Staartploegen roeren zich in derde klasse PZC Rentree met een gouden randje Smeding stapt op bij SHO 15 Massale ruzie tussen supporters na dodelijk saaie Hoek-Scheveningen (0-0) Wel rapport, geen kaarten Arnemuiden verslaat Noad maandag 10 november 2003 Titelkandidaat troeft Oostkapelle af Rillandia gelijk tegen Rijsoord Vrouwen Oostkapelle nu tweede Dreiging Pieter de Munnik bezorgt Kloetinge een gelijkspel tegen ASWH Rushes Slappe vertoning eindigt in chaos OOSTKAPELLE - Ondanks een vroeg doelpunt van Wilfred Schipper kon Oostkapelle het niet bolwerken tegen lijstaan voerder Kozakken Boys. De titelkandidaat uit Werkendam bleek een maatje te groot voor de ploeg van Cees Houtepen en won betrekkelijk eenvoudig met 1-3. Mark Santegoeds nam alledrie de treffers van de bezoekers voor zijn rekening. Ondanks een hamstringblessure was Wilfred Schipper fit ge noeg om zaterdag op sportpark Duinhelm aan de aftrap te verschijnen. Schipper stond in de zevende minuut ook op de goede plaats om in een scrimmage het laatste zetje te geven: 1-0. Kozakken Boys bleek echter in alle opzichten meer in huis te hebben dan de thuisclub. Individueel hadden de spe lers meer techniek aan de bal, het positiespel was verzorgder en het tempo lag een tandje hoger dan Oostkapelle aankon. Na een halfuur kwam de gelijkmaker op het bord. Linksach ter Rick Pattenier werd naar het midden gelokt en uit de vrij gekomen zone volgde een voorzet die precies op het hoofd viel van Santegoeds: 1-1. Nog voor de pauze kwam de tweede treffer op identieke wijze tot stand. Ditmaal was het Marcel van Helmond die de vrije ruimte vond en de bal op maat op het hoofd van Santegoeds legde: 1-2. Na ruim een uur was het weer Van Helmond die vanaf de zijkant het hoofd van Sante goeds bereikte: 1-3. RIDDERKERK - Vooraf had Rillandia getekend voor een ge lijkspel bij Rijsoord, na Kozakken Boys waarschijnlijk de beste ploeg van de eerste klasse C. Na afloop overheerste het gevoel dat er meer in had gezeten. De thuisclub speelde ruim een uur met tien man na een rode kaart voor Martin Bendt. Pas een kwartier voor het einde kwam Rillandia langszij1 -1 Van meet af aan was het duidelij k dat Rillandia in Ridderkerk de punten niet cadeau zou krijgen. Maar halverwege de eerste helft moest Bendt met rood naar de kant wegens spugen rich ting Martijn van Elzakker. In totaal trok de arbiter uit Kaats heuvel nog negen gele kaarten in het felle duel, waarvan drie voor de bezoekers. In de 65e minuut nam de thuisclub onver wacht de leiding toen een voorzet achter de verdediging werd opgepikt door Ramon Smit: 1-0. Een goed doorzettende Van Elzakker vond niet veel later Didi die van dichtbij de 1 -1 kon binnentikken. Trainer Paul van Buuren had na afloop ge mengde gevoelens. „We hebben het slecht uitgespeeld tegen tien man. Maar op zich is een gelijkspel in een uitwedstrijd te gen een ploeg van het kaliber Rijsoord natuurlijk niet slecht. GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal heeft Oostkapelle met 3-0 van het nog puntloze Berkel gewonnen. Daardoor schuift de ploeg van René Hillebrand prompt op naar de tweede plaats achter leider Ter Leede 2De Zeeuwsen hadden op de nieuwe accommodatie van Berkel meer moeite met de elementen dan met de thuisclub. Manon Verburg kopte na tien minuten een corner binnen voor de 0-1Marijke van de Driest maakte er vlak voor rust 0-2 van en vijf minuten voor tijd werd het ook nog 0-3 door Marieke Kwast. In de tweede klasse won Smerdiek met 5-1 van Quick Boys. Lenny Stoutjesdijk maakte er op aangeven van Anne Hage na een kwartier 0-1 van. Hage tekende vijf minuten later voor de 0-2 en vijf minuten voor rust werd het 0-3 door Tina Dujaco- vic. Joska Goudzwaard en Mirjam Stolk scoorden na rust. Meeuwen verloor met 4-2 van Tricht. De thuisclub nam voor rust een verdiende 2-0-voorsprong, maar binnen tien minu ten na de thee kwam Meeuwen knap terug door twee treffers van Nandine Ovaa. De hekkensluiter had daarna een over wicht, maar moest toezien dat de thuisclub toch de zege greep. Kloetinge werd door Xerxes/DZB met 11-0 in de pan gehakt. Hnnr Frits Bakker HOEK - De kleurloze 0-0 tussen Hoeken Scheveningen eindigde zaterdag in een beschamende vertoning. Twee minuten voor het einde van een tamme partij raakten eerst een paar spelers verhit en na afloop sloeg de broeierige sfeer over op de sup porters van de twee clubs. Toen de jonge Dordtse scheidsrechter Makkelie de wedstrijd beëin digde, gingen tientallen toe schouwers elkaar op het veld te lijf. „We hebben hard opgetreden, maar tegen dit soort geweld is HOEK - De negentienjarige scheidsrechter Benny Makkelie, die zaterdag de wedstrijd Hoek- Scheveningen leidde, had na af loop een klein kwartiertje nodig om zijn kleedkamer te bereiken. „De supporters van de twee clubs waren tot in de kleedka mers aan het vechten", vertelde hij een dag later. „Het was on mogelijk om van het veld te ko men." Kaarten heeft hij na de wed strijd niet meer uitgedeeld, wel kan de KNVB een lijvig rapport tegemoetzien van de ongere geldheden. Makkelie, één van de grootste talenten in het arbi terscorps, heeft vanaf het veld toegekeken. „Het was gelukkig niet tegen ons gericht, maar te gen elkaar. Drie minuten voor het einde liepen ook al suppor ters het veld op. Daarna werd het weer vrij rustig, totdat ik af floot. Toen gingen ze elkaar van alle kanten te lijf." Volgens Makkelie was het op stootje tussen Scheveningen- keeper Maurice Langstraat en Hoek-spits Leon van den Ouden de voornaamste aanleiding tot de botsing na afloop. De arbiter weet niet wat dé gevolgen zijn voor de twee clubs. „Daar be slist de KNVB over. HENDRIK IDO AMBACHT - Mark Smeding is met onmiddel lijke ingang opgestapt bij hoofdklasser SHO. De vroegere doelman van Kloetinge kreeg afgelopen week te horen dat hij niet langer de eerste keus was van hoofdtrainer Joop Mourits. Dat was voor Smeding zo'n te leurstelling dat hij besloot er di rect mee te stoppen. Smeding werd dit seizoen eerste doelman bij SHO op een mo ment dat de vaste keeper Paul Verboom tijdens de voorberei ding zijn been brak. De oefen wedstrijden en de competitie duels gingen Smeding redelijk totgoedaf. „Het is niet zo dat we wedstrijden door fouten van mij hebben verloren", zei Smeding zaterdag in Hendrik Ido Am bacht, waar hij aandachtig toe schouwer was bij het duel tus sen ASWH en Kloetinge. Deze week, na negen duels, be sloot de trainer echter in te grij pen. Smeding werd ingeruild voor de tussentijds aangetrok ken doelman Marcel ten Hoe ven. Hij zou meer ervaring heb ben en beter in de coaching zijn dan Smeding. „Met die beslis sing kon ik niet leven", aldus Smeding." niets opgewassen", zei Hoek- voorzitter Kees de Feijter ver na afloop nog trillend van span ning. „Ik heb zelfs een vrouw zien lopen die hysterisch sloeg naar alles wat bewoog." De scheidsrechter maakte na af loop een uitgebreid rapport op van de ongeregeldheden. De wedstrijd, die binnen de lij nen dodelijk saai was, kreeg pas in de laatste minuten een explo sief karakter. Hoek gooide nog één keer alles in de strijd om de volle winst binnen te halen, maar de stormloop op het doel van de Scheveningers bleef zon der succes. In de haast om te sco ren ging Leon van den Ouden kort voor het einde met keeper Maurice Langstraat in de clinch. Het relletje in het straf schopgebied ontaardde direct na afloop in vechtpartijen tus sen de supporters. Kees de Feijter, die als een veld heer voor de deur naar de kleed kamers ging staan, kwam han den tekort om de vechtende partijen uit elkaar te halen. En ook de Scheveningse trainer John Blok redde wat er nog te redden viel. „We hebben nogal wat onfrisse jongens rondlopen, die licht ontvlambaar zijn. Die kun je tijdens een opstootje be ter even in toom houden. De man die met de strandclub Peukie al jarenlang hoofdspon sor is van Scheveningen liep ver na de wedstrijd nog witheet rond. „Het is maar goed dat we die supporters van ons de bus in kregen, want als ze de kantine waren binnengetrokken, was het hek helemaal van de dam ge weest. Dan hadden we volgens de nieuwe regels allebei de kans gelopen om uit de competitie te worden gezet." Het was voor Hoek niet de eerste keer dat een wedstrijd tegen Scheveningen uit de hand loopt. Guido van Schaik, de vice- voorziter, liep vier jaar geleden rake klappen op na de uitwed strijd. En Kees de Feijter herin nerde zich: „De scheidsrechter heeft die dag een halfuur op de middenstip gestaan, voordat hij van het veld durfde te komen." In de hectiek na afloop was het voetbal de verliezer. Zelden was er iets te beleven op het veld, omdat de thuisclub aanvallend verzaakte en Scheveningen zich na de rust al snel massaal terug liet zakken om de droge 0-0 te koesteren. Hoek-trainer Johan Ballegeer erkende: „We zijn pas gaan voetballen in de tweede helft en misten voorin de scherpte om het af te maken." John Blok: „Ik moest het zonder twee van mijn belangrijkste spelers doen. Voor ons was die 0-0 het hoogst haalbare." Met twee aanpassingen op het middenveld was Hoek geen schim van het elftal dat de laat ste twee weken weer zo aardig op dreef was. Op de linkerflank liep D jamei Buyse verdwaald en onwennig tegen zichzelf te spe len. Steven de Croock is nog al tijd niet de speler die de spitsen vlekkeloos kan bedienen. En op de positie van Pauclair Youda, die een week geleden naar Ka meroen is afgereisd om zijn zie ke vader te bezoeken, speelde Gunther de Meijer ook onder zijn niveau. Voorin was Hoek weer eens te veel afhankelijk van Arjan Human. Anthony An- nicaert kreeg een klein uur speeltijd, maar kon ook nu niet excelleren. Zijn trainer raakt er langzamerhand moedeloos van. „Je mag toch iets verwachten van een spits die door Aimé Antheunis ooit naar Racing Genk is gehaald", stelde Balle geer bitter vast. „Hij krijgt van mij alle kans, maar heeft nog niets laten zien." Voor de beste kans van de wed strijd tekende Djamel Buyse za terdag pas op drie minuten van het einde. Uit een vrije trap van Wesley de Smet kopte de verde diger buiten bereik van de kee per op de paal. In die fase zette Hoek aan voor een offensief, na dat Ballegeer twee wissels in het veld had gestuurd. Leon van den Ouden bleef tot de laatste mi nuut vrijwel onzichtbaar. Tho mas Ragut zorgde wel voor meer dreiging en snelheid op de rech terkant. Veel meer dan wat schuchtere pogingen leverde het offensief echter niet op. Scheveningen kreeg de beste kansen voor de rust. De snelle linksbuiten Maurice Escalona was zijn bewakers twee keer te snel af. Jurgen Belpaire stopte in de derde minuut een hard schot van Hendrik Grünholz en wierp zich na een halfuur op als redder bij een doorbraak van Escalona. „Het was zo slecht dat we allebei niet verdienden om te winnen"besefte Jurgen Belpai re. Maar zelfs een slechte wed strijd zonder emoties kan nog eindigen in een schaamteloze kloppartij. Hoek-Scheveningen 0-0. Scheids rechter D. Makkelie (Dordrecht). Gele kaart: Djamel Buyse, Pascal Smessaert, Marc Minnaert, Leon van den Ouden (Hoek), Hendrik Grünholz, Maurice Langstraat (Scheveningen). Aantal toeschou wers: 900. Hoek: Jurgen Belpaire; Wesley de Smet, Johan Mücher, Pascal Smes saert (58. Thomas Ragut), Franky Standaert; Mare Minnaert, Gunther de Meijer, Steven de Croock, Djamel Buyse; Arjan Human, Anthony An- nicaert (58. Leon van den Ouden). Wim Broekhoven GOES - In de derde klasse A won SKNWK de topper tegen Meeuwen met 2-0 en roerden de staartploegen zich hevig. Hein- kenszand pakte een punt via een 2-2 tegen GPC, Yerseke ver sloeg Dauwendaele met 2-1, ZSC klopte Veere met dezelfde cijfers en VCK-Bruse Boys ein digde in 1-1. Serooskerke-MZVC 2-3: Se- rooskerke keek halverwege de eerste helft al tegen een 0-3- achterstand aan (tweemaal Pe ter Brasser en eenmaal Rink Basie). Daarna miste Jeroen Geerse een strafschop voor de thuisploeg. De tweede helft drong Serooskerke aan, maar kwam door goals van Frank Al- laart niet verder dan 2-3 Heinkenszand-GPC 2-2: Alex de Haan opende na een halfuur spelen de score: 1-0. Jeroen van Ommen maakte zeven minuten later gelijk. Jimmy Pinas teken de voor de geflatteerde 1-2- ruststand. De hardwerkende thuisclub kwam een kwartier voor tijd op gelijke hoogte (strafschop van Ermo Cappon). Yerseke-Dauwendaele 2-1: De thuisclub kwam na een kwartier op voorsprong door Padden van de Water. Vijf minuten na rust werd het door Van de Water 2-0. Mursel Kizilkan maakte er na een uur spelen 2-1 van. VCK-Bruse Boys 1-1: Ralph van den Ouden bracht Bruse Boys kort na rust aan de leiding, maar Stefan Wielemaker zorg de dertien minuten voor tijd voor de gelijkmaker. Wielema ker kreeg later rood wegens na trappen richting Wilko Hanzen. Veere-ZSC'62 1-2: In de tweede helft kwam het betere Veere uit een corner aan de leiding toen Maarten Delius zijn voet tegen de bal wist te krijgen. Kasimier Snoek schoot daarna ZSC'62 uit een rechtstreekse vrije trap naar de gelijkmaker. Tien minuten voor tijd zorgde dezelfde Snoek op aangeven van Wouter Fioole voor de winnende treffer. Meeuwen-SKNWK 0-2: Gert Jan Tierie en Christian van Vos sen zorgden ervoor dat SKNWK met de winst ging lopen. Dongen-WHS 1-1: In een erg voorzichtig gespeelde wedstrijd kwam Dongen na een uur spelen op voorsprong door Oomens. Hans Leunen kon tien minuten voor tijd gelijkmaken. Kruiningen-VVC'68 2-1: De bezoekers hadden het beste van het spel. Tien minuten na rust werd het 1-0 door een fraaie vrije trap van Edwin van Houte. Johan de Boef tekende halver wege de tweede helft voor 1-1, maar tien minuten voor tijd kwam de thuisclub opnieuw op voorsprong door Lisa Huissen. In een chaotische slotfase kre gen twee VVC-spelers rood. FSV-Tholense Boys 0-4: De winst ging simpel en verdiend naar de bezoekers. Jan Groene- wegen, Niels Hopmans, Simon Jansen en Francel Kousmaker scoorden. GOES - In de tweede klasse heeft Kapelle met 2-3 van leider Groote Lindt verloren. Seolto, dat met 6-1 van Arendskerke won, staat nu op zes punten ach terstand tweede. Maar Zaamslag (2-0-zege) en Arne muiden (2-1-winst) hebben twee verliespunten minder. Noad'67-Arnemuiden 1-2: Vijf minuten voor rust kwam de thuisploeg op voorsprong door Jasper van Dijke. Het aandrin gende Arnemuiden kwam via Jacky de Smit in de 65e minuut op gelijke hoogte. Cor Schroe- vers tekende tien minuten later in een scrimmage na een corner voor de 1-2. Cenny van Splun- der van Noad kreeg nog rood wegens slaan. Dinteloord-AZVV 1-0: In een gelijkopgaande wedstrijd waarin AZW eigenlijk nog de beste kansen creëerde, werd het acht minuten voor tijd toch 1-0 door Ronald Traats. Seolto-Arendskerke 6-1: Na de 1-1 van Frank Davidse liep Se olto uit naar 6-1. Gert Jan Pol huis, Aarnout Mol (3x) en Arjan van Beek scoorden voor Seolto. Kapelle-Groote Lindt 2-3: Voor rust leidden de gasten al met 3- 0. Na rust kwam Kapelle net te kort voor een gelijkspel, Hans Tolhoek en Niels Kole waren doeltreffend. Zaamslag-Nieuwdorp 2-0: Zo wel voor als na rust viel er een goal. Jaap Pijpelijk scoorde 1-0, Peter Dieleman voor 2-0. Kogelvangers-Terneuzense Boys 3-4: Terneuzense Boys kwam na een 1-4-voorsprong (doelpunten van Ruud Hogeste- ger, tweemaal Robbie Jonkman en Tim Louwiesse) nog even in moeilij khedenmaar verder dan 3-4 kwam Kogelvangers niet. sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315640 Fax: (0113)315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Trits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Roeland van Vliet Barry van der Hooft Bouke Boersma centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Pax: (0113) 315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Hoek-speler Wesley de Smet tracht de gemoederen tot bedaren te brengen. Aanvoeder Franky Standaert kijkt toe. foto Camile Schelstraete door Jan Dagevos HENDRIK IDO AMBACHT - De suppor ters van Kloetinge kunnen gerust zijn. Pieter de Munnik is het voetballen nog niet verleerd. De 24-jarige rechtsback maakte zaterdag in het uitduel met AS WH na een afwezigheid van drie maan den zijn rentree en drukte meteen een stempel op de wedstrijd. De Munnik be zorgde de Bevelandse hoofdklasser acht minuten voor het einde een kostbaar punt: 1-1. Het werd zodoende een comeback met een gouden randje. „Het was de laatste puf die ik nog in me had", zei De Munnik over dat beslissende moment. „Ik dacht: ik ga nog één keer mee naar voren." De gedreven vleugelverdediger kwam in de 82e minuut op rechts op, speelde zich tot twee keer toe via een snelle een-twee-combinatie vrij, waarna hij vanaf de rand van het strafschopgebied met links doeltreffend uithaalde. „Hier gaan we een weekje van genieten", zei de verdediger naderhand. De Munnik zocht in april van dit jaar, aan het eind van zijn tweede seizoen bij Kloetinge, de luwte op. De spanningen, die hem vooral in de aanloop naar de wedstrijden kwelden, dreigden hem te veel te worden. Hij trok zich daarom te rug in Burgh-Haamstede, waar hij bij DFS het tweede elftal en de A-junioren ging trainen. „Dat was pure ontspan ning", vertelde De Munnik zaterdag. Na verloop van ti j d begon het echter toch weer te kriebelen. „Op den duur ga je het spelletje, de entourage en het publiek missen." Joost Folmer, die toen nog tech nisch manager bij Kloetinge was, wist de speler na een aantal gesprekken over de streep te trekken. En na zes trainingen was het zaterdag dan zover. De Munnik maakte zijn opwachting weer in de hoofdmacht van Kloetinge. „Ik was wel gespannen, maar dat was gezonde span ning." Zijn optreden werd een succes. De Munnik was fel in de duels, had goede onderscheppingen en stichtte met snelle rushes langs de zijlijn voor gevaar. Een sliding van een tegenstander weerhoudt Kloetinge-middenvelder Emiel Dorst er niet van op te stomen. foto Rob Kamminga „Pieter de Munnik geeft de groep alleen al door zijn aanwezigheid vertrouwen", zei trainer Karl Vergouwen na afloop. „Hij is een meerwaarde voor het team, al moet ik zeggen dat het hele team zijn waarde heeft getoond. De jongens heb ben de handschoen opgepakt." Die laatste, ietwat cryptische opmer king, was een verwijzing naar de perike len van de afgelopen weken. Kloetinge verkeerde door het opstappen van tech nisch manager Joost Folmer en bestuurs lid Fons Pijnen in een crisissfeer. En hoewel Vergouwen vorige week in de aanloop naar de wedstrijd tegen Katwijk nog beweerde dat dat de groep niet uit zijn evenwicht had gebracht, gaf hij za terdag aan dat het de spelers en de trainer toch niet in de koude kleren was gaan zit ten. „Vandaar dat de jongens deze week de koppen nog eens bij elkaar hebben ge stoken", vertelde Vergouwen. „Conclu sie was dat wij ons niet met randzaken moeten bezighouden. We moeten alleen maar met het voetbal, de prestaties op het veld bezig zijn. Wat dat betreft is het resultaat tegen ASWH een mooie belo ning." Het gelijkspel was dikverdiend. Kloetin ge speelde gedreven, gedurfd en gedisci plineerd. De verdediging gaf over negen tig minuten slechts twee kansen weg, hetgeen dit seizoen nog niet eerder is voorgekomen. Verder had Kloetinge het middenveld dankzij het goede spel van Wouter Labrujère, Emiel Dorst en Johan de Goederen in handen. De meeste pro blemen ondervond Kloetinge nog voorin, waar Ronald Zuijdwegt, Wilco de Valk en Ferry Alfons op sterke tegenstand stuitten. Slechts twee kansen vielen er aan Kloetinge-zijde te noteren. ASWH stelde er slechts één, op slag van rust, te genover, maar het was wel meteen raak. Louis van Kleef liep op de rand van bui tenspel uit de rug van Arno Melaard weg en lobde de bal over doelman Merlijn Swennen: 1-0. Vlak na de pauze kreeg de thuisploeg via Van Kleef de kans op 2-0, maar de spits treuzelde te lang, waardoor Bentschap Knook en Swennen konden ingrijpen. Hierna nam Kloetinge het heft weer in handen en drong het het angstige ASWH terug op eigen helft. Acht minuten voor het einde kwam er loon naar werken, toen Pieter de Munnik opstoomde en de bal met links langs doelman Willem-Jan Barendregt schoot: 1-1. Het is misschien de aanzet voor een nieuwe start. „Laten we het hopen", zei De Munnik. „Er is vandaag in elk geval goed gevoetbald. Ik heb er het volste vertrouwen in dat het goed komt." ASWH-Kloetinge 1-1 (1-0). 45. Louis van Kleef 1-0; 82. Pieter de Munnik 1-1. Scheids rechter: F. Vos (Ammerzoden)Gele kaarten: Pieter de Munnik (Kloetinge) en Louis van Kleef (ASWH). Aantal toeschouwers: 800. Kloetinge: Merlijn Swennen; Pieter de Mun nik (84. Erwin van der Woerdt), Jeffrey Frij- ters, John Bentschap Knook, Arno Melaard; Johan de Goederen, Emiel Dorst (90. Pim Bruins), Wouter Labrujère; Ferry Alfons (68. Pieter de Graaff), Wilco de Valk, Ronald Zuijd wegt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 15