PZC (Eongp rog Spreekkoren verstommen door toeters Spreuk Hart voor Erremuu in mozaïek Overwinningsdans 2 Terneuzen wil geld zien voor fout KNYl Erwin Simpelaar wordt bobsleeër Goese eersteklasser na zesde nederlaag vaster op laatste plaats RUGNUMMER maandag 10 november 2003 Kwetsbaar ►Noviteit Vegers •Afstandenproef Rommelig Knullig Fraai schouwspel Situatie SSV steeds schrijnender door Barry van der Hooft GOES - De lange bal vanuit het middenveld kon iedereen al een tijdje aan zien komen. Maar dat gold kennelijk niet voor de ver dediging van SSV'65, want na het mistasten van Peter Nieuw- dorp kreeg Raymond Nelis een vrije doorgang. De aanvaller van Woudrichem plaatste de bal in de 91e minuut rustig over de uitgelopen Wilfred Poley en diende SSV'65 daarmee de zes de nederlaag van dit seizoen toe: 2-3. Het verlies was onnodig, want Marcel Kole had zijn ploeg na 66 minuten op een 2-1-voorsprong gezet. De Goesenaren leken daarmee de eerste overwinning van dit seizoen binnen te halen, want Woudrichem liet duideli jk zien waarom het momenteel op de voorlaatste plaats in de eer ste klasse staat. Vier minuten la ter stondhet na knullig verdedi gen echter weer gelijk (2-2). In de slotfase was de organisatie vervolgens ver te zoeken bij SSV'65 en pakten de bezoekers alsnog de volle winst. De ploeg van Adriaan Nieu wen- huijse heeft tot nu toe slechts twee punten verzameld en ging vorige week nog met 7-0 onder uit bij Oranje Wit. Tot het duel van zaterdag had SSV'65 drie keer gescoord en moest de ploeg 26 doelpunten incasseren. Nieuwenhuijse vond het daar om tijd om afgelopen donder dag eens uitgebreid te praten. Do trainer zette een aantal dis cussiepunten op een bord, ver liet het kleedlokaal, liet zijn spelers discussiëren en kwam een kwartier later terug. „Ik heb me heel kwetsbaar op gesteld", legde Nieuwenhuijse uit. ,,De spelers hebben hun zeg je kunnen doen. Er kwamen geen nieuwe dingen uit naar vo ren, maar het was wel goed dat er eens werd gepraat." Dat pra ten alleen echter geen punten oplevert, bleek tegen Woudri chem. Vooral in verdedigend opzicht liet SS V' 65 weer een be labberde indruk achter. Wim Westenberg leidde de defensie, maar het was overduidelijk te zien dat de routinier al vier we ken niet heeft getraind. Westenberg beperkte zich tot lange halen naar voren, maar ei genlijk kon hij ook niet veel an ders. De drie andere verdedigers eisten de bal namelijk nooit op, omdat ze simpelweg niet kun nen opbouwen. Antoine Kunst (die door vier gele kaarten al twee schorsingen achter de rug heeft), Peter Nieuwdorp en Mi chel de Groote zijn beperkte voetballers die niets toevoegen en grossieren in balverlies. Nieuwenhuijse heeft door de blessures van Armando Probert, Ron Proos, Jan-Willem van Dijk en Francis Lokerse echter geen alternatieven. De spoeling is door al die blessu res heel erg dun geworden bij SSV'65. Daarbij kwam ook nog eens dat de ploeg niet echt een degelijke voorbereiding kende. Na het groepsgesprek, dat een uur duurde, wilde Nieuwen huijse donderdag namelijk nog een training afwerken. Die duurde precies twintig minuten Nieuwenhuijse: „Er zit hier een tijdklok op de lichtinstallatie en dus stonden we na twintig mi nuten in het donker. Het is onge- lofelijk, maar ik heb hier al zo veel meegemaakt." De sportieve resultaten van dit seizoen zijn echter nieuw voor SSV'65. Na een aantal jaren in de top van de eerste klasse, bun gelt de ploeg nu hopeloos onder aan. In het duel met Woudri chem, dat voor de wedstrijd slechts twee punten meer had, moest gewonnen worden om de aansluiting te krijgen. Na pre cies één minuut en 45 seconden leek die opdracht een hele moei lijke te worden. Kunst kreeg de bal ongelukkig tegen de arm en Marcel Kole heeft SSV aan de leiding gebracht (2-1) en verkeert in hogere sferen. foto Willem Mieras - TV". .AA,:, J,v:A De internationale volleybalfedera tie FIVB heeft^gisteren voor het eerst in haar geschiedenis een do- pingstraf opgelegd. Nuris Arias Done, een speelster van de Dominicaanse Republiek, had tijdens het toernooi om de World Cup in Japan, de twijfel achtige eer. Bij Arias Done werden bij de controle na het duel met China op 3 november sporen van het anabole ste roid methandienon aangetroffen. Omdat een tweede controle, twee da gen later na het duel met Brazilië, een zelfde resultaat opleverde vroeg de teamleiding van de Dominicaanse Re publiek geen contra-expertise meer aan. De speelster kreeg onmiddellijk een schorsing van twee jaar opgelegd. ANP van onze sportredactie DEN HAAG - ADO Den Haag bond gistermiddag tijdens de thuiswed strijd tegen Ajax op ludieke wijze de strijd aan met spreekkoren onder de twee supportersgroepen. Elke keer als een van de partijen verbaal over de schreef ging, wercfen de spreekkoren overstemd door een geluidsband. „Op een positieve manier uw club steunen, dat zien we graag in Den Haag. Dus gebruik die toeter," schal de de populaire 'Radio 538-stem' dan weer met vele decibellen door het sta dion. Alle 9420 bezoekers hadden bij de in gang een toeter en een brief gekregen. Daarin werden ze opgeroepen zich niet, zoals eerder tegen PSV wél ge beurde, te buiten te gaan aan kwet sende spreekkoren. De toeter werd echter nauwelijks gebruikt. De be- Dertien jeugdige spelers van de Goese korfbalvereniging Togo hadden gisteren belangrijk werk te doen in Ahoy' in Rotterdam. De der tien waren namelijk aangesteld als vegers tijdens de finale van het we reldkampioenschap korfbal. Zodra iemand een schuiver maakte, moesten zij het zweet van de speel- vloer vegen. En na de huldiging van Nederland als wereldkampioen was het een rotzooitje in de zaal en dus werd er, terwijl iedereen al naar huis was, doorgeveegd door de Togo- jeugd. De junioren waren aan het baantje gekomen door Togo-voorzit- ster Addy Jacobse. „Ik hoorde dat ze op de finaledag nog mensen konden gebruiken. Nou, ik wist er nog wel een paar die tijd hadden." De Australische zwemliefhebber kan op 26 november in het Syd ney Olympic Pare de mondiale lieve lingen Ian Thorpe en Michael Phelps samen aan het werk zien bij de Quan- tas Skin Meet. De Australische en Amerikaanse grootheid komen echter niet tegen elkaar in actie bij deze showwedstrijd, waarvoor onder an deren ook Massimiliano Rosolino (Ita), Anna-Karin Kammerling (Zwe) en Amanda Beard (VSt) een uitnodi ging hebben geaccepteerd.Thorpe verblijft momenteel in Flagstaff voor een hoogtestage. Hij reist uit Arizona meteen door naar Sydney voor de 50 vrij. Phelps heeft gekozen voor de 50 vlinder en voor de 'afstandenproef', een bijzondere test van uithoudings vermogen en snelheid. Die bestaat uit een 200 vrij, 1 minuut pauze, dan een 100 vrij, 2 minuten pauze en twee maal een 50 vrij met daartussen 2 mi nuten pauze. De Amerikaan heeft op dit zware onderdeel tegenstand van de Australiër Grant Hackett. kende riedel verwensingen, ziektes en scheldwoorden werd vrolijk uitge stort over de voetballers en supporters van de tegenpartij'We gaan op joden jacht,' danste de Aad Mansveld-tri bune herhaaldelijk. En: 'Hamas, Ha mas, joden aan het gas.' Om later te vervolgen: 'Wesley (Snijder), je moe der is een hoer.De Aj ax-aanhang rea geerde onmiddellijk. 'Wesley, Wesley, we worden kampioen.' En met 'Haag se bluf, Haagse bluf, Haagse bluf' toen duidelijk was dat de overwinning de Amsterdammers niet meer kon ont gaan. Maar door steeds tijdig de ge luidsband aan te zetten, liepen de spreekkoren niet uit de hand. Steven de Haseth, marketingmanager van ADO Den Haag, noemt de actie geslaagd. „We waren van tevoren bang voor spreekkoren. Samen met het Publieksbureau, onze veilig heidscoördinator en de marketing communicatieafdeling zijn we op het idee gekomen. En het heeft gewerkt," aldus De Haseth. „Of we het gaan her halen, moeten we in de evaluatie be zien", vervolgt dte marketingmanager. „We hebben de toeters gratis wegge geven en dat is voor ons toch een hele investering. Maar de opzet is geslaagd en dat is ons ook veel waard." GPD BOCHUM - VfL Bochum heeft gewonnen. Met 4-0 liefst, in de Duitse Bundesli- ga van FC Köln. Verdediger en oud-Ajacied Sunday Oliseh (links) en de Neder landse doelman Rein van Duijnhoven voerden zaterdag daarom samen een stijlvolle overwinningsdans uit. foto Michael Sohn/AP door Ko de Ridder ARNEMUIDEN - 'Hart voor Er remuu'. Daar doen de spelers van Ar- nemuiden het allemaal voor. Daar lo pen ze zich de longen voor uit het lijf. En zitten ze een keer dood, dan kan één blik op de vloer van kleedkamer 1 van de splinternieuwe accommodatie weer voor nieuw moraal zorgen. In mozaïek is de spreuk daar namelijk aangebracht. Voorzitter Saai van Belzen van Arne- muiden is trots: „Tussen 1 april en 6 september is er een volledig nieuwe kleedaccommodatie gebouwd. Met de onmisbare financiële steun van de ge meente en in nauwe samenwerking met een bouwbedrijf is die toppresta tie tot stand gekomen. Waar wij bij zonder trots op zijn, is het aantal vrij willigers dat eraan heeft meege werkt." De oud-doelman van Arnemuiden 1 vergeet niemand te complimenteren: „In diverse disiplines hebben niet minder dan 130 vrijwilligers keihard gewerkt. Mannen en vrouwen die voor een kopje koffie, een bolus, een drank je met haring of gerookte poon steeds aanwezig waren, allemaal gedreven door de spreuk 'Hart voor Erremuu'. Als dank hiervoor is deze spreuk gete- geld terug te vinden in de vloer van kleedkamer 1. Iets waar we trots op zijn en waarschijnlijk ook uniek is in het Zeeuwse voetbal." De zaterdagtweedeklasser beschikt nu over een mooi voetbalpark. De club zorgde eerder al eigenhandig voor een fraaie kantine en tribune. Wat betreft de accommodatie is Arnemuiden er klaar voor. Nu gaat het erom dat het eerste team weer de weg terug naar de top van het zater dagvoetbal inslaat. Vrijdag 21 no vember wordt de nieuwe kleedaccom modatie geopend door burgemeester en de wethouder voor sport, A. A. de Vries. Doelman David Seaman van Manchester City kwam dit weekeinde voor de 600e keer in actie tijdens een competitie wedstrijd op het hoogste niveau in Engeland. In totaal speelde de oud-inter national en voormalig keeper van Peterborough United, Bir mingham City, Queens Park Rangers en Arsenal 1020 wed strijden als professional. Daar mee is Seaman echter geen re cordhouder. De veertigjarige doelman moet middenvelder Tony Ford (1072 duels) en de le gendarische keepers Pat Jen nings (1098), Ray Clemence (1119) en Peter Shilton voor zich dulden. Shilton was van 1965 tot 1996 goed voor 1387 wedstrijden. de toegekende strafschop werd door Jan van Straten binnenge schoten: 0-1. Beide ploegen legden in het res tant van de eerste helft romme lig voetbal op de mat, waarbij een echte combinatie zeldzaam was. In de slotminuut kwam SSV'65 op gelijke hoogte na een corner van Arjen Oostdijk, die een goede wedstrijd speelde. De bal belandde in tweede instan tie bij Paul Bom, die Marcel Ko le op maat bediende. Diezelfde Kole zorgde in de tweede helft, toen SSV'65 beter voetbalde, voor de 2-1. De middenvelder kopte een voorzet van Oostdijk aan de tweede paal knap bin nen. Volkomen onnodig werd het vier minuten later op een knulli ge manier weer gelijk. Peter Nieuwdorp ging onder een voorzet door, waarna de bal op de rug van Antoine Kunst be landde. Fred van Straten profi teerde van dichtbij: 2-2. Na de volgende verdedigingsfout hield SSV'65 helemaal niets aan de wedstrijd over, behalve moe deloosheid en frustraties. „In dit stadium wordt elke fout afgestraft", wist Adriaan Nieu wenhuijse. „Ik had gevraagd geen risico's te nemen en Wou drichem speelde precies het zelfde spelletje. Ik vind dat we keihard hebben gewerkt en we hebben karakter getoond. Ie dereen had er vertrouwen in en dat heb ik nog steeds. Maar dat het heel moeilijk wordt is duide lijk, daarvoor staan we nu al heel ver achter." SSV'65-Woudrichem 2-3 (1-1). 2. Jan van Straten 0-1 (strafschop), 45. Marcel Kole 1-1, 66. Marcel Kole 2-1, 70. Fred, van Straten 2-2, 91. Raymond Nelis 2-3. Scheidsrechter: M. Harskamp (Lexmond). Gele kaart: Dick Wind en Leon van Loon (beiden Woudrichem). Aantal toe- schnuuipvz' Rf) SSV'65: Wilfred Poley; Michel de Groote, Wim Westenberg, Peter Nieuwdorp, Antoine Kunst; Ronnie Hillebrand, Marcel Kole, Paul Bom, Yuri Baart (74. Pieter van Liere); Stefan Paardekooper (81. Christi- aan Boon) en Arjen Oostdijk. door Bauke Boersma OSS - Terneuzen wil de kosten voor de gisteren geplande uit wedstrijd tegen OSS'20 verha len op de KNVB. Eenmaal in het Brabantse Oss gearriveerd, bleek er namelijk door een fout van de voetbalbond geen scheidsrechter voor het duel in de eerste klasse C van het zon dagvoetbal. De in allerijl bestel de vervanger was om 15.20 uur nog niet op sportpark De Rus heuvel, waarna de clubs beslo ten niet meer af te trappen. „We gaan zeker proberen de ge maakte kosten van de KNVB vergoed te krijgen", zei Terneu- zen-voorzitter Eddy Dobbeleir nadat hij in samenspraak met zijn collega van OSS'20 en de trainers Hans Groenendijk (OSS'20) en Paul Telussa (Ter neuzen) de knoop om niet te spe len had doorgehakt. „Nee, ik weet nu nog niet hoe groot de schade voor ons is, daar heb ik me nog niet mee bezig gehou den. De keuze wel of niet voet ballen, had immers prioriteit." Het bedrag zal in ieder geval de tweeduizend euro overstijgen. „Neem alleen al de bussen, die kosten duizend euro per stuk. En we zijn met twee bussen ge komen, één voor de selectie en de staf en één voor de suppor ters", rekende Terneuzens elf talleider Luc de Booij zijn ge hoor voor. „Bovendien zijn we onderweg ergens gestopt om wat te eten en te drinken." Het gespendeerde bedrag moet volgens Terneuzen via de KNVB terugvloeien in de clubkas van de eersteklasser. Want dat de voetbalbond schuldig is aan het niet doorgaan van het duel kwam in Oss wel vast te staan. De oorspronkelijk aangewezen scheidsrechter J.J. Peeters uit Kronenberg werd donderdag 'getransfereerd' naar een wed strijd in Lierop, maar de KNVB verzuimde voor OSS'20-Ter- neuzen een nieuwe arbiter aan te stellen. In de Osse bestuurskamer werd daarom gistermiddag druk ge telefoneerd om toch een fluitist naar De Rusheuvel te krijgen. De clubs kwamen intussen overeen de deadline van de af trap op 15.15 uur te stellen. Maar de bereidgevotl scheidsrechter N.S. Slavent uit Lomm had uiteindelijk veel tijd nodig voor zijnrit Asten naar Oss. „Dit is echt dramatisch", M Terneuzen-trainer Paul Telu onthutst over de gang van ken. „Een slordigheidje vat KNVB kun je dit niet meert i men, het is veel erger dam En dat op dit niveau, zeg,' Hoe sneu ook voor 0SS'!( vooral Terneuzen, dat bijnat i uur naar Brabant ouden was, het lange wachten op; wat uiteindelijk nooit zot men, leverde voor de object aanwezigen wel vermakelf taferelen op. Zoals deonven J delijke geruchtenstroom 4 De Rusheuvel op gang kt ,Er schij nt gisteren een sekt rechter naar de kantine gel te hebben om te vragen hoe hier moest komen", wisteen de gastvrouwen van OSS'l vertellen. „Misschien heeft het niet kunnen vinden enii ruggereden naar huis." Maar nog voor dat verhaal geheel eigen leven kon gaat den, ontzenuwde de aanwc verslaggever van Omroep i land de geruchten: „Dat t foontje was van mij." Ook buiten speelde ziek fraai schouwspel af. Tenvi spelers van beide clubs al hun tweede warming-up 11 waren, drentelden de trai Hans Groenendijk en Paul lussa getergd heen en weet ogen strak gericht op de keerplaats, waar auto's al aan reden. En bij elk nieuw: blik dat dichterbij kwam,gl de er hoop. „Dat zal hem wel zijn' Groenendijk zich meeril ontvallen. Om evenzovelek j mismoedig te moeten const i j ren dat het weer niet sck| rechter Slavenburg was die ter het geopende portier: daan kwam. Uiteindelijk gaven beideps. en de moed definitief op WK-korfbalfinale Nederl: Belgie, op een groot scheml kantine van OSS'20, moest schare wachtende voetbal maar vermaken. Gevoetl werd er immers niet meer. Erwin Simpelaar foto Willem Mi door Rudy Boogert GOES - Bont en blauw is Erwin Simpelaar zaterdag terugge keerd uit Duitse Altenberg. De 25-jarige Goesenaar heeft de pijn echter met een glimlach on dergaan. Hij heeft een nieuwe afslag genomen in zijn sportle ven. Jarenlang stond zijn be staan in het teken van kogel stoten, maar nu stapt Erwin Simpelaar over op... bobsleeën. Van jongsaf aan was het ultieme doel van Simpelaar het halen van de Olympische Spelen. Al les zette hij aan de kant om de Spelen te bereiken in zijn disci pline: het kogelstoten. Dag in dag uit was hij met zijn sport be zig. Maar een maand geleden gooide één telefoontje zijn hele sportleven overhoop. Aan de andere kant van de lijn hoorde Simpelaar Nederlands bekend ste bobsleeër: Arend Glas. 'Wil je in mijn bobslee, Erwin?' Sim pelaar zei ja. Maar wat heeft een kogelstoter in een bobslee te zoeken „De laatste tijd kan ik me maar moeilijk motiveren voor het ko gelstoten. Ik had meer van me zelf verwacht dan ik daadwer kelijk gepresteerd heb. Ik had verder moeten zijn. Arend Glas heeft me een maand geleden ge beld. Ik heb het kogelstoten tot nu toe nog geen moment gemist. Dat was vroeger wel anders. De uitdaging kwam eigenlijk pre cies op het juiste moment. Je bent net terug van je eerste trainingsweek in de bob. Hoe is het bevallen? „Goed, hoewel ik vandaag de hele dag in de sauna heb geze ten, omdat mijn hele lijf beurs is. Het is geen pretje om in een bob te zitten. Je wordt echt alle kan ten op gebeukt. Ik heb nooit blauwe plekken, maar nu over al: op mijn benen, armen en op mijn rug. Weet je, dat je in een bocht 4,5 G-krachten op je rug te verduren krijgt? Je kuil echt nergens mee vergeli] Een achtbaan is er kindeif bij." Het is dus geen geintje, mw serieuze nieuwe sportcarA „Jazeker. Ik ga begin decen I al met Glas aan de World Cl Winterberg deelnemen, li tweemansbob. Glas moet keer bij de eerste tien eindig dan krijgt hij de A-statustf en mag hij al naar de 01? sche Spelen in Turijn. DeSp zijn altijd mijn ultieme dot! weest en als je in de World start, zit je er al vrij did Dichter dan ik ooit was." Je bent niet de eerste atm een bobavontuur aangait sprinter Timothy Beck f bijvoorbeeld voor. Waarottf - jullie zo geschikt voor tóf i ben? I „Door onze snelheid en tof 1 Ik had nu al de snelste staff i alle kandidaten voor een pi 1 in de bob. En ik train nogf - net. Bovendien geldt in een* hoe meer druk op de ijzersS hoe sneller de bob gaat.Miji wicht (zo'n 100 kilo) is dus voordeel. Ik moet alleen de# niek nog onder de knie en andere dingetjes." Zoals? „Nou, wist je bijvoorbeeld we zo'n twaalf soorten scta papiertjes gebruiken? ijzers van de bobslee W drie keer met elk schuurpif tje geschuurd worden. Dat je wel een hele dag bezig.'s' tends starttraining, eten, s' dags de afdaling op de' dan ook nog 's het mate# orde maken. Joh, hetis®1 Formule 1." Je klinkt hartstikke ast. Ben je het kogelstoten maal vergeten? „Nee, ik heb het nog niet® maal afgewimpeld. Morgf! ik het met mijn trainer M ken, maar voorlopig ricW op het bobsleeën."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 22