PZC Korfballers benaderen perfectie Boksen en schaken om wereldtitel FC Utrecht neemli genoegen met O-O Koster beoogd crisismanager bij Kloetinge Rotterdammers krijgen fluitconcert na 2-0-thuisnederlaag P Kluivert jaagt op eerherstel Abdellaoui is op vrije voeten 21 vrijdag 7 november 2003 Topsporters Tactisch concept Bolivia gestolen Fioravanti heeft hartklachten Dopingcontroles taboe in golfsport 1 D <i< Mommers directeur NAC Breda E h Weer record Tiger Woods door Jan Dagevos KLOETINGE - Het bestuur van voetbalvereniging Kloe- tinge wil Piet Koster als crisis manager aanstellen. Hij zou de rust bij de hoofdklasser moe ten doen terugkeren. Koster (65) heeft veel bestuurlijke er varing, onder meer opgedaan bij VC Vlissingen en profclub RBC. Een week geleden ontstond er bij Kloetinge veel ophef, toen bestuurslid Fons Pijnen en technisch manager Joost Fol- mer er plots de brui aan gaven. Zij konden zich niet langer vin den in het bestuursbeleid en stapten met onmiddellijke in gang op. De emoties liepen hierna hoog op. Om uit de impasse te raken moet nu een crisismanager worden aangesteld. Het voor stel hiertoe is gekomen van een externe commissie, die zich sinds enige tijd over de toe komst van de club buigt. „Wat nu is gebeurd, wil eigenlijk nie mand", zegt Leo Slabbekoorn, die zitting heeft in de externe commissie. „We hebben alle maal een Kloetinge-hart. Daarom hebben we afgelopen week de koppen bij elkaar ge stoken en zijn we met dit initia tief gekomen. Het bestuur stond er welwillend tegen over." Daarop werd Piet Koster bena derd. De inwoner van Dishoek voelt wel voor de functie, maar heeft zijn definitieve ja-woord nog niet gegeven. Hij heeft vandaag nog een gesprek met Kloetinge-voorzitter Paul Dekker.,Ik wil eerst weten wat de taak precies omvat", zegt Koster. „Ik wil de club graag helpen, het is een mooie club, maar we moeten wel op één lijn zitten en dezelfde uitgangs punten hebben." Slabbekoorn gaat er al min of meer van uit dat Koster bij Kloetinge aan de slag gaat en koestert hoge verwachtingen. „Piet Koster is een voetbaldier en heeft een geweldige brok be stuurlijke ervaring", zegt Slabbekoorn. „Een voordeel is ook dat hij van buiten komt. Hij heeft geen belangen en be kijkt de zaken door een andere bril." Mocht Koster inderdaad toehappen, dan keert Fons Pij nen terug in het dagelijks be stuur van Kloetinge. „Dat is een voorwaarde van de externe commissie", legt Slabbekoorn uit. „Fons is een prima be stuurslid en het zou zonde zijn als hij verloren zou gaan voor de vereniging. Voor de rust bin nen de club is het ook goed dat Fons terugkeert." Feyenoord dieper in problemen door Jochem Lippmann ROTTERDAM - In de gebrekki ge stijl van dit seizoen vervolgde Feyenoord gisteravond in een voor de helft gevulde Kuip de treurmars die het bij aanvang van de competitie is begonnen. Nog wel in de tweehonderdste wedstrijd in een Europees be kertoernooi konden de Rotter dammers niet voorkomen dat Teplice de thuisploeg hard liet struikelen: 0-2. Op bezoek bij de nummer vier van de Tsjechische competitie staat Feyenoord over drie we ken voor de bijna onmogelijke taak om een achterstand van 0- 2 goed te maken. Na de slechte resultaten in de competitie dreigt de club al voor de winter stop van Europees voetbal af scheid te moeten nemen. Na de tweede treffer in de 57e minuut zag Van Marwijk gela ten toe hoe zijn ploeg een verlo ren wedstrijd speelde. Daarvoor probeerde de oefenmeester al driftig benend langs de zijlijn zijn ploeg met wilde gebaren de goede richting in te sturen. Vooral na de snelle maar terech te rode kaart van Swerts in de tweede minuut overlaadde de oefenmeester zijn spelers met goedbedoelde adviezen. Dat hij zich zonder resultaat bediende van de mimiek van een trainer in nood, maakte hem zichtbaar nog radelozer. Correct als hij is, zal Van Mar wijk nooit zeggen dat hij zich ei- ATHENE - Barcelona is vrijwel zeker van een plaats in de derde ronde van het Uefa Cuptoer nooi. De ploeg van trainer Frank Rijkaard schakelde Pani- onios al in de eerste wedstrijd uit. In Grjpkenland wonde'Ca- talaanse ploeg gisteravond met 3-0. Luis Garcia, Kluivert en Xavi maakten de treffers. Cocu en Van Bronckhorst speel den bij Barcelona de gehele wedstrijd mee. Kluivert en Overmars vielen na de rust in. Reiziger bleef op de bank. Voor Kluivert was het een speciale wedstrijd. Op de dag van het duel in Griekenland liet zijn nieuwe zaakwaarnemer Mads Galgaard weten dat de voorma lige Ajacied tot aan de winter stop de kans krijgt om zich bij Barcelona terug in het basis team te spelen. Indien de vormcrisis bij Klui vert, die eerder deze week brak met zijn manager Sigi Lens, aanhoudt, vertrekt hij waar schijnlijk naar een club in Enge land. „Maar nu is hij terug in de A-selectie van Barcelona. Daar op concentreert hij zich volle dig", zei Galgaard. Met zijn doelpunt in de 46e minuut be gon Kluivert goed aan zijn jacht op eerherstel. Mark de Vries bewees in de uit wedstrijd tegen Bordeaux zijn waarde voor Hearts. De Neder landse spits maakte in de 78e minuut het enige doelpunt, 0-1. ANP DEN BOSCH - Het gerechtshof in Den Bosch heeft gisteren be paald dat Yassine Abdellaoui niet langer in voorlopige hech tenis moet zitten. De voetballer van De Graafschap is met on middellijke ingang op vrije voe ten gesteld, zei zijn zaakwaar nemer Mohammed Sinouh. Abdellaoui zat sinds september vast op verdenking van het wit wassen van aanzienlijke geld bedragen. De raadkamer van de rechtbank in Breda verlengde onlangs die hechtenis, waarop de voetballer en zijn advocaat J. Kabalt in beroep gingen. Het gerechtshof achtte het gisteren niet noodzakelijk de voetballer nog langer in hechtenis te hou den. „Het ligt nu aan het Open baar Ministerie wat er gaat ge beuren: seponeren of doorgaan met vervolging", verklaarde Si nouh. „Er zullen de komende weken getuigen gehoord wor den." ANP genlijk niet achter voorzitter Van den Herik had moeten scha ren. Toch was het verstandiger geweest dat de trainer ook tegen de nu morrende achterban van de club had verteld dat er na het vertrek van vier bepalende spe lers geen wonderen van zijn ploeg mogen worden verwacht. Het huidige Feyenoord kan na melijk helemaal niet in de eredi visie en Uefa Cup voor de prij zen strijden. Inmiddels moet Van Marwijk uitkijken dat hij niet samen met de voor het slechte aankoopbeleid verant woordelijke technisch directeur Baan als grote schuldige voor de magere prestaties wordt aange wezen. Bij chronisch gebrek aan goede resultaten gaan de be schuldigende vingers immers wel vaker naar de hoofdtrainer. Ook de nummer vier van de Tsjechische competitie legde de zwakke plekken van Feyenoord genadeloos bloot. Al in de twee de minuut onderschepte doel man Kolar een aanval van de thuisploeg. Met een fraaie trap speelde hij de snelle spits Rezek aan. Swerts belette de doorge broken aanvaller onreglemen tair de doorgang en kreeg te recht de rode kaart van de Griekse arbiter Briakos. Dole- zal zag tot zijn opluchting hoe de al weken onzekere Zoetebier misgreep bij een vrije trap en mocht de openingstreffer beju belen: 1-0. Ook met Van Wonderen voor de geblesseerde Ono holde Feye noord onbeholpen achter Tepli ce aan. Dogezal bediende in de 57e minuut de voor Van Wonde ren te snelle Rezek op maat. De spits liet Zoetebier kansloos: 0-2Ook met de komst van extra aanvaller Lazovic voor verdedi ger Snoijl kon Feyenoord niet voorkomen dat het publiek zich Voor Feyenoorder Gil Swerts was het Uefa Cupduel met Teplice al na dik een minuut voorbij. Een vroege rode kaart maakte een einde aan zijn wedstrijd. foto AFP door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Eén keereerder maakte het Nederlands korf balteam er een nog wervelende- re show van dan gisteravond in de eerste helft tegen Duitsland. Dat was in de finale van de World Gaines^ in 1999 in Japan tegen België. „Dat was hét per fecte korfbal", herrinnerde Dennis Voshart zich. „We lieten de Belgen in de eerste helft maar drie keer scoren, terwijl wij er zo'n veertien inlegden. Deze wedstrijd tegen Duitsland (29- 6-winst) was een goede benade ring daarvan." Het onderwerp van gesprek na de derde poulewedstrijd van Nederland op het wereldkampi oenschap was de openingsfase van dat duel. Nederland bereik te na 9 minuten en 55 seconden al de stand van 10-0. Het schot percentage lag boven de zestig procent. Wim Scholtmeijer had er toen al drie gemaakt, Dennis Voshart twee. „Wat een korfbal hè", glunderde de Zierikzeeënaar, die in de ba sis was begonnen en 35 minuten speelde. „Dit hebben we echt zelden zo laten zien. De afgelo pen vier jaar in elk geval niet meer." Bondscoach Jan Sjouke van den Bos refereerde na af loop ook aan die finale in Japan. „Toen kreeg ik het koud van ons korf balspel en nu weer." Duitsland mocht in die ope ningsminuten niets terug doen. De Nederlandse korfballers za ten overal heel dicht op. Elke re bound was voor iemand met een oranje shirt, aanvallen van de Duitse ploeg duurden meestal niet langer dan een halve mi nuut. Eén keer schieten en de bal was weer aan de andere kant. En de oosterburen kregen de bal pas weer terug als de Ne derlanders hadden gescoord. En dat duurde ook meestal niet lan ger dan een halve minuut. Dennis Voshart, bezig aan zijn 45e interland, werd na vier mi nuten in de tweede helft gewis seld. Ook Michiel Gerritsen en Marloes Preuninger werden op dat moment naar de kant ge haald. In het veld kwamen Taco Poelstra, Joost Preuninger en Mirjam de Kleijn. En met hen erbij ging Oranje weer minuten lang voluit. Pas na tien Neder landse treffers was er weer een Duits punt te noteren. „We heb ben Duitsland aan het eind van de eerste helft een beetje een kans gegeven", legde Voshart uit. „Maar ja, dan moeten ze daar wel gebruik van maken. Maar ze waren technisch en tac tisch niet sterk genoeg." En dus stal Nederland ook in de tweede helft de show. Taco Poel stra en Leon Simons zetten sa men schier onmogelijke acties op, maar haalden er wel doel punten uit. In het andere aan- valsvak draaiden Joost Preu ninger en Wim Scholtmeijer de Duitsers helemaal dol. De da mes in beide vakken speelden gisteren vooral dienend. Zij kwamen tot vier treffers, waar Oranje er in totaal 29 produ ceerde. Het gaat nu om de basisplaatsen in de finale. Iedereen wil spelen. Op de trainingen gaat het er zelfs harder aan toe dan in de wedstrijden. Alle veertien korf ballers willen zich bewijzen. Maar er worden geen cadeautjes gegeven, weet bondscoach Jan Sjouke van den Bos. „Dat Den nis Voshart en Taco Poelstra dit toernooi gekozen hebben om af scheid te nemen, wil nog niet zeggen dat ik ze per se een basis plaats geef. Het zijn topspor ters, die moet je er niet om een andere reden inzetten dan dat ze de beste zijn", stelde de keuze heer. Hij maakt vandaag al zijn basis voor de finale bekend aan zijn team. Voor de volgers is het wachten tot zaterdag. „Dege nen die morgen tegen Tsjechië in de basis staan, staan er niet voor niets", zei Van den Bos nog enigszins cryptisch. Voshart hoopt bij de basisacht te zitten en dus morgen in de halve finale tegen Tsjechië, dat giste ren met 20-17 van België ver loor, te spelen. „Ik merk dat ik steeds meer in vorm kom. En ik heb ook steeds minder last van mijn gewrichten. Aan het begin van het toernooi had ik elke dag moeite om uit mijn bed te ko men, maar nu ben ik vrij fit. Het trainen gaat ook makkelijker. Volgens mij zijn twee dames en twee heren al helemaal zeker van een basisplaats in die finale. Voor de overige twee plaatsen ben ik in de race. Ik kom terug van een blessure, vandaar dat ik nog geen zekerheid heb." door Norbert Kleinherenbrink AMSTERDAM - Het zijn ogenschijnlijk geen sporten die veel met elkaar gemeen hebben. Toch worden boksen en schaken vrijdag 14 november in zaal Paradiso on der één noemer gebracht. In de Amster damse muziektempel strijden lepe „The Joker" en Luis „The Lawyer" voor de eer ste keer om de gecombineerde wereldtitel schaken-boksen. Het kampioensgevecht op twee fronten wordt georganiseerd onder auspiciën van de World Chess Boxing Organisation (WCBO) en met steun van de Nederlandse Boksbond en de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. Hiermee introduceert de WCBO een nieuwe koningsdiscipline in de sportwereld.,In de ring wordt er fysiek geknokt en op het bord worden er mentale oorlogen uitgevochten", zo luidt het mot to van de WCBO. In een schaak-bokswed strijd wisselen het schaken en het boksen elkaar af. In de eerste ronde schaken de deelnemers vier minuten en in de tweede ronde bok sen ze twee minuten tegen elkaar. In de derde ronde wordt weer geschaakt en in de vierde ronde weer gebokst. Een wedstrijd bestaat uit maximaal zes rondes schaken en vijf rondes boksen. Schaakmat, het vallen van de schaakvlag, of (technische) knock-out kunnen de wedstrijd beslissen. Zowel het schaken als het boksen vindt plaats in de boksring. Voor het steeds weer aan- en uittrekken van de bokshandschoenen hebben beide kemphanen precies één minuut de tijd. lepe 'The Joker' (29) is in het dagelijks le ven een Nederlandse kunstenaar in Ber lijn. Zijn opponent Luis 'The Lawyer' (30) werkt als advocaat in Amsterdam. De twee schaakboksers wegen allebei 75 ki logram, zijn al maanden in training en lij ken klaar voor de dubbele krachtproef. Onlangs werden beide titelkandidaten nog onder handen genomen door meer voudig Europees kampioen Arnold Van- derlijde. ANP I LA PAZ - Het zal niet de bedoeling zijn geweest, maar dec., ven die zich gisteren in La Paz uit de voeten maakten metk laptops, hebben het tactisch concept van het voetbalellt van Bolivia voor de WK-kwalificatieduels met Argentinië! Venezuela van volgende week gestolen. Bondscoach Neig 2 Acosta had al het voorbereidingswerk van de technische?: in de draagbare computers opgeslagen. Die werden bij een?, braak in zijn huis ontvreemd. „Het is een schande", zei; Uruguayaan, die ook over een Chileens paspoort beschik „Alle plannen en schema's zaten erin. Alles wat nodig voor die wedstrijden." ANP/RTR MILAAN - De Italiaanse zwemmer Domenico Fioravaj heeft last van hartritmestoornissen. Dat heeft de tweevouj olympisch kampioen van Sydney bekendgemaakt nadat! van het Italiaans olympisch comité (CONI) een competitj verbod had gekregen. Het CONI gaf woensdag, met als rei: de medische geheimhoudingsplicht, geen verklaring voort startverbod. Dat belette Fioravanti onder meer af te reis naar Zuid-Afrika voor een trainingskamp met de Italiaae ploeg. De zwemmer zelf zei in een tv-interview echter dat j last heeft van hartritmestoornissen. ANP/RTR na afloop met een fluitconcert tegen de club keerde. Feyenoord (Ned) - Teplice (Tsj) 0-2 (0-1). 3. Dolezal 0-1, 57. Rezek 0-2. Scheidsrechter: Briakos (Gri). Rode kaart: 2. Swerts (Feyenoord). Gele kaart: Lengyel, Hunal (Teplice). Aantal toeschouwers: 25.000. Feyenoord: ZoetebierSwerts, Van den Berg, Paauwe en Snoijl (74. La zovic); Buffel, Schreuder, Ono (46. Van Wonderen) en Lurling (3. Song); Leonardo en Kuijt. ANP HOUSTON - In het Amerikaanse prof golf circuit zijn dopL controles overbodig. Er zal dan ook niet op gebruik vanvd boden stimulerende middelen worden gecontroleerd. Ditvs klaarde Tim Finchem, de grote baas van de US PGA Tour,sa fo de vooravond van het Tour Championship in Houston. „D| pingcontroles zijn niet nodig. Anabolica en bètablokhf hebben geen enkel stimulerend effect in het golf. Nick Prj heeft het geprobeerd, hij werd er lethargisch van", zei hij. 1' la P/SID BREDA - Theo Mommers wordt per 1 februari 2004 de niem HE algemeen directeur van NAC Breda. De veertigjarige Li; (J burger was voorheen manager van Fortuna Sittard en s laatste tijd werkzaam als interim-directeur van VitesseR( Arnhemse club heeft zijn vertrek gisteren bevestigd. Tb hu Mommers gaat bij NAC Breda Willem van der Hoeven opd je gen. Van der Hoeven wordt voorzitter van NAC. Vitesseim; treurt het vertrek van Mommers maar kan begrijpen da"; ja: heeft gekozen voor de vaste aanstelling als algemeen direbr teur. In Arnhem was hij interim-directeur en dit zouin;0I naaste toekomst ook zo blijven. ANP HOUSTON - Tiger Woods zal deze week een zestig jaarojtei record uit dë boeken golfen. De Amerikaanse wereldraijop lijstaanvoerder gaat in zijn 114e officiële toernooi vandeünu PGA Tour zeker prijzengeld verdienen. In The US Teste Championship in Houston gaan alle 31 spelers door tot ï|m: einde. Twee weken geleden evenaarde Woods het recordarie haalde 'cuts'van 113 dat sinds de jaren veertig op naam stom! van zijn landgenoot Byron Nelson, nu 91 jaar. De recordsga: pa weliswaar beide over succes bij schiftingen halverwege go: W; toernooien, maar zijn toch niet helemaal vergelijkbaar. Kt ie son moest in zijn tijd binnen de eerste 25 staan na 36 holesa p verder te mogenVoor Woods is de 7 0e plaats voldoende om het vervolg mee te dingen naar het prijzengeld. ANP/RTR door Robert Jan van der Horst UTRECHT - De armen gingen nog net niet juichend omhoog, gisteravond na het laatste fluit signaal van scheidsrechter Les lie Irvine. Maar het kleine ge baar met de omhoog gestoken duimen van FC Utrecht-trainer Foeke Booy sprak boekdelen. De 0-0 tegen AJ Auxerre werd gezien als een overwinning. Na de thuiswedstrijd in de eer ste ronde tegen het Slowaakse MSK Zilina zonder publiek was het duel met de Franse oppo nent een belevenis. Voor de spe lers, de technische leiding en de ruim 19.000 dolenthousiaste aanhangers. Want ook op de tri bunes was de kracht en de drei ging van Auxerre voelbaar en zichtbaar. De fans wilden er een speciale avond van maken. Mogelijk in het besef dat nog een keer Euro pees voetbal met de huidige uit geklede selectie een vrijwel on mogelijke opgave is. En gezien het explosieve vermogen van de Franse bekerhouder wordt al om rekening gehouden met uit schakeling. Desondanks liet FC Utrecht zich niet gek maken door de en tourage. De aanhang wilde de ploeg het liefst vooruit schreeu wen, maar doseren was het to verwoord in de ideale voetbal avond. Toch werd het geen wedstrijd zoals twee jaar gele den tegen AC Parma. FC Utrecht weigerde in de val te lo pen, Auxerre liet zich niet uit de tent lokken. Aan FC Utrecht de eer dat het over krap drie weken, 27 no vember is de return, nog met perspectief afreist naar de Bourgognestreek. Het elftal - met basisspeler Richal Leitoe als de grote surprise - dwong dan zelf weinig af, maar kansen weggeven deed het team ook niet. Kwam een speler van Auxerre al eens in kansrijke po sitie dan was sluitpost René Ponk, die een prima wedstrijd keepte, op zijn hoede. FC Utrecht oogde, ondanks het verlies van tal van ervaren krachten deze recente zomer, volwassener dan voorgaande jaren. Hoewel het elftal vooral de tweede helft de duimschroe ven flink aangedraaid kreeg. Niet eenmaal meer slaagde de thuisclub erin doelman Fabien Cool te verontrusten. Dave van den Bergh leidde eventjes voor tijd een plaagstootje in, maar de Amsterdammer ging tevergeefs voor eigen succes. Met Tanghtin een van de drijvende krachttma genoemd in het elftal dat inai Utrecht gisteravond vertegaflei woordigde. Pascal Bosschaar off de andere. De middenvelder, poi langzamerhand de leider tea wil en dank, sleurde als vanotDa en hield met Tanghe als een vaar de weinigen gelijke tred met:gr; voetballers van Auxerre. Bijisu duo voegde zich gaandeweg# p nog Ponk, net als bij MSK ZÉ Cu: met enkele prachtige redding: Je en Jean-Paul de Jong die mog tui lijk zijn laatste Europese wafce trijd in Galgenwaard speelelin De Jong, wonderbaarlijk srkoi genezen van een enkelblessure hield centraal voor zijn verdei^oi ging Bonaventure Kalou uit:oni wedstrijd. Tot dertien minutpr voor tijd, toen was de pijp lee;Ber Jean-Paul de Jong was eigenl. Ee: de enige die namens FC Utreci|o: dicht bij een doelpunt «sak maar zijn prachtige volley vvnel 25 meter na een afgeslagen erver ner raakte slechts de buitenkdjne van de paal. Ook Tanghe l-'kn een keer in scoringspositpat maar zijn schot, na een snelwta nomen vrije trap van Btdei schaartwerd door Cool sim:- tur gevangen. De 0-0 was uiteine® lijk het best haalbare resuWar voor FC Utrecht. FC Utrecht (Ned) - Auxerre (haai 0-0. Scheidsrechter: Irvine (Sn? Gele kaart: Van den Brink, Tan$* De Jong (FC Utrecht), Kapo (Au re). Aantal toeschouwers: 20.0" FC Utrecht: Ponk; Lamey, ZvM wijk, Van den Brink en Shew-Atjtj Leitoe (61. De Groot), De Jongl Broerse), Bosschaart en Van Bergh; Van de Haar (90. Roihal Tanghe. GPD René Ponk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 42