PZC De Munnik en Dorst speelklaar Rie Mastenbroek eerste vrouw met vier olympische medailles Abdellaoui geen rolmodel meer Kloetinge treft ASWH 21 uitslagen wb zaterdag 8 november 2003 Jesse Owens Annabel Kosten in ploeg voor EK Vandenbroucke naar Fassa Bortolc Lampre lijft Italiaan Bortolami in Clijsters bereikt halve finales Hewitt wordt caddy van Norman Jeugd Nieuwe kans Voetbalsalaris De Nederlandse estafetteploeg 4xl00m vrij die tijdens de Olympische Spelen in Berlijn in 1936 goud won. Van links naar rechts: Den Ou den, Mastenbroek, Wagner en Selbach. foto archief ANP door Hans Koenekoop ROTTERDAM - Zwemster Rie Masten broek verdient onsterfelijke roem. Ze was de eerste vrouw die op één Olympische Spe len vier medailles won, drie gouden en een zilveren. In 1936 in Berlijn was de Rotter damse als zeventienjarige de beste op de 100 meter vrije slag, de 400 meter vrije slag en de 4x100 meter vrije slag. Mastenbroek, die pas in 1997 in het bezit kwam van een Olympic Order, overleed donderdag op 84-jarige leeftijd in haar ge boortestad. Ze was al geruime tijd ziek. Haar carrière was kort, maar krachtig. Na de Spelen van Berlijn kreeg ze ruzie met haar trainster, de destijds beruchte 'Ma' Braun van ODZ (Onderlinge Dames- Zwemclub) uit Rotterdam. Braun voerde een Spartaans trainingsregime dat zijn vruchten afwierp. Haar eigen dochter Ma rie ('Zus') Braun had ze naar het allereerste Nederlandse olympische goud begeleid. Braun won de 100 meter rugslag op de Spe len van 1928 in Amsterdam. Mastenbroek kon het na haar enorme succes in Berlijn niet meer opbrengen zo hard te trainen. Ze stopte zelfs met wedstrijdzwemmen. Toen ze ook nog een baantje aannam als zwemin- structrice, was haar succesrijke loopbaan meteen voorgoed gesmoord. De zwembond zag in haar een professional en ontnam Mastenbroek de amateurstatus. Dat bete kende in die tijd dat een sporter niet meer mocht meedoen aan Olympische Spe len. En daarmee was Nederland in korte tijd een begenadigd zwemtalent kwijt. Als vijftien jarige baarde Mastenbroek al opzien bij de Europese kampioenschappen in Maagden burg met drie gouden medailles en een zilveren. Haar drie gouden plakken en de zilveren op de Spelen van Berlijn in 1936 spraken nog meer tot de verbeelding, want dat was nooit eerder vertoond. Tot dusver waren alleen de Amerikaanse zwemsters Helene Madison 1920) en Ethelda Bleibtrey (1932) erin geslaagd drie keer goud te ver overen. Toch kreeg haar uitzonderlijke prestatie niet de aandacht die het verdiende. De Spe len van Berlijn in het nationaal-socialisti- sche Duitsland werden vooral die van de zwarte Amerikaanse sprinter Jesse Owens, die voor de ogen van Adolf Hitler vier keer goud veroverde. Eigenlijk had Mastenbroek ook goud moe ten winnen op de 100 meter rugslag, het nummer waarop de Rotterdamse het we reldrecord bezat. Die race was een van de bizarste uit de zwemhistorie. De Amster damse Dina Senff miste, terwijl ze op kop lag, een keerpunt. Ze ging terug, keerde nu goed en lag toen als laatste. Met een magi strale sprint zwom ze de ene na de andere voorbij en op de laatste meters zelfs nog Mastenbroek. Later verkondigde Mastenbroek dat Senff 'mocht' winnen, omdat een vermoeide zwemster met drie keer goud om haar nek geen zin meer had om alles op alles te zetten. ANP RIJSWIJK - De Nederlandse zwembond (KNZB) vaardigteei grote ploeg af naar de Europese kortebaankampioenschap pen, die van 11 tot en met 14 december in Dublin worden ge houden. De Oranje-selectie bestaat uit elf zwemmers, met d hele Philips-ploeg van Pieter van den Hoogenband, en ach zwemsters, onder wie de uit Breskens afkomstige Annabe Kosten. Inge de Bruijn laat de titelstrijd aan zich voorbi gaan. Ze traint gewoon hard door bij de Amerikaanse coacl Paul Bergen in Beaverton. De EK-selectie ziet er als volgt uit: Chantal Groot, Inge Dekker, Ma delon Baans, Annabel Kosten, Moniek Nijhuis, Rieneke Schinkei Hinkelien Sch.reud.er, Marleen Veldhuis, Gijs Damen, Ewout Holst Pieter van den Hoogenband, Joris Keizer, Johan Kenkhuis, Bastiaa i Tamminga, Thijs van Valkengoed, Mark Veens, Mitja Zastrow, Mar tijn Zuijdweg en Klaas Erik Zwering. ANP BRUSSEL - De Belgische wielrenner Frank Vandenbrouck is opnieuw dooreen ploeg in de armen genomen. De Italiaans1 topploeg Fassa Bortolo heeft Vandenbrocuke gisteren voo één jaar gecontracteerd, zo maakte zijn manager Paul de Gey ter bekend. Vandenbroucke is de laatste jaren behoorlijk aai de sukkel geraakt. Betrokkenheid bij dopingaffaires en eet psychische inzinking hadden hun weerslag op zijn prestatie die de laatste jaren ondermaats waren. Dit jaar kreeg hij bi Quick-Step een laatste kans. Het seizoen begon goed met di tweede plaats in de Ronde van Vlaanderen, maar van 'VDB werd de rest van het seizoen niet veel meer vernomen. Quick Step-manager Patrick Lefevere, een grote fan van de renne Vandenbroucke, had geen vertrouwen meer in zijn pupil. Ii overleg werd diens contract ontbonden. Bij Fassa Bortolo krijgt hij een nieuwe (laatste) kans. De oud winnaar van Luik-Bastenaken-Luik heeft van ploegleide Ferretti de zekerheid gekregen in alle klassiekers en de Rondi van Frankrijk te mogen starten, zo meldde zijn manager. Van denbroucke brak onlangs tijdens een trainingsritje nog zijl sleutelbeen. Ook loopt tegen de renner nog een gerechtelijl onderzoek wegens het in bezit hebben van verboden stimule rende middelen. ANP/AFP MILAAN - De Italiaanse wielrenner Gianluca Bortolami rijd volgend seizoen voor Lampre. Bortolami (34) was in 199' winnaar van de wereldbeker. In de jaren ervoor had hij al voo Lampre gereden. Bortolami kwam dit seizoen uit voor Vin< Caldirola. Hij werd in de Driedaagse van De Panne betrapt oj het gebruik van corticoïden en kreeg een schorsing van ze; maanden. ANP/AFP LOS ANGELES - Kim Clijsters heeft de halve finales van di WTA Masters bereikt. De Belgische tennisster, nummer ééi van de wereld, boekte in de rode g- jep een overwinning op di Amerikaanse Chanda Rubin. In diezelfde poule won Amelii Mauresmo van Elena Dementjeva: 6-3 6-2. ANP/AFP BRISBANE - Luxe caddy voor golfer Greg Norman: de Au straliër kan tijdens het toernooi van Queensland rekenen oj de diensten van tennisser Lleyton Hewitt. De voormalig num mer één van de wereld, zelf een verdienstelijk amateurgolfer zal in december de stokken van landgenoot Norman drager Dat maakte de organisatie gisteren bekend. ANP/AFP Yassine Abdellaoui in gelukkiger tijden bij Willem II. foto ANP rinor Koen de Vries GOES - Kloetinge-trainer Karl Vergouwen kan vandaag in de uitwedstrijd tegen ASWH weer beschikken over twee water dragers van weleer. Emiel Dorst is eindelijk hersteld van een spierblessure en trainde afgelo pen week naar tevredenheid mee. Pieter de Munnik is terug gekomen op zijn besluit een jaar niet te voetballen en is inmid dels ook speelklaar. Ook hij toonde op de trainingen in vorm te zijn. De kans bestaat dat Ver gouwen zijn verloren zonen in de basiself opneemt. Ook doelman Merlijn Swennen, die na zijn beenblessure vorige week al inviel, is vanaf de aftrap van de partij. Zeker niet spelen Jean-Philip Becht (geschorst) en Ronnie Cremer (blessure aan het scheenbeen). Zoals gewoonlijk gaat Vergou wen uit van de eigen kracht van het elftal. Kloetinge zal in aan vallend opzicht zeker niet ver zaken. „We scoren veel, maar krijgen ook veel doelpunten te gen. Ik hoop dat we het achterin beter dicht zullen houden. De oefenmeester heeft zijn spe lers al gewaarschuwd voor het gevaar van de lange spits Louis van Kleef. „ASWH speelt vaak de lange bal op Van Kleef. Onno Doeland (ex-RCS, -Kloetinge en -Hoek) of John Verbaan cir kelen daar omheen en gaan voor de afvallende bal. We moeten ervoor zorgen dat Van Kleef niet aangespeeld wordt." Volgens Vergouwen heeft Kloe tinge de onnodige nederlaag van vorige week tegen Katwijk verwerkt. „Het is maandag ver teren, dinsdag verwerken en vanaf donderdag vooruit kij ken. We hebben drie kostbare door Cyril Rosman DOETINCHEM - Waar ging het mis, Yassine Abdellaoui? Waar ging het echt mis? Waar werd de talentvolle jonge bel hamel tot een speler die nu zijn zoveelste laatste kans heeft verpest en tot afgelopen don derdag vastzat op verdenking van het witwassen van twee miljoen euro en - mogelijk - xtc-handel? Het is een nieuw dieptepunt in de bewogen carrière van de eens trotse aanvaller die ooit zei 'een voorbeeld te willen zijn' voor jonge Marokkanen. Ging het mis door die mooie, bruine ogen van hem? Die droevige snoet die hij kon trek ken als hij weer eens ter verant woording werd geroepen. Voor weer een kapotte auto, of weer een gemiste training. Want die ogen konden veel. „Dan keek hij me aan met die droevige ogen en dan vergaf ik hem weer", zei Martien Vreij- sen, ex-directeur van NAC al eens. En dat deed iedereen: Yassine vergeven. Want het is een aardige jongen, de 28-jari- ge Bredanaar. „Ondeugend, maar niet op een stiekeme ma nier", zegt Ton Lokhoff, bij NAC ooit ploegmaat van Ab dellaoui en even zijn trainer. Een donders jochie heet dat. Maar wel eentje met een ge compliceerd karakter. Vol Ma rokkaanse trots en de pijn van een gebroken gezin. Alles sa men lijkt er nu toe te hebben geleid dat het van (katte )kwaad tot erger is geworden. Niet dat de voetbalwereld Yas sine A. al bij voorbaat veroor deelt, maar ook daar weet een ieder: waar rook is, is vuur. En er hangt al langer 'rook' rond Abdellaoui. Weinig spelers in het Nederlandse voetbal heb ben een carrière zo gevuld met incidenten. Soms eigen schuld, soms meegesleurd door ande ren. Het ging nog goed in de jeugd van OJC Rosmalen, de plek waar Abdellaoui, kind van ge- emigreerde ouders, opgroeide. Mooi verhaal: na een selectie wedstrijd van de KNVB liep de dertienjarige Yassine helemaal terug van Ammerzoden naar Rosmalen, 26 kilometer. Hij durfde niemand te vragen hem thuis te brengen. Diep in de nacht kwam hij doodmoe thuis, „Toen al toonde ik mijn ijzeren discipline", zou hij daar later over zeggen. Maar dat klinkt nu vooral cynisch. Het ging ook nog goed in de jeugd van Willem II, de ploeg punten verspeeld, maar zijn in geen enkele wedstrijd kansloos. Eigenlijk zijn alle ploegen aan elkaar gewaagd. De bovenste ploeg in het rechterrijtje staat maar vier punten achter op de koploper. Als we ons een klein beetje verbeteren horen we er gewoon weer bij." Johan Ballegeer kampt met een luxe-probleem. De oefenmees ter van Hoek kan vandaag in het thuisduel met Scheveningen be schikken over een nagenoeg complete selectie. Alleen Bart Poppe is niet fit. Zijn spierbles sure blijkt ernstiger dan ge dacht. Ondanks deze meeval is Balle geer op zijn hoede. Aan het be gin van de competitie was Sche veningen op papier een van de zwakkere broeders van de hoofdklasse A. De praktijk is anders, weet Ballegeer. „Sche veningen staat maar één punt achter ons. We mogen die ploeg niet onderschatten. Vorige week won Scheveningen met 3-1 bij Rijnsburgse Boys. De ploeg speelt met drie snelle spitsen en scoort veel. De praktijk heeft bewezen dat we het tegen drie spitsen moeilijk hebben." Ondanks de voorzichtige woor den van Ballegeer, denkt de trainer dat Hoek in deze fase van de competitie naar boven moet kijken. „We hebben de op gaande lijn te pakken en krijgen tegenstanders waartegen we de punten kunnen pakken. Sche veningen is sterk, maar te ver slaan. Daarna krijgen we Ca- peüe en ARC. We mogen de komende weken de voeling met de kop niet verliezen." Balle geer stuurt Patrick de Guchten- eire, Thijs Binnerts en Ferdi Ka- bal met het tweede elftal mee voor de uitwedstrijd tegen het nog ongeslagen ASWH 2. die hem scoutte. Voorbeeld jochie, hebben toenmalige trainers hem vaak genoemd. Een mannetje dat als een gek naar de club kwam als er op school een les uitviel. Voor ex tra training. Op zijn zeventiende debuteer de Abdellaoui in het eerste van Willem H. Het ging een seizoen lang goed. En toen veranderde de linkerspits. Zoals geld en roem veel mensen verandert. Abdellaoui kreeg, zoals ze in Breda zeggen, spatjes. Kapso nes dus. Noem het 'zweven'. Steeds vaker klaagden ze er bij Willem II over dat hij te laat op trainingen kwam. Dat hij af spraken vergat. „Ik heb geen behoefte aan een achttienjari ge Romario", zei trainer Jan Reker toen. Ook zijn er hilarische verheden zat. In het boek Adrenaline van voetbalmakelaar Andre Gie- ling komt een talentvolle links buiten voor 'die drie auto's to tal-loss rijdt en zijn moeder op kosten van de club twee maan den op vakantie stuurt naar Marokko met een huurauto van 75 gulden per dag. De wa gen komt terug als een vod en de linksbuiten is een jaar later nog steeds aan het afbetalen aan Willem II.' Drie keer raden wie die linksbuiten is. Al zwakt hij het verhaal zelf naderhand af. Of dat verhaal over Abdellaoui die in zijn auto met een meisje flikflooide, maar daarbij de handrem lostrok. En een ande re auto beschadigde. Of over die keer dat de wasvrouw van WiHem H hem vroeg zijn trai ningsbroek in de wasmand te doen. Yassine stond in het spe lershome, maar trok ter plekke zijn broek uit en liet zijn blote kont zien. Vooral dat laatste incident schoot Jan Reker in het ver keerde keelgat. De vlag ging uit bij Willem II toen Abdellaoui aan NAC werd verkocht. Een transfer die een rel opleverde. Willem II bedong een clausule dat de aanvaller op straffe van 100.000 gulden boete niet in de eerste wedstrijd van NAC te gen WiHem II mocht worden opgesteld. Dat geheim kwam uit en de poppen waren aan het dansen. Zeker toen bleek dat NAC hem gekocht had en niet gehuurd, zoals het eerst naar buiten bracht. Willem II kort om, was Abdellaoui spuugzat. De spits zelf zei: „Als ik nou zou stelen of bedriegen, oké, maar dat is niet zo. Ik ben ge woon een eigenwijs manneke. Bij NAC hebben ze gezegd dat ze een paar jaar van me willen genieten. Kijk, dat waardeer ik nou. Maar mijn streken? Och, die zal ik toch wel blijven hou den." Dat klopte. Want ook over zijn periode bij NAC zijn er verha len zat. Over kapotte auto's, over auto's die achteruit het spelershome in reden. Over een incident met Jan Wouters, die hem 'kut-Marokkaan' noemde in het veld. Dat dezelfde Wou ters vrijwel direct zijn excuses aanbood, verzweeg Abdellaoui echter. Over een maand logeren bij directeur Vreijsen, bij ge brek aan een vaste verblijf plaats. Maar er zijn ook verhalen over goed voetbal. En mooie doel punten. Want talent heeft hij absoluut. Zijn acties zijn van kwikzilver, zijn demarrages als van goud. Maar dat talent wordt verkwanseld. Door een gebrekkige mentaliteit. Mis schien ook wel doordat het ver langen iedereen te behagen te groot is. Want dat wil de char mante Yassine graag. Was er bij NAC vorig jaar iemand nodig die op het laatste moment eventjes de trekking voor een jeugdtoernooitje kon doen, Abdellaoui kwam wel opdra ven. „Een doodgoei jong", noemde NAC-trainer Ronald Spelbos hem. Een doodgoei jong dat van NAC naar Rayo Vallecano ging, terug kwam naar NEC, weer naar WiHem II ging, weer in conflict raakte, trainde bij RKC, bij Jong NAC, bij NAC 1, meespeelde in NAC 1maar het verpestte. En weer bij De Graafschap opdook. Steeds weer een nieuwe kans. Steeds weer laten liggen. Een rechtszaak bij WHlem II, we gens werkweigering. Omdat hij te trots was. Bij NAC ging het goed, in het begin. Hij maakte zijn rentree tegen NEC, als rechtsbuiten, gaf prachtige voorzetten met buitenkant links zoals weinigen dat kun nen. Maar zakte weer weg. Vonden de trainers. Volgens Abdellaoui lag het aan iets an ders, lag het aan het feit dat Kevin Bobson moest spelen, voor de verkoop. Dat vond ook Abdel F., een van Yassines beste vrienden. Ab del, Appie voor intimi, was een bekende van NAC, kwam in het spelershome en was de 'bege leider' van Yassine. Toen Ab dellaoui mee wilde trainen bij NAC, belde Appie. Toen Ab dellaoui in de winterstop op eens op stage in Dubai zat, bel de Appie naar NAC om het te melden. Appie en Appie (want het is ook de bijnaam van Ab dellaoui) bestierden ook de vi deotheek en het postkantoor in het Bredase Heksenwiel. Daar ging het fout. Alle twee werden ze opgepakt, nu zijn ze beiden weer vrij. Ze geven elkaar de schuld van wat er is gebeurd. Wat dat exact allemaal is ge weest, zal nog moeten blijken. Maar Yassine Abdellaoui zal nu toch zijn laatste kans ver speeld hebben. Een carrière die zo mooi had kunnen zijn, een speler die door sommigen tot in Oranje werd gedacht, zal voor eeuwig een fout stempel dra gen. Is geld de grote verleider ge weest? Abdellaoui leefde door gaans op ruime voet. Houdt van mooie auto's, kleren en vrouwen. Nog niet zo heel lang geleden zei hij: „Vanaf mijn eerste periode bij NAC heb ik goed verdiend. Maar niet ge noeg om het te kunnen redden tot aan mijn pensioen. Voor de manier waarop ik leef, heb ik elk jaar een voetbalsalaris no dig." En dat salaris was er niet meer. Bij NAC speelde hij als amateur. Een jonge Marokkaan die vijf interlands voor zijn moeder land speelde, zit in de penarie. De voorbeeldfunctie is naar de haaien. Ooit zei hij in deze krant zich bewust te zijn van die voorbeeldfunctie voor an dere jonge Marokkanen: „Ik ben een held voor ze. Ze luiste ren met open mond naar me. Ik zeg dat ze zich niet moeten la ten criminaliseren. Dat ze moe ten werken voor hun geld, dat ze een studie moeten beginnen. In zulke gesprekken doe ik me mooier voor dan ik ben. Want ik ben geen lieverdje natuur lijk. Ik maak steeds minder fouten, maar ik ben er nog lang niet." Vorig jaar nog was Abdellaoui een van de rolmodeUen in de campagne 'Marokkanen zijn ook leuk' die het imago van de Marokkaanse jongeren moest verbeteren. „We moeten na tuurlijk nog afwachten wat er allemaal waar is van de be schuldigingen", zegt Fouad El Fdil, een van de mensen achter die campagne, „maar het is na tuurlijk niet goed voor de beeldvorming. Als iemand die het goede voorbeeld moet zijn, het slecht doet, dan is dat heel jammer. En dat heeft zeker in vloed op het imago van jonge Marokkanen." GPD Badminton Taipeh. Taiwan Open. Vrouwen, kwartfina les: Audina (Ned) - Cheng Shao-Chieh (Tai) 11-711-3, Pi (Fra) -YaoJie (Ned) 8-11 11-1 11-7. Dubbel: Audina/Bruil (Ned) - Thung- Thongkam/Chankrachangwong (Tai) 17-16 15-13. Biljarten Valladolid. WK driebanden. Achtste finales: Merckx (Bel) - Jaspers (Ned) 3-2 (8-15 15-7 15-7 14-1515-12/1,811-1.514), Carlsen(Den) - Kaï (Jap) 3-0 15 1015 1415-0/( 1,800-1,043 Zanetti (Ita) - Tasdemir (Tur) 3-0 (15-5 15- 14 15-10/1,125-0,736), Arai (Jap) - Theriaga 3-2 (Por) (15-11 9 15 15-6 9-15 15-11/1,086- 1,018), Caudron (Bel) - Sayginer (Tur) 1-3 (15-11 9-15 11-15 7 15/1,355-1,697), Kasidi- kostas (Gri) - Horn (Dui) 3-1 (15-13 15-14 13 15 15-6/1,055-0,889), Elfer (Oos) - Hee Hwang (ZKo) 1-3 (8-15 15-7 7-15 12- 15/1,077-1,300), Blomdahl (Zwe) - Legazpi (Spa) 3-0 (15-1 15-5 15-13/1,957-0,864). Bridge Monaco. WK, vrouwen. Twaalfde ronde: Nederland - China 16-14, Verenigde Staten I - Pakistan 25-2, Taiwan - Egypte 25,5 - 2,5, Zweden - Verenigde Sta ten II 15-15. Dertiende ronde: Venezuela - Verenigde Staten 15-25, Engeland - China 3- 25, Nederland - Italië 24-6, Egypte - Zweden 5-25, Verenigde Staten II - Australië 24-6. Veertiende ronde: China - Verenigde Staten I 11-19, Zuid-Afrika - Nederland 15-15, Tai wan - Indonesië 11-19, Verenigde Staten II - Egypte 21-9. Stand aan kop: 1. Verenigde Staten II255,2. Nederland 254,3. China 254, 4. Verenigde Staten 1252,5. Taiwan 226,5. District Zeeland, seniorencompetitie. Blau we lijn: De Koeyer/Scherp 59.17%; dms. In- genegeren/Wiessner 58.75; dms. Hanse- /Verstoep 56.00; dms. Breedveld/Scheltus 55.83; dms. Van Bruinesse/Wondergem 50.42; dms. Dingemanse/Wijnen 50.42; echtpaar Van der Laan 50.00. Stand na 2 zit tingen: dms. Dingemanse/Wijnen 57.09%; dms. Breedveld/Scheltus 55.63; dms. Inge- negeren/Wiessner 55.00; De Koeyer/Scherp 52.30; Van der Kuijl/Van Leerdam 51.25; dms. Gruber/Wouts 50.63; dms. Van Dijk- /Van Heusden 50.00; echtpaar Van der Laan 50.00. Gele lijn: mw. Olyslager/Doggen 59.03%; mw. Treffers/Terlouw 58.33; echtpaar La- brujère 54.51; mw. Prosman/Van Rijn, dms. Meerman/Rijnders 53.13; echtpaar Wijnber ger 52.43; mw. Lere/Daane 52.08; dms. Van Boven/Pol 50.35. Stand na 2 zittingen: mw. Olyslager/Doggen 64.07%; echtpaar Labru- jère 57.64; mw. Van Belzen/Van Veen 57.47; dms. Van Boven/Pol 52.43; dms. Meerman- /Rijnders 51.57; mw. Lere/Daane 51.04; mw. Treffers/Terlouw 50.52; dms. de Jonge/Prosman 50.35. Dammen Brummen. NK vrouwen. Vijfde ronde: Wanders - Alink 1-1, Poepjes - Hoekman 0-2, Chub - Kamyshleeva 0-2, Doumesh - Fung 2-0, Graas - Van der Stelt 0- 2. Stand: 1. Hoekman, Kamyshleeva 9, 3. Doumesh 8, 4. Chub 7, 5. Van der Stelt 5, 6. Wanders 4, 7. Graas 3, 8. Alink, Fung 2,10. Poepjes 1. Darts Tweede speelronde bekercompetitie: Yip Plaza 4-Jerommeke 11-2; Batavieren-Yip Plaza 13-10; Pitbullers-Scumbags 5-8; Hart van Middelburg 1-Arrows 3 13-0; Cue Ac- tion-Basken 1 8-5; Bravour-Café De 3 12-1; Veerhuis 1 -What's in a name 211-2; MidCity 1-Jerommeke 2 9-4; Aloha's-Hart van Mid delburg 2 2-11; Red Lions 1 -DC Sportpunt 8- 5; Arrows 1-Walk Inn 10-3; EPA/Gompy 3- Triple Players 2 0-13; Trefpunt 1-Duke 12-1; Dumpies-Game On! 0-13; MidCity 2-Manic Monday 3-10; DDA-What's in a name 1 7-6; Triple Players 1-De Kroon 11-2; Red Lions 4- Bouncers 3-10; Wicked-Arrows 2 3-10; Mut sen-Darts on Fire 3-10; Party Co-Capital Sports 10-3; Crazy Devils-Singel Bull's 5-8; DT Sluis-Veerhuis 2 4-9; Yip Plaza 3-Phant- oms 3-10; Yip Plaza 5-DT Les Amies 2 10-3; Murphy's Pride-Red Lions 3 7-6; Yip Plaza 2- Double Trouble 12-1; Cabby's-'k vin 'tnix9- 4; PC De Zwaan-Beer United 10-3; Café He- leen-Desperados 2-11; Pimpelaars-Onc Again 3-10; Trefpunt 2-Veerhuis 3 9-4. Korfbal Rotterdam. WK. Om 15e plaats: Armenië Japan 13-12 (7-5). Om 13e plaats: Slowakije - India 20-20 (9-8) Slowakije wint na goldei goal (9-8). Om 11e plaats: Zuid-Afrika Po len 19 15 (8-8) Om 9e plaats: Catalonië Hongarije 12-12 (7-6) Catalonië wint na gol den goal. Sportprijsvragen Lucky Day. 2-8-21-24-26-30-33-36-38-40-43 44 49-52-69-71 -72-74-77-78 (onder voorbehoud). Tafeltennis Bremen. German Open. Mannen, eerste ronde: Heister (Ned) - Mura mori (Jap) 4-2 (12-10 11 7 9-11 6 11 11 9 12 10), Keen (Ned) - HeZhi Wen (Spa) 4-2 (11-1 7-11 7-11 11-6 11-3 15-13). Tweede ronde Oh Sang Eun (ZKo) - Heister 4-0 (14-1213-1 11-811-6, Liu Guozheng (Chn) - Keen4-3(12 1411-98 11 12 10 9-11 11-612-10). Dubbelspel, eerste ronde: Cheung Yuk Leung Chu Yan (HKo) Heister/Keen 4-1 (9 11 11-911-511-8 11-6). Tennis Los Angeles. WTA Masters, 2,7 miljoen eu ro. Rode groep: Mauresmo (Fra/4) - Demen tjeva (Rus/6) 6-3 6-2, Clijsters (Bel/1) - Rubir (VSt/8) 6-4 6-4. Stand: 1. Clijsters 2-2, 2. Rubin, Mauresmc 2-1,4. Dementjeva 2-0. Bratislava. Challenger mannen, 100.000 eu ro. Tweede ronde: Van Lottum (Ned) - Ze lenay(Slw) 7-6 1-67-6. Eckental (Dui). Challenger, mannen, 25.00C euro. Eerste ronde: Van Scheppinger (Ned/5) - Heuberger (Zwi) 6-3 4-6 7-6. Voetbal Eredivisie: Vitesse-Willem II2-2. Gouden Gids Divisie: Helmond Sport-WV 1-3, MW-Dordrecht 1-1, Haarlem-TOP Oss 1-0, GA Eagles-EmmenO-1, Fortuna Sittard AGOVV 1-4, Graafschap Excelsior 2 1 Veendam-Eindhoven 1-0, Den Bosch-Hera cles 2-3. Stand: Helmond Sp 13 9 2 2 29 29 14 Den Bosch 14 9 2 3 29 28-18 Sparta 13 8 2 3 26 30 15 Excelsior 13 8 2 3 26 21 11 VW 13 7 2 4 23 29 16 Graafschap 14 6 5 3 23 23-22 Heracles 13 6 4 3 22 26-18 Stormvogels 12 6 3 3 21 22-17 GA Eagles 13 6 2 5 20 30-21 Emmen 13 5 •1 4 19 17-18 TOP Oss 13 4 4 5 16 22-18 AGOW 13 4 3 6 15 20 20 Veendam 14 4 3 7 15 16 30 Haarlem 14 3 4 7 13 15-21 Dordrecht 13 2 5 6 11 14-20 Cambuur L. 13 2 4 7 10 10-25 Fortuna S. 13 1 6 6 9 14-29 Eindhoven 13 1 5 7 8 12-23 MW 13 1 4 8 7 11-33 België. Competitie: AA Gent-Racing Genk 1-1. Turkije. Competitie: Trabzonspor Bursa 2-0. Stand aan kop: Besiktas 11 29, Trab zonspor 12-26, Fenerbahce 11-24, Gala tasaray 11-24. Volleybal Amriswil. Kwalificatie CEV Cup: Ortec/Nes selande (Ned) - Arona Tenerife (Spa) 3-0 (25 19 25-19 25-22). Wielrennen Tenkodogo. Ronde van Burkina Faso. Negende etappe, Koulbila - Tenkodogo: 1 Van Agtmaal (Ned) 149 km in 3.26.17,2. Zon go (BFa), 3. Boissonnier (Fra). Algemeen klassement: 1. Tjallingii (Ned) 24.06.46, 2 Thierry (Fra) 2.59,3. Cuylits (Bel) 3.12. München. Zesdaagse van München. Stanc na eerste dag: 1Risi/Betschart (Zwi) 69 pun ten, 2. Stam/Slippens (Ned) 65,3. McGrory /Gilmore (Aus/Bel) 63, op 1 ronde: 4. Wiggin s/Sassone (GBr/Fra) 38, 5. Kappes/Beikirct (Dui) 35,6. Villa/Marvulii (Ita/Zwi) 32.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21