11 Veel belangstelling voor nieuw te bouwen woningen stadspoort Chatten met de burgemeester kijk op Wonen de u r1oo Provincie verwacht sloop Vroon weg begin volgend jaar *V-2Ö% Goereese wethouder weg na motie van wantrouwen Beknibbelen op betonning is volgens recreatieschap risicovol z Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 L 1 zeeuwse almanak V ariatie waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND zaterdag 8 november 2003 ^'-~br* - 1 Auto-inbraak in Goes 8 711688 555547 Haute couture Een eigentijdse BOUWMAN ZOUTELANDE BOUWMAN Grevelingen vreest bezuiniging HnnrPiet Kleemans DIRKSLAND - Natuur- en Re creatieschap De Grevelingen is mordicus tegen eventuele be zuinigingen door Rijkswater staat op de betonning voor de recreatievaart in het Deltage bied. Dat bleek gisteren tijdens de vergadering van de Raad van Bestuur van het schap. Het was bestuurslid D. Goe- koop (Waterschap Goeree- Overflakkee) die de discussie over mogelijke bezuinigingen op de betonning aanzwengelde. Goekoop had uit berichten in de media begrepen dat de beroerde financiële situatie bij Rijkswa terstaat niet alleen noopt tot be zuiniging op de betonning op het wad, maar mogelijk ook in het Deltagebied. H. Jager, vertegenwoordiger van Rijkswaterstaat binnen de Raad van Bestuur, hield in zijn reactie op de vraag van Goe koop een slag om de arm. Er moet, stelde Jager, nog een be slissing over genomen worden. „Maar Rijkswaterstaat zit in zwaar weer. Er zijn grote finan ciële problemen en er wordt in derdaad waarschijnlijk minder uitgetrokken voor betonning. Nogmaals, het is nog niet zeker, maar het ziet er niet goed uit Jager vervolgde zijn betoog met de opmerking dat gezien de fi nanciële problemen bij Rijks waterstaat er nu eenmaal prioriteiten dienen te worden gesteld en soms pijnlijke keuzes gemaakt. „En dan wordt moge lijk voorrang gegeven aan de in ternationale vaarroute naar Rotterdam boven de recreatie vaarroutes." G. van de Velde-de Wilde rea geerde fel op het betoog van Ja ger. Naar het idee van de Schouwse wethouder dient het belang van de recreatievaart niet onderschat te worden. „De recreatievaart draagt flink bij aan de kas van BV Nederland. Eén verhaal van een vastgelo pen schip door verwaarloosde betonning en je product staat ft i ■Ctafa... - '■'V .'1. .'V-scWilv".'"»'1''.'1' 1 'W.....''«s Y v- „aj.jiWt1' 'i'11 - y r' V, V- fi3 --mm#* WËSp. ft .«c. jifii(fiiiirrigjt' M Bezuinigen op betonning is volgens het Grevelingenschap vragen om problemen. meteen onder druk. Ik zou het zeer betreuren als inderdaad be zuinigd zou worden op de be tonning." Van de Velde kreeg bijval van de Zeeuwse gedeputeerde M. Kra mer. Hij zei snel duidelijkheid te willen van Rijkswaterstaat. „Zodat wij ons tijdig kunnen beraden." Voorzitter van de Raad van Bestuur Lvan der Sar sloot zich daarbij aan met de op merking dat de kwaliteit van de voorzieningen voor de recrea tievaart niet in de knel mag ko men. Nadat eerder het dagelijks be stuur van het Grevelingenschap unaniem akkoord ging met de voorgestelde afkoopregeling van het Rijk - dat uit het schap wil stappen - nam ook de Raad van Bestuur die stap. Eveneens unaniem. Natuur- en Recreatie- door Piet Kleemans GOEDEREEDE - Wethouder P. Grinwis (Vereniging Ge meente Belang) van de gemeen te Goedereede heeft zijn ontslag ingediend nadat tegen hem een motie van wantrouwen was in gediend en aangenomen. Grin wis had buiten medeweten van de gemeenteraad een vermo gensverklaring verstrekt ten gunste van vismijn United Fish Auctions (UFA). De wethouder werd deze week tijdens een beladen gemeente- GOES - Onbekenden hebben gisternacht ingebroken in een auto die stond geparkeerd in de W. Alexanderlaan in Goes. Uit de auto zijn geluidsappara tuur en cd's weggenomen. De waarde is niet bekend. raadsvergadering fel onder vuur genomen door de raad, die zich buitenspel gezet voelde. De discussie mondde uiteindelijk uit in een door PvdA, WD en ChristenUnie ingediende motie van wantrouwen. De motie kreeg de steun van oppositie partijen PvdA, WD en Chris tenUnie én coalitiepartij CDA. Coalitiepartijen SGP en VGB stemden tegen, wat inhield dat de motie uiteindelijjk met de kleinst mogelijke meerderheid (8 stemmen voor, 7 tegen) werd aangenomen. Wethouder Grinwis besloot daarop de eer aan zichzelf te houden en zijn ontslag in te die nen. Burgemeester C. Sinke van Goedereede wil inhoudelijk niet ingaan op de discussie rond het functioneren van wethouder Grinwis, maar zegt het vertrek van de wethouder zeer te be treuren. „Ik had er absoluut niet op gerekend dat het allemaal zo zou lopen. Bestuurlijk Goedereede be raadt zich over de nu ontstane politiek situatie. Advertentie naam:noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 5 weken voor 14,50. straat: postcode: Plaats: telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nurnmer: handtekening: PZCbv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. vr i" Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 19,45). per kwartaal met automatische incasso 56,60). D per jaar met automatische incasso (€217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) foto Dirk-Jan Gjeltema Op de plaats waar nu nog Emulsion Holland staat, komen appartementen en huizen. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De belangstel ling voor de nieuw te bouwen huizen en appartementen aan de Scheepstimmerdijk in Zie- rikzee - de plek waar nu nog emulgatorenfabriek Emulsion Holland gevestigd is - is groot. Rond de 200 mensen hebben zich voor een woning inge schreven. Projectontwikke laar Willemsen Minderman vastgoedontwikkeling BV uit Capelle aan de IJssel hoopt april volgend jaar met de bouw te kunnen beginnen. Aan de plannen voor het nieu we havenfront - door Willem sen Minderman Stad Zierik- zee gedoopt - wordt al enkele jaren gewerkt, maar nu begint er eindelijk schot in te komen. Op het bedrijventerrein aan de Straalweg verrijst de nieuw bouw van Emulsion Holland en als de nieuwe fabriek klaar is kan de oude worden opge doekt. Als vervolgens de ver vuilde bodem gesaneerd is kan de bouw van de 35 apparte menten en 14 huizen beginnen. Het bouwplan ziet er gevari eerd en ambitieus uit. Project ontwikkelaar R. Willemsen - die spreekt van traditionele bouw in architectonische hau te couture - tekende een ap partementencomplex (29 ap partementen), een wat kleiner gebouw dat plaats biedt aan zes appartementen, twaalf eengezinswoningen en twee twee-onder-één-kap-wonin- gen. Zierikzee wordt met de reali sering van het bouwplan niet alleen 49 woningen rijker, maar krijgt er ook een 'Haven straat' bij. Tussen het grote en het kleine appartementen complex door komt - haaks op de Scheepstimmerdijk - een naar beneden aflopend straat je. Achter het grote apparte mentencomplex langs sluit dit straatje aan op de Grachtweg. De bewoners van het apparte mentencomplex krijgen de be schikking over een parkeer kelder. Voor de bewoners van de andere huizen komen op verschillende locaties - onder meer aan de Scheepstimmer dijk - parkeerplaatsen. De prijzen van appartementen en eengezinswoningen variëren van 250.000 tot 450.000 euro. Voor de verkoop van de wonin gen zorgt Delta Makelaardij uit Zierikzee. Vooralsnog is de belangstelling groot, meldt B. van Dijk van de Zierikzeese makelaardij. „In het begin kregen we veel reacties op het appartementencomplex, vooral ouderen vinden die ap partementen aantrekkelijk. De laatste tijd komt er ook steeds meer belangstelling van doorstromers - mensen die een groter huis willen - voor de eengezinswoningen. De aspirant-kopers moeten nog even geduld oefenen. Als alles meezit begint de bouw in april 2004, maar voor die tijd moet er nog heel wat gebeuren. Dinsdag wordt aan het bouw plan een informatiebijeen komst gewijd in de Burgerzaal van het gemeentehuis. Aan vang 19.30 uur. foto Dirk-Jan Gjeltema schap De Grevelingen krijgt een eenmalige afkoopsom van 9,7 miljoen euro en mag daarnaast blijven rekenen op een jaarlijks subsidie van enkele tonnen voor natuurbeheer. door Famke van Loon ZIERIKZEE - Even babbelen met de burgemeester. Of één van de wethouders. Niet onder het genot van een kopje koffie of een goed glas wijn, maar gewoon thuis vanachter het toetsen bord. Het gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland wil gaan chatten met inwoners. Om bur gers ook op deze manier meer bij de gemeentepolitiek en hun leefomgeving te betrekken. Na onder meer Reimerswaal en Middelburg gaat nu ook Schou wen-Duiveland chatsessies houden tussen gemeentebe stuur en bewoners. De eerste staat gepland op donderdag 20 november. Burgers kunnen dan tussen zeven en acht uur 's avonds op de website voor het eerst inloggen om met burge meester J. Asselbergs te babbe len over wat een veilige leefom geving is. Bij het chatten gaat het er ook om 'nieuwe' mensen te trekken voor wie bijvoorbeeld een be zoek aan het wekelijkse spreek uur bij het college of de gang naar een raadsvergadering de drempel te hoog is. Door iedere keer een andere bestuurder ach ter het toetsenbord te zetten en verschillende thema's als groen onderhoud of verkeersveilig heid te kiezen, hoopt Asselbergs een grote groep bewoners te in teresseren voor de chatsessies. „Chatten is vooral iets voor de jeugd, maar we willen ook oude ren deze nieuwe mogelijkheid geven. En als er veel jongeren reageren, vind ik dat helemaal niet erg." De burgemeester zou dat zelfs toejuichen, omdat deze groep nu nog 'het minst' bij de gemeentepolitiek is betrokken. „Dan slaan we twee vliegen in één klap." Of grote groepen inwoners zich zullen melden voor het digitale babbeltje met het gemeentebe stuur valt nog te bezien. De er varingen bij andere gemeenten zijn wat dat betreft wisselend. Zo meldden deze week slechts twee burgers zich voor de chat- sessie van de gemeente Middel burg. De Schouwen-Duive- landse burgemeester vindt dat animo wat te laag en hoopt op meer interesse. Al verwacht hij ook niet dat het onmiddellijk storm zal lopen. „Met een tien tal reacties zullen wij al zeer te vreden zijn." Vooralsnog gaan de chatsessies min of meer op proef de lucht in. Na ieder babbel-uurtje zal ge keken worden of het naar de zin van iedereen is geweest. Vol gens systeembeheerder T. Wan del heeft het chatprogramma de eerste interne proeven glansrijk doorstaan. „Maar dit wordt de eerste echte keer. We doen er dan ervaring mee op." De bedoeling is dat de chatsessies een vaste plek krijgen in het scala aan contactwegen tussen gemeente en burgers. Dat bewoners op ge zette tijden kunnen inloggen op de website over een bepaald on derwerp te babbelen. Voorlopig zal het nog wennen worden. Voor de bewoners, die deze weg nog moeten ontdekken, maar ook voor de burgemeester zelf. Want ook hij krijgt zelf volgen de week donderdag zijn chat- première. Asselbergs: „Voor mij persoonlijk is het ook nieuw. Maar ook ik ben niet te oud om wat te leren. Advertentie woon- en slaapadvies Haringvlietplein 4 - Zierikzee door Famke van Loon BURGH-HAAMSTEDE - De Vroonweg tussen Burgh-Haani- stede en Renesse wordt naar verwachting pas begin volgend jaar gesloopt. De provincie wil wachten met de sloop totdat alle vergunningen voor het fietspad, dat voor de oude verbindings weg in de plaats wordt gelegd, definitief zijn afgegeven. De Vroonweg is met de inge bruikname van de zuidtak van de recreatieverdeelweg begin dit jaar afgesloten voor het au toverkeer. Fietsers, skaters en wandelaars hebben er de afge lopen zomer veelvuldig gebruik van gemaakt om de natuur in de vroongronden te bezichtigen. Maar volgens de gemaakte af spraken moet de oude verbin dingsweg, die dwars door het natuurgebied loopt, verdwij nen. Hiervoor in de plaats moet een fiets- en wandelpad aan de rand van het gebied worden aangelegd, zodat bewoners en toeristen van het natuurschoon kunnen blijven genieten. Aanvankelijk zou de Vroonweg volgens de planning van de pro vincie deze maand gesloopt worden. De vergunningen hier voor zijn inmiddels afgegeven. Maar toch wil de provincie nog even wachten. De aanlegver- gunning voor het vervangende fietspad is nog in procedure bij de gemeente Schouwen-Duive land en er moet nog toestem ming voor het nieuwe pad gege ven worden in het kader van de Wet Milieubeheer. Zolang die vergunningen niet binnen zijn, wordt de Vroonweg niet ge sloopt. „We willen vasthouden aan die koppeling", aldus J. Bakx van de provincie. Hoewel het afwachten van die procedu res nu voor enige vertraging zorgt, verwacht hij dat de sloop van de Vroonweg niet al te lang meer op zich zal laten wachten. Advertentie Gaastra Dockers McGregor Arrow Tenson Mer du Nord River Woods Sebago Cottonfield PartTwo Lapagayo Timberland Langstraat 1 3 Tel. (0118) 566003 DOMBURG Ooststraat I Tel. (0118) 586010 Cultuurminnende Zeeuwen komen de laatste jaren volop aan hun trekken. De provincie telt acht thea ters en theatertjes, die stuk voorstuk een bijzonder geva rieerd programma aanbie den. Nu eens een klucht, dan weer een opera... het aanbod is rijk. Soms wordt gekozen voor een mini-serie voorstel lingen rond één en hetzelfde thema. Neem nu het pro gramma van het Scheldethe- ater in Terneuzen, deze week. Donderdagavond zetten de aloude Chippendales een zaal vol vrouwen in vuur en vlam, vrijdagavond werden de Vagina Monologen afge stoken en vanavond staat het gereformeerd gospelkoor Re velation op de planken. Over variatie gesproken. En toch blijkt in alle gevallen sprake van hetzelfde thema. Want waar draait het om in die drie voorstellingen? Om het kruis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 57