7 Dode man Hulst is wellicht een Belg Stoer of Stom winnend liedje Uitstekend zicht op maansverduistering Drie zwaargewonden bij ongeval Axel Biljarters kunnen volop stoten in hun Jeugdhoeve Nullijn (2) Uitslaande brand verwoest loods Heer-Arendskerke vergrijst en de basisschool wordt in voortbestaan bedreigd Meisje gewond bij ongeval zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN maandag 10 november 2003 Auto slaat over de kop Snoeiwerk blijft liggen op begraafplaats Bijzonder Geharrewar Brandstichter aangehouden in Vlissingen Verspreiding PZC Goes moet dorp op de kaart zetten HnnrMieke van derJagt HEER-ARENDSKERKE - De stichting Overlegorgaan 's Heer-Arendskerke is het meer dan zat dat de gemeente Goes geen enkele vaart zet achter nieuwbouw op het dorp. In een brief aan het college van burge meester en wethouders van Goes, waarschuwt het overleg orgaan de gemeente voor de consequenties van een ronduit laks woningbouwbeleid: het leerlingenaantal van de school loopt inmiddels al verontrus tend terug, 's Heer Arendskerke dreigt een vergrijsd dorp te wor den. Het is, zo stelt het overlegor gaan in de brief, al zestien jaar geleden dat het laatste nieuw- bouwplannetje in 's Heer Arendskerke werd afgerond. De leerlingen die dat plannetje in dertijd opleverde, zijn nu on derhand zelf aan een eigen wo ning toe. In 's Heer Arendskerke zullen ze die niet vinden, want voor mensen van middelbare leeftijd, met centen, is het al bij na onmogelijk om in het dorp van huis te veranderen. Door stroming is er, bij gebrek aan nieuwe huizen, helemaal niet. De stichting verdraagt het dan ook maar moeilijk dat een jaar of zes geleden een nieuwbouw- plannetje aan de zuidkant van het dorp snel en vakkundig werd afgeschoten wegens ar cheologische waarden in de grond. Als de gemeente naarstig was gaan werken aan een alter natief, zou het zo erg nog niet zijn geweest. Nu gaat Goes op het gemak bekijken of de sport velden eventueel verplaatst kunnen worden. Intussen zitten de dorpelingen al tijden te kijken op twee pan den die te huur of te koop staan en bij uitstek geschikt zouden zijn als inbreidingslokatie. Op de hoek van de Rijksweg en de Deestraat staat een voormalige meubelzaak leeg met een voor malige drukkerij ernaast. Hoge grondprijzen kunnen volgens de stichting niet langer als argu ment worden aangevoerd om dan maar niks te doen. Het over legorgaan kan nog wel meer snippers verzinnen waar nieu we huizen kunnen komen, maar acht het van groter belang dat de gemeente nu eindelijk eens de noodklok hoort luiden. Ter wijl in alle dorpen van de ge meente, en niet in de laatste plaats in Goes zelf, druk wordt gebouwd, lijkt 's Heer Arends kerke niet eens op de Goese kaart te staan. Dat moet anders. Het overlegorgaan wil een min der grijs dorp en een prominente plaats op de kaart. MIDDELBURG - Een zestien jarig meisje is vrijdagavond ge wond geraakt toen ze werd aan gereden op haar brommer. Ze reed door de fietstunnel bij de Segeerssingel in Middelburg, waar ze werd geraakt door een auto die haar geen voorrang gaf. Het meisje vloog na de botsing door de lucht en belandde op straat. Ze is afgevoerd naar het ziekenhuis. De brommer en de auto zijn zwaar beschadigd. 's-HEER ARENDSKERKE - Een 17-jarige jongen uit Hein- kenszand raakte zaterdagoch tend gewond toen de auto waar in hij meereed over de kop sloeg en in de sloot belandde. Het on geval gebeurde op de West- hofsezandweg bij 's-Heer Arendskerke. De auto werd bestuurd door een 18-jarige plaatsgenoot, die de macht over het stuur verloor na dat de auto met de rechterwie- len in de berm geraakte. De in zittende moest met een flinke hoofdwond naar het ziekenhuis in Goes worden gebracht. De auto was helemaal vernield en moest worden weggetakeld. door Frank van Cooten HULST - De Zeeuwse politie houdt er rekening mee dat de dode man die op 30 oktober in Hulst gevonden werd, uit België afkomstig is. Het opsporings team is nog steeds naarstig op zoek naar de identiteit van de man. Dat de man een Belg zou kunnen zijn, wordt onder meer afgeleid van de onderbroek die de man aanhad. Deze onderbroek wordt door de Belgische fabri kant alleen verspreid bij super markten in België en Frankrijk. Daarnaast wordt de onderbroek verkocht bij de textielketens Trafic in België en Texti en Tex- til 10 in Frankrijk. De man komt waarschijnlijk uit het Midden-Oosten, had zwart haar en een zwarte baard en snor, was 1,83 meter lang en had een atletisch figuur. De leeftijd wordt geschat tussen 25 en 40 jaar. Verder had de man een ta toeage op de rechteronderarm to de vorm van een hart met daarin de letters 'SA' en een moedervlekje op de punt van zijn neus. Uit de op het slachtoffer uitge voerde sectie is gebleken dat de man door geweld om het leven is gekomen. Het slachtoffer is af gelopen woensdag in Hulst be graven. Omdat de identiteit van het slachtoffer nog steeds niet be kend is, schakelt de politie van avond voor de tweede keer het Programma Opsporing Ver zocht in. Dit programma wordt vanavond uitgezonden op Ne- °Hand 1 om 19.30 en 22.00 uur. Het programma wordt morgen middag herhaald. De politie heeft inmiddels ruim dertig getuigen gehoord die re gelmatig in de omgeving van de vindplaats komen. De plaats is geliefd bij wandelaars en men sen die hun hond uitlaten. De politie vraagt mensen die daar regelmatig, maar zeker na dins dag 28 oktober 12.00 uur, ge weest zijn, contact op te nemen via het nummer 0900-8844. RILLAND - De fractie van Be woners Belangen Reimerswaal (BBR) vindt het vreemd dat be zoekers van de Rillandse be graafplaats dit weekeinde let terlijk stuikelden over allerlei takken die her en der over paden en graven lagen. Sommige gra ven waren volgens de fractie in het geheel niet te bereiken. Van het college van burgemees ter en wethouders wil de fractie nu weten wie opdracht heeft ge geven voor de snoeibeurt en wie het heeft uitgevoerd. De takken die zijn afgezaagd en geknipt van een grote treurwilg hadden volgens de BBR-fractie toch kunnen worden opgeruimd voordat het weekeinde begon. De fractie dringt aan op maatre gelen tegen de snoeiers. Die hebben in de ogen van de BBR erg weinig respect getoond voor de doden en de nabestaanden. Bernadette Wijnhamer uit Baarland zong het liedje 'Morgen is een droom.' doorMieke van der Jagt GOES - Voor een uitverkochte Mythe heeft Sinedu de Graaf uit Kats gistermiddag de Zeeuwse finale van het Kinderen voor Kinderen songfestival gewon nen. „Alles was goed, de stem, de beweging en de voordracht", liet de jury weten, die unaniem tot een oordeel was gekomen. Sinedu zong het liedje Stoer of Stom. Om te zien wie van de twaalf Zeeuwse finalisten op 14 de cember de provinciale eer gaat verdedigen, waren meer dan vijfhonderd kinderen, een aan tal met hun ouders en een enke ling met een opa, naar De Mythe gekomen. En ook een beetje voor de meezingshow, die de provinciale voorronden bege leidt. Oude Kinderen voor Kin deren-successen werden gezon gen, door een groep kinderen op het podium of door de hele zaal. Kinderen leren snel, zo bleek, want ook van de nieuwste, 24ste, cd die zaterdag is gepre senteerd, kon het publiek num mers meezingen en de bijbeho rende bewegingen maken. MIDDELBURG - De opblijvers werden zondagmorgen beloond. Ondanks de sombere weersvoorspellingen was de maansverduiste ring in heel het land goed te zien. De bewolking bleef uit, zodat van af half één goed te zien was hoe de maan langzaam in de schaduw van de aarde verdween. Om vier uur was de verduistering voorbij. Zo'n vijftig belangstellenden hebben de verduistering bekeken in de tuin van Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen in Middel burg. Een maansverduistering komt ongeveer twee keer in de drie jaar voor. Bij een totale maansverduistering draait de maan in de scha duw van de aarde. Het zonlicht wordt gebroken rond de atmosfeer rond de aarde. Zo valt er toch altijd nog een beetje zonlicht op de maan. De maan is bij verduisteringen dan ook niet helemaal don ker, ze neemt een rode kleur aan. foto Willem Mieras AXEL - Bij een eenzijdig auto ongeluk in Axel zijn gisteroch tend om half acht drie jongeren zwaargewond geraakt. Ze zijn per ambulance en traumaheli naar ziekenhuizen in Terneuzen en Gent gebracht. Het ongeval vond plaats op de Tractaatweg. Een 24-jarige au tomobiliste uit de gemeente Borsele reed in de richting van Terneuzen. Bij haar in de auto zaten een 21-jarige man uit de gemeente Kapelle en twee in woonsters van de gemeente Borsele van 21 en 23 jaar. De politie onderzoekt nog de oorzaak van het ongeval. Wel is al duidelijk dat de wielen van het voertuig blokkeerden, waardoor de auto in een slip raakte, van de weg raakte en in de sloot belandde. Door de klap werd de 23-jarige passagier uit het voertuig geslingerd. De be stuurster raakte lichtgewond. De andere drie liepen ernstige verwondingen op. De man werd per ambulance naar ziekenhuis De Honte gebracht, de 21-jarige vrouw per helikopter. De 23-ja- rige vrouw werd per ambulance naar een ziekenhuis in Gent ver voerd. Het voertuig raakte ge heel vernield. ■■■I door Mieke van der Jagt 's HEERENHOEK - Met een niet al te virtuoze openingsstoot heeft F. Tollenaar zaterdag de verbouwde Jeugdhoeve in 's Heerenhoek geopend. Virtuosi teit was niet vereist want Tolle naar is wethouder van de ge meente Borsele, geen biljarter. Maar het moest op het groene la ken gebeuren, want een nieuw, derde biljart, is de grootste ver- vyorvenheid van de verbouwing. En het feit dat het onder het po dium kan worden weggereden. De Jeugdhoeve, een ouderwets patronaatsgebouw dat als dorpshuis in gebruik is, her bergt voornamelijk de mensen waarvoor het indertijd ge bouwd is. Toen was dat nog de jeugd maar nu zijn de gebrui kers vooral verenigd in een bloeiende ouderensoos. Die soos kampte al jaren met ruimtegebrek want lang niet al le leden konden in de soosruim- te, waar twee biljarts voortdu rend bezet waren. De grote zaal van de Jeugdhoeve kon wel wor den gebruikt, maar was niet echt geschikt. Bovendien was er nergens een plekje om de spul len zoals de koersbalmatten en sjoelbakken op te bergen. Nog in de tijd dat er in guldens werd gerekend, stelde de ge meente Borsele drie ton be schikbaar om de zaak aan te passen. Het duurde echter een hele poos voor geharrewar tus sen de eigenaar van de Jeugd hoeve, het kerkbestuur, de gemeente en de ouderensoos leidde tot een plan waar ieder een de schouders onder zette. Toen het eenmaal zo ver was, was het snel gebeurd: een nieu we berging, een nieuw biljart in de grote zaal, een berging onder het podium en aanpassingen in de soosruimte en het sanitair. De helft van de grote zaal, af te scheiden met een vouwwand, kan nu als soosruimte worden gebruikt. Maar de multifunctio naliteit blijft overeind. Het ver enigingsleven in 's Heerenhoek en regelmatige feestgangers, kunnen de Jeugdhoeve blijven gebruiken. De ouderen ruimen dan, met biljart en al, het veld. Tijdens de opening was de nieu we soosruimte compleet inge richt om bezoekers te laten zien hoe het geworden is. De ouderen speelden spelletjes aan tafels met wollen kleedjes: kaarten, rummycuppen, sjoelen en slab- berjannen. En natuurlijk was het dringen om het nieuwe bil jart en rond de koersbalmatten. VLISSINGEN - De politie heeft gistermorgen in alle vroegte een Middelburger aangehouden voor de bioscoop aan de Spuik- omweg in Vlissingen. De 15-jarige jongen werd be trapt terwijl hij bezig was met het in brand steken van een prullebak. foto Willem Mieras Menno Bentveld presenteerde de show en de jury bestond uit de Zeeuwse winnares van vorig jaar: Ilse van Baar, de Goese muziekleraar Ludo Heesters en voorzitter Hermine Veltkamp. Hoewel alle prestaties als kwa- liteitief bijzonder werden be oordeeld, werden er ook een tweede- en derde prijs uitge reikt. Lulu Sorber uit Goes werd met 'Ik wil het niet' derde en Pa trick Wijnhamer uit Baarland zong zich met 'Het kind van 10 miljoen' naar de tweede plaats. De uitzending van de landelijke finale is op 27 december. Onlangs schreven we hier over dat gezin waarin pa in solidariteit met de werkne mers het zakgeld van de kin deren eveneens op de nullijn had gezet. Maar in een ander gezin kwam de vader er minder makkelijk vanaf. De oudste van het kroost reageerde op de pesterige mededeling van zijn vader over 'het zakgeld op de nullijn': „Dat had je ge dacht. Ik zit in mijn zakgeld- schaal nog lang niet op het maximum, dus krijg ik m'n normale periodiek er gewoon bij." Toch goed om je vader eens af te luisteren als die je moeder uitlegt wat de nullijn voor zijn salaris betekent. Het nablussen nam vele uren in beslag. door Mieke van der Jagt KAMPERLAND - Een felle uitslaande brand heeft zondagmiddag een loods aan de Veerweg in Kamperland in de as gelegd. Met de loods gingen auto's, een motor, een boot en veel gereedschappen verloren. Bij de brand kwam een beetje asbest vrij. Weliswaar in gebonden vorm maar de gemeente Noord-Beve land laat het toch door een gespeciali seerd bedrijf opruimen. De brand ontstond toen de eigenaar van de loods, die aan een auto aan het klussen was, benzine morste in de di recte omgeving van een halogeenlamp. Meteen ontstond een flinke steekvlam. Het vuur dat daarop ontstond kon met het aanwezige blusmateriaal niet ge doofd worden. De brandweerkorpsen van Kamperland en Kortgene/Colijns- plaat waren snel ter plaatse om de brand te blussen en te zorgen dat de om geving geen gevaar liep. Binnen een uur was het vuur onder controle maar de brandweerlieden bleven nog tot zes uur 's avonds nablussen. Hoewel aanvankelijk werd gemeld dat in de dakbedekking geen asbest zat - de schuur was nog maar tien jaar oud - liet commandant E. Hol toch wat monsters onderzoeken. In de dakplaten bleek wit asbest in een gebonden vorm te zijn ver werkt. Volgens Hol kan dat gemakke lijk met de rook over omliggende hui zen en tuinen zijn verspreid. Vandaag stuurt de gemeente Noord- Beveland de bewoners een brief waarin gemeld wordt dat een gespecialiseerd foto Willem Mieras bedrijf de verspreiding van asbest gaat onderzoeken. Tot bekend is waar even tueel asbest kan zijn neergedwarreld wordt bewoners geadviseerd geen groenten uit eigen tuin te eten en kinde ren maar even uit de tuin te houdenHet bedrijf dat de boel onderzoekt, zal ook alles opruimen. Een schatting van de schade kon de brandweercommandant nog niet ma ken. „Het is een flinke loods en er ston den veel spullen in. Waarschijnlijk loopt de schade toch wel in de papie ren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23