ewourt Overwerk hindert Van den Berg niet De Stormvogel sterk in zwemcompetitie Forza Gymnastica en MTV'69 winnen goud Linsay Wyatt tweede in Hanau schrijft ook Moerschanscross op zijn naam Tolhoek en Van de Grift vierde FM Sranang bekert verder Terèse van Lare wint duatlon Zesde plaats Fop Fonteijne Zege voor Jongerius in België maandag 10 november 2003 Overwinteren olie bak Harken Oostburg Seve Trophy voor titelhouders Simpele zege Ockenburgh Van der Spil is onvermoeibaar bij judotoernooi MAASTRICHT - Ramon van der Grift van Judo Ryu van Schaik en Gilbert Tolhoek van Sportschool Geelhoed hebben op het NK voor aspirantenteams als gastjudoka's van het team van judoschool Tom Essink uit Eindhoven net naast het brons gegrepen. In Sporthal De Heeg in Maastricht versloeg de ploeg in de poule Tomoda (Nijmegen), Kenamju (Haarlem) en Theo Meijer Sport (Leusden). In de kwartfinale moest het zevental van Essink aantreden tegen Judo A Zeven. Al direct stonden de Eindhovenaren op een 2-0-achterstand, die door winstpartijen van onder andere Van der Grift werd omgebo gen in een voorsprong. Gilbert Tolhoek moest bij 3-3 winnen. Tot 5 seconden voor tijd leek dat te lukken. Hij stond met een koka voor. Met nog luttele seconden op de klok kreeg hij ech ter een bestraffing voor passiviteit en was niet alleen de stand van deze individuele partij gelijk, maar ook de teamwedstrijd bleef steken op 3-3. Op punten wonnen de Friezen het brons. BERGEN OP ZOOM - De broers Ryan en Gaffin de Meza heb ben FM Sranang een ronde verder in het bekertoernooi futsal geschoten. Beide spelers waren tegen Meer met Sport/Mara- kesh verantwoordelijk voor drie goals. Sranang won met 6-4. Pearl Doesburg en Ryan de Meza waren de enige vaste krach ten die meededen in het bekerduel. De Goese zaalvoetballers waren sterker dan de tweedeklasser uit Bergen op Zoom, maar keken na een zwak begin toch tegen een 3-1-achter- stand aan. Gaffin de Meza en Ryan de Meza (die ook de 1-1 scoorde) schoten Sranang nog voor rust op gelijke hoogte. Twee goals van Gaffin de Meza en nog één van broer Gaffin bezorgden de Goesenaren na de pauze de overwinning. MILLAM - Terèse van Lare uit Sluis heeft de duathlon Vert de la Colme in het Noord-Franse Millam op haar naam geschre ven. De veterane legde de 4 kilometer hardlopen, 16 kilometer fietsen en 4 kilometer hardlopen af in 1 uur en 3 5 secondenZe had bijna twee minuten voorsprong op haar eerste achter volgster, de Francaise Emanuelle Copin. Bij de mannen won Stephan Hazebrouck met grote overmacht. DEN HAAG - Fop Fonteijne is in de derde schaatsmarathon van de Peter van Vliet Cup in Den Haag als zesde gefinisht. Gevoegd bij zijn achtste plaats van een week eerder staat de veteraan uit Haamstede nu op de zevende plaats in het klasse ment. In de categorie senioren 2 eindigden Cor Natte (Noord- gouwe) en Piet van den Aarsen (Burgh-Haamstede) respec tievelijk als 33e en 39e. Patrick Goverse kon zijn goede uit gangspositie bij de licentiehouders niet verdedigen in de der de wedstrijd. De schaatser uit Kapelle, die de eerste wedstrijd won en in de tweede race derde werd, had langebaanverplich- ting. BONHEIDE - Marlies Jongerius heeft in het Belgische Bon heideeen klinkende overwinning behaald. De Zierikzeese no teerde op de 6820 meter 22 minuten en 37 seconden en hield de Belgische topper Anick Beckers 12 seconden achter zich. Bi- anca van Vuuren (AV'5 6) finishte als negende in 2 6 minuten en 48 seconden. Jan de Wilde (AV'56) noteerde op de 6820 meter een tijd van 22 minuten en 28 seconden, goed voor de 11e plaats bij de mannen H40. Schletterer veelvraat in crossen iWvJasper Harthoorn HULST - Sebastiém Schletterer beeft de Moersschanscross op rijn naam geschreven. Het was alweer de derde overwinning op nj voor de dertigjarige atleet, die het hele veld op achterstand liep. Theo Rabout kon hem nog het langst bijbenen en eindigde als tweede. Bij de vrouwen ging de overwinning zoals verwacht naar Anjolie Wisse. Het werd al snel duidelijk dat Schletterer niet in de problemen zou komen op het mooi gelegen parcours in Hulst. Hij startte rustig en hep mee in een kop groep met Theo Rabout, Arjan Beije en Kris van Wiele. De laat ste twee vielen al snel af en moesten hun snelle start beko pen met lage klasseringen. Rabout maakte het tempo in het begin van de wedstrijd en was de enige die Schletterer halver wege de wedstrijd nog tegen stand kon bieden. Zonder zich bovenmatig in te spannen loste Schletterer daar na ook Rabout en liep de race van ruim negen kilometer ge controleerd uit. Dewinnaarwas enigszins verbaasd dat het alle maal zo makkelijk ging. „Het was jammer dat er niet wat meer tegenstand was. Nu leek wel erg veel op een trainingsloopje. Ik heb gewoon een lekker tempo gelopen en dat bleek voldoende. Ik heb ook nooit echt hoeven de marreren, de tegenstanders knapten kennelijk af op het tempo." Het was de derde zege van Schletterer in drie weken. Eerder won hij in Kruiningen en Middelburg. De atleet van Dynamica ziet het crossseizoen vooral als over winteren. „Het is makkelijk om rokracht en conditie op te doen als voorbereiding voor het zo merseizoen. Zo'n cross is geen ioel op zich, het is gewoon een goede training.Schletterer wil richzelf dit seizoen verbeteren ap de 800 en 1500 meter. „Het wordt tijd dat ik eindelijk eens ten 1.47 op de 800 meter loop. Dit jaar komt daar ook de 1500 Anjolie Wisse (voorgrond) had in de Moerschanscross alleen concurrentie van Frederique Versluis (achter) te duchten. foto Camile Schelstraete meter bij. Ik liep vorig jaar on getraind naar het Zeeuws re cord op die afstand. Dat wil ik dit jaar nog een paar seconden scherper stellen. Voor de Zeeuwse Cross Cup deed Theo Rabout goede zaken. Aangezien Schletterer niet van plan is om veel wedstrijden te lopen, is de atleet van De Wie lingen één van de belangrijkste gegadigden om de Cup te win nen. Maar hij is gewaarschuwd, want Schletterer houdt nog een slag om de arm. „Ik hoef nog maar drie crosses te lopen om mee te doen, dus wie weet." Bij de vrouwen viel de opkomst bar tegen. De strijd ging tussen Anjolie Wisse en Frederique Versluis. Die kon Wisse aanvan kelijk goed volgen, maar uitein delijk bleek ze nog een maatje te klein om het haar echt lastig te maken. Wisse was content met haar race. „Het was mijn eerste crosswedstrijd van dit jaar en het ging lekker. Daar kan ik wel verder mee." Versluis, vorig jaar negende op het Nederlands kampioenschap korte cross, vond het vooral jammer dat er niet wat meer deelneemsters waren. „Er is kennelijk weinig motivatie om crossen te lopen bij de vrouwen. Hulst mag dan voor sommige loopsters een uithoek zijn, maar als je echt wil ben je er gewoon. De Zeeuws-Vlaamse loopt zelf puur voor het plezier. „Ik stel me geen speciale doelen, doe ge woon wat ik leuk vind. Maar een veld van twee deelnemers werkt niet echt motiverend." doorEugènede Kok K0RTGENE - Willem van den Berg keek zaterdag tijdens de ATB-wedstrijd in Kortgene ronde na ronde verbaasder op zijn stopwatch. „Hij pakt twin tig seconden per rondje! Echt niet meer normaal." Mountain- biker Dick van den Berg ver baasde zaterdag niet alleen zijn vader, maar liet het hele deelne mersveld verbouwereerd achter en won de vierde wedstrijd van de ATB-competitie met grote voorsprong. De 21-jarige mountainbiker uit Gapinge verstevigde met zijn tweede overwinning op rij de koppositie in het klassement. Twee weken geleden won Van den Berg na een spannende wedstrijd in Heinkenszand inde sprint van Ruud Rentmeester, die daarbij in botsing kwam met een metalen paaltje en zaterdag afwezig was in Kortgene. Vorige week was Van den Berg ook al de sterkste coureur in de ATB-race in Wemeldinge, een wedstrijd die niet meetelde voor de com petitie. Zaterdag gaf de door de concur renten veelgeroemde techniek van Van den Berg de doorslag op bet parkoers in het populieren- bos en op de dijken langs het veerse Meer. „In het bos win jij 20 ongelooflijk veel tijd", zei nummertwee Edzard van Ewijk volbewondering, nadat hij ruim tweeënhalve minuut na Van den Berg de eindstreep was gepas seerd. Op het rechte stuk richting fi- fush is het gewoon volle bak, maar in het stuk terug door het bos zaten veel bochten, heuvel tjes en kuilen: allemaal heel erg technisch. Dat is in mijn voor deel omdat ik meer ervaring heb ms mountainbiker", zei de op merkelijk fris ogende winnaar na afloop. „Ik stond er wel van e kijken dat het zo gemakkelijk §®g- Ik ben vanochtend om kwart voor zeven opgestaan en neb tot half twaalf gewerkt. Er moesten nog wat ramen en deu nen in elkaar worden gezet", al dus de winnaar. Het overwerk bleek, tot opluch ting van de alles-en-iedereen coachende vader Willem van en Berg, geen invloed te heb- en op de prestaties de Walcher- se m°untainbiker. Tijdens de eerste passage over de modderi ge schorren aan het Veerse Meer reed hij nog in het wiel van Ed zard van Ewijk en zat Eric Ver- eecken hem op de hielen, maar vanaf ronde twee was het ge daan met de tegenstand. Van den Berg reed met gemak weg en bouwde zijn voorsprong op de concurrenten met tiental len secondes per ronde uit. Wat restte voor Van Ewijk en Ver- eecken was de strij d om de twee de plaats. Tot een paar ronden voor het einde bleef die span nend maar het verzet van routi nier Vereecken brak drie rondes voor het einde. Tot grote frustratie van de bloedfanatieke 38-jarige Hul stenaar die de competitie vorig jaar nog op zijn naam schreef. „Ik moet me deze week maar eens grondig laten onderzoe ken", zei hij teleurgesteld. „Die jongens zijn vandaag gewoon beter, maar als ik naar mijzelf kijk, zit ik ver onder mijn ni veau. Een rondje als dit ligt mij goed, maar ik ben de hele tijd al leen maar aan het harken. Het gaat de hele competitie al voor geen meter. Ik heb totaal geen macht in de benen, het is hope loos. Ik doe dit graag en kan het niet laten, maar zo rijden is echt niet lekker. Ik weet wat mijn normale niveau is en wat ik kan. Misschien is het iets medisch, ik weet het niet. Misschien is alles binnen een maand wel versleten geraakt." Ook Dennis Raadtgever had het niet naar zijn zin op het bochti ge parkoers in Kortgene. De renner, die twee weken geleden de strandrace in Westenschou- wen op zijn naam schreef, pakte twee rondes voor het einde op de schorren zijn jasje, deed het al fietsend aan en reed linea recta richting permanence en ver dween richting zijn woonplaats Goes. De wedstrijd voor de vrouwen was een kopie van die van de mannen en werd gewonnen door een vanaf het begin opper machtige Baukje Doedee. Het was de derde overwinning in de competitie voor de renster uit Driewegen. Ook in deB-catego- rie waren het zaterdag de be kende namen die de dienst uit maakten. Adrie Jongenelen was na zijn overwinning in Hein kenszand ook in Kortgene de beste mountainbiker. De renner uit Bosschenhoofd bleef Roedi Westrate ('s-Heer Arendskerke) en Arjan Blaas (Meliskerke) voor. door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - De nationale zwemcompetitie werd afgelo pen weekend voor de tweede keer gehouden. Met wedstrijden in Breda en Oostburg konden de beste ploegen van Zeeland zich met elkaar meten. In Breda trof fen De Stormvogel en De Schel de elkaar, samen met De Devel Zwijndrecht en het organise rende SBC 2000 werden er enke le opmerkelijk goede tijden ge zwommen. De wedstrijd in de B-competitie in Breda werd met overmacht gewonnen door het Vlissingse De Stormvogel, waarin over winningen waren weggelegd voor Tamarah Loppies, Yaïr Klazen, Marinka Bil en Michiel Soolsma. Binnen de Vlissingse ploeg was Sander van Nieuwen- huyzen een klasse apart op de schoolslagonderdelen, die hij in Zeeuwse jaargangrecords wist te zwemmen. De Terneuzenaren boekten overwinningen dankzij Bas van Houwelingen, Kevin Hondsmerk, Stefan de Die en Shanyra van Bambost. Jaar gangrecords records waren er ook: op de 200 meter schoolslag, waar Eelco van Gemert de tijd bij de mannen 30+ verbeterde. Cees van Houwelingen bracht bij de mannen 40+ de marge om laag. Hij verbeterde eveneens de 100 meter vlinderslag in dezelf de categorie. In Oostburg troffen de teams van Scheldestroom Breskens, Luctor et Emergo Middelburg en ZC Koewacht elkaar. Koe wacht, net als Stormvogel en Schelde genoteerd in de B-com petitie, kent een moeilijk sei zoen en ook deze wedstrijd bracht daar niet veel verande- Marinka Bil won voor De Stormvogel in de nationale B-competitie. ring in. Koewacht had sterke zwemmers in Michelle Picavet, Roderick van Doeselaar, Car men en Niek de Ridder en Stephanie Rombout. Scheldes troom draait goed mee in de C-afdeling en had met overwin ningen voor Ryan Verplanke, Robin Dellaert, Naomi Smits, Michiel Pater, Thijs den Hamer, John de Jonge, Ellen van de Vel de en Jurjen Pater, die een impo nerende 100 meter schoolslag had, sterke zwemmers in de ploeg. Luctor et Emergo had na de eer ste wedstrijd in Vlissingen dure punten verloren en had deze foto Ruben Oreel wedstrijd kans om dat goed te maken. Die werd niet met beide handen gegrepen en de ploeg lijkt eind van dit seizoen terug te zakken naar de districtscompetitie. Mi ke Odenthal en Charles Potin behaalden overwinningen voor de ploeg. VALENCIA - Het gecombineer de golfteam van Groot-Brittan- nië en Ierland heeft zondag in Valencia de derde editie van de Seve Trophy geprolongeerd. De ploeg van captain Colin Montgomerie kwam gisteren in de afsluitende singles op het be slissende totaal van 14,5 pun ten. Daarmee was de selectie van het Europese continent uit geschakeld voor de eindzege. De Deen Björn van de Europese ploeg trok zich terug voor zijn duel met Paul Casey door een nekblessure. ANP/RTR door Jasper Harthoorn HANAU - Lindsay Wyatt heeft een knappe prestatie ge leverd door zaterdag op het in - ternationale jiu-jitsu toernooi in het Duitse Hanau tweede te worden. Na vier gewonnen partijen stuitte ze in de finale op de Duitse Sabine Felser. Wyatt was zeer te spreken over haar reslutaat. „Het ging lek ker, ik heb veel leuke partijen kunnen vechten. De eerste drie wedstrijden heb ik gewonnen. In de halve finale hoefde ik niet te vechten omdat mijn te genstander had opgegeven met een blessure." In de finale moest Wyatt het opnemen tegen Felser, die met 7-3 een maatje te groot bleek. „Ik heb al vaker tegen haar op de mat gestaan. Ze is de Europees- en wereld kampioen bij de zwaarge wichten. En zo af en toe valt ze dan wat af en vecht ze met ons Ze was dit keer te sterk voor me." Het toernooi was een goe de testcase voor Wyatt, die over een paar weken op het Open Nederlands kampioen schap wil vlammen. Maar eerst wacht het Nederlands kampioenschap judo, dat op 22 november wordt gehouden. Ze blijft zich namelijk concen treren op beide sporten. „Ik hoop op beide toernooien lek kere partijen af te werken. En in deze vorm moet dat moge lijk zijn." door Janny Vermeule HOENSBROEK - De mannen- turners van Forza Gymnastica en de vrouwen van MTV'69 heb ben bij de springwedstrijden in het Limburgse Hoensbroek goud gehaald op de minitram- poline. Zij plaatsten zich hier mee rechtstreeks voor het NK groepsspringen dat volgend jaar februari wordt gehouden in Zuid-Scharwoude. Tevens wer den diverse zilveren medailles gehaald. Voor de vrouwen van MTV'69 kwam het goud als een verras sing. Het team, onder leiding van Kees Meerman, kwam ge havend aan de start. Vier basis- springsters konden niet turnen wegens blessures, maar zij wer den perfect opgevangen door hun teamgenoten. Op langemat werd het Middelburse team tweede. De mannen van Forza Gymnas tica kwamen aan de start met een nieuwe, verjongde ploeg. Trainer Martin Wissekerke heeft er alle vertrouwen in dat zijn nieuwe groep de tijden van weleer (de mannen van Forza werden meerdere malen Neder lands kampioen) zullen herle ven. Ook de jongens en de j eugdturn- sters van Forza presteerden goed. De jongens onder leiding van Davy Fonteine en Johan Stoutjesdijk sprongen heel strak en maakten geen fouten. Vooral door de perfecte uitvoe ring en de uitstraling van het DAARLERVEEN - De drieban- ders van Delta/Ockenburgh hadden in het verre oosten des lands weinig moeite met het eer- ste-divisieteam van Renco Au tomaten. In de tweede ronde van het na tionale bekertoernooi was een 8-0-overwinning het logische gevolg van de krachtsverschil len. Roland Forthomme, Martin Spoormans, Jean-Paul de Bruijn en Ron Schumann won nen allemaal hun partij in straight sets (3-0). De terug wedstrijd die voor 23 november staat geprogrammeerd, wordt er daarom een om des keizers baard. Delta/Ockenburgh heeft dan aan één set voldoende voor plaatsing in de derde ronde. team werd de tweede plaats be haald. De jeugdturnsters waren met twee teams vertegenwoor digd in de B-categorie en be haalden een tweede en een vier de plaats. De vierde plaats was net niet voldoende maar het team dat tweede werd plaatste zich wel voor de NK-finale. Een mooi re sultaat voor de ploeg van train- ster Renate Traas. Reeds geplaatst voor het NK is de groep jeugdturnsters in het A-niveau, die vorig jaar tweede werd. Tijdens de voorronde deed deze groep ook lange mat/tumbling en presteerde verdienstelijk. Plaatsing voor het NK is nog niet helemaal ze ker, maar zal gezien de dagsco res waarschijnlijk positief uit vallen. Het betekent voor dt groep van Astrid Geeratz een fi naleplaats op twee onderdelen. OOST-SOUBURG - Het 19e Try-Outtoernooi van Sport school Geelhoed is dankzij de medewerking van de Zeeuwse topjudoka Jessica van der Spil een groot succes geworden. Van der Spil ging zaterdag de uitdaging aan in een randori te gen twee dappere kleuters, ze beoordeelde wedstrijdjes, reik te prijzen uit, ging op de foto en deelde handtekeningen uit. Bo vendien stelde ze één van haar bokalen ter beschikking, als aanmoedigingsprijs voor Se bastian Baldauf. Sebastian Baldauf is een leer ling van de Klim-Op School. Hij doet vaak als enige G-judoka mee aan reguliere judotoernooi en, waar meestal achter het net vist. Toch blijft hij vol enthousi asme de judosport bedrijven en werd daarom door zijn trainer Mulder en Van der Spil in het zonnetje gezet. „Vele judoka's kunnen een voorbeeld nemen aan deze topper", aldus Mulder. Op 15 november gaat hij voor het eerst deelnemen aan een Open G-toernooi in Rotterdam, waar hij zeker tot één van de fa vorieten behoort. Van der Spil verbaasde zich sowieso over het talent dat ze zag judoën. „Ik kom volgend jaar zeker terug, maar dan als bezoeker", zei de uitgeputte judoka aan het eind van de dag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19