Volharding houdt Luctor'88 lang bij BC Vlissingen geen partij voor lijstaanvoerder Handballers EMM nemen revanche Peter Vos verrast met titel kader Zware nederlaag voor gehavend Stormvogel Zeelandia Middelburg heeft een dipje na winnen van periodetitel: 3-4 Eerste winst voor Cue Action Hoondert wint biljartderby Boy Steketee vijfde in titelstrijd Zware nederlaag Sinar'75 Magere oogst voor rugbyers maandag 10 november 2003 Vrouwen J wb 17 Koploper verslikt zich in fel RCS VLISSINGEN - De poolbiljarters van Cue Action hebben ein delijk de eerste winst geboekt. Scooby's No Guts No Glory moest het ontgelden en werden geklopt met 4-2. Met deze zege distantieerden de Vlissingers zich van de onderste regionen. Tegen de met een fraaie naam gesierde ploeg uit Zevenbergen boekte Johan van Oorschot zijn eerste competitiezege. Wu, Jeroen Koopmans en Abel van de Sanden zorgden voor de andere winstpartijen zodat de punten konden worden toegevoegd aan het tot dan schamele totaal van één. RILLAND - De driebanders van Hoondert/De Waard bezorg den de in groten getale meegekomen aanhang van de Stene Brug een kleine kater. Volkomen verdiend werd de streekder- by in het voordeel van de gastheren beslist: 6-2. Bijkomende opsteker voor de thuisploeg was dat de degradatiezone werd verlaten. Nadat Johan Visser zijn meerdere had moeten erkennen in Arjo Hollestelle (25-30 na 51 beurten) egaliseerde Gerrit Blom de stand door Marco van der Hout van het lijf te houden, 30-23 na 51 beurten. Sjaan van Kuyk keek al vroeg in de partij tegen Wim de Kok tegen een achterstand aan maar liet zich niet uit het veld slaan. Toen De Kok stilviel sloeg hij toe en haalde de zege alsnog binnen, 35-26 na 56 beurten. Frans de Koek versus Piet Koek was een boeiend gevecht met wisselen de kansen. Aanvankelijk lag het initiatief bij de bezoeker. Toen de strijd echter in een beslissend stadium kwam, produ ceerde de thuisspeler in 12 beurten 16 caramboles, 35-31 na 46 beurten. GOES - Het is de dertienjarige Boy Steketee uit Yerseke niet gelukt een vooraanstaande rol te spelen tijdens het geweste lijk kampioenschap libre vij f de klasse bij de jeugdMet 6 pun ten en een algemeen gemiddelde van 1.39 hield hij zich in het Brabantse geweld wel goed staande, waarmee hij vijfde werd. Zijn moyenne betekende een verbetering van zijn beste pres tatie (1.21). De zege ging onverwacht naar de als achtste geplaatste André Botermans uit Lepelstraat. Hij behaalde 12 punten en 1.18 gemiddeld. ROTTERDAM - Met voor zich sprekende cijfers (7-1) verloor Sinar'75 de uitwedstrijd tegen BCR'91 8 in de hoofdklasse van de badmintoncompetitie van het district Zuid-West. Over vrijwel alle linies was de Rotterdamse formatie beter. In het mannendubbel redde Sinar'75 de eer. Wouter Phaff en Marcel van Asperen wonnen met afgetekende cijfers (15-5 15- 7) van het tweetal Martijn Palsrok/Frank Lugthart. In de an dere partijen kwam Sinar'75 tekort. Alleen Stephanie Potter dwong in haar enkelspel een derde game af. Sinar'7 5 wordt met name bij de vrouwen geplaagd met perso nele problemen. Omdat Eveline van der Hof door werkzaam heden op zaterdag regelmatig verstek moet laten gaan is het team bang dat verschillende wedstrijden in de naaste toe komst op de tocht komen te staan. BCR'91 8-Sinar'75 7-1: ME: Frank Lugthart-Wouter Phaff 15-8 17-15; Evert van Velsen-Marcel van Asperen 15-1 15-1. VË: Dana Slot-Eveline van der Hof 11-4 11-1; Blanchefleur Brassinga-Stephanie Potter 11-7 8-11 11-3. GI): Van Velsen/Slot- -Van der Hof/Van Asperen 15-6 15-8; Martijn Palsrok/Brassinga- -Phaff/Potter 15-10 15-7. MD: Palsrok/Lugthart-Phaff/Van Aspe ren 5-15 7-15. VD: Slot/Brassinga-Van der Hof/Potter 15-12 15-3. dnor Jasper Harthoorn MIDDELBURG - Zeelandia Middelburg is gisteren tegen een gevoelige thuisnederlaag tegen RCS aan gelopen. De Sou- burgers waren scherper in de duels en creëerden meer kansen. Daardoor waren ze de terechte winnaar in de doelpuntrijke wedstrijd: 3-4. Ondanks het verlies blijft het Middelburgse elftal wel koploper in de derde klasse. De wedstrijd kreeg al in de tweede minuut kleur toen Jacco de Loof een snelle uitbraak van de Middelburgers afrondde met een schuiver tegen de binnen kant van de paal: 1-0. In de beginfase was Zeelandia Mid delburg ook de ploeg met het meeste balbezit en daarom leek dat elftal de meest kans te ma ken op de overwinning. Het zou heel anders lopen. Twee minuten later stond RCS name lijk op voorsprong. Eerst mocht Martin Janse de bal ongehin derd intikken na een mooie actie over de linkerflank. Een minuut later zorgde Regilio Pinas voor de verassende tussenstand van I-2 door uit een counter de bal in de linkerhoek te punteren De smaakmaker in de eerste helft was ongetwijfeld Alberto Conde de Morgado. De aanval ler van Zeelandia Middelburg heeft een leuke dribbel in huis en zette de verdediging van RCS gisteren regelmatig te kijk. Het probleem was echter dat hij weinig effectief was. Meestal voerde hij zijn dribbels te ver door en was hij op eigen succes uit. Trainer Wil Wijnands was desondanks tevreden over de flamboyante speler. ,,We wer ken aan zijn voortzetting en dat gaat steeds beter. Er gaat altijd dreiging van Alberto uit, hij cre- eert regelmatig kansen en hij pikt zijn doelpuntjes mee." RCS toonde zich in de eerste helft slagvaardiger en kwam dankzij de goed spelende Jiddo Lawalata op een 3-1-voor sprong. Doordat Zeelandia Middelburg daarna druk moest zetten en de Middelburgse ver dediging dus veel ruimte moest GOES - De rugbyers van Tovaal verloren de topper om de kop positie in de tweede klasse van RCE/PSV: 11-10. Oemoemenoe ging tegen REL voor de tweede achtereenvolgende week onder uit: 14-8. RCE/PSV-Tovaal 11-10: Na een gewonnen line-out egaliseerde Caesar Luikenaar de vroeg op gelopen 5-0-achterstand. Na rust bleven beide ploegen ge lijkwaardig. Via een penalty kick kwam de thuisploeg op 8-5 Een kwartier later leek Tovaal het duel in haar voordeel te be slissen. De snelle Menno Huter liet de defensie van RCE/PSV zijn hielen zien: 8-10. De con version van Eus van Dijk ver dween naast de palen en tijdens de spannende slotfase gaf To vaal de winst alsnog uit handen. Reinier de Haan verbleef 10 mi nuten in de sin bin en Mike Ver voort bezorgde de Brabanders vanuit een penaltykick de volle winst: 11-10. REL-Oemoemenoe 14-8: Oemoemenoe ging met revan- chegevoelens naar Etten-Leur vanwege de uitschakeling voor de beker een week eerder. De scheidsrechter was bepaald niet op de hand van Oemoeme noe en in de eerste helft werden glaszuivere tries van Tannequi Descazaud en Herbert-Jan van der Waal afgekeurd. Daardoor bleef de vroeg opgelopen 7-0- achterstand tot de de 36e mi nuut op het scorebord. Vlak voor rust bediende Martijn Boogaard Govert van Hoek op niaat en hij bracht de Middel burgse formatie terug tot 7-5. Na nrst kon REL uitlopen naar II-5. Niet veel later bracht Jan Albregtse zijn team nog wel te rug tot 14-8, maar ondanks een groot Middelburgs overwicht kwam er in de stand geen veran dering meer. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbal lers van EMM hebben de spor tieve revanche al snel te pakken. Na de nederlaag van vorige week in de openingswedstrijd van de competitie bij Helius werd nu in eigen huis Rijnstreek simpel opzij gezet: 27-15. GSC incasseerde verlies bij Ro- da71 2: 24-17. Bij de vrouwen kaapte EMM een zwaar bevoch- Puntje weg bij Atomium'61: U-12. De teams van Olympus kwamen met in actie. Hollandiaan (te genstander van de vrouwen) en laten, kregen de Souburgers nog meer kansen. Martin Janse en Daniël Pattenamo waren ge vaarlijk, maar scoorden niet. In de tweede helft zette Zeelan dia Middelburg alles op alles om de aansluitingstreffer te force ren. Vooral invaller Daan Ei kenhout, de vervanger van de geblesseerd geraakte Pascal van de Berg, deed van zich spreken. De routinier was twee keer ge vaarlijk met een kopbal. De eer ste werd door Arvid Pieterse uit het doel gewerkt, de tweede ging net over. Naarmate de tweede helft vor derde, werd het spel aan beide VLISSINGEN - De basketbal- sters van BC Vlissingen hadden weinig in te brengen tegen titel kandidaat The Jumpers. Anders verging het BV Souburg, dat OBC verpletterde. De mannen van BC Vlissingen wonnen op karakter van BC Einhoven. De vrouwen van BC Vlissingen begonnen matig tegen de koplo per van de promotiedivisie, 22- 10 na het eerste kwart. Daarna zat de verdediging goed dicht, maar enkele driepunters aan het begin van het derde kwart deden Vlissingen definitief de das om: 67-34. Scores BC Vlissingen: Nanon Doe- land 15 punten, Yolanda Joosse 7, Jessica Verhage 5, Marjolijn van den Bosse 5 en Melanie Lindenberg 2. OBC-BV Souburg 28-61: Dank zij mooi en gevarieerd spel kwam Souburg na het eerste kwart op 6-21. De ploeg bleef het tempo bepalen en OBC kwam daardoor nooit in de wedstrijd. Scores BV Souburg: Esther Vendrik 15 punten, Astrid Franke 14, Ilse Rijnberg 11, Linda de Meij 6, Nicoti ne Croste 5, Gitta Zijlma 3, Anegreet Scheers 2 en Nathalie Franke 2. BC Vlissingen 2- Barons 66-46: Een uitstekende eerste helft be zorgde BC Vlissingen 2 een rui me voorsprong. Daarnaast wer den er veel onderscheppingen Spirit'71 konden geen team op de been brengen. EMM-Rijnstreek 27-15: Op het scorelijstje van trainer John Jansen prijkten afgelopen za terdag vele namen. Dat was niet verwonderlijk want EMM had geen kind aan Rijnstreek: 27-15. Lange tijd ontbrak die van Rinaldo Schipper, maar daar kwam kort voor tijd veran dering in. Diep in de tweede helft verscheen de Koudekerke naar na 14 maanden blessure leed weer in het veld. De marge kanten slechter. RCS bleef vrij makkelijk op de been en de 1-4 lag meer voor de hand dan de 2-3. De Souburgers kregen via Janse en Pinas de kans om de wedstrijd definitief op slot te gooien, maar er werd te slap in geschoten. Bij Zeelandia Mid delburg was het van hetzelfde laken een pak. De 2-3 kwam dan ook volledig uit de lucht vallen. Met nog tien minuten op de klok trapte Eikenhout de bal vanuit de kluts in het doel. Dat doelpunt was de voorbode voor het slotoffensief van de Middelburgers. Het leverde echter geen grote kansen op. gepakt wat resulteerde in een 39-20-ruststand. Na de pauze' kon de thuisploeg dit hoge ni veau niet volhouden en kwam de ploeg uit Breda dichterbij tot 46-34. Uitblinkster Marjolein de Dreu zette BC Vlissingen weer op het juiste spoor. Scores BC Vlissingen: Marjolein de Dreu 24 punten, Charlotte Wierikx 15, Romana de Ridder 13, Elisa Kui pers 6, Linda de Paauw 4, Dorien de Witte 2 en Nina de Jongh 2. GOES - Het persoonlijk kampi oenschap biljarten kader 38/2 van het district Walcheren/de Bevelanden kreeg een verras sende winnaar in de persoon van Peter Vos van VEGABV. Clubgenoot Wim Brinkman en Jaap Hameling van Avontuur moesten genoegen nemen met zilver en brons. De overwinning van de Oost- Souburger was verdiend. On danks zijn tweede plaats in de poulewedstrijden achter club genoot Wim Brinkman had hij al blijk gegeven een geduchte tegenstander te zijn met de juis- bedroeg op dat moment al elf treffers: 22-11. De confrontatie tegen het jonge Rijnstreek stelde bitter weinig voor. De partij werd in een hoog tempo gespeeld, wat veelvuldig balverlies tot gevolg had. Rinal do Schipper was desondanks opgetogen. „Iedereen was enthousiast. Ze ker na de nederlaag van afgelo pen week. EMM had wat recht te zetten." Scores EMM: Ben Benoit Alexander en Marcello Tax beiden 7, Sjoerd Toen RCS-speler Lawalata met zijn tweede treffer de marge weer op twee bracht, leek de wedstrijd definitief beslist. Doordat scheidsrechter Cor Bos erg veel tijd bijtelde, in totaal liefst zestien minuten, bleef de wedstrijd tot het einde toe span nend. In de 94e minuut zorgde Eikenhout met een frommelgoal voor de hernieuwde aanslui ting, maar het mocht de Middel burgse club niet meer baten. De feesttaferelen na de wed strijd gaven aan dat RCS de overwinning goed kon gebrui ken Trainer Hans Hack was dan ook blij met de uitslag. „Deze BC Eindhoven-BC Vlissingen 68-80: Mede door agressief ver dedigend werk en snelle om schakelingen naar de aanval was het 21-9 na het eerste kwart. In het tweede kwart kwam Eindhoven terug maar toch wist Vlissingen met 29-38 de rust in te gaan. In de tweede helft sloop Eindhoven lang zaam dichterbij en zo werd een 54-54-stand bereikt aan het einde van het derde kwart. In Peter Vos te wedstrijdinstelling. In de kruisfinales tegen Jaap Hame ling van BV Avontuur, een van Jongepier en Joey Aertssen beiden 4, Vincent van der Meijden 3, Jean-Marie Toubiana en Tijs de Vos beiden 1. Roda'71 2-GSC 24-17: De be zieling was ver te zoeken bij GSC. Coach Jaap Quinten kon geen lijn in het spel krijgen. „De uitslag was wat geflatteerd maar we speelden absoluut niet goed", was zijn commentaar. Atomium'61 -EMM 12-12: Twee keer dreigde het voor EMM in wedstrijd had echt alles. Ieder een heeft zijn werk goed gedaan en de overwinning was ver diend." Zijn collega Wijnands viel hem bij: „RCS was feller in de duels en op basis daarvan hebben ze gewonnen. Ik had de ploeg nog gewaarschuwd dat koplopers in deze fase punten gaan morsen. Als je net een pe riodetitel hebt gewonnen, zakt het allemaal wat in. Ik verwacht dat we volgende week in Zierik- zee er gewoon weer staan." Zeelandia Middelburg-RCS 3-4 (1-3). 2. Jacco de Loof 1-0, 14. Mar tin Janse 1-1, 15. Regilio Pinas 1-2, 36. Jiddo Lawalata 1-3,79. Daan Ei- het vierde kwart besliste een fel Vlissingen de wedstrijd en neemt nu een gedeelde tweede plaats in. Scores BC Vlissingen: Arno Franke 19, Jeroen Nieuwkamp 16, Erwin Hilbert 16, Jeffrey van Driel 10, Ste fan Schrier 9, Rakhis Angnoe 4, Niels Wisse 3, Danny Kasander 2 en Sander Klap 1. Junioren: BC Vlissingen-WSC 61-73: Vlissingen kwam matig uit de startblokken. Howel Vlis- de topfavorieten, toonde hij aan dat juist die eigenschap de door slag kan geven. Bij een tussenstand van 125-141 kwam Vos met een serie van 16 gelijk en maakte het in de vol gende beurt met 9 uit. Hameling zag geen kans meer de nabeurt te benutten. In de andere halve eindstrijd won Wim Brinkman met gering verschil (150-144) van Piet Raas van LBV, na een partij waarin zwaar op de ver dediging werd geleund. In een meer spannende dan flonkerende finale hielden Vos en Brinkman elkaar lang in evenwicht. Uiteindelijk trok Vos aan het langste eind. Met 150-132 in 17 beurten werd de zege en daarmee de titel ver- het duel met Atomium spaak te lopen. Zeker de fase voor de pauze was dat niet nodig, omdat drie strafworpen om zeep wer den geholpen. Tot genoegen van trainer John Roelofs werd de marge van vier treffers daarna echter netjes weggewerkt. Posi tief was de veerkracht van de jonge ploeg. Roelofs was minder te spreken over de wisselvallig heid. „Er zijn momenten waarin we écht goed spelen, alleen du ren die nog te kort." Carolien Davidse zorgde kort voor tijd kenhout 2-3, 85. Jiddo Lawalata 2- 4, 90. Daan Eikenhout 3-4. Aantal toeschouwers: 200. Zeelandia Middelburg: Dylan Ger ritsen, Paul Constanse, Pascal van de Berg (23. Daan Eikenhout), Geert Boschaart, Michel Sinke, Ruud Mesu (90. Leonard Kerkhove), Ron nie Mesu (61.Jose Nadez), Eren Yil- drim, Alberto Conde de Morgado, Marcel Lourens, Jacco de Loof. RCS: Arvid Pieterse, Paul Reiter, Youssef Afhir, Chris van Heuven van Staereling, Sander Schutte, Regilio Pinas (77. Joey van der Zweep), Niels Tournoy, Jiddo Lawalata, Wessel Vermeulen (81. René Delle- beke), Martin Janse, Daniël Pat tenamo. singen na vier wedstrijden ein delijk compleet was, werd er geen antwoord gevonden op de wapens van WSC: 43-67 in het derde kwart. In de laatste perio de kon Vlissingen het gat niet meer dichten. Scores BC Vlissingen: Gilles Dinge- manse 15 punten, Wytse de Jong 11, Robin de Jonge 11, Lucas Manuel 8, Jeremy Deug 6, Timothy Paulissen 6, Sjors van de Poel 3 en Robin Strijd 3. overd. De strijd om de derde en vierde plaats werd gewonnen door Hameling die een uitge bluste Raas ver voor bleef, 150-71. Hamelink kwam als enige op basis van zijn moyenne tot het niveau van de tweede klasse in deze spelsoort. Peter Vos haalde dat net niet, met 11.874 zat hij er wel dichtbij (grens 12.00). De hoogste serie was weer wel voor de winnaar met 77. De hoogste partij ging naar een ver der tegenvallende Sjaak Wal- hout, 37.50. De man uit Hein- kenszand die wekelijks in de landelijke kadercompetitie uit komt, stelde met zijn zevende plaats in het eindklassement danig teleur. voor het zeker verdiende puntje. Scores EMM: Ariska Tax en Petula Brasser beiden 3, Danielle Carol en Carolien Davidse 2, Marieke Rie- mens en Saskia van de Velde beiden 1. Atomium'61 2-EMM 2 16-20: Ondanks de vele routine bij de thuisploeg werd de aanval op de punten met gemak afgeslagen. Aanvallend heeft coach Anne- marie Minnaert weinig reden tot klagen. Alleen de dekking oogde voor de pauze wat rom melig. Maria Terra trok de kar met vijf treffers. Scores EMM 2: Maria Terra 5, Sop hie Felius 4, Suzanne Klerk, Aletta Baan en Carlien Davidse 3, lngrid Hendriksen en Christian Ramstijn. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Volharding hield in de derby tegen koploper Luctor'88 lange tijd stand, maar verloor het doelpuntrijke duel toch met 5-3 via twee treffers van Erik de Groene in de slotfa se. Jong Ambon won met 6-2 van Vosmeer, dat na een goede start nu al vier duels op rij niet meer wist te winnen. Renesse-Lewedorpse Boys 3-1: Na een kwartier opende Peter Moerland op aangeven van Krispijn de Jonge de score met een kopbal: 1-0. Dezelfde speler verdubbelde de voorsprong in de 55e minuut. Vijf minuten la ter bracht Rinus de Winter de spanning terug. Met nog een kwartier op de klok werd de wedstrijd beslist door Wilco Hoogerhuis, die de eindstand op 3-1 bracht. Jong Ambon-Vosmeer 6-2: Een sterker Jong Ambon leidde hal verwege met 3-0 door doelpun ten van Nus Taniwel, Raymond Gaari en Dennis Felius. Vos meer kwam na rust even terug via Benjamin Suurland maar Eldridge Pentury en Juan Tuhu- leruw bouwden de voorsprong verder uit tot 5-1. Na de tegen treffer van Jacco Vaders bepaal de Martin Waisapy de eindstand op 6-2. van onze sportredactie GOES - De waterpoloërs van Schelde blijven vriend en vijand verbazen. Zaterdag werd SWNZ verslagen met 8-7. Schelde bezet nu de derde plaats in de tweede klasse. Stormvogel ging kopje onder bij Spio (11-3) en de Vlissingse re serves verloren bij Zeester met 14-7. De Ganze-mannen won nen, terwijl de Ganze-vrouwen kansloos verloren. Spio-Stormvogel 11-3: Storm vogel kon slechts zeven spelers vinden voor de wedstrijd in Ven- ray tegen promovendus Spio. Keeper Ko Mechielsen kreeg bij het inschieten een bal op zijn pink en de ploeg had toen nog maar zes man over. In de eerste periode was het 2-2, maar daar na was Stormvogel kansloos. WVV'67-Kwadendamme 2-1: Na de 0-1 van Serge Beulens halverwege de eerste helft kreeg Kwadendamme kansen de vborsprong verder uit te bou wen. Scoren is dit seizoen echter een probleem. Binnen een kwar tier na het begin van de tweede helft boog de thuisploeg de ach terstand om tot 2 -1 Volharding-Luctor'88 3-5: In de 10e minuut opende Nathan Schenk de score namens de thuisploeg. Serge de Blaeij en Steven van Hoepen zorgden voor 1-2, maar op slag van rust schoot Niek van Zunderen Vol harding vanaf elfmeter langszij 2-2. Maurice Huyskens bracht Luctor in de 48e minuut op nieuw op voorsprong, maar bin nen twee minuten was het weer gelijk door John Sommeijer: 3-3. Erik de Groene werd door Michael Boonman goed in be dwang gehouden, maar sloeg in de laatste tien minuten toch tweemaal toe: 3-5. Robur-Nieuw Borgvliet 2-2: Een voor rust matig Robur boog de 0- 1-achterstand in de tweede helft snel om tot 2-1 door Andy Latusia en Dennis Weijers. De druiven waren dan ook erg zuur toen de Brabanders in de negen- de(!) minuut van de door scheidsrechter Fase bijgetelde extra tijd alsnog langszij kwa men: 2-2. Scores Stormvogel: Frank Alpijnse, Ad van 't Wetende en Boy Dirken 1 Zeester-Stormvogel 2 14-7: De Vlissingse reserves konden Zee ster lang bijhouden. Na de eer ste periode was het 2-2 en na de derde periode 8-7. Scores Stormvogel 2: Gep Navest en Kees Alpijnse 2, Flip van der Draai, Loek van 't Westende en Henk Rie- mens allen 1. Zuidwesthoek 2-Ganze 3-11: De Ganze speelde een goede wedstrijd. Na 0-2 stond er hal verwege al 0-6 op het scorebord. Pas na 0-9 in de derde periode deed Zuidwesthoek iets terug. Scores Ganze: Peter Blankert 3, Jos Schrijver, Albert Bauer en Maarten Buijs 2 en Andre van Zijp en Stijn Zandee 1 maal. SWNZ 2-Ganze 12-1: De vrou wen van Ganze hadden een off day en konden niets inbrengen. In de laatste periode redde Er- leijne Koks de eer voor Ganze. door Jeremy Deug door Joop van den Oudenhoven »p0rihJt 'in UW i. ,,-^ïv Zeelandia Middelburg (gestreepte shirts) zaait onrust in de verdediging van RCS foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17