PZC Scholieren vragen premier Balkenende het hemd van het lijf Goesenaren positief over plannen binnenstad Ik ben vaak benauwd. Wie helpt mij daarmee om te gaan? Astma Fonds Hé verplegende, Zin in een werkvakantie1 de Zonnebloem* Fitnesscentrum, kinderdagverblijf en Arsenaal Vlissingen komen met plan Meer informatie? weekenddiensten vrijdag 7 november 2003 Visitekaartje België Huisartsen Tandartsen Apotheken Oosterschelde Thuiszorg Dierenartsen Luchtwegklachten roepen vaak veel vragen op. De medewerkers van de Astma Fonds advieslijn kunnen u op weg helpen. Met heldere informatie en praktische adviezen. Zo nodig krijgt u extra steun van een telefonische coach. Zodat u voldoende 'bagage' hebt om verder te kunnen. Astma Fonds advieslijn informatie, coaching en adviezen op maat voor iedereen die te maken heeft met astma of C0PD (chronische bronchitis en longemfyseem) Bel: 0800-2272596 (gratis) werkdagen 10-14 uur advieslijn@astmafonds.nl postbus 5, 3830 AA Leusden www.astmafonds.nl Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl ^BF| Speelpaleis in Sportfondsenbad door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Het leegstaan de Sportfondsenbad in Vlissin gen maakt een goede kans om omgebouwd te worden tot een overdekt Kinderspeelpaleis. Daarnaast komt er een kinder opvang en het al gevestigde fit nesscentrum Ten Tije kan uit breiden. B en W zijn akkoord met de plannen. Over de ver koop van het bad moet nog on derhandeld worden. Ten Tije, Kinderdagverblijf Ba- loe en Het Arsenaal zijn samen initiatiefnemer van het plan. De gemeente Vlissingen wil voorlo pig alleen met hen verder pra ten. Bij het college kwamen in totaal vijf plannen binnen. De drie Vlissingse partners gaan eerst een (financieel) haalbaar heidsonderzoek uitvoeren. Mochten de plannen op niets uitlopen, dan kunnen wellicht de andere initiatiefnemers be naderd worden. Wie dat zijn, is onbekend. Sloop van het Sportfondsenbad is geen optie voor het Vlissingse college. Hoewel de gemeente geen offerte heeft aangevraagd, is het voor B en W wel duidelijk dat de kosten enorm zullen zijn. Ook Ten Tije zou nadelige effec ten ondervinden van sloop, om dat het fitnesscentrum vastge- bouwd zit aan het bad. Ook qua nutsvoorzieningen is de sport school geïntegreerd met het Sportfondsenbad. De opstallen hebben nog een restant-boek waarde van twee miljoen euro. Het college is van plan het bad te verkopen tegen een commerci eel aantrekkelijke prijs. B en W hebben een aantal argu menten om in zee te gaan met Ten Tije, Baloe en Het Arsenaal. Een nieuwe attractie in de vorm van een kinderspeelpaleis is een perfecte elkweervoorziening voor kinderen. De drie partners verwachten elkaar aan te vul len. Ouders kunnen hun kinde ren onderbrengen in het speel paleis of het kinderdagverblijf, terwijl de ouders zelf aan het fit nessen zijn. Wat ook meespeelt in de keuze van het college, is dat het om ondernemers gaan die bekend zijn in de samenle ving. „Onze volgende stap is het ma ken van een inrichtingsplan voor de indoor-speeltuin", zegt S. van Rijswijk van Het Arsen aal/Miniatuur Walcheren. „De financiële haalbaarheid bestaat wat ons betreft alleen maar uit de aankoop van het bad. Zo sim pel is het. Dan kunnen we snel beginnen. Alleen de politiek moet nog wat stappen nemen. Van Rijswijk verwacht dat als de aankoop rond is, het speelpa leis binnen een jaar open kan gaan. „De volgende winter wil len we al proberen te draaien. We hebben een al een bedrag klaarliggen voor het project. We willen dat geld liever besteden aan het decoreren van de in door-speeltuin dan aan de aan koop van het bad. We hopen dat de gemeente het ook zo ziet." door llona Vette GOES - Inwoners van de gemeente Goes zijn over het algemeen behoorlijk posi tief over de metamorfose die hun binnen stad binnenkort ondergaat. De schetsen van het centrum, zoals dat er straks uit moet komen te zien, liggen sinds gisteren ter inzage in theater de Mythe. De Goese naren zien vooral de plannen voor de Grote Markt wel zitten. „Veelbelovend", is het eerste woord dat in P. van Dorst uit Goes opkomt bij het zien van de schetsen. Zelf woont hij in de Sint Jacobstraat, vlakbij het straks auto loze marktplein. „Vooral het Bleekveld en de Grote Markt gaan er straks goed uitzien vind ik. Volgens mij geeft dit de stad ook wat meer aanzien. Ik hoop al leen dat als de straten er netter uitzien, de mensen er ook wat zuiniger op wor den. Vooral in het weekeinde is het vaak een rotzooi bij mij voor de deur. Gistermiddag hadden zich al aardig wat geïnteresseerden verzameld in de foyer van De Mythe. Een aantal medewerkers van de gemeente gaf daar uitleg en be antwoordde vragen. R. Stremme van Stadsontwikkeling kreeg naar eigen zeg gen vooral positieve reacties. „Bijna ie dereen vindt het wel een verbetering. Ge lukkig horen we maar weinig negatieve geluiden." Volgens Stremme wordt vooral de Grote Markt het visitekaartje van de stad. „Het wordt een echte ontmoetingsplaats. De markt krijgt weer zijn oude functie te rug. Mensen moeten weer het idee heb ben dat het daar gebeurt." Stremme merkte wel dat de inwoners vooral benieuwd zijn naar het autoloze marktplein. Veel Goesenaren vragen zich af of ze er makkelijk aan zullen wennen. Stremme: „Het is niet zo dat de markt verboden wordt voor auto's. Mensen kunnen nog steeds trouwen in het Stad huis en er met de auto komen. En vanuit de Korte Kerkstraat kunnen automobi listen nog langs de markt rijden." door Paul Burm DEN HAAG - „Draagt u niet liever contactlenzen?", vraagt Denise. „Waarom wil je dat we ten?", reageert een verbaasde Jan Peter Balkenende. „Nou dan lijkt u niet meer zo op Harry Potter." „Jij hebt lef, maar mijn advies aan jullie is: Blijf jezelf." De toon is gezet, de sfeer goed. De voetbalvraag van de kinde ren van basisschool Ter Duinen uit Kloosterzande is voor de premier de lastigste. „Vroeger vond ik Ajax leuk, nu woon ik wat dichter bij Rotterdam, dus kom ik wel eens bij Feyenoord en PSV is natuurlijk ook heel belangrijk." Wel een beetje ont wijkend, vinden de 43 jonge be zoekers. Balkenende veront schuldigt zich: „Je wilt niet weten hoeveel ellende ik over me heen krijg als ik voor een ploeg kies." Nina van Loon, dochter van CDA-kamerlid Myra uit Osse- nisse, bracht gisteren samen met haar klasgenootjes van groep acht een bezoekje aan po litiek Den Haag. Een rondje door de 'mooie gebouwen' en een half uurtje luisteren in de grote vergaderzaal is 'indruk wekkend', vertellen Timo, Bri an en Roy. Maar het absolute hoogtepunt is het vragenrondje waaraan eerst minister De Geus van Sociale Zaken en daarna premier Bi kenende zich onderwerpen.!) grondige voorbereiding wasaj de sessie vooraf gegaan mets spervuur van vragen als volg. Als bedreven politicidri} ken de scholieren een voor op het knopje van de microfm in de vergaderzaal van het CD; om steeds weer een nieu? vraag af te vuren. „Heeft u ook een vrouw? welke muziek houdt u? Heet goede Kamerleden?" Minis de Geus kijkt even in de richt:; van Myra van Loon. „Nou,g« vraag. Ze zijn bijna allem nieuw, het voordeel is dat daarom nog zeggen wat zev den en er niet omheen draait Maar ze hebben nog niet ovet verstand van." En van Bali nende wil de klas weten hoe! over De Geus denkt. „Diew hier net, is het niet? Een ht goede minister." En Zeeuws-Vlaanderen bijBt gië? „Nou nee, dat moeten maar niet doen. Als Zeem; Vlaanderen naar België zijn we geen Zeeuwen meer» der elkaar." De directe vra naar zijn vermogen ging Balt nende nog het gemakkelijkst; „Op welke plaats sta jij in Quote-500?" „Daar sta ikn op en als ik dit werk blijf da dan zal dat wel nooit gebeur ook." Op het Bleekveld in Goes komen meer appartementen en winkels. A. Merison uit Wilhelminadorp had nog zijn twijfels. „We moeten maar afwach ten hoe het er straks uit komt te zien. Ik weet niet of de binnenstad zoveel toegan- kelij ker voor rolstoelen en kinderwagens wordt.Stremme vertelde dat op de teke ning goed te zien is dat de klinkers dicht tegen elkaar aan komen te liggen en dat de straten op die manier goed toeganke lijk zullen zijn. Hoe het nieuwe Bleekveld eruit komt te zien was voor Merison nog niet duidelijk totdat hij de tekeningen goed bekeek. Op het Bleekveld komen meer appartemen ten en winkels. Op de hoek van de Kolve- niershof en het Bleekveld komt een grote parkeergarage met aan de voorkant win kels en daarboven appartementen. „O, komen daar appartementen? Nou, daar wil ik wel wonen dan. Het ziet er mooi uit dan woon je wel lekker dicht bij de stad. En gezellig? Tja, ik maak het overal zelf wel gezellig hoor." P. Spaans, eigenaar van café Matisse op de Grote Markt, is vooral benieuwd naar hoe het autoloze marktplein er uiteindelijk uit zal gaan zien. Volgens hem moet er wel veel geor ganiseerd worden op het plein, anders foto Willem Mieras blijft het net zo dood als het er nu uitziet met alle auto's. Hij zal er waarschijnlijk niet op achteruit gaan want als er geen markt is mag hij, net als de andere café houders, zijn terras uitbreiden. „Ik denk dat het wel een verbetering is, zo zonder auto's. Zelf vind ik de schetsen er ook mooi uitzien met die bomen en het zal een stuk rustiger worden op het marktplein. Ik woon boven mijn zaak dus ik kan er hele dagen van gaan genieten." Vandaag kunnen geïnteresseerden de schetsen nog bekijken van 14.00 tot 17.00 uur en mor gen kan dat nog van 12.00 tot 16.00 uur. zaterdag 8 en zondag 9 november 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestdagen) Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162 Apotheek "Zierikzee", Dam 18,tel.(0l 412906, geopend za. van 09.00-12,30u| en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 121 12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Weekenddienstartsen Schouwen-Du veland voor spoedgevallen bereikba via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterds 13.00-13.30 uur, GrevelingenstraatDI Zierikzee. Wil jij de Zonnebloem helpen om 6750 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van 7000 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en zieken verzorgenden. Het kost je een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. NATIONALE VEREN I ClN' GOEDE DOELEN Postbus 2100, 4800 CC Breda Postbank 10 98 5H' E-mail info@zonnebloem.nl Internet www.zonnebloem?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34