PZC Grote aanloop Dag van de Mantelzorg Scholieren vragen premier Balkenende het hemd van het lijf Nacht Zaamslag moet leuk blijven Sterrenwacht open tijdens volledige maansverduistering mill Alzheimer mag geen nationale ramp worden. Deloitte Omwonende vreest dat Terneuzense straat onveilig blijft *r~?~ - -\ mm m m Verkeersfee bezoekt school Ondernemer giro 2502 I weekenddiensten vrijdag 7 november 2003 Uitbuiging België Rekensom Huisartsen Tandartsen Apotheken Dierenartsen Thuiszorg Pastorale dienst Adriaanse van der Weel hoofdsponsor BOS Adriaanse van der Weel mede hoofdsponsors: Mijn vriend zit elke avond te chatten. Korrelatie. Meer dan u denkt. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Steunpun ten Mantelzorg in Zeeuws- Vlaanderen zetten maandag 10 november tijdens de nationale Dag van de Mantelzorg mensen in het zonnetje die dagelijks de zorg voor een familielid of goede bekende op zich nemen. De streek telt meer dan tiendui- zend mantelzorgers. De steun punten hebben in samenwer king met een aantal Stichtingen Welzijn voor Ouderen in totaal 386 adressen van mantelzorgers verzameld. Tientallen vrijwilli gers, onder wie burgemeester Sala van Sluis en wethouder Luijcks van de gemeente Ter- neuzen, gaan op pad om de man telzorgers een attentie uit te rei ken. Voor die taak hebben zich in West-Zeeuws-Vlaanderen inmiddels 224 vrijwilligers aan gemeld. Dat overtreft de stout ste verwachtingen van de orga nisatoren. De werkgroep Dag van de Mantelzorg West- Zeeuws-Vlaanderen rekende aanvankelijk op 170 vrijwilli gers. Naast de attentie krijgen de mantelzorgers ook een tasje met informatiemateriaal over ande re andere het steunpunt Mantel zorg. Bij de steunpunten kun nen mantelzorgers terecht voor een luisterend oor, praktische ondersteuning, informatie, ad vies en doorverwijzing. Daarnaast organiseren de steunpunten cursussen, contac ten met andere mantelzorgers en themabijeenkomsten. De steunpunten zijn bereikbaar op werkdagen tussen 9.00 uur en 11.30 uur op de volgende num mers: 0115-695822 (Terneuzen) en 0117-452452 (Oostburg). Twijfel bij reconstructie Dokweg door René Hoonhorst TERNEUZEN - De reconstruc tie van de Terneuzense Dokweg begint volgende week, maar Ca- rine Binnenmarsch vreest dat de straat er niet veiliger op wordt. Ondanks een wegversmalling en fietssuggestiestroken kun nen automobilisten ook volgend jaar nog behoorlijk doorrijden op de drukke Dokweg, verbin dingsweg tussen de Haarman- weg, Axelsestraat en Guido Ge- zellestraat, vreest ze. Binnenmarsch woont aan de Baandijk in de wijk Lievenspol der en is moeder van drie kinde ren van tien, zes en drie jaar. De oudste twee gaan naar de pro testants-christelijke basis school Oude Vaart en moeten vier keer per dag de Dokweg oversteken. Voor veel andere kinderen uit Lievenspolder geldt hetzelfde, terwijl kinderen uit Triniteit de katholieke Sint Wilibrordschool in Lievenspol der bezoeken. De Verenigde Verkeersveilig heids Organisatie 3 VO heeft een aantal aanbevelingen gedaan voor het matigen van de snel heid. „Maar ik heb de gemeente er niet over gehoord. Ze hebben het pleidooi van 3VO gewoon naast zich neergelegd", klaagt Binnenmarsch. Maar dat is een verkeerde interpretatie, liet ge meentewoordvoerder D. Tim- mers gistermiddag weten. „Het rapportje van 3VO is binnenge komen na de presentatie van de herinrichtingsplannen. Maar het is serieus bekeken. Sterker, vier van de vijf aanbevelingen van de verkeersveiligheidsor ganisatie zijn door de gemeente overgenomen." Door het afslui ten van het Wilgenplantsoen vanaf de Dokweg krijgt de Beu kenstraat meer een ontslui tingsfunctie. Het profiel van die straat wordt weliswaar niet direct verbreed, maar komt in een tweede fase aan de beurt. De veiligheid van voetgangers, die vanuit het Wil genplantsoen kunnen komen, is gewaarborgd door een over steekplaats met een wegver smalling te creëren. Fietssug gestiestroken zullen de snelheid van het verkeer ook verminde ren, denken de deskundigen op het stadhuis. Aan één aanbeveling van 3VO komt de gemeente niet tege moet. Een 'uitbuiging' van de weg in het grasveld ter hoogte van de Chrysantenweg-Azalea straat is niet alleen te duur, maar levert ook problemen op met wijzigingen in het bestem mingsplan. Timmers: „Maar de nieuwe verkeersdeskundige gaat volgend jaar wel bekijken of er nog een ontsluitingsweg bij Oude Vaart kan komen, zoals 3VO graag wil. Bovendien zul len we na een jaar de situatie evalueren. Mochten er dan toch nog nieuwe remmers in de Dok weg bij moeten komen dan zal dat gebeuren." Het Bewonersplatform Triniteit heeft nog geen standpunt be paald over de voorgestane aan pak, zegt voorzitter-secretaris H. Meertens. „Wij hebben vol gende week een vergadering waarbij enkele ambtenaren, in clusief de verkeersdeskundige, aanwezig zijn. Dan horen we wel of de inrichtingsplannen aan onze wensen tegemoet ko men." - j 1 door Paul Burm DEN HAAG - „Draagt u niet liever contactlenzen?", vraagt Denise. „Waarom wil je dat weten?", reageert een verbaasde Jan Peter Balke nende. „Nou dan lijkt u niet meer zo op Harry Potter." „Jij hebt lef, maar mijn ad vies aan jullie is: Blijf jezelf." De toon is gezet, de sfeer goed. De voetbalvraag van de kinderen van basisschool Ter Duinen uit Kloosterzan- de is voor de premier de las tigste. „Vroeger vond ik Ajax leuk, nu woon ik wat dichter bij Rotterdam, dus kom ik wel eens bij Feyenoord en PSV is natuurlijk ook heel belangrijk." Wel een beetje ontwijkend, vinden de 43 jonge bezoekers. Balkenende verontschuldigt zich: „Je wilt niet weten hoeveel ellen de ik over me heen krijg als ik voor een ploeg kies." Nina van Loon, dochter van CDA-kamerlid Myra uit Os- senisse, bracht gisteren sa men met haar klasgenootjes van groep acht een bezoekje aan politiek Den Haag. Een rondje door de 'mooie gebou wen' en een half uurtje luis teren in de grote vergader zaal is 'indrukwekkend', vertellen Timo, Brian en Roy. Maar het absolute hoogte punt is het vragenrondje waaraan eerst minister De Geus van Sociale Zaken en daarna premier Balkenende zich onderwerpen. Als be dreven politici drukken de scholieren een voor een het knopje van de microfoon in de vergaderzaal van het CDA, om steeds weer een nieuwe vraag af te vuren. „Heeft u ook een vrouw? Van welke muziek houdt u? Heeft u goede Kamerleden?" Mi nister de Geus kijkt even i: de richting van Myra van Loon. „Nou, goeie vraag. Ze zijn bijna allemaal nieuw, het voordeel is dat ze daarom nog zeggen wat ze vinden en er niet omheen draaien. Maat ze hebben nog niet overal verstand van.En van Balke nende wil de klas weten hoe hij over De Geus denkt. „Die was hier net, is het niet? Een hele goede minister." En Zeeuws-Vlaanderen bij België? „Nou nee, dat moeten we maar niet doen. Als Zeeuws-Vlaanderen naar België gaat zijn we f Zeeuwen meer onder el kaar." De directe vraag naar zijn vermogen ging Balke nende nog het gemakkelijkst af. „Op welke plaats sta jij de Quote-500?" „Daar sta ik niet op en als ik dit werkbliji doen dan zal dat wel nooit gebeuren ook." mmaSÊÈèm'S Veel kinderen uit Lievenspolder en Triniteit steken dagelijks een paar keer de Dokweg over, op weg naar school. foto Wim Kooyman WESTDORPE - De kinderen van de groepen een tot en met drien basisschool De Kreeke in Westdorpe krijgen dinsdag 11 novem) bezoek van Tante Verkeersfee en het verkeersvogeltje Birdy. De sprookjesfiguren van de afdeling Sas van Gent/Axel vans keersorganisatie 3VO komen langs op school in het kader van verkeersles. Samen met Tante Verkeersfee en Birdy leren de kif ters hoe ze veilig een straat over moeten steken. Doel van dit kleuterverkeersproject van 3VO is de verkeersveil heid in Zeeuws-Vlaanderen te verbeteren, 'want er gebeuren altijd teveel ongelukken', zegt coördinatrice Marijke Hemel van 3VO. De kinderen krijgen na afloop van de verkeersles allemaal een en een kleurplaat mee naar huis. door Bauke Boersma ZAAMSLAG - Natuurlijk, van iedere klasse wordt na afloop een lijstje met de volgorde van gefinishtén opgemaakt. Eij y,oor de besten onder hen zijn er ook wel degelijk prijzen. Maar, zo stelt mede-organisator Jan van de Velde met klem, het auto sportevenement de Nacht van Zaamslag dat van zaterdag op zondag de 36e editie beleeft, is niet bedoeld als strijd op leven en dood. Het moet op de wegen in Zeeuws-Vlaanderen vooral leuk blijven. „Uitgangspunt is dat de deelne mers vooral veel plezier beleven aan een kaartleesrit in de nacht", zegt Van de Velde. „Na tuurlijk zijn er winnaars, het mag sportief en vlot, graag zelfs. Maar het moet dus allemaal wel binnen de perken blijven." Dat betekent dat de gemiddelde snelheid de dertig kilometer per uur zeker niet mag ontstijgen. En dat wangedrag wordt 'be loond' met diskwalificatie. Die keuze is zo'n tien jaar geleden heel bewust gemaakt door de organisatie, vertelt Van de Vel de. „In de tijd dat de Nacht van Zaamslag nog onderdeel was van de nationale kaartleeskam- pioenschappen kon het er heel heftig aan toegaan. Dan ont stonden er soms felle woorden wisselingen tussen deelnemers, of probeerde de ene deelnemer een ander puntenstraf aan te smeren. Er kwamen zelfs gere geld beroepsprocedures aan te pas, waardoor het weken duur de voor we een definitief eind klassement konden opmaken. Daar hadden we op een gegeven moment de buik van vol en we besloten dat het evenement vooral leuk moest blijven." De herziene formule sloeg aan, desondanks kampt de organisa-, tie de laatste jaren met een te rugloop in het aantal deelne mers voor de wedstrijd-, toer en oldtimerklasse. Van de Velde: „Van oudsher was de rit in het Moederdagweekeinde. Maar vanwege de meivakanties en de concurrentie van steeds meer andere evenementen in die tijd van het jaar liep het aantal deel nemers intienjaartijd terug van circa honderd tot om en nabij de zestig. Dat is te doen, maar daalt het tot veertig, dan is het finan cieel niet rond te krijgen." Zover zal het volgens de opti mistische Van de Velde echter niet komen. „De ervaring leert dat de voorinschrijvingen zo'n dertig procent van het uiteinde lijke aantal deelnemers vormen. Nou, we hebben al 34 inschrij vingen, dus als die rekensom dit jaar weer opgaat, komen we door Ab van derSluis MIDDELBURG - Wie in de nacht van zaterdag op zondag naar buiten kijkt, heeft een grote kans een totale maansver duistering te zien. De Middel burgse Volkssterrenwacht Phi- lippus Lansbergen aan de Herengracht is die avond en nacht geopend voor het publiek inet een speciaal programma over het verschijnsel. De maan beweegt vanaf 0.33 uur door de schaduw van de aarde. Vanaf dat moment wordt de maan steeds kleiner. Om 2.08 uur begint de totale verduiste ring, die duurt tot 2.30 uur. De maan begint daarna weer lang zaam groter te worden tot de maansverduistering even na 4 rond de honderd uit. Dat is een mooi aantal. Veel meer moeten het er ook niet worden." „Uit de evaluatie van vorig jaar bleek dat veel deelnemers toch wat teleurgesteld waren dat ze tweederde van de rit in het licht reden. Terwijl het evenement toch echt de Nacht van Zaamslag heet. Nu het in no vember is, is dat geen probleem meer. Bovendien hebben we de start verschoven naar 190 0 uur, voor velen een beter haalbaar tijdstip. Kunnen ze overdag nog andere dingen doen en hoeven ze zich niet zo te haasten." Al adviseert Van de Velde deelne mers niet op de valreep aan te komen. „Want direct na de in schrijving is er een uitgebreide keuring van de auto en uitleg van de regels. Dat neemt wel zo'n anderhalf uur in beslag." Progamma: Zaterdag: 16.30 uur begin in schrijving in Zaamslag; 19.00 uur start vanaf het Plein in Zaamslag; 22.30 uur aankomst bij cafe/restaurant De Braak man; 23.30 uur vertrek bij De Braakman voor tweede traject. Zondag: 01.00 uur aankomst bij De Braakman; 01.30 uur vertrek bij De Braakman voor derde traject, 02.30 uur aankomst bij De Braakman; 03.30 uur prijs uitreiking in De Braakman. le maansverduistering komt de maan in de schaduw van de aar de. Omdat de aarde een atmos feer heeft, kunnen er toch nog zonnestralen op de maan vallen. Hierdoor is de maan niet echt verduisterd; ze wordt alleen donkerder. De laatste keer dat in de Neder land de volle maan door de schaduw van de aarde werd ver duisterd, was in mei. De eclips was toen niet helemaal te zien, omdat de maan al onder was toen de verduistering even na 7 uur eindigde. In januari 2001 vond voor het laatst een gehele maansverduistering plaats. De weersomstandigheden waren, onder meer door sluierbewol- king, toen niet al te best. De Sterrenwacht is vanaf 21 uur open. Omstreeks middernacht zaterdag 8 en zondag 9 november 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Klooster- zande, Hulst, Koewacht, St. Jansteen en Clingel, vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoe ken: Huisartsenpost De Honte, Wielin genlaan 2, Terneuzen in ziekenhuis De Honte), tel. 0115 643000 (altijd eerst bel len). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken. Huis artsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115 643000 (altijd eerst bellen). Geheel Zeeuws-Vlaanderen D. Balk, Koninginnestraat 10, IJzendijke, tel.(0117)301760. Spreekuur zat. en zon.12-12.30 uur. Gemeente T erneuzen Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00 17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg en Zuidzande Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117) 452170, zat. 10-12.30 en 13-16.30, zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur. Terneuzen, Axel, Zaamslag Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Ax el, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulsten Hengstdijk el, tel. (0115) 561488. Spreekuur, zat. 11- 12 uur,IJzendijke Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de die renkliniek. Terneuzen J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12.30- 14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis 'Dierenartsencentrum West', G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117 454484. Oostburg J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. (0117)452103. Sas van Gent E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Kapel- lebrug, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer (0115) 442161. Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaande ren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0117) 456500, Ka naalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Tele foonnummer (0114)383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zee land, kraamcentrum Zeeuws-Vlaande ren, dag en nacht bereikbaar via tel. (0113)224022. Oost-Zeeuws-Vlaanderen zon. 12- ma 24 uur. Bereikbaar via mobielnummer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereikbaar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen Bereikbaar via mobiel nummer 06 René de Groot en DieI Boere, advocaten AvdW. Advocaten te Middelburg en Terneuzen Advocatenkantoor Adriaanse van der Weel is traditiegetrouw hoofdsponsor van de Business On Stage (BOS) dat dit jaar plaatsvindt op vrijdag 28 november in het Terneuzense Scheldetheater. Het advocatenkantoor is het grootste in Zeeland, in de vestigingen in Terneuzen en Middelburg zijn in totaal 23 advocaten werkzaam. Adriaanse van der Weel richt zich op het bedrijfsleven en de overheid. „Onze klanten zijn in Terneuzen allemaal ondernemers en de BOS is hèt business-to-business evenement van het jaar. Wij zijn huisjurist voor veel ondernemers die het BOS-evenement bijwonen", aldus mr. Diel Boere. Hij is bij Adriaanse van der Wee! specialist op het gebied van arbeidsrecht en gaat evenals verschillende van zijn collega's al jaren naar het mega evenement van de Junior Kamer Zeeuwsch-Vlaanderen. „Via de BOS laat je zien dat je ondernemers serieus neemt en dat je jezelf erbij betrokken voelt. Voor veel ondernemers is het goed om elkaar ook in een andere omgeving te ontmoeten en belangstelling voor elkaar te tonen." Adriaanse van der Weel kan prima inspelen op 'overnames en fusies the day after', het hoofdthema van de BOS. Mr. René de Groot is de overname- en fusiespecialist van Adriaanse van der Weel. „Basisingrediënt bij een samenvoeging van ondernemingen is dat het tussen de partijen moet klikken. Het kan allemaal financieel en juridisch nog zo goed geregeld zijn, als 'de vonk niet overslaat' is een overname of fusie gedoemd te mislukken. Nationaal zijn fusies al moeilijk, internationaal is het nog veel lastiger, omdat dan ook cultuurverschillen een belangrijke rol spelen. Daarnaast is een goede juridische begeleiding van de ondernemer in een overname- of fusietraject essentieel. Partijen moeten weten waar de juridische valkuilen zitten. Verder is het belangrijk dat zij hun afspraken neerleggen in een heldere overeenkomst om mogelijke latere problemen te vermijden." Diel Boere heeft in de dagelijkse praktijk regelmatig te maken met speciale arbeidsrechtelijke bepalingen voor overname van een onderneming. „De opgebouwde rechten moeten door de verkrijger worden gerespecteerd, anders kunnen er behoorlijk latente claims ontstaan." Advocatenkantoor Adriaanse van der Weel is in Terneuzen gevestigd in het Poortgebouw op de Axelsedam, tel. 0115-613175. de Ruyter Adviesburo STOFFELS CLEANING DMA Milieu M H E N N O CYSOUW HC ABN AMR0 De bank Zou hij een ai Bel of mail eens met Korrelatie. Wij geven informatie, hulp en deskundig advies. Bei 0900-1450 ioPm) of mail: vraag@korrelatie.nl Over tien jaar telt Nederland 300.000 Alzheimerpatiënten. En maar 29.000 plaatsen» verpleeghuizen. De Stichting Alzheimer Nederland steunt mensen met dementie en b# familie. Wilt u hier meer over weten? Ga dan naar www.alzheinier-nederland.nl. Wilo iets doen? Maak dan een bijdrage over op giro 2502, ten name van Alzheimer Nederland Alzheimer mag geen nationale ramp worden. www.alzheimer-nederland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40