (0-0). 85. Johnny Len sen 1-0, 88. Jorden Takiddine 2-0. Scheids rechter: W. Doleweerd (Boxtel). Rode kaart: Michel Winkels (Zierikzee). Gele kaart: Ayhan Atmaca (HVV'24). Aantal toeschouwers: 250. Zierikzee: Jaco van der Schee, Jamo Vermeu len, Michel Winkels, Niels Lodewijk, Lee Mol, Patrick Roggeband (46. Colin van Oeveren), Barry Hage, Ben Verwest, Robert Roggeband, Elmar Verhage, Thomas Vos (75. Berrevoets). Zierikzee-keeper Jaco van der Schee is woest op zichzelf, nadat tegenstander HVV'24 op voorsprong is gekomen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33