zc 11 Beeld Puckey komt pas eind volgend jaar Superwibo weet wel raad met Uulehat Met een lichtje en een liedje door Hulst Terneuzen kiest toch voor milieurapport over glastuinbouw kijk op Wonen r a 7-20% PZC II deu rloo Kip eerder dan ei Sluis wil niet betalen voor kosten bomruiming Variatie Raad Terneuzen lost na jaren beloftes in om accommodaties op te knappen t r Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 zeeuwse almanak ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 8 november 2003 Miljoenen Brandbrieven Camper in brand Een eigentijdse BOUWMAN BOUWMAN Terneuzen komt met plan voor toerisme 1688 TERNEUZEN - Het Terneuzense LPF-raadslid C. Freeke komt af entoein aanvaring met de christelijke partijen, omdat hij - als voor standervan de scheiding van kerk en staat - vindt dat religieuze uit gangspunten niet ten grondslag mogen liggen aan het beleid van de gemeente. Zijn politieke standpunt staat bij bel vastheid niet in de weg, bewees freeke toen hij tijdens de begrotingsraadsvergadering in een vloek en een zucht een netelige kwestie uit de wereld hielp. In een klach tenlitanie over al of niet te vergeven subsidies meldde de LPF-frac- tievoorzitter dat het weinig zin had om te verzanden in een twistge sprek over wat er eerder was: de kip of het ei. „Daar is ook helemaal geen discussie over mogelijk. Onze Lieve Heer schiep mens en dier. Daar was dus geen ei bij TERNEUZEN - Het bronzen beeld van kunstenaar Thom Puckey staat pas eind volgend jaar op zijn sokkel in Terneu- zen. Wethouder J. Luijcks deelde dat donderdagavond mee tijdens de begrotingsver gadering van de gemeente raad. De fractie van de Terneuzense Onafhankelijke Partij (TOP) had de wethouder naar het beeld gevraagd. „Het is al een hele poos onderweg. Onze fractie vraagt zich zachtjes aan af of dit beeld te voet naar Terneuzen komt.Luijcks ver telde dat de kunstenaar op die dag in de Scheldestad was ge weest om een mogelijk ge schikte plek in het centrum te bekijken. Terneuzense kunst liefhebbers wachten al zo'n jaar of vijf op de komst van het beeld, dat is aangeschaft in het kader van de nieuwbouw van het stadskantoor. Het duurde lang voordat de financiering rond was. Die hobbel is nu ge nomen. Het enorme beeld (vijf meter breed, bijna vijf meter hoog en zo'n vier meter diep) wordt waarschijnlijk gegoten in Milaan en daarna in Am sterdam door de kunstenaar afgewerkt. Daarna kan het op transport naar Terneuzen, waar het in de buurt van het stadhuis komt te staan. Voetbalclubs blij met zes ton door René Hoonhorst TERNEUZEN - Blijdschap en opluchting. Die gevoelens stre den om voorrang bij bestuursle den van Terneuzense voetbal clubs die al jaren wachten op het opknappen of aanleggen van velden of kleedaccommodaties. Omdat de gemeenteraad don derdag tegen middernacht una niem instemde met een krediet van zes ton lijken de meeste wensen volgend jaar toch in ver vulling te kunnen gaan. Voorzitter R. de Poorter lacht niet als tegenstanders de kleed hokken van zijn voetbalvereni- Biervliet vergelijken met varkenskotten. Maar hij geeft ze onwillekeurig wel gelijk, want de kleedaccommodatie is na veertig jaar geheel onderkomen. „Het vocht slaat door de een- steensmuurtjes en de afvoer is constant verstopt. De voetwas bakken zijn uit de tijd en het stinkt voortdurend. Hoewel ie dereen onze klachten onderken de, kregen we sinds de eeuwwis seling geen poot aan de grond bij het vorige college. In de nieuwe (raad vinden we eindelijk ge hoor." [Net als zijn collega De Poorter ette voorzitter P. Oggel van Spui de afgelopen maanden een vare lobbycampagne op touw. )ggel is blij dat de raadsleden 'niet doof bleven voor de argu menten van de voetbalclubs. door René van Stee SLUIS - De Sluisse wethouder van financiën R. Leentfaar vindt dat gemeenten niet hoe ven op te draaien voor de kosten van de ruiming van explosieven uit de Tweede Wereldoorlog. Hij reageert hiermee op het voorne men van het Rijk om voortaan twintig procent van de kosten op de gemeenten af te wentelen. Op het grondgebied van Sluis - en dan vooral in en rond Bres- kens - worden met enige regel maat blindgangers en andere explosieven aangetroffen. Leentfaar becijfert dat toekom stige ruimingen de gemeente enkele honderdduizenden eu ro's gaan kosten. Volgens de wethouder komt de nieuwe re geling alleen voort uit het strin gente bezuinigingsklimaat dat momenteel in Den Haag heerst. Tot dusver betalen gemeenten per project tien procent van de kosten, met een maximum van 45.378 euro (100.000 gulden). [Evenals de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten is Leent faar het ook daar niet mee eens. l»De gemeente heeft part nog deel aan dit probleem. Het lijkt "dj dan logischer dat het Rijk voor honderd procent voor die kosten opdraait. Er ontstaan ook onevenredig hoge kosten, omdat in sommige plaatsen naar verhouding veel explosie ven liggen. Zo kunnen wij het met helpen dat op ons grondge bied hevige strijd is gevoerd", legt hij uit. De bomruimmgen in de ge meente Sluis hebben in de loop der jaren al ettelijke miljoenen euro's gekost. In oktober 2000 Was de demontage van een Vliegtuigbom in de Prinses Bea- hxstraat in Schoondijke de aatste grote operatie. De kos ten van die organisatie, waaron- ,."e inzet van 210 ME'ers en P iie-agenten, bedroegen 180.000 euro. Daar kwam °g eens bijna 80.000 euro aan verzekeringspremie bovenop, "eindelijk bedroeg de reke- ™g voor de toenmalige ge meente Oostburg ruim 45.000 onder meer omdat oondijke moest worden ge- vacueerd. Onder de (nog niet gevoerde) nieuwe regeling ,°u nat het dubbele zijn ge weest. „We ijveren al vijf jaar voor een nieuw veld. Om uitbreiding van de vereniging mogelijk te ma ken, is een tweede veld onmis baar. Temeer daar ons huidige terrein niet al te best is, het staat in de hele streek bekend als het enige speelveld met een uithol ling overdwars." Dat de gemeenteraad zuinig is geweest en de clubs uitdrukke lijk vraagt om zoveel mogelijk hand- en spandiensten te verle nen deert beide voorzitters niet Ook hun huidige accommoda ties zijn met ontzettend veel zelfwerkzaamheid tot stand ge komen. De Poorter en Oggel gaan er dan ook vanuit dat ze sa men met de gemeente tot een aanvaardbaar resultaat kunnen komen. Oggel hoopt wel dat er naast het tweede veld nog wat geld over blijft om twee extra kleedka mers aan de huidige twee toe te voegen. Ook voorzitter C. Dees van Zaamslag en secretaris J. Sprangers van Philippine zijn blij dat er nu officieel geld is voor het opknappen van accom modaties. Zaamslag heeft al ja ren achtereen te horen gekregen dat de club een tweede veld zou krijgen, maar na begrotingsra den bleek van die toezeggingen telkens niets te kloppen. Enkele jaren geleden kregen ze welis waar grond, maar er was geen bedrag over om er een veld op aan te leggen. Dees: „Wethou der Dees belde me vanochtend om te zeggen dat hij er nu vaart achter gaat zetten. Ik ga er dus nu vanuit dat we volgend sei zoen eindelijk een nieuw terrein in gebruik kunnen nemen." Secretaris J. Sprangers van Phi lippine had de 'uitslag' van de begrotingsraad nog niet ge hoord. Hij heeft de raadsfracties namens zijn club wel bestookt met brandbrieven en is dan ook blij dat het offensief resultaat heeft opgeleverd. „Maar ik heb officieel nog niets gehoord. Ik hoop maar dat de raad aan het herstel van onze beide velden denkt. Het eerste veld moet worden gerenoveerd en het tweede kampt met waterover last. Opknappen van beide vel den kost waarschijnlijk onge veer een ton. Mochten we met zelfwerkzaamheid dat bedrag kunnen drukken, dan zijn we daar zeker toe bereid." Debutant Wibo Bakker alias Superwibo mocht het spits afbijten. foto Camile Schelstraete door Frank Gijsel AARDENBUG - Het Uulehat nam gis teravond al een voorproefje op het car naval. In de Roode Leeuw genoot het publiek van zes uuleklappers, die hun ongezouten mening gaven vanuit de sprekerston. Rond de klok van achten betrad de vol tallige Raad van Elf, met Prins Uule aan het hoofd, de al weken van tevoren uitverkochte zaal. De vrolijke klanken van huisorkest de Bloasuuln brachten de stemming erin. Na een geestig ope ningswoord van voorzitter Eric de Cocq mocht spreekstalmeester Alloch Toontje (alias Henny Ginneberge) de sprekers voor de Uuleklap op ludieke wijze aankondigen. De sprekerston ontving deze keer twee debutanten. Wibo Bakker, die als de held Superwibo voor alle problemen een oplossing wist, mocht het spits af bijten. Rozan van de Kerkhove kwam als Rood HAPje. Zij vroeg vooral aan dacht voor de wantoestanden bij de huisartsenpost. De zaal genoot en gierde het bij vlagen uit van het lachen. Na de pauze traden de vaste krachten Arnold Scheppers (Juul de Promotor), Germen Modde (Quasimoddo, Rudi Meijler (Dom Blondje) en de zusjes Bri- git en Sabine Chamion (Venusmeisjes) op. Ook zij toonden het dorpsleven van de kikkerstad en omgeving door een an dere bril. Op ongezouten wijze kwamen roddels en prietpraatjes aan de opper vlakte. Uit het politieke leven was het project Sluis aan Zee een geliefd onder werp. Vandaag wordt de Uuleklap in een uit verkochte zaal nog eens dunnetjes overgedaan. door Gino van den Broecke HULST - Met veelal zelf versier de en geknutselde lampions trokken groepjes kinderen gister avond door de Hulster nieuw bouwwijk Groote Kreek. Zo'n 110 deelnemers, 75 kinderen en hun begeleiders, lieten hun licht je schijnen tijdens de Sint-Maar tenoptocht. De optocht was georganiseerd door het buurtcomité. De kinde ren vertrokken 's avonds om half zeven en keerden rond acht uur terug bij het vertrekpunt aan de Van Riebeecklaan. Vuurkorven gaven de plekken in de wijk aan waar ze in de tussentijd konden aanbellen om een liedje te zingen. Van de bewoners kregen ze dan iets kleins voor hun inspannin gen. Het buurtcomité was tevreden met de opkomst. „Vorig jaar de den er nog vijftig deelnemers mee en dus nu het dubbele", aldus G. Pardon van het buurtcomité. De jury bepaalde dat Jens d'Hondt de mooiste lampion had. Hij liep de tocht met een zelfge maakt spookje en won daarmee een draagbare radio. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen laat zo snel mogelijk een milieu-effectrapportage (mer) opstellen om glastuin bouw op meerdere plaatsen in de Kanaalzone mogelijk te ma ken. Als het doorlopen van de procedures een beetje voorspoe dig gaat, kunnen de eerste kas sen in de loop van volgend jaar worden gebouwd, verwacht wethouder A. van Waes. De WD vroeg tijdens de begro tingsraad om haast te maken met het aantrekken van tuin ders. Door alleen zeventig hec tare in de Koegorspolder voor glastuinbouw te bestemmen, hoeft geen milieu-effectrapport te worden opgesteld. Later kan de gemeente altijd nog eens kij ken welke procedures moeten worden gevolgd om ook op de Axelse Vlakte kassen te laten verrijzen, betoogden de libera len. De belangstelling van glas tuinbouwers voor de Kanaalzo ne is nu echter al heel groot. Potentiële vestigingskandida ten toonden al interesse voor in vulling van zo'n 150 hectare. Van Waes: „We kunnen daarom niet voorbijgaan aan opstelling van een mer. Als we na de Koegorspolder alsnog meer grond in de gemeente beschik baar stellen voor glastuinbouw, krijgen we onherroepelijk de rechter op ons dak, vanwege procedurefouten." Een beroep op voortschrijdend inzicht zou het nooit redden, legde de wet houder uit. „We weten nu al dat we voor een groter areaal dan zeventig hectare gaan. Om dat te ontkennen voor een recht bank moet ik jokken in het groot. En dat lukt mij niet", liet Van Waes tot hilariteit van alle raadsleden weten. Het heeft ook niet veel zin om eerst glastuinbouw in de Koegorspolder toe te staan, be nadrukte de wethouder. De belangstelling van glastuinbou wers die enkele tientallen hec tares willen volbouwen met kassen, is het meest concreet. „De grootste bedrijven kunnen het best op de Axelse Vlakte worden gehuisvest. Die bedrij ven hebben nu veel belangstel ling om naar de Kanaalzone te komen. Dat een mer-procedure nodig is, weten ze ook wel. In vesteerders zijn bereid op die procedure te wachten, maar we moeten wel snel zijn. Want als het in de glastuinbouw, die mo menteel goed draait, op termijn minder florissant gaat, zakt de belangstelling weer weg." TERNEUZEN - Een camper is gistermiddag in Terneuzen ge deeltelijk uitgebrand. De kam peerauto stond geparkeerd in de Oude Vaart. Rond 13.00 uur brak de brand door nog onbe kende oorzaak uit. De politie onderzoekt de zaak. Advertentie woon- en slaapadvies Haringvlietplein 4 - Zierikzee Advertentie m Gaastra Dockers McGregor Arrow Tenson Mer du Nord River Woods Sebago Cottonfield PartTwo Lapagayo Timberland ZOUTELANDE Langstraat 1 3 Tel. (0118) 566003 DOMBURG Ooststraat 1 Tel. (0118) 586010 Advertentie 9<Sf KRANT naam:noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 5 weken voor 14,50. straat: nr Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode: staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- Met zelfgemaakte lampions doen kinderen uit Groote Kreek mee aan de Sint-Maartenoptocht. foto Camile Schelstraete TERNEUZEN-De Terneuzense gemeenteraad kan op korte ter mijn een notitie verwachten over het toekomstig toeristisch beleid van de gemeente. Wethouder A. van Waes zei dat tijdens de begrotingsvergade- ring. Mogelijk, zo zei Van Waes, wordt ook het onderwerp plat telandsontwikkeling in die no titie verwerkt, omdat daar nog al wat raakvlakken zitten met het toerisme. Wat de subsidie aan de VW be treft kan de raad volgende maand een voorstel verwach ten, zo deelde Van Waes mee. Op dit moment staan de taken van de VW ter discussie; met name de gemeente Sluis heeft daar de nodige ideeën over. „Dus wij stellen ons wat afwachtend op", aldus Van Waes. De wethouder sloot het gevaar niet uit dat een rem op de subsidie kan beteke nen dat de VW een aantal voor de gemeente belangrijke taken niet meer kan vervullen. „Denk bijvoorbeeld aan kooptoerisme. Dan zullen we dat zelf moeten oppakken." handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. 71 555547 a noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 19,45). per kwartaal met automatische incasso 56,60). per jaar met automatische incasso (€217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) Cultuurminnende Zeeuwen komen de laatste jaren volop aan hun trekken. De provin cie telt acht theaters en thea tertjes, die stuk voorstuk een bijzonder gevarieerd pro gramma aanbieden. Nu eens een klucht, dan weer een ope ra... het aanbod is rijk. Soms wordt gekozen voor een mini-serie voorstellingen rond één en hetzelfde thema. Neem nu het programma van het Scheldetheater in Ter neuzen, deze week. Donder dagavond zetten de aloude Chippendales een zaal vol vrouwen in vuur en vlam, vrijdagavond werden de Va gina Monologen afgestoken en vanavond staat het gere formeerd gospelkoor Revela tion op de planken. Over variatie gesproken. En toch blijkt in alle gevallen sprake van hetzelfde thema. Want waar draait het om in die drie voorstellingen? Om het kruis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 65